andbaldames er slaan West- luitsland weer iVERAi Groningen tegen Guimaraes MCENROE EN NOAH BIJ LAATSTE VIER Michiel Schapers uit gedubbeld WATERSCHAP NOORD- EN ZUID-BEVELAN Elf landen naar schaatscup Schnabbel Beenhakker Rode kaart in Bundesliga IRE VERGADERING ERDAG 8 NOVEMBER 1986 T26 PAGINA SPORT 2 oen licht voor Roth en Tiainen ubo tevreden et remise ndrix wint tionaal ringconcours .TliVITTilIVIIIIf WK korfbal op volle sterkte PEC mag geen noodtribune bouwen Ferguson nieuwe manager van Manchester United Oudjes terug in Hongaarse selectie John Bosman vervangt Kieft Van der Duim valt uurrecord aan in Heerenveen ANTWERPEN - Wel of geen McEnroe, Lendl, of Connors, het maakt de toeschouwers in Antwerpen, van wie van de meeste betwijfeld mag worden of ze nou eigenlijk wel op de hoogte zijn van de meest elementaire spelre gels van tennis, allemaal niet veel uit. 1984 ■dec. 1964 Yoen1984 eige 4-d. 4+E, beigemet1954 1112 pk inj. >km1985 food en groenmet. 1983 en 1 1981,1983 en 1984 I wit1983 ■diesel, wit 1985 stationcar, automatic, airco., 1981 b-d. blauw1980 natie, rood b-d, groen1981 I NET EVEN ANDERS tel. 01150-1345 /an het waterschap Noord- I maakt bekend dat op dondü |ber 1986 om 19.30 uur een ene Vergaderinq zal worden nationaal spring- .„I loL.I A -m MIX a I waterschapshuis, Nassaulaan nber 1986. iMMEN (ANP) - Het Nederlands dames handbalteam heeft tweede keer in de geschiedenis -en in drie weken- de ijuitse ploeg verslagen. Tijdens het toernooi om de Polar n Noorwegen werden de Westduitse dames verslagen met na een ruststand van 8-4. Itracht van Nederland ol vrijdagavond in een itetke verdediging, met uouwe Carina Bruins als inkster. Een kwartier tijd maakte Bruins plaats Uura Robben, die begon jiet stoppen van een ze- meterworp. f Nederland scoorden: Kleintjens (7), Hanneke jyl (3), Nicole van Thor, e Leenen en Ursula De- (ieder 2). «uitslagen: Frankrijk - Polen 12- orweeen - Noorwegen jeugd 23-19; I Polen 3-6 (68-39), 2. Noorwegen L50) 3 Nederland 3-4 (50-42), 4. Duitsland 3-2 (48-48), 5. Frankrijk $)r 6. Noorwegen jeugd 3-0 (36- ndbalweek .Nederlandse heren heb- (rydagavond op de derde van de Haarlemse hand- balweek een overwinnnig be haald op IJsland: 26-24. IJs land behoort tot de internatio nale A-klasse en kwalifi ceerde zich reeds voor de Olympische Spelen, Nederland is C-land. Resultaten: Nederland - IJsland 26-24 (10-11). Nederland: Josten, Honkel; Pa trick van Olphen (6), Schuurs (5), Groe ner (7/6), Beekman (1), Vlijm, Jacobs (4), Robin van Olphen, Joop Fiege (2), Frank Coenders (1) en De Boer; IJsland: Sig- mundsson, Kvaran; Mathiesen (3/1), Bjarni Gudmundsson (10/6), Fridleifsson (2), Birgissen (5), Gilsson (3), Sveinsson, Jonasson (1), Adalsteinn Jonsson en Bjom Jonsson. Toeschouwers: 800. Jong Oranje - Verenigde Staten 19-17 (9- 7)Jong Oranje: Stavast, Van der Broek; Janssen, Heeteren, Van Leeuwen (1), En gelvaart (1), Drenth, Paul Coenders, Vij geboom (5), Van Koppenhagen (6), Ro bert Fiege (4) en Portengen (2); Ver enigde Staten: Stanton, Oshita; Story (5/3), Fitschen, Sullivan, Boyd (1), Bueh- ning (3), Morava (4), Driggers, Oleksyk (2), Ross, Zwettler (2). Toeschouwers: 500. Israel - Noorwegen 30-32 (15-14). Stand: 1. Nederland 3-6 (76-57), 2. IJsland 3-4 (72-57), 3. Noorwegen 3-4 (79-69), 4. Jong Oranje 3-4 (60-69), 5. Verenigde Staten 3-0 (46-63), 6. Israel 3-0 (63-81). U1VEGEIN (ANP) - Antal Roth en Petri Tiainen kunnen rschijnlijk binnen enkele weken uitkomen voor respectie- k levenoord en Ajax. De stichting Arbeidszaken heeft het sterie van sociale zaken positief geadviseerd met betrek tot het verlenen van een werkvergunning, jt ministerie beslist volgende week of de Hongaarse inter- önal Roth (26) en de 20-jarige Fin Tiainen in actie mogen ko- in de eredivisie. In de regel volgt Sociale Zaken het advies de stichting Arbeidszaken. Vanwege een procedurefout het ministerie de behandeling van de aanvraag van Haar- om de 22-jarige Pool Pjotr Modrezejewski in te lijven, uitge- BURG (ANP) - Door tus- omst van de organisato- is de partij uit de slotronde n Portisch en Ljubojevic, nachtelijke uren van lerdag op vrijdag zonder er te spelen in remise 1963 ash invankelijk weigerde de laaf Ljubojevic halssta- le deling van het punt te 'aarden. Kort na het mid- achtelijk uur werd de na 94 zetten en tien uur de tweede keer afgebro- Ljubo wilde in zijn hotel- er alsnog de onvindbare naar de overwinning zoe- Pas na die analyse be- ehij en gaf hij zich over. Kr dit resultaat werd de Beljavski de enige win- van het tiende Interpolis- looi. ljubojevic werd !de op een half punt en wereldkampioen Karpov Portisch deelde met man en Miles de vierde ljubojevic had bij t Beljavski achterhaald. ^Portisch (Hon) - Ljubojevic tó: 1 Beljavski (Sov) 8Vi, 2. Lju- (Joe) 8, 3. Karpov (Sov) 7tt, 4. (Hon). Miles (GBr), Timman '7.Hübner(WD1) 6148. Kortsjnoi TERDAM (ANP) - Emile heeft vrijdagmiddag imping Amsterdam met s een nationaal spring- )urs gewonnen. De ruiter laarlo ging foutloos rond 'as bijna anderhalve se- e sneller dan Eric van der len. Piet Raymakers werd [jkgraaf, Je Jager. goed op zijn eten lette11! Een diabetesdieet niet I voor één dag, maar vo0'| de rest van zijn leven! De wetenschap prob^ een oplossing te voor deze ongeneesW ziekte. Steun dat weteJ. schappelijk onderzo«*l steun het Diabetes F° Nederland. IABETES FONDS NEDERLAND, AMEp <m tabel A, x,40 meter op Emile Hendrix (Baarlo) 1 - 53,92; 2. Eric van der a(Geldrop) 0 - 55,38; 3. Raymakers (Heusden) - 57,18; 4. Dion van ïn (Eindhoven) Expo lc 9 - 57,81; 5. Albert (Knegsel) 0 - 58,69; 6. Ad ae Wetering (Heesch) 'Hst 0 - 62,70. "tionaal jachtspring- ■a. (maximale hoogte jeter> toegestane tijd 64 i. Harvey Smith Mining Example 52,44 2. Eric Levallois Merci d'Agon 52,54; 3. Broome (Eng) Royale 4 Albert Voorn (Ned) 53,38; 5. Eric Wauters Fins Drum 53,41; 6. Bert (Ned) Renville 53,42; 7. Smith (Eng) Galaxi o. Dirk Hofmeister H Romantica 54,64; 9. Phi- Hozier (Fra) 54.69; 10. ;nn (WD1) Alexis en ymakers (Ned) Berry Reke dressuur, klasse ZZ: Laeven met Ak- 2' Leo Verbakel met im f.'96' 9- Jan Bouw- (met Le Mexico 61,30.;kür „5 L Verbakel 66,50; 2. 53,33; 3. Stefano van met Big Flossy 62,67; LVerbakel 64,73; 2. r 3. Van Zuylen SPORT IN 'T K0RT Gewichtheffen DE INTERNATIONALE ge wichtheffederatie heeft beslo ten volgend jaar november, in de Verenigde Staten, de eerste wereldkampioenschappen voor dames te houden. Twin tig van de 126 aangesloten lan den hadden belangstelling ge toond voor dergelijke kam pioenschappen. Tennis HET NEDERLANDSE meis jesteam staat na de enkelspe len van de wedstrijd tegen de Verenigde Staten, om de vijfde plaats van het toernooi om de wereldbeker voor spelers tot zestien jaar, gelijk. Uitslagen: Bettina Sonneveld - Cammie Foley 7-6,1-6,4-6, Brenda Schultz - An drea Berger 7-6,4-6,6-2. Sp onsor DE HAAGSE hockeyclub Klein Zwitserland heeft in Ep son computers te Zoetermeer een nieuwe shirtsponsor ge vonden. Met ingang van 7 no vember werd een verbintenis gesloten voor driejaar. Werelduurrecord TWEEVOUDIG wereldkam pioene Jeannie Longo heeft vrijdag op de overdekte baan het wereld uurrecord met 2400 meter verbeterd. De Francaise reed in een uur 44,718 km. Bar bara Ganz (Zwi) was sinds 25 november recordhoudster met 42,319 km. Longo bezit ook de uurrecords op buitenbanen, zowel hoog- (44,770 km) als laaggelegen (43,587 km). Jorritsma DE PRINCIPE-OVEREEN KOMST met Hans Jorritsma als bondscoach van de Neder landse herenhockeyploeg zal duren tot en met de strijd om de Europese titel, die van 20 tot 30 augustus volgend jaar in Moskou wordt gehouden. Daar zal Nederland, dat sinds 1983 Europees kampioen is en on langs bij de wereldtitelstrijd in Londen slechts zevende werd, een plaats bij de eerste vier moeten halen om zeker te zijn van deelneming aan de Olympische Spelen van 1988 in' Seoel. DORDRECHT (ANP) - Twaalf landen zullen van 20 tot en met 25 april volgend jaar in zes hallen in Nederland strijden om de wereldtitel zaalkorfbal. Meer inschrijvingen zijn er bij de Internationale Korfbal Fe deratie (IKF) niet binnenge komen. Taipeh, Engeland, Austra lië, België, West-Duitsland, de Verenigde Staten en Neder land hebben hun deelneming bevestigd en daar zullen hoogstwaarschijnlijk nog bij komen Frankrijk, Spanje, In dia, Indonesië en Aruba. Por tugal, dat sinds kort ook inte resse toont voor de korfbal sport, staat op de reservelijst. De eindstrijd - zeer waar schijnlijk tussen Nederland en België - is voor 25 april in sportpaleis Ahoy' te Rotter dam geprogrammeerd. V ZURICH (Reuter) - FC Gro ningen zal in de derde ronde van het UEFA-bekertoer- nooi uitkomen tegen het Portugese Guimaraes. Dat was het resultaat van de vrijdag in Ziirich gehouden loting. De Groningers beginnen op 26 november met de thuiswedstrijd, veertien da gen (10 december) later volgt de return in Guimaraes, vlak boven Porto. In de tweede ronde schakelden de Portugezen tot veler verras sing Atletico Madrid uit. Oefenmeester Rob Jacobs (42) van Groningen haalde opgelucht adem na de vrije loting. „Ik ga liever naar Portugal dan naar Moskou". Over Guimaraes had de trainer alleen de nodige standaard-informatie. „Er spelen vier internationals. Bovendien hebben ze de be schikking over spelers uit Zaire en Brazilië. Uit de overwinningen op Spartak Praag en Atletico Madrid in de Europa Cup mag je op maken dat het een pittige ploeg is". Jacobs gaat zon dag al spioneren. Guimaraes speelt dan voor de competi tie thuis tegen Rio Ave. De •ploeg staat derde, met veer tien punten uit negen wed strijden. Koploper Benfica heeft twee punten meer, ge volgd door landskampioen Porto met vijftien punten. Beginnen met de thuis wedstrijd vond Jacobs geen voor- en geen nadeel. „Te gen Neuchatel begonnen we ook in Groningen. In Zwit serland maakten we het karwei af. Belangrijk blijft in dit toernooi dat je thuis geen tegendoelpunt oploopt. Dat blijft tegen Guimaraes hetzelfde". FC Groningen kan in de eerste wedstrijd niet beschikken over René Eykelkamp, de lange aan valler, die in Neuchatel zijn tweede gele kaart ontving en automatisch voor één duel geschorst is. De loting: Dundee United (Sch) - Haj- duk Split (Joe), AA Gent (Bel) - Göte- borg (Zwe), FC Groningen (Ned) - Guimaraes (Por), Dukla Praag (Tsj) - Inter Milan (Ita), Urdingen (Wdl) - Barcelona (Spa), Spartak Moskou (Sov) - FC Tirol (Oos), Torino (Ita) - Beveren (Bel), Borussia Mön- chengladbach (WD1) - Glasgow Ran gers (Sch). ToeschouwepspecorJ weer gebroken ZWOLLE (ANP) - Het ge meentebestuur van Zwolle heeft PEC Zwolle voorlopig geen bouwvergunning ver leend voor een noodtribune, die volgende week voor het eerst dienst had moeten doen bij de wedstrijd PEC Zwolle- Ajax. Het was de bedoeling de noodtribune, als vervanger van de afgebrande hoofdtri bune, te laten staan tot april. Zwolle stelde dat de aan vraagformulieren onjuist wa ren ingevuld en dat er boven dien onvoldoende zekerheid was dat op het nieuwe bouw sel, dat plaats moest bieden aan 4000 toeschouwers, alle veiligheidsmaatregelen in acht zouden kunnen worden genomen. HEERENVEEN (ANP) - Elf landen hebben zich aangemeld voor de eerste schaatswed strijden om de wereldbeker, die op 29 en 30 november in het Thialf-stadion te Heerenveen worden gehouden. Met ingang van dit seizoen heeft het we reldbekercircuit een officiële plaats op de wedstrijdkalen der van de Internationale Schaats Unie. Op de overdekte piste in Heerenveen komen naast de Nederlandse kernploegen schaatsers uit Noorwegen, Zweden, Canada, Italië, West- Duitsland, Oostenrijk, Austra lië, Polen, Finland en Zwitser land aan de start. De dames rijden 1500 en 3000 meter, de heren 1500 en 5000 meter. In hetzelfde weekeinde werken de sprinters en sprintsters hun wereldbekerouverture in West-Berlijn af. Denemarken DE DEENSE bondscoach Sepp Piontek heeft de PSV-ers Ivan Nielsen en Frank Arnesen ge selecteerd voor de interland wedstrijd tegen Tsjechoslowa- kije van, volgende week woensdag. Het kwalificatie duel voor de Europese titel strijd wordt gespeeld in Bra tislava. MANCHESTER (Reuter) - Alex Ferguson is vrijdag be noemd tot manager van Manchester United. De Schot is de opvolger van Ron Atkinson, die donderdag werd ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten van de topclub van de afgelopen jaren. Het team staat op de negen tiende plaats in de Engelse eerste divisie. Direct na het ontslag van Atkinson sprak voorzitter Mar tin Edwards zijn voorkeur uit voor Ferguson, de manager van Aberdeen. De 43-jarige succestrainer leidde het Schotse elftal naar de eindronde van de wereldtitelstrijd voetbal in Mexico. Met Aberdeen werd Ferguson drie keer Schots kam pioen en behaalde hij vier nationale bekertitels en de Euro pese beker voor bekerwinnaars in 1983. De assistent van Ferguson bij Aberdeen, Archie Knox, is eveneens aange trokken door Manchester. Van onze correspondent BARCELONA - Een paar peseta's bijverdienen door mee te werken aan een televisie-spot is zelfs voor de royaal betaalde voetbaltrainers in Spanje blijkbaar een aantrekkelijke zaak. Trainer Leo Beenhakker van Real Madrid en zijn Britse col lega Terry Venables van de eeuwige 'aartsrivaal' FC Barcelona hebben voor even de strijdbijl neergelegd om samen in de Delta studio's nabij Madrid een reclame-spot op te nemen voor een nieuw video-apparaat van de bekende Japanse Sony-multina tional. Met hun typisch buitenlandse accent voeren beide heren een min of meer komische dialoog waarin het nieuwe apparaat uiteraard hoog de hemel in geprezen wordt. De stemming lijkt opperbest en de vriendelijke opmerkingen vliegen op en neer. De vaak venijnige rivaliteit tussen voetbaltrainers is blijkbaar maar een betrekkelijke zaak wanneer er met een flinke zak Ja panse yens wordt gezwaaid. BOEDAPEST (ANP) - Na de nederlaag tegen Nederland heeft de Hongaarse bondscoach Imre Komora voor de kwa lificatiewedstrijd van woensdag in en tegen Griekenland een beroep gedaan op een trio dertigers. In de selectie van twintig spelers zijn Burcsa (32), Nagy (30) en Csapo (34) te ruggekeerd. Burcsa en Nagy behoorden tot de zondebokken op het we reldkampioenschap in Mexico, Csapo's laatste interland- duel dateert van vier jaar geleden. Tibor Nyilasi is nog altijd geblesseerd. Hij wordt vermoe delijk aan de rug geopereerd. De door Feyenoord aangetrokken 26-jarige libero Roth van Pecs is zeker van een plaats. Zijn leeftijdsgenoot Kardos werd niet geselecteerd. FC Köln wil Kardos graag aantrek ken. De club uit de Bundesliga wil voor zijn overgang 800.000 marken neertellen, twee keer het bedrag dat Feyenoord voor Roth betaalde. De Hongaarse voetbalbond heeft nog geen beslissing genomen over de transfer. Olympiakos Piraeus, woensdag in het Europese toernooi van de bekerwinnaars uitgeschakeld door Ajax, levert vijf spelers aan de Griekse selectie van zeventien man. Van Olympiakos werden uitgenodigd de verdedigers Stratos Apostolakis, Petros Xanthopoulos en Petros Michos, de mid denvelder Tasos Mitropoulos en spits Nicos Anastopoulos. ZEIST (ANP) - Bondscoach Rinus Michel heeft John Bos man alsnog opgenomen in de selectie voor de tweedaagse oefenstage van het Nederlands elftal, die volgende week dins dag en woensdag wordt ge houden in Zeist. De Ajacied heeft de plaats ingenomen van Wim Kieft De spits van To rino scheurde woensdag in de wedstrijd tegen Raba Eto Györ in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi de linker-knieband. Kieft is in middels geopereerd. Zijn her stel zal vermoedelijk twee maanden vergen. HEERENVEEN (ANP) - Hil- bert van der Duim zal op vrij dag 14 november de eerste schaats op het ijs van het overdekte Thialfstadion zet ten. Overeenkomstig een con tract dat de BV Thialf met de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond sloot, moet die dag, het ijs worden gekeurd. Een week voor de test, die wordt afgenomen door ISU-functionaris Jan Charisius, was Thialf nog een woestenij van beton. Van der Duim heeft bedon gen een aantal keren op de nieuwe Heerenveense piste te kunnen trainen. Daags voor de opening, die plaats heeft op zaterdag 29 november, wil de vroegere wereld- en Europese kampioen een aanval doen op het werelduurrecord. Het re cord, dat een officieuze status heeft, is met 38 kilometer en 558,45 meter in handen van Jan Kooiman (8 maart 1983 in Inzeil). Het is de eerste keer dat een poging wordt gedaan het record op een indoorbaan scherper te stellen. Oefenvoetbal HET VOETBAT,FT,FT AL van Luxemburg heeft de oefen wedstrijd tegen Sporting Charleroi met 1-3 verloren. Bij de rust stond de Belgische eer ste klasser voor met 2-0. Woensdag speelt Luxemburg in Glasgow de' EK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Schotland. STOCKHOLM (AFP) - Stefan Edberg heeft zich vrijdag moeizaam gekwalifi ceerd voor de halve finales van het met 435.000 dollar gedoteerde tennistoernooi van Stockholm. De als eerste geplaatste Zweed won ternauwernood van de onbekende Ame rikaan Richard Matuszewski: 6-3 5-7 7-6. Met Edberg bereikte de Fransman Henri Leconte de laatste vier. De 23-jarige linkshandige speler, momenteel vijfde op de wereldranglijst, versloeg in de kwartfinales de Amerikaan Tim Mayotte met 6-3 6-4. Leconte is derde ge plaatst, Mayotte stond als nummer vijf geklasseerd. De Fransman, speelt nu za terdag in de halve finales tegen Edberg. Michiel Schapers is in de tweede ronde van het heren dubbelspel, met zijn Zweedse partner Ronnie Bathman uit geschakeld. Stefan Edberg (Zwe) en Henri Leconte (Fra) waren in twee sets te sterk, 6-4,6-2. Uitslagen: derde ronde enkelspel: Henri Leconte (Fra) - Sergio Casal (Spa) 6-4,7-6, Stefan Edberg (Zwe) - Pat Cash (Aus) 7-6, 6-4, Mats Wilander (Zwe) - Jan Gun- narsson (Zwe) 7-5, 7-5, Kent Carlsson (Zwe) - Jonas B. Svensson (Zwe) 6-2, 3-6, 6-3, Guy Forget (Fra) - Scott Davis (VSt) 6-1, 6-4, Richard Matuszewski (Pol) - Ja kob Hlasek (Zwi) 7-6, 6-1, Tim Mayotte (VSt) - Ben Testerman (VSt) 7-5, 7-6, Gary Donnelly (VSt) - Kevin Curren (VSt) 7-6,3-6,7-6. kwartfinales enkelspel: Stefan Edberg (Zwe) - Ri chard Matuszewski (Vst) 6-3 5-7 7-6, Henri Leconte (Fra) - Tim Mayotte (Vst) 6-3 6-4. door Léon Krijnen Als het toernooi zondag afgelopen is zullen er meer dan 170.000 bezoekers de poorten van het Sportpaleis binnengewandeld zijn en dat zijn er weer 30.000 meer dan vorig jaar. Met zichtbare moeite werkte Yannick Noah zich gisteren ten koste van de Argentijn De la Pena naar de halve finale van het ECC-toernooi in Antwerpen: 7-6 en 6-4. - fotoap Weliswaar heeft een groot gedeelte van die zogenaamde liefhebbers de kaarten gratis gekregen van diverse spon sors, die contractueel gedwon gen werden om dikke pakken kaarten af te nemen, maar ze zijn hoe dan ook betaald. Daarmee blijft het ECC het grootste indoor-tennisevene- ment ter wereld en staat het na de vier Grand Slam toer nooien (Roland Garros, Wim bledon, Flushing Meadow en Melbourne) op een vijfde plaats. Desondanks was directeur Pierre Darmon gisteren zo blij als een kind nadat de twee overgebleven publiekstrek kers, Yannick Noah en John McEnroe, ongeschonden door gedrongen waren tot de halve finales van het met goud, dia manten en dollars gelardeerde toernooi. McEnroe slaagde er 's avonds in om zich de lastige en zeer hardslaande Oostenrijker Tomas Mus ter van het lijf te houden (6-4, 6-1), Noah had 's middags bijkans net zo veel moeite om zich van de Argen tijnse lichtgewicht Horatio de la Pena te ontdoen (7-6,6-4). Noah, qua balgevoel lang niet zo getalenteerd als McEn roe, maar wel begiftigd met het meest atletische lichaam van de tennismiljonairs, loopt er tegenwoordig bij alsof hij ieder moment ter plekke dood neer kan vallen. De oorzaak ligt voor de hand. De laatste weken draait hij een pro gramma van exhibities en toernooien dat uiteindelijk al leen maar tot een 'nervous break down' kan leiden. Johan Cruyff was ook in zijn toptijd niet vies van een filtersigaretje na een vermoei- dende wedstrijd, maar Noah steekt tegenwoordig de ene zware Franse sigaret bij wijze van spreken met de andere aan. Parijs, Firenze, Dussel- dorf, Antwerpen, volgende week Wembley, het kan alle maal niet op. Vooral Noah moest toch beter weten, want drie jaar geleden is hij op die manier al eens lelijk over zijn eigen lange benen gestruikeld. Dat was nadat hij heel Frankrijk in vuur en vlam ge zet had door in de finale van Ronald Garros van Mats Wi lander te winnen, waarna hij zich door alles en iedereen liet uitmelken, op jacht naar nog meer roem en dollars. Toen de bladeren begonnen te vallen ging het fout met het nieuwe idool van La Douce France. Of het verhaal dat hij zelf de we reld in strooide over het punt waarop hij op de Pont Neuve overwoog om maar in de Seine te springen, ook echt waar is, valt niet te controleren, maar feit is dat hij Frankrijk liet voor wat het was en naar Amerika vertrok. Naar Greenwich Village in New York om precies te zijn, waar hij een appartement kocht en om de hoek een res taurant opende. Om zich vervolgens twee jaar lang betrekkelijk koest te houden, te trouwen en een kind te krijgen en zich moeite loos te handhaven in de top tien. Dat laatste gegeven alleen al is een garantie voor een in komen van pakweg een mil joen dollar per jaar aan prij zengeld en sponsorinkomsten, maar het bloed kruipt blijk baar toch waar het niet gaan kan. Na het toernooi van Wem bley waar ook McEnroe zal deelnemen, wacht de Masters, ironisch genoeg door het ECC qua belangstelling naar het tweede plan verwezen. Dit jaar zullen er waarschijnlijk nog minder toeschouwers naar Madison Square Garden ko men, want voor het eerst in zestien jaar staan er geen Amerikanen bij de beste acht spelers in het Grand Prix klassement aan het einde van het jaar. Want Connors slaat tot en met Oudejaarsdag geen bal meer, McEnroe heeft door zijn uitschakeling net niet genoeg punten om in aanmerking te komen, terwijl hem bovendien nog een schorsing boven het hoofd hangt, als uitvloeisel van een verbale aanvaring met scheidsrechter Jeremy Shales. Zeven spelers hebben al zo veel punten verzameld dat ze verzekerd zijn van deelname aan de strijd om de vette bo- nuspot; Lendl, Becker, Edberg, Wilander, Noah, Leconte en Nystrom. De achtste wordt of de Ecuadoriaan Andres Go mez of de Tsjech Miloslav Me- cir. Gomez speelt namelijk niet in Wembley en alleen als Mecir in Londen de finale haalt wordt hij de achtste 'Master'. Gomez of Mecir, het zal de Amerikanen worst wezen. Die komen alleen maar voor McEnroe, Connors, Arias, Da vis, Annacone, om er maar eens een paar te noemen. Dat is de laatste maanden al bewe zen in de Amerikaanse toer nooien. De toeschouwersaan tallen in de Verenigde Staten, zo lijkt het wel, zijn omge keerd evenredig met het aan tal deelnemende Europeanen. De nakende naturalisatie van Lendl zal daar niet veel aan veranderen. Voor de Ameri kanen, die snakken naar de nukken van McEnroe en de grappen en grollen van Con nors, blijft de nummer één een saaie Oost-Europeaan. Uitslagen kwartfinale: Yannick Noah (Fra) - Horacio de la Pena (Arg) 7-6 6-4, Jimmy Arias (Vst) - Aaron Krickstein (Vst) 6-1 3-6 6-3, John McEnroe (Vst) - Thomas Muster (Oos) 6-4 6-1. DORTMUND (SID) - Borussia Dortmund heeft gisteren een wedstrijd voor de Bundesliga tegen FC Kaiserslautern met 2-0 gewonnen. Verdediger Herbert Hoos van <de bezoekers kreeg vier minuten voor het einde van arbiter Schafer de rode kaart wegens herhaald ruw spel. Er waren 23.500 toeschouwers. BOKSEN Jubileum toernooi NBB: lichtgewicht: George Chamalidis (Gri) wint op punten (5-0) van Bernardino Oliveira (Por), Re- gilio Tuur (Ned) wint door opgeven in de eerste ronde van Gerald Heneghan (Ier); llchtwelterge wicht: Sedefko Jankov (Bul) wint door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Louis Vargas (Ned), Ioannis Kakarakis (Gri) w.o.p. (5-0) van Ronny Bollengier (Bel); weltergewicht: Metodi Galabov (Bul) w.o.p (5-0) van David Andrews (Wal), Tira Bachaou (Ned) w.o.p (4-1) van Uwe Strauch (WD1); middenge wicht: Henri Maske (ÓD1) w.o.p (5-0) van Ulf Bachke (Noo), Peter Zwezerijnen (Ned) wint door walk over van Kofi Quaye (Gha); halfzwaargewicht: Jay Glynn (Can) w.o.p (3-2) van John Ver gouwe (Ned), Floris Dekker (Ned) w.o.p (5-0) van Ray Kane (Ier). Kwartfinales: vlieggewicht: Sayed Ab- del-Aal (Egy) wint door diskwalificatie in de tweede ronde van Daniel Busa (Zwi), Alfred Kotey (Gha) wint door op geven in de tweede ronde van Eduardo Costa (Por); bantamgewicht: Gamal el Koumi (Egy) w.o.p (4-1) van Thompson Sowah (Gha), Rene Breitbarth (OD1) w.o.p (5-0) van Jose Nunes Craca (Por); lichtgewicht: Silvio Mezzenga (Ned) wint door diskw. in de derde ronde van Ma rino Monteyne (Bel), Mike Moffa (Can) w.o.p (5-0) van Mohamed Hegazi (Egy); liehtweltergewichtReino van der Hoek (Ned) w.o.p (5-0) van Per Saur (Noo). JUDO EK-junioren te Leonding (Oostenrijk): Dames: tot 52 kg: om de derde plaats: Marjolein van Dommelen (Ned) wint met chui van Giungi (Ita); tot 56 kg: tweede ronde: Jenny Gal (Ned) wint met wazari van Dedieu (Fra); derde ronde: Gal wint met koka van Profanter (Oos); finale: Gal wint op beslissing van Lee (GBr). Heren: tot 60 kg: derde ronde: Kamroski (Pol) wint op beslissing van Jan van Bu ren (Ned); tot 95 kg: derde ronde: Ronald Joorse (Ned) wint met wazari van Clinci (Roe); vierde ronde: Joorse wint met ip- pon van Malis (Joe); finale: Petsjoerov (Sov) wint met ippon van Joorse.

de Stem | 1986 | | pagina 11