Joe Carl Bernstein de held werd van treep en Nicholson Is 'modern' echtpaar Zn. ook in de BIOSCOOP Speelfilms op tv De nacht die jarretelles draagt 74.4 6Man with one red aardige komedie naar Frans voorbeeld 'EARTBURN' VAN MIKE NICHOLS ihut/I VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 t2 PAGINA GIDS 1 ;rYL Streep en Jack Nicholson. Twee sterren met een enorm charis- Het kon daarom niet uitblijven, dat die twee nog eens bij elkaar mden worden gebracht. Als liefdespartners natuurlijk, net als Streep De Niro in 'Falling in Love'. 'Heartburn' is net zo'n film. Een film er 'het moderne huwelijk'. iJlï JLSL Ex-pornoster Linda Lovelace is zwaar ziek I45SRI AURORAR aararrtte l gebeurtenissen in de film 'Heart- iuro' hebben zich echt voorgedaan. If liever: de film is gebaseerd op een oek dat weer gebaseerd is op de erkelijkheld. Tussen het boek en de Dm zit een groot verschil en dat (eft een merkwaardige oorzaak, flora Ephron schreef het boek Heartburn', dat in Nederland de tel Hartzeer en maagzuur' kreeg, g, min of meer wraak te nemen op B man die haar in de steek liet toen jn verwachting was van haar weede kind. Die man is in werke lijkheid Carl Bernstein, die samen met Bob Woodward de Watergate- zaak ontrafelde en daarvan getuigde in het (ook verfilmde) boek 'All the president's men'. Bernstein kreeg een verhouding met de vrouw van de Britse ambassadeur in Washington. Nora Ephron en Carl Bernstein zijn vorig jaar officieel gescheiden. In het boek rekent Ephron ko misch, maar ook genadeloos af met Bernstein, die wordt afgeschilderd als een egoist, die niets om zijn kin deren geeft Toen Bernstein hoorde dat Mike Nichols 'Heartburn' wilde verfilmen, nam hij onmiddellijk maatregelen om te voorkomen dat hij negatief geportretteerd zou wor den. Nora Ephron zwichtte voor zijn argumenten en produceerde een filmscenario dat zeer mild was. Ze hield zich aan de beperkingen, die officieel in documenten waren vast gelegd. Deze documenten hoorden bij de scheidingsvoorwaarden die wa ren gedeponeerd bij een rechtbank in Washington. De film doet nu alleen nog in de verte denken aan het pittige boek. Nora Ephron stelt in het document zelfs dat er sprake is van fictie en dat ze alles wil doen om te zorgen dat haar kinderen geen schade lijden on der het boek en de film. Om de zaken nog even duidelijk te stellen: Jack Nicholson speelt in 'Heartburn' dus de rol die Dustin Hoffman speelt in 'All the presi dent's men'. Nora Ephron: veel water bij de wijn. - foto bert bakker c 1 1 1 IT t r r w r Al. ,J ii _jii i .«an II _ji -!-.j_k_!a_Mjiui 1 TT II 1 1 1 1 1 II 1 I Door Marjan Mes huwelijksinzegening het bege rige oog op elkaar vallen. In de volgende scène zijn ze zelf al bijna getrouwd, hoewel Streep nog even aarzelt vlak voor ze haar ja-woord geeft. Er wordt een oud huis gekocht en het eerste kind kondigt zich al snel aan. Voordat het tweede er is, blijkt manlief een minnares te hebben. Meryl pakt haar kleu ter, haar boeltje en met haar dikke buik verlaat ze de echte lijke woning in Washington om in haar vaders Newyorkse appartement tot zichzelf te ko men. Jack blijft van haar hou den, is weer op tijd bij haar te rug voor de tweede bevalling. Maar de ontrouw blijft wrin gen. Met twee kinderen ver trekt zij opnieuw. En nu wel licht voorgoed. 'Heartburn' is geen drama. Het is vooral een film met een lichte toon, waarin Meryl Streep en Jack Nicholson hun acteertalent met succes in een soms humoristische richting lannah and her sisters' van f°wiy Allen gaat door in piésol 1 in Breda. Geestig n weemoedig familiever- ua' over drie min of meer istiek begaafde zusters en relatieproblemen. '°ody Allen speelt zelf een "et complexen behepte tele- isieregisseur, gescheiden 'an een van de zusters en jen het slot getrouwd met koudste van hen. De politiethriller *Run- - seared' van Peter iyams is te zien in Cine- Nu in onze showroom: de" jjactueel 2 in Bergen op gebleven. Prijs vanaf f 19.995' BTW) Afleveringskosten f 42w (incl. BTW) 1 NEVADA 0H7?4ji L in Danser Gregory Hi- jfs en Billy Crystal (uit Ï®P') spelen agenten in Renault 11. Nog markante' r/// lijn. Van bumper tot buflr nieuwd voor nog meer rijple®®^_ De nieuwe motor is nog sterkef' Chicago die te maken krij- zuiniger Het riante interieur nog meer ruimte. M De nieuwe Renault 11. Ge" volgens de normen van morgen' jaar plaatwerkgarantie. Kom dit nieuwe sterke sta» 'en net een gevaarlijke co- a'ne-handelaar. Actie en 1Um°r in de geest van 'Be- "ejly Hills Cop'. ,li« trouble in Little Chi- Renault testen en ontdek dat a»; van John Carpenter de prijs onveranderd aantrek*1 uit m Mignon in Breda en graait ook in Roxy 1 in Ber lin op Zoom. Woest kungfu- 'chtig spektakel vol Chinese twenarij rond een nuchtere Jachtwagenchauffeur Kjjrt Russell). „*-t e Color Purple' van Industrie* 'jfven Spielberg is gepro- nncTDll i,Trd in Cinésol 3 in (JUS ID" 0)3 en De Koning van Engeland in Hulst. Meesle pend maar verwarrend re laas over de emancipatie van een lelijke, zwarte, aar dige vrouw in het zuiden van de Verenigde Staten in de eerste helft van deze eeuw. Casino 1 in Breda, City lin Roosendaal, Cinem'actueel 1 in Bergen op Zoom en De Koning in Hulst brengen Topgun' weer terug op grootbeeld. Actie en roman tiek rond straaljagerpiloot. 'Legal Egals' van Ivan Reitman blijft in Casino 3 in Breda. Met Robert Redford en Debra Winger als een ju- ristenpaar, dat een geheim zinnige affaire rond de dood op een kunstenaar oplost. Spektakel, thriller, roman tiek en humor zijn zo gedo seerd, dat het misdaadver haal toch wat wordt onder gesneeuwd. Scene uit 'Hannah and her sisters': v.l.n.r. Barbara Hershey, Max Von Sydow, Daniel Stern - fotoorion 'Aliens', ruimte-avontuur met griezelige organismen, die mensen verdelgen, gaat verder in Casino 4 in Breda en De Koning van Engeland in Hulst Film Concordia vertoont tot en met 12 november Top Hat', musical uit 1953 met Fred Astaire en Ginger Ro gers, en The Cotton Club' van Francis Coppola (19.30 en 22.00 uur). Op donderdag 13 november gaat de met een Gouden Beer bekroonde, ge dramatiseerde documan- taire 'Stammheim' draaien (tot 20 november). Filmhuis Oosterhout brengt vanavond 'Cet obscur object du desir' van Luis Bunuel. In de deze film met Fernando Rey draait alles om een oudere Casanova die jaagt op mooie vrouwen. Vaste opvattingen over liefde en erotiek worden sa tirisch belicht Jack Nicholson en Meryl Streep in 'Heartburn'. sturen. Hoewel een stuk ouder en getekender, heeft Nicholson nog niets van zijn vroegere uitstraling verloren. Hij maakt er weer uitbundig ge bruik van. Meryl Streep heeft wat van haar gebruikelijke passieve raadselacahtigheid afgelegd ten gunste van enige ironie in haar spel. Dat zij ook een prima comédienne zou kunnen zijn, blijkt uit deze rol. Het scenario van 'Heart burn' is nauwelijks verras send. De dialogen slaan af en toe nergens op. Er wordt bij voorbeeld veel over mensen geroddeld, die je nooit te zien krijgt, zoals de minnares van Jack. Het verhaal beweegt zich van het ene feestje naar de andere party. Zij moet een schrijfster van kookboeken en hij een columnist voorstellen, maar van enige werkzaam heid is niets te zien. Het leukst is de film wan neer Meryl er de eerste keer vandoor is en met haar zwan gere buik een zitplaats in de ondergrondse krijgt aangebo den van een flirterige jonge man. Even later pleegt hij een overval op Meryls therapie clubje, waarbij zij haar trouwring moet afstaan. Dat had je dan net niet verwacht. Voor het overige is het een voorspelbare huisje-boompje beestje-film, die hoofdzakelijk door de persoonlijkheden van Streep en Nicholson kleur heeft gekregen. Maker is Mike Nichols van o.a. 'The Gradua te' en 'The Real Thing'. 'Heartburn' van Mike Ni chols draait in Grand Theater in Breda. ZATERDAG Abbott and Costello in the Foreign Legion (USA 1950, Ned. 1, 17.40 uur). De twee komieken als twee worstelpromotors, die hun sterworstelaar tot in Algerije achtervolgen. Tchao pantin (Frankrijk 1983, Did. 1,22.30 uur). Film van Claude Berri over de zelfkant van parijs met de onlangs verongelukte komiek Coluche in een ernstige rol. Extérieur nuit (Frankrijk 1980, Did. 3 WDF, 22.45 uur). Film van Jacques Bral over gedesillusioneerde mensen, die in 1968 nog vol idealen op de studentenbarricades stonden. Five fingers (USA 1952, België 1,16.00 uur). James Mason in een spannende thriller van Joseph L. Mankiewicz over de operatie- Cicero in de Tweede Wereldoorlog. ZONDAG Das Rinmaleins der Liebe (Did. 1935, Did. 1, 14.45 uur). Jonge dame neemt toevlucht tot travestie om haar toekomstige echtge noot te leren kennen. Komedie met Luise Ullrich en Paul Hörbi- ger. E la nave va (Italië 1983, Did. 1, 20.30 uur). Laatste film uit de Fellini-cyclus van de ARD over bizarre reis van een oceaansto mer met een illuster gezelschap aan boord. MAANDAG The sea wolf (USA 1941, Ned. 1,14.30 uur). Verfilming van Jack Londons verhaal over een despotische kapitein, die zijn beman ning terroriseert. Edward G. Robinson speelt de kapitein. DINSDAG Wild river (USA 1960, Did. 1, 10.23 uur). Een 80-jarige boerin weigert haar grond te verlaten als er een stuwdam moet worden gebouwd. Drama van Elia Kazan met Montgomery Clift en Lee Remick. Le soleil des voyous (Frankrijk 1966, Did. 2, 20.15 uur). Oude gangster zint op een come-back. Film van Jean Delannoy met Jean Gabin en Robert Stack. The Muppet movie (USA 1979, België 1, 14.30 uur). Avondvul lende Muppetfilm, waarin Kermit de kikker besluit naar Holly wood te gaan om acteur te worden. WOENSDAG Ninotchka (USA 1939, Did. 2, 22.35 uur). Greta Garbo lacht! Ko medie van Ernst Lubitsch over een koele Russische agente in Parijs. The glass key (USA 1935, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Politicus wordt bij een mysterieuze moord betrokken. Naar Dashiell Hammett. The postman always rings twice (USA 1946, België 2, 20.20 uur). De eerste Hollywood-versie van James M. Cains roman over een hartstochtelijke liefde met noodlottige gevolgen. Met Lana Tur ner en John Garfield, DONDERDAG The uninvited (USA 1944, Did. 3 WDF, 20.15 uur). Griezelfilm over broer en zus in een spookhuis aan de Engelse kust Met Ray Milland en Ruth Hussey. Forbrydelsens element (Denemarken 1984, België 2, 20.20 uur). Onderhoudende Deense thriller van Lars von Trier. VRIJDAG The postman always rings twice (USA 1981, België-Ned. 1, 20.15 uur). Nu de laatste versie (zie woensdag), met Jack Nicholson en Jessica Lange. Vivement dimanche (Frankrijk, 1983, Duitsland 1, 20,15 uur). Thriller van Francois Truffaut met Fanny Ardent en Jean- Louis Trintignant. Van onze filmredactie 'La nuit porie jarretelles' is het regiedebuut van actrice Virginie Thévenet, die o.m. een rol speelde in 'Les nuits de la pleine lune' van Eric Roh- mer. Een heel wat intelligen tere film overigens. Zoals de titel al doet ver moeden, voert sex de boven toon in dit filmpje. Het begint zelfs met een straatenquête van hoofdrolspeelster Jezabel Carpi naar het seksuele ge drag van de Parijse voorbij gangers. Die reageren be schaamd en zeggen dus niks of putten zich uit in clichés. Daarna volgt een al even wei nig zeggende verkenning van het sex- en relatiepatroon on der jonge Fransen. De moderne, ongebonden Jezabel, die zichzelf kennelijk hoogst verleidelijk vindt on danks haar vervelende piep stem, ontmoet op een feestje een naïeve jongen. Zo'n jongen van deze tijd met heel kort haar en met een blik op onein dig. In bed is hij tot weinig in staat, maar omdat Jezabel hem wel een lekker stuk vindt, neemt zij hem mee lans de Pa rijse nachtattracties: sex- shops, nachtclubs, prostituees Jezabel Carpi in 'La nuit parte jarretelles'. van velerlei kunne en andere, zogenaamde pikantigheden. De jongen maakt het allemaal niet veel uit, soms hapt hij wel toe, maar dan weer niet Deze 'moderne' wereld volgens Vir ginie Thévenet blijft nogal flets. Ondanks de medewer king van Arielle Dombasle, Patrick Bauchau en Rosette - foto cupido films. kwam de maakster niet veel verder dan een tamelijk ama teuristische aanpak. 'La nuit porie jarretelles' draait in Cinésol 2 in Breda. NEW YORK (AP) - Linda Marchiano, die als Linda Lo velace de hoofdrol speelde in de pornofilm Deep Throat en later een anti-pornoactiviste werd, heeft een ernstige lever aandoening waardoor een transplantatie nodig is. De leverkwaal van de nu 37- jarige mevrouw Marchiano werd ontdekt toen ze onder zocht werd voor een mogelijke dubbele borstamputatie. Ze had al problemen met haar gezondheid als gevolg van borstvergrotende middelen die ze begin jaren 1970 nam. Volgens de co-auteur van haar boek 'Out of Bondage', Mike McGrady, is de lever kwaal geen kanker maar een vorm van hepatitis. Mevrouw Marchiano is ge trouwd met een stukadoor en heeft twee kinderen van 10 en 6 jaar. Deep Throat verscheen in 1972 en het daaropvolgende jaar kapte ze met de porno films en wijdde zich aan de bestrijding van de pornogra fie. Door Marjan Mes VOOR DE tweede maal heeft Hollywood inspiratie gevon den bij een Franse komedie. In 1984 werd 'Un élephant $a trompe énormemenf van Yves Robert in Amerika getrans formeerd in The woman in red', die bij het publiek zeer in de smaak viel. En nu is het ge geven van 'Le grand blond avec une chaussure noire' ook een Robert-film - bewerkt tot The man with one red shoe'. Een komische thriller vol dwaze misverstanden, maar nu met een uitgesproken Amerikaans karakter. Hollywood, zelf niet meer zo creatief in de meer geraffi neerde komedie, heeft deze Robert-rage te danken aan de Franse producent Victor Drai, die drie jaar geleden naar Amerika emigreerde. De rech ten om een aantal oudere Franse films te herverfilmen, had hij met zich meegenomen naar zijn nieuwe vaderland. Dat de zwarte schoen uit het Franse origineel in de Ameri kaanse re-make een rode is geworden, zal wel met het suc ces van 'The woman in red' te maken hebben. In het Franse origineel speelde de komiek Pierre Ri chard een onhandige musicus. In 'The woman in red', gere gisseerd door Stan Dragoti, wordt de rol van de naïeve klassieke musicus, die de speelbal wordt van Ameri kaanse geheime diensten, overtuigend vertolkt door Tom Hanks. Een bevlogen jon geman, die niet auto kan rij den en zelfs al heeft hij een beeldschone jongedame op be zoek, het niet kan laten om op een beslagen spiegelruit nog gauw even een muziekcompo sitie te noteren. In Marokko wordt een agent van de Amerikaanse CIA be trapt op cocaïne-smokkel. Hij heeft het spul in de wielen van zijn auto verborgen, maar deze stort als hij aan boord van een schip wordt gehesen, op straat De witte poeder ligt overal in het rond, als een on verwachte lekkernij voor de toesnellende havenarbeiders. Thuis in Amerika krijgt de di recteur van de CIA (de dikke Charles Durning) op zijn kop vanwege deze blunder. Om zijn baan te redden, verzint hij een spion teneinde zijn elkaar beconcurrerende CIA-collega's een blunder te laten begaan. Op een vliegveld wordt een volstrekt willekeu rige jongeman uit de menigte gepikt als lokaas. Eigenlijk al leen omdat hij één gewone le ren en één rode sportschoen draagt Dat lijkt erg verdacht voor de om de macht strij dende geheim-agenten. Maar natuurlijk heeft de jonge vio list slechts uit verstrooidheid twee verschillende schoenen aangetrokken. Zonder dat hij veel opmerkt van alle commotie en achter volgingen rond zijn persoon, ontspringt de argeloze musi cus telkens de dans. De agen ten - een stelletje onnozelaars - maken zichzelf voortdurend belachelijk en zelfs elkaar per ongeluk van kant. De beste vriend van Tom Hanks - een slagwerker (gespeeld door Jim Belushi) - raakt er daarente gen compleet zenuwziek van. Hij ziet wel lijken en spionnen en verdenkt zijn vrouw van overspel. Die vrouw probeerde de violist in te palmen, maar deze met een moederbinding behepte kunstenaar wordt verliefd op een mooie, vrou welijke agente (Lori Singer). Eerst probeert zij hem zijn geheim - ook zij denkt dat hij een spion is - te ontfutselen. Maar als ze dankzij haar eigen verleidingskunsten verliefd op hem wordt, helpt ze hem te ontsnappen. De grappen wor den leuk uitgewerkt, maar al leen Tom Hanks geeft in zijn rol van wereldvreemde musi cus iets bijzonders aan deze verder toch niet heel erg ver rassende film. The man with one red shoe' van Stan Dragoti draait in Ca sino 2 in Breda.

de Stem | 1986 | | pagina 21