179 ?n dag Jer krant i minïstei onder tefeuïlle. Roy Schuiten weg bij PDM [eest |ren feest ran onze ledingen Rob Brtigel Fey: 'Liever niet dat NAC ZWAKSTE DEELNEMERSVELD IN HISTORIE ECC ïC-wedstrijd Ajax toch in )lympisch Stadion Athene Vijf kanshebbers op eindzege in Tilburg Moser wint zesdaagse Grenoble Bokser wint kort geding Jorritsma blijft bondscoach Startdatum Tour nog vraagteken HORECASERVICE^ jÉNSDAG 5 NOVEMBER 1986" andbalbond anWK- clame rgeten STOFZUIGER Ivan Lendl nog steeds eerste ANTWERPEN - Ivan Lendl zal zondag in ieder geval niet voor de vierde maal het best betaalde tennistoernooi ter wereld winnen. Neuchatel Borussia Leverkusen uitgebekerd Splnveld 32a Breda Tel. 076-227189 Vim ome sportredactie rEDA - Burgemeester F. ty van Breda heeft liever ^iet dat NAC volgend jaar in je eredivisie speelt. I Dit verklaarde hij gisteren bde televisie in het actuali- (jtenprogramma AVRO's elevizier. Fey kwam tot opmerkelijke uitspraak in een gesprek over voetbal en vandalisme. Fey: „Ik zou NAC een promotie naar de eredivisie van harte gunnen, zeker omdat de vereniging volgend jaar 75 jaar bestaat. Maar met zo'n promotie haal je ook wedstrijden met ver hoogd risico, zoals die tegen Ajax, Feyenoord, Utrecht en Den Haag, naar Breda. De veiligheid van de inwoners van onze stad gaat dan bij mij echt voor". Vandaag vertrekt Fey met de burgemeesters van alle betaald voetbal-gemeenten in Nederland naar Zeist, naar de KNVB. De veront ruste burgervaders willen de voetbalbond een plan voor leggen dat het vandalisme misschien een halt toe zou kunnen roepen. Het plan ziet er als volgt uit: iedere keer als er ongeregeldheden zijn voorgevallen krijgt de club van de verantwoordelijke supporters een aantal straf- punten. Heeft een vereniging een bepaald aantal, tevoren afgesproken, strafpunten gehaald, dan volgt een uit sluiting van drie maanden of zelfs een jaar. ■37 de overbekend! WASCOMBINATIE KOELKAST BLUE AIR CENTRIFUGE 2800 Toeren ÏH0ORN (ANP) - Het Ne- lands Handbal Verbond i slechts hopen een deel van 150.000 gulden terug te krij- dle door de voormalige /-penningmeester is ver stard. Dat is de opvatting NHV- voorzitter Nico Wit- fan het bedrag was twee de afkomstig uit het kapi- van de Stichting Handbal motie. Daardoor is er vrij- geen geld beschikbaar om de verenigingen en afde- ;en reclame te maken voor toernooi om het wereld- npioenschap voor dames, in december in Nederland •dt gehouden. Een-derde i het verduisterde bedrag jam rechtstreeks uit de kas het verbond. De vroegere ningmeester van het NHV ende maandag tegen de spolitie te Zaltbommel in en 1985 het genoemde be- g te hebben verduisterd. 1000 watt. S 220 Openingsstunt Lendl niet naar Antwerpen NEW VORK (Reuter) - De Tsjechoslowaak Ivan Lendl is nog steeds met ruime voor sprong eerste op de Grand Prix-lijst, die de acht deelne mers aan het Masters toernooi in New York, dat 3 december begint, aanwijst. Lendl heeft 4801 punten. De Westduitse Wimbledonkampioen Boris Becker, die vorige maand drie toernooien in drie werelddelen op zijn naam schreef, is tweede met 3335. Ook wat verdiensten betreft spant Lendl dit seizoen de kroon. De eerate tien op de GP-UJ*t: 1. Ivan Lendl (Tal) 4801, 2. Boria Becker (WD1) 3335, 3. Stefan Edberg (Zwe) 2368, 4. Joa- kim Nyatröm (Zwe) 2087, 5. Yannlck Noah (Fra) 1755, 6. Henri Leconte (Fra) 1727, 7. Andres Gomes (Ecu) 1686, a Mats Wilander (Zwe) 1685, 9. Jimmy Connor* (VSt) 1632,10. Miloslav Mecir (Taj) 1516. Door Léon Krijnen De genezing van de slepende heupblessure, die hem al enkele weken parten speelt, duurt langer daan voorzien en daarom heeft zijn fysiotherapeut in Ame rika hem aangeraden om de ruim 450.000 gulden, die hij aan het einde van deze week had kunnen winnen, maar aan zijn neus voorbij te laten gaan. Chagrijn in Antwerpen dus, waar de organisatie zo goed als zeker maandagavond al van de gang van zaken op de hoogte was, maar waar men tot gistermorgen de schijn op wenste te houden en deed alsof er helemaal niets aan de hand was. Een telex van Lendls agent, Jerry Solomon, maakte een einde aan de onzekerheid in de Sinjorenstad. Met de oprechte verontschuldigingen van Lendl, maar dat mag begrijpe- GOES Marconistraat a naast Torro - tel. 01100-14224 VLISSINGEN Hermesweg 23 inkoopcentrum Groenendijk tel. 01184-12563 TERNEUZEN Schependijk 9 tel:-0TI50-12423 Afbeeldingen kunnen .irwijken E selectie van Feyenoord arriveerde gisterenavond in Breda om in alle rust naar het pa-cup duel tegen Borussia Mönchen-Gladbach toe te kunnen leven. Van links rechts: Jos van Herpen, Ben Wijnstekers, reserve-doelman Ricardo de Jongh, Si- Tahamata, tweede trainer Wim Jansen en Lars Elstrup. - foto de stem/johan van gurp Van onze verslaggever HENE - Ajax gaat er van 5 het vanavond in het wpisch Stadion van ene normaal terecht kan. ■et personeel dat met sta- dreigde, heeft gisteren 1 onderhoud op het minis- ie van Sport gehad. Ajax unde gisteravond dan ook praal op de overigens jweekte piste van het oion. „ik ga er vanuit dat ff spelen", aldus tech- direkteur Johan Ptf. Algemeen direkteur te van Eijden: „Officieel P Jk zelfs niets gehoord I® Griekse zijde." ^piympiakos - Ajax zal ook 'oen bijgewoond door de 7 Nederlandse trainers jn de Griekse competitie 'Azaam zijn. Thijs Li- van PAOK, Ab Fafié i en meest op- rkelij ke van het gezel- aP. Sjeng Gerards. De nnurger die met het OFI eta de ranglijst aanvoert *n populair man in Grie- and geworden door de successen met zijn nietige clubje. Ab Fafié speelde afgelo pen zondag met AEK tegen Olympiakos en yerloor met 1-0. „We hebben die wed strijd onnodig verloren, Olympiakos is niet zo'n sterk elftal. Als Ajax 'pressing' speelt, is er geen vuiltje aan de lucht. Alleen als het snel 1-0 wordt, kan er alles ge beuren. Dan bemoeit het pu bliek zich ermee en komt Ajax onder vreselijke druk te staan". Vermoedelijke opstelling Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Rijkaard, Si- looy; Wouters, Bosman, Mühren; Van 't Schip, Van Basten en Witschge (of Boeve). De Franse trainer van Xa- max Neuchatel, Gress, heeft problemen. Zijn selectie telt liefst negen geblesseerden. Gezien deze omstandigheden wilde Gress niet kwijt, hoe zijn basiselftal er zal uitzien. „Wel een 4-3-3 opstelling om te beginnen", was het enige dat hij losliet. Het belangrijkste pro bleem wordt gevormd door Uli Stielike. De gerouti neerde Westduitser is niet alleen door zijn spel-inzicht, maar ook door zijn hardheid een voorname pion in het Zwitserse elftal. Wegens een dijbeenblessure ontbrak hij in het weekeinde in de met 7-2 gewonnen competitie wedstrijd tegen Locarno. Mocht Stieleke ontbreken, dan fungeert - evenals jongstleden zondag de 19-ja- rige Fasel als zijn vervanger. De vermoedelijke opstellingen: Xa- max Neuchatel: Corminboeuf; Urban, Givens, Thévenaz en Ryf; Lei-Ra vello, Stielike/Fasel en Hermann; Fluri, Lü- thi en Sutter. FC Groningen: Storm; Mason, De Wolf, Boekweg en Verkuyl; Van Dijk, Olde Riekerink, Roossien en Gall; De Koek en Eykelkamp. Vermoedelijke opstelling Borussia Mönchengladbach: Kamps, Bruns, Winkhold, Borowka, Krauss, Drehsen, Bakalorz, Lienen, Frontczek, Rahn en Thiele. lijk genoemd worden. Al was het alleen maar omdat de kassa deze week niet rinkelt en omdat de grootste veelvraat onder de profs belet wordt de eerste stap op weg naar zijn tweede diamanten racket te zetten. Pas toen moest toernooi-di- recteur Pierre Darmon die tot dan de hele dag zijn breedste glimlach tevoorschijn ge toverd had op de openingsdag van de voor hem mooiste week van het jaar, toegeven dat 'zijn' nummer een vandaag in derdaad niet zou landen in België. Geen droomfinale tussen Lendl en McEnroe dus, waar bij de wens overigens wellicht toch wel de vader van de ge dachte gebleven zou zijn. Want zowel Lendl, door zijn blessure, als McEnroe, die hard aan het werk is aan zijn definitieve terugkeer op het hoogste podium van de ATP- ranglijst, zijn de afgelopen weken enkele malen flink op hun bek gegaan. Lendl verloor in de halve fi nales in Tokio van Edberg, McEnroe ging afgelopen vrij dag in Parijs tegen Casal on deruit, eveneens in de halve fi nales. Het blijft dus maar de vraag of Lendl in de Belgische havenstad de finale wel ge haald zou hebben, het is nog steeds de vraag of McEnroe zover zal komen. Resteert de conclusie dat het eerste lustrum van het ECC tevens gekenmerkt wordt door het zwakste deelnemersveld uit de vijfjarige geschiedenis. Uiteraard wordt het in Ant werpen op alle officiële ni- veau's in alle toonaarden ont kend, maar Becker liet Ant werpen dit jaar links liggen omdat hij een astronomisch startgeld heeft gevraagd, dat zelfs de organisatie van het ECC te gortig was. De Zweedse vertegenwoor digers in de top tien, Wilander, Edberg en Nystrom hebben uit al dan niet sentimentele over wegingen voor het Grand Prix toernooi van Stockholm geko zen, Connors heeft te kennen De Antwerpse noop is, na het wegvallen van Ivan Lendl, gevestigd op John Mc Enroe. - foto archief de stem gegeven tot het einde van dit jaar geen bal meer te zullen slaan en ook Leconte heeft voor de zekerheid van de Zweedse ATP-punten gekozen in plaats van de gouden ber gen in België. Noah, Mecir en McEnroe, respectievelijk de nummers vijf, negen en tien, zijn nu de publiektrekkers in Antwer pen, terwijl de onbekende Ita liaan Claudio Mezzadri en de net zo onbekende Fransman Fleurian echte 'lucky losers' werden. Fleurian kwam door ziekte van de Westduitser Je- len in het hoofdtoernooi te recht, maar Mezzadri had nog meer mazzel. Met zijn 138e plaats op de wereldranglijst was hij de op één na hoogst geklasseerde verliezer uit het kwalificatie toernooi en daarom mag hij op komen draven in de plaats van Ivan Lendl, die als geplaatste speler immers rechtstreeks in de tweede ronde toegelaten zou worden. Als het een beetje gek wil lopen en Mezzadri wint ook nog van Jimmy Arias dan kan hij in twee dagen zijn prijzen geld van een heel jaar verdub belen, als hij verliest van Arias mag hij ook niet moppe ren. Want in dat geval heeft de kapotte heup van Lendl de jonge Italiaan, die in de kwali ficatie al 3000 dollar verdiend had, ruim 35.000 gulden opge leverd. Dat is ongeveer net zo veel als de winnaar van het Melkhuigje na een week en vijf gewonnen partijen ont vangt. Over 'lucky loser' ge sproken. Uitslagen eerste ronde: Paul McNamee (Vst) - Broderick Dyke (Aus) 6-4, 6-3; Tomas Smid (Tsj) - Brad Pearce (Vst) 6-3,6-2; Horacio de la Pena (Arg) - Simone Colombo (Ita) 6-4, 6-4; Wojtek Fibak (Pol) - Diego Perez (Uru) 6-0,6-^ r Van onze sportredactie BREDA - Roy Schuiten is ontslagen als ploegleider van de PDM-wielerformatie. De positie van Schuiten stond al enige weken ter discussie. Hij kon zich niet schikken in de nieuwe organisatiestruc tuur van de miljoenenploeg. Bovendien beschuldigde Schuiten de PDM-leiding er van dat men hem op een slinkse wijze aan de kant wilde schuiven. In het komend seizoen zou Schuiten naast Gisbers voor de sportieve begeleiding van de ploeg moeten gaan zorgen. GRENOBLE (AFP) - De Ita liaan Francesco Moser en zijn Britse partner Tony Doyle hebben de zesdaagse van Gre noble gewonnen. Het tweetal had een ronde voorsprong op Bernard Vallet en Gert Frank. De geheel Italiaanse combina tie Bontempi/Bincoletto ein digde als derde met twee ron den achterstand op de win naars. Bij de dames zegevier den zoals verwacht Jeannie Longo en Isabelle Gautheron. Eindstand: 1. Francesco Moser/Tony Doyle (Ita/Gbr) 220 punten, 2. op 1 ronde Bernard Vallet/Gert Frank (Fra/Den) 346,3. op 2 ronden Guido Bontempi/Pier- re-Angelo Bincoletto (Ita) 365, 4. op 3 ronden Daniel Gisiger/Michel Marcus- sen (Zwi/Den) 149, 5. op 4 ronden Michel Vaarten/Ma urizio Bidinost (Bel/Ita) 205. Dames: 1. Jeannie Longo/ Isabelle Gau theron (Fra) 170, 2. op 1 ronde Evelyne Müller/Manuela de Smet (Zwi/Bel) 146. AMSTERDAM (ANP) - De Haagse amateurbokser Mo hammed Louati, de Neder landse kampioen in het zwaarweltergewicht, zal don derdag kunnen deelnemen aan het internationale toernooi, dat de Nederlandse Boks Bond (NBB) ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan in Rotterdam houdt. Louati dwong zijn deel neming dinsdag via de rechter af. Louati en zijn trainer John Kristalijn hadden het kort ge ding dat voor de rechtbank in Amsterdam diende, aange spannen omdat de bokser ge weigerd was voor het toernooi. Louati wilde om persoonlijke redenen niet deelnemen aan een trainingskamp en ook niet tijdens het toernooi bij de ploeg in een hotel logeren. Het bestuur van de NBB erkende vrijdag zijn bezwaren en gaf een schriftelijke verklaring af dat Louati toch zou kunnen boksen. Zondag herriep het bestuur van de boks bond, on der druk van de technische raad en de boksers in het trai ningskamp, die beslissing via een telegram. Louati en zijn trainer spanden daarop een kort geding aan. Door Rutger van Santen TILBURG - Een ronde voor het slot van het tiende Inter polis-schaaktoernooi in Til burg zijn maar liefst vijf van de acht deelnemende grootmeesters nog in de race voor de eindzege. Eén man evenwel heeft de beste papieren. Dat is Alex ander Beljavsld. De Rus voert momenteel het veld aan met acht punten. Daar naast is hij de enige deelne mer die vandaag niet in Til burg hoefde te verschijnen voor het uitspelen van afge broken partijen. Gisteren speelde de koplo per een zeer correcte partij met Lajos Portisch. De ont moeting was belangrijk voor de theorie van de Sicillaanse opening. Portisch kwam op de twaalfde zet met zijn paard Pfxe4 met een nieuwtje dat zijn tegenstan der de nodige hoofdbrekers kostte, die overigens vlot werden opgelost Toen de heren na 35 zetten remise overeenkwamen, konden ze beiden tevreden zijn. Ljubojevic maakte het Robert Hübner zeer moei lijk. Hij ging de Duitser met het Frans te lijf. De arme papyroloog uit Keulen was al spoedig het spoor volko men bijster. In het eindspel moet de Duitser ook nog er gens een beslissende fout hebben gemaakt De afge broken stelling na 46 zetten moet door Ljubojevic rede lijk makkelijk in winst kun nen worden omgezet. Victor Kortsjnoi ging voor de vijfde achtereenvolgende maal in de fout Gisteren werd de geknakte Zwitser als kop van Jut gebruikt door Jan Timman. De Ne derlander hoefde zich zelfs niet buitengewoon in te spannen. Hij bepaalde zich ertoe het konings Indisch bekwaam en degelijk mee te spelen in de hoop dat zijn te genstander ergens over de kop zou gaan. En dat ge beurde ook. Op de 32e zet overzag de ex-Rus Timmans dame Dxd4 waardoor zijn stelling onmiddellijk waar deloos werd. Er werd na 41 zetten weliswaar nog afge broken, maar Timman mag het punt al gevoegelijk op zijn naam schrijven. Als Timman vandaag zijn afgebroken partij tegen Karpov ook nog in winst weet om te zetten -en dat is zeker niet onmogelijk- komt de Nederlander voor het be gin van de slotronde op ze ven punten. In die laatste partijen moet hij het met wit opnemen tegen koploper Beljavski. Om in aanmer king te komen voor een van de hoofdprijzen heeft Tim man dan het lot nog in eigen hand. In de partij tussen Karpov en Miles deed zich een zeld zaam incident voor dat bijna fataal afliep voor de oud wereldkampioen. Vlak voor Karpov zijn 26e zet wilde uitvoeren kondigde hij aan een officiële puntendeling te gaan claimen bij de arbiters. Dit vanwege het feit dat vol gens de Rus inmiddels drie maal dezelfde stelling op het bord was gekomen. In eerste instantie leek Karpov gelijk te hebben. De laatste vier zetten speelden de heren afwisselend Pb5- Ta4 en Pc3-Ta8. De voorma lige schaakkeizer had echter één ding over het hoofd ge zien. In de stelling na 21 zet ten had Miles namelijk nog de formele mogelijkheid een lange rokade uit te voeren. De daarbij betrokken koning en toren waren toen nog niet aangeraakt. Zo was er welis waar optisch dezelfde stel ling op het bord maar for meel was er iets veranderd. Omdat de zwarte toren was heen en weer gespeeld tus sen de velden a8 en a4 was de rokade van Miles niet meer toegestaan. In technisch dy namische zin was de stelling dus gewijzigd en zodoende niet meer dezelfde als twee zetten daarvoor. De arbiters konden niets anders dan de claim van Karpov onterecht verklaren en hem vijf straf- minuten te geven. Dat is het reglementaire tarief voor een foutieve claim. Karpov had geluk dat hij nog net iets meer tijd op de klok had, na melijk negen minuten. Had hij minder dan vijf minuten gehad dan was de partij for meel voor hem verloren ge weest Vervolgens koos Kar pov toch maar voor de halve zekerheid: hij bood remise aan en Miles hapte vlot toe. Vandaag wordt een hele serie afgebroken partijen uitgespeeld. Morgen vindt de veertiende en laatste ronde plaats. De partijen zijn: Por tisch - Ljubojevic, Hübner - Karpov, Miles - Kortsjnoi, Timman - Beljavski. Uitslagen dertiende ronde: Kortsjnoi (Zwi) - Timman (Ned) afg., Beljavski (Sov) - Portisch (Hon) 1/2 - 1.2, Karpov (Sov) - Miles (Gbr) 1/2 - 1/2, Ljuboje vic (Joe) - Hübner (WD1) afg. Stand na dertien ronden: 1. Beljavski 8, 2. Ljubojevic 6Vi 2 afgebroken, 3. Karpov 6tt 1 afg., 4. Portisch 6 1 afg., 5. Hübner 5Vi 2 afgebroken, 6. Timman 5 2 afgebroken, 7. Miles 5 1 afg., 8. Kortsjnoi 4% 1 afgebroken. Schuiten had in het afgelopen jaar de eind-verantwoorde lijkheid. Die ligt in het nieuwe seizoen bij manager Manfred Krikke. De directie van het sponsorende bedrijf onder handelt momenteel nog met Schuiten over de afwikkeling van zijn contract. Het onstane gat bij de wie lerploeg wordt per 1 januari 1987 opgevuld door Piet van de Kruijs. De 39-jarige Helmon der gaat fungeren als assistent van trainer-coach Jan Gisbers en zich voornamelijk bezig houden met de begeleiding van de renners en de scouting. Van de Kruijs was de afgelo pen twee jaar ploegleider van de amateurploeg Van Aarle- Ecco. BREDA - Hans Jorritsma blijft bondscoach van het na tionale heren-hockeyteam. Op korte termijn worden de af sluitende gesprekken gevoerd. Over de verdere invulling van de technische staf zijn nog geen besluiten genomen. Tom van 't Hek blijft be schikbaar voor de ploeg van Jorritsma. Het is echter onze ker of de 27-jarige speler van Kampong volgende maand de trip van Oranje naar India en Pakistan mee zal maken. Van 't Hek heeft het in die periode te druk met zijn studie. WEST-BERLIJN (DPA) - Als het aan de 'Societé du Tour de France' ligt, staat de precieze datum van de start van de 74e editie van het wielerspektakel, in West-Berlijn, nog niet vast. De Westduitse organisatoren houden vast aan I en 2 juli voor de proloog en de eerste etappe in West-Berlijn. Een dag uitstel, volgens de gege vens uit Parijs zou de Tour 1987 ook een dag later eindi gen, zal volgens de Beriijnse Tour-projectleider Jobst-Mi- chael Reitmann grote proble men opleveren. „We hebben de Tourdirec teuren een brief geschreven, dat we niet van de toegezegde en contractueel vastgelegde data kunnen afwijken. We hebben sponsors aangetrok ken voor 1 en 2 juli en maken daar overal ter wereld re clame mee. Bovendien staat er op 30 juni een grote televisie show op de agenda met mede werking van de renners. We hebben al drie miljoen mark geinvesteerd in de Westber- lijnse Tour. We eisen dat het contract wordt nagekomen", verklaarde Reitmann dinsdag na een spoedvergadering. De Franse organisatoren hebben echter het oorspronke lijke plan, over Oostduits grondgebied richting Frank rijk koersen, nog niet laten va ren. Volgens de Westberlijners is de kans dat de wielerkara- vaan de DDR in mag bijna ni hil. Wel staat vast dat de eer ste Franse etappeplaats (Straatsburg) pas op 5 juli wordt aangedaan. Wat er in de tussentijd (3 en 4 juli) gebeurt, is nog onzeker. LEVERKUSEN (SID) - Niet Bayer Leverkusen, de koplo per in de Bundesiiga, maar Dukla Praag heeft zich dins dag geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA beker. Na het doelpunt loze gelijke spel van dertien dagen geleden in Praag leek de opgave voor Bayer niet al te moeilijk. Zeker niet toen zij al in de zeventiende minuut op 1-0 kwamen dankzij Götz. Maar dankzij een treffer van Vadu- ra, elf minuten voor tijd, dwongen de Tsjechen hun kwalificatie af. Bayer Leverkusen (WD1) - Dukla Praag (Ts$j) 1-1 (1-0). 17. Gotz 1-0,79. Vadura 2- 1, scheidsrechter: Hutak (Hon), toeschou wers: 11.000. Gele kaarten: Korejcik en Griga (beiden Dukla Praag).

de Stem | 1986 | | pagina 7