Boycotactie KZA slaat aan Rompelberg breekt eigen records KARPOV VANDAAG WEER TEGEN KORTSJNOI Oostenrijkse pers bejubelt zege op Westduitsers McEnroe opnieuw in problemen ZICHTDOODO BUITENLAND etreden eünie daal COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 31 OKTOBER 1986 s-Amerika kreactor mers beloond 'nen beëindigd ;it INF-akkoord RBC wint oefenduel Russen zeggen interlands af tegen W est-Duitsland TENNISTOERNOOI IN PARIJS Duidelijkheid Reputatie Verrassend Schadevergoeding voor Luton Town Circuit-directie Hungaroring in geldproblemen Zuid-Korea wil voor-Olympisch atletiektoernooi SPORT IN 'T KORT Belaft* es Nienhuis Downing Longc Straff en Kerngroep Hockey Schorsing 1 Schorsing 2 Zola Budd I anouvong, sinds bijna 11 ja n de communistische partij p, ongviehit, een vice-premier rtij, treedt op als waarnemen sident is opgestapt om gezonc sen de regels door verwezen e Souphanouvong bekleedt olitburo. De feitelijke macht 'er Kaysone Phomvihane. Broek (Buitenlandse Zaker icieel protest aantekenen tege n Lommei, in de Kempen, ee gevallen SS-soldaten. denking al jaren achtereen ge et karakter van een reünie va der groepen uit Nederland. E door de Belgische verenigin zich openlijk distantieert va e regering tegen protesteert. in Wenen heeft zeven voorm Oostenrijkse supermarktketi fen wegens hun rol in het Oo: cklaagden werden wegens hi mische fraude veroordeeld to» f. Drie anderen kregen voor maanden. De rechtbank achtte met chemische middelen heb- Wij werken alleen met alle bekende merken zoals Wella lndola Schwarzkopf L'oreal - Kadus etc. etc. Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 Van onze sportredactie MOSKOU - Fred Rompelberg vierde gistermorgen op de Olympische wielerbaan in Moskou zijn 41ste verjaardag met de verbetering van zijn vier dagen jonge indoor-we- reldreeords achter grote moto ren. De Maastrichtse profstayer verpulverde zijn werelduurre cord met 5 kilometer en 110 meter en kwam nu uit op 86 kilometer en 449 meter. Hoe wel hij stapvoets over de streep kwam, scherpte Rom pelberg ook het honderd kilo meter-record aan. Hij reali seerde een tijd van 1 uur, 10 minuten en 14 seconden, drie minuten en 41 seconden snel ler dan afgelopen zondag. Rompelberg reageerde op getogen op het verjaardagsca deau, dat hij voor zichzelf en zijn dochtertje Litizia in petto had. „Mijn missie is een groter succes geworden dan ik ooit had durven dromen", zei hij. Tot woensdagavond laat was het onzeker of Rompel berg een tweede recordpoging zou kunnen doen op de wieler baan in Moskou. Omdat de Russische baankampioen- schappen er werden gehouden, was er geen plaats in het drukke programma. Veel overleg en overredingskracht waren nodig om Rompelberg gistermorgen om 11.00 uur op nieuw in de baan te krijgen. Reed Rompelberg afgelopen zondag een versnelling van 69x14, gisteren besloot hij al tijdens de warming-up te kie zen voor 69x13, hetgeen een winst opleverde van 85 centi meter per omwenteling. De stayer vertrok op een schema van 82 kilometer en ging zo voortvarend van start, dat al na tien kilometer besloten werd het schema te verleggen naar 84 kilometer. Na dertig kilometer had Rompelberg een gemiddelde van 85,9 kilometer gedraaid en hij gaf het sein, dat het nog harder kon. Hal verwege had hij zijn moyenne opgeschroefd naar 86,5 kilo meter en even kwam hij zelfs in de buurt van de 87 kilome ter. Een lichte terugval deed de afstandsmeter na een uur stilstaan bij 86.449 meter. De resterende 13.551 meter naar het honderd kilometer-record bleken vervolgens een ware lijdensweg voor Rompelberg, die duidelijk zeer diep in zijn reserves had moeten tasten om het uurrecord te breken. De laatste vijf ronden moest hij zelfs lossen van de rol van de motor. Ter volledigheid: de Russi sche amateur Romanov legde eerder dit jaar op dezelfde wielerbaan een afstand van bijna 94 kilometer af in één uur. Dat werelduurrecord moet evenwel nog door de UCI worden erkend. MOSKOU (AP) - De Russisch) partijleider Michail Gorbats- jov gaat een bezoek brenger aan Mexico en enkele andere Latijnsamerikaanse landen. Cuba, Brazilië en Argentinië zouden in ieder geval op het programma staan. Dat hebben Amerikaanse waarnemers in de Sovjet-Unie verklaard Vooral het voorgenomen be zoek van Gorbatsjov aan Me xico is in de Verenigde Staten omstreden, omdat de regering" Reagan de Amerikaanse com merciële banken tracht te be wegen om geld aan dat land te lenen. :stad Andenne is in de markt als kweekreactor. Electriciteitspro- grond al gekocht. De kernener- door burgemeester Claude Eer- 'k en Namen. Een snelle kweek- ergie, maar ook nieuwe brand- in gewone kerncentrales. Een Electriciteits Bedrijven (VEB) oede kans maakt. De bouw van 'tiatief van de Bondsrepubliek, nd en Groot Brittanië. De groep 11e kweekreactoren in Frankrijk an 1987 beslissen de landen öf en ebouwd. "ebbit van Thatchers conserva- Londens hotel de zilveren Ne- ernemerschap overhandigd aan rt BV uit Houten bij Utrecht en ijmegen. Aanmoedigingsprijzen mburgse Heijen, fabrikant van van incontinentieproblemen, en beheersing Climate Control BV Britse Prijs voor Ondernemer geroepen door de Nederlands- ij is al bijna een eeuw actief ter Britse handelsbelangen. Neder- aars vierde handelspartner. staking van 25.000 mijnwerkers dafrikaanse onderneming Gold it ging de laatste ploeg weer aan ran de mijnen en van de vakbond verklaarden dat er onderhande- over betere arbeidsvoorwaarden idmijnen was zondag begonnen aansluiten bij de overeenkomst overige mijnen hadden af geslo king van een deel van het perso- ging van het Amerikaanse auto- duurde gisteren nog voort. Een staking onrechtmatig is als het niet in slagen voor zondag een aking te geven. De partij der 'verzoening' ter Hans van den Broek zal tij- vember samen met premier Lub- itig pleiten voor een afzonderlijk middellange afstand in Europa ient losgekoppeld te worden van kken, zoals het Strategische De- t de minister in Washington ver- Amerikaanse onderminister van ien Broek heeft tegenover Perle oord volgens de lijnen die in be- iproken. Dat geldt met name voor voor de middellange afstand, al akkoord over eliminering van al intal neveneffecten heeft. Zo zul- ketten voor de korte afstand niet mag een akkoord over kruis-, niet in de weg staan, zo meent de nder: 17.13. Maan op: 04.56. Maan on- .34. Zon onder 17.11. Maan op 06.22. Hansweert: 01.10-13.27. Terneuzen: '36. Wemeldinge: 01.43-14.02. MOR- 'eert: 01.50-14 05 Terneuzen: 01.17- neldinge: 02.26-14.42. e Pisco, BARKEN 3 verw. te Rochester, nr. Rotterdam, BROERE EMERALD 301e mos, MOORDRECHT 29 130 zzw Cape CHT 29 rede Rostock, NEDLLOYD BAR- arta, NEDLLOYD DELFT 29 te Gothen- Havre nr. Southampton, NEDLLOYD LOYD VAN NECK 30 Shimizu nr. Kobe, ad. 30 La Pallice nr. Lissabon, BREDA 30 BROERE 29 Tees nr. Barcelona, DUTCH IESS 29 120 zzo Pto Madryn nr Bahia srife nr. Casablanca. KLIPPERGRACHT Van onze sportredactie ROOSENDAAL - RBC heeft gisteravond het oefenduel tegen de ama teurs van Sliedrecht met 4-2 gewonnen. Bij rust was de stand 2-1 in het voordeel van de eerste di visieclub uit Roosendaal. Voor de doelpunten van RBC tekenden Ger Voets (2x), Ruud Brood en Hans van Ham. Mar tin de Man nam de pro ductie van Sliedrecht voor zijn rekening. In de ploeg van trainer Hans Verel was Dirk van der Laan weer een halve wedstrijd van de partij. Hij voldeed goed en het is dan ook zeker niet uitge sloten, dat hij zondag zal spelen tegen DS'79. Van onze sportredactie FRANKFURT - De voetbal bond van de Sovjet-Unie heeft gisteren twee al vastgestelde interlands tegen West-Duits- land afgezegd. Het gaat om de wedstrijden, die waren vastgesteld voor 25 maart 1987 in Tblissi en 29 augustus 1987 in Berlijn. De officiële opgave is dat de Rus sen 'een te vol programma hebben'. Ter compensatie heeft de Russische voetbal bond toegezegd in 1988 aan het toernooi van Berlijn, dat vooraf gaat aan de in West- Duitsland te houden Europese kampioenschappen, te zullen deelnemen. De Westduitse voetbalbond (DFB), die zich van commen taar onthield, wil nu tegen Is raël en Frankrijk spelen. Door Rutger van Santen TILBURG - Niet alleen op de schaakborden, maar ook in de periferie van het Interpolis schaaktoernooi, spelen zich interessante ont wikkelingen af. Voor het begin van het toernooi hield iedereen nog zijn hart vast voor wat er zou gebeuren in de persoon lijke steer tussen twee prominente deelnemers: Victor Kortsjnoi en Anatoli Karpov. Deze twee giganten onder houden sinds jaren een per soonlijke vete, die met name wordt gevoed door de modder, waarmee Kortsjnoi te pas en te onpas naar zijn voormalige landgenoot gooit. Twee weken geleden gaf hij nog een inter view aan Hans Böhm, dat op de Nederlandse televisie werd uitgezonden. Daarin werd Karpov tot de grond toe afge broken. Hij was een bedrieger, een leugenaar, een zwendelaar en schaken kon hij eigenlijk ook niet echt. Daar kwam het verhaal van Victor 'de ver schrikkelijke' op neer. De gemiddelde burger zou na zo'n ervaring onmiddellijk naar de rechter stappen om een aanklacht wegens smaad in te dienen, maar Karpov is de gemiddelde burger niet en deed niets. Toen hij in Tilburg arriveerde en hem om com mentaar werd gevraagd, wees hij iedere reactie glimlachend van de hand. Zijn hele hou ding straalde iets uit van: 'Ach, daar sta ik mijlenver bo ven'. In het spelershotel in Oisterwijk, waar alle groot meesters zijn ondergebracht, negeerden de heren elkaar zeer opvallend. Die houding van de aartsvijanden leidde tot de wildste speculaties over wat er zou kunnen gebeuren als ze elkaar voor de eerste keer zouden ontmoeten aan het bord. Voor velen werd dat een anti-climax; Karpov en Kortsjnoi gaven elkaar een handje en speelden zonder in cident een stevige schaakpar tij, die in remise eindigde. Vervolgens gingen ze weer ieder hun eigen weg. De commentatoren conclu deerden uit het gedrag van de WENEN (DPA) - Zelden heeft een vriendschappelijke voetbal wedstrijd in Oostenrijk zulke heftige persreacties tot gevolg ge had als die tussen het nationale elftal en West-Duitsland. De kranten verkeerden donderdag in feeststemming door de zege van 4-1, die de avond er voor was geboekt in het gerenoveerde Prater-stadion in Wenen. De superlatieven over de prestatie varieerden van 'sen satie en wonder' tot 'histori sche voetbal-avond'. Geen en kel blad verwees naar de af faire, die in 1982 speelde tij dens de eindronde om het we reldkampioenschap in Spanje. Oostenrijk gunde de West duitsers een zege van 1-0, met als gevolg dat beide landen zich voor de volgende ronde Plaatsten ten koste van Alge rije. Ook de hardheid van het spel - de Westduitser Mat- thaus kreeg de rode kaart van de Italiaanse scheidsrechter Agnolin - en de rellen tussen supporters speelden een on dergeschikte rol in de bericht geving. De Westduitse bondscoach Pranz Beckenbauer zei don derdag, dat hij geen spijt had van zijn tirade tegen arbiter Agnolin, die aan Oostenrijk twee strafschoppen toekende. „Ik zal mijn excuses niet aan bieden. Zelfs niet als ik een flinke boete zou krijgen. Ster ker nog, ik betaal graag als ik daardoor Agnolin van de in ternationale lijst krijg". De Weense politie hield woensdagavond na de 'vriend schappelijke' interland nog eens 56 supporters aan. Dat gebeurde nadat in het centrum van de Oostenrijkse hoofdstad vernielingen waren aange richt aan winkels en cafeta ria's. Al voor het duel werden veertien supporters gearres teerd. Niemand is donderdagoch tend vrij gelaten. De Oosten rijkse justitie overweegt de aangehouden supporters te vervolgen wegens 'opstandig heid tegen de staat en vernie ling van diverse eigendom men'. heren, dat ze niet zozeer netjes ten opzichte van elkaar had den willen zijn, maar veeleer de organisatie niet wilden schofferen. Overigens moesten ze nog net zo'n grondige af keer van elkaar hebben als al tijd. Toen kwam het moment na de vijfde ronde, dat Karpov schijnbaar achteloos de ruimte inwandelde, waar Beljavski en Kortsjnoi op dat moment aan de post mortem van hun onderlinge partij bezig waren. Nadat hij even had toegeke ken, begon de oud-wereld kampioen zich te bemoeien met de analyse. Weer ver wachtten de gespannen om standers een crash. Er werd al zenuwachtig gespeculeerd over een handgemeen in de analyse-kamer. Maar niets van dat alles. Op zeker mo ment had Karpov zelfs de plaats van Beljavski, die in middels was vertrokken, inge nomen. De antagonisten hiel den zich een klein kwartiertje bezig met de finesses van de partij en braken toen op om apart naar het spelershotel af te reizen. Het voorlopig hoogtepunt in hun onderlinge betrekkingen kwam na afloop van de acht ste ronde. In het hotel in Oisterwijk hielden de heren zich als koppel een avond lang bezig met een robber bridge tegen hun collega's Miles en Ljubojevic. Hoewel de voer taal Engels was, was er van een gespannen verhouding tussen de rivalen niets te mer ken. Of het moesten de gefron ste wenkbrauwen van Karpov over het bridge-niveau van zijn voormalige landgenoot zijn. Kortsjnoi speelt namelijk zeker drie klassen minder dan karpov. Na dit 'incident' wordt er in de Tilburgse wandelgan gen bijna uitsluitend nog ge praat over de 'verzoening' van de twee gezworen vijanden. Voor die conclusie lijkt het echter nog veel te vroeg. Ge zien de aard van de persoon lijkheden van beide heren ligt het veel meer voor de hand, dat zij een psychologisch spel spelen met maar één doel: wie verslaat wie in Tilburg, Momenteel staan de kemp hanen met ieder 4(4 punten uit negen partijen zeer dicht bij elkaar op de ranglijst. Van daag volgt hun tweede onder linge confrontatie. Het is lang niet uitgesloten dat de heren onderling flink met zand in eikaars ogen aan het strooien zijn om de tegenstander in de 'verkeerde' stemming aan het bord te krijgen, teneinde de eigen kansen te vergroten. Als vandaag één van beide spelers wint, moet niemand zich ver bazen als de bekende vijande lijkheden in alle hevigheid zullen terugkeren. Uitslagen negende ronde: Ljubojevic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Hübner (WD1) - Beljavski (Sov) %-%, Karpov (Sov) - Portisch (Hon) afg., Miles (GBr) - Timman (Ned) afg. Stand na negen ronden: 1. ljubojevic 6,2. Karpov 4% 1 afg., 3. Kortsjnoi, Hübner en Beljavski 4tt, 6. Timman 4 1 afg., 7. Miles en Portisch 3+1 afg. Zettenverloop partij Ljubojevic (wit) - Kortsjnoi: 1. e2-e4 e7-e6,2. d2-d4 d7-d5,3. Pbl-c3 Lf8-b4, 4. a2-a3 Lb4xc3+, 5. b2xc3 d5xe4,6. Ddl-g4 Pg8-f6,7. Dg4xg7 Th8-g8, 8. Dg7-h6 Pb8-d7, 9. Pgl-h3 c7- c5, 10. Lfl-e2 Dd8-a5, 11. Lcl-d2 Tg8xg2, 12. Ph3-g5 c5xd4, 13. Dh6-g7 Tg2xg5, 14. Dg7Xg5 Da5xg5,15. Ld2xg5 d4xc3,16. 0- 0 a7-a6,17. Thl-gl b7-b5,18. Tgl-g3 Pf6- d5, 19. Tg3-h3 f7-f6, 20. Lg5-e3 Pd5xe3. 21. f2xe3 Pd7-f8, 22. Le2-h5+ Ke8-e7, 23. Th3-g3 Lc8-d7, 24. Tg3-g7+ zwart geeft op. Van onze sportredactie DEN HAAG - Squash-speler Eric van der Pluym gaat niet meer naar Zuid-Afrika. Onmiddellijk na zijn te rugkeer uit Australië, waar hij momenteel verblijft, zal hij in deze zin een verklaring ondertekenen. Ten nisser Eric Wilborts heeft inmiddels zijn handteke ning geplaatst. Klaas van Urk van het Ko- mité Zuidelijk Afrika (KZA) maakte dat gistermiddag be kend. Van der Pluym en Wil borts treden daarmee toe tot een groep van nu al zeventien bekende sporters, die weige ren in Zuid-Afrika aan wed strijden of toernooien deel te nemen. „Als topsporters moe ten wij zoveel mogelijk men sen motiveren niet meer naar dat land te gaan. Op die ma nier moeten wij meehelpen een eind te maken aan de John McEnroe in actie tijdens zijn partij tegen Ronald Agenor. 'Big Mac' moest diep gaan om zijn tegenstander de baas te blijven. - fotoanp PARIJS (AFP) - Zonder veel indruk te ma ken, hebben Boris Beeker en John McEnroe, respectievelijk de favoriet en de publiekslie veling, de kwartfinales van het tennistoer nooi in Parijs gehaald. De als eerste geplaatste Westduitser ver sloeg donderdag voor 8000 toeschouwers, in een reprise van de finale van Wimbledon 1985, de Amerikaan Kevin Curren in twee sets: 6-2 6- 4. McEnroe, die bij het Franse pu bliek niets verkeerds kan doen, had ander maal veel moeite met zijn opponent. strijd op Roland Garros eerder dit jaar ver rassend in de halve finales uit. Het kwam tot een tweede treffen, omdat Pernfors Paul MacNamee alleen in de tweede set uitzicht gaf op meer dan verlies. Minder voorspoedig verging het de andere Fransman in de tweede ronde. Guy Forget had zichzelf ongetwijfeld goede kansen toe bedeeld tegen de Zweed Jan Svensson. Na zijn landgenoot Todd Nelson, bleek ook Ronald Agenor uit Haïti zich weinig van de reputatie van de Amerikaan aan te trekken. Pas na ruim verlies van de tie-break in de eerste set (0-7) gaf Agenor zich gewonnen: 6- 7 (0-7) 3-6. Voor vreugde op de tribune zorgde Henri Leconte. De als derde geplaatste Fransman versloeg de Italiaan Paolo Cane in twee sets. Leconte krijgt in de kwartfinales de kans re vanche te nemen op Mikael Pernfors. De Zweed schakelde de Fransman bij de Er kwam echter niets van terecht. Met de niets aan duidelijkheid te wensen overla tende cijfers 6-2 6- 1 werkte de 20-jarige Zweed zich op als volgende tegenstander van Becker. Yannick Noah bereikte als achtste de kwartfinales. De Franse nummer vijf van de wereld had echter veel moeite de tweede ronde door te komen. De Tsjechoslowaak Ka- rel Novacek, vorige week finalist in Wenen, gaf zich pas na drie sets gewonnen. Uitslagen: enkelspel, tweede ronde: Mikael Pern fors (Zwe) - Paul McNamee (Aus) 6-3 7-6 (7-4), Henri Leconte (Fra) - Paolo Cane (Ita) 7-5 6-4, John McEnroe (VSt) - Ronald Agenor (Hai) 7-6 (7-0) 6-3, Jonas Svensson (Zwe) - Guy Forget (Fra) 6-2 6-1, Boris Becker (WD1) - Kevin Curren (VSt) 6-2 6-4, Yannick Noah (Fra) - Karei Novacek (Tsj) 4-6 6-4 6- 3. apartheid", aldus Europees kampioen judo Wil Wilhelm op een persconferentie. Volgens een zwarte sympa thisant van het Komité pro beert het apartheidsbewind in Pretoria steeds meer met veel geld sportvedetten over te ha len naar Zuid-Afrika te ko men. „Kapitalen worden op die manier uitgegeven. Maar het is bloedgeld", aldus deze zegsman. Volgens Van Urk zijn er nog steeds te veel Nederlandse topsporters, die geen beden kingen hebben tegen toer nooien en wedstrijden in Zuid-Afrika. Van Urk produ ceerde een 'zwarte' lijst met 29 namen van Nederlandse ve detten (onder wie Tom Okker, Jan Lammers en Boet van Duimen), die voor sportactivi teiten ooit in Zuid-Afrika zijn geweest. De zeventien op de 'witte' lijst zijn: Alex Blanchard, Marco Brouwers, Jos Her mens, Rob Druppers, Lex Coe- ne, Mieke Havik, Wil Wilhelm, Jannes van der Wal, Rob Clerc, Ludwig Kotzebue, Stan ley Menzo, Bert Goedkoop, Frank Rijkaard, Ria Stalman, Jan Timman, Arnold Vander- lij de en Maarten Ducrot. LONDEN (SID) - De Engelse eerste-divisionist Luton Town krijgt één dezer dagen onge veer 80.000 gulden van de firma Littelwood. De club krijgt dit bedrag als schade vergoeding, omdat het uit het toernooi om de League-beker is gestoten door de Engelse bond. De firma, die zo royaal is voor Luton, is de hoofdsponsor van het toernooi. De Londense club heeft, in een poging het voetbalvanda lisme te beteugelen, bepaald dat fans van bezoekende teams niet meer welkom zijn in het stadion. Zo ook de aan hangers van Cardiff City, de tegenstander in de eerste ronde van de strijd om de Lea gue-beker. De bond sloot Lu- ton daarop uit van het beker toernooi en verklaarde Cardiff tot winnaar. BOEDAPEST (AFP) - De di rectie van het Hungaroring- circuit in Boedapest verkeert in ernstige financiële proble men. De Grote Prijs-race voor Formule 1-wagens, die in augustus op het circuit werd gehouden, heeft minder geld opgebracht dan was geraamd. De Hongaarse regerings krant 'Magyar Hirlap' spreekt van 'een ernstig tekort', maar noemt geen bedrag. De Formule 1-race op de Hungaroring was de eerste, die in een Oostblok-land werd gehouden. De organisatoren hadden gerekend op 90.000 buitenlandse bezoekers, maar daarvan kwam slechts de helft. De inkomsten uit de ver koop van toegangsbewijzen vielen ook tegen, omdat veel toeristen de kaarten in buiten landse valuta of op de zwarte markt kochten. ROME (AFP) - Zuid-Korea wil volgend jaar een grote at- letiek-ontmoeting houden ter voorbereiding op de Olympi sche Zomerspelen van 1988. Dit heeft Primo Nebiolo, pre sident van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF), donderdag bekend ge maakt. De Italiaan loofde het ini tiatief, maar stelde dat het moeilijk wordt ruimte te vin den op de vrijwel volle atle- tiek-kalender voor 1987. Het toernooi kan volgens de IAAF zeker niet worden gehouden vóór 15 september. STRAFSCHOPPEN hebben de beslissing gebracht in de voet balfinale van de Europese ti telstrijd voor landenteams van spelers onder 21 jaar tussen Spanje en Italië. In Valladolid hielden de Spaanse talenten de zenuwen het best onder con trole. Na negentig minuten stond het 2-1. De eerste wed strijd hadden de Italianen met dezelfde cijfers in hun voor deel beslist. DE TUCHTCOMMISSIE van de KNVB heeft besloten trai ner Henk Nienhuis niet op het matje te roepen naar aanlei ding van zijn gedrag tijdens de wedstrijd Veendam-FC Utrecht. Tijdens dat duel werd de Groninger wegens het uiten van kritiek op de leiding naar de tribune verwezen. Omdat de rapporten van de arbiter en de waarnemer niet overeen kwamen, heeft de tuchtcom- missie Nienhuis het voordeel van de twijfel gegund. HAAKSBERGEN heeft de Amerikaanse center Walter Downing (23) aangetrokken. Downing (2,07 meter - 110 kg) is afkomstig van de Marquette University. Zijn verbintenis bij Haaksbergen loopt tot het einde van dit seizoen. JEANNIE LONGO zal op 7 november in Grenoble probe ren het werelduurrecord op een overdekte baan te verbe teren. Het record staat sinds vorig jaar november op naam van de Zwitserse Barbara Ganz met 42,319 kilometer. ERIC VAN Rossum (NEC), die zaterdag tijdens de wedstrijd Helmond Sport-NEC twee gele kaarten kreeg, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Vijf spelers, die in het afgelo pen weekeinde hun derde kaart ontvingen, werden eveneens voor een wedstrijd uitgesloten. Het zijn Coolen (Go Ahead Eagles), Kraay (Helmond Sport), Hartemink (Vitesse), Hoofs (Willem II) en Salari (SW). DE WESTDUITSE Hippische Sportbond heeft al een Olym pische kerngroep voor Seoel 1988 aangewezen. Vier ruiters mogen zich eerste keus noe men: Paul Schockemöhle (Deister), oud-Nederlander Franke Sloothaak (Farmer), Kurt Gravemeier (Wembley) en Wolfgang Brinkmann (Pe dro). OP DE eerste dag van een vierlanden-hockeytoernooi voor damesploegen in Trenton (New Jersey) heeft de Ver enigde Staten met 1-0 van Ar gentinië gewonnen. Groot- Brittannië zegevierde, even eens met 1-0, over Zuid-Korea. MEERVOUDIG Europees- en wereldkampioen Raymond Ceulemans is door de Belgi sche biljartbond tot en met 31 januari geschorst. Hij mag tot die tijd niet deelnemen aan nationale en internationale wedstrijden. De schorsing heeft geen betrekking op de driebanden-reeks voor profs van de WBA. DE AMERIKAANSE discus werper Rick Meyer is door de bond voor het leven geschorst wegens het gebruik van ver boden spierversterkende mid delen. De 25-jarige Meyer, die bij de Amerikaanse kam pioenschappen als tweede ein digde, werd in augustus be trapt op anabolica-gebruik. Na Darren Crawford (kogel), Tom Jadwin (speer) en Art Swarts (discus) is hij de vierde Amerikaanse atleet, die dit jaar zwaar werd gestraft. DE BRITSE atlete Zola Budd hoeft waarschijnlijk niet on der het mes. Het herstel van de ontsteking van haar heup ver loopt zo voorspoedig, dat ope ratief ingrijpen niet noodza kelijk lijkt. Het herstel van de heupontsteking duurt volgens de arts nog minimaal twee weken, waarna de atlete van Zuid-Afrik naar Groot-Brit- tannië afreist om zich op het veldloopseizoen voor te berei den.

de Stem | 1986 | | pagina 5