V erkeer s situatie promenade in Sas aangepakt k te kijk e Hoeve erd gulden >r mpistool Terneuzen wijkt af van landelijke lijn Drie Ambachten wil geld wegenbeheer ineens ontvangen 'Nog te vroeg voor warmtemeterplan Restaurateur De Krijger 'legt een in Sas TERNEUZEN WACHT OP ADVIES KAMERLINGH ONNESSTRAAT PAGINA ZEELAND 3 Plaatselijk nieuws Heikant VRIJDAG 31 OKTOBER 1986 VAN ZEELAND EIGENAAR FLATS KATSPOLDER: Clinge Axel TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneu- zen ging gisteren akkoord met de door B en W gekozen woonwagenlocaties in Biervliet, Hoek en Zaamslag. i DE NIEUWE AUDI 80 NO IN ONZE SHOWROOM Ziekenomroep Radio Delta bestaat vijfjaar LPT: SOCIALE DIENST Huisvrouwen wedstrijd in Sas van Gent MUURSCHILDERING IN OUD KLOOSTER RECONSTRUCTIE IN EINDFASE Kledingbeurs Leger des Heils weer geopend Plaatselijk nieuws Sas van Gent Westdorpe Terneuzen Kaarting - In zaal 't Heilq werd een kaarting gehouder waaraan 40 personen deelna men. Uitslag: 1. W. Nachte- gael, 2. E. van Hooye, beide Heikant; 3. P. van Kerkhovei. Hulst; 4. J. Franken, Heikant 5. P. Ras, Clinge. Havenzangers - De door plaatselijke wielercomité ge, organiseerd balavond met De Havenzangers werd een groo succes. De Wemolinhal was boordevol belangstellender gestroomd. Een kroon op h werk van het 20 jaar jonj wielercomité. Gelukwensen bloemen mochten de chef c equipe van het wielercomit Eddy Weemaes en zijn vrouv in ontvangst nemen van de Havenzangers. Soundmix - Ter gelegenheid van de kermis werd in he Heike een drukbezochte soundmix en playbackshow gehouden. Uitslag playback: 1 Marina de Block, 2. Marco Maas. Uitslag Soundmix: Petra de Bakker, 2. mevr. Meul, 3. Sandra de Maaier. T16 PAGINA ZEELAND 3 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De beheerder van vier flats in de Terneu- zense wijk Katspolder, de firma Witte-Boussens, vindt het nog te vroeg om nu al te beslissen over het plaatsen van meters die aangeven hoe veel een huurder precies ver stookt. Woordvoerder D. de Bruin wil eerst nog onderzoeken in hoéverre het plan van de buurtvereniging Katspolder werkelijk een kostenbesparing oplevert. Het plan is inmiddels goed ontvangen door de Axelse firma Van Alten, die ook twee flats beheert. Witte- -Boussen moet over de kwes tie nog overleggen met Van Alten. De buurtvereniging wil met de plaatsing van meters op de radiatoren een eind maken aan een langslepende kwestie. Iedereen in de flats in Kat spolder betaalde evenveel aan de energierekening, veelsto- kers en weinigstokers. Dat leidde vorig jaar tot erg hoge rekeningen. De Bruin: „Het plan kost ons niets, dus waarom zouden we het tegen houden? Maar dan moet wel duidelijk zijn dat het geld oplevert". Hij stelt dat er aan warmtemeters nogal wat haken en ogen zit ten, en dat er bovendien ver schillende systemen op de markt zijn. „En dat alles zijn we aan het onderzoeken", al dus De Bruin. Hij wijst op de problemen die mensen die op een hoek of in de toplaag van een flat wo nen hebben. Hoekwoningen verbruiken meer energie. En in de toplaag van de flats lo pen de hoofdleidingen met het hete water dat over de hele flat verdeeld moet worden. De mensen die daar wonen, kun nen daar zodanig van profite ren dat zij minder vaak aan de verwarmingsknop moeten draaien. Dat soort problemen vraagt om een nauwkeurige berekening van de gevolgen. Vergadering - Tennisvereni ging Game'78 houdt zaterdag 1 november in de kantine van de voetbalvereniging Clinge de jaarlijkse algemene ledenver gadering. Op deze bijeenkomst moeten de leden definitief be sluiten of de houten slecht weer accommodatie, die de naam draagt 't Perrepluutje, wordt afgebroken en vervan gen door een stenen gebouw. Dit is de tweede keer dat de le den bij elkaar komen omdat op de eerste vergadering niet voldoende leden aanwezig wa ren voor het nemen van een besluit. Tijdens de jaarvergae- ring kunnen de leden ook de tekening van het nieuwe ge bouw zien en het financiële plaatje. Na de vergadering is er nog een f eestbij eenkomst. Jongerenkoor - Het Jongeren koor verzorgt zaterdag 1 no vember tijdens de eucharistie viering de liturgische gezan gen. Het koor staat onder lei ding van Marleen Willaert. Het thema van deze dienst is: Het volle leven. Celebrant is pastoor Jo van der Heyden. De euchristieviering begint om 19.00 uur. Boekenbeurs - De Stichting Schaduw houdt zaterdag 1 no vember een beurs van tweede hands boeken in galerie Cité in de Noordstraat. Tijd: van 10 tot 17 uur. (ADVERTENTIE) Raad kiest drietal woonwagenlocaties Van een onzer verslaggevers Net als het college uil de raad nu het advies van de provinciale beoordelingscommissie afwachten over het alternatief de Kamerlingh Onnesstraat dat de Reuzenhoeksedijk zou kunnen vervangen in Terneu- zen zelf. Over de locatie in Terneuzen beslist de raad dan in december. Alle partijen waren het er over eens dat de gemeente met dit plan voldoet aan het door provincie en rijk gevoerde spreidingsbeleid. Alleen het CDA had liever gezien dat de raad over een 'totaalpakket' had beslist, zonder nu nog over een alternatief te moeten pra ten. R. Arends van D'66 stelde voor de zes alternatieven die de bewoners van de Kamer- siuds >9io vf«rxootvo itahmanscmh y f'ed van E eden Straat i TERNEUZEN lel 01 ISO i]4S6 hoi le Zandepletn 17 KLOOSTERZAnDE iet 01148 I4I?_ rslaggevers s- en verpleeghuis De Blaauwe de jaarlijkse tentoonstelling ge afgelopen seizoen door de inwo ande uitgaven wordt de huisvlijt it, maar in de gangen van het ver- gang zijn de verbouwing kan het ruikt worden. Vanwege diezelfde iten de tentoostelling te beperken ingstellenden er zaterdag terecht, iwerk te zien en uiteraad te koop. 1 ingericht en kunnen bezoekers irij en het rad van avontuur. De gelijke 'onschuldige' wapens verboden zijn", aldus mr. Nij- meijer, die een boete eiste van 400 gulden. Politierechter mr. Nomes was het met de officier eens en veroordeelde de Vlis- singer overeenkomstig de eis. De 42-jarige K.H. uit Krui- ningen had zich donderdag voor de politierechter moeten verantwoorden voor de mis handeling van een conducteur in de trein naar Rotterdam. Maar H. liet het afweten en zijn zaak werd dan ook bij verstek behandeld. Het bleef volstrekt onduidelijk waarom H. op 31 augustus de treincon ducteur te lijf was gegaan. Op het transactievoorstel van 250 gulden was de man niet ingegaan. Ter zitting werd hij veroordeeld tot een boete van 300 gulden. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Oostburgse ziekenomroep Radio Delta be staat vijf jaar. Ter gelegen heid hiervan wordt zaterdag 1 november een speciale uitzen ding gehouden, rechtstreeks vanuit de recreatiezaal van het verpleegtehuis De Stelle. Tussen 9.30 en 11.30 uur wordt er een verzoekpfo- gramma uitgezonden en ko men allerlei mensen van het eerste uur aan het woord. Iedereen is welkom tijdens die uitzening. Radio Delta krijgt die dag een cadeau, een multikabel, van de stichting Zomerzegels. De mensen van de omroep willen ook proberen een Zeeuws-Vlaamse afdeling van de stichting in het leven te roepen. Een eigen regionale afdeling kan namelijk dertig procent van de opbrengst van de zegels zelf aan een vereni ging of stichting geven. De omroep heeft nog steeds een tekort aan vrijwilligers. Radio Delta houdt zich niet al leen bezig met het maken van radio-programma's, ook vi deo-programma's en dia-se ries worden getoond aan de patiënten van het ziekenhuis en het verpleegtehuis. lingh Onnesstraat hebben voorgesteld ook in de decem ber te nemen beslissing te be trekken. „Het ene alternatief wel en het andere niet meene men lijkt me niet echt bevre digend voor de bewoners", zei hij. Wethouder van ruimtelijke ordening A. Doorduijn wees reageerde daarop met te zeg gen dat het college ook liever een totaalpakket genomen had, maar dat het B en W het beste leek om de in de com missievergaderingen ge noemde alternatieven in het voorstel op te nemen. A. van Himme gooide even olie op het vuur door te spre ken over het 'gebruik en mis bruik' door de wethouders van de bewoners van de Reuzen hoeksedijk, toen daar vorig jaar een illegale standplaats was. Het college deed toen aan de bewoners de oproep te pro testeren tegen die plaats. „We hebben daarmee nooit valse verwachtingen willen wek ken", zei Doorduijn. Burge meester C. Ockeloen wees Van Himme terecht en verweet hem een beledigende opmer king te hebben gemaakt. „Als ik het spel zou spelen zoals Van Himme het zou doen, zou ik een proces beginnen, maar dat doe ik niet", voegde Door duijn daar aan toe. Van Himme verweerde zich door te zeggen dat hij citeerde uit wat de bewoners van de Reuzen hoeksedijk hadden verteld. Ook ging hij nog in op de mogelijkheid van vuilstort aan de Reuzenhoeksedijk en zei dat hij met eigen ogen vuil niszakken had gezien. Dat be wees volgens hem nog niets, maar de tekeningen die Door duijn eerder gebruikte om aan te tonen dat er nooit sprake is geweest van een stortplaats op de locatie vertrouwde hij evenmin. Een gepikeerde Doorduijn daagde hem uit met betere tekeningen te komen als Van Himme die zou heb ben. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Links Perspectief in Terneuzen vindt dat de verlaging van de incidentele bijstand door de Sociale Dienst met 40.000 zoals B en W die willen in strijd is met wat er zich lande lijk op dit gebied afspeelt. LPT heeft hierover tijdens de raadsvergadering gisteren vra gen gesteld aan wethouder van sociale zaken J. Doppegieter- -Thiel. Volgens LPT is het aantal mensen dat bijstand voor bijzon dere bestaanskosten ontvangt in Nederland tussen 1982 en 1985 gestegen van 11.600 tot 13.400. In Terneuzen daalt dat aantal sterk. LPT-raadslid A. van Himme vraagt zich af of hij een wets wijziging over het hoofd heeft gezien die dit verschil verklaart. „Ik krijg dan ook de indruk dat er teveel wordt gewerkt vanuit de visie: hoe kunnen wij iemand een uitkering weigeren", schrijft Van Himme. Hij wil van de wethouder weten vanuit welke benadering de sociale dienst momenteel werkt en hij wil op de hoogte gesteld worden van het aantal aanvragen voor in cidentele bijstand die er de laatste jaren zijn gedaan. Hij infor meert naar de vermindering of afschaffing van een aantal cate gorieën uitkeringen. Wethouder J. Doppegieter-Thiel zei tij dens de raadsvergadering gisteravond op een later tijdstip te willen antwoorden op Van Himme's vragen. Dat het beleid van de Sociale Dienst niet meer cliëntgericht zou zijn, bestreed zij ten stelligste. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Onder aus piciën van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring (ZEBRA) wordt zaterdag 1 november de jaarlijkse huisvrouwenwed strijd gehouden in de Vlaan- derenhal te Sas Van Gent. De organisatie is in handen van de Sasse gymnastiekvereni ging THOR. Ongveer 200 huisvrouwen, variërend in de leeftijd van 20 tot 60 jaar, komen dan in alle sportiviteit in groepsverband tegen elkaar uit in diverse dis ciplines. Brug ongelijk, brug met gelijke liggers, even- wichtsbalk, minitramp, ringen zwaaien en ritmische oefening met knotsen (kegels). Tevens worden demonstratie-oefe ningen ritmische gymnastiek uitgevoerd. De deenemende vereni gingen zijn GV Koudekerke, Astrow Souburg, CGV Clinge, RKHAV Hulst, THOR Sas van Gent, Volharding Goes, Olym- pia Kapelle en UDI uit Bergen op Zoom. Ais altijd wordt weer verwacht dat aan het wedstrijdelement gezeligheid en vriendschap verbonden is. Iedereen is welkom om een kijkje te nemen vanaf 13.00 uur. De entree is gratis. - FOTO WIM KOOYMAN Restaurateur De Krijger legt de laatste hand aan het kunstwerk. Door Ronald de Bruijne SAS VAN GENT - Restauratiewerk zaamheden in oude gebouwen brengen zo af en toe wel eens iets meer aan het licht dan alleen die zaken waar men zich aanvankelijk op richtte. Het oog valt soms op een bijzondere erfenis uit vervlogen tijden, de moeite waard om het werk van de tand des tijds aan te vechten en het spul in de glorie van weleer te herstellen. Een voorbeeld van zo'n restauratie-object is een (nu) fraai gerestaureerd schilde rij van de hand van een 18e eeuws schilder in het Oude Klooster aan de Westkade te Sas van Gent. Schilderijenrestaurateur Johan de Krijger uit Philippine ging in opdracht van de stichting Renovatie en Beheer Oude Kloosters enkele maanden gele den het zwaar gehavende en bijna on herkenbaar geworden schilderij te lijf. Het resultaat is frappant. Een fraai schilderwerk, aangebracht op de schoorsteenmuur van de pas ver nieuwde vergaderzaal op de bovenste verdieping van het Oude Klooster. Za terdag ging de laatste laag bescher mende vernis op het werk. De werkgevers, de huurders van het monumentale pand, zijn zichtbaar met de restauratie in hun nopjes. Handen wrijvend zegt men: „Dat kan niet meer weg", met het gegeven dat het werk di rect op de muur zit in het achterhoofd. Het schilderij beeldt een oorlogshande ling voor de kust uit. „De afbeelding is me niet helemaal duidelijk," zegt res taurateur De Krijger. „Wel ben ik van mening dat hier een bekwaam mees terschilder te werk is gegaan, iemand die zeker in de voetsporen heeft ge staan van bekende 17e eeuwse kunste naars als De Vlieger, Bakhuyzen en Willem van de Velde (De Jonge). De wolkenpartij van het schilderij is fan tastisch, zowel in opzet, kleur en in sa menspel met de onderliggnde woeste golven op de voorgrond. Toen ik het werk voor het eerst zag (nog afgedekt met behanglagen) vond ik direct dat dit werk niet voor het oog verloren mocht gaan. Alhoewel ik er gezien de bescha digingen een zwaar hoofd in had, was ik vastberaden er weer een geheel van te maken." De Krijger betreurt het in tegenstel ling tot de werkgevers, wel dat het schilderij rechtstreeks op de muur is aangebracht. „Anders dan op linnen is het onmogelijk bepaalde oneffenheden weer vlak te krijgen." De restauratie van het schilderij is volgens de Philip- piense restaurateur geen gemakkelijk karwei geweest. „Na verwijdering van de behanglagen kwamen hele stukken stucwerk los. Na het dichtstoppen hier van had het werk meer weg van een legpuzzel, dan van een heus schilderij vertelt De Krijger. „Na verloop van tijd kwam er echter toch meer samenhang in en kwam het uiteindelijke resultaat in zicht." Wie precies de maker van het stuk is, weet De Krijger niet te vertellen. „Ik heb daar wel naar gespeurd, maar hem niet gevonden." De restaurateur deed de werkgevers zaterdagmorgen overigens een prima suggestie om achter het ge heim van het schilderij te komen. Hij stelde voor om een vakfotogrtaaf een foto te laten nemen van het schilderij en deze op te sturen naar het Kunsthis torisch Documentatiebureau in Den Haag. De werkgevers vonden dit een prima idee en gaven nog deze week op dracht de foto te laten maken. Bloemen Johan de Krijger's aandeel in de res tauratie van het Oude Klooster be perkte zich overigens niet alleen tot het schilderij. Hij restaureerde in het on der Monumentenzorg staande pand ook nog een aantal destijds vakkundig gepenseerde bloemornamenten op boogconstructies. „Ook deze waren nauwelijks nog herkenbaar," aldus De Krijger, die destijds op zijn gang door het gebouw zich verwonderde over de slechte staat waarin gestucte plafonds en kostbare betimmeringen, als ook de eiken balusters van de trappenhal zich bevonden. Met de restauratie van de schilder werken is in totaal een half jaar ge moeid. Samen met de restauratie van het klooster zelf heeft de stichting een van haar doelen (restauratie) bereikt. Een resultaat waar men trots op mag zijn. „En dat zijn we ook," zegt A. Sa- man. „Het gebouw is in volle gloerie hersteld en heeft nu met recht een mo- numentfuncie. Jarenlang is het ver waarloosd geweest." Het Oude Klooster dateert volgens Saman in ieder geval uit 1740. „Docu mentatie heeft dit bewezen, maar aan te nemen is dat het voordien al bestond. Het vermoeden bestaat dat het pand toen een woonhuis was met bijzondere allure. Dat bewijst de monumentale gevelpartij die er ook toen zeker uit sprong." Sas van Gent was in de eerste helft van de 18e eeuw een garnizoenplaats, wat volgens Saman zeker veel drukte met zich mee bracht. In de 19e eeuw was het pand eigendom van het echt paar De Meyer-de Letter. Gezien het gebrek aan nazaten liet het echtpaar het pand na aan de kerk. Tot het eind van de vorige eeuw woonden er zusters in. „Waarschijnlijk heeft het gebouw toen voor het eerst de naam Oude Klooster meegekregen, eigenlijk een beetje ten onrechte," vertelt de secreta ris van de werkgeverskring, tevens be trokken bij genoemde stichting. Winkel Sinds 1900 bestond het Oude Klooster uit twee delen, een winkel en een woonhuis. De sierlijk geschilderde be namingen "1671 Den Reijsenden Man' en '1703 De Drij Passagiers' illustreren dit nu op de gerestaureerde voorgevel. Het pand is tevens nog in gebruik ge weest als breiatelier. Na de oorlog stond het pand tot de restauratie leeg en kende het nauwelijks een functie. In die tijd verviel het trouwens snel. In 1985 ging het Oude Klooster voor het symbolische bedrag van een gulden over in handen van de stichting, waarin de toekomstige huurders parti cipeerden en ging men over tot een grondige restauratie. Vrijdag 31 oktober is het dan zover. Gedeputeerde R. Barbé verrricht dan de officiële opening. Om 15.00 uur be gint in De Vlaanderen een officieel ge deelte met diverse sprekers, gevolgd door een receptie voor genodigden in het klooster'zelf. Sas van Gent is met het totaal vernieuwde pand een echt monument rijker. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De verkeerssituatie in de winkel promenade in Sas van Gent wordt aangepakt. De ge meenteraad ging gisteravond unaniem akkoord met een voorstel van het college de parkeer- en bevoorra- dingsproblematiek in dit winkelgebied te veranderen. De gemeente gaat alleen nog met de politie rond de tafel zit ten om de regels nader te om schrijven. R. Noët van de WD vroeg het college te werken aan een winkelerf in de pro menade, waar bijvoorbeeld kort parkeren toegestaan is. Burgemeester J. Platschorre vond echter dat de winkeliers het voortouw moeten nemen. „Als zij de situatie willen ver anderen, moeten zij de initia tieven daartoe nemen, dat is geen taak van de gemeente". Sas krijgt een opslagplaats voor klein chemisch afval aan de Lepoutreweg. De raad stelde gisteravond een aanvul lend krediet van 34.000 gulden beschikbaar. De totale kosten van deze opslagplaats bedra gen 53.000 gulden. Dit bedrag stuitte enkele raadsleden te gen de borst. G. de Buck van het CDA: „Liggen er mis schien gouden drempels in?". Meer concreet was de motie van de WD. C. Barbé: „Ik stel voor dat het college bij andere gemeenten gaat informeren om bij de opslag samen te werken en zodoende de kosten te drukken. Ver kwam de WD met deze motie echter niet. In de stemming hierover stond de WD alleen en ging de raad akkoord met een extra krediet, zodat de bouw kan be ginnen. Dit tot groot genoegen van wethouder L. Marquinie: „Laten we dit voorstel van het college niet tegenhouden, want we hebben er ai lang ge noeg over gesproken". De raad ging verder nog ak koord met het voorstel om de wijk St. Albert een grondige opknapbeurt te geven. De vij ver wordt uitgebreid en er zul len meer openbare plantsoe nen komen. Ook zal er een speeltuin worden aangelegd. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het waterschap De Drie Ambachten wil het geld dat de provincie jaarlijks uitkeert voor het wegenbeheer ineens ontvangen en zelf uitmaken waaraan het besteed moet worden. Alleen een herverdeling van de provinciale wegengelden kan in de komende jaren ver tragend werken op een ver snelde stijging van het dijkge- schot. Dat en het feit dat het schap met de totale reconstructies van de wegen in een eindfase is beland, zijn de enige licht puntjes die de dijkgraaf P. van Hoeve van het waterschap De Drie Ambachten gisteren bij de behandeling van de begro ting voor 1987 zag. „Het beheer van de wegen vormt een knelpunt in heel ons handelen", zo zei Van Hoe ve. „Het overgrote deel van de dijkgeschotsverhoging is terug te voeren tot het wegenbeheer. Wij hebben ook even moeten slikken toen we de concept be groting voor ons kregen. Maar we hebben in arren moede moeten besluiten het geschot met een tientje per hectare te verhogen", Een herverdeling van de provinciale gelden levert vol gens Van Hoeve enkel maar voordelen op. De provincie geeft apart subsidie voor de reconstructie van wegen en voor het onderhoud aan de wegen. Het waterschap wil van dat onderscheid af. „We hebben liever het hele bedrag ineens waar we zelf over mo gen beslissen". De verhoging van het dijk- geschot viel gistermiddag slecht bij een aantal hoofdin gelanden. Voor P. Apers zo slecht dat hij tegen het voor stel stemde. Het moet volgens hem mogelijk zijn met de be groting op de nullijn te zitten. Ook Schelfhout was die ge dachte toegedaan en deed het bestuur tegelijkertijd een aan tal ideetjes aan de hand die kostenbesparend zouden kun nen werken. Echter: „Ik ver heel mij niet dat het moeilijk zal zijn". Het algemeen bestuur zette gisteren mevrouw Hack uit Axel als eerste op de aanbeve ling voor gezworene water kwaliteit. Zij verzamelde 22 stemmen. P. Apers kreeg er 16. De functie van gezworene is vacant geworden in verband met de benoeming van F. Ver- helst tot opvolger van dijk graaf P. van Hoeve. Van Hoeve kreeg gistermiddag aan het slot al een voorschotje op de festiviteiten rond zijn af scheid op 21 november. Ver- helst overhandigde de schei dende dijkgraaf het wapen van het waterschap in glas en lood. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Met ingang van vandaag is de kleding beurs van het Leger des Heils in Terneuzen, die woensdag 15 oktober door een brand werd getroffen, weer open. Wel is de kledingbeurs van adres veranderd. Het leger heeft een nieuw onderdak ge vonden op het adres Nieuw- straat 27. Oude foto's - In de bibliotheek is momenteel een tentoonstel ling van oude foto's van Sas van Gent en omgeving te be zichtigen. Deze zijn eigendom van het Zeeuws Documenta tiecentrum. Het Zeeuws Docu mentatiecentrum roept de me dewerking van de bewoners van Sas van Gent in om aan meer gegevens over deze foto's te komen. Er liggen formulie ren klaar in de bibliotheek waarop aanvullende gegevens kunnen worden ingevuld. On der de inzenders worden na afloop van de tentoonstelling vijf reprodukties verloot. De tentoonstelling is tot 24 no vember te bezichtigen. Koeters - Carnavalsvereni ging De Koeters houdt vrijdag 7 november een dansavond in 't Oude Raedthuys. Tijdens deze avond, waarop ook een aantal raden van elf aanwezig is, wordt om elf minuten over elf prins carnaval 1987 bekend gemaakt. De muziek wordt verzorgd door het dansorkest The Midnights, daarbij carna valesk ondersteund door Sjoo- Bende Tandsjen Bei. Het bal begint om 19.30 uur en de toe gang is gratis. Ruilbeurs - Zaterdag 1 no vember wordt in het Zuidiand theater een ruilbeurs gehou den in postzegels, munten, an sichtkaarten, sigarenbandjes enz. Men kan er terecht van 10 tot 16.30 uur. Speciaal voor de jeugd is er om 11.30 uur een veiling en voor de ouderen om 15 uur een veiling voor allerlei verzamelobjecten. Aan het einde van de middag wordt er nog een verloting gehouden. De toegang is gratis. Aangepaste dienst - In de Op- standingskerk wordt zondag 2 november, aanvang 16 uur, een aangepaste gezinsdienst gehouden voor verstandelkijk gehandicapten. De dienst wordt geleid door ds. C. Hoo- gendoorn Nederlands her vormd predikant in Terneu zen. Medewerking wordt ver der veleend door H. Baaima (organist) en P.Brakman (zang).

de Stem | 1986 | | pagina 11