!S,moet Jazz-ster in Porgy Bess 'Berg, Berg' van Hans Liberg in Zuidland Muziekgrafiek THEATER Romantisch Klassiek Ballet in Terneuzen Poolse toppers bij Orkest van Vlaanderen Concert en toneel in schouwburg Brugge Linoleum-afdruk EEZ1 Film/muziek in De Singel Verwacht Nog te zien A DONDERDAG 30 OKTOBER 1986 Zee, zand en sangria Beroemd Pools koor in Nieuw-Namen Madame Arthur in Antwerpen Jimmy Lawton in St.Jansteen Popconcert in Breskens Man of Flowers in filmhuis :h bedienbare zij - ie carrosserie. Z'n ïlmotor. Z'n "rust" v.a. 20.880,- t de collectie uit 'n 3esteL Ze worden lo-tijger voor de aller- I prijs is poeslief: DE TEXAANSE tenorsaxo fonist Arnett Cobb treedt zaterdag 1 november op in het vestzaktheater Porgy and Bess in Terneuzen. Tij dens het dit jaar gehouden Schelde Jazz Festival was hij ook al in Terneuzen en was toen het absolute hoog tepunt van de vrijdagavond. Niet alleen het publiek had destijds een grandioze avond, hij had het zelf toen ook erg naar zijn zin en be loofde spoedig terug te ke ren naar 'dit fantastische' publiek. Voor dit concert is een band samengesteld met Rick Hollander op slagwerk, Wil bur Little op bas, Jack van Poll op piano en Boris van de Leek op tenorsax. Cobb, geboren in 1918 te Houston, speelde vanaf '33 bij onder andere Frank Da- vis, Chester Boone en Milton Larkin. Na elf jaar kwam hij bij Lionel Hampton. On gelukken en ziektes hebben hem jarenlang van het po dium gehouden, maar hij vocht terug en is nu weer volop aanwezig. Snelle nu- mers gaan hem nog even ge- maakelijk af als in zijn jone jaen. Vooral de ballads zijn z'n grote kracht. Met zijn enorme toon, die dan weer rauw en danweer zoet klinkt, vervormt hij het ritme op een unieke manier. Little, een goed vriend van Cobb, heeft ook reeds een indrukwekkende car rière achter de rug. In de ja ren '50 begeleidde hij solis ten als Miles Davis en John Coltrane. Ook werkte hij veel samen met El vin Jones DE TWEE echtparen die elkaar aan het zonnige Spaanse strand ontmoeten zijn nog lang niet uitge speeld. De acteurs en actri ces van de Camere van Rhe torics de Transfiguratie brengen voor de tweede kee;- de eigen creatie van hun re gisseuse en hoofdman ten tonele in Hulst. Zaterdag 1 november krijgen de liefhebbers die begin deze maand achter hef net visten en geen kaartje meer konden bemachtigen, een nieuwe kans. In zalen centrum Tiffany komen het Zeeuwse duo en de Hollan ders elkaar weer tegen. Aanvang 21.00 uur, toe gang vijf gulden. HET ZANGKOOR St. Ceci lia uit Nieuw-Namen is er in geslaagd het wereldberoemd Pools knapenkoor De Nach tegalen Szczecin voor een concert naar het dorp te ha len. Ze treden woensdag 5 november op in de St. Jo- sephkerk. Het koor wordt gerecruteerd uit de meest talentvolle zangertjes van de stad en ieder dag is het twee uur repeteren gebla zen. Het erg uitgebreid reper toire van het koor bevat re ligieuze en profane muziek uit de 14e tot de 18e eeuw. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ10,-. en Tommy Flanagan. Hij is een zeer veelzijdig instru mentalist met een geheel eigen solo-stijl. Jack van Poll heeft reed meerdere keren in Porgy opgetreden. Boris van de Leek is de jongste van de formatie, 21 jaar, en heeft zich helemaal toegelegd op de stijl van de grote tenoris- ten. Aanvang 21.30 uur, entree 15,-. Arnette Cobb. FOTO ARCHIEF DE STEM Hans Liberg. EEN VIRTUOSE muzikale clown, zo kan Hans Liberg wel omschreven worden. Woensdag 5 no vember is hij te zien en te horen in het Terneu- zense Zuidlandtheater met zijn solo-programma Berg, Berg. Twee jaar geleden stond hij plotseling op het podium met een erg verrassende one-man show. Hij is een piano-vir tuoos die nu een tweede hyper-individueel avondvulende show brengt, vol romantische muziek, banaliteiten en subti liteiten. Ook quasi intellectuele conferences over ballet, Zweden, strandwandelingen, een matroos, oorspronkelijk heid en de oorsprong schuwt hij niet. Al met al zorgt hij voor een show waar de vonken van af springen. Een show met hem helemaal alleen achter de pia no, ieders fantasie prikkelend, beeldend, filmisch, vol humor en flauwiteiten. Aanvang 20.00 uur, entree 15,00 CJP/Pas 65 8,- IN DE Singel in Antwerpen speelt het gezelschap van Jos Brink zaterdag 1, zondag 2 en maandag 3 november de musical Madame Arthur. Na een succesvolle periode gaat de groep met Jos Brink, Frank Sanders, Georgette Hagendoorn en anderen op toernee door België. De musical speelt zich af in de wereldberoemde tra vestietennachtclub Madame Arthur in Parijs. Gelegen heid te over om komische, maar ook ontroerende scè nes weer te geven en van zelfsprekend ook prachtige toiletten en kostuums voor het publiek tevoorschijn te toveren. Aanvang telkens 20.15 uur. T1 Eindredactie Emlle Calon HET FILHARMONISCH Orkest van Vlaanderen speelt dinsdag 4 november onder leiding van de Poolse dirigent Witold Rowicki. Een topdirigent die na vele jaren het orkest van Warschau te hebben geleid, nu ingaat op de talrijke uit nodigingen van grote orkesten van wereldformaat. Hij is vooral gespecialiseerd in het Poosle, Tsjechische en Russi sche repertoire. Voor de pauze begeleidt het orkest de solist Krystian Zi- merman die het eerste pianoconcerto van Chopin vertolkt. Deze jonge Pool was nauwelijks negentien toen hij de Beet- hovenprijs in Praag in de wacht sleepte, om enkele maanden later de gouden medaille op de Chopinwedstrijd in War schau te winnen. Hij staat bekend om zijn virtuositeit. Het tweede deel van het concert in de Elisabethzaal in Antwer pen bestaat uit de veeleisende vijfde symfonie van Dimitri Sjostakovitsj. Aanvang 20.00 uur. Alexandra Radios en Han Ebbelaar. FOTOSICCOKINGMA IN DE stadsschouwburg in Brugge treden morgen de eigen Brugse muziekkorp sen op. Acht groepen bren gen een gevarieerd muziek programma met voor ieder wat wils. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 4 november speelt het Kollektief Inter nationale Nieuwe Scène Wedloop door de woestijn in zeven etappes van Bertolt Brecht. Aanvang 20.00 uur. Inhoud: Een koopman met zijn gids en zijn koelie haast zich door de woestijn om in de hoofstad de concessie van de pas ontdekte oliebronnen te bemachtigen. Zijn con currenten zitten hem echter op de hielen. Door uitzon derlijk streng optreden en DE JIMMY Lawton Country Show komt zaterdag 1 no vember naar het gemeen schapscentrum De Warande in Sint-Jansteen. Die avond vullen de klanken van het wilde-westen de grote zaal. Aanvang 20.30 uur, entree ƒ12,50, voorverkoop kosten de kaartjes een tientje. Ze zijn te bestellen op telefoon nummer 01140-13429. door uitbuiting van gids en koelie, heeft hij een voor sprong van één dag. Nadat ze de laatste poli tiepost zijn gepasseerd, waar een escorte wordt ge weigerd, vreest de koopman een verbond tussen gids en koelie. Onder een voor wendsel wordt de gids ont slagen. Deze laatste geeft echter zijn waterfles aan de koelie en spreekt zijn vrees uit dat ze zonder begeleiding verloren zullen lopen. Noch- thans bereiken koopman en koelie de onstuimige rivier Mir, die ze oversteken. De koelie breekt hierbij zijn arm. Uit angst in de woes tijn te worden ontslagen doet de koelie vervolgens zijn uiterste best om zijn plichten te vervullen. Een stevig brok toneel, vol sym boliek en tegelijk voortdu rend verwijzend naar eigen tijdse toestanden. NA HET programma 'Romantisch Klassiek Ballet' dat vorig jaar een groot succes was in het Zuidlandtheater komt Ne derlands bekendste dansechtpaar Han Ebbelaar en Ale xandra Radius opnieuw naar Terneuzen met het pro gramma 'Op het lijf geschreven'. De choreografieën zijn van Nils Christie, speciaal geschreven voor het Holland Festival '86 De pas-de-deux dansen worden uitgevoerd op muziek van Bartók, Gershwin, Strawinsky en Liszt terwijl als inter mezzi door Christiaan Bor op viool en Hakon Austbö (piano) muziek van de zelfde componisten ten gehore wordt ge bracht. Reeds op vijftien jarige leeftijd kwam Alexandra Radius in '57 bij het toenmalige Nederlands Ballet. Twee jaar later sloot ze zich aan bij het pas opgerichtte Nederlands Dans Theater. Daar ontmoette ze Han Ebbelaar en vanaf dat mo ment begon een voor Nederland unieke samenwerking die nu al ruim 25 jaar bestaat. In de negen seizoenen die ze bij het Dans Theater zaten dansten ze veel belangrijke rollen. Onder andere als solisten bij het American Ballet en het Na tionaal Ballet. Zo vertolkte Alexandra Radius de hoofdrol in The Sleeping Beauty, voor die rol kreeg ze in '83 de Gouden Theater Dansprijs. Aanvang zaterdag 1 november 20.00 uur, entree ƒ20,00 CJP/ Pas 65 14,-. DE COMBINATIE oude films/live elektonische mu ziek is een beproefd recept van Garrett List en zijn en semble. Een evenement dat vanavond, 30 oktober, mee beleefd kan worden in De Singel in Antwerpen. Voor de pauze worden vier hoogst originele 16 mm-films van Man Ray getoond, na de pauze volgen andere rol prenten uit de twintiger ja ren. List en zijn groep kleurt het geheel met meer dan al leen levende muziek. Hij was steeds ene marginale fi guur in de hedendaagse mu ziek. Naast componist en vooral trombonist was hij ooit muzikaal directeur van The Kitchen in New York. Hij evolueerde van de bebop via klassiek tot de jazz avant garde en specialiseerde zich op de integratie van muziek in andere media zoals dans en film. Aanvang 20.00 uur in de Rode Zaal van De Singel. Toegang 300 francs, tot 25 jaar en 65-plus 200 francs. IN CAFÉ Du Commerce te Breskens treedt zaterdag 1 november de Gooise forma tie Mr. Review op. De uit acht muzikanten bestaande groep noemt zich een jum- pin' ska-reggaeband en de muziek heeft wel wat weg van Madness. Aanvang 21.30 uur. Mr. Review. - FOTO CENTRAL BOOKING AGENCY Garrett List. - FOTO ARCHIEF DE STEM DE FILM 'Man of Flowers' van de Australiër Paul Cox draait vanavond in het film huis Zuidland te Terneuzen. In de hoofdrollen zien we onder andere Werner Her zog, Allison Best en Norman Kaye. Het verhaal gaat over Charles Brenner, een welge stelde, timide, kunstmin nende vrijgezel van middel bare leeftijd. Wekelijks schrijft hij een brief aan zijn reeds overleden moeder, waarbij hij zijn eigen adres op de envelop schrijft. Eroti sche gevoelens kent hij al leen bij de geur en de aanra king van bloemen. Wel neemt hij een keer in de week een schildersmodel, Lisa, mee naar huis. Tegen betaling laat hij haar zich uitkleden terwijl hij zlef luistert naar het liefdesduet uit 'Lucia di Lammermoor'. Daarna gaat hij naar de kerk en speelt op het orgel. Lisa's man, de eens be kende schilder David, die zwaar onder de drugs zit en van har geld leeft, wordt steeds gemelijker en ge welddadiger. Lisa besluit weg te gaan bij hem waarna David Charles onder druk zet om enkele schilderijen van hem te kopen. Aanvang 20.00 uur, entree 6,-CJP/Pas 65 5,-. rd na 1 januari 1986. Ook voor fleetsales ie Micra, Prairie, Bluebird, Laurel, Silvia, Veltersweg 1, tel. 01170-2679 ershofweg 15, tel. 01150-12612 HULST - Waar drukwerk tegenwoordig in massa's wordt vervaardigd door computergestuurde machi nes houdt Liesbeth Hüser uit IJzendijke het nog steeds eenvoudig. Ze beheerst de ambachtelijke techniek van de linosnede, de 'afdruk van in linoleum gesneden fi guur', zoals ons handzame woordenboekje dat kortweg duidelijk maakt. De resulta ten kan men tot eind decem ber zien in het vegetarisch Bellamy 19 Vlissingen. In de serie Accent Tekenen presen teert deze galerie in het ge meentemuseum te Vlissingen de komende weken werk van Peer Vermeer uit Middelburg. Opening zaterdag 15 uur. Te zien tot 27 november. Open: dinsdag t/m vrijdag 10-12.30 en 13.30-17 uur, zaterdag 13-17 uur. Trouvaille Terneuzen. Schil derijen, aquarellen en grafiek van Greet Ergo uit Gent. Ope ning zaterdag 1 november 20.00 uur. Te zien tot 1 decem ber. Open tijdens winkeluren, op maandag gesloten. Churchill-hotel Terneuzen. Aquarellen van Krijn Dool aard uit Nummer Een. Te zien van 3 november tot 3 januari. Dagelijks open. eethuis „Pand 25" in de Grote Bagijnenstraat te Hulst. De lino's van Liesbeth Hüser worden vervaardigd met oog voor preciesie. Haar onderwerpen komen uit het dagelijkse leven. Maar een maal daarvan losgemaakt, uitgesneden in linoleum en afgedrukt op doek of papier, krijgen ze persoonlijkheid. Liesbeth Hüser werkt haar producten van begin tot het eind helemaal zelf af, op de meest primitieve manier. Want de lino's worden niet met een handpers afgedrukt, maar met een doodgewone lepel. „Zo krijg je de beste resultaten, want je kunt er voor zorgen dat de druk overal even groot is", legt ze uit. Liesbeth Hüsers lino's verlaten het atelier in meerkleurendruk. Voor elke kleur maakt ze een aparte mal. Met het werk zoals dat aan de muren van het eet huis hangt, kon de afgelopen maanden ook al op andere plaatsen in Zeeland kennis worden gemaakt. Men treft er grote afbeeldingen aan van rugzakken (in paarden huid en linnen), van zakjes kruiden, vissen, kousen en Werk van Liesbeth Hüschen. gymschbentjes. Daarnaast zijn enkele kleinere lino's en tekeningen te zien. Er is een serie nieuwe lino's in de maak waarop vissen worden afgebeeld. Van Liesbeth Hü- FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER ser kunnen binnenkort ook waterverfschilderijen wor den verwacht. Pand 25 is dagelijks, be halve op dinsdag, open van 14-21.30 uur. Eindredactie: Henk Postma MIDDELBURG - Muziek laat zich in het algemeen eenvou dig beluisteren door een ieder die de oren open zet. Maar er is ook muziek die zich eigenlijk alleen maar laat bekijken. Deze klanken zijn opgetekend door componisten die zich niet in het keurslijf hebben laten dwingen van het traditionele notenschrift. Vooral in de jaren vijftig ontstond een muzi kale vrijheid die soms gerenommeerde componisten ertoe bracht met nieuwe vormen van notatie te experimenteren. Mede onder invloed van de beeldende kunst ontwikkelden ze ieder hun eigen systeem van veelal getekende structuren. Deze 'grafische partituren' verloren in de loop van de zesti gerjaren alweer terrein, maar drukken ook vandaag nog hun sporen op de moderne muziek. Omdat deze muziekstuk ken een aanzienlijk beroep doet op het inlevingsvermogen van de muzikant worden ze zelden of nooit uitgevoerd. De visuele betekenis is belangrijker. Het Centrum Nieuwe Muziek in de Kloveniersdoelen te Middelburg toont momenteel vele tientallen voorbeelden van deze 'muziek om naar te kijken'. De partituren komen uit de bibliotheek van Gaudeamus, de archieven van Nieuwe Muziek Zeeland en uit de voorraadkamers van en kele muziek-uitgevers. Het gaat om werk van componisten als John Cage, Louis Andriessen, Willem Breuker, Anestis Logothetis, Cornelius Cardew, Christian Wolff en Morton Feldman. Open tijdens kantooruren. Galerie Esprit Clinge, Graven straat 99. Zeefdrukken, collages en video van twee Molukse kun stenaars Boetje Pattirane en Juan-Pedro Suitela. Tot 6 no vember. Open: woensdag t/m zondag 13.30-17.30 uur. Galerie Trouvaille Terneuzen. Schilderijen van oud-Terneu- zense Sylvia de Ridder. Tot 2 no vember. Open tijdens winkel uren. Terneuzens Museum. Noord straat Tekeningen van Jenneke Weijland uit Hulst, beelden van Luc Ingels uit Walsoorden, lino's van Henny Hüser uit Middel burg, litho's van Theo Jordans uit Groede. Tot 1 november. Open: maandag 13-17 uur, dins dag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur, zaterdag 9.30-12 uur. Churchillhotel Terneuzen. Gouaches van Marie-Jose de Cock uit Terneuzen, beelden van Loes Cozijnsen uit Biervliet Tot 1 november. Dagelijks geopend. Stadhuis Terneuzen. Spotpren ten over (de vevuiling) van de Schelde. Tot 22 november. Open tijdens kantooruren. LTS De Vaart Terneuzen, res taurant. Schilderijen van Bert Begijn. Wisseltentoonstelling. Tot 31 december. Open: maan dag t/m donderdag 16.30-18 uur, donderdag ook 19-21 uur. Galerie Blokken 7 Terneuzen, Batikwerk van Cockie Acke. Tot 23 november. Open: dinsdag t/m vrijdag 14-18 uur, vrijdag ook 19-21 uur, zaterdag 14-17 uur. De Vleeshal Middelburg, Stad huis. Curiosa uit de verzameling van de Vlaamse musea-'conser vator' Johan van Geluwe met speciale aandacht voor o.a. het 'Mona-Lisa museum' van Jean Pierre Vetter en het 'Van Gogh- museum' van Hilmar Liptow. Tot 17 november. Open: dinsdag t/m zondag 13-17 uur. Galerie Marquis Terneuzen, Nieuwendijk. Etsen van Guido Eckhardt uit Vlissingen. Tot 9 november. Open: woensdag t/m zondag 14-17 uur. Zeeuwse Kunstuitleen Middel burg. Kuyperspoort. Indiaanse medicijnbundels, keramisch werk van José Aerts. Tot 2 no vember. Abstracte landschappen van Kees Seghers uit Tilburg. Tot 22 november. Open: dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, donder dag ook 19-21 uur. Zeeuws Kunstenaars Centrum Middelburg, Kloveniersdoelen. 'Groeten uit Zeeland'. Fotografi sche 'schilderingen' van Ed Ree- bergen uit Wissenkerke. Tot 14 november. Open: dinsdag t/m zaterdag 14-17 uur. Restaurant Inter Scaldis Krui- ningen. Werk van de Belgen Marie-Paule Haar, Lidy Hoe- waer en Jan van de Kerckhove. Tot 1 november. Open: woens dag t/m zondag 11-17 uur. De Stenge Heinkenszand. Kunstkring De Kern in de ge meente Borsele presenteert werk van Roger Raveel. Tot 20 november. Open: maandag t/M vrijdag 13.30-17 uur, woensdag en vrijdag ook 18-20 uur. Stedelijk Museum St. Niklaas, Zamanstraat August en Frans de Wilde, 19de eeuwse portret schilders van Sint Niklaas. Tot 17 november. Open: maandag t/m zaterdag 14-17 uur, zaterag ook 9-12 uur, zondag 10-13 en 15- 18 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 25