HUIST" IK MOET EEN HALLUCINATIE HEBBEN GEHAD Zandvoort niet op voorlopige race-kalender Onderzoek naar pasjesregeling Show Jan Rietman bij Feyenoord-Ajax Kortere winterstop in volgend seizoen Gemeente redt Volendam Aanhangwagen nodig? i ter opleiding iooI aar hoolopleiding zeer goede honore- S EN TRAFIC 1140-13524. ;l. 01150-17751 Dode supporter door vuurwerk WK honkbal levert 3,5 ton schuld op Yannick Noah klopt Edberg Regen hindert World Series Dan eerst naar de specialist Tevens verhuur i—bagagewagens Speelhuislaan 39 Breda - 076-710418 in Service BV, m Ten-keten met vijf 50 werknemers. t Casino te Kapelle- ber tussen 17.00 en LEIDEN (ANP) - Jan Riet man, popmuzikant, NCRV- presentator en spektakel man, moet van Feyenoord- Ajax, de topwedstrijd uit de competitie van zondag, een ware voetbalshow maken. Rietman is door de besturen van de Rotterdamse en de Amsterdamse club verzocht rond de wedstrijd een sfeer op te bouwen, die vooral pu blieksvriendelijk en service verlenend dient te zijn. Rietman, een voetballief hebber die deze zomer ideeën opdeed in de Ver enigde Staten, heeft in Rot- terdam een staat van dienst met de Los-Vast Kuip-spek- takels, waarbij het Feyen- oord-stadion telkens bomvol en rellenvrij bleef. Rietman heeft overigens niet het idee, dat zijn show die gelijk met de warming- up van de ploegen (rond 14.00 uur) aanvangt en in de rust en na afloop wordt voortgezet, enige invloed heeft op het gedrag van de beide harde kernen van de supportersgroepen. Wel heeft de presentator vooraf gesproken met de F-side en Vak S om van een welwil lende stemming in De Kuip verzekerd te zijn. „Ik heb zulke jongens wel eens in mijn radio-shows gehad tussen het publiek. Ik ging er dan op af en binnen twee minuten was het rustig", al dus Rietman, die gewapend met zijn mobiele microfoon een geïmproviseerde show wil verzorgen. Een vast draaiboek kent Rietman niet. Hij heeft wat ideeën, zo bracht hij maan dag tijdens een in Leiden ge houden persconferentie naar voren. Gecombineerd met zijn gevoel voor show en zijn improvisatietalent pro beert Rietman een lekker middagje uit te verzorgen. „We zullen interviewtjes doen met de trainers en de spelers, die er geen moeite mee hebben tijdens de war- ming-up gestoord te wor den. Verder draaien we plaatjes en praten we met het publiek. Als er een ar tiest met een voetbalhart aanwezig is, dan kan hij de bühne op. Maar vooraf is daar niets voor geregeld. Ik heb geen zin even tien muzi kanten over een podium te jagen en dan een half uur voor de wedstrijd weer af te breken. Voetbal staat op de eerste plaats. Wij hebben enkele maanden over dit idee nagedacht en we zijn van mening dat het publiek op meer informatie recht heeft. Ze zitten maar met walkmans op om wat extra's te horen. Ik zit zelf vaak op de tribune. Ik weet wat de mensen willen", betoogde Rietman, die gesteund werd door een enthousiaste en po sitieve Cruijff en een van ouds cynische Israel. Feyenoord-secretaris Blankemeijer verwacht, show of geen show, voor de wedstrijd tegen Ajax zeker 45.000 kijkers. „En als we niet van Mönchengladbach hadden verloren, had het volgezeten". Jan Tinman zwaar in dn font Door Rutger van Santen TILBURG - De koplopers lagen onder vuur ;ijdens de zevende ronde van het Interpolis schaaktoernooi, die gisteren werd gespeeld. Zowel Jan Timman als Anatoli Karpov startte zijn partij optimistisch, maar moest in de loop van de mid- ondervinden dat kansen kunnen keren. Misschien Karpov het na de hervatting van zijn afgebroken partij met HUbner nog even kan uitzingen, maar dat hij het aflegt is vrijwel zeker. )r [en. Dat zelfde geldt voor Tim man, die gisteren nog van ge luk mocht spreken dat hij al niet in de eerste zitting onder uitging. De man die profiteerde van ie misstappen van de twee fa vorieten was Ljubomir Ljubo jevic, die zijn tegenstander Portisch een vol punt afhandig maakte. Daarmee kwam de Joegoslaaf met 4,5 punten voorlopig alleen aan de lei ding. Timman bleek zich voor zijn jntmoeting met zwart tegen Beljavski uitstekend te heb- ten voorbereid. Hij antici peerde uitstekend op het sys teem - de Pirc - dat zijn tegen stander hem voorlegde. Na lijn negende zet, Da4, ve- trouwde de Amsterdammer ïastgrootmeester Sosonko toe dat hij naar zijn idee volkomen gewonnen stond. Beljavski had dat vermoeden kennelijk ook, want die begon ach steeds nerveuzer te ge togen. 'Hallucinatie' Vijf zetten later sloeg echter het noodlot toe voor de Neder lander. Met zijn 16de zet, De4 iverzag Timman dat Bel javski met een toren kon slaan op D2, waarna de zwarte stel ling in puin viel. De Amster- iammer begreep er na afloop niets van. „Ik moet een ver schrikkelijke hallucinatie hebben gehad", was zijn com mentaar. En daarmee konden heel wat toeschouwers het *ns zijn. De partij werd ove- ngens toch doorgezet tot de tijdcontrole na 40 zetten, hoe pel Timman heeft overwogen om direct op te geven. Dat hij het verstandig deed, bleek in he fase van tijdnood. Daarin !8f Beljavski, die overigens toch geen grote vorm uit haalt, als gevolg van onzeker spel de eerder gewonnen kwa liteit weer terug. In de afge broken stelling heeft Beljavski «hter een zeer gezonde pion 'oorsprong, zodat de kansen 'on Timman om er alsnog een 'cmise uit te slepen zeer laag ®oeten worden aangeslagen. Karpov nam het op tegen •lübner. Daar kwam het Sla- 'isch op het bord. Karpov Jfcjde zich duidelijk vanaf het begin van de ontmoeting niet lekker, terwijl Hübner gewoon 'et hem kennelijk wel be tonde theorieboek volgde. Het Meek uit de tijd die de heren "odig hadden voor de opening Ja 14 zetten: Karpov ruim drie '"■'artier tegen Hübner 4 mi- huten. in de 25 zetten die nog Vo'gden tot het afbreken, bleef uitvoering. Met benzin iff 18.725,-(excl. BTW) LOTTO EAag (ANP) - Slechts één persoon Ar 49 7? juiste kruisjes in voor lotto den de toto en de toto-gelijk ken- ^gelopen weekeinde één winnaar [^hoofdprijs. j *TO NR. 43; eerste prijs: 1 winnaar, f. 333.046,20 ontvangt; tweede sSo i« winnaars, die elk bruto f. ,3*0 ontvangen; derde prijs: 118 win- vi3 elk bruto f. 1.411,20 ontvangen; Prijs: 4.845 winnaars, die elk f. ontvangen; vijfde prijs: 69.055 win- ftn^hedk f. 5,— ontvangen. ïmSPEL ***- 43: ««"te PrU»: b. fJ- nn, u; eerste prijs; geen aaLSwecde Prils:2 winnaars. NR. 43: eerste prijs: 1 winnaar, f. 29.097,30 ontvangt; tweede vélt' winnaars, die elk f. 130,10 ont- tlkf rw derde prijs: 2.189 winnaars, die w^ChOontvangen. ''U.I.IK NR. 43: eerste prijs: 1 [jasar, die bruto f. 15.627,90 ontvangt; prlh: 9 winnaars, die elk f. 48,60 ,a08en, derde prijs: 61 winnaars, die ontvangen; vierde prijs: 1.048 aars. die elk 3,30 ontvangen. Karpov onzeker spelen, terwijl de Duitser zijn positie lang zaam maar zeker versterkte. Voor het vervolg van de ont moeting, dat morgen op het programma staat, is eigenlijk maar een veronderstelling reëel, en dat is verlies voor Karpov. Het is namelijk vrij wel ondenkbaar dat Hübner zijn gouden pluspion niet zal weten te verzilveren. Wellicht wreekt zich toch het verschil in leefstijl, dat Karpov ver toont in vergelijking met an dere jaren dat hij in Tilburg deelnam. Toen begon hij de dag steevast met een ferme looppas door de bossen rond Oisterwijk. Dat doet hij dit jaar niet; hij slijt zijn vrije tijd tot diep in de nacht aan de flipperkast, om vervolgens uit te slapen. De arme Portisch ging gis teren vreselijk onderuit tegen Ljubojevic. De Hongaar kwam nog ijzersterk uit de Spaanse opening, maar verknalde zijn stelling door een blunder te gen het einde van het midden spel. Die verschrikkelijke paardzet luidde zijn onmid dellijke ondergang in. Er wer den nog wat obligate zetjes ge daan, voordat gentleman Por tisch zijn tegenstander harte lijk geluk wenste en een nul voor zichzelf liet bijschrijven. Kortsjnoi en Miles maakten er een improvisatie-duel van, dat zijn hoogtepunt vond in een bloedstollend gevecht te gen de klok. In een onduidelij ke, maar vrijwel gelijke stel ling hadden de heren nog en kele ogenblikken voor zo'n 14 zetten. Vooral Miles liet het er op aan komen. Zijn klok leek al op vallen te staan, toen hij nog zeker 10 zetten moest spe len. Over en weer werd op de klok geslagen al was het de kop van jut, en op zeker mo ment ging het apparaat bijna van tafel. Er werd door de he ren niet meer genoteerd. Toen Miles vlag viel en de klok werd geneutraliseerd, bleken er toch nog 42 zetten te zijn uitgevoerd. Daarna werd er afgebroken in een stelling met kleine kansen voor Kortsjnoi, die ergens in de tijdnoodfase ook nog een zekere winst ge mist schijnt te hebben. De einduitslag blijft echter onze ker. Vandaag voor de achtste ronde zijn de partijen: Por- tisch-Timman, Beljavski-Mi- les, Kortsjnoi-Hübner en Kar- pov-Ljubojevic. Uitslagen zevende ronde: Beljavski (Sov) - Timman (Ned) afgebroken, Kortsjnoi (Zwi) - Miles (GBr) afg., Karpov (Sov) - Hübner (WD1) afg., Ljubojevic (Joe) - Portisch (Hon) 1-0. Stand: 1. Ljubojevic 4,5 punten, 2. Tim man 4+1 afg., 3. Karpov 3,5 1 afg., 4. Hübner en Kortsjnoi 3+1 afg., 6. Bel javski en Miles 2,5 1 afg., 8. Portisch 2. De partij tussen Beljavski en Timman had het volgende verloop: wit: Beljavski (Sov) zwart: Timman (Ned) I. d2-d4 d7-d6, 2. e2-e4 Pg8-f6, 3. Pbl-c3 g7-g6, 4. f2-f4 Lf8-g7, 5. Pgl-f3 0-0, 6. Lcl-e3 c7-c5, 7. dxc5 Dd8-a5, 8. Ddl-d2 dxc5, 9. Pc3-b5 Da5-a4, 10. e4-e5 Pf6-e4, II. Dd2-d3 Da4-b4+, 12. Pf3-d2 Lc8-f5,13. Pb5-c7 Pb8-c6, 14. Pc7xa8 Tf8-d8, 15. Dd3-a3 Pe4xd2, 16. 0-0-0 Db4-e4, 17. Tdlxd2 Td8xa8, 18. Da3-d3 De4-a4, 19. Dd3-b3 Da4-e4, 20. Db3-d3 De4-a4, 21. Dd3-c4 Da4-a5, 22. a2-a3 Ta8-c8, 23. Lfl- d3 Lf5-e6, 24. Dc4-b5 Da5-c7, 25. Dc4xc5 b7-b6, 26. Dc5-c3 Dc7-b8, 27. Ld3-a6 Tc8- c7, 28. Dc3-d3 Le6-f5, 29. Dd3-e2 Pc6-a5, 30. Td2-d3 Lf5xd3, 31. De2xd3 e7-e6, 32. Thl-dl Lg7-f8, 33. Dd3-d8 Pa5-b3+, 34. Kcl-bl Db8xd8, 35. Tdlxd8 Pb3-c5, 36. La6-b5 Kg8-g7, 37. Td8-d4 a7-a6, 38. Lb5- e2 b6-b5, 39. b2-b3 Pc5-d7, 40. a3-a4 Pd7- b6, afgebroken. Afgebroken stelling: wit: Kbl, Td4, Le3, Le2, pionnen: a4, b3, c2, e5, f4, g2, h2; zwart: Kg7, Tc7, Lf8, Pb6, pionnen: a6, b5, e6, f7, g6, n7. Hübner (links) en Karpov tijdens de opening van hun partij, onder toeziend oog van Jan Timman. LARISSA (AFP) - De politie in Larissa heeft zondag twintig toeschouwers bij de wedstrijd Larissa - PAOK, uit de hoogste klasse van de Griekse voetbalcompetitie gearresteerd, na de dood van de 29-jarige Haralambos - Tsinionas. Volgens de politie overleed het slachtoffer na aan de halsslag ader te zijn geraakt door een lichtkogel, die van de tribunes werd afgevuurd. Een aantal van de gearresteerde supporters was in het bezit van missen en boksbeugels. Vijfenveertig leden van de fanclub van bundesligaclub VfB Stuttgart zijn in staat van beschuldiging gesteld voor het plegen van meer dan honderd wetsovertredingen, variërend van win keldiefstal tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Een woordvoerder van de politie van Stuttgart verklaarde maandag, dat de supporters betrokken waren bij 38 inbraken, 50 winkeldiefstallen, 15 auto-inbraken en het met honkbalknup pels inslaan op voorbijgangers. HAARLEM (ANP) - Het toer nooi om het wereldkampioen schap honkbal heeft de orga nisatoren een schuld van om streeks 350.000 gulden opgele verd. Het verlies is ontstaan door de tegenvallende inkomsten van sponsors. Door de waar devermindering van de dollar heeft de hoofdsponsor uitein delijk minder ingebracht dan was begroot. Daarnaast ont vingen de organisatoren min der dan verwacht uit de ver koop van uitzendrechten aan televisiemaatschappijen. Verantwoordelijk voor de schuld is de Stichting WK honkbal 1986, waarin de Ko ninklijke Nederlandse Base ball en Softball Bond (KNBSB) en de Stichting Sportinitiatieven Haarlem participeren. Via een lening en uit de inkomsten van de door de Stichting Sportinitiatieven Haarlem te organiseren honk- balweken denkt Tromp de schulden af te betalen. „We zullen alles tot de laatste cent betalen". De wereldtitelstrijd, die in juli en augustus in vier plaat sen in Nederland werd gehou den, trok 217.000 toeschouwers. In eerste instantie was gesug gereerd, dat het evenement een forse winst had opgele verd. PARIJS (SID/ANP) - Het circuit van Zandvoort heeft geen plaats gekregen op de voorlopige wedstrijdkalender van 1987 voor de wereldtitelstrijd in de formule 1. Dit jaar was Nederland ook al verstoken van een Grand Prix in de autorensport. Bernie Ecclestone, de baas van de renstailenorganisatie (FOCA), ontnam Zandvoort vorig jaar de race-rechten, om dat het circuit in een te slechte staat verkeerde. De exploi tant van het enige permanente circuit in Nederland heeft sindsdien wel moderniseringsplannen naar buiten gebracht, maar die zijn nog ver van realisering. De FISA, de internationale autosportfederatie, liet giste ren in Parijs weten dat zeventien races beslissen over het wereldkampioenschap formule 1 van volgend jaar. Voor zes tien wedstrijden is een datum en circuit gevonden. Slechts voor de Grand Prix van Europa, op de Nürburgring, wordt nog over een datum onderhandeld. De voorlopige kalender: 12/4: GP Brazilië (Rio de Janeiro), 3/5: San Marino; 17/5: België, 31/5: Monaco, 14/6: Canada, 21/6: Verenigde Staten (Detroit), 5/7: Frank rijk (Le Castellet), 12/7: Groot-Brittannië (Silverstone), 2/8: West-Duitaland (Hockenheim), 16/8: Oostenrijk (Zeltweg), 23/8: Hongarije (Boedapest), 6/9: Italië (Monza), 20/9: Portugal (Estoril), 27/9: Spanje (Jerez), 18/10: Mexico; 1/11: Australië (Adelaide). ZEIST (ANP) - Het seizoen 1987-1988 in het betaald voetbal heeft, in tegenstelling tot de huidige jaargang, een korte winter stop. De woensdagavonden met volledige competitieronden ver dwijnen nagenoeg. Het sectiebestuur heeft maandag tijdens de informele vergadering met de clubvoor zitters groen licht gekregen voor deze plannen, waaraan twee punten ten grondslag lig gen: de eindronde om het Europees kampioenschap, van 10 tot 25 juni in West-Duits- land, en het beperken van het aantal door-de-weekse wed strijden wegens het 'relrisico'. „Voorlopig geldt die korte winterstop voor één seizoen", vertelde sectievoorzitter Van der Louw. Vanwege de felle discussies over voetbalvandalisme in het land en ook de financiële on- aantrekkelijkheid, zal erop de risicodragende woensdag avonden nog maar twee keer worden gespeeld. De clubs met de beruchtste aanhang - Ajax, Feyenoord, FC Den Haag en FC Utrecht - spelen op die avonden thuis. De duels met verhoogd risico, waarbij er een reële kans is dat suppor ters slaags raken, worden ge programmeerd op zondagen. De verenigingen die op zater dagavond spelen, mogen dat zo vaak mogelijk blijven doen. Het sectiebestuur wil d< competitie feitelijk in he weekeinde van 8 en 9 augustus laten aanvangen. Teneindf Ajax en PSV de kans te gever hun internationale verplich tingen na te komen, wordt dt start waarschijnlijk een week verschoven. Nieuwe verzoe ken van clubs voor uitstel ir verband met buitenlandse toernooien worden afgewezen De winterstop is van 20-21 de cember tot 9-10 januari, dal als inhaalweekeinde geldt. He1 competitie-einde voor de ere divisie ligt op 23-24 april. De nacompetities en bekerfinale moeten uiterlijk 17 mei zijn afgewerkt. De bekercompetitie telt evenveel ronden als dit jaar. Volgens bestuurslid Hogewo- ning is nog niet overwogen het aantal deelnemende amateur- clubs te verminderen, al zal er wel met de amateursectie over worden gesproken. De KNVB praat 5 november met de bur gemeesters van de voetbalste den over onder meer de norm stelling voor de term 'risico dragend'. EDAM (ANP) - Volendam is gered. De Noordhollandse FC, a dertig jaar actief in het betaalde voetbal, blijft voor de profes sionele sector van de KNVB behouden. Maandagavond besliste de gemeenteraad van Edam/Vo- lendam met een overgrote meerderheid positief over een financiële steunoperatie aan Volendam. De eerste divisie club werd gesteund door de hele selectie en 150 supporters op de publieke tribune en tele grammen van zeventien colle ga-clubs, waaronder PSV, Feyenoord en Sparta. Volendam krijgt 265.000 gul den subsidie, het onderhoud van het stadion wordt voor een post van 58.000 gulden door de gemeente overgeno men en Edam/Volendam wordt voor 170.000 gulden eigenaar van een tribune. Voor dat stuk publieksaccom- modatie wordt in de toekomst huur betaald door FC Volen dam. De steun van de ge meente voor een slordige half miljoen maakt de weg vrij voor de sanering van de struc turele schuld van twee miljoen gulden van de Volendamse voetbalclub. Ruim 1,4 miljoen wordt door banken, bedrijven en andere sponsors opge bracht. Die wilden overigens pas storten, zo betoogde het bestuur van Volendam de laatste dagen, als de gemeente als eerste het toegezegde be drag gireert. De Belgische voetbaltwee deklasser Sint-Niklaas is gis termiddag door de handels rechtbank failliet verklaard. Dat faillissement is door het bestuur zelf aangevraagd, om dat de voetbalclub de schulden niet meer kan betalen. De schuldenlast is opgelopen tot ruim vijftig miljoen Belgische frank (ruim 2,75 miljoen gul den). De rechtbank heeft twee cu ratoren aangesteld, die moeten proberen de club te redden. Hun eerste taak is een oplos sing vinden voor het geschil met ex-trainer Leon Noliet. Die eist ruim 40.000 gulden van zijn vroegere vereniging. Als dat bedrag niet binnen een paar weken wordt betaald, dreigt de club door de Belgi sche voetbalbond te worden geschrapt. Het faillissement betekent in principe dat St.-Niklaas nu al is gedegradeerd naar de derde klasse. Toch moet de club blijven spelen, omdat de resultaten van dit seizoen toch tellen. Als St.-Niklaas in de huidige competitie voorlaatste of laatste wordt, zakt de ploeg naar de vierde klasse. Als d< club kampioen wordt of de na- competitie wint, blijft Sint- Niklaas op het huidige niveau. De Brit Joe Jakub is dt nieuwe middenvelder van AZ de hekkesluiter van de eredi visie. De Alkmaarse club is maandag tot overeenstem ming gekomen met de 29-ja- rige voetballer en zijn werk gever, derde-divisieclub Bury. Jakub is door trainer Ber ger aangetrokken ter verster king van het weke midden veld, dat al sinds het begin var het seizoen linkermiddenvel der Paul Nortan door een her nia-operatie mist. Jakub is een linksbenige voetballer. Doelman Uli Stein van Bun- desliga-vereniging Hambur ger SV is door de clubleiding met ruim 2000 gulden beboet De 32-jarige speler werd vrij dag in het bekerduel tegen FC Augsburg (2-1 winst vooi HSV) door scheidsrechtei Bodmer uit het veld gestuurd Stein had de scheidsrechter ns een dubieuze strafschop bele digd en obscene gebaren naai het publiek gemaakt. DEN BOSCH (ANP) - De Franse tennisser Yannick Noah won gisteren in De Maaspoort in Den Bosch een demonstratiepartij tegen de Zweed Stefan Edberg met 7-6 (7-5) 6-3. Bij hetzelfde gala, dat 75.000 dollar vergde voor het aan trekken van vier spelers, ver sloeg de Westduitse Steffi Graf de Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova met 6-2 6-2. NEW YORK (Rtr) - De ze vende en beslissende wed strijd uit de World Series is één dag uitgesteld. Het duel ir Shea Stadium, tussen New York Mets en Boston Red So> kon zondagavond niet worder gespeeld door regen. ZEIST (ANP) - De veiligheids commissie van de KNVB komt nog dit jaar met een voorstel omtrent de mogelijke invoe ring van een pasjesregeling bij stadionbezoek in het betaald voetbal. Dit gebeurt naar een idee van voorzitter Sprengers van eredivisieclub VW, die maan dag tijdens de informele bij eenkomst tussen voetbalbe stuurders in Zeist zei te spre ken namens de twaalf zuide lijke verenigingen. De openbare algemene ver gadering betaald voetbal wordt 24 november gehouden. De besloten vergadering tus sen afgevaardigden van dertig van de zevenendertig clubs en het sectiebestuur betaald voetbal stelde zich alvast una niem achter het voorstel. Dat zei althans sectievoorzitter Van der Louw later. De pas jesregeling komt voort uit de discussies rond de veiligheid in en om stadions. Sprengers heeft daarbij gekeken naar de Engelse competitie, waar Lu- ton Town een pasjesregeling heeft. De veiligheidscommissie gaat de nuances onderzoeken. Zo is het de vraag of de toe gangsbewijzen louter moeten gelden voor supporters van de bezoekende clubs. Sprengers was zelfs bereid alleen kaar ten in de voorverkoop aan de man te brengen. Op de wed strijddag zouden de loketten dan gesloten kunnen blijven, zodat relschoppers buiten de poorten blijven. Van der Louw pleitte voor voorzichtigheid bij dergelijke maatregelen. „Vandalen zijn slim", legde Van der Louw uit. „Bij voorverkoop reizen ze even naar een andere stad, waar ze een stapel kaarten ha len. Die wordt daarna uitge deeld in eigen kring". Maar hij toonde zich geen moreel te genstander van een pasjesre geling: „Ik vind het niet erg dat toeschouwers zich moeten identificeren. Het kan zijn dat pasjes voor iedereen moeten gelden. Jammer is dan, dat je een gezin, dat spontaan een duel wil bijwonen, uitsluit". Inmiddels heeft de veilig heidscommissie een voorzetje gekregen in de vorm van een juist verschenen rapport. Dat rapport van de commissie- Merkx, onder voorzitterschap van de voormalige burge meester van Breda, stelt eer reglementswijziging voor. De groep-Merkx heeft een onder zoek ingesteld naar aanleiding van de rellen na het duel DS '79 - FC Den Haag van 6 april 1985, waarbij een jeugdkan- tine in rook opging. Volgens Merkx en de zijnen moet arti kel elf van het tuchtreglemenl worden veranderd. Nu is hel zo dat de tuchtcommissie var de KNVB moet bewijzen dal een club in gebreke is geble ven indien er rellen zijn ge weest. Merkx wil dat de ver eniging zelf moet aantoner onschuldig te zijn.

de Stem | 1986 | | pagina 7