w AXEL NTOCHT SINT IN AXEL ZATERDAG 15 NOVEMBER on. Gemeentelijke bloembakken in straten Axel Activiteiten geestelijk gehandicapten Programma manege Magrette Trimlopen werkgroep Sportieve Recreatie IN GEMEENSCHAPSHUIS 'T KAAIKE TE ZUIDDORPE AKTIVTTEITEN INDE GEMEENTE NU MET lANBIEDINGEN |>CHTPROFIELEN AXEL - De Stichting Streekcentrum Axel zal >te kollekties aatsortering lijke prijzen enkleding Geef nu een oadesukaart >rugge-Wikkerink DINSDAG 28 OKTOBER 1986 A59 taalzaak Van Alten Overtuigd INFO-AXEL DE STEM UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER ïalen van de TELEFOON 01155-2922 en technisch advies levol door goed onderhoud EER met een kwaliteitsprodukt, ma >p de voordeligste manier. ngisolatie is verkrijgbaar voor de eters: 13 -15 - 22 - 28 - 35 en 42 m meer bij ons naar de mogelijkheden 10% korting Dinsdag 28 oktober: vergade- ring gemeenteraad Axel in ;tadhuis, aanvang 19.00 uur. jlVoensdag 50 oktober: sport- Ijverdaginstuif in sporthal 't Sportuus vin 13.30 tot 15.00 !jur. Deelname 1,-. Donderdag 31 oktober: kaart avond Ons Genoegen in club- okaal te Aiel, aanvang 20.30 lur. i Sport- ei spelinstuif in iporthal 't Sdortuus van 18.30 lot 20.00 uur. Deelname 2,50. Zaterdag 1 lovember: week markt kern Axel. Soos voor illeenstaanden in «emeenschajscentrum De ïlaschaard h Koewacht, aan- tang 20.00 utr. V oetbal wsdstrij d AZW- Zwart Wit'28op terrein aan de Iportlaan, amvang 14.30 uur. Basketbalvedstrij d dames Voorwaarts 2-BC Sas 1 in iporthal 't Saortuus, aanvang 12.30 uur. Basketbalvedstrij d dames Voorwaarts .-Dynamo'70 2 in iporthal 't Saortuus, aanvang 12.30 uur. Wedstrijden om Zeeuwse Motorcross Trophy op RES- motorcrossterrein Axel. Dressuurwedstrijden om Graeve Jan-trofee in manege Magrette. Zondag 2 november: handb- googschietingen op staande wip op terrein aan de St.-Se- bastiaanstraat te Zuiddorpe, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 4 november: sportin- stuif voor geestelijk gehandi capten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Vergadering van welzij ns- commissie in raadzaal stad huis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 6 november: sport- overdaginstuif in sporthal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname 1,-. Vrijdag 7 november: basket balwedstrijd jongens Voor waarts 1-Volharding 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Basketbal wedstrijd heren Voorwaarts 1-Matador 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 21.00 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Zaterdag 8 november: week markt kern Axel. Basketbalwedstrijd dames Voorwaarts 2-Souburg 3 in sporthal 't Sportuus, aanvang 17.00 uur. Basketbal wedstrijd dames Voorwaarts 1-Volharding 2 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Optreden Miel Cools in ge meenschapshuis 't Kaaike te Zuiddorpe, aanvang 20.00 uur. Volleybaltoernooi SSZV in sporthal 't Sportuus van 09.00 tot 17.00 uur. WV-trimlopen over 1, 2Vi, 6% en 17 kilometer met start om 15.00 uur bij café De Pie per. Inschrijven vanaf 14.00 uur. Show- en revue-avond christelijke drumfanfare Ho sanna in cultureel centrum De Halle, aanvang 19.30 uur. En tree 5,-. Tweedehands boekenbeurs in winkelgalerij Cité aan de Noordstraat van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 9 november: BLB-me- kaniekerscross op het RES- motorcrossterrein te Axel. Handboogschietingen op de staande wip op het terrein aan de St.-Sebastiaanstraat te Zuiddorpe, aanvang 14.30 uur. Voetbalwedstrijd Axel-Le- wedorpse Boys op terrein aan Axelse bos, aanvang 14.30 uur. Dinsdag 11 november: spor- tinstuif voor geestelijk gehan dicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Woensdag 12 november: com missievergaderingen in het stadhuis te Axel, vanaf 19.00 uur. Donderdag 13 november: sport-overdaginstuif in sport hal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname 1,-. Vrijdag 14 november: kaart avond Ons Genoegen in het clublokaal in Axel, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Basketbalwedstrijd jongens Voorwaarts l-Dynamo'70 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Basketbal wedstrijd heren Voorwaarts 1-BV Souburg 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 15 november: week markt kern Axel. Basketbal wedstrijd dames Voorwaarts 2-De Smokkel- hoek 2 in sporthal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Basketbal wedstrijd dames Voorwaarts 1-Marathon 2 in sporthal 't Sportuus, aanvang 12.30 uur. Intocht Sint Nicolaas in Axel met om 14.30 uur ontvangst Sint in stadhuis. Dressuurwedstrijden om Graeve Jan-trofee in manege Magrette Zondag 16 november: hand boogschietingen op de staande wip op het terrein aan de St.- Sebastiaanstraat in Zuiddor pe, aanvang 14.30 uur. Zaalvoetbaltoernooi wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren in sporthal 't Sportuus van 14.00 tot 18.00 uur. Dinsdag 18 november: spor- tinstuif voor geestelijk gehan dicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Vergadering van de commis sie onderwijszaken in stad huis, aanvang 19.00 uur. Vergadering van welzij ns- commissie in raadzaal stad huis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 20 november: sport-overdaginstuif in sport hal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname 1,-. Vergadering van de commis sie gemeentefinanciën in het stadhuis, aanvang 19.00 uur. Vrijdag 21 november: sport en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Zaterdag 22 november: week markt kern Axel. Springcompetitie Indoor- Vlaanderen in manege Ma grette. Voorstelling toneelgroep Siesa met 'Een zoon van miss Urk' in cultureel centrum De Halle, aanvang 20.00 uur. Zondag 23 november: hand boogschietingen op staande wip op terrein aan de Sebas- tiaanstraat te Zuiddorpe, aan vang 14.30 uur. Dinsdag 25 november: spor- tinstuif voor geestelijk gehan dicapten in christelijke LTS, aanvang 19.00 uur. Vergadering gemeenteraad Axel in raadzaal stadhuis, aanvang 19.00 uur. Donderdag 27 november: sport-overdaginstuif in sport hal 't Sportuus van 13.30 tot 15.00 uur. Deelname 1,-. Vrijdag 28 november: kaart avond Ons Genoegen in club lokaal, aanvang 20.30 uur. Sport- en spelinstuif in sporthal 't Sportuus van 18.30 tot 20.00 uur. Deelname 2,50. Basketbal wedstrijd jongens- kadetten Voorwaarts 1-Mara- thon 1 in sporthal 't Sportuus, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 29 november: week markt kern Axel. Trimloop Axel-Terneuzen- Axel over 18 kilometer en trimlopen over 1,2% en 8 kilo meter. Start om 15.00 uur bij café De Pieper. Soos voor alleenstaanden in gemeenschapscentrum De Vlaschaard in Koewacht, aan vang 20.00 uur. Zondag 30 november: koffie concert met John White's Big Band in cultureel centrum De Halle, aanvang 12.00 uur. Nieuwe opzet Sint Nicolaasactie vraagt u ook naar onze in allerlei soorten zich ook at jaar niet onbesproken laten tijdens de naderend: feestdagen. Eerste grote gebeuren vormt uiteraard de traditionele Sint Nicolaasactie, die A wr door de /xelse middenstand wordt gehouden. „Al vele jarei hebben we met loten gewerkt. Daar stappen ve dit jaar van af. We willen de zaak nu l|M( een andee opzet geven. In plaats van loten, kan het iflPB kooplustige publiek nu prijskrassen," zegt Ria N Timmernans, woordvoerster van de Stichting Y ^ÉggPlSi Streekceitrum Axel. m Geen Siit Nicolaas-loterij dus dit ja,r. Ria Timmer mans: „De :onsumenten ont vangen nu kraskaartjes. Bij besteding vin elke vijf gulden AXEL - De Stichting Streekcentum Axel verzorgt nog steeds Ie uitgifte van ca- deaukaarte ten bedrage van vijf, tien ei vijfentwintig gul den. De cadeukaarten zijn ver krijgbaar ij de Amro-bank in Axel en tevesteden bij alle le den van d Stichting Streek centrum Arel. krijgt men een kraskaartje van de middenstanders, die deelnemen aan de Sint Nico laasactie van de Stichting Streekcentrum Axel. Op dit kraskaartje zijn drie vakjes afgedekt, die met een munt stuk eenvoudig open kunnen worden gekrast. Aan de af beeldingen, die dan zichtbaar worden, kan de consument zien of meteen een prijs is ge wonnen, of dat meegedongen kan worden naar de hoofd prijzen. Komt er bijvoorbeeld drie keer een staf tevoorschijn na het krassen dan wint men ƒ10,- en bij drie keer een schoorsteen ontvangt men di rect 25,-. De kaartjes met drie keer een mijter dingen mee naar de hoof prijzen. Deze int" alternatief irobleem van ïglijstje oplost! trouM/d^ cmze.klewt' Ja onsfud ViEMOIRE".OM NOOIT TE VERGETEN Diamonde "Memolre" sieraad is uniek- Er zijn ringen met bijpassende armband en collier Elk sieraad heeft id diamanten bij te laten zetten, udig dankzij de speciale wijze van >talage. Vraag de gratis folder ERADEN MET DIAMANT loordstraat 19 - Axel AXEL In het kader van de 'peurtocü naar meer privati sering lig het in de bedoeling om in 197 het onderhoud van ie gementelijke bloembak- ten overte dragen aan de in woners vm de gemeente Axel. Iedere iiwoner van Groot- Axel kaï zich vóór 1 januari oanmeldn bij het college van iurgemester en wethouders met het «rzoek een bloembak •e plaaten voor of in de di recte ongeving van de eigen woning. Aan iet plaatsen van bi rde oloembat wordt de voor waarde rerbonden dat de aan jager/lanvraagster zorg iraagt *>or het onderhoud ge- lurendt het gehele seizoen, 'an mdio mei tot medio sep tember Bovendien wordt de Moembtk alleen geplaatst op ie openbare weg, het trottoir de jpenbare groenstrook, bus nid in eigen tuin. Centlaal bij de vorm van uitbesteding van onderhoud staat het streven om de burger meer te betrekken bij het wel en wee van de openbare groenvoorziening in de ge meente Axel, zonder dat het algemeen nut van deze voor ziening uit het oog verloren wordt. Indien men zich heeft aan gemeld komt een medewerker van de afdeling openbare wer ken langs om in overleg te be zien waar de bloembak het best geplaatst kan worden zonder dat het verkeer hier van hinder ondervindt. Ver volgens zal dan in het voorjaar de bloembak, vol met nieuwe planljes, bij de desbetreffende woning worden geplaatst. Het is dan aan de aanvragers er door goed onderhoud voor te zorgen dat deze bloembak het gehele seizoen een fleurige in druk geeft aan de desbetref fende straat of woonomge ving. kaartjes worden ingeleverd in een speciaal envelopje, voor zien van naam en adres. De hoofdprijzen worden getrok ken uit de ingeleverde enve lopjes. Er is één hoofdprijs van 1000,- en één van 500,-. Voorts twee van 250,- en vijf van 100,-. In totaal is er een prij zenbedrag van rond de ƒ10.000,- beschikbaar. Het zelfde totale prij zenbedrag dus als in voorgaande jaren, alleen denken we de zaak zo aantrekkelijker voor het pu bliek te hebben gemaakt. No taris Borgers zal maandag 8 december in Axel de trekking van de hoofdprijzen verrich ten." Een geheel nieuwe opzet dus, en men is er bij de Stich ting Streekcentrum Axel van overtuigd, dat dit initiatief aan zal slaan. „Het is weer eens iets geheel anders. Je moet niet vast gaan roesten met steeds hetzelfde idee," meent Ria Timmermans. De Sint Nicolaasactie van de Axelse middenstand, waarbij het kooplustige publiek kan gaan prijskrassen, begint vrij dag 14 november. Voor alle duidelijkheid: de kraskaartjes met afwijkende afbeeldingen - dus geen drie keer staf, schoorsteen of mijter - komen niet voor een prijs in aanmer king. De kraskaarten zijn ver krijgbaarbij alle deelnemende winkeliers. Deze zijn herken baar aan de op de etalage aan gebrachte affiches en een spe ciale vlag. In verband met deze Sint Nicolaasactie zullen de winkels van maandag 1 tot en met donderdag 4 december tot 's avonds negen uur ge opend zijn. Ook de jeugd is niet verge ten door de Axelse midden stand, die weer alles in het werk gesteld heeft Axel op de voorgrond te plaatsen als koopstad bij uitstek. Naast de bovengenoemde Sint Nico laasactie brengt de goedheilig man zaterdag 15 november een officieel bezoek aan Axel. De Sint maakt in gezelschap van enkele zwarte knechts een rondgang door Axel, begeleid door ponyruiters en amazones van De Kleppertjes, een on derdeel van de Ruitersport vereniging Axel. Sinterklaas en zijn gevolg beginnen hun rondgang bij het AZW-ter- rein en kiezen waarschijnlijk een wat andere route dan voorgaande jaren. Na een ont vangst in het stadhuis door het college van burgemeester en wethouders, trekt de Sint naar cultureel centrum De Halle, waar de jeugd bezig wordt ge houden met een aantrekkelijk kinderprogramma. Daar drukt de Sint de jongste jeugd de hand en zijn er de nodige attracties voor de kleinsten. Een tekenwedstrijd staat eveneens op het programma voor de jeugd tot 12 jaar. Hier mee zijn evenals voorgaande jaren aantrekkelijke prijzen te winnen. Zowel voor de kinderen als de volwassenen heeft de Stich ting Streekcentrum Axel dus genoeg te bieden tijdens deze Sint Nicolaasactie 'nieuwe stijl'. AXEL - Zoals reeds eerder gemeld houdt de Axelse werk groep Sportieve Recreatie na het succes van vorig jaar ook dit seizoen weer een serie trimlopen. Zaterdag 8 novem ber wordt van deze serie al weer de derde en voorlaatste loop afgewerkt. Op deze datum houdt de eerdergenoemde werkgroep in samenwerking met de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan- deren en SV Aloy uit Graauw, een viertal trimlopen met de volgende afstanden: 1, 2Vi, 6% en 17 kilometer. Deze trimlo pen kennen zoals gebruikelijk een recreatief karakter, het geen inhoudt, dat ieder zijn of haar eigen tempo kan bepalen. Speciaal voor de allerkleinsten is er weer een trimloop over 1000 meter uitgezet. Men kan zich voor alle af standen inschrijven vanaf 14.00 uur in café De Pieper in de Weststraat te Axel, waar om 15.00 uur - voor alle af standen - het startschot zal klinken. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 per persoon en le- den van SV Aloy betalen slechts 3,- per persoon. Vanzelfsprekend is ook de EHBO weer present, terwijl de bezemwagen er voor zorgt dat zij, die door vermoeidheid of een blessure uitvallen, terug worden gebracht naar de startplaats. In sporthal 't Sportuus is voor alle deelne mers en deelneemsters vol doende was- en kleedgelegen heid aanwezig. Voor de trim- liefhebbers op de lange af stand is er onderweg boven dien nog een verfrissing. De organisatoren, onder lei ding van Loes den Doelder, hopen weer op een massale deelname. Een beetje li chaamsbeweging is tenslotte voor iedereen onontbeerlijk. AXEL - Vorig seizoen be sloot de Zeeuwse Sportraad in navolging van enkele andere gemeenten ook in Axel, bij wijze van proef, te proberen wekelijks sport- en spelactivi teiten voor geestelijk gehandi capten van de grond te krij gen. Tijdens deze proefperiode bleek dat er bij de geestelijk gehandicapten in de gemeente Axel voldoende belangstelling bestond voor deze sport- en spelinstuiven. In overleg met de Axelse sportvereniging CSV Voor waarts werd dan ook afge sproken, dat deze sportvereni ging de organisatie van de sport-instuiven voor geestelijk gehandicapten zou overnemen van de Zeeuwse Sportraad. De instuiven, die inmiddels al volop aan de gang zijn, zijn bedoeld voor geestelijk gehan dicapten die in de recreatieve sfeer deel willen nemen aan diverse sport- en spelactivitei ten. De activiteiten vinden iedere dinsdag vanaf 19.00 uur plaats in de sportzaal van de christelijke LTS aan de Crijnssenstraat te Axel. De leiding berust bij de heren P. Dieleman en P. Spruyt. Bij deze heren kan men ook te recht voor eventuele nadere informatie. Volledigheids halve melden wij dat deel name aan deze wekelijkse, ontspannen sport- en spelin stuiven, mogelijk is tegen be taling van een bepaald bedrag aan contributie bij CSV Voor waarts. Voor meer informatie hierover kan men desgewenst contact opnemen met de alge meen secretaresse van CSV Voorwaarts, mevrouw T. Krij ger, Schuberthof 9 te Terneu- zen. AXEL - In gemeenschaps huis 't Kaaike te Zuiddorpe is er zaterdag 8 november een optreden van de Belg Miel Cools met zijn programma 'Met gemengde gevoelens'. De voorstelling begint om 20.00 uur. Het is een van de voor stellingen uit de reeks die de werkgroep Cultureel Contact Axel op het programma heeft staan voor dit theaterseizoen. Eens in de twee jaar maakt de Vlaamse volkszanger Miel Cools een nieuwe programma, waarvoor zijn vaste auteurs Bert Croes, Jack Dreesen en Louis Verbeeck de meeste tek sten schrijven. Aan dit trio is Optreden van Miel Cools nu Mieke Nieuwenhuizen toe gevoegd. De liedteksten wor den, zoals gebruikelijk, door Miel Cools zelf op muziek ge zet. In 'Met gemengde gevoelens' kijkt hij zowel terug als naar de toekomst. Met meer nadruk dan voorheen wil Miel Cools AIEL - In manege Ma- «rete in Axel wordt weer een druk win terprogramma afgwerkt. Hoogtepunten uit het winterprogramma vomen de strijd om de Gaeve Jan-trofee en In- dor-Vlaanderen. De strijd ou de Graeve Jan-trofee Virmt een dressuurcompeti- tè voor paarden en pony's, testemd voor alle Zeeuwse uitersportverenigingen die ijn aangesloten bij de Ko ninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen. De organisatie hiervan is 'h handen van de landelijke rij vereniging en ponyclub Graeve Jan, die in manege Magrette domicilie heeft. De strijd staat open voor ruiters en amazones in de klassen B, L, M en Z. Indoor-Vlaanderen is een befaamde springcompetitie voor paarden en pony's, die jaarlijks een enorm groot deelnemersveld kent. Het betreft een internationale springcompetitie, met naast de complete Zeeuwse top ook een fiks aantal sterke Belgische combinaties. In actie komen ruiters en ama zones in de klassen B, L, M en Z, die zijn aangesloten bij de KNF, NKB, NPC, NBVR en Belgische LRV. Het complete winterpro gramma ziet er als volgt uit: 1 november: Graeve Jan trofee; 15 november: Graeve Jan-trofee; 16 november: dressuuwedstrijden NPC voor pony's in klassen B, L, M en Z; 22 november: In- door-Vlaanderen; 23 no vember: dressuurwedstrij den NPC voor pony's in klassen B, L, M en Z; 7 de cember: onderlinge dres- suurwedstrijd; 13 december: oefenen springen; 14 decem ber: NPC-springwedstrijden pony's in klassen B, L, M en Z; 20 december: Indoor- Vlaanderen; 10 januari: In- door-Vlaanderen; 18 janua ri: onderlinge dressuurwed- strijd; 31 januari: oefenen springen; 7 februari: pro vinciale springwedstrijden paarden en pony's in de klassen B, L, M en Z. Orga nisatie landelijke rij vereni ging en ponyclub Hulst; 7 maart: Graeve Jan-trofee; 8 maart: oefenen springen; 14 maart: finale Indoor-Vlaan deren springen; 28 maart: fi nale Graeve Jan-trofee dressuur. een aantal zaken duidelijk stellen en voor zichzelf een ba lans opmaken, vanuit twijfel die soms vertwijfeling wordt. Wordt Miel Cools nu hij de vijftig gepasseerd is pessimis tischer? Geen sprake van! Cools blijft een positieve zoe ker, die de titels van zijn be kende liedjes telkens nieuwe inhoud geeft. Tijdens het thea terseizoen 1983-1984 trad Miel Cools reeds eerder op in ge meenschapshuis 't Kaaike. Met veel succes en voor een uitverkocht huis. Gezien zijn vaste schare bewonderaars zal men er vlug bij moeten zijn, als men tenminste verzekerd wil zijn van een zitplaats in het 120 plaatsen biedende ge meenschapshuis 't Kaaike. Wacht u dus niet te lang met het reserveren van uw kaar ten, maar bel meteen met een van de postkantoren in de ge meente Axel. Dan is men er zeker van een gezellig en sfeervol optreden van Miel Cools te kunnen meemaken. De toegangsprijs bedraagt 12,50 exclusief kortingen. In cultureel centrum De Halle in Axel vindt zondag 30 november een koffieconcert plaats met John White's Big Band. Het concert begint om 12.00 uur. Het jaar 1986 is het lustrum jaar van de VW in Axel. Het is immers zestig jaar geleden dat deze vereniging voor vreemdelingenverkeer in Axel werd opgericht. In het lus trumjaar 1986 heeft het Axelse VW-bestuur reeds allerlei toeristische activiteiten extra gesteund. In de resterende maanden van dit jaar staan nog twee grote festiviteiten op het programma, te weten de première van een toeristische film over de gemeente Axel en een jubileumconcert met John White's Big Band. Dit jubi leumconcert is georganiseerd in nauwe smanewerking met de gemeentelijke werkgroep Cultureel Contact Axel. Deze werkgroep draagt zorg voor de publiciteit en de voorverkoop van toegangskaarten. Met de keuze van John Whi te's Big Band heeft het VW- bestuur een goede zet gedaan. In de gehele regio worden de concerten van dit amateurge zelschap druk bezocht. Met name de koffieconcerten wor den gekenmerkt door veel swingende muziek en een ge zellige sfeer. Miel Cools, die zaterdag 8 november een optreden verzorgt in gemeenschapshuis 't Kaaike te Zuiddorpe. Ook de voorverkoop bij dit koffieconcert toont reeds overduidelijk aan dat dit kof fieconcert één van de hoogte punten van het VW-lustrum- jaar zal vormen. Voor toegangskaarten kan men tot 29 november terecht op de Axelse postkantoren. Een echte muziekliefhebber mag dit gebeuren niet missen. Dit koffieconcert verdient zeer zeker zijn plaats in het pro gramma van Cultureel Con tact Axel in het seizoen 1986- 1987. De toegangsprijs bedraagt ƒ5,-.

de Stem | 1986 | | pagina 17