Geen subsidie aan De Blokken ONDANKS VERLIEZEN IN KOMENDE JAREN T oneelvereniging Siesa uit Sas in De Halle Axel IN KEi Weer cursus landschapsonderhoud Rijkswaterstaat sleutelt aan hoge stroomsnelheden CITROËN BURENGE DINSDAG 28 OKTOBER 1986 VAN ZEELAND DINSDAG 28 OKTC Sempi speelt >re Avanti stuk van Arthur Miller Schilder wint derde prijs in wedstrijd politierapport Sas van Gent St.-Jansteen Plaatselijk nieuws Zandstraat W.DE BLOCK WISSE B.V. Fraaie prijzen bazar Sluiskil Open huis Rabobank Zuiddorpe Bondentrainin^ [in Aardenburg Axel heeft Kousenhuis Witte walvis Antiekbeurs Slager Sluiskil wint goud- keurcertificaat WACHTTIJDEN TOT DRIE UUR VERW4CHT OP SCHELDE-RIJNKANAAL Onwettige sponsor Boekenbeurs Tl 6 PAGINA ZEELANDj Van een onzer verslaggevers COLLEGE SAS VAN GENT HANDHAAFT STANDPUNT: SAS VAN GENT - Het college van Sas van Gent ziet in de ar gumenten in het bezwaar schrift tegen subsidieweige ring van de Stichting De Blok ken geen reden om alsnog mee te betalen aan de activiteiten van deze stichting. In mei besloot de raad De Blokken geen subsidie te ge ven omdat er voldoende an dere instellingen zouden zijn die voor de belangen van uit keringsgerechtigden kunnen opkomen. De Stichting De Blokken stelde in haar be- zwaar tegen dat besluit dat de toen genoemde instellingen niet genoeg afweten van ABW-, RWW- en WWV-za- ken. B en W vinden dat bijvoor beeld vakbonden vaak een ad vocaat inschakelen en dat on georganiseerden bij een Bu reau voor Rechtshulp terecht kunnen. De eigen bijdrage vormt dan geen probleem voor de mensen. Tijdens de hoorzit ting die eind september plaatsvond, heeft de stichting het gebrek aan kennis bij deze organisaties niet hard kunnen maken, aldus B en W in hun voorstel, dat aanstaande don derdag, 30 oktober, in de raadsvergadering wordt be handeld. Ondanks dat de verschil lende instellingen allemaal op een andere manier de proble men van uitkeringsgerechtig den benaderen, zijn zij in staat hun belangen goed te beharti gen. „Dit impliceert naar onze mening niet dat daardoor dus danige tekortkomingen optre den dat hierin een rechtvaar diging voor het optreden van de Stichting De Blokken kan worden gevonden. Bovendien pretendeert de Stichting de Blokken ten volle voor de uit keringsgerechtigden op te ko men, maar nagelaten wordt ter verkrijging van achter grondinformatie kontakt op te nemen met de betreffende so ciale dienst", zo lichten B en W hun mening toe. Dat is niet te rijmen met 'optimale belan genbehartiging'. Tijdens de raadsvergade ring bespreken de raadsleden eveneens het plan voor de ver fraaiing van de wijk St. Al- bert, waar B en W ƒ333.000 voor willen uittrekken. Verder bieden B en W de gemeentebe groting voor 1987 aan. Havenschap Terneuzen niet in de problemen Van onze correspondent SAS VAN GENT - Toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent is zaterdag 22 november te gast in De Halle te Axel, waar men een voorstelling brengt van 'Een zoen van miss Urk'. Dit blijspel in drie bedrijven is van de hand van toneelschrijver Max Andreia en handelt over de verwikkelingen rond de vereniging van de erfenis van de schatrijke tante Aleida. Siesa trok met dit toneel stuk in Sas van Gent al zo'n 800 toeschouwers tijdens vier voorstellingen in cultureel centrum De Speye. Fred Aal- dijk van Siesa hoopt ook in Axel een volle zaal te trekken. „Het is voor ons de eerste keer dat we buiten de deur spelen en nog wel in een echt theater. De Halle kan 400 man herher- gen en wanneer we die inder daad binnenhalen, betekent dit voor ons gezelschap een ge weldige ervaring." Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De stagnerende uitgifte van de kanaalhavengronden kan er weliswaar toe leiden dat het havenschap Terneuzen de ko mendejaren in de rode cijfers beland maar het schap zal daardoor niet echt in moeilijkheden komen. Het havenschap vertrouwt erop dat de economie aantrekt en houdt in dat verband ook rekening met een toename van de trafieken. Verder zijn de reserve- potten van het schap zo goed gevuld dat eventuele te genvallers kunnen worden opgevangen. Met die uiteenzetting stelde voorzitter R. Barbé gistermor gen in eerste instantie slechts een deel raad van bestuur van het havenschap gerust. Het vertrouwen van P. van Weel den, vertegenwoordiger van Economische Zaken, was min der groot. Van Weelden vindt dat het schap, in de begroting voor 1987 en de meerjarenbe groting de zaken, ondanks de verliezen die worden opge voerd, wat te rooskleurig heeft voorgeschilderd. Hij sprak zelf van een overschatting van de positie van het havenschap. In zijn ogen ontstaan door een SLUISKIL - De toneelvereni ging 'Sempre Avanti' in Sluis kil repeteert momenteel voor de uitvoering van het toneel stuk 'De dood van een han delsreiziger1 van Arthur Mil ler. De vereniging geeft op 7 en 8 maart 1987 twee uitvoeringen van het stuk in het Gildehuis. Een van buiten aangetrokken lichtinstallatie moet het stuk een extra dimensie geven. Nadat 'Sempre Avanti' vo rig jaar een sociaal geënga geerd stuk op de planken zette en het jaar daarvoor een klucht, heeft men nu gekozen voor een wat 'zwaarder' stuk, met het accent op het gevoels leven. Het stuk gaat over een Amerikaanse handelsreiziger, die terugblikt op de goede en minder goede momenten van zijn leven. De regie is in handen van Mare Alliët. Samen met der tien acteurs repeteert hij elke donderdag in de bovenzaal van de bibliotheek van Sluis kil. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Piet van Hoorn uit Zaamslag is als derde geëindigd in een landelijke wedstrijd van de Stichting Studie Schil ders in Den Haag, een or ganisatie die de belang stelling voor en het peil van het schildersvak wil bevorderen. Hij ontving de prijs gisteren in de aula van lts De Oude Vaart in Ter- neuzen uit handen van J. Arnold, vice-voorzitter van de Stichting Vakop leiding Leerlingschilders, waar Van Hoorn een dag per week een opleiding volgt in het kader van het leerlingstelsel. De opdracht, het ma ken van een ondergrond met daarop de voorgevel van het Vredespaleis, werd door de jury op technische aspecten be oordeeld. Piet van Hoorn deed mee in de klasse voor gevorderden, samen met zestien anderen. Het peil van het ingeleverde werk was echter zo laag, dat slechts drie deelne mers voor een prijs in aanmerking kwamen, en de eerste prijs werd zelfs niet uitgereikt. overwaardering van de niet uitgegeven gronden. Voorzitter R. Barbé deelde die kritiek niet. „Het beeld dat we nu schetsen is realistisch. We hebben zeker de zaak niet overschat. Het geeft ons in elk geval geen aanleiding om nu nog somberder te zijn". Het tegendeel is volgens Barbé zelfs eerder waar. Hij hield zijn gehoor voor dat de begroting een behoudender beeld schetste dan op grond van bepaalde ontwikkelingen, zoals het aantrekken van de economie en de trafieken, in werkelijkheid verwacht mag worden. „Ik denk dat we posi tiever uit zullen komen", zei hij dan ook. In tegenstelling tot voor gaande jaren, waarin het ha venschap steeds forse winsten boekte, wordt de begroting voor 1987 sluitend gemaakt met een post onvoorzien van 10.725. Het komende jaar geeft voor een totaal bedrag van 830.000 aan nieuwe las ten te zien. De grootste hap in de begroting wordt veroor zaakt door een vertraagde bij schrijving van de rente op de nog niet uitgegeven terreinen. Dat scheelt het schap alleen al ƒ475.000. Voor 1988 wordt een exploitatieverlies van bijna een half miljoen gulden ge raamd. Voor 1990 is dat alweer teruggelopen tot 371.000. Het havenschap gaat het komend jaar ook de bestaande lijndiensten een zogenaamde frequentiekorting geven. Dit in de hoop nieuwe trafieken aan te trekken maar ook om concurrend te kunnen blijven ten opzichte van andere ha vens. Het scheelt het haven schap volgend jaar zo'n 70.000, maar volgens voorzit ter R. Barbé haalt het schap dit geld er de komende jaren zeker uit. „Per saldo houden we nog altijd 40.000 over. Dus we spreken hier van minder meer. Ik ben er van overtuigd dat we door deze reducties in de toekomst heel wat meer ex tra's kunnen binnenhalen van delijnvaart". Hier kreeg Barbé wat te gengas van de vertegenwoor diger van Verkeer en Water staat. Deze rekende uit dat het havenschap dan alleen van de bestaande lijnen al ƒ50.000 minder zou vangen. Een offer dat volgens Barbé getroost moet worden. „Je kunt het na tuurlijk niet maken om nieuwe lijnen wel reductie te ■ven en de bestaande niet". Momenteel loopt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen al een baanlozenproject in het kader van landschapsverzorging. Vrij willigers steken de handen flink uit bij het opknappen van de houtopstand rondom de Elderschans en het Van Eeghen- huis in Aardenburg. - foto de stem/cor j. de boer Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Evenals vorig jaar heeft de Stichting Landschapsverzorging Zeeland ook voor dit najaar een cursus natuur- en landschapsonderhoud op touw gezet. De cursus behandelt allerlei aspecten die daarbij van belang zijn. Een flink deel is ingeruimd voor de behandeling van verschillende snoeitechnieken en de praktische uitvoering ervan. De cursus start dinsdag 4 november in de Braak man. De cursus is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over landschapsonder houd. Omdat de cursus op doorde weekse dagen overdag wordt gegeven, zullen het met name haanlozen zijn die eraan mee kunnen doen. Vandaar dat de Stichting Landschapsverzorging Zee land contacten heeft gelegd met de ver schillende Zeeuws-Vlaamse baanlozen- projecten. Die zegden allemaal hun me dewerking toe. De cursus wordt in ne gen dagen gegeven en afgesloten onge veer half januari. Aan de orde komen zaken als het ont staan van het huidige landschap, een in leiding tot het landschapsonderhoud, knotten van bomen, snoeien van mei doornheggen en ouderwetse hoogstam- fruitbomen, het onderhouden van hak houtbosjes, veedrinkputten, rietlanden en dijken en de geschiedenis van de na tuurbescherming in Zeeland. Naast al die theorie nemen de deelne mers ook daadwerkelijk de snoeizaag en hakbijl ter hand. Voorts worden ver schillende natuurgebieden bezocht zoals het Verdronken Land van Saeftinghe en het Zwin. Deelname aan de cursus is gratis (ook de reiskosten worden ver goed) en staat open voor iedereen. Voor meer inlichtingen kan men terecht bij Ingeborg Sanderse (01172-1809) of Peter Maas (01150-17416). In eerste instantie richtte Siesa de aandacht op Sluis. Hier bleek echter dat een an dere toneelvereniging het zelfde toneelstuk al eens op de planken had gebracht. „Voor ons bleek het zo niet interes sant meer in Sluis op te treden, vandaar dat we contact zoch ten in Axel," aldus Aaldijk. De voorstelling in Axel begint za terdag 22 november om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar in de voorverkoop op het postkantoor van Axel en de buitenkernen Zuiddorpe en Koewacht. 'Een zoen van miss Urk' is het tweede toneelstuk van Sie sa. Na afloop van de voorstel ling in Axel gaat Siesa zich richten op iets nieuws. „We zijn bezig ons te oriënteren op een wagenspel," zegt Fred Aaldijk. „Het ligt in de bedoe ling om dit met een kleinere groep te brengen. We denken hierbij aan optredens tijdens de zomer op markten en cultu rele evenementen langs de Zeeuws-Vlaamse kust. Een beetje een folkloristisch ge beuren." Vrouwenbeweging NKV - Frans Kegels uit Sas van Gent is dinsdag 28 oktober te gast bij de afdeling Sas van Gent van de Vrouwenbeweging NKV. In De Engelenroos ver zorgt Kegels een dia-avond over het restaureren van waardevolle spullen en repa reren van beschadigde schil derijen en lijsten. De leden mogen zelf spullen meenemen om Kegels deskundig advies te vragen over restauratie en herstel. De avond begint om half acht. Bond van Ouderen - De Ka- tholieke Bond van Ouderen afdeling St.-Jansteen houdt voor haar leden vandaag (dinsdag) een informatie-mid dag over verschillende nota riële zaken waar men als oudere mee te maken kan krijgen. Erfenissen, schenkin gen, laatste wilsbekrachtinger en dergelijke zijn onderwer pen die aan bod komen in de lezing door notaris Vroome uit Hulst. Kaarting - Wijkvernieging De Straete hield de laatste kaar ting voor de compeptitie. Er namen 87 personen deel. Uit slag: 1. J. Rammeloo, 2. de Block, beiden Sas van Gent; 3. C. Droesbekee, Westdorpe; 4. mevrouw Swartelee, Terneu zen; 5. E. Buysse, Zandstraat. Eindstand competitie 1985-86: 1. A. van Driel, Terneuzen 86 punten; 2. mevrouw Swarte lee, Terneuzen 89; 3. De Vlie ger, Zuiddorpe en mevrouw De Cousmaeker, beiden Sas van Gent en beiden 70 punten; 5. R. Warrens, Zandstraat 53 punten. De nieuwe copepetitie over zes kaartingen, waarvan vijf kaartingen meetellen, be gint zondag 16 november. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF VIr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 HULST - Op de kruising Koolstraat-Van Maelstedeweg te Hulst verleende de automo bilist T. D. uit het Belgische De Klinge gistermorgen geen voorrang aan een personen auto bestuurd door E. K. uit Hulst. K. en een mede-inzit tende in zijn voertuig werden overgebracht naar het Sint Luidina ziekenhuis te Hulst, maar konden na behandeling naar huis worden vervoerd. Beide auto's werden geheel vernield. TERNEUZEN - Gistermorgen werd bij een bedrijf aan de Mr. Haarmanweg te Terneu zen ontdekt dat in het afgelo pen weekeinde vernielingen waren toegebracht aan drie auto's. Enkele banden bleken te zijn doorgesneden en in de auto's zaten ook forse deuken. Uit een auto was een mobilo- foonm en een cassetterecorder gestolen. TERNEUZEN - Bij een gister morgen tussen 10.00 en 12.00 uur op de Serlippensstraat te Terneuzen uitgevoerde snel heidscontrole werd twaalf keer proces verbaal opge maakt. In genoemde periode passeerden 125 voertuigen de radarcontrolepost. De hoogst- gemeten snelheid bedroeg 80 km., terwijl maximum 50 km per uur is toegestaan. TERNEUZEN - De fietsster mevrouw J. J. uit Terneuzen werd gistermiddag op het rij wielpad van de Axelsestraat aangereden door een haar achteropkomende bromfietser. Ze kwam te vallen en werd per ambulance overgebracht naar het Juilana ziekenhuis in haar woonplaats. Daar bleek dat de verwondingen meevie len. BRESKENS - Op de kruising Buitenlust is een verkeers- snelheidscontrole gehouden. Dit in verband met uit te voe ren werkzaamheden aan het kruispunt. Een tiental chauf feurs werd bekeurd vanwege overtreding van de snelheid ter plaatse en het niet naleven van verkeersborden. Deze ver keerscontrole zal zolang de werkzaamheden duren op ge regelde tijden worden her haald. SLUISKIL - Op 7 en 8 nova ber wordt in De Ark te Slt kil weer de jaarlijkse gehouden. Op 7 novembei men vanaf 19.00 uur ten op 8 november vanaf 14.00^ Bij die gelegenheid vi schijnt in De Stem/Zeem vlaamse Koerier een speci bon, die - ingevuld - kan «j den ingeleverd bij een be« aan De Ark. In de loop v beide avonden wordt uit bus een formulier getrokk dat recht geeft op een fra prijs, zoals een crossfii kleuren-TV of dames- en renrijwiel naar keuze. 1 waarde is wel dat de eigi van het formulier liji aanwezig is. Bij afwezig wordt een nieuw formuliei trokken net zo lang tot een winnaar/winnares soonlijk kan melden. ar soo gaai ZUIDDORPE - De Rabo-1» in Zuiddorpe houdt zaterdi november van 10.00 tot 1 uur open huis. Belangstel f den kunnen dan zien hoe I bank nu volledig is gemo f niseerd. Alle inwoners het I een sleutel in de bus gekie V* en als die past op een nikluis zijn ze 25 rijker. Bezoekers van het open kunnen tevens een tenta stelling van bankbiljetten alle delen van de wereld zichtigen. Voor jongeren dertien tot en met negen jaar heeft de bank vanaf 3 vember een Parkerpen kl; liggen. Ook de kleuters dl mee in de feestvreugde krijgen woensdagmiddag november eeen optreden vm geschoteld van Luko's Gn Pretparade. De in 1904 opgerichte Rat bank Zuiddorpe is vooral1 laatste jaren flink gegroeid &ARDENBURG - De Honde |club Aardenburg begint 3 no vember met een nieuwe groe gedrag en gehoorzaamheid. De training is bedoeld voo honden van zes maanden ei ouder, ongeacht het ras. Deel nemers kunnen hun hondei inschrijven tot en met 3 no vember om 9.30 uur in De El derschans in Aardenburg. w daarmee het aantal pei StpkpflP WPlffPlT Til neelsleden. Onder leiding 0leReüe WClgCll directeur Th. van Haelststi STEKENE - De gemeenteraad nu zes medewerkers en oproepkrachten klaar. Me verbouwing werd in april gonnen. Het resultaat is modern en praktisch ingen bankgebouw dat dank nieuwe, ruime entree ook makkelijk bereikbaar is minder-validen en men met kinderwagens. AXEL - Sinds kort heeft A er een nieuwe detail specii zaak bij. Het is Het Koua huis aan de Kerkdreef 12. bezoek aan deze zaak leert kousen, sokken, maillots panty's geen puur nut 'beenbekleedsels' zijn, uitgesproken tegen de aanleg1 l. De raad meent dat de weg ken en dat er heel wat landboi motie dringt de raad aan op weg Sint-Niklaas - Hulst aan 1 BLANKEN^ERGE - Op het sti meter lange dode Baloega aan witte walvissen en leeft in he arts was de vis al een maand zelfde grote vis die begin septe naleerd. Het is sinds 1700 gele aan de Belgische kust aanspo haald voor onderzoek. BRUGGE - In de stadshallezal wordt van zaterdag 1 tot en met nationale antiekbeurs gehoudej meer een kleurig enfant! voorgaande jaren. De beurs is rijk onderdeel van het modebeeld. Het Kousenhuis gaateri ook vanuit voor elke geleg heid de juiste 'been make- te bieden, zowel voor als voor heren en kinderen het ruime assortiment voorts massage panty's, panty's en speciale voor de aanstaande n opgenomen. SLUISKIL - Keurslagerij Maesschalck' aan de Sp< het goudkeurcertificaat i» wacht gesleept met een gemaamkte rookworst. Jaarlijks worden de ke slagers in de gelegenheid steld hun zelf-gemaakte r# worst ter keuring aan van het Instituur voor bachtelijke Slagersprodui® Gelet wordt onder mee' Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Rijks waterstaat sleutelt momenteel met man en macht aan de veel te hoge stroomsnelheden in het Schelde-Rijnkanaal. De laatste dagen zijn de onder zoekers voortdurend in touw om allerlei aspecten van het probleem te bekijken en mate riaal aan te dragen voor even tuele beslissingen, die geno men moeten worden. Op korte termijn wil rijks waterstaat inzicht hebben in de oorzaken van de te hoge stroomsnelheden, in de nade lige effecten daarvan voor scheepvaart, gevaar voor ont grondingen en eventuele schade aan dijkvakken. Bekeken wordt tevens een aantal mogelijkheden om aan die stroomsnelheden van on geveer twee meter per seconde wat te doen. Zo kan bijvoor- stroomsnelheden van t< tien kilometer per uur hoorlijke golf vorming o? kanaal zouden voordoen. Verrast beeld wat gedaan worden met de stormvloedkering in de monding van de Oosterschel- de. Op die manier is de stroomsnelheid af te remmen. Verder wordt eraan gedacht om de Philipsdam sneller af te bouwen. Als de Philipsdam klaar is, behoren ook de stroomsnelheden binnen het Schelde-Rijnkanaal tot het verleden. Een andere maatre gel kan zijn het extra bestor- ting aanbrengen op plekken waar gevaar voor ontgronding bestaat. „Of mogelijk komt er een combinatie van die drie moge lijkheden. We moeten nog be slissingen nemen en aan de hand daarvan een draaiboek samenstellen", zei gisteren een woordvoerder van rijkswater staat. Gisteren waren in verband met de stroomsnelheid de pro blemen voor de scheepvaart op het Schelde-Rijnkanaal niet groot. Dat was vooral te dan ken aan het feit dat het dood tij was. Druk wordt bij rijks waterstaat momenteel bere kend wat de stroomsnelheden de komende dagen zullen zijn. toenemen. In het komende weekeinde wordt springtij verwacht waardoor sommige binnenvaartschepen deze week met wachttijden tot maximaal drie uur rekening moeten houden. Dit heeft een woordvoerder van Rijkswa terstaat in Zeeland maandag meegedeeld. Omdat de stroomsnelheid problemen kan opleveren voor lichte schepen en voor duw- vaart hebben de schippers het advies gekregen om tussen vier en één uur voor laag wa ter de noordelijke ingang van het Schelde-Rijnkanaal te mijden. „Schippers moeten daarmee rekening houden in hun reisschema of anders el ders een wachttijd inbouwen", aldus rijkswaterstaat. Schuttevaer De schippersvereniging Schuttevaer wil dat de rijks overheid de binnenvaart te hulp komt om het gevaar en het economisch nadeel van de sterk verhoogde ebstromingen in het Schelde-Rijnkanaal binnen de perken te houden. In een telegram aan minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat vraagt Schutte vaer de stormvloedkering in de Oosterschelde te gebruiken om bij afgaand water de stroomsnelheden te remmen. Schuttevaer draagt als andere hulpmogelijkheid aan dat rijkswaterstaat bij de noorde lijke inloop van het kanaal bij het Volkerak sleepboten sta tioneert, zodat de binnenvaart zonder al te veel oponthoud ook bij eb in Antwerpen kan komen. Hoofdbestuurslid W. de Meijer van Schuttevaer ver wijt rijkswaterstaat dat niet is voorzien dat zich na de slui ting van het Tholense Gat vo rige week, bij afgaand water hebben van de schepen m -^veuwscn-viai sinds zaterdag in het P tMens weekeinden hebben liggen om de su* snelheden, de golfhoogf de bodemerosie te meten SINT-NIKLAAS - De ex-pen betaald voetbalclub Sint-Nikl beerd zijn club er weer boveno werkgever zo'n 21 miljoen fra zen. De 57-jarige penningmei omdat hij ook was belast met ver. De feiten zijn pas nu aan zoek door justitie. Het heeft d geholpen, want SK Sint-Nikla Se, balanceert op het randje va tot 21.00 uur en in het weekeind ANTWERPEN - In Antwerpen 11 november de vijftigste boek kengebeuren dat nergens in Ei organisatoren. Dit jaar expose koeken in het Bouwcentrum aai over een oppervlakte van twaal Door Rein van der Helm «WIJ betalen het paraat zijn van onze tweede ambulance tot, grofweg gezegd, de op brengsten van de jaarlijkse collectes voor het Rode Kruis. Hot zijn zuurverdiende spaar- straat 97 in Sluiskil heeft centjes, die het bestuur er ove- dens wedstrijden in Le® dgens met liefde voor over beeft. Maar dat kunnen wij toet tot in het oneindige blij ven doen. Het zware ongeval, waarbij gewonden te lang op vervoer Moesten wachten, heeft ons echter wel met de neus op het feit gedrukt dat één ambu- den. Het gaat hier zware keuring onder 1» «nee beschikbaar hebben per weekeinde onvoldoende is. En bet is zeer frustrerend drie ambulances te hebben en er het vetgehalte, gebw Maar één te mogen inzetten, vleessoorten, kruiderij® Dat heeft veel emoties losge- het volgens de regels afrol" maakt, zowel bij ons bestuur als by de medewerkers en de «lrijke vrijwillig(st)ers. Het vervelende is dat het echter centraal wordt voorgeschre- von en wij er weinig aan kun- hen doen". Ambulancedienst-directeur Spaans heeft het er, vier Weken na het zware ongeval bij De Liter (twee doden en acht gewonden), nog steeds Moeilijk mee dat in dat be wuste weekend zijn dienst al leen 'geamputeerd' beschik baar was. 9*> wanneer en hoeveel am- G. de Bruijn, directeur de scheepvaartdienst 0j* schelde, erkent dat ook dienst door de golfslag e bulente dwarsstromingj wanneer en noeveei am- verrast. Hij zegt^ bulances in bepaalde gebieden vooralsnog de directie van rijkswaterstaat, WJ der van de stormvloed/8- niet te zullen adviseren ofl behoeve van de binnen'1' met de schuiven in de Pj --..-ouuistiek ('een simpel op dam te gaan manP ^'sommetje') bepaalden dat „Eerst moeten we de geg', een tweede ambulance i" jVest-Zeeuwsch-Vlaanderen in de Mogen worden ingezet, wordt Mtgemaakt door het Centraal Urgaan Tarieven Volksge zondheid. Kille Haagse reke naars die op basis van de rit- Mn-statistiek ('een simpel op- nmetje') tweede ambulance in j

de Stem | 1986 | | pagina 14