6Uitslag is volledig verdiend9 er een ukunt en die Dndom al van tijlvolle arders. tegen n snel. e olie Zeker 3remie- litknip- langs tikelen- Cruijff vol lof over z 9n elftal ax weer 'ouderwets' in De Meer ROTTERDAMMERS MET 5-1 MACHTELOOS DE BOOT IN RINUS ISRAËL ZEURT NIET NA AFLOOP: Voetbalgeweld in Mönchengladbach EUROPA CUP I EUROPA CUP II EUROPA CUP Vechtpartij in Griekse kleedkamer J Qefenmeester Rinus Israel |ias kort en eerlijk tijdens de Irsconferentie. „De uitslag |s volledig verdiend. Daar Ut absoluut niet over te re- Ijtwisten. Het is vanavond te meer gebleken, dat |ÖNCHENGLADBACH - Kat en muis trof- ji elkaar gisteravond in de tweede ronde van UEFA-cup op de Bökelberg in Mön- lerïgladbach. Wie er voor kat speelde laat li eenvoudig raden bij een eindstand van 5-1 V Borussia, dat helemaal niets heel liet van zielige hoopje Feyenoorders. P: e. ONDERDAG 23 OKTOBER 1986" DE 8TEM-S Van onze verslaggever Lt vertrokken bekies zaten feyenoordspelers In de B na de wedstrijd. De klap ,s bard aangekomen. „Dit I verschrikkelijk", beaamde laak Trost. „Voral ook voor |ie supporters. Moet je kijken Igeveel er mee gekomen zijn. lieyenoord leeft nog altijd bij ^mensen, dat blijkt wel. En zet je zo'n resultaat Feyenoord hard een centrale verdediger nodig heeft. Bij- voorbeld Roth, ja. Die kan tenminste nog eens een bal wegkoppen. Vanavond heb ben we vrijwel alle kopduels verloren.". Israel schromde ok niet om boosdoeners aan te wijzen. Onder hen ook Joop Hiele: "Joop zal mij dit niet in dank afnemen, maar hij stond nou niet zo fris te keepen. Die vierde goal bijvoorbeeld, die vrije trap van Bruns. Zoals hij naar die bal dok, zo duik ik in het zwembad. Hadden wij vanavond Borussia goed partij willen geven, dan had den alle spelers op hun aller best moeten spelen. Dat wa ren er maar een stuk of vier, vijf: Troost, Been, Hoekstra, Wijnstekers en in de eerste helft Elstrup. De Europa- Cup is voor ons weer afgelo pen. Alles wat we kunnen proberen is er in Rotterdam voor de supporters een fijne pot van te maken". Joop Hiele voelde zich na de wedstrijd niet prettig, dat moge duidelijk zijn. Het ver wijt van Israel nam hij schouderophalend op. „Als je vijf goals om je oren krijgt, dan heb je slecht gekeept. Die vierde goal, daar kan ik ook wel inkomen. Maar wat die andere be treft, dat waren zulke rare goals,vooral die eerste tweee. Wat ons vooral de das om ge daan heeeft, is die tweede goal. We maken eerst 1-1, dan moet je dat toch vast houden. Vlak voor rust wordt het dan 2-1, dat doet zeer". Voor Reggi Blinker die in de eerste helft mocht debute ren was het eerste optreden natuurlijk ook teleurstel lend, al was hij onder de in druk van al die meegenomen supporters. Dat was schitte rend, helaas heeft het niet geholpen". issia nii enoord af Door Chris van Nijnatten «Rotterdammers beleefden een enorme afgang te- bde Westduitsers. Een schrale troost rest de Kuip- [woners; Feyenoord is niet de enige Nederlandse ibdie door de Borussen met 5-1 van de mat geveegd 1 1975 deed de ploeg van IpHeynckes dat al eens met [Twente en vorig jaar was i aan de beurt voor een [gelijke aframmeling, jinthutsend ten aanzien van Imoord is echter wel, dat Ijlbach momenteel slechts I veertiende club van de liesliga is. Dat daar de ler drie van de eredivisie a gewassen is, bete- il niet minder dan de zo- |öte afgang van een Neder- is voetbalelftal in een tref- t met een ploeg van 'onze feburen. (Su is de lage klassering van ssia wel enigszins mislei- N. Want door enige ingre- fvan technisch directeur lynckes, die zijn selectie een nsiever tactiek opdrong en falende Noorse doelman irstvedt uit het elftal haal- s de zwartgroene equipe ■nteel 'al zeven wedstrij- achtereen (inclusief drie se wedstrijden) onge- 1 dergelijke nuancering |ikt er de nederlaag voor de "«dammers niet minder tdelijk om. Feyenoord ging Weenvoudig af. Vooral de (Me linie leverde een collec- f brevet van onvermogen af. mandekkers Troost en [Baar hadden alle moge- moeite met hun respec- Kijke tegenstanders "de en Rahn. Organisator ("Herpen kweet zich haast "htbaar van zijn taak en ®an Hiele en routinier pinstekers demonstreerden «minder dan een off-day. ™tstgenoemd duo trac- I!e Borussia zelfs op een '""prong van 1-0. Hiele, die sollicitaties naar een s ta Oranje nu wel hele- l! op zijn buik kan schrij- j tastte volledig mis op een van Krauss. Daardoor «debal bij Frontzeck, die [<euw voorzette en tot zijn 'zing Wijnstekers met snoekduik 1-0 zag ta. [tyenoord raakte door die blunders enigszins van 1 Dat gold minder voor de "ttdamse aanhang, die met R L Van ome sportredactie |%CHENGLADBACH - 'fopa Cup-wedstrijd ij'-'-da Mönchenglad- Feyenoord is voor- 'ftgaaa door ernstige on- l'^geldheden. I Al ruim voor het begin I. n de wedstrijd werden l^entig van de vierdui- F eyenoord-suppor- opgepakt wegens ver dingen, roofovervallen fechtpartijen in de bin- fjfai Een woordvoer- LVjn de Westduitse po 's die vierhonderd man toneel op de been had djacht, vertelde dat hon- 'en aanhangers van de ■srdamse club, van wie een groot aantal in be schonken toestand, vanaf het middaguur de binnen stad onveilig hadden ge maakt. Er- werden ver scheidene winkelruiten in gegooid, auto's vernield en kassa's leeggeroofd. In een cafetaria werd een 'vreug devuur' ontstoken. Er vie len geen gewonden. Tijdens de wedstrijd kwam het opnieuw tot on geregeldheden. Kort voor rust moesten Westduitse ME'ers met de wapenstok in actie komen om vecht partijen in de kiem te smo ren. man en macht op tientallen politiemensen begon in te hak ken. De rust keerde pas weer toen, hoe wonderlijk, Feyen oord gelijk maakte. Twee mi nuten voor rust lepelde de aandoenlijk hard maar inef fectief werkende Hoekstra een pass van Tahamata voor het doel van Kamps, waar Elstrup maar voor het inleggen had. Dat deed hij dus ook. Maar nog voor rust trokken de Bo russen een voorsprong naar zich toe. Weer was het een vrije trap van Kraus en weer was liet Wijnstekers die in de fout ging. Hij trapte lomp over de bal en Drehsen aanvaardde het cadeau in dank. Het debacle begon zich af te tekenen, welke verwachting na rust bewaarheid werd. Feyenoord probeerde, begrij pelijk, iets meer aan te vallen en dat leverde over drie kwar tier uitgesmeerd vier tegen- goals op, waarvan er een glas- zuivere van Rahn werd afge keurd door de Spaanse arbiter Sanchez-Arminio. In de 51e minuut was het al weer raak. Een voorzet van Borowka bracht de defensie van de Rotterdammers geheel uit balans, Thiele tikte de bal door en Rahn schoof naast Hiele de bal het doel in (3-1). Het mooiste doelpunt kwam terecht op naam van de uit blinker bij Borussia; de onop houdelijk gevaarlijk inschui vende libero Bruns. Vanaf on geveer 25 meter boog hij een vrije trap langs alle Feyenoor ders, inclusief de op de ver keerde plaats staande Hiele. En nog was het Rotterdamse leed niet geleden. Daar hielpen zelfs de wissels Blinker/Hof man en Monkau/Molenaar niets aan. Thiele wreef het laatste handvol zout in de wonden van de Maasstedelin gen. Bij een voorzet van Winkhold stond hij bijna op de doellijn. Met een simpele be weging van misschien wel zijn rechter grote teen voltooide hij de inmiddels, gezien de con frontaties tussen Borussia en Nederlandse ploegen, histori sche uitslag van 5-1. Verbrouwereerd kijken Van Herpen, Molenaar en Wijnstekers (vlnr) toe hoe Drehsen Borussia op 2-1 brengt. - FOTO ANP BORUSSIA MONCHENGLADBACH - FEYENOORD 5-1 (2-1). 18. Drehsen 1-0, 43. Elstrup 1-1, 45. Drehsen 2-1, 53. Rahn 3-1, 68. Bruns 4-1, 79. Thiele 5-1. Schel- drechter: Sanchez-Arminio (Spa). Toe schouwen: 20.000. Gele kaart: Tahamata (Feyenoord). BORUSSIA MONCHENGLADBACH: FEYENOORD: Hiele, Wijnstekers, Van Kamps, Winkhold, Bruns, Borowka, Herpen, Troost, Heus, Molenaar (Mon- Frontczek, Krauss (Krisp), Rahn, Dreh- kau)> Hoekstra, Tahamata, Elstrup sen, Bakalorz, Thiele (Brands) en Lienen. en Hofman (Blinker). <<mm Real Madrid (Spa) - Juventus (Ita)1-0 Vitkovice (Tsj) - Porto (Por)1-0 Bayern München (WD1) - Austrian Wien (Oos)2-0 Anderlecht (Bel) - Steaua Boekarest (Roe)3-0 Celtic (Sch) - Dinamo Kiev (Sov)1-1 Bröndby (Den) - Dynamo Berlin (OD1)2-1 Besiktas (Tur) - Apoel Nicosia (Cyp)n. gesp. Rosenborg (Noo) - Rode Ster Belgrado(Joe)0-3 Rapid Wien (Oos) - Lokomotiv Leipzig (OD1)1-1 Real Zaragoza (Spa) - Wrexham (Wal)0-0 Vitosja Sofia (Bul) - Velez Mostar (Joe)2-0 Torpedo Moskou (Sov) - VFB Stuttgart (WD1)2-0 Katowice (Pol) - Sion (Zwi)2-2 Benfica (Por) - Bordeaux (Fra)1-1 Nentori Tirana (Alb) - Malmö (Zwe)0-3 Ajax (Ned) - Olympiakos Pireaus (Gri)4-0 FC Groningen (Ned) - Neuchatel Xamax (Zwi)0-0 Beveren (Bel) - Athletic de Bilbao (Spa)3-1 Glasgow Rangers (Sch) - Boa vista Porto (Por)do. 23/10 Widzew Lodz (Pol) - Bayer Uerdingen (WD1)0-0 Legia Warschau (Pol) - Inter Milan (Ita)3-2 Vitoria Guimares (Por) - Atletico Madrid (Spa)2-0 Borussia Mönchengladbach (WD1) - Feyenoord (Ned)5-1 Sportul Boekarest (Roe) - AA Gent (Bel)0-3 Torino (Ita) - Raba Vasas Eto Gyor (Hon)4-0 Dukla Praag (Tsj) - Bayer Leverkusen (WD1)0-0 FC Barcelona (Spa) - Sporting Lissabon (Por)F-0 Haj duk Split (Joe) - Trakia Plovdiv (Bul)3-1 FC Tirol (Oos) - Standard Luik (Bel)2-1 IFK Göteborg (Zwe) - Stahl Brandenburg (OD1)2-0 Toulouse (Fra) - Spartak Moskou (Sov)3-1 Dundee United (Sch) - Universitatea Craiova (Roe)3-0 Von onze sportredactie AMSTERDAM - „Het mag een mooie uitslag zijn, ik ben er nog niet van over tuigd dat we een ronde verder zijn". Ajax-coach Johan Cruijff waar schuwde gisteren na de klinkende zege op Olym piakos voor al te veel opti misme voor de return. „Ik weet uit ervaring dat er van alles kan gebeuren in Athene. Het is helemaal geen slecht team en het zal er zeker een heksenketel worden. Alle registers gaan open". Over het spel van Ajax had hij slechts lof. Cruijff: „Het belangrijkste is dat we gedisciplineerd zijn blijven spelen, we hebben de zaak niet losgelaten. Bovendien hebben we goede combinaties gehad* en mooie doelpunten ge maakt. Dick was te aange- slagen en is door Boeve voortreffelijk vervangen, Bosman moest ik wisselen, omdat hij zoveel gegeven had. We hebben een goede eerste stap gezet, maar he lemaal gerust ben ik er nog niet op". Zijn Griekse collega Pa- nagoulias gaf zijn team weinig kans. „Ik zie ons niet met 5-0 van Ajax win nen. Het is een schitterend team, dat speelde zoals we dat uit de jaren zeventig kennen. Ik had dat al tegen VW gezien. Wij staan voor een onmogelijke op gave, dit Ajax verdient in de finale te komen". Aj Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - De spelers van Ajaxhebben de vurige wens van bestuur en technische leiding om voor het eerst in zes. jaar ook na de winter in Europees verband in actie te komen op juiste waarde geschat. M<;t een verrichting 'uit de oude doos' versloeg de 'ouderwets sterke' bekerwinnaar Olympiakos Pi reaus met 4-0. Klinkende cijfers die de af wikkeling van de rentree over 14 dagen vermoedelijk tot een formaliteit maken. Drie jaar geleden was het zelfde Olympiakos nog te sterk gebleken voor de Am sterdammers, maargisteren legde Ajax haar tegenstander een te hoog tempo of>. De in flitsende stijl spelende Am sterdammers, die hun beste wedstrijd van dit seizoen speelden, degradeerden de als stug bekend staande Grieken tot beklagenswaardige meelo pers, die hun handen mochten dichtknijpen dat het nog bij 4- 0 was gebleven. Pas een kwartier voor tijd kon Olympiakos zich af en toe ontworstelen aan de wurgende greep, waarin het 75 minuten onafgebroken gezeten had. Het ene kansje dat Xantopour. los zich verwierf, werd door invaller Boeve van de lijn ge trapt. Verder had Ajax in de eenzijdige wedstrijd weinig te duchten gehad van Olympia kos, zijn reputatie op het ge bied van verdedigen tot hope loze scherven'uiteen zag val len, die met geen mogelijkheid meer te lijmen waren. Ajax-coach Johan Cruijff had zijn aanvallende aspira ties onderstreept,door Alistair Dick in plaats van Rob Witschge in de basisformatie op te nemen. Zijn Griekse col lega Panagoulias had bij zijn debuut de roerstok flink door het elftal van Olympiakos ge haald. De ervaren libero Michas ontbrak vanwege een schor sing, maar opmerkelijk was het ontbreken van Jorge Bar rios, de Uruguayaanse aan voerder van het Griekse stel. Hij was door Zelelidis vervan gen, een debutant op het Euro pese platform. Panagoulias, een tegenstan der van buitenlanders in de Griekse competitie, had aan vankelijk ook de Joegoslaaf Sestic aan de kant gehouden, evenals doelman Skounas, voor wie de 1.76 meter kleine lijnkeeper Arvanitis in de piste verscheen, vanwege de te verwachten drukte voor het doel. Dat was een juiste taxatie, want Ajaxschoot in het kol kende stadion De Meer als een raket uit de startblokken. De Amsterdammers, die onder Cruijff veel geleerd hebben, verkeerden in de vorm die slechts op zeer oude archief beelden uit langvervlogen da gen te bewonderen is. On danks de handicap van de spiegelgladde grasmat waren de onverdedigbare driehoeks- cobinaties nauwelijks de tel len. Achterin speelde Ajax ge waagd. 'Blind bewaakte de Griekse topscorer aller tijden Anastopoulos en Spelbos scha kelde Kostikas met een onver schillig gezicht uit. Het duo speelde met Silooy op één lijn. Libero Rijkaard hield zich op het middenveld op. De zeer verdedigend inge- Ajacied Bosman scoort met een kopbal 1-0 in de wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus. - FOTO ANP stelde Grieken hadden bijna alle Ajacieden mandekking gegeven. Midvoor Van Basten werd gevolgd door Togias, een ruwe klant die de aanvoerder als een korfballer volgde. De man lette slechts op Van Bas ten en had geen oog voor het spel. John Bosman viel kennelijk niet in de categorie 'in de ga ten te houden spelers', een misser van allure, want de Amsterdamse middenvelder was al voor de wedstrijd de topscorer van het Europa Cup li-toernooi met vijf treffers. Een schoonheidsfoutje dat Ajax 'de zo gewenste snelle openingstreffer bezorgde. Geen Griek voelde zich voor Bosman verantwoordelijk toen al in de zevende minuut een voorzet van Dick in het strafschopgebied neerdaalde: 1-0. Pas laat in de eerste helft bemoeide Mitropoulos zich met hem. Met de heksenketel die bij een lagescore het Olympisch Stadion van Athene over 14 dagen zou gaan opleveren in het achterhoofd, liet Cruijff zijn ploeg zeer offensief ver der spelen. De stormbal ging in de Olympiakos-defensie in top. De Grieken werden zo achteruit gedrukt, dat zij aan aanvallen niet toekwamen. Alleen kort voor rust ver scheen Anastopoulos even dreigend voor het Amster damse doel. Vijftig tellen later kreeg de Griek de bal op nieuw, maar nu op de midden- stip. jjy mocht aftrappen na dat Rijkaard een door het midden -dus slecht- uitverde digde bal droog in de hoek ge knald had. Een 2-0 voorsprong bij rust is in heel Europa aanleiding de deur in het slot te gooien, maar Cruijff had daar een andere opvatting over. Ajax, met Boeve voor de aangeslagen Dick, ging op de oude voet ver der en het stadion zong 'Johan bedankt'. De actieve Van Basten, van wie voor rust al een inzet van de lijn was gekopt, toonde acht minuten na rust het gelijk van de meester aan, door een voor zet van Wouters achter Arva nitis: 3-0. Twee Griekse wis sels konden geen zand meer in de Amsterdamse machine gooien, die nu echt op volle toeren draaide. De anders zo hartstochtelijke Grieken na men kort voor tijd gelaten kennis van de treffer waar mee Arnold Mühren de score op 4-0 bepaalde. AJ AX - OLYMPIAKOS PIRAEUS 4-0 (2- 0). 7. Bosman 1-0, 44. Rijkaard 2-0, 53. Van Basten 3-0,84. Mühren 4-0. Scheids rechterKirschen (OD1). Toeschouwers: 22.500 (uitverkocht). Gele kaarten: Anas topoulos (Olympiakos) en Blind (Ajax). AJAX: Menzo; Blind, Spelbos, RijkaaW en Silooy; Wouters, Bosman (Winter) en Mühren; Van 't Schip, Van Basten en Dick (Boeve). OLYMPIAKOS PIRAEUS: Arvanitis; Xanthopoulos, Alexiou, Togiaa en Apostolakis; Semertzidis, Zelilidis (Ses tic), Mitropoulos en Kokolakis (Vaitsis); Kostikos en Anastopoulos. 4 i Von onze sportredactie AMSTERDAM - De tradi tioneel hoog oplopende ge moederen in het Griekse voetbal kwamen woensdag in de rust van het Europa Cup-duel Ajax - Olympia kos tot een hoogtepunt. De emotionele beleving van de zwakke vertoning van het elftal uit Piraeus leidde voor aanvalsleider Nikos Anastopoulos tot een per soonlijk kookpunt. Hij raakte op de vuist met zijn ploeggenoot Zelilidis. Coach Panagoulias, bezig aan zijn eerste officiële wedstrijd met Olympiakos, trof het tweetal vechtend in de kleedkamer. Hij trof te gen Zelilidis, de minder ge reputeerde speler, onmid dellijk een disciplinaire maatregel en verving hem door de Joegoslaaf Sestic. Pangoulias kwam in,de persconferentie na afloop* tegenover de Nederlandse pers eerlijk voor het inci dent uit. Hij wilde er tegen de Griekse reporters heel weinig over zeggen. „Ik loop sd heel lang mee in het voet bal, maar zoiets heb ik nog nooit meegemaakt".

de Stem | 1986 | | pagina 9