Finse en RussiscN muziek in Singel m DROOM Tips uit Midden- Zeeland [THEATER Nederlandse inbreng Festival van Vlaanderen DONDERDAG 23 OKTOBER 1986 Pleuni Touw en Hugo Metsers in Terneuzen en in Hulst Zang en klank in Oostburg Gospelgroep in Terneuzen Armand nog steeds 'On the Road' 'Oom Wanja' in filmhuis Toneel in Porgy Bess Twee produkties in Brugge Herfstcyclus oude muziek De Koning sterft weer in Gent Havenzangers in Heikantse Wemolinhal MUI QNDERDAG 23 OKTOE Droom van een zomernacht Grootheden Muziekwereld treden op in het Zuidland Seth Gaaikema uitverkocht Jan Klaassen i Skeletten .J Beweeglijk Eindredactie Henk Postma NOG TE ZIEN Verwacht NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 |CS BIJNA TIEN jaar geleden speelden Pleuni Touw en Hugo Metsers in de zeer suc cesvolle produktie 'De Stoei- poes', regie Jules Royaards. Meer dan 200 maal brachten ze het op de planken. Dit seizoen treden ze weer samen op. Ze zijn zaterdag 25 oktober te zien in Den Dullaert in Hulst en woens dag 29 oktober in het Zuid landtheater te Terneuzen, nu in 'Het kan vreemd gaan', naar het verhaal 'Same time next year' van Bernard Sla- de. De regie is opnieuw in handen van Jules Royaards. Het stuk is vertaald door de Nederlandse schrijver Remco Campert. Het verhaal gaat over twee mensen die eens per jaar de boel bedriegen. Ze liegen tegen hun gezin en Pleuni Touw en Hugo Metsers weer samen in 'Het kan vreemd gaan'. - fotoanp duiken stiekem onder in een hotel waar ze zich storten in een buitenechtelijke relatie. Via zeer spitse en humor volle dialogen laat het twee tal horen en zien hoe ze ge bukt gaan onder wroeging, maar hun geweten sussen onder het motto dat de helft van het plezier er af is als je je niet schuldig voelt. Een schuldig plezier of een plezierige schuld. Een weekend lang, hun hele le ven lang. Al met al een ko medie met een tikkeltje bit terheid. Aanvang beide voorstel lingen 20.00 uur. Entree Den Dullaert 17,50 CJP/Pas 65 15,00. Entree Zuidlandtheater 20,00 CJP/Pas 65 14,00. VAN DE tientallen uitvoeringen die het in het kader van het Festival van Vlaanderen de laatste weken gegeven zijn in diverse steden In België, waren er heel wat die door Neder landse musici zijn verzorgd. Zo behaalde het Concertge bouworkest een triomf met het openingsconcert in Brussel en ook het Nederlands Kamerkoor en verscheidene vocalis ten en instrumentalisten uit ons land waren succesvol. De laatste week van dit vermaarde festival staat er weer een gerenommeerd Nederlands ensemble op het programma. Zaterdag 25 oktober speelt het Sweelinckkwartet in het Ru benshuis in Antwerpen. Dit strijkkwartet werd in 1977 ge formeerd en bestaat uit leden van het concertgebouworkest. Robert en Frits Joël Waterman (violen), Ferdinand Hügel (altviool) en Hans Vader (cello). Het kwartet treedt op met een breed repertoire in vele steden en muziekcentra in Ne derland. In Antwerpen staan drie strijkkwartetten op het programma. Voor de pauze Mozart en Von Dohnanyi en na de pauze Opus 51 van J. Brahms. Aanvang 20.30 uur. Andere speciale uitvoeringen deze week: Gent: 23 en 24 oktober in het stadhuis het dans-, muziek- en eetfestijn uit de Renaissance onder de titel Chierlycke en Danserijen. In ternationale specialisten in de historische dans en instru mentalisten die klavecimbel of draailier bespelen verlenen hun medewerking. Aanvang 20.00 uur beide dagen. DE VOORMALIGE concert pianiste Ruth Stelzer uit Hoofdplaat geeft samen met haar leerlingen zondag 26 oktober een concert in Den Hoekzak in Oostburg. Het programma van Zang en klank is afwisselend samen gesteld, hoewel er een groot gedeelte ingenomen wordt door het pianospel (2, 4 en 8 handig). De koperblazers Murk van Straalen (trompet) en Coen Vervaeck (trombone) spelen ieder een solo en brengen samen de Barca rolle van Offenbach ten ge hore. Leerlingen spelen (soms samen met hun lera res) pianowerken van Van Beethoven, Gurlitt en Schu bert. Ruth Stelzer vertolkt zelf de Nocturne van Liszt en samen met Ingrid van Ree de wals ut de Rosenk valier van R. Strauss. Vocale muziek is er c genieten. Ingrid van zingt twee liederen Schubert en solisten en derkoor van het rk kerkkoi IJzendijke en Hoofdpij, brengen het oud-Nederiar,- zangspel Wij zijn de muz kanten en komen uit Nede] land. Aanvang 17.00 uur. To» gang 5,-, jeugd 2,50. EEN VAN DE populairste gospelgroepen van Neder land, The Burning Candles uit Zwolle, treedt dit week end op tijdens de jeugdme- ting van de Evangelische Gemeente Terneuzen in De Kandelaar. Zowel op zaterdag 25 als zondag 26 oktober treedt de groep regelmatig op, met als hoogtepunt een gospelcon cert zaterdagavond om 20.00 uur. Tijdens de jeugddienst, zondagochtend om 10.00, zal dirigent en leider Rudolf Fosterman van Ooyen. DE ZANGER Armand, be kend van de gouwe ouwe 'Ben ik te min', doet op zijn omzwervingen in het land zaterdag 25 oktober de Image Club in Terneuzen aan. Armand staat al meer dan vijftien jaar op podia in Bel gië en Nederland en heeft al een achttal langspeelplaten uitgebracht. Hij begeleidt zichzelf op gitaar en mond harmonica en vormt als zo danig een eenmansorkest. Zijn repertoire bestaat op enkele persiflages na geheel uit eigen werk. In het 'voorprogramma treedt de Terneuzense coun try—rock formatie Herman Broek en de F.F.F.F.-band op. De aanvang is om 21.30 uur. METAFOREN nemen een belangrijke plaats in, in de film 'Oom Wanja' van het Russische duo Andrei Mik- halkov Konchalovsky Via met zorg gekozen beelden, waarbij soms slechts een klein detail te zien is, laat het duo het alledaagse be staan van Oom Wanja en zijn nicht Sonja zien. De komst van professor Serebriakov en zijn jonge vrouw brengt echter afwis seling in hun leven. Beiden worden verliefd maar als de gasten vertrokken zijn, her neemt het leven weer zijn alledaagse gang. ,,'s Och tends thee tussen zeven en acht uur, het middageten om één uur en om het avondeten tegen zevenen. Precies zoals het hoort", zegt Maria de oude min. De film die vanavond te zien is in het filmhuis Zuid- land te Terneuzen geeft een prachtig beeld van het leven op het Russische platteland. Konchalovsky benut kleine dingen om sfeer te scheppen, zoals een hondje dat niet op houd te keffen of de krekels in de tuin. Het geslof van Maria, haar neurieën als ze de vloer doet. Niet de taal, maar de geluiden voeren vaak de boventoon in deze grootse film. Aanvang 20.00 uur. Entree 6,- CJP/Pas 65 5,-. NA DE succesvolle premiere van Zee, zand en sangria on langs in een uitverkocht Tif fany in Hulst komt de Hul ster toneelgroep Transfigu ratie vrijdag 24 oktober naar Porgy Bess in Terneuzen. Het stuk is geschreven door twee leden van groep, Wies de Maat-Kas en Ar nold Coene. In vier taferelen krijgt het publiek de beleve nissen vantwee echtparen voorgeschoteld. Eén Hol lands en één Zeeuws echt paar brengen hun vakantie door aan de Spanse kust. De confrontatie tussen de twee koppels en amusante ver wikkelingen die zich in een snle tempo afspelen zorgen voor een leuke avond. Aanvang 21.30 uur. Entree ƒ5,-. IN HET kader van de cyclus Nieuw Theater in De Dijk danst het danstheater van Mare Vanrunxt de choreo grafieën A Dieu en F Act, zaterdag om 20.30 uur. Deze jonge Vlaming werkt vooral in Nederland, maar presen teert zich nu in Brugge. Een grondthema van hem is de vrijheidsdbeperking van de mens, mede door de onvol komenheid van het lichaam dat aan de aarde vastge- kluisterd is. In de Stadsschouwburg speelt het West-Vlaamse theater Antigone het werk van Dürrenmatt De Fysici dinsdag 28 oktober. De Fy sici speelt zich af in een luxe krankzinnigengesticht. Drie gekke geleerden die braaf patiënt en hyperintelligent zijn, totdat ze ieder een ver pleegster vermoorden. Wat in het begin een farce lijkt wordt een gruwelijk slot. Aanvang 20.00 uur. IN DE historische ruimte van de Kloveniersdoelen in Middelburg wordtmorgen een uitzonderlijk recital ge houden. In het kader van de Herfstcyclus voor oude mu ziek concerteert Marie Leonhardt op viool. Mede werking wordt verleend door Frans-Karei Adriaanse (barokviool) en Leen de Broekert (continuo). Op het programma staan werken van Corelli, Tartini en Le- clair. Violiste Leonhardt is een grootheid op het gebied van de barokinterpretatie. Zij verzorgde concerten in Europa en de Verenigde Staten en is eerste violiste van Het Leonhardt Consort en het Collegium Musicum. Aanvang 20.00 uur. Toe gang 5,70, CJP en 65+ 5,-, kinderen tot 12 jaar gratis. HET ADEMBENEMENDE toneelwerk van Ionesco De koning sterft wordt door het NTG in Gent nog vier keer gespeeld. Deze parabel, ooit een tragische klucht ge noemd, behandelt het ster ven van de universele mens, de burgerkoning die de we reld, een koninkrijk in het klein en toch ook in het groot, ziet instorten. De beschaving gaat in het stervensproces ten onder. Na de lovende kritieken en op verzoek nog eens in Gent. Voor de theaterliefhebbers is deze zeldzaam intense voorstellinj een must. Speeldata: 24, 25 en 27 ok tober om 20.00 uur en 26 ok tober om 15.00 uur. HET GERENOMMEERDE radio- en televisieorkest De Havenzangers luistert za terdag 25 oktober een grote balavond op ter gelegenheid van de kermis in Heikant. Het optreden gaat door in de Wemolinhal en is op touw gezet door het jubilerende wielercomité. Aanvang 21 uur. Kaarten kosten 12,50 gulden aan de zaal, in de voorverkoop een rijksdaalder minder. Ze zijn verkrijgbaar bij E. Weemaes in de Juliananstraat 22, tele foon 01140-13174. llSEL--, ,JT1 1 ,1 I WUil JM De Havenzangers. HET TONEELTUK 'Droom van een zomernacht' is wer kelijk een droom van een spel, waarin de verwarring in het liefdesspel hoogtij viert. Hertog van Athene Theseus is verliefd op Hip- polyta. Deze wijst de hertog niet af, maar tracht op ver schillende manieren het hu welijk toch uit te stellen. Intussen moet de vorst in andere liefdesaffaires be langrijke beslissingen ne men. Dat brengt de nodige conflicten met zich mee, die zich opstapelen. Gevolg is dat er een ongekende ver warring tot stand komt. Het stuk, dat maandag 27 oktober in de stadsschouw burg van St.-Niklaas te zien is, is geschreven door Pavel Kokhou naar Shaekespea- re's 'A Midsummer Night's dream'. De regie is in han den van Walter Tillemans. Aanvang 20.00 uur. VERA BETHS, Reinbert de Leeuw en Mar- janne Kweksilver zijn drie grote namen in de Nederlandse muziekwereld. Ze treden zaterdag 25 oktober tesamen op in het Zuid landtheater te Terneuzen. Vera Beths (viool) won in '69 het Oskar Back Concours en mocht dat jaar haar stu die afsluiten in de Verenigde Staten. Begon nen als concertvioliste heeft ze zich ontwik keld tot een zeer veelzijdig violiste. Naast soliste bij het Concertgebouworkest en de orkesten van de BBC speelt zo ook regelma tig bij het jazzorkest van Willem Breuker. Haar spel inspireerde componisten als Peter Schat, Louis Andriessen, Willem Breuker en Philip Glass tot het schrijven van composi ties voor haar. Reinbert de Leeuw (piano) heeft zich als musicus vooral toegelegd op concerten die gewijd zijn aan stromingen en composities van de 20e eeuw. Zo heeft hij onder andere de Franse componist Eric Satie bekend ge maakt bij het grote publiek. Ook George Antheil, Ezra Pound en Busoni zijn mede dankzij hem nu geen echt onbekenden meer. Als componist was hij samen met Louis Andriessen, Hugo Claus, Misha Mengelberg, Harry Mulisch, Peter Schat en Jan van Vlij- Vera Beths. men betrokken bij het baanbrekende opera project 'Reconstructie' dat tijdens het Hol land Festival van '69 werd opgevoerd. Acht jaar later componeerde hij samem met Mu lisch en Van Vlijmen de opera 'Axel'. Deze opera werd dat jaar voor het eerst ten ge hore gebracht tijdens het Holland Festival. 'Axel' was het operadebuut van Marjanne Kweksilber (zang). Ze treedt regelmatig op samen met Reinbert de Leeuw en zingt dan recitals van Strawinsky, Schönberg en Mes- siaen. In Terneuzen brengt het trio werken van Alban Berg, Arnold Schönberg, Hugo Wolf en Peter Schat. Aanvang 20.00 uur, entree 15,- CJP/Pas 65 8,-. HET KONKINKLIJK Fil harmonisch Orkest speelt vrijdag 24 oktober onder lei ding van gastdirigent Em manuel Krivine. Het tweede Singelconcert is voor de pauze gewijd aan muziek van de Finse componist Jean Sibelius. Begonnen wordt met het symfonisch gedicht Finlandia. Daarna vertolkt de wereldberoemde violist Salvatore Accardo het bril jante vioolconcerto. Accardo begon zijn carrière op 13-ja rig leeftijd. Hij treedt regel matig op met de beste orkes ten en dirigenten en is so list/dirigent van het English Chamberorchestra. Na de pauze speelt het Filharmonisch Orkest Tsjaikovsky's vijfde symfo nie. Een hyperemotioneel werk waarin de Russische WIE NU nog een kaartje wil kopen voor de voorstelling 'En jou kies ik' van Seth Gaaikema, morgenavond in het Zuidlandtheater te Ter neuzen, is te laat. De voor stelling is reeds enige tijd uitverkocht. Centraal in de nieuwe conference staat het kiezen en wat er van onze keuze in de praktijk terecht komt. Het gaat over de politieke mannetjes en vrouwtjes die we kiezen en wat ze waar maken van hun schone be loften. Gaaikema past zij show wekelijks aan, aan de actualiteit. De kans is dus zeer groot dat hij het Ter neuzense publiek het een en ander uit de doeken doet over de ABP-affaire. ^Illlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll^ 1111IlllliIllllfllllllilillllIllliillIlllllIIIÜIMi iillülllllllllllllUI TERNEUZEN - Al meer dan 300 jaar heeft Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn jong en oud met zijn grappen vermaakt. Maar, waar komt hij vandaan? En heeft hij ook nog nog broertjes in het buitenland? Deze en andere vragen worden beantwoord door een tentoonstelling die za- terdag en maandag te be zichtigen is in de hal van het Zuidlandtheater te Terneu zen. De expositie 'Het gezicht van Jan Klaassen' geeft een aardig beeld van het uiter lijk en het ontstaan van de poppenkastheld. Ook wordt uit de doeken gedaan hoe het komt dat hij een gebo chelde rug heeft, een dikke buik, kromme neus en voor uitstekende kin. Ook zijn bemoeienissen met de poli tiek en zijn relaties met het onderwijs komen aan de or de. Open zaterdag 10-17 uur, maandag 8.30-17 uur. TERNEUZEN - Tekeningen met als hoofdthema de Schelde leveren over het al gemeen geen humoristische plaatjes op. De vervuiling van de rivier is het favoriete thema van de meeste teke naars die meededen aan de negende Scheldekartoenale, georganiseerd door het cul tureel centrum Ter Dilft in Bornem (België). De teke ningen zijn momenteel in de hal van het Terneuzens stadhuis te zien. Op de prenten waren heel wat skeletten rond, de ene keer van een vogel die een bad neemt, de andere keer duikt een geraamte in het water. Natuurlijk is er ook een personage present, bij wie het vlees na een wande ling door het zilte nat van de benen is gevallen. Sommige tekenaars wijzen de indu strie als de hoofdschuldige aan. Zo brengt eén van hen de gipsstort van BASF in beeld. Maar het is niet allemaal dood en verderf wat is afge beeld. Er zijn ook humoristi sche scenes te zien, zoals die iCatW* /v 1 Een van de cartoons in het Terneuzense stadhuis. van de visser die in één klap van alle smurrie denkt af te zijn door de stop uit de bo dem van de Schelde te trek ken. Te zien tot 22 november. Open tijdens kantooruren. MIDDELBURG - Kun stenaar Ed Reebergen uit Wissenkerke legt landschappen met zijn camera vast. Het zijn niet de gangbare plaatjes van een verge zicht, maar diffuse stemmingsbeelden. Met oog voor de beweeglijk heid van licht en kleu ren, brengt hij het land schap, zowel aan zee- als landzijde, terug tot kor relige vlakken en vage lijnen. De lucht lost op in het water, water in land, land in lucht. Zijn 'schilderingen met de camera' zijn mo menteel te zien in het Zeeuws Kunstenaars Centrum, Kloveniers doelen te Middelburg. Reebergens favoriete plekjes blijken stand plaatsen die uitzicht bieden op de Ooster- schelde bij Kats en de akkers bij Wissenkerke. De foto's tonen geen "be vroren momenten', maar juist het tegen deel. Reebergens camera registreert de wisselin gen van vorm en kleur, zoals die van uur tot uur in het landschap optre den en balt deze samen tot één beeld. Zijn voor keur gaat uit naar ver anderingen die worden aangebracht door getij en elementen. Reebergen zelf zegt dat hij een vaak onzich- bare schoonheid por tretteert en daarmee meteen ook 'een stilte in mezelf. Te zien tot 14 november. Open: dins dag t/m zaterdag 14-17 uur. TERNEUZEN - De batik techniek, zoals die uit den vreemde tot ons is gekomen, wordt vooral gebruikt om kledingsstoffen van oosterse patronen en kleuren te voor zien. De techniek leent zich ook voor het vervaardigen van 'schilderijen'. Dat laten batik-werksters als de Ter neuzense Cockie Acke zien. Ze stelt de werkstukken mo menteel tentoon in haar 'Galerie Blokken 7'. Cockie Acke maakt batik werk en aquarellen op zijde. Batikfiguren ontstaan door een lap stof in verschillende verfbaden onder te dompe len. Elke kleur verdient een nieuw verfbad en om te voorkomen dat de hele lap na elke onderdompeling één egale kleur vertoont, wor den steeds delen van de lap afgedekt met was. Cockie Acke verstaat de moeilijke kunst om daarbij, hoewel het om gecompli ceerde patronen gaat, rechte lijnen op het doek te krijgen. Eén van haar doeken laat zien dat minder aandacht voor rechtlijningheid tot een speciaal effect kan leiden. Het werkstuk beeldt een Werk van Cockie Acke in Blokken 7 in Terneuzen. stad uit. Vanuit de verte ge zien is er niets bijzonders aan de hand, maar wie dich terbij komt ziet dat de lijnen zich zigzaggend over het doek bewegen, alsof men kijkt naar een droom. Behalve batikwerk en aquarellen presenteert Coc kie Acke op deze tentoon stelling ook zelfgemaakte Galerie Esprit Clinge, Graven straat 99. Zeefdrukken, collages en video van twee Molukse kun stenaars Boetje Pattirane en Juan-Pedro Suitela. Tot 6 no vember. Open: woensdag t/m zondag 13.30-17.30 uur. Galerie Van Geyt Hulst, Steen straat. Overzichtstentoonstel ling wijlen Hugo Metsers sr. Tot 27 oktober. Open tijdens winkel uren. Galerie Trouvaille Terneuzen. Schilderijen van oud-Terneu- zense Sylvia de Ridder. Tot 2 no vember. Open tijdens winkel- uren. Terneuzens Museum. Noord straat. Tekeningen van Jenneke Weijland uit Hulst, beelden van Luc Ingels uit Walsoorden, lino's van Henny Hüser uit Middel burg, litho's van Theo Jordans uit Groede. Tot 1 november. Open: maandag 13-17 uur, dins dag t/m vrijdag 9.30-12 en 13-17 uur, zaterdag 9.30-12 uur. Churchillhotel Terneuzen. Gouaches van Marie-Jose de Cock uit Terneuzen, beelden van Loes Cozijnsen uit Biervliet. Tot 1 november. Dagelijks geopend. LTS De Vaart Terneuzen, res taurant. Schilderijen van Bert Begijn. Wisseltentoonstelling. Tot 31 december. Open: maan dag t/m donderdag 16.30-18 uur, donderdag ook 19-21 uur. De Vleeshal Middelburg, Stad huis. Curiosa uit de verzameling van de Vlaamse musea-'conser vator' Johan van Geluwe met speciale aandacht voor o.a. het 'Mona-Lisa museum' van Jean Pierre Vetter en het 'Van Gogh- museum' van Hilmar Liptow. Tot 17 november. Open: dinsdag t/m zondag 13-17 uur. Bellamy 19 Vlissingen, gemeen temuseum. Accent tekenen. Werk van Jasper Daams uit Ba- rendrecht. Tot 30 oktober. Open: dinsdag t/m vrijdag 10-12.30 en 13.30-17 uur, zaterdag 13-17 uur. Galerie Marquis Terneuzen, Nieuwendijk. Etsen van Guido Eckhardt uit Vlissingen. Tot 9 november. Open: woensdag t/m zondag 14-17 uur. Zeeuwse Kunstuitleen Middelburg. Kuy- perspoort. Indiaanse medicijn bundels, keramisch werk van José Aerts. Tot 2 november. Ab stracte landschappen van Kees Seghers uit Tilburg. Tot 22 no vember. Open: dinsdag t/m za terdag 13-17 uur, donderdag ook 19-21 uur. Restaurant Inter Scaldis Kruiningen. Werk van de Belgen marie-Paule Haar, Lidy Hoewaer en Jan van Kerckhove. Tot 1 novemb# Open: woensdag t/m zondag H" 17 uur. Stedelijk Museum St. NiklaïJ Zamanstraat. August en Fra® de Wilde, 19de eeuwse portt^" schilders van Sint Niklaas. 17 november. Open: maande t/m zaterdag 14-17 uur, zate™ ook 9-12 uur, zondag 10-13 enl®* 18 uur. De Stenge HeinkensW® Kunststichting De Kern op* vrijdagavond een tentoonst* ling met werk van Roger IDVL Aanvang 20.30 uur. Tot 19 vember. Open: maandag vrijdag 13.30-17 uur, woens®' en vrijdag ook 18-20 uur. Dirk Bogarde in 'De verdoet) 21.20 uur). 19.24 De snelste van het westen volbloedromanticvus teugels losgooit. Het conct in De Singel in Antwerp begint om 20.00 uur. Voord concert wordt om 19.00 uj een Preludeconcert gehoj den, waar men met het 1 gangskaartje voor hoofdconcert gratis naar ti kan. Kleine ensembles of s listen spelen dan werk dl thematisch verband hoiil met het hoofdprogramma •fc In het Goes jongerencen] trum 't Beest vrijdag a!l| hens aan dek voor een flir portie hard-rock. Dan tra één van Nederlands groepen in deze ruige seclt van de muziek op, namelijlj Vengeance. Aanvang 22 uui Entree f 12,50. ■fr In het Vestzaktheater tt Vlissingen (Bellamypleil vrijdag een optreden var Mar jol Flore. Ze brengt haa| café-chantant program» 'Maijol anders'. 20.30 uur: Ij 12,50/Pas f 10,00. ■fr In De Klomp te Oveiaw staat zaterdag de Tilburi rock roll-band The Bi dies op het podium. Tesa men met een achtergrond] koortje brengen ze voor: nummers van hun grote voorbeeld Buddy Holly] Aanvang 21.30 uur, ento ƒ6,-. In de serie "Wildlife* van de BBC is een aflevering te zien over een agressieve garna- lensoort op het strand van Hawaii. Deze garnalen zijn uitgerust met een klauw, waarmee ze vliegensvlug dodelijke klappen kunnen uitdelen. Ze schakelen daar mee niet alleen hun natuur lijke vijanden uit, maar ook hun soortgenoten. 20.28 Japan, tussen werkweek. De complexe Japanse sa- I menleving blijft een bron van westerse verbazing. vanavond toont de EO een Australische documentaire uit 1982, waarin aan de hand van zes portretten de diverse facetten van de Japanse maatschappij worden ge schetst. We maken kennis met een visser, een restau ranthulp, een fabrieksarbei der, een topmanager, een student en een technisch te kenaar. Zij vertegenwoordi gen de elementen familie hiërarchie, de verschillen tussen man en vrouw, de in vloed van het bedrijf op het privé-leven van de werkne mer, de democratisering van het management, de presta tiegerichtheid in het onder- wijs en de band met het ver leden. wd zijl aal Kef dal 21.30 Er is meer tussen hemel en aarde Het religieuze praatpro gramma van de KRO begint vanavond aan zijn derde seizoen. In deze eerste afle vering heeft Milou van Sprang onder meer een ge sprek over de hernieuwde belangstelling voor Francis- cus van Assisië. Uiteraard komt in deze uitzending ook de wereldmissiemaand aan de orde. Naar aanleiding van het jongste programma van Frisse Jongens 'Ons Lo- wietje heeft een engel ge zien' spreken diverse men sen zich uit, of er naar hun mening engelen bestaan. Lenny Kuhr verzorgt in deze uitzending het muzi kale gedeelte. kleding, vervaardigd *1 exclusieve stoffen, handbe-l schilderd en handgewev*! Enkele dagen terug hield ft I galeriehoudster een mode l show. Dat gebeuren kunne-1 de bezoekers van Blokken f nu op videoband bekijken. Tot 23 november. Opejl dinsdag t/m vrijdag M-:l uur, vrijdag ook 19-21 uur j zaterdag 14-17 uur. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN

de Stem | 1986 | | pagina 22