lies dame c Toppers spelen simultaan ge ender trijdi 3 Eerste winst Schelde-heren Zesde plaats voor sterke Schelde-jeugd Dow wint moeiteloos van Beldo ■HRIST VAN DER SMISSEN AAN VOORAVOND VAN NK BANDSTOTEN: -Erelijst Van der Smissen PAGINA SPQj ONDERDAG 23 OKTOBER 1986 I ende PROPAGANDA-ACTIE ZEEUWSE DAMBOND V an Mar wijl fier duels tan de kant Zeeuwsch-Vlaanderen rvv. ijnen twee* n zesdaagse ^est-Berlij11 Geldprijzen bij NK bandstoten Arbiter krijgt klappen na duel vol tumult GANZE-FORMATIES INCASSEREN NEDERLAAG Dressuur in manege Magrette Clubrecord Danielle Seegers BEDRIJFSVOLLEYBAL TERNEUZEN Bijeenkomst KNWU Zeeland is uitgesteld T14 PAGINA SPORT 3 Van onze sportmedewerker (ES - In het kader van een ,paganda-actie van de (Uwse Dambond spelen tien juvvse toppers in de ko- Iiode weken simultaan in di- provinciale steden en Elk van deze promi llen gaat het opnemen te- twintig tegenstanders. De 1 wil daarmee bereiken wat meer interesse ndse handbalsters i v¥„u.1 er Wdlr lUCCl intcicaai het Hollandt°en Voor het spel op het hon >ezet. Onder leiding jruitige bord, dat in Zee- r verloor de ploeg on jJ al eens betere tijden heeft >m de Hongar Pok tend. Momenteel zijn er in Roemenië. Bij rust «land zo'n 290 dammers ac- 2f die in clubverband opere- als seniorlid. vier doelpunten by a ire. Uitblinkster in het rlandse doel was bben. Vrijwel gedurende de le wedstrijd was het lil minder dan twee nten. De agressieve dek n Nederland lokte tw •afworpen voor de 0» pese handbalsters uit. i> n werden er negen oten. Nederland ee keer vrij van zeven - profiteren, tslagen: Nederland - Ropn, 26 (13-13), Oostenrijk - p0]e (16-15), Hongarije A - Hone )2-25 (16-14). van organisatoren Door Léon Krijnen ;INT WILLEBRORD - In zijn carrière als vedstrijdbiljarter, die nu al weer een jaar of lijftien beslaat, heeft Christ van der Smissen en indrukwekende conduitestaat opgebouwd, vóór profs vastJesïaar veel wiJzer is hiJ daar' naar eigen zeg- orden goedgekeurd d< P.nooit van geworden. anale wielerfederatie e voorlopige balender ziet >lgt uit: :bruari: 2/8. Ruta del Sol Bessèges (Fra), 13/18. an de Middellandse Zee Trofee Laigueglia (Ita), De eerste keer dat, toen nog 'Chrisje', internationaal au zich deed spreken, was in het seizoen 1971/72, toen ij bij de junioren Europees kampioen libre/27-2 rerd. et Volk (Bel) naart: 8/15. Parijs - Nice 1/18. Tirreno - Adriatico(II lilaan - San Remo (Ita), tatalaanse week (Spa), 21 lantse Pijl (Bel); ipril: 5. Ronde van Vlaan aan. iel), 8. Gent - Wevelgem Parijs - Roubaix (Fra 'aalse Pijl (Bel), ^9. Luik «laken tonde van ■old Race (Ned) iei: 1. Grote Prijs van Frai WD1), 3. Kampioenschap iürich (Zwi), 5/10. Vierdl in Duinkerken (Fra) (onde van Romandië (Zwi), ini Ronde van Italië, 24. (eaux - Parijs (Fra), 25/1 iauphiné Libéré (Fra); 2/6. Ronde van Asl ipa), 3/7. Ronde van Lui ,nd, 18/24. Midi Libre (Fn lationale kampioenschappen ïli: 2/26. Ronde van Fran. ugustus: 3/9. Ronde van larken, 7/23. Coors Classici 1/16. Ronde van België, ,onde van Groot-Brittanni rie valleien van Varese 1/29. Ronde van Nederland; ptember: 6. wereldkamp :hap te Villach (Oos), onde van Catalonië (Spa), onde van New York (VSI rofeo Baracchi (Ita), 19. Hl an Lazio (Ita), 20. Grote ta), 27. Grote Landenprijs )/4 oktober Ronde van Ierla ftober: 4. Ronde van T ta), 11. Grote Herfstprijs Ronde van Piemont (It£ onde van Lombardije (Ita S. Sun Tour (Aus), 25. Klim iontjuich (Spa). pit aantal lijkt misschien acceptabel, maar bij de j is de interesse voor het Jspel zeker niet groot. Ju- jren, aspiranten en pupillen pen namelijk gezamenlijk jt verder dan 35 beoefe- iars. „Het wordt daarom de tijd dat we wat meer de weg gaan timmeren," stileert Cees Rijk, die be stuurslid is van de ZDB. Rijk heeft zitting in een werkgroep van vijf personen, die de si- multaan-activiteiten op poten heeft gezet, terwijl men daar naast foldermateriaal heeft verspreid en ook via raambil jetten het damspel in de be langstelling tracht te plaatsen. Deze werkgroep heeft alle Zeeuwse verenigingen, of al thans alle clubs die ressorte ren onder het Zeeuwse dis trict, achter zich kunnen krij gen, wat betreft het actieplan. De clubs geven namelijk een bijdrage van vier gulden per seniorlid. De damsport in onze provincie meer impulsen ge ven komt mede voort uit het 75-jarig bestaan dat de Ko ninklijke Nederlandse Dam bond dit jaar viert. In het ka der daarvan worden overal in ons land evenementen of acti viteiten gehouden. „En wij als Zeeuwse Dambond willen daar graag een steentje toe bijdragen," aldus Cees Rijk. „Vooral Zeeuwsch-Vlaan- deren is voor ons nog een braakliggend terrein," merkt hij op. Schaken is in die regio wel populair, maar het dam spel wordt er weinig beoefend. Zeeuwsch-Vlaanderen telt dan ook geen enkele damclub. Slechts enkelen uit die streek spelen bij clubs op Walcheren. Onze vurige wens is dan ook dat er onder de Westerschelde iets van de grond komt. En wij mikken daarbij niet alleen op de jeugd, hoewel we die er na tuurlijk graag bij willen heb ben. Dat geldt ook voor de zo genaamde thuisdammers. In feite kan iedereen van 8 tot 80 jaar bij ons terecht." Momenteel zijn er in Zee land dertien clubs die in com petitieverband opereren, met daarbij gerekend Sommels- dijk uit Goeree-Overflakkee en BDV uit Bergen op Zoom, die eveneens bij het Zeeuwse district zijn ingedeeld. „Dat aantal hopen we nu te kunnen uitbreiden," zegt Cees Rijk, die enthousiast opmerkt dat het dammen onder andere het denkvermogen verscherpt en waarbij echt nog wel iets fas cinerends te beleven valt, door de vele varianten die dit spel kent. Bij de simultaanspelers die in actie komen, bevinden zich vele oud-kampioenen van Zeeland en ook de huidige ti telhouder Peter Schunselaar. Het programma, waarbij iedereen, dus ook toeschouwers welkom zijn, ziet er als volgt uit: donderdag 23 oktober: Yerseke, verenigingsge bouw De Haven, Evert Wiskerke; vrijdag 24 oktober: Goes, hotel Terminus, Peter Schunselaar; maandag 27 oktober: Gapinge, verenigingsgebouw, Leo Ander son; maandag 27 oktober: Middel burg, Ontmoetingskerk, Johnny de Leeuw; maandag 27 oktober: Sou burg, kleuterschool Hummelhonk, Jan Sinke; dinsdag 28 oktober: Bergen op Zoom, 't Swaentje, Cees Rijk; donderdag 30 oktober: Zie- rikzee, Zeeuws Pannekoekhuis, Arie Kammeraat; dinsdag 4 no vember: Terneuzen, kantine wo ningbouwvereniging Industrieweg 6, Peter Schunselaar en Jan Moens; donderdag 6 november: Oostburg, cultureel centrum Den Hoekzak, Langestraat 1, Jaap Veerhoek. De lol gaat en zo gauw af Tot en met zijn twee titels in het afgelopen seizoen, ciliaanse week (Ita), 2Ï"h ien hij zowel in het bandsto- anHaut-Var (Fra), 28. On aals in het anker-kader 71/2 iederlans kampioen werd, hij niet minder dan acht opese titels en zestien na- titels in verschillende Ssciplines achter zijn naam Tenslotte is hij de mede-be- lter van particulier re- Luik(Bel 23/gemiddelde in het libre Spanje, 25. An iOO.OO), recordhouder van het gemeen gemiddelde band- loten (13.20), recordhouder sn het particulier gemid- lelde driebanden (1.935) én re- ïdhouder van het algemeen /middelde driebanden (1.234). Mom, een rijtje om 'U' tegen fczeggen. ,Tja, dat zal allemaal wel" urg.' 16/25. Ronde van Zw Üos Van der Smissen thuis iSint Willebrord, „maar wat ik daar nu eigenlijk alle- mee opgeschoten? Een mYt^r3%"SRonde™lnD ^be,k«?eneenh°°Pv?üe~ medailles, maar daar koop jigeen droog brood voor. Daar iaat de lol al snel vanaf. Ik tan nu ook lang niet meer zo imatiek als vroeger, toen ik ït hele jaar door consequent ter uur per dag aan de tafel tad. Nu train ik eigenlijk al- tal nog maar als ik zin heb, trwijl ik toch tijd genoeg heb, ddy Merckx (Bel),^.R" ;i,|t ^en aj weer een paar russel, 26. Ronde van R?"l|llrwerke]oos„_ Van der Smissen beseft aan jfandere kant drommels goed er ook in het biljarten het a en ander aan het verande ren dat hij met zijn 32ja- jong de komende j aren nog lenheid genoeg krijgt om die veranderende opvat- in de nodige graantjes te pikken. ;EIST (ANP) - De tuchtj lissie betaald voetbal 1 'ortuna Sittard-speler an Marwijk vier wedstri eschorst en een boete g en van 200 gulden wegen; appen van een tegen/'"" ijdens de wedstrijd De klachten die waren engekomen tegen Itrecht-spits John van 1 doelman Lloyd Dow an Excelsior zijn niet ankelij k verklaard. NVB heeft afgezien van olging van het tweetal. John Trentelman van ;sse en Hans Erkelens var ambuur kregen een SCl ng van één wedstrijd, on in het weekeinde hun o, le kaart binnen een en kregen. VEST-BERLIJN (AND^ Pijnen is met zijn Z™| oppelgenoot Urs Freuie -- - jn de weede geëindigd - aagse van West-Berin Pijnen en Freuler n en ronde achterstand /innaars, Danny cia 'ony Doyle. itslag: 1 Danny Clarke/T™ lus/GBr| 386 punten, 2. rs Freuler/René Pijnen Stan Tourné/Etienne Qe r .7,12. op zeventien ronden: ■mann/Rudy Dhaenens (New '*ias C: RCS Cl-Dauwendaele Cl SZierlkzee Cl-Middelburg Cl 2-0, ^24 Cl-Terneuzen Cl 2-2, Terneu- teni-,- Cl-Kloetinge Cl 1-1, Walche- Cl-Axel Cl 2-0, Vlissingen Cl-Arne- Wen Cl 2-1. Groep A3: Zierikzee A2- Al 8-1. Groep A6: Vlissingen «•Meeuwen Al 0-0. Groep A8: Vlissin- ^A3-RCS A3 2-3. Groep A12: Philip- r; Al-Hoek Al 6-2. Groep B2: Duive- r,f Bl-Ouwerkerk BI 7-2. Groep B3: Bl-Colijnsplaatse Boys BI 5-2. r^PB4: Veere Bl-Dauwendaele B210- GroePB6: VCK B2-Bevelanders BI 18- B13: Brekens Bl-Biervliet BI 0- Jttep C2: WIK Cl-DFS Cl 6-2. Groep j-Wlssenkerke C2-Middelburg C2 0-12. WC12: RCS C5-Middelburg C3 2-3. Ï*PC15: IJzendjjke Cl-AZW Cl 0-6. P£17: Clinge C1-HW24 C2 7-0. ^C1^282TemeUzenSe Boys rTa-Bier- Vanaf vandaag krijgt hij voor het eerst de kans om ook financieel wijzer te worden van een officieel, door de KNBB georganiseerd titel- toernooi. Daarnaast is het pro fessionele driebanden ook volop in ontwikkeling. Het lijkt dus maar een kwestie van tijd of ook Van der Smissen kan van zijn hobby zijn beroep maken. Dan zal hij er ook weer hard tegenaan gaan. „Ja natuurlijk", veert hij op, „als er betaald wordt, dan is er weer een stimulans, dan weet je tenminste waar je het alle maal voor doet. Als je jong bent zijn die medailles en be kers schitterend, maar later ga je daar anders over denken". Zijn bedrevenheid in het driebanden houdt Van der Smissen tegenwoordig op peil in de driebandencompetitie, waarin hij de kleuren van het Hilversumse Volmac verde digd, samen met Aart Giskens, Frans van Kuyk en Jan Lips. De nieuwe opzet van die drie bandencompetitie om het kampioenschap van Neder land voor teams bevalt hem wel. „Je weet nu tenminste waar je aan toe bent", zegt hij, „als kopman speel je nu je wed strijd tegen de kopman van de tegenstander, gewoon 50-50. Het is voor de mensen die de uitslagen in de kranten lezen toch ook veel begrijpelijker. Vorig jaar kon je verliezen met 49 caramboles voor als je tegenstander er 35 maakte. Daar heb je toch niets aan. De sterkste teams zijn nu gewoon de sterkste en zo moet het ook zijn". Aan het snookeren dat de laatste tijd ook in Nederland zo sterk in opmars is, zal Van der Smissen zich niet wagen. „Misschien dat het iets gewor den zou zijn als ik in Engeland geboren was", aldus de Wille- brorder, „maar het heeft vol gens mij geen zin meer om te gaan proberen om dat op ni veau te beoefenen. Kijk, als dat zo makkelijk was dan stonden Ceulemans en Dielis allang te snookeren inplaats van te driebanden. Nee, laten we maar hopen dat het drie banden de komende tijd de zelfde professionele ontwikke- Van onze sportredactie erelijst van Christ Van der Smissen: 1971/72: 1972/73: 1973/74: 1974/75: '975/76' 1976/77: '977/78: '978/79: '979/80: '980/81- 1981/82: 1983/84: Houdf Kampioen van Europa Junioren libre/47/2 Kampioen van Europa Junioren libre/47/2 Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland libre Kampioen van Europa Junioren libre/47/2 Kampioen van Europa bandstoten Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland libre Kampioen van Europa bandstoten Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland libre Kampioen van Europa vijfkamp persoonlijk Kampioen van Nederland driebanden Kampioen van Nederland anker-kader 71/2 Kampioen van Nederland vijlkamp persoonlijk Kampioen van Nederland anker-kader 47/1 Kampioen van Nederland vijlkamp persoonlijk Kampioen van Nederland driebanden Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland vijfkamp persoonlijk Kampioen van Europa bandstoten Kampioen van Europa anker-kader 71 /2 Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland anker-kader 71 /2 Kampioen van Nederland bandstoten Kampioen van Nederland anker-kader 71 /2 e'van de volgende Nederlandse persoonlijke records: Particulier gemiddelde libre (12x) Algemeen gemiddelde bandstoten Particulier gemiddelde driebanden Algemeen gemiddelde driebanden 76.01 109.02 7.91 130.12 140.84 8.38 8.53 217.26 8.14 12.72 207.69 210.45 0.945 52.94 104.22 31.34 126.88 0.895 10.29 137.71 10.71 40.05 13.20 34.67 13.42 46.87 500.00 13.20 1.935 1.234 ling gaat doormaken als het snookeren, dan is het voor mij toch niet allemaal te laat ge komen". Van der Smissen weet waar hij over praat, want een bil jarter kan fysiek natuurlijk lang mee. Als voorbeelden haalt hij Ceulemans en Dog gen aan. De Belg was op zijn best rond zijn veertigste. Dog gen hanteert op zijn 62e de keu nog met verve. „Ach", zegt hij tenslotte, „misschien had ik nu beter een jaar of achttien kunnen zijn, maar dat is nu eenmaal niet zo, dus laten we maar hopen dat de trein nu begint te rij den, dan spring ik er nog mooi op tijd op". Van onze sportredactie EEDE - Voor de deelnemers aan het Nederlands kam pioenschap bandstoten- van 23 tot en met 26 oktober in het Zeeuwse Eede- zijn er voor het eerst in de geschie denis geldprijzen te verdie nen. In totaal is er aan premies een bedrag van 2500 gulden beschikbaar. De nieuwe kampioen kan 1000 gulden tegemoet zien, de nummer twee ontvangt 750 gulden, de derde plaats wordt gehono reerd met 500 gulden en voor de vierde plek is altijd nog 250 gulden gereserveerd. Omdat de wereldbiljart bond (BWA) en de Europese bond (CEB) een akkoord hebben bereikt over betaling aan biljarters wordt het vervolg voor de titelhouder en wellicht ook de zilveren prijswinnaar uiterst inte ressant. Het Europees onderonsje in deze discipline wordt van 11 tot en met 14 december in West-Duitsland gehouden. Daar is een prijzenpakket van ongeveer 35.000 gulden beschikbaar. Het kan voor de toppers dus echt een lu cratieve zaak zijn om tijdens het Nederlands kampioen schap een goede prestatie te leveren. De organiserende vereni ging van het Nederlands kampioenschap bandstoten BC Draaiburg heeft het to taalbedrag via enkele spon sors vergaard. „Een hoger bedrag zat er voor een kleine club als de onze niet in," al dus de heer Dieleman van BC Draaiburg. „Bovendien leek het ons ook niet ver standig om direct al met fikse prijzen aan te komen. Maar het begin van een pro fessionele aanpak is er in ieder geval." Die mening wordt onder schreven door Jan Lageweg, voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Biljart bond. „Voorzichtigheid lijkt geboden in het begin," zegt hij. „Ik ben er zelfs een beetje blij mee dat de prij- zenpot voor het kampioen schap bandstoten geen gi gantische vormen aan neemt. Want dan is er nau welijks nog een weg terug. Stel je voor dat er nu 10.000 gulden beschikbaar zou zijn en voor een kadertoernooi veel minder, dan is dan ook niet inspirerend voor de deelnemers. Er moet een stijgende lijn in zitten." Het komend biljartjaar moeten de verenigingen, die een nationaal kampioen schap voor hun rekening ne men, zelf zorgen voor de premies. „Maar het is wel de bedoeling dat we het seizoen daarna vanuit de bond met een sponsor op de proppen komen," aldus Jan Lageweg. „We hebben al gesprekken gehad met enkele kandida ten, maar er zijn nog geen concrete afspraken ge maakt. We hebben echter wel goede hoop dat het zal lukken." Van onze sportmedewerker AXEL - In een tumultueus duel heeft het team van Broodje Ben/Marine Service de leiding in de eerste klas van het regionale zaalvoetbal ge nomen. Het klopte in 't Spor- tuus te Axel niet alleen de for matie van Corretje met 9-5, maar zag achteraf kans de ar biter eveneens van de nodige tikken te voorzien. Het duel werd tumultueus toen arbiter Levien Schieman Broodje Ben/Marine Service-speler Akke Ganpat voor twee minu ten naar de kant stuurde. Toen deze speler later nogmaals en kele minuten aan zijn broek kreeg, begon hij commentaar te leveren. Het gevolg was vijf minuten verplicht bankzitten. Na deze straf kwam hij nogmaals het veld in en beging toen, zoals arbiter Schieman stelde: „De fout mij proberen keihard te raken. Dit spel doorhebbend heb ik hem weggezonden. Met toen nog slechts zeven secon den te gaan, werd ik onder an dere door de Broodje Ben/Ma rine Service-coach bedreigd. Ondanks dat, heb ik de wed strijd uit laten spelen." Helaas voor Schieman was de strijd toen nog niet gestreden. Onder de douche vandaan komend richting kantine wandelend, werd hij staande gehouden door, zoals hij meldde: „De ge broeders Ganpat. De ene hield mij vast en de ander sloeg me in mijn gezicht." Deze daad was voldoende voor een aan klacht bij de politie. Overige uitslagen: ZVA'81-IZV 1-2, NLC-De Rijnvaart 10-0, Bonte Hert 2-Wapen van Axel/Kesbeke 3-6, Roctus-Klaus/Theo Bies- broeck 2-4, 't Polderkèn-Deto 2-3. Stand: Broodje Ben/Marine Service 5-10, NLC 5-8, Bont Hert 2 5-8, Klaus/Theo Biesbroeck 5-8, IZV 5-6, Wapen van Axel/Kesbeke 5-6, Roctus 5-4, Deto 4-2, 't Polder ken 5-2, Corretje 5-2, ZVA'81 6 4-0, Rijnvaart 5-0. Van onze imterpolomedewerker ZUIDZANDE - In het districtspolo behaalden de heren van Schelde de eerste seizoenzege. In Tilburg werd van TRB/RES gewonnen. In die zelfde tweede klas A verloor Ganze de thuis wedstrijd tegen DEZV. In de eerste klas won Stormvogel uit van Zegenwerp met 3-9, waar door de Vlissingers na twee duels de leiding in het klassement bereikten. Bij de dames hield Schelde het in de eerste klas twee perioden goed vol tegen TRB/RES. Toen gaf de routine van de Tilburgse meisjes de doorslag en was Schelde er aan voor de moeite. De Ganze-da- mes speelden knap tegen Arethusa, maar moesten toch met lege handen het bad verla ten. De Schelde-jeugd, dit seizoen verjongd, verloor met grote cijfers van Zegenwerp. Eerste klas dames: TRB/RES-SCHELDE 9-3 - Een duel waarin de arbitrage een negatieve rol vertolkte. Na de tweede periode zorgde de flui tist voor een eigenaardige vertoning. Dit ove rigens voor beide partijen, maar het routine- rijke TRB/RES haalde uit de betwistbare be slissingen het hoogste rendement. In de eerste twee perioden gaven de Schelde-dames goed partij. Ria van der Hooft bracht de Terneu- zense ploeg zelfs op een 0-1-voorsprong. Na een 1-1-eerste periodestand bleef het ook in de tweede periode gelijk opgaan. Esmeralda Mat- thijsse en Ria van der Hooft hielden de thuis ploeg op 3-3. „Toen in het begin van de derde periode Schelde een strafworp om betwistbare redenen tegen kreeg, ging het kopje naar bene den," verklaarde coach Rijnhout achteraf en via een 6-3-derde periodestand was de zaak bekeken. Tweede klas dames: GANZE-ARETHUSA 2-4 - Een goed spelend Ganze-team heeft zijn huid duur verkocht. De 0-1-stand na de eerste pe riode bleef ook de tweede periode op het bord. Ook in de derde en vierde periode was er nau welijks verschil tussen de beide teams merk baar. De derde periode werd met een 1-2-stand afgesloten, zodat er nog alles inzat voor de Goese meisjes. Daar bleef het echter bij, want Arethusa gaf de buit niet meer uit handen. Voor Ganze scoorden uitblinkster Kim Enzing en Joke van de Klooster. Tweede klas A heren: GANZE-DEZV 7-8 - In de eerste twee perioden leek Ganze op een ge makkelijke zege af te gaan. Na een 4-2-eerste periodestand stond het in de tweede op een be paald moment 6-2. Het zwaar gechloreerde water haalde de snelheid uit de Goese formatie (gebrek aan lucht) en de fysiek sterkere Dru- nenaren beslisten de zaak alsnog in hun voor deel. De periodestanden waren: 4-2,6-4, 6-7 en 7-8. De produktie bij Ganze werd verzorgd door Piet Schop (3x), Roald Strackx (2x), Bram van der Leede en René Kiel. TRB/RES-SCHELDE 6-7 - Een verdiende zege voor de Terneuzenaren, die constant op voor sprong hebben gestaan. Na de eerste periode gaf het scorebord een 1-2-stand aan met Ter- neuzense treffers van Dirk de Braai en Ronald van Doorn. In de tweede periode vonden Maarten de Pooter en opnieuw Ronald van Doorn de weg naar het net. Gevolg was een 3- 4-periodestand. Martin van der Hooft en Hans Murre zorgden voor een 4-6-stand aan het einde van de derde periode en toen Erik van Doorn er in de slotperiode 4-7 van maakte, was de zaak bekeken. Pas in de slotfase konden de Tilburgers nog dichterbij komen. Jeugd: ZEGENWERP-SCHELDE 20-3 - Schelde begon de wedstrijd met slechts acht man. Lang duurde dit niet, want Erik van Doorn werd al in de eerste periode met drie persoonlijke fouten uitgesloten, waardoor men zonder wissels verder moest. Na die eerste pe riode (6-1-stand) was de wedstrijd dan ook al gespeeld. In de tweede periode werd de marge uitgebouwd tot 11-1, waarna Schelde in een re delijk gespeelde derde periode op 14-3 kwam. In de slotperiode werd de kloof echter verder uitgebouwd. Van de drie Terneuzense treffers nam Martin van der Hooft er twee voor zijn rekening, terwijl Ronald Bril één keer de weg naar het net vond. KRING ZEELAND - In de kring Zeeland blijft De Bruinvis winnen. Nu werd Onderdak aan de zegekar van de Sassenaren gebonden. De ti telstrijd spitst zich toe tussen Scheldestroom en De Bruinvis. Beide formaties zijn nog onge slagen. Bij de dames gaat Stormvogel pro bleemloos op de titel af. Uitslagen heren: Ganze 2-Scheldestroom 5-8, Bruinvis-On- derdak 11-3. Dames: Stormvogel-Luctor 19-3. Stand heren: Bruinvis 4-8, Scheldestroom 2-4, Schelde 2 3-2, Ganze 2 3-2, Onderdak 4-2, Stormvogel 3 2-0. Dames: Stormvo gel 2-4, Schelde 3-2, Luctor 3-2. Chris van der Smissen: „misschien komt het allemaal nog wel goed.- foto de stem/ben steffen Van onze zwemmede werker TERNEUZEN - Een jeugdzw- emploeg van De Schelde heeft tijdens invitatiewedstrijden in Bergem in België beslag ge legd op een fraaie zesde plaats in de eindrangschikking. De ploeg uit Terneuzen mocht al leen maar uitkomen in de jaargangen 1972, 1973, 1974 en 1975. De jongens-estafette ploegen van De Schelde wer den gediskwalificeerd, maar de meisjes kwamen met de A- ploeg tot en vierde plaats en de B-ploeg werd zevende. De wedstrijd werd gewonnen door het team van Wuppertal. De resultaten van de Schelde-leden waren: Jongens: 100 meter schoolslag 6. Hein Schouwenaars 1.45.7; 7. Patrick Keijmel 1.46.1. 200 meter wisselslag: 6. Edward Dekker Klein 2.37.9; 10. Maarten van der Zwan 3.32.1.100 meter vrije slag: 8. Martijn Rotteveel 1.18,5; 10. Jeroen Rijnhout 1.24.6. 100 meter vlinderslag: 6. Egon Bril 1.38.2.100 meter rugslag: 8. Ro bert Martens 1.30.7. Meisjes: 100 meter schoolslag: 5. Heieen Ramselaar 1.28.7; 8. Natalie van Diggelen 1.33.0. 200 meter wisselslag: 5. Lieke Schouwenaars 2.56.7; 8. Claudia Dekker 3.05.2. 100 meter vrije slag: 3. Esther van Weele 1.06.7; 7. Petra de Bruijn 1.17.4.100 meter vlinderslag: 8. Danielle van Ham 1.32.4. 100 meter rug slag: 2. Danielle Dieleman 1.24.4; 7. Anousehka Kinds 1.40.4. Van onze paardesportmedewerker AXEL - In manege Magrette in Axel werden onderlinge dressuurwedstrijden gehou den, ter voorbereiding op de komende dressuurconcoursen. De organisatie berustte bij de manegeruiters, de Dow-rui- tersportvereniging en de lan delijke rijvereniging en pony club Graeve Jan. Uitslag rubriek 1 B-pony's: 1. Linda Bezemer met Magico; 2. Katleen En- gelsma met Tornado; 3. Astrid Meijer met Ashurst Tora. Rubriek 2 B- en L-po- ny*s: 1. Sebastien Vermeire met Atlanta; 2. Evelyn Hallegraeff met Minouche; 3. Ma ris ka van Santé met Johnny. Rubriek 3 B-paarden: 1. Bernadette Smolenaers met Ligolandra; 2. Gaëlle Vermeire met Liogandra; 3. Cindy de Smet met Mowgli. Rubriek 4 B- en L-paarden: 1. Christine Kerckhaert met Adventure; 2. Helen Ypma met Ligolandra; 3. Alex Freijzer met Oswalt Van onze atletiekmedewerker ZOETERMEER - Tijdens atle tiekwedstrijden in Zoe termeer slaagde Danielle Seegers van RKHAV er in het clubrecord met de kogel te verbeteren. Zij kwam tot 10.49 meter, wat goed bleek voor een derde plaats. Bij het speerwerpen werd ze zevende met 22.20 me ter. Bij de veteranen werd Do nald Seegers achtste met de kogel met 8.87 meter. Met de speer vestigde hij een persoon lij k record met 30.42 meter. Ivan Beck won het kogelstoten bij de B-junioren met 15.89 meter. Bij het speerwerpen kwam de talentvolle Hulste- naar tot een vierde plats met 47.62 meter (nieuwe speer). Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de eerste klas van de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie had een volledig spelend Dow 1 geen enkele moeite met Beldo 1, 3-0 (15-5,15-4,15-0). De Bel- do-formatie, bijzonder ver zwakt in vergelijking met vo rig seizoen, zal samen met Wiekslag in de eerste klas een zware dobber hebben. Wiek slag verloor van een zwak spe lend PSV 1 eveneens met 0-3 (8-15, 10-15, 9-15). Een zwakke wedstrijd, die steeds moest worden ondebrokep wegens de dweilpauzes, want boven de eerste twee velden in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen lekte het dak als een zeef. De Hoop haalde na drie wedstrijden zijn eerste winst punt binnen. Het verloor met 1-2 van V&V (7-15, 5-15, 15-9). Neckermann pakte spelender wijs een 3-0-zege op MTS/ MEAO 1, (15-10, 15-6, 15-6). Kramer 1 won van de Kra mer-reserves met 3-0, maar het scheelde maar weinig of het had een punt moeten inle veren, want Kramer 2 stond in de tweede set op een flinke voorsprong (15-5, 18-16, 15-3). Roelofs tenslotte zegevierde met 3-0 over Sterbanden (15-6, 15-5,15-7), maar het kreeg een punt in mindering wegens het niet leveren van een scheids rechter. Uitslagen tweede klas: De Meijer- Free Lance 3-0 (15-10, 15-7, 13-5); Kind TC-PSV 2 1-2 (15-4,13-15,6-15); Gemeente 1-Dees 2 3-0 (15-6, 15-12, 13-11); De Pooter-Dow 2 3-0 (15-4,15- 3, 16-14); Philips 1-PSV 3 2-1 (15-8, 15-13, 6-8). Derde klas: MTS/MEAO 2-Kramer 4 2-1 (14-16,15-2,15-5); Ra- bo-Voorwaarts 3-0 (15-2, 15-0, 15-2); Dees 3-Kramer 3 1-2 (15-8, 12-15, 3- 15); Beldo 3-Dow 3 0-3 (10-15,1-15, 7- 15); PZEM 2-Gemeente 3 3-0 (15-8, 15-9,15-4). Stand eerste klas: PSV 17 punten, Kramer 1 6, Dow 1 6, Neckermann 6, Zeldenrustcollege 5, Dees 1 3, Roelofs 3, Kramer 2 2, MTS/MEAO 1 2, V&V 2, Sterbanden 2, Beldo 11, De Hoop 1, Wiekslag 0 punten. Tweede klas: De Meijer 9 punten, Gemeente 1 6, Kind TC 5, PSV 2 5, De Pooter 4, Dees 2 3, Juliana 3, Philips 3, PSV 3 2, PZEM 1 2, Beldo 2 2, Free Lance 2, Dow 2 2, Gemeente 2 0 punten Derde klas: Dow 3 9 punten, Rabo 6, Dees 3 5, Kramer 4 5, Kramer 3 5, PZEM 2 4, Philips 2 4, De Stem 3, Beldo 3 2, MTS/MEAO 2 2, Dethon 2, Haven schap 2, Voorwaarts 1, Gemeente 3 0 punten. IJZENDIJKE - De geplande vergadering van het district Zeeland van de KNWU in IJ- zendijke is wegens "wind kracht tien' uitgesteld. Dit, omdat de afvaardiging van de wielervereniging Theo Mid delkamp en districtssportcom- missielid Arjaan de Schipper niet aanwezig waren. Opmer kelijk was overigens wel dat de wielervereniging Zeeland wel van de partij was. De vier man sterke afvaardiging was deels met de veerboot Vlissin- gen-Breskens (Van Gils en De Kunder) en deels via Antwer pen (De Ridder en De Man) naar het IJzendijkse Hofzicht- theater gekomen. Na enig wachten nam dis trictsvoorzitter Walter van Acker het besluit de vergade ring te verschuiven naar maandag 27 oktober, opnieuw in het IJzendijkse Hofzicht- theater, met als aanvangstijd stipt 20.00 uur. Gezien de belangrijke be slissingen die op de agenda stonden - het formeren van districtsploegen - achtte Wal ter van Acker het raadzaam de vergadering uit te stellen, hetgeen tegen het zere been was van de aanwezige leden van de wielervereniging Zee land. Zij stelden dat als zij de Westerschelde over konden, ook de collega's van Theo Mid delkamp dat hadden gekund. Cees de Ridder, voorzitter van de wielervereniging Zeeland, meldde dan ook dat zijn club maandag niet present zal zijn. Daarmee lijkt de samenwer king tussen de drie wielerver enigingen en het vormen van districtsploegen, waarmee Zeeland afgelopen seizoen ook al uit de boot viel, nog proble matischer te worden. Van Acker had overigens de plannen al in de koffer. Adrie de Winter en Bert van Gils hebben een plan ontwikkeld om ook de Zeeuwse renners via de districtsploegen in de A-klassiekers te brengen. Daardoor komt de functie van penningmeester in het dis- trictsbestuur, die vervuld werd door Adrie de Winter, vacant. Lo Meijer is bereid ge vonden deze vacature op te vullen. Ook gaat de Toerafde- ling van de KNWU als zelf standige verder.

de Stem | 1986 | | pagina 11