Takkendagen met bal afgesloten DAG ONDERNEMER TOT VANAVOND OP DE C0NTACTA '86 MEENTE BLIJFT DE jtvan feRG Prima verloop fancy fair Enorm lek vertraagt sluiting Oesterdam DAG ELECTR0NICA Dees en Pijpelink beste rollers Kinderboekenweek: activiteiten succesvol "OONZAAL IDERLAND iefstal jdende inkel st van een At passend nstgebit? Plaatselijk nieuws Sas van Gent T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND BUURTFEEST TERNEUZEN Irt uw bijdrage 50500 op Istgiro of [giro 70.70.70.929 rlandse Stichting voor abestrijding/Amsterdam ,EMj orme groei van reatievaart Ikerak-sluizen ?ijnis niet uniek. Het overkomt ij ïog anderen in uw buurt of dorf ate drukte van de binnenstad heel grijze eentonigheid van de slaap] e geconfronteerd, ist van stad naar uithoek, kan erovj drukke baan plotseling vervangef bestaan in een stille driekame™! weieens eenzaam Dat 't niet altiw :de. Maar wat doe je er aan? Msf :ft dat'die-mevrouw-van-hiernaasj verkeert, geeft dat al een mindfj r eens opzoekt, komt u welMj iacht u van zwemmen, 'n vreen® :n muziekcursus doen of gewoo] r de markt? ïdt u van met z'n tweetjes help®1 dschappen doen voor bejaarden esties. doorbreekt de eenzaamheid ten] manier De een pakt een boek l e vriendin, et in de buurt en als u ideeën op t jmmer van de Telefonische Hw zijde van het telefoonboek, it het centrale nummer 030-94^ l wijst naar de dichtstbijzijnde M] aan alle informatie over de rw jonplaats. je de hele wereld Aan 'n volvo fv Terneuzen Rutz Stelzer geeft concert in Oostburg Sint Hubertus legt wereldwijd veel contacten „Een van de doelstellingen van de initiatiefgroep was om vrijwilligers te vinden die buurtactiviteiten op touw wil len zetten. Nu we twaalf men sen hebben, kunnen we met zijn allen proberen de wijk ge zelliger en leefbaarder te ma ken," aldus Mario Willems. Het financiële gedeelte ziet er echter minder rooskleurig uit. Mede door het achterwege blijven van een garantiesubsi die van de gemeente en een te genvallende sponsoring door het bedrijfsleven, ontbreken er nog enkele duizenden gul dens op de begroting. Deze ko men nu ten laste van de cen trale stichting. Over het algemeen zijn de organisatoren echter tevreden over de bezoekersaantallen. Willems: „Het is de eerste keer dat we de Takkendagen hiel den. We moeten nog een naam opbouwen. Zelf hebben we er ook veel van geleerd. Zo willen we een volgende keer met een compacter programma komen, met meer afwisseling en meer inbreng van de buurt zelf. Bij voorbeeld een opvoering door de scholen uit de wijk." Een ander positief element van de Takkendagen zijn de uitgebreide contacten met Turkse buurtbewoners. Vooral het Turkse avondpro gramma trok een volle tent. Zaterdag boeide meespeel- theater 't Klutske zo'n tachtig kinderen. Met clownerie, mee spelen, liedjes zingen en een play back-show hield de clown de kinderen een hele middag zoet. Voor het Tak- kenbal kwamen zaterdag avond ook zo'n 80 buurtbewo ners naar de tent om op de klanken van dansorkest Ma- nolito de het feest gezellig af te sluiten. Bowlingbond - Het krachts verschil tussen de teams van de Bowlingbond Sas van Gent is gering. Het verschil tussen de nummers 1 en 6 is slechts drie punten. Op een competi tieavond zijn vier punten te verdienen. Stand individueel da mes A-klas: E. Ranschaert 182,4 pins, E. Neve 177,5, B. Delles 164,0, Y. Saey 156,6, M. Dedecker 153,1. B- klas: M. Dijsselinck 151,5, H. Smeenk 146,7, S. de Roo 146,6, M. Maes 143,7, A. Geerlings 140,8. He ren A-klas: W. Dijsselinck 184,6, R. Lammens 177,3, J. de Leux 176,0, F. Temmerman 173,5, U. Verslijpe 172,4. B-klas: W. Smeenk 169,2, N. Eynon 162,3, W. de Leux 160,1, O. Saey 158,2, T. Bertram 148,7 pins. Teams: Buyze 12 punten, Azijnhal zen 12, Pinknokkers 11, De Mossel- bank 11, Speelvogels 10, Foulliners 10, The Bowlers 7, Tien Ponders 6 punten. Commissie - De raadscommis sie financiën van Sas van Gent komt vanavond bijeen in het gemeentehuis. Op de agenda staat de bouw van een opslag plaats voor chemische afval stoffen en de aanpassings werkzaamheden in de wijk St. Albert. De vergadering begint om 19.00 uur. AND AG 20 OKTOBER 1986 Aandacht voor het ballengooien. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De afgelopen week einde gehouden fancy fair van de Ka tholieke Bond van Ouderen afdeling Sas van Gent is prima verlopen. Veel leden, maar ook belangstellenden van buiten de bond, kwamen zaterdag- en zondagmiddag een kijkje nemen in De Roselaer. In de grote zaal waren tal van leuke spelletjes te doen, die door KABO-leden zelf bemand werden. Het Rad van Avontuur draaide onder de welbe spraakte leiding van mevrouw Maas op volle toeren en met de regelmaat van de klok ging er fraaie prijzen uit. Behalve actief meedoen, kon men zich ook wagen aan een gokje. Zo kon het publiek onder meer een gooi doen naar het aantal bruine bonen in een glazen pot, het gewicht raden van het dagelijks bestuur-dit bleek na afloop gezamenlijk 248,5 kg te zijn - of probe ren de naam van een pop te raden. Wer kelijk zenuwslopend was een poging bij de van tv bekende Ruis-spiraal. Achter in de zaal was fraai handwerk tentoon gesteld van eigen leden en tussendoor - FOTO WIM K00YMAN kon men genieten van een goede kop koffie met een wafel. Voorzitter Ben Mulder toonde jsich gisteravond na afloop van het evene ment uiterst tevreden: „Alles is fantas tisch verlopen, de mensen hebben veel plezier gehad en de opbrengst is goed. Vooral zondagmiddag was het lekker druk en heerste er een goede sfeer". De algemene leiding van de fancy fair was in handen van Piet Freijser in samenwerking met penningmeester Ko Kok. Wethouder L. Marquinie van de gemeente Sas van Gent verrichtte za terdagmiddag de officiële opening. Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Een groot lek in een persleiding is er de oorzaak van dat het Tho- lensche Gat, de laatste ope ning in de Oesterdam bij Ber gen op Zoom, niet vanmiddag om 12.00 uur, maar pas morgen rond dat uur dicht zal zitten. Het lek werd zaterdagmiddag ontdekt door de aannemers combinatie die het werk uit voert. Onmiddellijk werden de werkzaamheden gestaakt om te voorkomen, dat de defecte leiding, waaruit met grote kracht zand en water spoten, de Thoolse Dijk, waarover de leiding was gelegd, zou be schadigen. De leiding loopt van de zui ger Aquarius via deze dijk naar het Tholensche Gat. Op het moment dat het lek werd ontdekt zat er al 2,6 mil joen kubieke meter zand in het te sluiten gat. Er moet in to taal 3 miljoen kubieke meter worden gedeponeerd. De offi ciële viering van de sluiting van de Oesterdam - de dam verbindt Tholen met Zuid-Be veland - is voorlopig 24 uur uitgesteld: zij was gepland voor dinsdagmiddag 13.30 uur; dat wordt dus nu waarschijn lijk woensdagmiddag. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is er nau welijks sprake van schade. Er zullen alleen wat meer uren uitbetaald moeten worden. De werkzaamheden rond de slui ting van het Tholensche Gat lagen voor op het schema. Door deze tegenslag hoefde zondag de stormvloedkering in de Oosterschelde monding niet helemaal gesloten te wor den. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om de kering vanaf zondag, 26 tot 36 uur he lemaal dicht te houden. Nu gaat de kering pas van middag om 12.00 uur helemaal dicht. Morgenavond om 18.00 uur gaat ze weer open. Afgelopen zaterdag zat de stormvloedkering voor 60 pro cent dicht, en gisteren voor 55 procent. Volgens dr. Ir. J. Leentvaar van de Dienst Getijdewateren van Rijkswaterstaat in Mid delburg is er geen sprake van milieuschade. 'ostburg kan twee ion meer besteden Van onze correspondent Van een onzer verslaggevers öTBURG - Het kan niet gezegd worden dat jemeente Oostburg echt slecht bij kas zit. anks alle pessimistische geluiden over de ulgen van de rijksbezuinigingen heeft stburg het komende jaar ruim drie ton om ike dingen' mee te doen. dat mag u niet missen! Orders afsluiten op de Contacta in Goes. Geopend vanaf 19.00 uur. Dinsdag en woensdag vanaf 14.00 uur. Nieuwe producten show, 100 deelnemers, business to business autstraat 135,1097 DN Irdam. Tel. 020 - 93 89 73 nde begroting gaat het college van B en W er nog uit dat er 'slechts' één ton aanwezig is om nieuw jd mee te voeren, een bedrag waar veel besturen doers op zullen zijn. 0 ton extra ruimte is jaan door wijzigingen en lillingen van de begroting Lezers (lie verhuizen, verbouwen of gewoon eens wat anders I willen, doen in de advertentie kolommen ideeën op en vinden daar ook het voor 0hen aangewezen adres. zich uitvoerig in de krant. e correspondent HSKIL - Uit een aan de iwlaan te Sluiskil gepar- 1 staande rijdende winkel J. S. uit Sluiskil is in de itïan zaterdag op zondag neer 30 kilo kaas gestolen, ier miste de eigenaar een neer 100 pakjes sigaret- Men had zich toegang ver- li door het vernielen van uit. lose Haagse redactie HAAG - De recreatie- liep de Volkeraksluizen is 1986 enorm toegenomen, untal passages lag er al ien jaar ruim zestien pro- hoger dan in 1985. Dat t uit een reeks door de I Verkeerskunde van iwnterstaat bewerkte tel- die gisteren werden leeerd. drukste punt voor de itievaart is de Grevelin- te Bruinisse, tussen ;en en Oosterschelde, passages in de pe- ®i tot en met septem- "3. Bij de Volkerak-slui- irden in diezelfde 43.766 recreatievaar- de Zandkreeksluis Veerse Meer en Ooster- 34.574 recreatievaar- Dlad, in samenwerking met de Stichting Ideele Reclafli (ADVERTENTIES) je doorgaans 'iet veel te doen. 'w wat we doen, 111 we goed of beter. ID CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN 49 Tel. 01150-97455 Jbq enorm vervelend ^weten we maar al te y kunt er wat aan doen. J .ajQ kunstgebitspecialis- I e zich al jaren op hoog deze problematiek Men. °P gebied staan de «tingen niet stil. Wij 1 u verschillende ade- °plossingen bieden, ^vrijblijvend praten. 1 vervoersproblemen, ïen wij oplossen. Wij JL? u waar, maandag |vn,dagvan 9.00 tot 17.00 ^took bellen 01158- '87 door de leden van de finan ciële commissie. Wanneer alle veranderin gen worden overgenomen blijft Oostburg, volgens de commissie, de goedkoopste woongemeente van Zeeuwsch- Vlaanderen. Uit een onder zoek van het CNV, korte tijd geleden, bleek al dat Oostburg tesamen met Terneuzen de goedkoopste is. Die uitslag wordt momenteel te pas en te onpas aangehaald door de 'trotse' bestuurders van de ge meente. Vooral de liberale wethouder van financiën, J. Thomaes, is nu een grote fan van het CNV geworden. Tij dens de vergadering plaatste L. Cuelenaere-Faes (CDA) een kanttekening bij dat onder zoek. Volgens haar zijn de ge meentelijke tarieven wel rela tief laag, maar de heffing van bijvoorbeeld het waterschap 't Vrije van Sluis behoort tot de hoogste van het land. De extra twee ton wordt ge vonden door het volgende jaar geen nieuwe vrachtwagen en bestelbus aan te schaffen. De beide auto's die vervangen moeten worden voldoen nog goed en men vind het onzin om ze al na zes jaar in te ruilen. Het college had verder een kwart miljoen gereserveerd om fietspaden aan te leggen. Omdat de grond voor deze pa den nog bij lange na niet is verworven is die post terug gebracht tot 125 mille. De com missie steunt in overgrote meerderheid het plan van de PvdA om tot onteigening over te gaan wanneer blijkt dat eigenaars ten behoeve van de aanleg van die paden geen grond willen verkopen. Verder is ook voorgesteld om fiks te bezuinigen op het gemeentelijk apparaat. Zo moeten onder andere de lich ten in het gemeentehuis min der branden en het onderhoud van de sportvelden moet ef fectiever. Bovendien is er een tijdelijke personeelsstop voor gesteld. Deze bezuinigingen leveren ruim anderhalve ton op. Het ziet er naar uit dat die drie ton gebruikt gaat worden om de VW te herstructure ren, de avondopenstelling van de secretarie in te voeren en een reorganisatie-onderzoek te laten uitvoeren naar het functioneren van het gemeen telijk apparaat. De uitslag van dat onderzoek zal waarschijn lijk de nodige financiële con- cequentes hebben. Ook is er geld nodig om een onderko men voor de Oostburgse scouts te bouwen en naar verwach ting is er ook nog geld nodig om de kortingen op de sociaal- culturele sector voor een deel op te vangen. TERNEUZEN - Het vierdaagse buurtfeest voor de Bomen- en Plantenbuurt in Terneuzen is zaterdag afgesloten met een op treden voor de kleintjes en een groot Takkenbal. De feesten zijn in him opzet geslaagd. Bazar - De stichting Welzijn voor Ouderen afdeling Ter neuzen sloot de bazar af met een positief saldo van 24.592. Het publiek had ook dit jaar weer de keus uit diverse spe len, waaronder een Ameri kaanse loterij en een rad van avontuur. Veel belangstelling was er ook voor de huisvlijt van de ouderen. Diverse hand werken waren geliefd eprijzen of werden verkocht. Verde rliepen vooral de verkoop van oliebollen en de rommelmarkt goed. De organisatoren schat ten dat er meer dan 1500 men sen de bazar in dienstencen trum De Veste hebben be zocht. Marco Pijpelink en Henk Dees krijgen de beker van de miss - foto wim kooyman Van onze correspondent BIERVLIET - Henk Dees en Marco Pijpelink zijn zater dagavond dan toch nog win naar geworden van de Bier- vlietse rollenzesdaagse. Al en kele dagen ging de strijd tus sen en hen en Piet Harms en Marco van Uytdewilligen. Een bomvol café 't Oude Raadhuis genoot met volle teugen van de entourage. De spanning werd zelfs erg hoog, toen in de ploe- genwedstrijd het verschil tus sen de beide koppels slechts vierhonderdste van een se conde bedroeg. Luc Lampo zorgde in de sprint gelijk al voor een sensa tie door met 20.64 de eerste plaats weg te kapen voor de neus van Marco van Uytde willigen, die in 20,72 eindigde. Henk Dees kwam met zijn tijd, 20.99 niet verder dan de derde plaats. Hierdoor werd de ploe- genwedstrijd helemaal van erg groot belang. Verrassend kwam het kop pel Buzeyn-Lampo als win naar uit de bus met een tijd van 1.00.02. De twee concur renten, Dees-Pijpelink en Harms-van Uytdewilligen zorgden voor een geweldige slotfase van deze succesvolle rollenzesdaagse. Met het blote oog was het niet te zien. Het verschil bedroeg slechts vier honderdste van een seconde in het voordeel van Henk Dees en Marco Pijpelink. Protesten hielpen niet meer, de klok was het bewijs. Hierdoor werden Henk Dees en Marco Pijpelink toch nog winnaar. Desiree Burky, de rondemis, volbracht haar taak met verve. Na afloop van de zesdaagse konden de bezoe kers zich nog op de dansvloer wagen. Eindstand: 1. Henk Dees-Marco Pij pelink; 177 punten (Oude Raadhuis), 2. Piet Harms-Marco van Uytdewilligen 174 (Dallinga), 3. Rudy Buzeyn-Luck Lampo 169 (Provoost), 4. Marc van Over- beek-Luc de Naeyer 154 (Hoekert en Compiet), 5. Frank Tas-Peter Reynierse 144 (Van den Hemel), 6. Chris Burky- Harry Middel 138 (Meyers) 7. Clement Bonte-Johan de Reu 128 (Willem Beu- kelszoon) 8. Jacco Huisman-Frans Doe selaar 122 (Scaldis), 9. Cor Verplanke- Paul van 't Westeinde 102 (Provoost) 10. Tonny Versluys-Johnny Doens 98 (Tob betje) 11. Jaap Burky-Peter Vercruysse 94 (ROB), 12. Carlos Boerman-Willy Tanghe 88 (de Ruysscher), 13. Bert en Rolf Hoving 73 (Ador) 14. Martin Ocke- Erwin Scheele 64 (La porte d'or, 15, Peter van Voren-Paul Ceulenaere 64 (voetbal vereniging Biervliet) 16. Judith de Pauw-Ronny Trippert 51 (Centrum Markt). Van onze correspondente TERNEUZEN - De kinderboekenweek 1986, is dit weekend afge sloten. Hoewel in de Zeeuwse openbare bibliotheken aanmerke lijk minder activiteiten rond het kinderboek werden gehouden dan andere jaren, kan toch gezegd worden dat het een succes volle tiendaagse geweest is. Duizenden kinderen zijn op zeer uiteenlopende wijze met jeugdboeken bezig geweest. Door lezingen van schrijvers bij te wonen, filmvoorstellin gen over boeken te bezoeken, of deel te nemen aan kleur- en voorleeswedstrijden, spelletjes of diavoorstellingen. In een groot aantal bibliotheken was bovendien een tentoonstelling over de bekroonde kinderboe ken opgesteld. Dat niet iedereen blij was met het thema van de kinder boekenweek, boeven, blijkt uit een extra krant, uitgegeven door de federatie van reclasse- rins-instellingen als speciale bijlage van het school-tv weekjournaal, een wekelijks verschijnende krant. In de Boevenbode van de reclasse ring probeert men een beter beeld te geven van gevange nissen en gevangenen dan vaak in kinderboeken gebeurt. Met de uitgave van de re classering sluit men overigens aan bij het doel van de kinder boekenweek; aandacht beste den aan het kwalitatief betere jeugdboek. In dit geval dus het boek, dat de werkelijkheid van het gevangeniswezen zo goed mogelijk weergeeft. Van onze correspondent TERNEUZEN - De scouting groep St.-Hubertus uit Ter neuzen heeft zowel zaterdag als zondag veel contacten ge legd met andere scoutinggroe pen in Nederland en ver daar buiten. Dit in het kader van de jaarlijkse JOTA (Jamboree on the air). Zaterdag waren de Rowans van de Terneuzense scouting groep paraat op de 20- en 80- meterband. Op de speciale JO- TA-frequentie werd geest driftig contact gezocht met an dere groepen. Onderling wer den vervolgens gegevens uit gewisseld over de groeps grootte, de samenstelling en de activiteiten van de scouts. „Niet in alle landen is het ech ter toegestaan om gegevens uit te wisselen," aldus Danny van Woerkom van de St.-Huber- tusgroep. De verste oproep kwam za terdagmiddag uit Trinidad, zo'n 7000 kilometer hier van daan. Andere stations die 'ge haald werden' waren Zuid- Amerika, Griekenland, To ronto, Scandinavië en Italië. Dit laatste station bleek be mand te zijn door meisjes, het geen de vraag om informatie bij de Rowans sterk deed toe nemen. OOSTBURG - De voormalige concertpianiste Rutz Stelzer uit Hoofdplaat, die jarenlang triomfen vierde in Polen en Duitsland, geeft samen met enkele vrienden en leerlingen zondag 26 oktober een concert in heiP multi-functioneel cen trum Den Hoekzak in Oost burg. Ze kwam een aantal jaren om gezondheidsredenen terug naar Zeeuwsch-Vlaanderen. In haar vrije tijd bereidde zij heel wat jonge mensen voor op verdere muziekstudies. Ze heeft de leiding over twee zangkoren, de kerkkoren en het kinderkoor uit Hoofdplaat en IJzendijke, maakt deel uit van kamermuziek-ensembles en bouwde de laatste jaren een grote vriendenkring op van oud-leerlingen, geestverwan ten en muziekliefhebbers. Het programma dat Rutz Stelzer heeft samengesteld is zeer afwisselend. Werken voor trompet, trombone en piano solo, maar ook werken voor één of twee piano's en dan wel met 4 of 8 handen. Solozang door sopraan Ingrid van Ree met pianobegeleiding van de organisatrice en optredens van de koren die naast enkele repertoire-stukken het Oud- Nederlandse zangspel 'Wij zijn de muzikanten en komen uit Nederland' uitvoeren. Het concert begint om 17.00 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 7