NAM zoekt olie in IJsselmeer DEK DE iCHILLEN Russische troepen uit Afhanistan 1ROKX OVER PARLEMENTAIRE rchologie discipli in Vechtpartij rond Olympische delegatie Ie Koning ziet weinig plan bedrijfscrèches Nederland en België schuilplaats terrorisme' rotere afgang VAN AGT: 'WALGELIJK GEDRAG DEMONSTRANTEN' IEUWSOVERZICHT ODDOO OPOBINNEN-/ BUITENLAND FINNEN-BUITENLAND" rankrijk zet Maliërs het land uit Moeten de ernstige beschuldigingen worden beoordeeld, wgemeester Van Thijn, NOC-voorzitter Vonhoff en gewoon an dit weekend eendrachtig aan het adres van de actie- P No Olympics hebben geuit? Als een poging om heel Ne- hjPin een soort na-olympische kater te laten delen? AFSCHEID 8.000 MANSCHAPPEN Vijfhonderd arrestaties in Wackersdorf 'VS achter politieke moord in Engeland' Amal wellicht bereid tot ruil met Israël Spoedzitting Veiligheidsraad gevraagd Frankrijk wijst opnieuw Bask uit Kamer tegen meer centra buisbabies Onderzoek naar huisartsenpraktijk VS steun gevraagd voor opstand Suriname Zon en maan r Hoogwater liANDAG 20 OKTOBER 1986 T7 .mbassades Club 3 - 14 15,17.35,19.35 en 21.35^ ;kwise. mbassades Club 4 - 14 15 en 20.30 u. Out of Africa «lyERSUM (ANP) - Minister De Koning (emancipatie) ziet wSnoiot doBi'd en 22 .iriie in bet intitiatief-wetsontvoorstel van de PvdA om be- 14 16 30 19 en 21 ijlscrèches te stimuleren. De PvdA wil dat doen via een belas- b,u. -3() „MTtleel voor de betrokken ondernemingen. De minister Valt Disney's fantasia. 13.30,15 i aanslag deonl - 14,16,18.25en 50 u. 9 V2 weeks. deon2 - 14,16,18,20en u. Camorra-De Italiaanse ma Odeon3 - 13.55,15.40, 1.45,19.50 en 21.55 u. FX: Mn by illusion. deon4 - 14,16.30,igen |30 u. Jean de Florette. .^oordeel voor de betrokken ondernemingen. De minister apper -'l3.30,''15.45 isÜl'at over2leit' dan grotendeels voor de kosten opdraait. 11.15 u. De aanslag. Koning zei zaterdag voor de radio dan ook grote twijfels te ijbenover het voorstel. Ook werkgevers en werknemers toon- !,zich deze week niet erg ingenomen met het PvdA-plan. De «iking die de indieners Vermeend en Van Nieuwenhoven aan- l<en voor de 35 miljoen belastingderving (het PvdA-voorstel bestrijding van fraude in de vennootschapsbelasting) is er ;',ens De Koning 'met de oren bijgehaald'. rfn betere oplossing vindt de minister een regeling als het ^ouderschap, waarmee momenteel wordt geëxperimenteerd. ENKHUIZEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) zoekt naar winbare gas- en olievelden in de bodem van het IJsselmeer. Sedert begin oktober verricht een gespecialiseerd bedrijf in opdracht van de NAM op het IJsselmeer seismisch onderzoek. „Het is qua geologische kennis één van de laatste witte plekken van Nederland en we hebben nog geen idee of de bodem winbare hoeveelhe den gas of olie bevat", aldus heeft een woordvoerder van de maatschappij dit weekeinde desgevraagd verklaard. De woordvoerder verwacht dat het seismisch onderzoek in de loop van 1987 uitsluitsel zal geven, of de diepe onder grond van het IJsselmeer in aanmer king komt voor een diepboring. In 1982 uitgevoerd seismisch onderzoek is daarvoor volgens hem te grof van opzet geweest. Aan de hand van verfijnder seismische gegevens hoopt de NAM op geselecteerde plaatsen proefboringen en produktieproeven te kunnen ver richten. Alleen op die manier kunnen het bestaan en de globale omvang van gas- of olievelden worden vastgesteld. De woordvoerder zegt zich bewust te zijn van de waarschijnlijke weerstand van milieugroeperingen tegen boorac- tiviteiten in het IJsselmeer. „Wij zullen net als bij de Waddenzee-boringen moeten en kunnen aantonen, dat gas- en oliewinning zonder blijvende schade voor het milieu kan plaatsvinden", al dus de woordvoerder. Ook houdt de maatschappij rekening met oppositie van waterleidingbedrij ven. Het IJsselmeer fungeert als zoet water-spaarbekken voor diverse in westelijk Nederland gevestigde water- leidingbedrij ven. NIKLAAS Stadsschouwburg - 20 u. bt is geen leven Jeanne', to- inge Café de Landbouw - 20 u. ■jskaarting. Ijlst V. Blommaert - 14,30 u. hieting. klinge Ir. de Moor - 15 u. Ihieting. 3EWACHT IVanSteene Ihieting. 15 u. een motie van wantrouwen SCHIPHOL (ANP) - Staatssecretaris Brokx eschouwt de komende parlementaire ABP- nquête niet als een motie van wantrouwen te en zijn persoon. Evenmin heeft hij aanleiding te veronderstellen dat ij door zijn eigen partij, het CDA, in de steek is gela- s nu de christen-democraten in de Tweede Kamer de parlementaire enquête hebben ingestemd. JLST Galerie van Geyt - Selectie It het werk van Hugo Metsers, leop. ma. t/m vrij. 9-12en 14-1] T za. tot 17 u. zo. 14-18 u. di esl. (tot 27 okt.). ERNEUZEN Museum - Lino's, litho's, le eningen en beeldhouwwerken fin 4 Zeeuwse kunstenaars, (tol 1 okt.). T. NIKLAAS Stedelijk Museum - Werken an de 19-de eeuwse portret- childers August en Frans de (lilde. Geop. dag. 14-17 u.za. en 14-17 u. zo. 10-13 en (tot 17 nov.). 15-1 hr lit serif okx rare de wetenschappeli itdieping van de overwei ;n die iedere krantelezer ■lijks heeft bij het loornemen van zijn dagblai Onderwerpen die per hooi suk aan de orde komen z i.a.: besluitvorming in cris ituaties, etnocentrisme liscriminatie, generatieco iet en jongerenprotest, in lationale communicatie jropaganda, leiders en vt ,'ingen, militarisme en pacii ne, nationaal karakter en s ■eotiepen, progressiviteit lonservatisme, verkiezin rampagnes en partij pro] ;anda, vijandbeeld en vijar lenken. 'olitieke psychologie, ling en overzicht. Redac (aap van Ginneken en Ba Kouijzer. Samsom reeks p ■hologie en samenleving. 8 Samsom, Alphen aan denB »rijsf 33,-. okx zei dit zaterdagmid- bij zijn terugkeer uit Pa- waar hij heeft deelgeno- aan een conferentie van windslieden van volkshuis- en stedenbouw van de aden van de OESO, de inter zonale organisatie voor tonomische samenwerking ontwikkeling. inders zou het zijn als het alementaire onderzoek zich Sluitend zou uitstrekken de periode dat Brokx als tatssecretaris van volks- uisvesting politieke verant- tordelijkheid heeft gedra- 1977 tot 1986. Aangezien enquête teruggaat tot 1968 vroeger is daarvan naar in mening geen sprake. „Zo iets fout is gegaan in de eriode voordat ik politiek mtwoordelijk was, dan de Kamer geen politieke antwoordelijkheid con- faeren voor de zittende be- lindsman van dit ogenblik. Over de vraag van het ver- n van consequenties aan gang van zaken heeft nog niet nagedacht, zou trouwens de zaak op kop zetten als alleen al het tvan een parlementaire en tte zou leiden tot het ont- tkken van politieke verant- Bdelijkheid." Brokx sluit niet uit dat men s gevolg van de parlemen- enquête wat specifieker ar subsidieregelingen, met name in de bouw, gaat kijken. „Ik zou het betreuren als een zekere terughoudendheid bij beleggers ertoe zou leiden dat er minder woningen worden gebouwd." Gevolg daarvan zou zijns inziens zijn grotere werkloosheid in de bouw en, indien compensatie zou wor den gezocht in de woningwet- bouw, een ophoging van het financieringstekort. „En daar heeft vorige week niemand om gevraagd tijdens de algemene politieke beschouwingen in de Tweede Kamer." Zonder zijn politieke ver antwoordelijkheid te willen afschuiven komt Brokx tot de conclusie dat de staatssecreta ris op een departement eigen verantwoordelijkheid draagt voor zijn portefeuille. Wat niet wegneemt dat de minister verantwoordelijk is voor het totale beleid. Die ministeriële verantwoordelijkheid ligt daar als een paraplu overheen. Op de vraag hoe de ambte naren op VROM tegen het parlementaire onderzoek aan kijken zei Brokx: „leuk is het niet. Wij moeten de motivatie gaande houden. Het werk gaat echter gewoon door. Ik blijf de onderzoeken die gaande zijn naar het subsidiebeleid bege leiden en daarnaast de verant woordelij kheden van mijn portefeuille behartigen en verder wacht ik het parlemen taire onderzoek rustig af." ïl'LEN (DPA/AFP) - Nederland en België zijn de landen m Westduitse terroristen bij voorkeur hun 'schuilplaats' Dit heeft de Westduitse federale procureur-generaal, Kurt «Mann, verklaard in een interview met de Keulse krant 'Köl- teochte terroristen neigen er minder toe dan voorheen naar "nkiijk uit te wijken, daar de 'politiecontrole in dat land ver tikt is en dat de risico's gearresteerd te worden groter zijn'. De ttireur-generaal is van mening dat er geen 'Euroterrorisme' staat, in die zin dat er 'geen internationale organisatie is met 'centrale leiding'. 1 is er sprake van een ideologische en logistieke samenwer- tussen de Westduitse Rote Armee Fraction (RAF), de Reorganisatie Action Directe (AD) en de Belgische commu- jksche Strijdende Cellen (CCC), aldus Rebmann. Hij riep op toe oprichting van een Europees centaal bureau voor terroris- ijding. Door onze correspondent MUIS - Op last van het Franse ministerie van Binnenlandse ™n is zaterdagavond een groep van 101 'illegale' Maliërs op 'uegtuig gezet naar Bamako, de hoofdstad van Mali. oarbij speelden zich dramatische taferelen af in de vertrek- •on het vliegveld Orly omdat een aantal Maliërs weigerde in •oppen uit vrees voor slechte behandeling in eigen land. De politie greep hardhandig in en ketende enkele protes- ers net handboeien vast aan hun vliegtuigstoel. maatregel is onderdeel van het omstreden plan van minis- osqua van Binnenlandse Zaken die Frankrijk wil ontdoen '"gewenste vreemdelingen. ba pjooq do '01 'snuil q '8 'japiop uba uaoqos '1 qoaa unid g '.rated uba P* pjooij 'pjq z 'sijun sow 'ar lijkt het even op wanneer Van Thijn en co het gespuw en aw dat donderdagavond in Lausanne heeft plaatsgegrepen, aan het aantal IOC-stemmen dat daardoor verloren is Amsterdam zou de eerste ronde hebben overleefd jEn wie weet of we dan uiteindelijk toch niet op de hoogste fes echt Z0LJden zijn gekomen. TT die cijfermatige benadering lijkt ons van weinig belang. waar is dat leden van de actiegroep donderdagavond een e van racisme hebben weggegeven door Afrikaanse IOC- Ult te schelden en te bespuwen, is dat een veel grótere af- voor ons land dan het geringe aantal stemmen dat vrijdag "s'erdarn werd uitgebracht. Een van de demonstranten die Vonhoff toeschreeuwt. AMSTERDAM (ANP) - Direct na de aankomst van de Amsterdamse Olym pische delegatie in het Wereldhandels centrum in de hoofdstad zaterdagmid dag, heeft zich een *behoorlijke' vecht partij voorgedaan. Uiteindelijk moesten ongeveer der tig man van een parate eenheid een charge uitvoeren om de zestig demon stranten uit elkaar te halen, zo heeft een politiewoordvoerder zaterdag avond meegedeeld. De moeilijkheden begonnen volgens hem nadat de 23-jarige Amsterdam mer G.A.S., die Commissaris der Ko ningin Vonhoff in het gezicht had ge spuwd door enkele mede-demonstran ten uit handen van de politie-agenten was ontzet aan wie Vonhoff hem had overgedragen. De politie - die inmid dels versterking had gekregen - heeft de man meteen weer aangehouden, waarop een vechtpartij ontstond. Vol gens de politiewoordvoerder werden de agenten bespuugd, getrapt en geslagen. Commissaris van de Koningin in Brabant, Dries van Agt, zei na terug komst uit Lausanne op Schiphol dat de IOC-verkiezing is uitgelopen op een to tale vernedering voor ons land. „Het walgelijke gedrag van Nederlandse de monstranten in Lausanne heeft daar belangrijk toe bijgedragen". Van Agt was lid van de Stichting Olympisch Comité Amsterdam 1992. Van Agt sprak in uiterst felle be woordingen over het optreden van een volgens hem betrekkelijk kleine groep Nederlandse demonstranten, donder dagavond in Lausanne. Volgens Van Agt zijn zwarte Afrikaanse IOC-leden in 'kwalijke en obscene taal' nageroe pen, zijn er leden in het gezicht ge spuwd, werden er bierflessen op auto's kapot geslagen en zijn er bedreigingen geuit. Dit alles volgens Van Agt ge paard gaande met gekrijs en gejoel. De actie van Nederlanders in Lau sanne worden volgens Van Agt in het buitenland in een lijn gezien met het beeld van ons land tijdens de inhuldi ging van Koningin Beatrix en de rellen tijdens het bezoek van de Paus aan ons land. „Dit ligt in het verlengde. Het versterkt de indruk dat ons land er een is van slampampers, drugsverslaafden en anarchisten, van ontspoorden, al thans van een land dat niet in staat is dit gedrag te reguleren", aldus een bit tere Van Agt. „Ik ga niet beweren dat wij zonder de demonstraties de Spelen van 1992 hadden gekregen. Maar met stelligheid en overtuiging durf ik te zeggen dat wij zonder die acties hoog in het klas sement zouden zijn geëindigd, zo niet de hoogste plaats hadden gehaald", al dus Van Agt. Bij het comité No-Olympics zijn vooral de uitspraken van Vonhoff over de demonstraties in Lausanne ver keerd gevallen. De tegenstanders van de Amsterdamse Spelen lieten weten zich nu tegen de Olympische Spelen in Barcelona te keren. In het handelscen trum onthulde Van Thijn dat leden van het Internationaal Olympisch Comité hem in Lausanne bijna te lijf waren gegaan uit ontstemming over de de monstratie donderdagavond voor hun hotel. Saar Boerlage, voorzitster van No Olympics, ontkende zaterdag de be schuldigingen dat leden van de actie groep in Lausanne en Amsterdam ra cistische uitlatingen zouden hebben ge daan. „Het mag uit de afgelopen weken duidelijk zijn dat wij racisme in welke vorm dan ook willen bestrijden. Daarom hebben wij in Lausanne ook actie gevoerd tegen het feit dat Neder landse bedrijven die in Zuid-Afrika in vesteren, de Olympische campagne on dersteunen. Wij zullen nooit racistische uitlatin gen van wie dan ook accepteren. Tij dens onze acties tegen de Olympische Spelen, die zeker bij tijd en wijle fel maar geweldloos waren, zijn door ons geen discriminerende uitlatingen van demonstranten gehoord. Wij vinden dat burgemeester Van Thijn en de he ren Vonhoff en Van Agt aan moeten geven hoe zij tot die zwaar wegende beschuldigingen kunnen komen. Zij waren daar zelf niet bij". KABOEL (AFP/UPI) - Een Russisch luchtdoelregiment marcheerde zondag onder strenge veiligheidsmaatrege len door Kaboel na een plech tigheid ter gelegenheid van de terugtrekking van 8.000 man Russische troepen uit Afgha nistan. Bij de parade viel op dat de voormalige Afghaanse leider Babrak Karmal nog populari teit geniet onder de bevolking, in tegenstelling tot de huidige sterke man, Najibullah. De parade van ongeveer 600 Sovjet-soldaten betekende de voltooiing van de terugtrek king van zes Sovjet-regimen ten, die woensdag begon. Vol gens de Sovjetunie is de terug trekking een gebaar van vre de. Maar na de aftocht blijven er volgens westerse schattin gen nog rond 110.000 man Rus sische troepen in Afghanistan. De terugtrekkingsceremonie werd gehouden op een grote Russische basis aan de rand van de Afghaanse hoofdstad. Twee eerdere plechtigheden, waarvoor speciaal westerse journalisten waren uitgeno digd, werden deze week ge houden in het noorden en wes ten van het land. Hoewel Russische militaire functionarissen hebben tegen gesproken dat de troepen zijn betrokken geweest bij zware gevechten, marcheerden de troepen langs een ziekenhuis waar tientallen kameraden, gekleed in blauwe ziekenhuis uniformen, hen uitzwaaiden. „Kaboel, het hart van de re volutie in Afghanistan", ver klaarde de Afghaanse leider Najibullah tijdens een plech tigheid voor de parade. Ba- brak Karmal, die in mei werd afgezet en nu als president (ADVERTENTIE) HALSTRAAT 12, BREDA van de Revolutionaire Raad geen praktische macht heeft, maakte tijdens de parade zijn publieke heroptreden. In tegenstelling tot Najibul lah, die werd omringd door functionarissen en verslagge vers, werd Karmal begroet door tientallen Afghaanse mannen en vrouwen. Hij werd in de armen gedrukt en ge kust, en sommige vrouwen huilden van emotie. Na zijn kennelijk door Moskou goed gekeurde afzetting in mei werden vanuit Kaboel sympa thiebetogingen gemeld voor Karmal. Bijeengedromde ver slaggevers lieten de 40-jarige partijleider Najibullah links liggen en richtten zich tot Karmal, die zei dat hij het goed maakt. „De mensen mo gen me nog", glimlachte de 55- jarige Karmal, die zei dat hij president (van de Revolutio naire Raadl bliift. MÜNCHEN (DPA) - Hoewel vrijdag een einde was gekomen aan de zogenoemde 'blokkadedagen' rondom de omstreden kernop werkingsfabriek in het Zuidduitse Wackersdorf, is het ook dit weekeinde in de omgeving van de Beierse plaats onrustig geble ven. Volgens de Westduitse politie hebben tegenstanders van kernenergie deels gewelddadige acties ondernomen. De afgelo pen dagen zijn bijna 500 arrestaties verricht. Tijdens het week einde werden opnieuw straten afgesloten met brandende barri cades en vernielingen aangericht bij de spoorwegen. Voorts wer den telecommunicatievoorzieningen vernield en een hoogspan ningsmast omver gehaald. Volgens opgave van de politie zijn vanaf woensdagavond tot zondagmiddag in de omgeving van Swandorf 494 demonstranten opgepakt. Op een persoon na - te gen wie een arrestatiebevel was uitgevaardigd - zijn alle de monstranten weer op vrije voeten gesteld. BIRMINGHAM (RTR) - Een rechts Lagerhuislid in Engeland heeft zaterdag beweerd dat de Verenigde Staten betrokken zijn geweest bij de moord op een vooraanstaand lid van de Conser vatieve Partij en vertrouweling van premier Margaret Thatcher zeven jaar geleden. Enoch Powell zei in een rede tot conserva tieve studenten in Birmingham dat de moord in 1979 op de con servatieve woordvoerder voor Noord-Ierland Airey Neave niet, naar wordt aangenomen, werd gepleegd door het verboden Ierse Republikeinse Leger. Powell zei dat de moord deel uitmaakte van een door Amerika gesteunde samenzwering om Noord-Ier land te scheiden van Groot-Brittannië en een Navogezind ver enigd Ierland te creëren. Neave moest uit de weg geruimd wor den omdat hij een sta-in-de-weg werd geacht. „Het obstakel werd opgeruimd toen Neave aan de vooravond van zijn ambts aanvaarding werd uitgeschakeld", aldus Powell, die jarenlang conservatief Lagerhuislid was en die nu de Noordierse Ulster Unionist Party vertegenwoordigt. SIDON (RTR) - Een woordvoerder van de shiitische militie Amal in Libanon heeft er zaterdag op gezinspeeld dat zij mis schien bereid is om de door haar gevangen genomen Israëlische luchtmachtmilitair te ruilen voor Libanese gevangenen in de ge vangenis van Atlit in Israël en het detentiekamp Khiam in Is- raëls 'veiligheidszone' in het zuiden van Libanon. De woord voerder, die zijn identiteit niet wilde onthullen, wilde niet ant woorden op de vraag om wat meer bijzonderheden, maar zei: „Wij hopen dat de Israëliërs onze gevangenen in Khiam en Atlit zullen vrijlaten". Israël heeft in het verleden Libanese en Pales tijnse gevangenen in zijn handen geruild voor Israëliërs in han den van de tegenpartij. Het zegt evenwel dat het geen bevoegd heid heeft wat Khiam betreft, omdat dit kamp wordt beheerd door het Zuid-Libanese Leger (SLA), de militie in het zuiden van Libanon die Israëls bondgenoot is. De luchtmachtmilitair werd donderdag gegrepen nadat zijn toestel tijdens een luchtaanval op het zuiden van Libanon was neergeschoten. Leden van Amal hebben zaterdag zwaar machinegeweervuur uitgewisseld met drie Israëlische kanonneerboten die probeerden de haven van Tyrus te naderen. De kanonneerboten, die zich op ongeveer 2 ki lometer uit de kust bevonden, stieten op hevig automatisch vuur, zo werd gezegd. De boten patrouilleren voor de kust sinds het neerschieten van een Phantom van de Israëlische luchtmacht op donderdag door Amal en het gevangen nemen van een inzitten de. NEW YORK (RTR) - Nicaragua heeft volgens diplomatieke kringen in New York gevraagd om een spoedzitting van de Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties, naar aanleiding van de ondertekening door president Reagan van de wet die 100 miljoen dollar hulp voor opstandelingen in Nicaragua vrijmaakt. In haar verzoek aan de raad heeft de Nicaraguaanse ambassadrice, Nora Astorga, gewezen op de uitspraak van het Internationale Gerechtshof in Den Haag in juni, dat de klacht van Nicaragua tegen de Verenigde Staten over hulp aan de zogenoemde 'Con tra's', gegrond is. Washington weigerde de rechtsmacht van het internationale hof te erkennen en wees de uitspraak af. CIBOURE (UPI) - Frankrijk heeft zaterdag een van terrorisme verdachte Bask uitgewezen naar Spanje. Hij is de dertiende Spaanse Bask die sinds juli naar zijn vaderland is terugge stuurd. Alberto Barrena Zugazagoitia, van wie de politie denkt dat hij lid is van de Spaans-Baskische militante afscheidingsbe weging ETA, is uitgewezen in het kader van premier Jacques Chiracs politiek van samenwerking met Madrid in de strijd te gen het Baskische terrorisme. ETA heeft zich verantwoordelijk gesteld voor de bomaanslag van donderdag in Barcelona die een politieman doodde en 18 anderen verwondde. HILVERSUM (ANP) - Een kamermeerderheid van CDA en PvdA wijst op dit moment het advies van een meerderheid van de Gezondheidsraad af om het aantal centra in ons land waar reageerbuisbevruchting plaats kan hebben uit te breiden van vier tot acht a tien. Zowel de socialist Kosto als de christendemo craat Lansink verzetten zich zaterdag voor de VARA-radio te gen het advies. Kosto vindt dat als er wordt gekozen in Den Haag voor bezuinigingen in de volksgezondheid, geld voor an dere zaken (bejaarden en ernstig zieken) voorrang moet krijgen. Lansink verzet zich tegen verdergaande activiteiten met in vitro fertilisatie (ivf), ofwel reageerbuisbevruchting, omdat volgens hem de effecten met reageerbuisbabies op langere termijn nog volstrekt onbekend zijn. UTRECHT (ANP) - Staatssecretaris Dees van volksgezondheid heeft ruim 10 miljoen gulden gereserveerd voor een uitgebreid onderzoek naar het doen en laten in de huisartsenpraktijk. Het onderzoek, uitgevoerd door het Nederlandse Instituut voor de Eerstelijnsgezondheidszorg (NIVEL), begint op 1 januari vol gend jaar en zal ruim drie jaar in beslag nemen. Er doen 150 huisartsen aan mee, zo heeft het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur (WVC) zaterdag meegedeeld. In tegen stelling tot de specialisten en ziekenhuizen houden de Neder landse huisartsen er geen landelijke registratie van hun bezig heden op na. Het NIVEL-onderzoek zal voor het eerst samen hangende informatie opleveren over de klachten waarmee men sen naar de huisarts gaan, wat de huisarts daar aan doet en hoe dit proces verloopt. Hiernaar is wel eerder onderzoek gedaan, maar zelden landelijk en altijd maar gericht op een enkel aspect. De studie moet een totaal beeld opleveren. HILVERSUM - De Surinaamse ex-vice-president mr. André Haakmat heeft zaterdag gezegd dat ex-president Henk Chin A Sen onderhandelt met de Amerikanen over steun aan de Suri naamse bosnegeropstandelingen van Ronnie Brunswijk. Haak mat, thans advocaat in Amsterdam, zei in het VARA-radiopro- gramma 'De stand van zaken', dat Chin A Sen geld zou kunnen loskrijgen bij zijn contacten op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Op de vraag of de Amerikanen Brunswijk ook van wapens zouden willen voorzien, zei Haakmat: „Vanuit die hoek, ja." In een reactie ontkende dr. Eddy Jozefzoon, woordvoerder in ons land van de groep-Brunswijk, dat de op standige bosnegers aan Chin A Sen hebben gevraagd om voor wapens te zorgen. „Wij praten met Chin A Sen niet over geweld, maar over de toekomst van Suriname." Jules Sedney, ex-pre mier van Suriname, zei in het radioprogramma dat Chin A Sen en hijzelf in Washington reeds tekst en uitleg hebben moeten ge ven over de bedoelingen van Brunswijk. vandaag/ Zon op: 07.13. Zon onder: 17.35. Maan op: 18.18. Maan on der: 10.23. morgen/ Zon op: 07.15. Zon onder: 17.33. Maan op: 18.43. Maan onder: 11.38. vandaag/ Bath: 04.31-16.44. Hansweert: 04.07-16.18. Terneuzen: 03.31-15.44. Vlissingen: 03.12-15.25. Wemeldinge; 04.47-16.56. mor gen/ Bath: 05.04-17.18. Hansweert: 04.40-16.52. Terneuzen. 04.06- 16.19. Vlissingen: 03.46-15.59. Wemeldinge: 05.17-17.26.

de Stem | 1986 | | pagina 3