Bekers voor Bogaert en C. Polfliet GROF SCHANDAAL EN L Museum vrienden brengen 2330 gulden bijeen J. DOE HET NU! Een dag zonder krant is een Idok zonder klepel- Zeebanketshow trekt duizenden bezoekers t uw bijdrage op tgiro 50500 of kiro 70.70.70.929 i, Tel. 020-93 8973 vondsten Nieuw-Namen CITROËN imii'1 Schietingen andse Stichting voor jestrijding/Amsterdam DINSDAG 21 OKTOBER 1986 VAN ZEELAND OUDHEIDKUNDIGE KRING Lezing in Hulst over Lilipaly bij PvdA Terneuzen ssenhoek en Havendijk op aardgas j Voor de zeventien aanslui pen betekent dat een be- t'ag van 8.500 gulden. De ge meenteraad wordt gevraagd geld beschikbaar te stel- SOLISTENCONCOURS Plaatselijk nieuws Hulst Hengstdijk Graauw Clinge Nieuw-Namen Ai? T22 PAGINA ZEELAND 2 Pand Seydlitz gevaar in Hulster binnenstad HULST - De krachtige herfststorm en de jrakkemikkige staat van het bouwvallige mo- jumentale pand Seydlitz op de Markt in Hulst hebben gistermiddag voor levensgevaarlijke situaties gezorgd. Bezoekers van de Hulster weekmarkt, die vanwege de storm al om 15.00 uur was opgebroken, hebben maar op het nippertje rondvliegende dakpannen klin gen ontwijken. Auto's die in de buurt stonden gepar- rd en niet tijdig werden verplaatst liepen schade Van een onzer verslaggevers HULST/NIEUW-NAMEN - Op intitatief van de Hulster oudheidkundige kring wordt dinsdag 4 november in Hulst een lezing gehouden over de prehistorische vondsten in Nieuw-Namen. Spreker is provinciaal ar- cheloog R. van Heeringen, die ,Een grof schandaal dat bouwval hier nu al jaren slaat. Het wordt tijd dat er iets san wordt gedaan. Zo kan het langer. Het is levensge- narlijk", zo luidden de reac- iesvan verontruste Hulstena- ten die nu al jaren lijdzaam loeten toezien dat het pand meer op een ruine gaat Ijken. Het hekwerk dat al enkele voor de gevel staat om lend puin op te vangen ik gistermiddag op het igtepunt van de storm niet ildoende bescherming te bie- Passanten moesten met Ui wijde boog om het pand ttenlopen. Een klant van een i TERNEUZEN - John Lilipaly, Tweede Kamerlid voor de PvdA, spreekt woensdag 22 oktober tijdens de openbare talenvergadering van die par tij in restaurant 't Vijverhof in Terneuzen. Lilipaly, specialist op het van het minderheden- j beleid, gaat dan onder meer in op de bezuinigingsplannen voor het ondertfnjs en het so- -cultureel werk. De ver gadering begint om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers ÏERHOLE - De PZEM is van plan acht woningen aan de (Ossenhoek) en ■ogen huizen aan de Haven- Ijk bij Terhole aan te sluiten hetaardgasnet. Omdat het om onrendabele iluitingen gaat betaalt de de eerste 2.000 gulden de aansluitingskosten per ining. De bewoners moeten eigen bijdrage van 500 'den op tafel leggen. In de sten die dan nog overblijven d de gemeente Hontenisse iaal 500 gulden per aan- itingbij. gOVOOR ZUIDWEST NEDERLAND storen geuzen, Hulst en Goes. 'essen en telefoon- ■yers op pagina 2. goujJen: ^2 30/13.30-17.00 uur. factie •[neuzen: Rein van der yMitie-chef), Jan I ser> (plv. chef), Emile °n' Meertens, Joep i^elen, Ronald Olnlr6"' ^0r de Boer l Jon Koomen (sport). Frank Deij, Eugène ^Po^aMidde,bur9: ytentie-exploltatle ;e«eur Zeeland: ;83e9nu. Privé iei. 01150- naast gelegen bank ontsnapte ternauwernood aan een ern stig hoofdletstel. Op het mo ment dat hij de bank binnen stapte spatte een rijtje dak pannen net achter hem op de straat aan diggelen. Tellen la ter vielen enkele dakpannen op de motorkap van een Belgi sche auto. Dranghekken Om meer onheil te voorko men plaatste de dienst ge meentewerken van de ge meente Hulst nog eens een rij dranghekken aan de grens van de 'gevarenzone' die na verloop van tijd geplaveid leek met dakpannen. Het pand Seydlitz staat al jaren doelloos te verkrotten. De gemeente kocht het ge bouw jaren geleden voor veel geld met de bedoeling om daar de gemeentesecretarie in on der te brengen. Deze plannen gingen echter niet door omdat Monumentenzorg te hoge eisen stelde waardoor de ver bouwing voor de gemeente on betaalbaar werd. Sindsdien is steeds gepro beerd een gegadigde voor het pand te vinden maar de enkele serieuze kandidaten die zich melden haakten om dezelfde redenen af. De gemeente heeft ook nog geprobeerd het pand dan maar te slopen maar ook daaraan wenste Monumenten zorg niet aan mee te werken. Wethouder G. van de Voor de, geconfronteerd met de uit latingen van de marktbezoe- kers, zegt dat het pand ook voor B en W een voortdurende bron van zorg is. „Voor de ge meente is het niet te doen om het pand wind en waterdicht te maken. We zullen op korte termijn bekijken hoe het ge vaar-aspect kunnen bedwin gen. We doen er inmiddels al les aan om een bestemming voor het pand te vinden maar dat valt niet mee. Wat je er ook aan doet, het zal in eik ge val een miljoenenkwestie zijn". Van onze correspondente HULST - Voor de vijfde maal werd de Zeebanket show in Hulst een groot suc ces. Vele duizenden trokken gisteren langs de kraampjes met uitgestalde visproduk- ten. Ook dit jaar bleek de show weer een kleurrijke attractie voor jong en oud. De show ging om 14.00 uur van start en de typische sfeer was er van af het be gin. De smaakvol opge maakte schotels van verte genwoordigers van de Hul ster Horeca kregen veel be kijks, maar vooral de ama teur-wedstrijd bleek een voltreffer. Makrelen werden er met honderden uitgedeeld door de immer pratende Ka- rel Menu in Volendamse klederdracht. Hij maakte er een one-man-show van. Be halve het fileren van ma kreel en het op de juiste ma nier verorberen van haring konden de liefhebbers raden hoeveel mosselen er in een baal gingen terwijl anderen probeerden palingen te grij pen. Een glibberig schouw spel dat er altijd ingaat als koek. Het weer liet het publiek niet in de steek, ondanks de soms gure wind. Maar toen het rond een uur of vijf ook nog eens begon te regenen pakten de meesten hun spul letjes is. De geur rond de Grote Markt was ontegen zeggelijk zee-achtig. Er werd dan ook royaal met visprodukten omgegaan. Voor velen is het toch een ongekend iets om overmatig grote vissen zoals een bijna honderd kilo wegende tonijn en andere exotische vissen te aanschouwen. Heel de middag defileer den duizenden langs de kraampjes en werd menig visje verschalkt. Een smaakvol lustrum, dat dit keer georganiseerd was door de Middenstandsvereniging Hulst, de winkeliersvereni gingen De Gentsestraat en het Hart van Hulst en de VW. Volgend jaar, dat staat nu al vast, komt er opnieuw een uitgaven van de Zee banketshow. Een bak vol (nog) levende paling. FOTO WIM K00YMAN Van onze correspondent LAMSW AARDE - Voor het eerst is er in Lamswaarde een officieel internationaal solos- tenconcours voor muzikanten gehouden. De organisatie hiervan was in handen van het bestuur van de fanfare Vrijheid Eendracht in samen werking met de Westbra bantse en Zeeuwse Muziek vereniging en de Koninklijke Fedekam Antwerpen. Zaterdag en zondag was het dorpscentrum De Luifel een gehoorzaal, waarin ruim zes tig muzikanten uit Nederland en België als solist of in een klein ensemble hun muzikale nummertje op hun instrument ten gehore brachten. De muzi kale kwaliteiten werden deze twee dagen beoordeeld door de heren Ad van Dun uit Ooster hout en Wim Laseroms uit Bosschenhoofd. Van alle slagwerkers die deze twee dagen voor het voet licht hebben gestaan, sloeg Gino Bogaert uit Klooster- zande het hoogste aantal pun ten bijeen. Hij kreeg uit han den van de voorziter van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond de beker. Bij de overige instrumenten had C. Polfliet uit Sas van Gent het hoogste aantal pun ten over beide dagen. Over be langstelling hadden de organi satoren niet te klagen. Zowel zaterdag als zondag was de zaal goed bezet. De prijzen van de Zeeuwen in dit internationaal solisten en ensembleconcours zijn: Derde divisie: 2. Slagwerk-en semble Heikant, 76% punt; 2. Annick Hamelink, Vogel waarde, hoorn 90; 2. Nicole Hamelink, Vogelwaarde, hoorn 91; 2. Mark van Waes, Mignon Schelf out uit Clinge laat horen wat hij met zijn bugel kan. Heikant, trom, 76; 2. A. Schout, Heikant, trom 73; 1. Bart Neyt/Rodney Hofman, Sas van Gent, trom 82%; 1. Rins van Etten, Hulst, trom 81; 1. George de Poorter, Lams waarde 97%; 1. M. de Vet- Trapp, St.-Jansteen, bugel, 96%; 1. Mignon Schelfhout, Clinge, bugel 97; 1. Christian Neve, Kloosterzande, trom 80 punten. Tweede divisie: 1. Pa trick Vermeulen, Terhole, cor net 97; 2. Coen Vervaeck, Sas van Gent, trombone 93T; 1. Christianne de Beule, St.-Jan- steen, saxofoon alt 102%; 2. Mark Broeckaert, Lamswaar de, bas 89; 2. Ronny Kindt/ Robbie van Laere, Lamswaar de, trompet 90%; 2. Peter van Driessche, Lamswaarde, tuba 97; 2. Willemien de Kraker, Axel, trompet 87%; 2. Ronnie Kindt/ Robbie van Laere, Lamswaarde, trompet 84; 1. Gino Bogaert, Kloosterzande, trom 83%; 1. Marianne Pau- wels, Kloosterzande, trom 80%; 2. Nancy Roelans, St.- Jansteen, trompet 92%; 2. Ilse Millenaar, St.-Jansteen, trom pet 92%; 1. Ilse Millenaar/ Nancy Roelans, St.-Jansteen, trompet 86%. Eerste divisie: 2. Ronald Kamerman, Axel, trombone 90%1. Patrick Paul van Boven, Hulst, trombone 100; 1. Linda Pilaet, Clinge, bugel 97; 1. Edwald Segers, Philippine, cornet 86%; 1. - FOTO WIM K00YMAN Maddy Ranschaert, Sas van Gent, klarinet 100; 1. Anja de Rijck, St.-Jansteen, bugel 96; 1. Trombone Trio, Heikant, trombone 99; 2. Anja Pilaet, Clinge, bugel 91%; 1. B. Stie- nen, Clinge, bariton 96 punten. Eredivisie: 2. J. Weemaes, Clinge, bes-bas 93; 2. P. Acke, Clinge, tuba 92; 1. met lof jury C. Poflliet, Sas van Gent, cor net, 114; 1. Nancy Sarneel, Sas van Gent, fluit 99% punten. de vondsten zal tonen en toe lichten. Aanvang 19.30 uur in zaal Tiffany. Zoals bekend is Nieuw-Na men vooral de laatste paar jaar in de belangstelling ko men te staan bij de archeolo gen. Jarenlang zijn er al vond sten gedaan van stukken vuursteen, waarvan sommige onmiskenbaar met de hand bewerkt zijn. Vorig jaar kwam het tot een bescheiden opgraving, waarbij eveneens heel wat stenen aan het licht kwamen. Hoewel de datering erg moeilijk is, omdat het voorna melijk om oppevlaktevondsten gaat, wordt de oudste bewo ning van Nieuw-Namen door Van Heeringen geschat op tus sen de 5 en 10.000 jaar geleden. Maar er zijn ook voorwerpen gevonden die van jonger da tum zijn. Het gaat in Nieuw- Namen vooral om vuurstenen klingen, krabbers en stekers. De vondsten zijn te zien in het Hulster streekmuseum en in de lagere school te Nieuw-Na men. Een van de mooiste voor werpen is een gaaf gebleven pijlpunt die al in 1910 werd op geduikeld. Dit voorwerp be vindt zich in het Zeeuws Mu seum te Middelburg. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de zevende wedstrijd van de competitie. Uitslag A- groep: 1. dames Mast-Kint, 2. dames Den Boer-Smulders, 3. mevrouw De Kort-de heer At kins. B-Groep: 1. heren Snu- verink-Burggrave, 2. heren Boddaert-Wendels, 3 en 4. da mes Neve-Van Damme en he ren De Maat-van Laere. C- groep: 1. dames Baart-van Kalmthout, 2. heren Heyn- drickx-Deltour, 3. dames De Booy-Wendels. D-groep: 1. echtpaar Van Opstal, 2. dames Adriaansen-De Wolf, 3 en 4. mevrouw Vervaet-de heer De Deckere en dames Bogaert- Burggrave. Kaarting - Aan de kaarting van kaartclub Harten Aas in café Cecilia deden 28 kaarters mee. Uitslag: 1. W. Boon, 2. mevrouw Roelands, 3. A. Roe- lands, 4. R. van de Branden, 5. mevrouw Fassaert-Smits. Kaarting - In zaal Blommaert werd een kaarting gehouden waaraan 34 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Kerkhoven, Huslt; 2. mevrouw Buyze, Clinge; 3. K. Verbunt, Hulst; 4. W. Neve, Klooster zande; 5. R. Vermeersen, Hulst. NIEUW-NAMEN - Zaal Pica- vet, bejaardenschieting, 25 schutters: hoge en eerste zij vo gel: A. Roels, Graauw; tweede zijvoel: A. de Waal, Nieuw-Na men; grootste aantal: Beulaert, Hulst; vliegende vogel: R. de Rijk, Hulst. KLOOSTERZANDE - Zaal de Kastanje, 37 schutters: hoge vo gel: E. Luycks, Hulst; extra hoge vogel: A. de Block, Koewacht: eerste zij vogel: P. Maes; extra zij vogel: P. de Kort, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: R. Herrewegh, Heikant; extra zijvogel: P. Boone, Lamswaarde; grootste aantal (7): C. de Kort, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal Van Steene, 48 schutters: hoge vogel: O. Sa- man; eerste zij vogel: R. van Steene, beiden Koewacht; tweede zij vogel: W. Vervaet, Lokeren; grootste aantal (6)B. van Steene, Koewacht. ZUIDDORPE - St.-Sebastiaan, staande wippen, 85 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: C. Ver meulen, Nieuw-Namen; tweede hoge vogel: A. Boutens, Ovezan- de; eerste zij vogel: E. Jonkheim, Kloosterzande; tweede zijvogel: H. de Waele, Overslag; derde zij- vogel: R. Theunis, St.-Niklaas; vierde zij vogel: L. Baart, Zuid- dorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: F. Vervaet, Zeveneken; tweede hoge vogel: A.Suy, Koewacht; eerste zij vogel: P. Martens, Koe wacht; tweede zijvogel: A. de Klerk, Hulst; derde zij vogel: M. Jouret, Schaerbeek; vierde zijvo- gel: A. Peeters, Putte-Kapelle. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 25 schutters: eerste hoge vogel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: J. van Damme, Moerbeke; eerste en derde zijvogel: F. de Waal, Koewacht; tweede zij vo gel: B. Kogelman, Zuiddorpe; vierde zijvogel: E. van Damme, Zuiddorpe; grootste aantal (6): O. de Moor, Hulst. KOEWACHT - Zaal De Vliegere, 27 schutters: hoge vogel: O. Sa- man; eerste zijvogel: F. Martens, beiden Koewacht; tweede zij vo gel: G. Saman, Stekene; grootste aantal (4)M. Fier, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 22 schutters: hoge vo gel: E. Luycks, Hulst; eerste zij- vogel: A. Verhoeven; tweede zij vogel: J. Hoop; grootste aantal (6): R. Crombeen, allen Klooster zande. KOEWACHT - Zaal Oude Mo len, 37 schutters: hoge vogel: F. van Hooye, Koewacht; eerste zij vogel: R. van Swaal, Hulst; tweede zijvogel: E. Jansen, Moerbeke; grootste aantal (4 mevrouw Van Meelen, Klooster zande. HULST - Zaal Blommaert, 34 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. Sterckx, Zelzate; eerste zijvogel: P. van Kerkhoven; tweede zij vo gel: W. de Kuypers; grootste aantal (5): R. de Rijk, allen Hulst. Wip 2: hoge vogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; eerste zijvogel: R. Wilking, Hulst; tweede zijvogel: G. Herrewgh, Heikant; grootste aantal (4)N. Blommaert, Hulst. Kaarting - In café 't Jagers huis werd een kaarting gehou den waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: 1. W. van Waterschoot, Hengstdijk; 2. F. Seghers, Clinge; 3. C. van der Hooft, Hengstdijk; 4. F. Vink, Axel; 5. J. van den Ende, Hulst. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd een ouderen- kaarting gehouden waaraan 36 personen deelnamen. Uit slag: 1. P. de Caluwé, Graauw; 2. F. Piessens, Kapellebrug; 3. E. van den Branden, Hulst; 4. G. van Dorsselaer, Absdale; 5. E. Kouijzer, Graauw. De vol gende kaarting is donderdag 23 oktober om half twee in het gemeenschapshuis. Kaarting - In gemeenschaps centrum Malpertuus werd een ouderenkaarting gehouden waaraan 47 perosnen deelna men. De kaarting telde mee voor het jaarlijkse kampioen schap. Uitslag: 1. O. Weemaes, 2. mevrouw Strijdonck, 3. J. van Remortel, 4. J. de Nijs, 5. J. Ferket. Stand kampioenschap: 1. J. van de Hende, 2. L. de Vos, 3. E. Dankaert. Dames: 1. M. Govaert, 2. M. de Block. Schieting - In zaal Benelux wordt donderdag 23 oktober, aanvang 14.00 uur, een schie ting gehouden voor bejaarden en invaliden. Hengelen - Vissersvereniging de Clingse Hengelaars hield op de Westerschelde voor de tweede keer dit seizoen een hengelwedstrijd. De prijzen werden in clublokaal De Troubadour uitgereikt. Uit slag: 1. K. van Boxelaar, St.- Gillis-Waas 143 punten; 2. R. Bertram 127, 3. G. de Geest 74, 4. D. Bertram 70, 5. H. de Cock 68 punten, allen Clinge. Bingo - In zaal Thilleman werd een bingowedstrijd ge houden waaraan 35 personen deelnamen. Uitslag: 1. L. Burm, 2. R. Burm, beiden Nieuw-Namen; 3. M. Bueks, Kieldrecht; 4. F. van der Hey- den, 5. L. Burm, beiden N ieuw-Namen. Kaarting - In café Thilleman werd een kaarting gehouden waaraan 44 personen deelna men. Uitslag: 1. G. de Block, Heikant; 2. C. Boone, Hulst; 3. F. van Erdenburg, Graauw; 4. P. Schelfhout, St.-Jansteen; 5. H. Klam, Nieuw-Namen. KVO - De KVO afdeling Nieuw-Namen houdt dinsdag 21 oktober haar jaarvergade ring in zaal Thilleman, aan vang 19.30 uur. Aan de beurt van aftreden is R. Ferket-de Clerck, die zich herkiesbaar stelt. Van een onzer verslaggevers HULST - De 'Vrienden van het streekmuseum de Vier Ambach ten' in Hulst hebben vorig jaar gezamenlijk 2.330 gulden aan het museum geschonken. Het bedrag is een aanvulling op de gemeentesubsidie, die maar net genoeg is om het museum draaiende te houden. Met de donatie kan er ook eens iets extra's af. Een gedeelte van het ontvangen geld is bijgepast voor de aanschaf een vitri ne. De rest is gebruikt voor het aanbrengen van verlichting in het vlasmuseum en de klompenmakerij Het initiatief om particulieren en bedrijven warm te maken voor een donatie aan het streekmuseum is genomen door oud burgemeester P. Molthoff. Ook dit jaar heeft hij in een persoon lijke brief de 'Vrienden van het museum' weer gevraagd een bij-! drage te leveren. Een brief die van harte wordt ondersteund door burgemeester F. Jacobs. „Ons museum is meer dan een' slechtweer-accommodatie voor toeristen", voegt hij er nog aan! toe. „Het is een levend bewijs van een rijk verleden dat wij met z'n allen moeten koesteren om eruit te leren en het door te geven aan het nageslacht".

de Stem | 1986 | | pagina 19