Progressie handbalsters Becker verslaat Lendl in Sydney wc ZEGE Jan Timman op winst tegen Portisch ITALIAANSE VETERAAN VERRAST MEDEVLUCHTERS Sean Kelly winnaar criterium der Azen TERUG IN DE TIJD. CVC Fassaei Veiligheid staat voorop in Boekelo MAANDAG 20 OKTOBER 1986 SCHAAKTOERNOOI IN TILBURG PAGINA SPORTJ Robby Naish verovert wereldbeker MILAAN (AFP) - Negen jaar na zijn eerste overwinning - in 1977 - ging Gian-Battista Baronchelli zaterdag opnieuw als winnaar van de Ronde van Lombardije onder het finishdoek in Milaan door. BELDA WINT OP MONTJUICH Montjuich IOC-lid Comelin overleden Filderstadt Tokio Bazel Super- marathon I Groenendaa wint veldrit in Lieshout Taisuke wint marathon van Peking Problemen roi finale Davis-beker MAANDAG 20 OKTOB [eugdselectie Itegen Den Haag aeuwland is te sterk roor SSV'65 LOEVESTEIN. DESTEMSOC^ T12 Door Rutger van Santen TILBURG - Onder het motto 'De wereldtop aan zet' is giste ren in Tilburg de eerste ronde afgewerkt van het tiende In terpolis-schaaktoernooi. Dat de leuze, waarmee het toer nooi zich dit jubileumjaar siert, geen holle frase is, be wijst het deelnemersveld. De acht in Tilburg aanwe zige grootmeesters hebben een gemiddelde rating van 2620 ELO-punten en dat is in een particulier toernooi nog nooit vertoond. De schaakmatado- ren behoren allen tot de mon diale top tien. De grootste attractie in Til burg is overduidelijk de ver liezende finalist van de on langs verspeelde match om het wereldkampioenschap: de voormalige schaakkeizer Ana toli Karpov. Rond 1500 lief hebbers waren gisteren ge tuige van zijn toernooistart te- gen de Joegoslaaf Ljubojevic. Het werd de korste partij uit de eerste ronde. Na 25 zetten accepteerde de oud-wereld kampioen het remise-aanbod van zijn tegenstander. Het evenwicht was in de partij niet verstoord geweest. Heel anders ging het toe in de partij, die Jan Timman met wit speelde tegen de Hongaar Portisch. Dat werd een uiterst afwisselend gevecht, waarin het stellingbeeld bijna voort durend veranderde. Nadat onze landgenoot - die dit jaar overigens de enige Neder landse deelnemer is - vanuit de opening het initiatief geno men had, en nadat het Slavi sche karakter van de opening op curieuze wijze was veran derd in een variant van het Catalaans, begon er een ner veus steekspel tussen de beide opponenten. Beiden gebruik ten veel tijd en het ene na het andere stuk-offer bracht op winding teweeg bij het ge spannen publiek. De climax van het treffen vond plaats in een grote serie snelle zetten, waartoe beide spelers van wege tijdnood gedwongen wa ren. Nadat in vliegende vaart juist op het nippertje de con trole op de veertigste zet werd gehaald en er was afgebroken, bleek Timman de zenuwen het meest de baas gebleven te zijn. Er resteert een eindspel dat de Nederlander op zijn akkertje moet winnen. Het is zelfs zeer de vraag of Portisch nog de moeite zal nemen opnieuw aan het bord te verschijnen om de partij voort te zetten. De Engelsman Tony Miles was de eerste, die een vol punt op zijn conto bij liet schrijven. Na 29 zetten legde zijn tegen stander Beljavski de zwarte koning om. De Rus, die vijf jaar geleden al eens winnaar was van het Tilburgse toer nooi, werd volkomen verrast door een nieuwtje dat Miles introduceerde in een theoreti sche partij, die al eens op het bord was geweest in een twee kamp tussen Kasparov en Timman. De Brit week op de achttiende zet van de theorie af met een lepe pionzet (f4) en besliste daarmee het duel eigenlijk onmiddellijk in zijn voordeel. Beljavski, die be kend staat als de best gepre pareerde grootmeester ter we reld, raakte volkomen van slag en bleek niet in staat een passend antwoord te vinden. Miles gebruikte nog wat tijd voor de controle van zijn huis analyses, maar stevende on dertussen regelrecht af op de zekere winst. Beljavski gaf zich een tiental zetten later ge wonnen. Zoals zo vaak verdiende de Westduitse grootmeester Hüb- ner gisteren weer de prijs voor de grootste schlemiel, terwijl zijn tegenstander Kortsjnoi eens temeer bewees in tijd noodsfasen een bekwaam zwendelaar te zijn. De heren speelden het Spaans vanuit de opening uiterst secuur. Zonder elkaar ook maar het geringste voordeel toe te staan, gingen ze een positioneel gevecht aan van grote allure. Tegen het eind van de partij, toen een ieder zich al had neergelegd bij de schijnbaar onvermijde lijke remise, moest er vanwege tijdsdruk nog even een snelle, maar voorspelbare zetten- reeks worden uitgevoerd. Daarbij ging Kortsjnoi zo on orthodox te werk, dat zijn te genstander zich vergreep aan zijn eigen koning en daarmee de partij volledig uit handen gaf. Na 42 zetten werd er wel iswaar afgebroken, maar Hübner gaf tijdens de analyse achteraf al te kennen er ver der geen heil in te zien. Uitslagen: Timman (Ned) - Portisch (Hon) afg., Miles (Eng) - Beljavski (Sov) 1-0, Hübner (WD1) - Kortsjnoi (Sov) afg., Ljubojevic (Joe) - Karpov (Sov) Vt-Vt. Baronchelli winnaar Lombardlle ZANDVOORT (ANP) - De Hawaiiaan Robby Naish is zondag in Zandvoort opnieuw gehuldigd als winnaar van de wereldbeker brandingsurfen voor professionals, hoewel de officiële eindstand na vier wedstrijden door bliksemin slag niet direct uit de compu ter kon worden getoverd. De Amerikaan, die voor het begin van de finale in Zand voort al bijna zeker was van de titel, won op de de druk be zette slotdag, naar schatting van de politie keken 100.000 tot 150.000 mensen toe, de wave- performance. De organisatie kon in het halfduister, met op het strand geparkeerde auto's ter ver lichting van de branding, ook nog een slalom afwerken. Dat onderdeel leverde een over winning op voor de sterke Zweed Anders Bringdal, die Naish versloeg. Van de Neder landse afvaardiging boekte Olaf van Tol eindelijk een suc cesje in Zandvoort door derde te worden voor zijn landge noot Groenewoud. De 33-jarige Italiaan, zoensoverwinning liggen, de oudste renner van het De laatste klassieker van deelnemersveld, verraste zijn vijf medevluchters op drie kilometer van de eindstreep met een flit sende demarrage. De Ier Sean Kelly, die sa men met de Portugees Acacio Da Silva de koers controleer de, weigerde achter Baron chelli aan te gaan en liet daar mee de kans op zijn 28ste sei- het wielerseizoen, over 262 ki lometer, werd op gang ge bracht door de Fransman Laurent Fignon, die op de steile helling van de Valico di Valcava wegsprong. Kelly reageerde als eerste op de uit looppoging van de oud-Tour winnaar. Baronchelli volgde de versnelling van de Ier. Ach ter dit tweetal nam de Frans man Charly Mottet, samen MONTREUIL-SOUS-BOIS (AFP) - De Ier Sean KeUy heeft zondag het Criterium der Azen, een rit over 99 kilometer met start en finish in Montreuil-sous-Bois, gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint zijn medevluchters, de Neder landers Adri van der Poel en de Portugees Acacio da Silva. Van de zeventien vertrokken coureurs kwamen er vijftien aan. Uitslag: 1. Sean KeUy (Ier) 99 kilometer in 2.05,43, 2. Adri van der Poel (Ned) z.t, 3. Acacio da Silva (Por) z.t., 4. Guido Bontempi (Ita) op 0.13,5. Claude Cnauielion (Bel) op 0.40,6. Gilbert Duclos-Lassalle (Fra) op 1.07,7. Jean-Francois Bernard (Fra) op 1.35,8. Mare Sergeant (Bel) op 1.50, 9. Patrice Esnault (Fra) z.t, 10. Urs Zimmermann (Zwi) z.t De Spanjaard Vicente Belda heeft zondag de befaamde klim- koers op Montjuich voor de tweede achtereenvolgende keer ge wonnen. Hij was zowel in de rit in lijn over 20,8 kilometer de snelste, als in de individuele koers bergop over 7,3 kilometer. De Fransman Laurent Fignon bleef nog het dichtst in de buurt. De Parij zenaar eindigde als tweede met 41 seconden achterstand op Belda. De in Nederlandse dienst rijdende Pedro Delgado werd op 57 seconden derde en zijn land- en nieuwe ploeggenoot Jose-Luis Laguia vijfde achter Marino Lejarreta. Oud-wereldkampioen Joop Zoetemelk besloot het lange wielerseizoen op Montjuich met de tiende plaats. De Nederlandse veteraan had een achter stand van 2.48. Dat was nog altijd veel beter dan een toch erkende tijdrijder als Charles Mottet, die als 23ste en laatste over de eindstreep ging. Silvano Contini en Jean-Claude Bagot bleven hem nog net voor, maar vielen eveneens erg tegen. De organisatie had 27 pro fessionals gecontracteerd. Uitslagen: rit in lijn 29,8 km.: 1. Vicente Belda (Spa) 52 minuten en 39 seconden, 2. Pe dro Delgado (Spa) op 0.14,3. Laurent Fignon (Fra) op 0.17,4. Jose-Luis Laguia (Spa) op 0 50, 5. Marino Lejarreta (Spa) op 1.00, 12. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.34; Individuele klimtijdrlt 73 km.: 1. Belda 14.55, 2. Fignon op 0.24, 3. Lejarreta op 0.25, 4. Jose Recio (Spa) op 0.35, 5. Laguia op 0.38, 9. Zoetemelk op 1.09; eindstand: 1. Belda 1.09.34, 2. Fig non op 0.41,3. Delgado op 0.57,4. Lejarreta op 1.25, 5. Laguia op 1.26,6. Recio op 1.41,7. Robert Millar (Sch) op 1.59,8. Pedro Munoz (Spa) op 2.26,9. Raymund Dietzen (WD1) op 2.30,10. Zoetemelk op 2.49. met de Portugees Da Silva, de Italiaan Giupponi en de Australiër Phil Anderson de achtervolging in handen. Tij dens de moeilijke afdaling moest Mottet het groepje laten gaan. De Zwitser Schönem- berger nam, na een energieke achtervolgingsrace, de plaats van de jonge Fransman in. Onder aanvoering van An derson, die zijn oude vorm pas in het najaar terugvond, kwam de aansluiting tot stand. De voorsprong van de zes koplopers groeide in de laatste honderd kilometer tot ruim zeven minuten. De ach tervolgers waren inmiddels tot een groepje van vijfen twintig renners uitgedund. Het merendeel van de 168 ren ners, die 's morgens aan de start stonden, genoot meer van het mooie herfstweer en hield het na 150 kilometer voor ge zien. Op drie kilometer voor het einde besloot Baronchelli zijn kans te wagen. „In de sprint was ik toch kansloos tegen Kelly en Anderson. Het was een vertwijfelde poging, maar toen niemand reageerde ben ik door gegaan", aldus de 'oude' Italiaan, die overweegt vol gend jaar in de Ronde van Frankrijk te starten. Kelly toonde zich na afloop teleurgesteld. De winnaar van het superprestige-klassement had geen begrip voor de af wachtende houding van An derson, die volgens de Ier zijn zinnen op deze wedstrijd had gezet. De renner van Post was echter niet van plan het zware werk voor de snelle Kelly te doen. De tweestrijd speelde Baronchelli in de kaart. Vijf tien seconden voor zijn mede vluchters ging hij als eerste over de streep. De uitslag is: 1. Baronchelli (Ita) 262 kilo meter in 7.01,07 (gem. 37,329 km/u), 2. Kelly (Ier) op 15 seconden, 3. Anderson (Aus) z.t., 4. Schonenberger (Oos) z.t., 5. De Silva (Por) z.t., 6. Giupponi (Ita) z.t., 7. Müller (Zwi) op 7.03,8. Ackermann (Zwi) op 7.34, 9. Rabottini (Ita) z.t., 10. Rütti- mann (Zwi) z.t., 11. Gayant (Fra) z.t., 12. Criquielion (Bel) op 7.45,13. Millar (GBr) z.t., 14. Gölz (WD1) z.t, 15. Bugno (Ita) op 8.05,28. Theunisse (Ned) op 16.28. LAUSANNE (AFP) - Het IOC-lid Julio Gerlein Comelin is za terdagavond in Lausanne overleden. De 84-jarige Columbiaan, aanwezig bij de 91e algemene ver gadering van het Internationaal Olympisch Comité, was don derdag door een hartaanval getroffen. Zijn toestand was van dat moment uitzichtloos. Comelin werd in 1952 tot IOC-lid benoemd. Hij is de oprichter van het nationale Olympische Comité van Columbia. DOETINCHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters beginnen in hun eigen mogelijkheden te geloven. Voor aanvang het Hol- landtoernooi stelde aanvoerder Hanneke van Eijl vast dat Ne derland geen plaatsje tussen de mondiale top-zestien waard is. het bleem. De handbalster van het Gian Battista Baronchelli gaat in Milaan zegevierend over de streep. - fotoanp BOEKELO (ANP) - Par- coursbouwer Jan Stokken- tré heeft de Military-com missie van de FEI, de inter nationale paardesport orga nisatie, niet de kans gegeven de expermintele reglemen ten tijdens de internationale military van Boekelo op hun waarde te toetsen. De in Boekelo aanwezige vertegenwoordigers van de wereldtop waren er blij mee. Aangevoerd door Lucinda Green zwaaiden ze de par- coursbouwer alle lof toe. De Engelse won voor de tweede maal in haar carrière in Boekelo en beschouwde het als een nieuw hoogtepunt in haar toch al imposante loop baan. Green was zaterdag met de elfjarige schimmelruin Shannagh een van de der tien combinaties die foutloos en binnen de toegestane tijd bleef. Eenentwintig anderen passeerden onberispelijk de hindernissen, maar liepen strafpunten op, omdat ze de tijd overschreden. Anchela Rohof werd voor het eerst in haar loopbaan nummer één van Nederland. Met Boa Roger Wilco kwam ze zaterdag tijdens de cross nooit in de problemen voor haar thuispubliek. De Boe- kelose hield ruim afstand van favoriet Eddy Stibbe die een goed Military-jaar op Autumn Breeze besloot met de tweede stek in de natio nale titelstrijd, waarin Mar tin Lips en Safari Danby 2 derde werden. In de algemene rang schikking van de zestiende internationale military, waarin de Pool Piotr Pia- secki tweede en de Ameri kaanse Karim Reuter als derde eindigde, bezetten Ro hof, Stibbe en Lips respec tievelijk de posities elf, ze ventien en eenentwintig. In het klassement voor de lan- denéquipes tenslotte ging de triomf naar Frankrijk, dat Groot-Brittannië en Neder land voor bleef. De eindstand van de military van Boekelo: 1. Lucinda Green (GB) Shan nagh 41,60; 2. Piotr Piasecki (Pol) Var- dim 50,60; 3. Karim Reuter (VS) Ar bour Hill 51,20; 4. Pascale Boutet (Fra) Mikado de Poce 51,40; 5. Laurent Bou quet (Fra) Mage de Vauptain 54,40; 6. Jean Teulere (Fra) Koulak 2 57,40; 7. Jean Teulere (Fra) Kantin de Cheux 63,20; 8. Clarissa Strachan (GB) Del- phy Dazzle 63,60; 9. Bo Oesterlund (Zwe) Dry Martini 64,60; 10. Lorma Clarke (GB) Fearliath Mor 65,00; 11. Anchela Rohof (Ned) 65,60; 17. Eddy Stibbe (Ned) Autumn Breeze 78,40; 21. Martin Lips (Ned) Safari Danby 2 82,40, 23. Bert Wagenvoort (Ned) Ri- cardo 86,60; 24. Gerrit Lozeman (Ned) Austin 95,00. Landenklassement: 1. Frankrijk 163,20; 2. Groot-Brittannië 217,80; 3. Nederland 253,80; 4. Polen 256,20; 5. Verenigde Staten 347,60. De prestaties tijdens toernooi heeft dat idee doen wankelen. Nederland eindigde als vierde. Een opzienbarende overwinning op Tsjechoslowa- kije (20-16) werd zondag ge volgd door een nederlaag te gen Noorwegen (22-26). Nauwelijks 300 kijkers wa ren op de voorlaatste dag van het door Oost-Duitsland ge wonnen toernooi getuige van de primeur. In Breda had Ne derland al verrassend afgere kend met West-Duitsland. Coach Kecskemethy vreesde een teruggslag en wist dat de daags tevoren gehanteerde energievretende offensieve dekking tegen Tsjechoslowa- kije niet effectief zou zijn. De coach posteerde zijn zes veldspeelsters op de cirkel, zo dat de daar vertoevende speel ster Daniela Trandzikova niet kon worden aangespeeld. Die opzet resulteerde in succes. Dankzij de briljant keepende Laura Robben en de zekerheid van Van Eijl, Esther Hageman en Petra Jordens. Ondanks drie gemiste strafworpen. Kecskemethy zette in Doe- tinchem, waar niet meer dan honderd toeschouwers belang stelling toonden, die gedach- tengang en spelpraktijk voort. De uit de verdedigingsstrate gie voortkomende een-tegen- een-situaties waren Neder land dit keer echter fataal. De beste handbalsters in de selectie, Van Eijl en Ursula Dekeling, hadden tegen de fy siek sterke Noorsen (zo sterk als Oost-Duitsland, taxeeerde Kecskemethy) hun slechtste dag. Tegen Tsjechoslowakije keek Nederland halverwege nog tegen een achterstand aan (7-9), bij rust van het duel met Noorwegen stond de vader landse handbal-elite nog voor (13-11). De verrichtingen van de handbalsters worden er niet voorspelbaarder op. Zo wordt die sport nog leuk. Voor de samenstelling van zijn selectie heeft Kecskeme thy één niet onbelangrijk pro jaar, Marianne Bult, zweeft als een geest over boven het team. Lichameijk is Bult af wezig. Zij werd een half jaar geleden buiten de groep gezet omdat zij niet de gehele voor bereiding kon meemaken. Haar vervangster dan wel opvolgster, Monique Geitz, er vaart die aanwezigheid zeker als een druk en bleef daardoor onder haar mogelijkheden. Kecskemethy erkende dat probleem. Dat is een flinke vooruitgang bij de trainer- coach, die vaak weinig gevoel voor Westeuropese sportom- standigheden is verweten. Even groot als de progressie die de Nederlandse handbal sters onder zijn leiding hebben geboekt. Uitslagen: West-Duitsland-Tsjechoslo- wakije 17-18, Oost-Duitsland-Noorwe- gen 30-19, Nederand-Tgjechoslowakije 20-16, West-Duitsland-Hongarij e 22-25, Hongarije-Oost-Duitsland 16-21, Neder- land-Noorwegen 22-26. Eindstand: 1. Oost-Duitsland 5-9 (115- 76), 2. Hongarije 5-8 (113-106), 3. Tsjecho slowakije 5-5 (92-97), 4. Nederland 5-4 (93-109), 5. Noorwegen 5-3 (107-116), 6. West-Duitsland 5-1 (85-101). SYDNEY (RTR) - Boris Bec ker heeft zondag in Sydney een Grand Prix-tennistoer- nooi gewonnen. In de eind strijd versloeg de Westduitser met 3-6 7-6 (7-2) 6-2 6-0 de Tsjechoslowaak Ivan Lendl. In de halve finales scha kelde Lendl de Australiër Pat Cash uit: 7-5 6-2. Becker won met 6-4 6-4 van de Amerikaan Glenn Leyendecker. Het heren-dubbelspel was voor Boris Becker en zijn Australische partner John Fitzgerald. Zij versloegen met 6-4 7-6 (8-6) de Australische combinatie Paul McNamee- Peter McNamara. Het was de zevende zege van Becker in een Grand Prix-toernooi. Alleen dit jaar was hij al viermaal triomfa tor. De Wimbledon-kampioen reageerde na zijn zege op Lendl zeer nuchter. „Lendl is nog altijd de nummer één in de tenniswereld. Wel is het zo dat het verschil tussen hem en mij kleiner aan het worden is. Tegen topspelers lever ik mijn beste prestaties. Ik ben echter niet zo constant als Lendl". De partij vergde twee uur en 27 minuten. Het was voor de derde maal dat Becker, die acht keer tegen de 26-jarige Tsjechoslowaak uitkwam, Lendl versloeg. Lendl bracht dit jaar al negen Grand Prix- toernooien op zijn naam. „Het is geen catastrofe van Boris te verliezen", luidde het commentaar van de nummer één van de wereld, die triom feerde in de open Franse kam pioenschappen en op Flushing Meadow. „Ik voelde me wat moe en miste soms de concen tratie. Tegen iemand als Boris kan je je dat niet permitteren". Lendl verloor dit jaar eer der alleen van Becker (Wim bledon en Chicago), de Ameri kaan Kevin Curren en de Fransman Yannick Noah. Het internationale tennistoer nooi in Filderstadt is een dub bele triomf geworden voor de Amerikaanse Martina Navra- tilova. De nummer een van de wereldranglijst versloeg zon dag eerst in de eindstrijd van het enkelspel haar voormalige Tsjechoslowaakse landgenote en was daarna met Pam Shri- ver in het dubbelspel te sterk voor Gabriela Sabatini en Zina Garrison. Uitslagen: halve finales: enkelspel: Mar tina Navratilova (VSt)-Pam Shriver (VSt) 6-1, 7-6 Hana Mandlxkova (Tsj)- Gabriela Sabatini (Arg) 6-2, 6-1, Navra tilova- Mandlikova (Tsj) 6-2,6-3 dubbel spel: halve finales: Navratilova/Shriver (VSt)-Bunge (Wdl)/Lindqvsit (Zwe) 6-2, 6-3, Garrison (VSt)/Sabatini (Arg)-De- mongeot/Tauziat (Fra) 6-3, 2-6, 6-2 fina le: Navratilova/Shriver (VSt)-Sabatini (Arg)/Garrison (VSt) 7-6,6-4. Ramesh Krishnan heeft zon dag in Tokio een 195.000 dol lar-tennistoernooi gewonnen. In de eindstrijd versloeg de speler uit India binnen zestig minuten de Zweed Johan Carlsson met 6-3 6-1. In de halve finales scha kelde Krishnan de Amerikaan Kelly Jones uit: 6-0 7-5. Carls son zegevierde met 6-3 6-0 over de Peruaan Jaime Yzaga. De als tweede geplaatste Canadese Helen Kelesi zege vierde in de dames-finale met 6-2 6-2 over de Argentijnse Bettina Fulco. De Zweed Stefan Edberg heeft zondag het tennistoernooi in Bazel, het open Zwitserse kampioenschap, gewonnen. De nummer vier van de wereld ranglijst versloeg in een ener verende eindstrijd de Frans man Yannick Noah in vier sets. Zowel de eerste, in het voordeel van Edberg, de derde (Noah) als de laatste reeks werden pas beslist na een tie break. Alleen in de tweede reeks was de jonge Zweed dui delijk sterker dan zijn oppo nent. Edbergs voorlaatste hinder nis op weg naar toernooi-zege was de Amerikaan Brad Gil bert. De Zweed won in twee sets. Noah had zaterdag veel moeite de Tsjechoslowaak To- mas Smid te verslaan. Pas toen de vermoeidheid bij Smid een woord ging meespreken, kon Noah zegevieren. Uitslagen.: halve finales: Stefan Edberg (Zwe)-Brad Gilbert (VSt) 7-6 6-2, Yan nick Noah (Fra)-Tomas Smid (Tsj) 7-6 5- 7 6-1; finale: Edberg (Zwe)-Noah (Fra) 7- 66-2 6-7 7-6. NUGHARI (AFP) - Qu| san Muravije, een 33-j,.| rige Joegoslavische ingel nieur, heeft zondag s,| supermarathon van Nu>. I hari gewonnen. Muravije legde i^l parkoers van 254 ki' ter op wegen in de t ving van Sassari op Sar. I dinië af in 23 uur 47 trj.l nu ten en 30 seconde I Met een achterstand vaal ruim een uur werd I Tsjechoslowaak MiljJ Furin tweede in 24.52.0; De derde plaats gj naar Frank Kaucik Joegoslavië in 28.07.34. LIESHOUT (ANP) - Groenendaal heeft veldrit van Lieshout ge«t] nen. De Brabantse wielrea had na een uur en een i een voorsprong van bijna» minuut op Martin Hendrik] Huub Kools werd een minuut en acht secom In de veldrit van Assen z vierde Piet Pieters. De uitslagen van de veldrittcn ft over een uur en een ronde) dji): I hout: 1. Reinier Groenendaal (St chielsgestel), 2. Martin Hendriks (As op 50 seconden, 3. Huub Kools (f Nassau) op 1 minuut en 8 secoi Frank van Bakel (Deurne) op liftjl Martens (Deurne) op 1.35. PEKING (AFP) - Koda Taisuke heeft zondag de rathon van Peking gewon De Japanner legde de km. bij stromende regen al| 2 uur, 7 minuten en 33 den. Dat is de beste tijd dili zoen op de marathon ge De tweede plaats was zijn landgenoot Kunimitsnl Uitslag: 1. Kodama Taisuke (Jap) 21 2. Kurümitsu Ito (Jap) 2.07,57,3. Ji Ikangaa (Tan) 2.08,39, 4. GidamisSl hanga (Tan) 2.09,39, 5. Geoff Smith (S 2.10,39, 6. Masayuki Nishi (Jap) 2.11J1 Fikire Wolde (Eth) 2.13,15, 8. ZhuSj chun (Chi) 2.13,15, 9. Ieuan Ellis (G 2.13,21,10. Masayuki Tsubo (Jap) 2.131 STOCKHOLM (SID) - Alslj aan de coach van het Zwee Davis-bekerteam.Hans son, ligt, wordt de finale: de strijd om de landenb dit jaar niet gehouden. De titelverdedigers wow volgens de agenda van i' ternationale federatie var.] tot en met 28 december j Australië verwacht. De Zij den hebben de ITF echtervi zocht de finale een week] vervroegen, zodat de Scand naviërs dit keer wel nieuwjej in eigen huis kunnen vier De federatie maakte zate bekend niet aan het verzoek van de Zweden t moet te willen komen. yan onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - In de Zeeuws-Vlaamse volley- I,niklassen stond er bij de beren een topper op het pro gramma. Sluvoc-Attack ein digde in een ruime 3-0-over- winning voor de Koewachte garen. BU de dames won Kikkers met 3-0 van Savok 4 terwijl Philippine - even eins tegen Savok - een nipte 3-2-nederlaag te incasseren kreeg. names: SAVOK-ATHANA- TOS 3-0 (15-2, 15-0, 15-6) - Het zit Athanatos de laatste wee weken zeker niet mee. Vorige week kon het niet spelen omdat er geen team oom Van onze sportredactie JDDELBURG - De Zeeuwse Mgdselectie onder de 16 jaar gjnt maandagavond 20 ok- iiober om half acht de halve jmpetitie tegen de andere af delingen met een wedstrijd te- Den Haag. Er wordt ge- :ld in Kapelle en coach [Hans Mewiss heeft de vol gende spelers beschikbaar [voor zijn selectie: Patrick Gabriëlse van Mid delbrug, Edward Jongepier |van Serooskerke, Gioncarlo nbrosini van Axel, Michel Vereecke en Ivo Collet van r'24, Jan-Jaap Buijck van RCS, Jurgen Naeye van Bier- ivliet, Danny Magito van Zie- prikzee, John Crucq van Arne- nuiden, Kees-Jan van Nieu- ■venhuyze van DFS, Wim Die- jleman van Hoek, Richard Ver wei van Zeelandia, Erwin van Dorsselaar van HW'24, Rob Vermeulen van Vlissingen en oiel Dorst van Duiveland. Ron de Vos van RCS is gebles- erd en als hij niet beschik bar is komt Jason Pattiasina [van Vlissingen, maar daarvan nog niet bekend of hij in [aanmerking komt voor een pationale selectie. De wed- rijd tegen Den Haag wordt [gefloten door scheidsrechter lillebrand en de grensrech ters zijn Harinck en Verhoef. Van onze sportmedewerker (ADVERTENTIE) Wiiziging in uitvoering en specificaties voorbehouden Een getrouwe kopie van één eerste telefoons (1892), maar niek is zo eigentijds als maar kan, met druktoetsefl regelbare bel. Prijst1.995- ptt telecommunitf EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN W Onze telefoonwinkels zijn te vinden op de volgende adressen: Breda - Oude Vest 2, Bergen op Zoom - Van K0" nenburgweg 23. Goes - Schuttershof 24, MP- burg - Lange Noordstraat 42, Roosendaal - Schotsbossenstraat 19, Terneuzen - Mr. F.J. I manweg 38. Bel voor meer informatie 004 (gratis). 1NEUZEN - In de vierde las van het landelijk zater- agvoetbal verloor het Goese SSV'65 voorlopig de aanslui- met de kopgroep. Tegen iieuwland werd met 2-0 ver- oren. Halverwege de eerste «lft schoot Albert Slinger, na fon lange solo op links, de bal 1 de korte hoek en bezorgde ieuwland de leiding. Tot dat moment waren ér °°r beide teams weinig of goede scoringskansen ge feest. SSV'65 oefende na deze fetter wel pressie uit, maar 'erder dan een afgekeurd loelpunt kwamen de Goese- [aren niet. In de tweede helft F® beter SSV'65, dat het spel Nledig (n handen had. Succes eef uit en toen tien minuten f°°r tijd een counterend P'euwland door Arthur Aers- I®8 op 2-0 kwam, was de JOese aanvalsdrift geblust. 1 P v 1< t< a d v z tl v IV II te SI V g; b k tl si st m P' V Tl 13 oi ne V Vi A k< h< ni st SI de KI di! Vo Bo be: Mi vei uu 1 vei de< Zei bes He tar Van onze sportmedewerker HULST - In de Huls terse edrijfsvolleybalcompetitie as het herenteam van CVC assaert slagvast. Want hoe bot anders te verklaren at het tegen Ambulo, een bel in de eerste klas, de ®fste set met 15-0 won. „We "ogonnen stroef, maar naar- ho, u set vorderde ging p,' beter. Zo goed zelfs, dat eigenlijk alles lukte," lichtte (^voerder Jan de Poorter Dat bij het toedienen van "fbeerste dreun CVC Fas- «"-aanvallers als Reggy ni^t en "Tean de Bruyn te stuiten waren, Preekt voor zich. In de ^tede set ging het wat oenrt Ambulo was nu ■utiaal niet gekomen om W)°Udig weggespeeld te 0B ben. Toch moest het de jTOnent een voorsprong la tei) nemen> maar door de raaL Ambulo-tegenstand Kte CVC Fassaert ietwat nervr 'eus. Het gevolg was dat de Zi, da de mi Oi rit bu 14 ho Mi Bl< Ar va me vo Fa me toe kli vo< teg ny vei no< we tai We

de Stem | 1986 | | pagina 12