Berger boekt eerste zege in Mexico K West-Duitsland verslaat Nederland goei?op d MET AFGETEKENDE ZEGE IN GROTE HERFSTPRIJS VC-FORMA Lemond geeft voorkeur aan golfen Mamede wint Dam tot Dam-loop Hilbert van der Duim enl Robert Vunderiuk op jacl IVC-dames mderwets )p dreef SUPER PRESTIGE Van der Poel rukt op naar derde plaats Tom Cordes wint proloog Veteraan wint marathon van Melbourne Ceulemans en Dielis winnen proftoernooi Spaanse kritiek op Gerrie Knetemann ZEEL AANVAL OP WERELDUURRECol Van Eijl nog onzeker in handbalselectie Kim Reynierj wint marathj van Eindhovd Van Bakel wint veldril in Hilversu Draadloos druktoetstoestel. York is beveiligd tegen het kosten bellen. Afluisteren zonder speciale appai is niet mogelijk. Bereik binnenshuis ca. 50m1 buitenshuis ca. 200 m. Wandmontage mogelijk. f1475,-. ptt telecommunici EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE MAANDAG 13 OKTOBER 1986 MEXICO-STAD (SID) - Ger hard Berger heeft zijn eerste zege geboekt in het Grand- Prixcircuit om het wereld kampioenschap voor formule 1-wagens. De 27-jarige Oos tenrijker was zondag in Mexi- co-Stad, tijdens de vijftiende en voorlaatste race, de snelste. Hij bleef in zijn Benetton- BMW titelverdediger Alain Prost (Frankrijk, McLaren- Porsche) en de Braziliaan Ayrton Senna (Lotus-Renault) voor. De Brit Nigel Mansell, die de eerste plaats in het klasse ment behield, werd vijfde na een slechte start. De beslissing om het wereldkampioenschap valt 26 oktober in Adelaide (Australië). De uitslag van de 15e en voorlaatste Grand-Prixwedstrijd om het wereld kampioenschap voor formule 1-wagens is: 1. Gerhard Berger (Oos, Benetton- BMW) de 316.20 kilometer in 1 uur 33 mi nuten en 18,00 seconden (193,306 km/uur), 2. Alain Prost (Fra, McLaren-Porsche) 1.33.44,138, 3. Ayrton Senna (Bra, Lotus- Renault) 1.34.11,213, 4. Nelson Piquet (Bra, Williams-Honda), 5, Nigel Mansell (GBr, Williams-Honda), 6. Philippe Al- liot (Fra, Ligier-Renault) allen op 1 ron de, 7. Thierry Boutsen (Bel, Arrows- BMW), 8. Andrea de Cesaris (Ita, Minar- di-Motori-Moderni), 9. Christian Danner (WD1, Arrows-BMW) alien op 2 ronden, 10. Jonathan Palmer (GBr, Zakspeed) op 23 ronden. De stand is: 1. Mansell 70 punten, 2. Prost 64, 3. Piquet 63,4. Senna 55, 5. Keke Ros berg (Fin, McLaren-Porsche) 22, 6. Ste fan Johansson (Zwe, Ferrari) 19, 7. Ber ger 17, 8. Jacques Laffite (Fra, Ligier- Renault), Rene Arnoux (Fra, Ligier-Re nault) en Michele Alboreto (Ita, Ferrari) alien 5. Laatste wedstrijd: Adelaide (Australië) 26 oktober. Anderson maakt seizoen goed Van onze speciale verslagge ver CHAVILLE - De Grote Herfstprijs moest het gis teren stellen zonder Tour-winnaar Greg Le mond. De Amerikaan kan het niet meer op brengen om in de slotfase van het seizoen in compe titie te blijven. Lemond reed nog wel de Ronde van Ierland. Hij had daar een dermate aantrekkelijk contract, dat hij gewoonweg niet weg kon blijven. Na de rondrit in Ierland ver trok hij wel naar Frank rijk. Niet om te fietsen, maar om te golfen, zijn tweede grote passie. Het is daarom zeer onzeker of hij zaterdag van start zal gaan in de Ronde van Lombardije. Andere grote namen, die op de startlij st ont braken, waren die van Bernard Hinault (hij had tevoren aangekondigd na het WK geen grote wed strijden meer te rijden), wereldkampioen Moreno Argentin (uitgeblust), Giuseppe Saronni (ziek), Joop Zoetemelk en Fran cesco Moser (beiden ge blesseerd). Door Jacques Eestermans CHAVILLE - Voor het einde van deze week beslist Phil Anderson voor welke ploeg hij vol gend seizoen gaat rijden. Hij kan een keuze maken uit zes aanbiedingen, waaronder een aantrekkelijk bod van het team van Paul Köchli. De kans dat de Australiër ook in 1987 deel uitmaakt van de formatie van Peter Post is uiterst gering. An derson, die gisteren de Grote Herfstprijs, de voorlaat ste klassieker van het jaar, op zijn naam schreef, maakte dat in aankomstplaats Chaville duidelijk. Van onze speciale verslaggever CHAVILLE - Met alleen nog de Ronde van Lombardije voor de boeg heeft Adrie van der Poel de Waal Claude Cri- quielion verdrongen van de derde plaats in de stand van het Super Prestige-klasse- ment, dat voor de derde ach tereenvolgende keer is gewon nen door de Ier Sean Kelly. De Hoogerheidenaar ver diende met zijn vierde plaats in de Grote Herfstprijs 65 pun ten. Zijn totaal kwam daar mee op 505 punten, vijf meer dan Criquielion, die gisteren niet scoorde. Hoewel de mogelijkheid tot het definitief behalen van de derde plaats hem niet veel zegt, stemt de score Van der Poel tot tevredenheid. „Ik heb de punten louter bijeen ge sprokkeld in de klassiekers. Behalve in de Waalse Pijl en Parijs-Brussel ben ik steeds bij de beste tien geëindigd. De anderen hebben de grote ron den nodig gehad om aan hun totaal te komen", aldus Van der Poel. Kon Adrie van der Poel wat dat aangaat terugkijken op een geslaagde Herfstprijs, minder verging het gisteren zijn broer Jac. De neo-prof uit de ploeg van Swerts brak bij een valpartij tijdens de eerste bevoorrading zijn sleutelbeen op drie plaatsen. Jac van der Poel, nadat hij in het ziekenhuis was behan deld: „De etenszak van een van de renners uit de RMO- ploeg sloeg tegen zijn stuur. Hij ging omver en nam mij in zijn val mee. Het was pure pech. Ik lig er de komende we ken uit. Een geluk bij een on geluk is, dat het seizoen er haast op zit. Wat dat betreft had ik het slechter kunnen treffen. Zoals het er nu voor staat, laat ik die breuk maar met veel rusten genezen. Maar ik ga nog wel even langs de dokter als ik thuis kom". De stand in het Superprestige-klasse ment is: 1. Sean Kelly (Ier) ©5 punten (winnaar), 2. Greg Lemond (VSt) 660, 3. Adrie van der Poel (Ned) 505, 4. Claude Criquielion (Bel) 500, 5. Urs Zimmer- mann (Zwi) 405,6. Steven Rooks (Ned) en Charly Mottet (Fra) 310,8. Jean-Francois Bernard (Fra) 305, 9. Francesco Moser (Ita) 290, 10. Alvaro Pino (Spa) 285, 11. Moreno Argentin (Ita) 280. Stand om de wereldbeker voor merken: L Kwantum 104 punten, 2. Hitachi 83,3. La Vie Claire 50. Anderson vertrekt komende zondag, een dag na de Ronde van Lombardije, via Amster dam en Los Angeles naar zijn geboorteland. „Voor ik naar huis vertrek, heb ik beslist wie mijn nieuwe werkgever wordt", meldde hij na het be halen van zijn eerste, en overi gens ook die van de ploeg Post, klassieke zege dit seizoen. „Ik kan nu nog niet zeggen welke formatie het wordt. De komende dagen moet ik nog met diverse mensen rond de tafel gaan zitten. Vorige week is mijn marktwaarde met 25 procent gestegen, na deze overwinning wordt de prijs per dag hoger. Het is daarom niet onbelangrijk voor mij om hier en daar mijn oor nog eens te luister te leggen. Voor mij breken nu de jaren aan om het grote geld te gaan verdienen. Per slot van rekening ben ik geen amateur". „Tijdens de Ronde van Ier land heb ik met Peter (Post, JE.) gesproken. Hij zei me dat ik kon blijven, maar hij klonk niet erg enthousiast. Dat steekt me behoorlijk. Het had voor mij geen zin toen verder te praten. Mijn gevoel zegt dat ik niet goed kan functioneren als ik het idee heb, dat ze me niet echt nodig hebben". Peter Post vertelde over zijn bespreking met Anderson tij dens de Ronde van Ierland een heel ander verhaal. Ook giste ren weer. „Anderson kwam me vertellen, dat hij de ploeg ging verlaten. Dat was alles", aldus de Amstelveense ploeg leider. „Ik ken hem goed ge noeg om te weten hoe laat het dan is. Ik kan hem toch moei lijk zeggen dat hij niet mag vertrekken. Ik heb hem succes gewenst en daarmee was ons gesprek ten einde. Maar hij kan nog altijd bij me terecht. Voor mijn part over een maand. Ik heb geduld. En hij weet dat er in zijn plaats geen ander bij de ploeg komt. Om de doodeenvoudige reden dat er geen betaalbare renners van zijn kaliber meer vrij zijn. Die jongen is een echte duiten dief. Hij wacht tot het laatste moment wat er allemaal nog op hem afkomt en neemt dan pas een besluit. Zijn goed recht. Het is echter wel vreemd dat hij zijn eisen niet aan mij kenbaar maakt. Maar goed, ik heb het al gezegd, ik weet hoe hij is". Dat het, zoals de zaken er nu voorstaan, uitgesloten lijkt dat de 28-jarige Anderson en Post elkaar nog zullen vinden in een verbintenis voor het vol gende seizoen, is echter niet alleen een kwestie van geld of een diepgeworteld eergevoel bij beide partijen. Bij de Australiër leeft, en dat is meer dan waarschijnlijk het be langrijkst, veel oud zeer. An derson kan het niet verkrop pen, dat er in het begin van dit jaar uit de hoek van Post be richten naar buiten zijn ge bracht, die wilden doen gelo ven dat Anderson definitief afgeschreven diende te wor den voor topsport. Ter herinnering. Na Parijs- Nice verliet hij de competitie met reumatische klachten. De syptomen wezen in de richting van de ongeneeslijke ziekte van Bechterev en dat werd als zodanig door de ploegarts van Panasonic, dokter Van den Hogeband, naar buiten ge bracht. Van den Hogeband, die overigens blijkens een recent artikel in een medisch blad daarvoor door vakgenoten op zijn vingers is getikt, deed dat volgens zeggen te goeder trouw om wilde verhalen over dopinggebruik naar het rijk der fabelen te verwijzen. Intussen consulteerde An derson de Gentse professor Fijs, in Europa de specialist bij uitstek op dat gebied. Die ver klaarde na onderzoek dat er geen sprake was van blijvende problemen en dat de Austra liër na enige tijd zijn oude ni veau weer zou kunnen berei ken. Zijn gelijk werd gisteren bewezen. Anderson in Chaville: „Voor sommige mensen kwam het destijds goed uit om dergelijke verhalen de wereld in te slin- Anderson gaat zegevierend over de streep in Chaville. geren. Die hadden daar belang bij, omdat mijn marktwaarde in snel tempo daalde. Het zijn van die dingen, die ik nooit zal vergeten. Al die onwaarheden hebben me lang parten ge speeld. Gelukkig gaat het weer heel goed met me en stijgt mijn prijs navenant". Hoe goed het weer gaat met Phil Anderson werd voor de eerste keer duidelijk in de Coors Classic, waar hij de eer ste zege van het seizoen in de wacht sleepte. Nadien won hij ook nog de Ronde van New York en een rit in de Ronde van Ierland. Gisteren was hij attent mee in de beslissende ontsnapping, die op 40 kilo meter van de finish tot stand kwam. Met Anderson spron gen Mottet, de nummer twee van het WK in Colorado Springs, Vitali en de totaal on bekende Fransman Peillon weg uit het peloton. Voor Vi tali duurde de vlucht niet lang. Hij vloog uit een bocht en werd weer door de grote groep opgeslokt. De latere winnaar overkwam bijna hetzelfde. Ook hij verrekende zich een keer, maar de schade bleef be perkt tot een lichte achter stand op zijn medevluchters, die hij snel kon achterhalen. Op dat moment, 20 kilome ter voor Chaville, was de voor sprong van het leidende trio ruim 1.50 minuten. De vlucht werd gedragen door Anderson en Mottet. Het was evenwel Peillon, die in de licht stij gende laatste meters de aanval koos. Hij wist daarmee Mottet voor te blijven, Anderson liet zich niet verrassen. „Ik kende die jongen niet, maar ik be merkte dat hij het spel link wilde spelen. Daarom heb ik vooral hem in de laatste kilo meters goed in de gaten ge houden. Dat was niet ver keerd", aldus de winnaar. De uitslag: 1. Phil Anderson (Aus) 253,5 kilometer in zes uur, dertien minuten en zeven seconden, 2. Jean-Louis Peillon (Fra) z.t., 3. Charly Mottet (Fra) z.t., 4L Adrie van der Poel (Ned) op 54 seconden, 5. Jorg Müller (Zwi) op 0.57,6. Sean Kelly (Ier) op 1.03,7. Sjef Lieckens (Bel), 8. Aca- cio Da Silva (Por), 9. Frank Hoste (Bel), 10. Erik Pedersen (Noo) 11. Flup van den Brande (Bel), 12. Martial Gayant (Fra), 13. Pol Verschuere (Bel), 14. Peter Ste- venhaagen (Ned), 15. Jean Habets (Ned), 16. Pierino Gavazzi (Ita), 17. Davide Cas- sani (Ita), 18. Ad Wijnands (Ned), 19. Paul Haghedooren (Bel), 20. Patrick Serra (Zwe) allen in dezelfde tijd als Kelly. SYDNEY (ANP) - Tom Cordes heeft de proloog van de Com monwealth Cycle Classic, een Australische etappekoers over 1800 kilometer, gewonnen. Cordes legde de tijdrit over 4,7 kilometer af in 5 minuten en 48 seconden. Hij had vijf seconden voor sprong op de Nieuwzeelander MELBOURNE (Reuter) - De Zwitserse kampioen Richard Umberg, volgens eigen zeggen verslaafd aan lange-afstands- lopen, heeft, inmiddels 36 jaar oud en met 45 marathons ach ter de rug, het eerste interna tionale succes van zijn loop baan kunnen vieren. Veteraan Umberg won zon dag verrassend de marathon van Melbourne vóór de Tan- zianiaan Umbe Slaa en de Pool Jerzy Skarzynski. De tijd van Umberg viel gezien de omstandigheden (koel en zon nig) flink tegen: 2.17.21, ruim zes minuten boven het record van Melbourne. De Zwitserse legerdienaar verklaarde dat door het zeer wisselende tem po. Bij de dames zegevierde de Australische atlete Tani Ruckle in 2.36.06, wat wel een verbetering van het mara thonrecord van Melbourne be tekende. De uitslag is: 1. Richard Umberg (Zwi) 2.17.21, 2. Umbe Slaa (Tan) 2.17.48, 3. Jerzy Skarzynski (Pol) 2.19.48,4. Maurice Hearn (Aus) 2.21.07. Dames: 1. Tani Ruckle (Aus) 2.36.06. John Stewart. Van de overige Nederlanders, die in de voor bereiding op deze Australische etappewedstrijd van zich de den spreken, trad ook John Talen op de voorgrond. Hij werd vijfde in 6.05. De eerste rit leverde een zege op voor de Nieuwzeelan der Graham Miller. Hij deed 3 uur en 1 minuut over de 120 kilometer. De Amerikaan Ke vin Nichols werd tweede. Ar jan Jagt sprintte naar de vierde plaats. In de algemene rangschikking leidt Miller met drie seconden voorsprong op Cordes. SPA (ANP) - Raymond Ceule mans en Ludo Dielis hebben dit weekeinde een internatio naal biljarttoernooi voor pro fessionals in Spa gewonnen. Ceulemans en Dielis ver sloegen zondag in de eindstrijd Richard Bitalis en Egidio Vie- rat uit Frankrijk. De Nederlander Rini van Bracht, die een koppel vormde met de Westduitser Dieter Müller, ging ten onder tegen het Japanse duo Komori/Ko- bayashi. Ceulemans en Dielis werden van het toernooi ieder 11.000 gulden wijzer, Van Bracht nam zesduizend gulden mee. De uitslagen zijn: finale: Ceulemans/ Dielis (België)-Bitalis/Ceulemans (Franrkijk) 4-1 om de derde plaats: Ko- mori/Kobayashi (Japan)-Van Bracht/ Müller (Europa) 4-3. MADRID (ANP) - Twee Ne derlandse professionals zijn gecontracteerd voor de Zes daagse van Madrid, die van 30 oktober tot 4 november wordt gehouden. Gerrie Knetemann, de win naar van vorig jaar aan de zijde van José-Luis Navarro, is dit jaar weer gekoppeld aan een Spanjaard, José Recio. Re- né Pijnen, de Nederlandse zes- daagse-koning, rijdt in Ma drid aan de zijde van Pello Ruiz-Cabestany. In de Spaanse pers werd Knetemann overigens zater dag aangepakt wegens zijn als negatief opgevatte houding ten opzichte van Pedro Delga- do, de Spaanse kopman van de ploeg van PDM. Die stal, dit seizoen met Roy Schuiten op de bok, wordt vol gend jaar door Jan Gisbers ge leid, geassisteerd door de weg kapiteins Mutter en Knete mann. Voor de positie en de kansen van Delgado wordt in die opzet gevreesd. Joop Zoetemelk heeft deze week de organisatie van de klimkoers van Montjuich la ten weten toch te starten op zondag 19 oktober. Zoetemelk raakte onlangs aan de knie en ribben geblesseerd in de Ronde van Ierland. De ex-we- reldkampioen, die in 1981 Montjuich won, heeft zich in elastisch verband laten pak ken en maakt het seizoen af. De bergprijs in Barcelona, die bestaat uit een rit in lijn en een klimtijdrit, geldt als het slot van het professionele wie- Ierseizoen. ZAANDAM (ANP) - De Portugese wereldre cordhouder op de tien kilometer Fernando Ma mede heeft zondag de tweede Dam tot Dam- loop van Amsterdam naar Zaandam gewonnen. Mamede legde de ruim 15 kilometer af in 45 minuten 14 seconden. Bij de Coentunnel vormde zich een kopgroepje van vijf lopers, waaruit Mamede met nog zes kilometer voor de boeg ontsnapte. Adri Hartveld, de nationale marathonkampioen, was met de zevende plaats in 47.15 de beste Nederlander. Carla Beurskens was de snelste dame. Zij liep de afstand in 53 minuten en 59 seconden. Volgens de organisatoren werd de wedstrijd door zon 100.000 toeschouwers gade geslagen. T12 PAGINA SP0R]pVANDA^^OKTOBE^98j5 Van onze sportredactie HEERENVEEN - Hilbert van der Duim en Robert Vunde- rink zullen tijdens dit schaats seizoen een aanval doen op het werelduurrecord schaatsen, dat sinds 8 maart 1983 (Inzeil) met 38 kilometer en 558.45 me ter op naam staat van Jan Kooiman. Van der Duim onderneemt zijn poging tijdens het World Cup-weekeinde van 29 en 30 november op de dan overdekte Thialf-ijspiste van Heeren veen. De tweevoudig ex-we- reldkampioen lange baan- schaatsen was reeds vorig sei zoen tijdens het WK all-round in Inzeil van plan een aanval op het record van Kooiman te ondernemen, maar omdat de sponsoring niet op tijd rond kwam, ging dat niet door. Robert Vunderink, i seizoen zich helemaal marathon gaat heeft nog geen vaste j voor zijn aanval vast» Hij laat het afhangend 'vorm van de dag'. DEN HAAG (ANP) - Het is onzeker of handbalinternatio nal Hanneke van Eijl meedoet aan het Hollandtoernooi. De 28-jarige opbouwspeel- ster van OSC heeft sinds ruim een week last van een vinger blessure. Van Eijl is, op doel- vrouwe Carla ten Velde na, de meest everen speelster in de selectie, die de achtste editie van het Hollandtoernooi woensdag in Den Haag start tegen Oost-Duitsland. Van Eijl speelde 77 keer in het Ne derlands team. In de groep van zeventien speelsters is Quintus met drie handbalsters de best verte genwoordigde verenigings- ploeg. Na Oost-Duitsland zijn achtereenvolgens Hongarije, West-Duitsland, Tsjechoslo- wakije en Noorwegen tegen stander van de ploeg van bondscoach Jan Kecskemethy. Het toernooi geldt als voorbe reiding op de wereldtitelstrijd voor A-landen, dat in decem ber in Nederland wordt ge houden. De selectie bestaat uit: Doel: Carla ten Velde (Swift Arnhem), Laura Robben (Niloc) en Karina Bruins (OSC); veld: Hanneke van Eijl (OSC), Carla Kleintjens en Cecile Leenen (beiden V en L), Nicole van Thor en Ingrid Reiters (beiden Mosam), Monique Geitz (E en O), Inge Tulp, Mieke Leenen en Joke Lek- kerkerk (allen Quintus), Ursula Deke- ling en Ingrid Wagner (beiden Hellas), Petra Jordens (Swift Roermond), Esther Hageman (Swift Arnhem) en Wendy Kerssens (SEW). EINDHOVEN (ANP) Reynierse (Dynamo, burg) heeft zondag de. thon van Eindhoven gi nen. De Zeeuw liep de 42 meter en 195 meter in 2 minuten. Hij had een voorspn bijna drie minuten op Vollenbroek (MPM), 2.18.04 tweede werd. J: Valentin (Olympus 70) bi in 2.18.17 de derde plaats de dames was de Schotse! ther McDuff. lid van Olj uit Eindhoven de snelst 2.45.25. De uitslag is: 1. Kim Reynierse n> 70, Middelburg) 2.15.13, 2. Rick») lenbroek (MPM) 2.18.04, 3. Jac^ lentin (Olympus 70, Naaldwijk) in John Boyes (Eng) 2.20.25, 5. Iar,' (Eng) 2.20.50, 6. Mart de Vugt Reusel) 2.21.55, 7. Wim zegers (AV we, Apeldoorn) 2.22.17, 8. Vaclav! (Pol) 2.23.11,9. René Stam (Spring 2.23.12,10. Paul Pieters (Bel) 2.23.i dames: 1. Heather McDuff (Oir Eindhoven) 2.45.25, 2. Alice (Vet.Ned) 2.55.39, 3. Jolanda Hc (GAC, Hilversum). Van onze „olleybalmedevxrker VDIJKE - In de tweede 'van de Zeeuwse volley- ,„„mpetitie stonden er zo- i hij de dames als de heren !',e leuke wedstrijden op [j programma. |oH de heren won Kikkers •jfi 1 van CVC 2. De Philip- Vp-dames hadden geen pro ven met het Terneuzense jdesport, dat met 3-0 klop e Savok 2 bleef bij de da- met 1-3 baas over Kik- PHILIPPINE- SCHELD] 15-4, 16-1 was de dreef. Er varieerd t sport had op. Dat w derde se equipe b ondanks HILVERSUM (ANP) edrijfsvolleybal- ompetitie Hulst De renner uit Deurne zondag oppermachtig ii veldrit in Hilversum. 0.09, 3. Jo Martens (Deurne) opl Klaus Peter Thaler (WD1) op 3.00. (ADVERTENTIE) orden Van onze sportmedewerker IULST - Het damesteam van VC uit Clinge heeft zich in de edrijfsvolleybalcompetitie te [ulst prima gerevancheerd —oor dc 3-0-nederlaag van vo- rijder Frank van Bakeli lge week tegen W Heyn- vroeg in het seizoen in voijjckx. Slachtoffer van deze ladendrang was Lybeert/ 'erstraeten. Van het team van anvoerster Denise Herre- ronden^voor^het einde de jegh is bekend dat het wissel- allig voor de dag komt. Toch Lybeert/Verstraeten een oor iedere tegenstander ge- NEW YORK. Onze telefoonwinkels zijn te vinden op de vol gende adressen: Breda - Oude Vest 2, Bergen» Zoom -Van Konijnenburg weg 23, Goes-Schuttel reerde Van Bakel uit groep. Op de streep verdrijder een voorsprong vijftig seconden op ïM^sïüstlv Groenendaal. Martin driksen uit Asten won zet oe cvC-dames hadden deze in Eindhoven de IJzerenï rees eveneens en hadden het veldrit. Huub Kools eiii n de eerste set dan ook niet op negen seconde als tweti ;emakkelijk. Dat Bernadette Uitslagen: Hilversum: 1. Frank riWillaert in deze et gemist SESS 'erd kwam duidelijk naar vo en in de slagkracht. Ly- —leert/ Verstraeten kon daar om!.' ^voldoende gebruik van ma :en. Ondanks dat het m de lotfase sterk terugkwam, reeg het met 15-8 klop. De nstane kloof bleek te groot. )e 'tik' bleek door te werken, let anders zo energiek spe ende Lybeert/Verstraeten rerd plotseling een reactieloze irooi voor de Clingse dames ngeborg Willaert, Nadine van ïoethem, Marina de Moor, Ni le van Puyvelde, Marian Iroeckaert, Marina Lam- iregts en Bernadette Willaert. Opmerkelijk was dat CVC leze keer de ouderwetse tac- iek toepaste. Voor een keer erd van het nieuwe, nog niet lopende penetratie-sys- :m afgestapt met de eerste :ge als resultaat. De CVC-he- in kwamen eveneens goed 'oor de dag. Met name man als Bert Suy, Reggy Wul- ert, Anton Blommaert en iarold Verstraeten maakten it tegenstander Wemolin oeilijk. Zeker Verstraeten laf de Heikantenaren hoofd brekens. Op zijn opslag kon 'emolin lange tijd geen ant- 'oord vinden. Voordat dat intwoord er was had Ver- itraeten al zes punten bijeen leslagen. Dat zijn team toch le zege aan Wemolin moest 'ten, had alles te maken met iet verlies in de tweede, te- 'ens spannendste set. Met 17- trok Wemolin die naar zich Wigigmg in uitvoering en specificaties voorbe tslagen hof 24, Middelburg - Lange Noordstraat 42, Roosendaal - Schotsbossenstraat 19, Terneuze! Mr. FJ. Haarmanweg 38 Bel voor meer informatie 004 (gratis) ii Eerste klas heren: CVC-Wemolin P-2 (8-15, 15-17, 15-7), W Heyn- nckx-Tillany's 0-3 (8-15,2-15,5-15), mash 2000-Ambulo 2-1 (15-3, 3-15, Tweede klas heren: Ortho WOK-Jansenius 2-1 (13-15, 15-8, 15- Luctor-W Heyndrickx 2 3-0 (15-8, Iris 4 b)> Brandax-De Rietvliet 3-0 i 15-9,15-8), Van Wesemael-Rijk 8-15,15-11, 0-15). Eerste klas da- e i'. Morres 2-Neckermann 3-0 16-14 15-13, 15-9), W Heyndrickx- van Damme 2-1 (5-15,15-10,15-4), SC 1 ??es^Jong Morres 0-3 (11-15, 3-15, -15). Tweede kt as dames: ABN- 3-0 (15-4,15-11,15-9), W Heyn- !^rt;,Pr°Priis Stop 1-2 (15-8,11-15, n'LYjorwaarts-Van de Klundert l &n 15"6. 15-9). Derde klas da- I n S r'. Morres-DHZC Hoeksken 1-2 I) Mn' ?;15' 5"15>. CVC 2-Athanatos 1- Iwirt 5- 5-15, 15-5), Jong Morres 2- l wad°emenoe 3-0 (15-7,15-9,15-8). IJZEN petitie overwi] promo door E Bij de Voorwa Promotie VOORW. 3, 15-4) - Voorwaa gels te h 12-8 en 1! nog net tweede et pass er Het spel rommelij nog vrij naar zich EWC 2- 15-12, 15 een goedi sterse dt maal riji In de eer een uit als aan Daarna 1 ma. Het aan en 1 makkelij routine doorslag MARAT (14-16,3- partij va ging het beter. V< beetje in er meer Maratho ervaring veel. Sat er gemal week ne ook dee oefentoe zich wee leybal g; Promotii VERDEI 11-15,3- en ging fanatiek tweede 1 veel mei degem t en kon z winning verdient gem," w kampm CVC-EV 4-15, 14- strijd n volleybc deze pa ven. In speelder sterren kreeg v echter 1 keer. C Via 9-i vierde s nam ge terugva het mei stoomde matchp alsnog c Eerste DE STE 15, 8-li werd z tweede Daarna Uiteind laatste nog lal rechter delijk maar V langste YVC-D 15-10, 1 het in niet on fanatie zich. Ir WINDECKEN (ANP) - In het Nederlandse dames turnen blijkt een tijdsbestek van een jaar veel te kunnen verande ren. Het bewijs werd vrijdag en zaterdag geleverd in de in terlandwedstrijd tegen West- Duitsland in het onder de rook van Frankfort gelegen plaatsje Windecken. De Nederlandse formatie, van wie alleen Carola Eenk- hoorn, Bianca Doornebosch en Wendy Tol tegen Bulgarije uitkwamen, was, aangevuld met Jeanette Witte, Miranda van de Borst en Miranda Pluk, tot een vrijwel een gelijke score in staat tegen West- Duitsland. Het sextet verloor in de verplichte oefenstof van vrijdag met 183,95 dan wel 1,45 punt, maar bereikte in de keu- zestof een gelijk totaal (185,30). In Drachten presenteerde Susanne Beerepoot zich als een aangename verrassing. Ronald Walter bleek in Win decken met Miranda van de Borst, die van de katholieke bond is overgekomen, nog een troef achter de hand te heb ben. De 15-jarige turnster uit Prinsenbeek eindigde in haar eerste officiële achtkamp als beste Nederlandse met 74,35 punten op de gedeelde derde plaats. Ook de in de keuzestof (37,00 punten) uitstekend wer kende Jeanette Witte wist zich als zesde nog tussen de West- duitsen te dringen. De Nederlandse heren hebben een landenwedstrijd tegen Groot-Brittannië met ruim verschil verloren. Nederland verzamelde een totaal van 466.50 punten tegen de Britten 517.45. De Nederlandse herenp kwam in Liverpool voor) eerst sedert vijf jaar ioj landenwedstrijd uit. 1981 had Nederland ge ledige ploeg meer op de kunnen brengen. Branco Grootes bel1''] voor Nederland de ttf punten: 98.15. Ook de junl£] verloren hun duel met de ten. Het werd 193.00 239.40. Van onze volleybalmedeu [tw„VA*GENT - In de tweede klas dan ,volle3'balcompetitie won Renique t dezelfde cijfers zegevierde Carioct Savok 2Vir VZN'By dB hereD WaS Cari' 11 (lvtSl?,s>:n beren: Philippine 2-Jeroen 0-3 (4-15, i tnes- riiln. 15"9), SOS 6-Ons Genoegen 0-3 (12-: 0 (15-lit YJlet 2-Ons Genoegen 1-2 (16-14,9-15,10- tinei I r, !,5;4' 15-10). Tweede en derde klas gemi 10-3 <0 ,2('5-6.15-5,15-9), Spuif Elf-NSM 2 2-1 (15 116) ?~15' 12-15). Eerste klas gemengd: VZN «anschaert-Pluto 0-3 (9-15,15-17,9-15).

de Stem | 1986 | | pagina 8