I0DIG? Rijkaarden Bosman fit genoeg bevonden Saar Boerlage in de aanval in Lausanne Topamateurs en reserves succesvol ERWINNING...OP RIJ HKSn 1348 hongarije-nederland AMSTERDAMSE KRIJGT RUZIE MET ANTON GEESINK Politie begeleiding voor Pakistani |t van de VereniJ Jereen die geld :or kinderen of fn waardepapier; |<er bent van t |iar vanzelf meer ieder jaar hogeri 100 LEASEN OF AUTO HUREN? MAANDAG 13 OKTOBER 1986 loen! jen op Zoom :OMPUTERSCH0< IPLOMA COBO geldis altijd vr fen vaste rente,] fer kosten, hder met registra- :entage, ar, 6%. 10,-, f5,000,- eni fustralië zeker van halve finales NAC EN RBC OVERLEVEN EERSTE RONDE KNVB-BEKER NIET LONDEN - De Nederlandse hockeyers voelden de situatie zaterdag na de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland maar al te goed aan. Ondanks de vierde achtereenvolgende overwinning tij dens de wereldtitelstrijd in Londen, toch een ongekende weelde, klonk er geen enkele juich kreet en ging er geen Oranje-arm omhoog. Donateurs Bierens voor het eerst tijdens WK in Oranje Supporters Den Haag aangehouden GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 HUREN VANAF 35.- PER DAG DE STEM i het op elk moment zoni feltijd onverwachte finanJ popcoupures, van fl.(K lUREGROOTTE b 5.000,- >.162,50 5401,27 >.725.35 >.147,59 5.685,50 aan de top Dj uitstek! (iding voor rijks-erken» g, Eindhoven,-Heerlen® schoolcomputer. SRAMMEUR: een beroep ïsten en vooruitzichten- HA" diploma MAVO 4 gsbewijs 4e klas I deze coupon ongelj® aar antwoordnummer1 E.C.S., Passage 4-6. 15-710446. Leeftijd1 Opl.: Van onze sportredactie De Ajacieden Frank Rijkaard en John Bosman zijn [Jiermorgen door bondsarts Frits Kessel fit genoeg bevonden Ltrip van bet Nederlands elftal naar Hongarije mee te maken. 10.325,- 10.802,53) 11.450,68 12.295,171 13.371,- Oranje speelt woensdag in loedapest de eerste kwalif ica- twedstrijd uit groep 5 van t Europese titelstrijd. Rijk- $1 en Bosman kampten vo- week in het trainings- p op Papendal al met blessures aan de bil en „uit. Zaterdag speelde het [eetal volgens afspraak één t in het bekerduel Elink- fcijk-Ajax. Gistermorgen Herden de twee in Amsterdam ehandeld door fysiotherapeut nvanDord. „Rijkaard heeft last van de fiihechting van de bilspier, osman heeft een echte spier- Cessure, aan de kuit. Ik denk, jat ze met drie dagen weer re- lelijk fit zijn", aldus Van pord. Waar Ajax geen reden de spelers af te keuren, [énde dokter Kessel van de i ook geen vraagtekens. j)e beide trainers gingen ook [koord. Ik zag geen aanlei- j ze af te keuren. Het is lerantwoord hen mee te ne- jnei) naar Boedapest", aldus sel, die gisteravond geen jndere meldingen van gebles- eerde selectiespelers binnen ad. Vanmorgen vliegt het Ne- ierlands elftal per charter aaar Boedapest, waar woens- 1 (18.00 uur) tegen bongarije wordt gespeeld. Rob Be Wit, vorig jaar mei de man pan de wedstrijd in het NEP- tadion, sloeg een uitnodiging |als eregast naar de Hongaarse sofdstad mee te reizen af. De zomer door een hersen bloeding getroffen vleugel spits van Ajax had juist voor [de aanbieding van de reis een pakantieweek in Spanje be eld. Het duel Hongarije-Ne- ierland wordt woensdag echtstreeks op de Neder- fandse televisie uitgezonden. De Hongaren sluiten van- [daag hun oefencampagne voor p strijd tegen Oranje af met een duel tegen een plaatselijke selectie uit Tata, het trai ningscentrum van de Oosteu- ropese ploeg. Van owe speciale verslaggever 0NDEN - Met zeven punten uit vier wedstrijden, één min- Ider dan Nederland in de an- [dere poule, is Australië men- ijkerwijs gesproken al ze- jker van een plaats in de halve s van het toernooi om de wereldtitel. Zelfs een nederlaag met ze- Iven doelpunten verschil tegen Polen in de laatste wedstrijd pit de groep, tast de kwalif ica- Itie niet aan. De Australiërs maakten gis teravond in het met 6500 toe schouwers gevulde stadion in willesden korte metten met Ma. Na een ruststand van 3- jü werd het 6-0. De Australiërs, tonder Charlesworth in de ba sis, sneden keer op keer met |snelle combinaties door de ho- i falende Indiase verde- Mitton (2), Birming- ™i, Batch, Walsh en Davies "taakten de treffers. Van onze sportredactie BREDA - De top van het ama teurvoetbal en de eerste divi sie ontlopen elkaar niet veel. Vit de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker plaatsten zeven amateurelf- tallen (ACV, Noordwijk, DWV, Rheden, Enschede, Gel drop en Achilles'29) en acht eers te-divisieclubs zich. In to taal sneuvelden dertien hoog ste teams van de 37 betaald- voetbalorganisaties, elf uit de eerste divisie en twee, Roda JC en Go Ahead Eagles, uit de eredivisie. Roda JC was betrokken bij de verrassing van het week einde in Rotterdam. De reser ves van Sparta wonnen door twee treffers van Jules Eller- man, overigens een vaste in valler bij Sparta 1, met 2-1 van de Kerkraadse ploeg. Go Ahead Eagles ging met 2-3 on- deruit tegen DS'79, niet voor niets dus de koploper van de eerste divisie. Grote overwinningen waren er voor PEC Zwolle (7-0 bij Barendrecht), Sparta (6-1 bij Enter Vooruit), Den Haag (6-1 bij Cambuur), Utrecht en Twente (beiden 5-0 tegen GVW en Sparta'25). Uit de zaterdagsector kwa men slechts twee elftallen, te gen vijf bij de zondagama- teurs, door naar de tweede ronde. De succesvolle ploegen hadden dergelijke stunts ove rigens al 'angekondigd' door in de competitie een uitstekende vorm te tonen. De drie ranglij staanvoerders uit de hoofd klassen van het zondagvoet bal, DWV, Rheden en Geldrop, onderstreepten dat. ACV, de algemeen amateur- kampioen van Nederland en derde in de eerste klasse A na een matige seizoenstart, moest in het duel tegen eerste-divi- sieclub Wageningen tot de bo dem. Na 120 minuten voetbal, waarbij ook via de stand (2-2) geen krachtsverschil tussen de amateurs en semi-profs viel te ontdekken, moest een serie strafschoppen de beslissing brengen. Hovenkamp stopte de be slissende schuiver van elf me ter van Van Tamelen. Noord- wijk was de andere zaterdag- club, die tot de laatst 32 door drong. Streekgenoot Telstar werd in het laatste half uur op afstand gezet (3-1), onder an dere door twee treffers van Vink. Van de winnende zondag elftallen moest Rheden het langst werken. Via snelle counters uit een goede verde diging kwam de ploeg op voorsprong (2-1). Helmond Sport kwam in de slotfase van de normale speeltijd langszij. Rheden hield voor de eigen aanhang stand in de verlen gingen en sloeg bij het zesde paar strafschoppen toe. Peters schoot raak, Lalo miste voor de eerste-divisie- club uit Helmond. DWV had in Amsterdam-Noord een ge makkelijke middag tegen het falende NEC. De 3-0 kwam eenvoudig tot stand. Binnen een kwartier was de strijd door Post en Boonstra (2-0) al beslist. NAC, de laatste maand re delijk in vorm in de eerste di visie, liepen storm bij de ama teurs van SC Enschede. De Twenten kwamen na een half uur op voorsprong door Maas dam. NAC kon geen kansen afdwingen en werd na afloop flink onderhouden door trai ner Leen Looyen, die het elftal een dief van de Bredase voet balportemonnee noemde. Achilles'29 had in Groes- beek binnen twaalf minuten vrijwel de uitschakeling van RBC, de bekerfinalist van vo rig seizoen, op het geweten. Beekers en Ter Veer scoorden en de Roosendalers kwamen in hun verweer tot slechts één treffer, De zevende doorbeke- rende amateurploeg van de 26 ingeschreven elftallen was Geldrop, dat door de uitblin kende spits Scheepers de be taalde provinciegenoot Willem II aan de kant zette. Scheepers zorgde voor 1-0, 2-0 en na de gelijkmaker van Tilburgers voor 3-2, vijf minuten voor het eind. Hachelijke situatie hockeyers Van onze speciale verslaggever Alsof Nederland zojuist de wedstrijd om de laatste plaats had verloren, zo gelaten sjokten de spelers te rug naar de dug out, waar de begeleiders Hans Jor- ritsma, Frans Spits en Joost Bellaart plichtmatige schouderklopjes uitdeelden. De voor een trotse lij staan- verbeelding sprekende veld- voerder zonder puntenverlies spel. uiterst merkwaardige lauwe „Normaal is wel, dat je in stemming werd ingegeven door twee tegenvallende fac toren. Ten eerste was daar de marginale zege van 1-0, de derde al in dit steeds meer pu bliek trekkende toernooi (za terdag was het Willesden-sta dion met 11.000 toeschouwers uitverkocht en moesten hon derden buiten blijven). De opdracht zoveel mogelijk treffers te produceren om de fel begeerde plaats in de halve finales zo goed als veilig te stellen, was niet uitgevoerd. Daardoor, en door de overwin ningen van Engeland en de Sovjet Unie op respectievelijk Pakistan (3-1) en Argentinië (2-0), is de situatie voor Oranje ondanks de maximale punten- oogst toch nog hachelijk ge worden. Tegen een ongetwijfeld ont ketend Engeland moet nu van daag ten koste van alles een nederlaag voorkomen worden. Bij minimaal een gelijk spel is Nederland zeker van een plaats bij de laatste vier, bij een nederlaag hangt alles af van het resultaat van de Rus sen in de wedstrijd erna tegen de ontluisterde titelverdedi gers Pakistan. Winnen de Oosteuropeanen vervolgens dan is Nederland toch nog uit geschakeld. En dan te beden ken, dat Nederland in 1973 en 1982 zelfs aan zeven punten voldoende had om de halve fi nales te halen. De tweede reden voor het uitblijven van de doorgaans toch bij een vierde succes op rij horende vreugdetonelen was het absoluut niet tot de zo'n lang toernooi een keer een minder goede wedstrijd speelt", zou Ronald Jan Heijn later zeggen. „Maar nu is het pas één keer, tegen Pakistan, echt goed gegaan. De omge keerde wereld dus. Natuurlijk zijn we blij met acht punten, maar niet met de manier, waarop het resultaat tot stand is gekomen". De verdediging treft geen enkele blaam. Sterker nog, die is zonder meer een wereld kampioen waardig. Doelman Leistra, ausputzer Ties Kruize en de lijn Kooyman-Klaassen- Bovelander vormen tot nu toe een vrijwel onneembare veste. Bewijs: slechts één tegentref fer, waar alleen de Russen aan kunnen tippen. Met de middenlinie is het minder gesteld. Diepeveen, Van t Hek en Jan Hidde Kruize hollen zich een onge luk, maar het effect is tot nu toe te gering gebleken. Het mankeert daarbij vooral aan timing en passing, waardoor de taak van de voorwaartsen er alleen maar moeilijker op wordt. Ook tegen de zeer stugge Nieuwzeelanders, die pas ne gen minuten voor tijd zwicht ten voor een strafbal van Ties Kruize, ging er heel wat mis met het trio kilometervreters, al verdiende de onverzette lijke Diepeveen alle bewonde ring voor zijn tomeloze inzet. Door het onrendabel func tioneren van de middenlinie kan de voorhoede ook niet goed uit de voeten. Drost (za terdag met een ingepakte lin kerarm in de eerste helft er Tom van 't Hek wordt door de doelman van Nieuw-Zeeland Ian Woodley afgestopt. weer bij) en Schlatmann ko men op dit niveau duidelijk techniek, inzicht en reactie vermogen te kort. De vroeger beruchte bevliegingen van Van Grimbergen op rechts lij ken uitgestorven. De technisch wel bekwame, maar te veel so lerende en te geïsoleerde Heijn kan ook niet overtuigen. Door het lange wachten op de juiste aanvoer vanuit de tweede lijn is bovendien bijna steeds de vijandelijke verdediger in een bevoorrechte positie. Daar komt dan nog bij het geringe rendement van de strafcorner. Uit dertien korte hoekslagen vielen tot nu toe indirect twee doelpunten. In het eerste duel met de Russen scoorde Heijn al in de derde minuut uit de rebound, zater dag kwam de benutte strafbal voort uit de dertiende straf corner. In elke wedstrijd was het spel van Oranje vooral voor rust onrustig en chaotisch. „Ja, ik ben daar zelf ook erg verbaasd over", aldus Jorrits- ma. „Hoe dat komt? Ik zou het niet weten. Ik constateer, dat we ons het tempo te veel laten opdringen. Dan gaan we het in lange ballen zoeken, die of niet aankomen of te snel weer ver loren gaan. Na een wissel in de rust is het steeds wat beter ge gaan, al was het tegen Nieuw- Zeeland niet overtuigend. We zien steeds weer, dat er kei hard moet worden geknokt om aan een doelpunt te komen. Het is werken, werken en nog eens werken voor de punten". Het doel van Jorritsma blijft eerste te worden in poule A om zodoende in de halve fi nales West-Duitsland te tref fen en niet het sterk favoriete Australië. Maar of Nederland de laatste vier zal halen? De - FOTO ANP omstandigheden zijn zonder meer ongunstig. Tegenstander Engeland moet winnen om de halve fi nales binnen te stappen, bij een gelijk spel is de Sovjet Unie vermoedelijk de la chende derde. De Engelsen zijn in een wereldbeker nog nooit hoger gekomen dan een zesde plaats en ruiken nu, voor eigen publiek, hun kans. Het sterkste deel van de Engelse ploeg is juist de voorhoede, met de uiterst gevaarlijke spits Sean Kerly. Aandeel Hij wordt in de Engelse pers de Lineker of de Rush van het hockey genoemd. Kerly had met zeven treffers ook een enorm aandeel in de verras sende derde plaats van Groot- Brittannië op de Olympische Spelen van Los Angeles. Het zal de taak van voorstopper Rene Klaassen worden Kerly geen centimeter ruimte te gunnen. Maar ook de snelle vleugelspelers Sherwani en Batchelor moeten in toom worden gehouden. Het wordt een slag tussen de beste voor hoede (Engeland) en de beste verdediging (Nederland) van het toernooi. Diepeveen had zondag wel vertrouwen in de goede afloop. „Die Engelsen moeten komen. Dat geeft ons de ruimte, die we nodig hebben. Let maar op, we redden het heus wel". Heijn, die net als de jubile rende Ties Kruize (200 inter lands) na Londen voorgoed af zwaait bij Oranje, was wat pessimistischer en zag maar één mogelijkheid deze missie met succes af te ronden. „Het zal dan zo moeten gaan als te gen Pakistan", zei hij. „Ieder een, zonder uitzondering, moet in vorm zijn. Alleen dan zal het lukken, anders kunnen we het vergeten". Groep A: Engeland-Pakistan 3-1 (2-0), a Potter (strafbal) 1-0, 21. Kerly 2-0, 47. Kalimullah (strafbal) 2-1, 52. Potter (strafbal) 3-1. Toeschouwer»: 11.000 (uit verkocht). Nederland-Nieuw-Zeeland 1-0 (0-0). 61. Ties Kruize (strafbal) 1-0. Scheidsrech ters: Kendrick (Ier) en Obaidullah (Ind). Toeschouwen: 11.000. Nederland: Leistra; T. Kruize; Kooy- man, Klaassen, Bo vel ander; J. H. Kruize, Van 't Hek en Diepeveen; Van Grimber gen, Drost (36. Schlatmann) en Heijn. Nieuw-Zeeland: Woodley; Wilson; Pier ce, Lints, Brown; Smith, Archibald, Pa tel; Miskimmin, Daji en Gallen (65. Les lie). Sovjet Unie-Argentinië 2-0. 58. Zigangi- rov (strafbal) 1-0,67. Zigangirov 2-0. Stand groep A: Stand 1. Nederland 4 4 0 0 8 2. Engeland 4 3 0 1 6 3. Sovjetunie 4 3 0 1 6 4. Argentinië 4 10 3 2 5. Pakistan 4 10 3 2 6. Nw-Zeeland 4 0 0 4 0 5- 1 6- 4 6- 1 2- 6 2-11 0-10 Polen-Spanje 5-2 (2-0). 10. Podzorski 1-0 (s.c), 12. Podzorski 2-0, 39. Roca 2-1, 39. Podzorski 3-1, 43. Miroslav 4-1, 56. Pod zorski 5-1,63. X. Escude 5-2. West-Duitsland-Canada 2-0 (1-0). 7. Hij gers 1-0,67. Fischer 2-0. Australië-lndia 6-0 (3-0). 18. Mitton 1-0, 28. Birmingham 2-0, 30. Batch 3-0, 53. Mitton 4-0, 56. Walsh 5-0, 66. Davies (strafcorner) 6-0. Stand groep B: Stand 1. Australië 2. Duitsland 3. Polen 4. Spanje 5. India 6. Canada 7 20- 4 6 7-2 5 6-5 3 4-12 2 3-9 0 2-10 Van onze sportredactie LAUSANNE - In het hart van de Olympische bewe ging beleefden de Amster dammers een turbulent weekeinde. Saar Boerlage waakte haar opwachting in Lausanne met de actie 'No- Olympics'. Burgemeester Ed van Thijn moest een binnen wand blussen. Er was spijt over de afzegging van Cees Kerdel, het enige Neder landse stemgerechtigde lid, voor de IOC-vergadering. Tenslotte werd in het Palais ae Beaulieu met veel tam- tel>i de expositie geopend, want de kansen op het bin- "®halen van de Spelen van 1992 werden onverminderd groot geacht. Saar Boerlage was de lachtteein uit Amsterdam n°S niet uit of ze begon al wet het uitdelen van haar ?fantjes. De veiligheids- wenst stond onmiddellijk bij baar, nadat ze in het Palais e Beaulieu enkele krantjes °P de informatiebalie had Kort daarop werd ze, na een tip van Rien Bal van de Amsterdamse delegatie, uit de bar van de perskamer ge zet Buiten kreeg ze ruzie met Anton Geesink, die haar van discriminatie betichtte. De Utrechtse reus, de fana tiekste pleitbezorger voor de Amsterdamse Spelen, kreeg geen krantje van haar. De opwinding over de verschijning van Saar Boer lage en een kwartet aanhan gers was niet gering. Toen Boerlage aan het eind van de middag bij de feestelijke inauguratie van het nieuwe IOC-hoofdkwartier span doeken ophield met teksten als 'Geen brood geen Spelen' en 'Amsterdam Never' noemde Henk Vonhoff haar nog maar eens een 'karakte rologische minusvariant', die naar Spitsbergen zou moeten worden afgeschoten. De ogen van de NOC-voor- zitter schoten vuur. Hij kon zich met moeite beheersen. „Die groep heeft de fat soensnormen overschreden", vond hij. Boerlage verklaarde on bewogen aan haar finale te zijn begonnen. „De Neder landse bevolking is meer voor de Spelen dan de Am sterdamse. In de laatste en quêtes is het aantal voor standers trouwens steeds minder geworden". Waar Boerlage ver klaarde dat haar actie be kostigd werd met donateurs van een rijksdaalder en vijf gulden, vermoedde Vonhoff er structurele financiering achter. 'No-Olympics' bracht de zelfgemaakte vi deoclip mee. Woensdag en donderdag arriveren nog zo'n honderd aanhangers per bus. IOC-voorzitter Juan Antonio Samaranch werd schriftelijk uitgeno digd in het Martin Luther King-centrum de beelden te komen bekijken. „Ik zal het hem ook nog een keer persoonlijk vra gen", zei Boerlage, die zater dagochtend bezwoor alleen op vreedzame wijze te zullen demonstreren. „Wij zullen absoluut nergens mee gooi en". Boerlage c.s. stonden gis teren, volgens plan, bij het Palais de Beaulieu de span doeken op te houden voor de IOC-leden en hun aanhang vlak voor de opening van de 91e algemene vergadering. Dichtbij kwamen ze niet, omdat de veiligheidsmaat regelen aanzienlijk waren verscherpt. Binnendringen was onmogelijk geworden, er stonden een erehaag van veertig soldaten te paard voor de binnenstromende IOC-leden. Delegatieleider Ed van Thijn had ondertussen de gelederen gesloten met een verklaring, dat er geen sprake is van een nijpend geldtekort. Dat vuurtje was aangestoken door Fred Ve- nema, nota bene zijn maatje bij het dagelijkse halfuurtje joggen langs het Meer van Genève. In het rond 'happy hour' voor alle Olympiërs ge opende bruine café had de ambtenaar van WVC zich laten ontvallen, dat de mi nisteries van Economische Zaken en WVC onlangs sa men een miljoen gulden aan de Amsterdamse stichting hadden overgemaakt. Dit wekte de indruk dat Olym pisch Amsterdam op de pof duur zat te doen in Lausan ne. Een week voor het vertrek verklaarde Max Geldens, de voorzitter van de Raad van Beheer in een verklaring voor het Genootschap van Hoofdredacteuren te Den Haag, dat er nog enkele ton nen op de begroting ontbra ken. Verklaring Van Thijns voorlichter Aad van Cortenberge typte in een schriftelijke verkla ring, dat het miljoen van de ministeries was ontvangen op grond van maanden oude afspraken. Het gat van en kele tonnen, waarover Gel dens had gesproken, kwam door de onduidelijkheid over de uitkomsten van de mer chandising, de verkoop van Olympische attributen. De bank heeft voldoende zeker heden geconstateerd om het geld dat in Lausanne wordt uitgegeven voor te schieten. NOC-voorzitter Vonhoff voegde er aan toe: „Als wij de Spelen niet krijgen, zul len we de zaak netjes afwik kelen. We zullen de zaak zo precies rondmaken, dat de beide eindjes bij elkaar ko men. Elke gulden wordt ef- fecient gebruikt. Het tekort is gedekt. Er is geen enkele reden in termen van faillis sement te spreken". Vanuit zijn ziekbed liet Cees Kerdel weten niet in staat te zijn de vergaderin gen van het Internationaal Olympisch Comité bij te wo nen. Het enige Nederlandse IOC-lid kan op 17 oktober dan ook niet zijn stem uit brengen. „We hebben nooit zekerheid gehad, dat zijn stem voor ons zou zijn", ver klaarde Geldens. „Kerdel stelde zich altijd strikt neu traal op". LONDEN - De Pakistaanse hockeyers hebben zaterdag het stadion in Willesden onder politiebegeleiding verlaten. Na de nederlaag van 1-3 tegen Engeland, de eerste in de rijke historie van Pakistan tegen dit land, groepten honderden woedende supporters samen bij de uitgang van de kleedka mers. Via een omweg konden de Pakistani naar een gereed staande bus worden geleid. Hun uiterst teleurgestelde landgenoten, voor het meren deel woonachtig in de omge ving van het stadion, koelden hun woede toen door het gooien van fruit en het maken van obscene gebaren in de richting van de afdruipende spelers. Het is de eerste keer sedert de Olympische Spelen van 1952 in Helsinki, dat Pakistan zich in een belangrijk titel- toernooi niet voor de halve fi nales heeft gekwalificeerd. Ook tegen Engeland maakten de Pakistani een ongewoon slechte indruk. Als Pakistan niet bij de eer ste zes eindigt, en die kans is vrij groot, wordt het zeer on zeker of de uitvinders van het toernooi om de Champions Tr ophy in juni van het volgende jaar aan de negende editie in Amstelveen mee mogen doen. Als Olympisch kampioen is Pakistan in ieder geval zeker van deelneming aan de Spelen van 1988 in Seoel en als gast heer van de volgende wereld titelstrijd, in 1990 in Lahore, is Pakistan eveneens vrij van het spelen van kwalificatie wedstrijden. Van onze speciale verslaggever LONDEN - Voor de cruciale wedstrijd van het Neder landse hockeyteam tegen En geland, vandaag tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap in Londen, heeft coach Hans Jorritsma het ba sisteam op enkele plaatsen ge wijzigd. Zo zal Fred Bierens voor de eerste maal in actie komen. De 28-jarige architect, ausputzer bij zijn club Tilburg, staat als rechterverdediger opgesteld. Hendrik Jan Kooyman schuift van die plaats op naar de rechterkant van het midden veld. Jan Hidde Kruize neemt de positie van midden-midden over van Tom van 't Hek. De Kampongspeler op zijn beurt mag proberen zijn aanval lende kwaliteiten uit te leven als linksbuiten. De opstelling van Nederland voor het duel met Engeland ziet er als volgt uit: Leistra; Ties Kruize; Bierens, Klaassen, Bovelander; Kooyman, Jan Hidde Krui ze, Diepeveen; Van Grimbergen, Heijn en Van 't Hek. Van onze sportredactie DEN HAAG - De spoorwegpo litie heeft gisteren 13 suppor ters van FC Den Haag wegens vernieling van het interieur van een trein aangehouden. De supporters kwamen te rug uit Leeuwarden, waar FC Den Haag tegen Sportclub Cambuur had gespeeld. Op het station Hollands Spoor in Den Haag werden de 13 aan de Haagse politie overgeleverd. Die heeft ze in de cel gezet.

de Stem | 1986 | | pagina 5