R SYSTEMS ngst redde Bouterse van arrestatie VS dempen optimisme top ie HBO'ers Italiaanse wijncursus IEUWSOVERZICHT ODDOO WnJEEnOOD BUITENLAND BUITENLAND EN B.V. VPINDUSTRIËLEN BEZORGD hT SPRINGS (AP) - Een geselecteerd gezel- tgp van topmensen uit de zakenwereld heeft Leren in Hot Springs in Virginia voorspeld jgt de Amerikaanse economie in de komende tee jaar op hetzelfde niveau blijft. Een crisis L niet in het verschiet liggen, maar een Lwe groei wordt evenmin verwacht. AAN VOORAVOND VAN OVERLEG REAGAN-GORBATSJOV In de bres voor Philips Nieuwe ambtstermijn Perez de Cuellar Mochtar verdedigt executies Rally-rijders negeren burgeroorlog Congres wil staalimport terugdringen ICAO: niet vliegen op Zuid-Afrika OPEC-vergadering in moeilijke fase Meer brandstof belastingvrij de grens over Prijs voor toneelschrijver Dürrenmatt Zon en maan Hoogwater Scheepsberichten ERDAG 11 OKTOBER 1986 iLium I^ji iSiiML T21 PAGINA 5 S, is een snel de DOLCIS- ng met toon- }an verkoop- B.O.-niveau, ing in een n. De ideale an de gestel- te brief, wei- te schrijven 's-Hertogen- een groei VS-economie zijn bijna-jaarlijkse vooruitblik uitte de Busi- j Council een algemeen onbehagen en zei dat de ,„omie een overvloed van zorgen baart. „Een tegen- jjende handelsprestatie en aanhoudende zwakte in [Amerikaanse industrie hebben de verwachte eco- Ljsche groei belemmerd," aldus het rapport van de Ljvan zakenlieden. mi ehoefte aan support. eBusiness Council, die be lt uit leidinggevende za- Uieden uit 65 van de groot- Amerikaanse bedrijven, rspelt een economische [ei van 2,6 procent voor dit Het Bruto Nationaal jdukt zou in 1987 2,9 procent leien en 3,1 procent in 1988. e voorspellingen zijn veel dan de verwachtingen i de regering-Reagan, die ®t op een groei van 4 pro- Sit in 1987. Barnes Robinson, voorzitter li American Express, zei dat de bescheiden groei die Business Council heeft aan- rondigd alleen waarheid kdt als het tekort op de fdels balans zich verbetert, jar verwacht zullen de VS [jaar een record tekort be iken van 170 miljard dollar [de handelsbalans, lobinson zei donderdag- [ond: „Onze technische advi- i geloven dat de handel jihet eind van dit jaar zal Strekken vanwege de lagere dollarkoers en de snellere groei in het buitenland. Uit eindelijk staan we nu op het zelfde punt als een jaar gele den toen we zeiden dat onze econonomie met vallen en op staan zou doorgaan. Er doemt nog geen recessie op, alleen een trage groei." In gerustellende bewoordin gen verklaarde Robinson voorts dat in één-derde van de onderzochte bedrijven de vraag en de export zijn toege nomen. Net als in het verleden toon den de zakenlieden hun onte vredenheid over het onvermo gen van het Congres en de re gering om het begrotingste kort te verminderen. „Onze zaken hebben dit jaar goede vooruitzichten, maar boven ons betrekt de lucht door de beangstigende omvang van de handels- en begrotingstekor ten," zei Edmund Pratt, voor zitter van het gigantische far- macie-bedrijf Pfizer. De vrouw van Hasenfus mocht, in tegenstelling tot ambassadepersoneel, haar man bezoeken. NEW YORK/WASHINGTON (REU- TER/UPI/DPA) - De in Nicaragua ge vangengenomen Amerikaan Eugène Ha senfus zal volgens de wetten van het land worden berecht Dit heeft de Nica raguaanse minister van buitenlandse zaken meegedeeld tegenover de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties in New Vork. Hasenfus was de enige overlevende uit een vliegtuig met wapens voor de Contra's, dat zondag bo ven Nicaragua werd neergeschoten. Ha senfus zei op een persconferentie in Ma nagua dat hij werkte in een steunopera tie voor de anti-sandinistische rebellen die door de Amerikaanse geheime dienst CIA vanuit El Salvador werd georgani seerd. Vice-president George Bush is be trokken bij de mysterieuze affaire rond het transportvliegtuig met wapens voor de Contra's. Achter de bevoorradings- vluchten voor de rebellen zit het Witte Huis. Dit heeft de Amerikaanse krant San Francisco Examiner gemeld onder aanhaling van een anonieme informant bij een geheime dienst daten met HIO of AMBI et uitdagende grens- ok HBO'ers van andere kken over werkervaring ïguren in de service zijn atie-/Trainingsspecialist. interessante vacatures, icialist is ervoor te ierhoudsvriendelijk zij nauwe contacten Ie vindt verder onder iceorganisaties, de :en service-contracten, pecialistische gereed" il Apeldoorn of Dr de heer S. Alisic, tomer Support. 'ostbus 245, lanisatie, (055) 43 33 31. gedachte dat Boerenveen op eigen houtje heeft gehandeld kan gerust naar het land der fabelen Korden verwezen. Bouterse zelf was van de kwestie op de hoogte. Het Openbaar Ministerie in Amerika «hikt over geluidsbanden waar nee dat overtuigend kan worden aangetoond. Het had ook maar een ar gescheeld of Bouterse zelf was jvoor de transactie naar Amerika [overgekomen." „Door interne problemen en bang hij was voor een coup tijdens gijn afwezigheid, ging dat niet door. Derenveen heeft er overigens tij- [dens het proces op 9 september geen wijfel over laten bestaan dat Bou te tot over zijn oren in deze zaak Is betrokken". Volgens Stotijn hebben de Ameri- men weinig op met de Surinaamse bevelhebber. Een Amerikaanse ver tegenwoordiging is naar Suriname [geweest om Bouterse te verstaan te [geven dat hij een einde moest ma ten aan de cocaineproduktie en het [laboratorium moest opruimen. Zo Tiet, dan zouden maatregelen zijn [genomen. Welke, wil hij op dit mo ment niet kwijt. „Neem in ieder ge- pal aan dat Amerika er alles aan t is om de drugsstroom naar bet land in te dammen. Zonder aan- Piens des persoons en van welke na pe dan ook". Internationaal heeft de kwestie «renveen Bouterse veel schade Hokkend Zijn contacten om in het 'tntenland militair materieel te %en, zijn er belangrijk door be- ptoeilijkt Materieel dat hij hard no- ®g heeft nu het verzetsleger van wnnie Brunswijk steeds meer aan log onder de bevolking krijgt Netwerk Dat Bouterse vorige week voor 6 Verenigde Naties heeft kunnen ten, heeft hij dan ook aan zijn Vervolg van pagina 1 diplomatieke onschendbaarheid te danken. En ongetwijfeld zal hij ga ranties hebben gevraagd. Voor een vakantie of anderszins kan hij het grondgebied van de Verenigde Sta ten beter niet betreden". Aanvankelijk was het niet de be doeling om Boerenveen op te pak ken. De DEA wilde met 'het Suri naamse complot' een veel groter netwerk uitschakelen. „Uiteindelijk is dat niet doorgegaan omdat Boe renveen veel te hard van stapel liep. Als hij niet in maart was opgepakt, hadden de eerste smokkelvliegtui- gen ongetwijfeld binnen twee maanden in Suriname gestaan". Boerenveen bood min of meer zijn land te koop aan. Voor ieder landing van een smokkelvliegtuig in Suri name zou hij „en dus Bouterse" een miljoen dollar ontvangen. „Geld dat Bouterse hard nodig heeft om de si tuatie in het land in de hand te hou den en uiteraard om zijn eigen zak en dat van zijn naaste medewerkers te spekken". Corruptie dus? „Zeker is de top corrupt. Veel geld van Bouterse en zijn aanhang verdwijnt immers naar het buitenland. Ook naar Ne derland. Ook daar zijn bewijzen voor. Bekend is dat in Den Haag grote hoeveelheden Surinaams geld tegen een fractie van het werkelijke bedrag werden aangeboden. Met als enige doel om in het bezit van harde valuta's te komen". Bouterse, VS binnengekomen dankzij diplomatieke onschendbaar heid. - FOTO ANP Angel Bovendien heeft Bouterse geld nodig voor militair materieel. De naar Brunswijk overgelopen Henk van Randwijk bevestigt dat. Vol gens hem is Bouterse op zoek naar vliegtuigen en helikopters die hij in wil zetten in zijn strijd tegen Bruns wijk. Daartoe zou hij ondermeer contacten in Brazilië, Zwitserland en Amerika hebben gelegd. Hoe belangrijk hij voor Bouterse is, vertelt Stotijn zelf. „Met de aan houding van Boerenveen is de angel van Bouterse uitgetrokken. Boeren veen was de man die het personeel van de bauxietmaatschappij Su- ralco (Suriname Aluminium Com pany), een dochteronderneming van de Amerikaanse maatschappij Al coa, in het gareel wist te houden. Dreigende stakingen, werkonder brekingen werden door Boerenveen steeds voorkomen". Niet onbelang rijk als wordt bedacht dat de bau- xietwinning van groot belang is voor Suriname en dat enkele dui zenden mensen bij Suralco werk zaam zijn. „De verdediging van Boerenveen heeft geprobeerd om mij via door de Suralco ingehuurde detectives op te sporen en om te kopen. Zij hoopten met mijn getuigenis de DEA in dis krediet te brengen. Daarom ook is er voor de rechtszaak niet gepro beerd een aanslag op mijn leven te plegen. Wel „zwierven" er verschil lende Surinaamse diplomaten in en rond het gerechtsgebouw. Jongens van begin twintig die bepaald niet de indruk gaven te zijn voor wie ze zich uitgaven". Doodvonnis Stotijns verhaal bracht de advoca ten van Boerenveen echter geen stap verder. Hij bevestigde de lezing van het Openbaar Ministerie. „Vanaf dat moment stond er een prijs op mijn hoofd. Bouterse heeft na de zitting verklaard dat ik met mijn verhaal mijn doodvonnis had getekend". Prettige herinneringen heeft hij allerminst aan zijn verblijf in Ame rika. „Je kent de televisieserie Miami Vice wel? Nou, laat ik je ver tellen dat het kinderspel is vergele ken met wat mij daar is overko men". Op het vliegveld werd Stotijn opgewacht door Amerikaanse vei ligheidsagenten. „Met een zak over het hoofd werd ik het vliegtuig uit gebracht en in razende vaart ging het vervolgens richting gerechtsge bouw. Naar de stad toe was de lin kerhelft van de rijbaan, ten koste van een enorme file aan de rechter kant, vrijgehouden. Op die manier was meteen duidelijk of we wel of niet werden achtervolgd. Met loeiende sirenes ging het richting binnenstad („down town" Miami). Het centrum van een wereldstad. Ook daar hetzelfde beeld. Afgezette straten en verkeerslichten, die maar één kleur kenden. Een hele organi satie". Tot aan zijn vertrek naar Ne derland is hij beschermd door agen ten van de narcoticabrigade. Rol Niet verwonderlijk als Stotijn zegt al meer dan twintig jaar voor verschillende veiligheidsdiensten te werken. In Noord- en Zuid-Ame- rika met name, waar hij zich voor doet als de grote drugsdealer met wereldwijde contacten. Ook in Europa. Hij vertelt de voormalige commissaris Toorenaar van de Am sterdamse narcoticabrigade te ken nen. Een man voor wie hij veel res pect heeft. Toorenaar verdween van het „narcoticafront" na druk vanuit het politieapparaat en na beschuldi gingen als zou hij te nauwe contac ten onderhouden met de groten uit de drugshandel. „Hij was dé man in Nederland, die bovendien groot vertrouwen ge noot in het buitenland. Sinds zijn rol is uitgespeeld is het er met de be strijding van de drugshandel in Ne derland bepaald niet beter op ge worden. Van elke honderd kilo co caine bijvoorbeeld die Duitsland wordt binnengesmokkeld, is tachtig procent afkomstig uit Nederland". (ADVERTENTIE) Het Italiaans instituut voor de buitenlandse handel organiseert in Breda een cursus van vijf lessen over wijnen uit Italië, bedoeld voor geïnteresseerden werkzaam in de ho reca en in de wijnhandel en voor vakdocen- ten. De lessen zullen worden gegeven op maan-i dagavond, op 27 oktober, 3, 10, 17 en 24 november. Aanvang 19.30 uur. Per avond worden 8 wijnen geproefd onder leiding van een ter zake kundig docent. De cursus is kosteloos en zal worden afge sloten met een feestelijke diploma-uitreiking in voorjaar 1987. Interesseerden kunnen een aanmeldingsformulier pvragen bij het Italiaans instituut voor de buiten- dse handel, Amsteldijk 166,1079 LH Amsterdam, P 020-442351. Van onze correspondent Jo Wijnen REYKJAVIK - Amerikaanse funktionarissen hebben aan de vooravond van de top tus sen president Reagan en Sov jet-leider Gorbatsjov de hoog gespannen verwachtingen ge temperd. De Russen daarentegen zijn optimistisch gestemd over de afloop van de topontmoeting. Hoewel men niet verwacht dat de twee leiders belangrijke akkoorden zullen sluiten, gaat men er wel vanuit dat in Reykjavik daarvoor de basis wordt gelegd. Terwijl hoge Russische functionarissen het deden voorkomen alsof in Reykjavik voor ieder probleem een oplos sing kan worden gevonden, tapte de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Za ken, mevrouw Rozanne Rid- gellay uit een geheel ander vaatje. 'We mogen voor het gesprek tussen Reagan en Gorbatsjov niet eens het woord onderhan delen gebruiken', aldus me vrouw Ridgellay. Volgens haar zijn de gesprekken van vandaag en morgen slechts bedoeld om 'lijn te brengen in de onderwerpen waarover vervolgens moet worden on derhandeld'. Ze verwacht niet dat de beide leiders aan het vaststel len van een datum voor een volgende ontmoeting zullen toekomen. 'We mogen na af loop van het gesprek zelfs niet eens een slotverklaring ver wachten', aldus de ondermi nister. Tot dusver hebben de Ame rikanen in Reykjavik een grote stilzwijgendheid in acht genomen. De Russen daaren tegen begonnen afgelopen woensdag al met een reeks persconferenties die onveran derlijk optimistisch van toon waren. De bijeenkomsten kregen slechts een grillig karakter op het moment dat de Russen aan een spervuur van vragen over de mensenrechtensituatie in de Sovjet-Unie werden onder worpen. Ondanks de strenge veilig heidsmaatregelen heeft een aantal organisaties die vech ten voor uitreisvisa voor joden in de Sovjet-Unie en zich in zetten voor de vrijlating van enkele politieke gevangenen en dissidenten, toch tot Reyk javik weten door te dringen. Enkele uit de Verenigde Staten en Israël afkomstige actievoerders verschaften zich met behulp van officiële pers kaarten toegang tot een pers conferentie van hoge Sovjet- funkionarissen. Daar ontrol den ze spandoeken, waarop de hoge Russen zich haastig uit de voeten maakten. Inmiddels heeft de Sovjet- Unie onverwacht twee dissi denten vrijgelaten. Het gaat om Tatjana Osipova, die in een werkkamp in Mordovië zat en de Oekraiense dichteres Irina Ratoesjinskaja. Tatjana Osipova, lid van de Moskouse Helsinki-groep voor de mensenrechten, werd in 1980 gearresteerd en veroor deeld tot vijf jaar werkkamp en vijf jaar binnenlandse ver banning. Westerse diplomaten bren gen de vrijlating rechtstreeks in verband met de top in Reykjavik. Gorbatsjov zou daarmee president Reagan, die de mensenrechten hoog op de agenda wil zien, wind uit de zeilen willen nemen en zijn goede wil willen tonen. BRUSSEL (ANP) - De Vlaamse socialist Louis Vanvelthoven, lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers, heeft brieven ge schreven aan de Belgische premier Martens, minister van econo mische zaken Maystadt en staatssecretaris voor PTT-zaken d'Hondt, waarin hij zich als pleitbezorger voor Philips in België opwerpt. In zijn brieven stelt Vanvelthoven dat Philips recht heeft op een aandeel in de Belgische overheidsmarkt. Het Phi lips-concern verschaft, aldus Vanvelthoven, in geheel België 26.700 mensen werk. Het bedrijf doet in België aanzienlijk grote investeringen en levert een behoorlijke bijdrage aan de sociale zekerheid en de belastingopbrengst. Met zijn brief wil het socia listische kamerlid bereiken dat Philips een deel van een grote overheidsorder krijgt toegeschoven. Het gaat daarbij om de ver dere digitalisering van het Belgische telefoonnet, waarover bin nenkort een besluit moet vallen. NEW YORK (AFP) - De Veiligheidsraad der Verenigde Naties heeft met algemene stemmen de Algemene Vergadering van de volkerenorganisatie geadviseerd secretaris-generaal Perez de Cuellar voor een volgende periode van vijf jaar voor dit ambt aan te wijzen. De benoeming van de 66-jarige Peruviaan is door de Algemene Vergadering bevestigd. JAKARTA (RTR-AFP) - De Indonesische minister van buiten landse zaken, Mochtar Kusumaatmadja, heeft de recente execu ties verdedigd waarover Nederland, Australië en de Europese Gemeenschap hun zorg hebben uitgesproken. Hij zei te hopen dat de ze geen gevolgen zullen hebben voor de ministersbijeen komst van de EG en de ASEAN, die op 20 en 21 oktober in Ja karta plaatsheeft. Mochtar stelde dat de negen terechtstellingen, die hij zei te betreuren, geheel binnen de wet en de daarmee ge paard gaande trage procedures zijn gebeurd. Hij voegde eraan toe dat ze pas zijn voltrokken nadat alle beroepsmogelijkheden waren uitgeput. BEIROET (Reuter) - Zestig rally-rijders uit zeven landen nege ren de komende dagen de burgeroorlog in Libanon. Ondanks het risico slachtoffer te worden van gewelddadigheden tussen Christenen en Sjiieten, nemen de coureurs deel aan een mam moet-rally in de bergen ten noordoosten van Beiroet. Aan de rally doen teams mee uit Frankrijk, Italië, Cyprus, Oman, de Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië en Libanon. De route leidt door Christelijke en §jiïtische zónes en ligt binnen bereik van de artillerie van Syrische troepen en de Libanese militia. De Tourclub Libanon, de organisator van de wedstrijd, wijst de suggestie van verhoogd risico echter van de hand. WASHINGTON (RTR) - De overeenkomsten die de Ameri kaanse regering met andere landen heeft gesloten over vrijwil lige beperking van hun staalexport hebben de import van de Verenigde Staten inderdaad verminderd, maar dat is niet vol doende gebleken om de binnenlandse staalindustrie uit het slop te halen. Er moeten daarom nog meer maatregelen worden ge nomen om de Import te beperken, zo staat in een gisteren gepu bliceerd rapport van een commissie van het Amerikaanse Con gres, waarvan de conclusies overigens niet door alle leden wor den gedeeld. Volgens het meerderheidsoordeel van de commissie moeten Canada, Zweden, Taiwan en Argentinië aan de lijst wor den toegevoegd en dienen er voorts meer staalprodukten in de akkoorden te worden opgenomen. MONTREAL (AFP) - De Algemene Vergadering van de Inter nationale Burgerluchtvaart Organisatie (ICAO) heeft, in navol ging van het uitvoerend comité, met grote meerderheid een reso lutie aanvaard die alle lidstaten oproept de luchtverbindingen met Zuid-Afrika te verbieden. Dit is in Montreal, waar de ICAO vergadert, meegedeeld. Bij deze gespecialiseerde organisatie van de Verenigde Naties zijn 156 landen aangesloten. In de door Afrikaanse landen ingediende resolutie wordt de lidstaten te vens gevraagd de werking van bilaterale akkoorden op het ge bied van de luchtvaart op te schorten, of de luchtvaartovereen komsten met Zuid-Afrika op te zeggen. GENEVE (UPI) - De ministersvergadering van de Organisatie van Olie-Exporterende Landen (OPEC) is plotseling in een zeer moeilijke fase gekomen, zo hebben afgevaardigden verklaard. Donderdag zag het ernaar uit dat er overeenstemming zou ko men over verlenging van het op 31 oktober aflopende akkoord over produktiebeperking, maar uitlatingen van de minister van olie van Koeweit, Ali Kahlifa al-Sabah, aan het eind van de dag maakten duidelijk dat het nog lang niet zo ver is. De opmerkin gen van de minister veroorzaakten onmiddellijk een daling van de olieprijzen met ongeveer een halve dollar per vat. STRAATSBURG (ANP) - Er moet zo snel mogelijk een eind ko men aan de controles die aan de EG-grenzen worden uitgevoerd op de hoeveelheid brandstof die vrachtwagens in hun tank heb ben. Dit zegt het Europees Parlement in een resolutie die vrijdag is aangenomen. Op het ogenblik mogen vrachtwagens slechts 200 liter belastingvrij invoeren, wat soms leidt tot uitvoerige contro les en kostbaar oponthoud voor de vervoerders, vooral aan de Franse en Westduitse grens. De Europese Commissie heeft voor gesteld de maximaal toegestane hoeveelheid op te trekken tot 600 liter. Dat betekent in feite dat er geen controles meer hoeven plaats te hebben. Op de Europese wegen rijden namelijk geen vrachtwagens met een grotere tankinhoud. Het Parlement steunt dit voorstel van de Commissie. De Raad van Ministers moet nu zo snel mogelijk een beslissing nemen, aldus het Parle ment. DARMSTADT (DPA) - De Zwitserse toneelschrijver Friedrich Dürrenmatt heeft gisteren in Darmstadt de Georg Büchner- prijs in ontvangst genomen. De prijs van de Duitse Academie voor Taal en Literatuur, waaraan een bedrag van 33.000 gulden is verbonden, is de belangrijkste literaire onderscheiding van de Bondsrepubliek. De Büchnerprijs is in het verleden uitgereikt aan onder anderen Erich Kastner, Max Frisch, Günter Grass, Heinrich Böll, Golo Mann, Elias Canetti en de Oostduitse schrijf ster Christa Wolf. VANDAAG/ Zon op: 06.57. Zon onder: 17.55. Maan op: 16.09. Maan on der: 23.41. MORGEN/ Zon op: 06.59. Zon onder: 17.53. Maan op: 16.32. Maan onder: MAANDAG/ Zon op: 07.00. Zon onder: 17.51Maan op: 16.49. Maan onder: 01.09. VANDAAG/ Bath: 08.41-21.19. Hansweerl: 08.15-20.55. Terneuzen: 07.44-20.29. Vlissingen: 07.26-20.29. Wemeldinge: 08.43-21.21. MOR GEN/ Bath: 10.06-22.52. Hansweert: 09.41-22.29. Terneuzen: 09.14- 22.03. Vlissingen: 08.56-21.46. Wemeldinge: 10 02-22.55. MAANDAG/ Bath: 11.39- Hansweert: 11.13-23.56. Terneuzen: 10.47-23.26. Vlis singen: 10.29-23.10. Wemeldinge: 11.41- GROTE VAART/ BARKEN 12 verw. te Bordeaux, BLACK SEA 11 verw. te Wallhamn, CHRISTINA 9 Rotterdam nr. Gunnes, FELANIA 9 te Romana, FI CUS 9 Kawasaki nr. Singapore, FOSSARUS 17 verw. te Kawasaki. FUSUS 11 verw. te Hamburg, MAASSLOT 9 Kaohsiung nr. Singapore, NEDLLOYD BALTIMORE 9 te Bangkok. NEDLLOYD BANGKOK 10 te Lyttlelon, NED LLOYD COLOMBO 9 te Keelung. NEDLLOYD HOLLANDIA 9 te Amsterdam, NEDLLOYD HOUTMAN 9 Le Havre nr. Fos sur Mer, NEDLLOYD KEMBLA 10 te Cristobal, NEDLLOYD KIMBERLEY 11 te Olympia. NEDLLOYD LOIRE 10 te Port Louis, NEDLLOYD SAN JUAN 9 Bridgetown nr. Port of Spain, NEDLLOYD WESTERKERK 9 Abidjan nr. Lome. NEDLLOYD WISSEKERK 13 verw. te Durban, NISO 9 te Ulsan, OOSTZEE 9 Rotterdam nr. Leningrad, PRINS PHILIP WILLEM 9 Rotterdam nr. Dordt. KLEINE VAART/ ARCA 10 30 zw Ouessant nr. Livorno, BONTEGRACHT 9 Stockvik nr. Gefle, DUTCH FAITH 9 te Rotterdam. DUTCH SPIRIT 9 Rotter dam nr. Tees, ENGELINA BROERE 10 Rotterdam nr. Immingham, JACO BUS BROERE 9 te Rotterdam, KEIZERSGRACHT 9 Ie Rauma, KONINGS GRACHT 15 verw. le Brisbane. MARE NOVUM 10 Rotterdam nr. Stenung- sund, NAYANDIC 11 verw. te Douala, ROZENGRACHT 9 te Archangelsk, STELLA PRIMA 9 Himeji nr. New Orleans, VITA NOVA 9 Amsterdam nr. Wa- geningen.

de Stem | 1986 | | pagina 5