Ijsbaan in Aardenburg Siesa op de planken met 4Een zoen van miss Urk Sacha is een held m J IllilHl ONTBU MIDDAGPAUZE NAAR HALF UUR O Schietpartij: klacht tegen politie Goes En alle dai {Zeeuwse Problemen rond veer live op tv 24 DAGEN ZATERDAG 11 OKTOBER 1986 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAM VOORSTEL VAN COLLEGE: RT ZEEUWS Zeeland zendt St. Juttemis uit OOSTBURG - De Oostburgse scholengemeen schap 't Zwin moet in verband met de middag pauze een voorbeeld nemen aan de scholenge meenschap voor lager beroepsonderwijs Oost- dij ke en de pauze terugbrengen van vijftig mi nuten naar maximaal een half uur. Dat is de mening van de PvdA-fractieleider J. de Vries. Expositie van alternatieve boomplantactie in Oostburg Chauffeur 30 uur achter het stuur Schietingen w ms /'V, M Plaatselijk nieuws Oostburg 'Jammer dat NCB niet meedoet aan kadervorming' Rotonde Schoondijke markten LtcrDAG 11 OKTOBER 1o ziet Het Volk, de ronselpraktijk in het grensgebied stoofvlees.... I Eindredactie: Jan Jansen I De aartsengel mag de hof van Eedi I straks met een vlammend zwaard I Kreeft stapt vut zijn jasje. Wilde ■scharen. I MDGO-scholen leggen ruzie bij. gen I Straffe koffie daar in Terhole. I DE STEM „de 4in1 krant" 1 «L- 6, .-O. Van een onzer verslaggevers AASDENBURG - Achter de Schepenstraat te Aardenburg wil het college van B en W van Aardenburg een ijsbaan laten aanleggen. Dat plan komt bin nenkort in de raadscommissie voor openbare werken. De plaatselijke ijsclub heeft enige tijd geleden het verzoek gedaan om zo'n baan te laten aanleggen. Het wordt geen permanente baan, maar een speciale plek waar tijdens de vorstperiode wat water op ge spoten kan worden. Wethouder J. de Ridder on derzoekt momenteel nog hoe zo'n baan gemaakt moet wor den. Volgens hem bestaan er twee mogelijkheden die bei den uitvoerbaar zijn. „We leg gen of een verharding van kuststof of van teer op die plaats. Wat de beste methode is, weet ik nog niet precies", vertelde hij. Tijdens de vergadering komt ook een voorstel aan de orde om een nieuwe glijbaan en een klimrek aan te schaffen voor de Aardenburgse speel tuin. De speeltuin is de afgelo pen tijd opgeknapt want hij verkeerde in een vrij slechte staat en trok daardoor weinig tot geen publiek. Wanneer die twee toestellen worden ge kocht kan de tuin weer als een echte attractie dienen. B en W willen ook in 'De Grein' te Eede wat groen laten aanbrengen, evenals in de wijk 'Ouwe Stad' te Aarden burg. Daar moeten ook nog voetpaden en verlichting ko men. Tot slot komt een voorstel aan de orde om een particulier toestemming te geven om op het terrein van de voormalige gasfabriek aan de Beekman straat te Aardenburg tien ga rages te laten bouwen De vergadering vindt woensdag 15 oktober plaats in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. 'Zwin moet voorbeeld nemen aan Oostelijke' Scène uit de repetitie: de gewichtsheffer wordt van zijn rugpijn afgeholpen. F0T0W1M KOOYMAN Van onze correspondent SAS VAN GENT - Een dwaas verhaal over een tan te, die haar restaurantbe drijf gratis wil overdragen aan één van haar beide ne ven: Eduard en Gerard. Dat is de korte inhoud van 'Een zoen van miss Urk,' een blij spel in drie bedrijven dat vrijdag 17 oktober voor het eerst op de planken wordt gebracht door toneelvereni ging Siesa uit Sas van Gent. Een zoen van miss Urk - van de hand van toneel schrijver Max Andrea - is het tweede toneelstuk dat de toneelamateurs opvoeren. Vorig jaar debuteerde men succesvol met 'De voorduer stond open,' eveneens van dezelfde schrijver. Siesa is ruim een half jaar bezig ge weest met de voorbereiding van dit tweede stuk. De re gie is in handen van Piet Verwer uit Hulst. Hoofdpersoon is de schat rijke suikertante Aleida Knikker-Stuiter, gespeeld door Karin Boon uit Sas van Gent. Tante Aleida komt een week bij Gerard logeren om te zien of die wel in staat is om samen met zijn kinderen haar restaurant te runnen. Maar helaas, de zoon van Gerard is een nietsnut en zijn dochter is een echt lelijk eendje en zo kippig dat ze niet eens het verschil ziet tussen haar tante en de schemerlamp. De andere neef, Eduard, heeft een judo-kampioen als zoon en zijn dochter is niemand minder dan miss Costa del Sol. Marcel Bladder, ge speeld door Ronald Möring, is echter als journalist van mening dat aan deze onge lijkwaardige situatie iets moet gebeuren. Dan begin nen de verwikkelingen pas goed. 'Een zoen van miss Urk' begint vrijdag 17 oktober om 20.00 uur en komt op de planken van het cultureel centrum De Speye. Op 18, 24 en 25 oktober brengt Siesa de herhalings-voorstellin- gen, eveneens om 20.00 uur. Kaarten kosten tien gulden aan de zaal en zeven vijf tig in de voorverkoop. Voorver koopadres is Claudine Mijnsbergh, Westkade 106 A in Sas van Gent. MIDDELBURG - De jazzfan- fare St. Juttemis vertegen woordigt Zeeland tijdens een Manifestatie Nederlandse Mu ziek in Haarlem. De manifes tatie is bedoeld om aan te ge ven dat verschillende lagere overheden (provincies en ge meenten) compositie-opdrach ten verstrekken aan Neder landse componisten. Ook Zee land heeft in het verleden ver schillende malen dergelijke opdrachten verstrekt. De ma nifestatie vindt plaats op za terdag 18 oktober. Sint Jutte mis speelt twee composities: Stratus en Droemeen, samen goed voor een klein kwartier muziek. Vervolg van pagina 1 Dat gebeurde in de buurt van de woning van mevrouw Baaij. De man raakte ernstig gewond, de vrouw kwam er beter vanaf. Zij had eerst niet in de gaten dat zij ook gewond was. Na de schietpartij werd niet alleen de dader opgepakt - hij was nog in de buurt, in het be zit van het wapen waarmee hij had geschoten - maar ook de vrouw. De politie hield haar aan in de veronderstel ling dat zij de aanslag samen met de schutter, haar ex- vriend, beraamd zou hebben. Volgens een woordvoerder van de Goese politie bleek tij dens het verhoor al snel dat dat niet het geval was. Wel werd zij verder verhoord, als getuige. Tijdens dat verhoor klaagde zij over haar voet, die steeds meer pijn begon te doen. Er kwam een dokter bij, die haar naar het ziekenhuis verwees. Volgens de politie is het verhoor toen inderdaad nog voortgezet, met toestem ming van mevrouw Baaij. Pas later werd zij naar het zieken huis gebracht. Mr Oomen is van de toe stemming van de vrouw niets bekend. Evenmin heeft hij uit het proces-verbaal kunnen opmaken waarom zij in eerste instantie als verdachte werd beschouwd. Hij stapt komende week naar de Officier van Justitie om een klacht in te dienen. 'Dit moet worden uit gezocht', aldus Oomen. Van een onzer verslaggevers Oostdijke is een samenvoeging van de IJzendijbse en Schoondijkse LHNO-scholen en de Oostburgse LTS. Na de fusie heeft het bestuur van de nieuwe LBO-school afgesproken om een middagpauze van een half uur in te voeren. Het bestuur van Oostdijke vond het destijds onverant woord om de pauze langer te maken omdat men van me ning is dat de scholieren zo vroeg mogelijk thuis moeten kunnen zijn. Vooral omdat leerlingen uit de hele regio de school bezoeken en vaak ver moeten fietsen. Het komt regelmatig voor dat docenten van Oostdijke 's morgens in IJzendijke les ge ven en 's middags in Oostburg. „Ze gebruiken de middag pauze om te verhuizen, en dat geeft absoluut geen proble men", aldus De Vries. Deze week verklaarde de directeur van 't Zwin, Th. Boogaard, dat in verband met het verhuizen van het ene schoolgebouw naar het andere afgesproken is om de middag pauze vijftig minuten te laten duren. De Vries vindt dat een slecht argument. „De beide ge bouwen staan in de kern Oost burg. Ze maken mij niet wijs dat de docenten vijftig minu ten nodig hebben om te ver huizen", vertelde hij. Volgens hem moet het bestuur van 't Zwin in de eerste plaats naar de belangen van de scholieren kijken. Hij wijst er nog op dat er geen enkel pedagogisch argu ment is om zo'n lange middag pauze te houden, evenmin roostertechnische argumen ten. „Het Zwin is net als Oost dijke een streekschool. Een pauze van vijftig minuten is absoluut niet in het belang van de leerlingen", is zijn me ning. De andere raadsfracties de len de mening van De Vries. G. van Schaick (CDA): „We moe ten voorkomen dat de scholie ren tussen de middag een uurtje door Oostburg lopen te zwalken". De gemeentelijke vertegenwoordigers die lid zijn van het bestuur van 't Zwin zullen tijdens de eerst komende bestuursvergade ring, volgende maand, van de scholengemeenschap dan ook verzoeken de pauze te verkor ten. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De leerlingen van de hoogste klassen van de West-Zeeuws-Vlaamse bas- sisscholen hebben de afgelo pen tijd deelgenomen aan een natuurproject, dat als alterna tief is ingevoerd voor de jaar lijkse boomplan tdag. De scholen waren niet erg tevreden over het nut van zo'n dag en, op aandrang van de E. Helfferich, onderwijzer op de IJzendijkse openbare basis school, is een nieuw project ontwikkeld. Hierbij krijgen de leerlingen actief onderwijs over de natuur in hun eigen streek en ze maakten maquet tes, fotocollage's of andere voorstellingen over de natuur. Vanaf 20 oktober worden de resultaten van het project ten toon gesteld in het multi-func- tioneel centrum Den Hoekzak te Oostburg. Die dag opent wethouder J. Thomaes om 16.30 uur de expositie, die 'Na tuurlijk West-Zeeuwsch- Vlaanderen' gaat heten. CONTROLE OP RW 58: Van onze correspondent GOES - Tijdens een gisteren door overheidsinstanties op rijksweg 58 uitgevoerde groot scheepse verkeerscontrole bleek dat een vrachtwagen chauffeur zo'n dertig aaneen achter het stuur van zijn voer tuig had gezeten. Hij kreeg daarvoor behalve een proces verbaal wegen het overtreden van de rijtijdenwet een ver plichte rusttijd van acht uur opgelegd. Bij de controle, die van half tien gisterochtend tot 's mid dags drie uur werd gehouden, werden circa 150 voertuigen gecontroleerd. De gemeente politie van Goes schreef veer tien keer een proces-verbaal uit wegens een inhaalverbod dat ter plaatse van kracht was. Verder werd negentien keer een bekeuring uitgedeeld wegens ongeldige papieren en/of technische gebreken aan het voertuig waarbij twee auto's aan het verkeer werden onttrokken. De motorbelastingdienst kwam tot de conclusie dat het bij vijftig gecontroleerde voertuigen niet duideijk bleek of voor het voertuig wel mo torrijtuigenbelasting was be taald. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Korenbeurs, bejaardenschieting, 27 deelnemers: eerste hoge vogel: P. Maat, Zorgvlied; tweede hoge vo gel: M. van Steenbergen, Willem Teil; eerste zijvogel: A. van de Dries, Soranus 2; tweede zij vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; derde zij- vogel: M. Nijsten, Vrije Schutters; vierde zij vogel: Bas van de Dries, Zorgvlied; grootste aantal (10): Chr. Korstanje, Doel naar Hoger; vliegende vogelprijs: Job. Koens, Victoria. De volgende schieting is 21 oktober. -4- Burgemeester Spijkerboer overhandigt held Sacha de Carnegie-onderscheiding enen loge. - FOTO DE STEM/COT. OOSTBURG - Sacha Steijaert is een held. Dat vinden zowel zijn Hoofdplaatse vriendjes en vriendinnetjes als burgemees ter C. Spijkerboer van Oost burg. En niet ten onrechte, hij heeft namelijk op 16 maart van dit jaar zijn zusje Natacha (10) gered uit de Westerschel- de. Uit handen van de burge meester kreeg hij gisteren in het Oostburgse gemeentehuis een loffelijk getuigschrift van de stichting Carnegie Helden fonds, een onderscheiding die alleen diegenen krijgen die iemand met gevaar voor eigen leven gered hebben. De twaalfjarige Sacha kreeg niet alleen een getuig schrift van de stichting, maar ook een horloge waar hij vooral blij mee was. „Goh, wat een mooie", zei hij dan ook toen hij het cadeautje uitge pakte. De jonge held was samen met zijn vader, moeder en zusje naar Oostburg gekomen. Ook enkele vriendjes en vriendinnetjes waren aanwe zig, evenals meester Willy Spinnewijn die de daad van Sacha wereldkundig heeft ge maakt. Spijkerboer vergeleek zich zelf met Natacha. Op vijfja rige leeftijd is hij namelijk ook eens in het water gevallen, bij zijn geboorteplaats Souburg. „Toen heeft een grote jongen mij er uit gehaald want ik kon toen niet zwemmen. Zo zie je maar, je moet altijd oppassen als je bij het water aan het spelen bent", zei hij. Bridge - De Oostburgse Brid geclub hield een wedstrijd voor de competitie. Uitslag A- groep: 1. echtpaar Koot, 1. da mes Christiaansen-Hendrik- sen, 3. mevrouw Verstraten-de heer Lako. B-groep: 1. echt paar Brugge, 2. dames Job- Gruson, 3. dames Backerra- Kok. Von een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Zuid westelijke landbouworganisa ties, standsorganisaties en coöperaties vinden het zeer jammer dat de Noordbra bantse Christelijke Boeren bond (NCB) niet meedoet in de commissie Top-kadervorming. Deze commissie organiseert jaarlijks cursussen voor alle in het Zuid-Westen wonende en werkende jonge boeren en boerinnen om hen voor te be reiden op bestuurlijke functies in de boeren-organisaties. Be gin volgend jaar worden er namelijk drie cursusweken gehouden op het vormingscen trum Hedenesse te Cadzand. De data zijn: 5-9,13-23 januari en 2-6 februari. De sluitings datum voor aanmeldingen is 1 november. De commissie gaat proberen alsnog de NCB over te halen om toch maar mee te doen. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Het VPRO- televisie programma Hol lands Signaal besteedt mor genavond aandacht aan de jongste problemen rond het veer Breskens-Vlissingen. Het live-programma wordt zondag rechtstreeks uitge zonden vanaf de veerboot die om 22.25 uur uit Bres- kens vertrekt. Aan het programma wer ken West-Zeeuwsch-Vla mingen mee die regelmatig gebruik maken van de veer- verbinding. Bovendien zal J. Schluman, de directeur van de Merwedewerf, de werf waar de dubbeldekker Prin ses Juliana gebouwd is, aan wezig zijn evenals Gedepu teerde J. de Voogd. Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - In ons be richt van gisteren stond een foutieve omschrijving. De West-Zeeuws-Vlaamse rij-in- structeurs leren de rotonde wel berijden zoals de exami natoren dat wensen: als een verkeersplein, dus eerst links, halverwege rechts. Zelf zou den de instructeurs echter lie ver zien dat de rotonde steeds rechts wordt bereden, omdat het in principe een gewoon kruispunt is. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM, 10 oktober-In 35-50 mm werden 2 contracte handeld voor levering april ƒ23,40 per 100 kg. De stemmit kalm. In Bintje 50 mm werden 11 tracten verhandeld voor april ƒ35,80 tot 35,40 per 100 kg. Hier stemming kalm-prijshoudend I College Terneuzen: GOES, 10 oktober - Sla natuur B 27-55. Glas tomaten kg: k!2: 103, C 79. Glas tomaten krat: kil 910, B 850, C 490. Krul andijvie 140. Andijvie kg: kil A st: kil GR 40-75, kl2 GR 40-45, Boerenkool: kil GS 26-29. SpiK kil 65-75. Spruiten ongeschoonc 54-56. Snijbonen glas kg: kil kl2 FN 170. Sperziebonen kg 130. Sperziebonen div.: kl2 Prie kg: kl2 A 72. Rode kool kj 13. Savooie kool groen kg: klH B 17-18. Witte kool: kl2 B16-19. kg: kil A 29-30, MA 19. Winte kil FN 5, kl2 GR 15, MD 6. Uien MD 31. Peterselie bos: kil 19-1" rij bos: kil 25-29. Knolsek blad strkll 29-33,19. Cox pin: kil 23-29, 25-50, 49-75, 105,51-88,65, kl2 23-26,29-52, 87, 49-60. Laxton's superb: Gloster: kil 73, 75-100. Odin: 27-83. Zoete appelen: kl2 15, Ermgaard: kil 105,119-126. 65, 115-148, 118-145, 125, 94, kil 80-84, 83-84, 86, 78. Golden kil 25-39, 66-78, 81-84. Goi kil 25, 33-34, 33-42, 33-65, kl22! 59, 50. Rode Boskoop: kil 25-F 40-76, 67-83, kl2 33, 43-58,65,5 bartscalville: kl2 25. Karmijn i navüle: kil 45-46, 43-46, kl2~ Jonagold: kil 30-51, 61-131, 100-104, 80-83, kl2 97, 84. Cot kl2 31-62,72-74. Legipont: k!2! 36-42. Saint Remy: kil 80-8" kl2 34-42, 55-68, 66-71, 59-ï rietpeer: kil 15,48,51. Doyennel mice: kil 109, 151, 157,132, löU 58, 41-106, 60-124, 54-127, 52 Beurre Alexander Lucas: Aardbeien open gr.ds. X 200 150. Bramen doornloos ds. X 113-124. Frambozen doos X 230-260. Noten st.: kl2 4. Late pelen: kil BO 33, DR 9, GR26, 37, MI 7-15, kl2 GR 28, KR 8-38 aantal colli 26930. Maandag end aanstaande voor het laatst indfl bramen 'Verdeel en he Te weinig jongeren kiezen voor de weinig opbouwende berichten over Cursus in Oostburg 'waar blijft 1 voor de denktank? Oostburg mist (vrouwelijke) denl dan ook uit het oosten. Kessen: een dijk van een burgeme Nieuw Terneuzens spreekwoord: gens anders dan tien bij mij in de s| I Het seniorenconvent zou de ruzie Van Rooijen maar moeten beslecht De garnalenpelmachine mag dar reisjes van de Oostburgse wethoud der om. De Deltawerken bezetten de achti van wereldwonderen. Ze bezetten kijken naar de kosten. Zouden ze in Oostburg alleen vrouv| Die steiger in de Westerschelde bij een mooi beginpunt van de WOV. Zeeland krijgt HBO-opleiding Ori king. Zendelingen en missionarisse! meer. De Zeeuwse zendingsdrang heeft trekking op het 'verkopen' van de De Zeeuwse zuinigheid sloeg afgeld alles, ook weer toe op Neeltje Jans. voor de motorrij tuigenbelasting... Zo hoopt het rijk iets terug te zien1 tering in de DAM. .profil £)at kan. Met zo'n l vr\)bhjvend proef-op-de- som abonnement op die m aiiemensejjjk gevarieerde 'kOStWBS "-m-i-kranl. Vul dus snel in die bon en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. Naam Adres i Postcode Woonplaats BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart) Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel op5 naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911 4/t let'OA CJ2rrtA - ztfh I <j -As' <■1*. t te

de Stem | 1986 | | pagina 14