KINDERBOEKENWEEK 8 TOT 18 OKTOBER S Wat is er aan de hand in Boekenboef z'n land? Leme iEDERLAND 1 I BELG! i wki«wunvi u ur\ i 'Der Deesje zit op de stoep bij het station. Ze zit erg in de put, want haar rode koffertje is zoek. Het ergst is dat haar wie-weet-wat- waar-boek erin zit en haar spiksplinternieuwe goud-en- zilveren schrijfgerei. Deesje weet niet dat de trein het Land van de Boekenboef is ingereden. De Boekenboef heeft een wissel omgegooid zodat de trein op een verkeerd spoor terecht kwam. Hij had gehoord dat in deze trein veel boeken zouden zitten, o.a. Deesje met haar w-w-w-w-boek. Dat was zijn kans, want de Bb wil erg graag in een boek. Het liefst in het wie-weet-wat-waar-boek want daar zit je als boef natuurlijk uitstekend. Tot nu toe heeft hij het koffertje met het boek niet gevonden. Wel een heleboel andere boeken en de figuren daaruit zijn zo geschrokken dat ze uit hun boek zijn gevlucht en nu in het Land van de Boekenboef ronddwalen. Iemand is de Bb dus voor geweest en heeft het koffertje gestolen en verstopt. Dat zie je allemaal op de plattegrond. De prijsvraag: Zoek het koffertje, help de boef en stop hem in een boek. De Bb blijft zoeken. Wie heeft het koffertje gestolen en waar is het nu? Krijgt hij het boek te pakken? Wat zegt het Witte Konijn Komt de Bb in het Bangedieren bos terecht of net als Lange Wapper in handen van de politie? Alles is mogelijk. Maak daar een spannend verhaal over, stop de boef erin en je hebt een nieuwe bladzij voor Deesje wie-weet-wat- waar-boek. Je kunt de plattegrond kleuren en uitknippen en op een papier ernaast of erachter het verhaal schrijven. Bedenk maar wat. Je kunt het alleen doen, met een paar anderen of zelfs met de hele klas. Stuur je verhaal voor 27 oktober naar De Kleine Stem, Spin veld 55, 4815 HV Breda. De uitslag komt zaterdag 2 november in de krant. De prijsvraag is bedoeld voor kinderen van 10-15 jaar. Vergeet niet je naam, adres en leeftijd erbij te zetten! De Prijzen: Voor de beste verhalen liggen 5 boekenbonnen van 25,- klaar. Maarwe hebben ook nog een stapel boeken voor mooie verhalen die niet in de prijzen vallen. Kansen genoeg dus om iets te winnen. Succes! Axel Boekhandel Bellemans/kindergalerij Axel houdt een ten toonstelling over hoe boeken gemaakt worden en een ten toonstelling van werk van illustrator Jan Jutte. Deze tentoonstelling gaat ook naar Middelburg in boek handel Fanoy en de jeugdafdeling van de Prov. Biblio theek. Breda Van 18 september tot 18 oktober houdt boekhandel Hein van Kemenade een expositie van kindertekeningen. Dins dag 14 oktober treedt toneelgroep Boeffa op in Schouw burg Concordia. Het stuk gaat over vrouwelijke boeven, Boeffa's dus. Dit optreden werd mogelijk gemaakt i.s.m. boekhandel Van Reijen en de schouwburg. Etten-Leur Woensdag 8 oktober houdt Jac. Linders een lezing 'Waarom lezen belangrijk is'. Aanvang 20.00 uur in De No- belaer. Zaterdag 11 oktober speelt het KA-theater 'Enrico' in De Nobelaer. Goes De bibliotheek, buurtwerk en jeugdwerk hebben een uitge breid programma samengesteld. Lezingen van schrijvers, film- en theatervoorstellingen, teken- en opstelwedstrijden. Inl. openb. bibliotheek, tel. 01100-31620. Rotterdam Van 8 t/m 18 oktober is er een tentoonstelling var I neel werk van Joke van Leeuwen in het Centrum! Beeldende Kunst. Op 17 oktober is de schrijfster in« boekwinkel Trammelant. Trammelant verzorgt op 19 ber een boekenmarkt in theater Zuidplein, waar bei schrijvers aanwezig zullen zijn. Diezelfde dag begin dat theater een groot kinderboekenweekfeest. Hei gramma omvat: Optreden van schrijvers, boekbindj optredens van 'Plotsklaps', 'Caroussel' en Paula G, Er wordt ook geschminkt en gegoocheld en er is ject over gevangenen, justitie, politie enz. Zevenbergen In 'De Schuur' zijn tentoonstellingen van 5 bekend! derboekillustrators; Joke van Leeuwen, Fiep WesteJ The Tjong Khing, Annemie Heymans, Diet Huber e| Westendorp. De tentoonstelling. De Schuur is niet a gen open, even informeren. Een aantal illustrators! op bepaalde dagen aanwezig zijn. Tel. 01680-24008, Nog veel meer bibliotheken en boekhandels doen I de kinderboekenweek, Informeer maar eens. Ze kum daar ook helpen als Je niet helemaal uit de prik komt. 'V peter Tuinman in €De Dream9 (Ned Iir). De tik van. het vorige seizoen ver- Annette van Trigt atig in Tineke' met eigen rubriekje, waarin de hebbelijkheden van ide Nederlanders open- Ie. Vanaf vandaag gaat zelfstandig opere- met 'De tik van...'. De Engels to the Pho< vooravoni val in Poli ki, een joi In gezels vriend, Ozarskow op het lan mille door der van M dia blijk meerd var rian. De slist een van make een jacht diverse ga genodigd.

de Stem | 1986 | | pagina 22