De Wever terug in wielersport KANS OP PLAATS IN HALVE FINALES BINNEN BEREIK A )ES-DAMI Kasparov blijft wereldkampiod Australië in Daviscui finale tegen Zwedenj Kort geding Rompelberg tegen gangmaker Stakenbj en del Aanhangwagen nodig? FRANK FOKKEMA DINSDAG 7 OKTOBER 1986 NSPAG 7 OKTOBER 198 Van 't Hek: 'Vonk springt op tijd over Burgemeester beslist deze week over Fortuna - Feyenoord LOTTO CIJFERSPEL LONDEN (ANP) - Nederland heeft maandag avond tijdens het toernooi om het wereldkam pioenschap hockey in Londen een historische zege behaald op Pakistan: 2-1. Kieft niet op Papendal Frits Pirard en De Wilde kopmannen in ploeg Van Impe WI Kenneth LeeuJ wereldkampu SUZEN - De )y tussen de he- ;ams van Olym- en Rapide ein- le onbeslist. De ;s van Olympia ïen ook nu niet ïnst. Zevenber- ron verdiend. Bb Dan eerst naar de specialist Speelhuislaan 39 Breda -076-710418 DE 8TEM-S door Rob van Deursen HALSTEREN - Jules de Wever keert terug in de wielersport Enkele maan den nadat hij na een ruzie tijdens de Ronde van Spanje met Walter Planckaert de formatie van Peter Post als ploegleider verliet tekende de Belg gisteren een con tract met Transvemij/Van Schilt waarmee hij zich per 1 januari van het volgend jaar aan deze profequipe in dezelfde positie verbond. Jules de Wever werd aan getrokken omdat de huidige leiding van de Transvemij- ploeg vreest volgend seizoen onvoldoende tijd vrij te kunnen maken voor de be- geleiding van de coureurs. Piet Bos, die de eindver antwoordelijkheid voor de gang van zaken blijft be houden in de functie van manager en deels ook ploeg leider: „Volgend seizoen gaan we de zaken nog pro fessioneler aanpakken. Ons eerste jaar was bedoeld om de zaak goed op poten te zet ten, in het tweede jaar, 1987 dus, willen wij onze kandi datuur voor deelname aan de Tour de France in 1988 waarmaken. Daarom zullen we probe ren toegang te krijgen tot de Ronde van Italië en die van Zwitserland. En daarnaast willen we alle klassiekers gaan doen. En dat betekent dat je een vent nodig hebt, die zich volledig voor de ploeg kan inzetten. Ik zelf heb een baan en mijn hui dige assistent Henk Stevens ook. Dus de kans is groot dat wij ons niet weken achter elkaar vrij kunnen maken. Vandaar dat we bij Jules de Wever terecht zijn geko men. We hebben overleg ge pleegd met onze renners en toen bleek dat De Wever goed ligt bij de coureurs. En daarnaast beschikt hij over een enorme schat aan erva ring. En het is een betrouw bare vent." De ploeg van Transvemij bestaat volgend seizoen uit 12 renners. Elf contracten zijn inmiddels getekend. Dat deden Jos Lammertink, Peter Pieters, Jan van Hou- welingen. Jan Jonkers, Theo Smits, Rob Kleinsman (allen Nederland), Daniel Wy- der(Zwitserland), Frank Verleyen, Jan Bogaert, Cor- né Daems en Rudy Vander- haegen (allen België). Met nummer 12, Theo Appel doorn worden op het ogen blik nog onderhandelingen gevoerd. Bos heeft de Westbraban der inmiddels een voorstel gedaan waarop hij tot mor gen de tijd heeft om te rea geren. Bos: „We hebben zo eens bekeken wat op de Ne derlandse wielermarkt het aanbod was en we kwamen tot de conclusie dat er niet zoveel renners in de aanbie ding waren die beter zijn dan Appeldoorn. Vandaar dat we weer bij hem terecht zijn gekomen." Zondag neemt de forma tie van Piet Bos met acht man deel aan de Grote Herfstprijs. De ploeg be staat uit Theo Appeldoorn, Jan Bogaert, Etienne de Beule, Roger de Cnijf, Hans Daems, Jan Jonkers, Daniel Rossel en Frank Verleyen, die gisteren overigens voor de 17de overwinning van zijn equipe dit seizoen zorg de. Verleyen zegevierde in Oost-Rozebeke. Na afloop van de Grote Herfstprijs snellen Jan Jonkers, Theo Appeldoorn en Jan Bogaert naar het vliegveld om naar Australië af te reizen. Het drietal neemt daar van 18 tot en met 24 oktober deel aan de Sun-Tour. Historische winst hockeyers LONDEN (ANP) - Tom van 't Hek zat er na af loop van het met 2-1 ge wonnen duel met Pakis tan voldaan bij. De 28-jarige arts in spé genoot met volle teugen van het succes tegen de titelverdedigers, die hun tweede achtereenvol gende nederlaag te slik ken kregen. „De vonk is net op tijd overgespron gen", zei Van 't Hek. „Hoe dat nou precies komt, weet ik ook niet Dat zijn nu eenmaal van die onverklaarbare din gen in de sport. Net zo onverklaarbaar als die slechte prestaties van ons tegen Schotland en België in de voorbereiding. Toch kan ik wel een enkele pluspunten noemen, die prestatieverhogend heb ben gewerkt. Vooral de laatste tijd is gebleken, dat de bereid heid van elke speler zich voor het team in te zetten enorm groot is. Niemand is ergens te beroerd voor, iedereen knokt zich hele maal leeg. Dat zie je bij voorbeeld bij het verove ren van de bal. Die een heid in de ploeg, dat is misschien wel de door slaggevende factor ge worden. Je kunt het aan de Australiërs zien. Zoals zij spelen, met een inzet tot de laatste seconde, dat is eigenlijk de enige ma nier om tot succes te ko men". SITTARD (ANP) - Burge meester Tonnaer van Sittard beslist deze week of het com petitieduel Fortuna Sittard - Feyenoord alsnog op woens dagavond 29 oktober kan wor den gespeeld. Tonnaer legde eerder twee KNVB-verzoeken van compe titieleider Jan Huijbregts naast zich neer. Deze week gaat Rob de Bakker, veilig- heidsfunctionares van de voetbalbond, naar Sittard om met de burgemeester te over leggen. Indien burgemeester Ton naer bij zijn eerder genomen beslissing blijft, overweegt Huijbregts de wedstrijd dins dag 28 oktober in de Kuip te laten spelen. Eerste prijs: 1 winnaar ontvangt bruto f 382.649,60; tweede prijs: 2 winnaars f75.000,00; derde prijs: 113 spelers 1.313,00; vierde prijs: 5.916 spelers 25,00; vijlde prijs: 83.508 spelers 5,00. Een speler had zes cijlers goed voor de vaste prijs, drie spelers hadden vijf cijfers, 22 spelers vier, 237 spelers drie en 2202 twee cijfers. In de voetbaltoto zetten acht spelers de twaalf kruisjes op de juiste plaats. Eerste prijs: 8 win naars 3.453.00; tweede prijs: 256 spelers ƒ81,40; derde prijs: 2.517 spelers 18,20. Toto-gelijk 40 Eerste en tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 32 spelers 75.60; vierde prijs: 611 spelers 6,10. Nog nooit had Oranje tijdens een van de voor gaande vijf edities van dit op de Olympische Spelen na belangrijkste hockey-evenement van de Aziaten kunnen winnen. Met vier punten uit twee wedstrijden geeft Nederland nu onverwacht duidelijk samen met Engeland de toon aan in groep A, waardoor een plaats in de halve finales tot de zeer reeële mogelijkheden is gaan behoren. De contrasten na afloop van het aantrekkelijkste duel tot nu toe in dit toernooi waren groot. De Nederlanders, tot voor enkele weken geleden nog in zak en as door de slechte prestaties in de voor bereiding, omhelsden elkaar uitbundig. De Pakistani sloften met ge bogen hoofd in de richting van de kleedkamers. De Olympi sche-, en bijna ex-wereld kampioenen werden daarbij begeleid door luid gejoel van hun vele landgenoten op de tribunes van het Willesden- stadion. Nederland, in dezelfde ba sisopstelling als zaterdag, speelde drie klassen beter dan tegen de Russen, toen verdedi gen het parool was. „Maar ook Pakistan was veel beter op dreef dan toen ze van Argenti nië verloren", aldus coach Hans Jorritsma na afloop. „Dat konden we natuurlijk van tevoren weten". Een belangrijk verschil ten opzichte van de eerste wed strijd was het meer aanval lende optreden van Tom van 't Hek, waardoor de gehele ploeg meer van voren' was te vin den. Jorritsma: „Tom speelde nu voorin het middenveld in plaats van achterin. Hij moest de midden-midden van Pakis tan uitschakelen. Ik vind, dat we vooral in de tweede helft uitstekend hebben gespeeld. In de eerste helf was er een pe riode, waarin het de verkeerde kant uit dreigde te gaan. In de rust heb ik toen Drost gewis seld voor Schlatman en Heijn in de spits gezet. We konden de ballen toen veel langer vast houden. Dit resultaat is het werk van de gehele ploeg. Er stond een eenheid op het veld. En volgens mij is dat de enige manier om succes te behalen". Ook Maarten van Grimber gen bewees na enkele minder goede prestaties eindelijk zijn grote waarde als rechtsbuiten. Hij gaf keer op keer gevaar lijke voorzetten, forceerde strafcorners (Nederland kreeg er deze keer zes te nemen, zon der dat daar iets uit voort kwam overigens) en zorgde zelf na een half uur voor de gelijkmaker na uiitstekend werk van Bovelander. „Ik was geprikkeld door mijn wissel tegen de Russen", aldus Van Grimbergen. Na negentien minuten keek Oranje tegen een achterstand aan toen Rehman met een straf corner uit het boekje scoorde. Pakistan was overigens met vier wijzigingen ten opzichte van de verloren wedstrijd te gen Argentinië verschenen. Ook de doelman was gewis seld en verder was de recente lijk teruggehaalde ster van vroeger Hassan Sardar op de bank gelaten. Na rust, met de wissels voorin bij Nederland, werd de druk op Pakistan steeds gro ter, waarbij de meeste aanval len over rechts liepen. Jorrits ma „En j uist daar lagen tot nu toe onze problemen. Niet al leen op de vleugel, maar op de gehele rechterkant. Elke dag ben ik een uur bezig om te be praten hoe we over rechts zul len spelen. Goede spelers zijn aan die kant in Nederland nu eenmaal niet erg dik gezaaid". Met de gelijkmaker kwam bij Nederland ook de rust in de ploeg, die daarvoor nog te vaak ontbrak. Het aannemen verliep beter, de combinaties werden steeds uitgekookter en daarmee kwamen ook de strafcorners en de kansen. Twaalf minuten voor tijd kwam de logische winnende treffer tot stand. Rechtervleu gelverdediger Kooyman was helemaal naar de hoekvlag doorgelopen en gaf een mes scherpe voorzet, waarbij de bal bij Schlatman terecht kwam. De invaller aarzelde niet en liet Mansoor Ahmad kansloos met een spectaculaire volley (2-1). De slotfase was nog even benauwd voor Nederland, maar de gedesillusioneerde Pakistani konden de uiste kende Leistra niet meer ver schalken. Woensdagavond speelt Ne derland zijn derde wedstrijd tegen Argentinië, dat tot nu toe zeer goed presteert. Na de volkomen onvoorziene zege op Wielrennen JAN JONKERS, Theo Appel doorn en de Belg Jan Bogaert nemen voor de ploeg van Piet Bos deel aan de Sun-Tour in Australië. Deze etappekoers wordt van 18 tot 24 oktober ge houden. Bos heeft Appeldoorn, Jonkers en de Belgen Bogaert, De Beule, De Cnijf, Daems, Rossel en Verleyen aangewe zen voor de klassieke Herfst prijs Creteil-Chaville. ZEIST (ANP) - Wim Kieft ontbreekt tijdens het trai ningskamp, dat de nationale voetbalselectie deze week op het sportcentrum Papendal bij Arnhem belegt. De spits kreeg geen toestemming van zijn werkgever Torino. Bondscoach Michels, die de Ajacied Bosman en de Feyen- oorder Troost alsnog opriep, had de afwezigheid van Kieft ingecalculeerd. Waarschijn lijk is de aanvaller wel be schikbaar voor de interland wedstrijd tegen Hongarije, 15 oktober in Boedapest. Verdediger Adrie van Tig- gelen van Anderlecht is alleen woensdag in het trainings kamp. De Brusselse club zei hem niet langer te kunnen missen. Van centrumverdedi ger John Metgod was al be kend, dat hij pas donderdag arriveert. Hij speelt woensdag met Nottingham Forest het beker duel tegen Brighton. De muta ties hebben Michels doen be sluiten Bosman en Troost voor de trainingsdagen over te he velen van de Olympische se lectie naar de A-groep. Het Nederlands elftal oefent woensdag tegen Jong Oranje en donderdag tegen het Olym pisch team. Bij Jong Oranje ontbreken de geblesseerde Ajacieden Rijnink en Winter. Aan de jeugdselectie is Blatt- ler van Roda JC toegevoegd. Hidde Kruize (rechts) en Quozi Mohib-Ur-Rehman volgen geconcentreerd de bal, die overi gens geen doel zal treffen. Op de grond de Pakistaanse doelman Mansoor Ahmad. - fotoanp Pakistan maakten de Zuida- merikanen maandag de En gelsen het leven lange tijd zuur om toch met 1-2 te verlie zen. Jorritsma: „We hebben pas nog tegen Argentinië ge speeld en ik heb ze heel wat keren aan het werk gezien. Dus voor verrassingen komen we niet te staan, hoop ik". Nederland-Pakistan 2-1 (1-1). 19. Reh- man (strafcorner) 0-1, 30. Van Grimber gen 1-1, 58. Schlatman 2-1. Scheidsrech ters: Renaud (Fra) en Dochy (Bel). Toe schouwers: 4000. Strafcorners: Neder land 6, Pakistan 3. Nederland: Leistra; T. Kruize; Kooy man, Klaassen en Bovelander; J. H. Kruize, Van 't Hek en Diepeveen; Van Grimbergen, Drost (36. Schlatmann) en Heijn. Pakistan: Mansoor Ahmad; Rehman; Nasir Ali, Ayaz Mahmood en Ishtiaq Ah med; Abdul Rashid en Iftikhar; Kali- mullah, Shahbaz Ahmed, Farhat Hasan Khan en Pervaiz Iqbal. Engeland-Argentinië 2-1 (1-0). 32. Bar ber (strafcorner) 1-0, 51. Mascheroni (sc) 1-1/62. Sherwani 2-1. Sovjetunie-Nieuw-Zeeland 1-0 (0-0) 39. Repoetatov 1-0. De stand in groep A is: 1. Engeland 2 4 5-2 2. Nederland 2-43-1 3. Argentinië 2-2 4-3 4. Sovjetunie 2-2 1-1 5. Pakistan 2-0 2-5 6. Nw-Zeeland 2-01-4 BRISBANE (Rtr/AFP) - Pat Cash sloeg Ai maandag de finale binnen van het Daviscup door van de Amerikaan Brad Gilbert te winm bezorgde zijn ploeg daarmee een niet meer in te, voorsprong van 3-1 bezorgen. Het laatste enkelspel tussen deed kelderen op de Paul McNamee en Tim Moyotte werd bij 6-3 en 2-5 gestaakt, toen de tennissers van de baan dreigden te spoe len door de overnatige regen val. Alle eer ging begrijpelijk naar Cash, die opnieuw be wees, op Wimbledon haalde hij de kwartfinales, dat zijn rugblessure, die hem flink Van onze sportredactie BREDA - Frits Pirard en Etienne de Wilde zullen vol gend jaar binnen de Belgisceh Sigma-beroepswielrenners- ploeg fungeren als de be schermde renners in de klas siekers. De klassiekers zijn de voor naamste wedstrijden, waar de formatie zich op richt. Aan een van de drie grote rondes - Tour, Giro en Vuelta - wordt niet deelgenomen. In de klei nere rondes - de Ronde van Zwitserland staat onder meer op het programma - is Lucien van Impe de kopman van het team. De ploeg, die inmiddels compleet is, be staat volgend jaar uit de volgende cou reurs: Philippè Bo ui anger, Walter Dal- gal, Etienne de Wilde, Roger Illegems, Ivan Messelis, Wilfried Peeters, Ludo Schurgers, Stan Tourné, Jan van Camp, Pascal van der Vorst, Bert van Ende, Eddy van Haerens, Lucien van Impe, Frank van Oyen (allen België), Frits Pi rard en Frank Pirard (beiden Neder land). ranglijst, voorgoed vej tijd is. De Australiër, die i teel de 80e plaats bezeil wereldranglijst, voelt zij doende hersteld van zijtf durige blessure om naar boven weer in tel Hij ziet zichzelf weer| beste tien van de were men. „Ik heb geen haasl| ik weet dat ik ertoe i ben", zei Cash. Martina NavratilovJ het tennistoernooi vai| Orleans gewonnen. De als eerste Amerikaanse versloeg finale haar landgei dubbelspelpartner Pan) ver in drie sets: 6-1,4-1 in onze tennismedevxrker ïUZEN - Het is langza- _id traditie dat de win- petitie tennis van start met zonnig na-zomer- hetgeen in schril con- staat met het begin van lercompetitie, die veelal erkt wordt door guur iweer. dan ook, het mocht niet jderen dat de door het fct Zeeland uitgeschreven •competitie in tegenstel- ,t voorgaande jaren, vrij van start is gegaan, met ■at tegenvallende belang- vooral vanuit _;ch-Vlaanderen, waar het Terneuzense Animo ;enwoordlgd is in de mi- impetitie. eerste team van de Vlamingen onderging een wijziging ten op- van voorgaande jaren. Tim weer a een ja; titie', vanwe altijd Ander: zense nen oj Zeeuw ters,w dit ver wers e te noer Tger de Adc afgeloi lymp Uitslagen finales: Enkelspel: Navratilova (VSt)-Pam Shrivel 1,4-6, 6-2. Dubbelspel: Svetla menko/ Larissa Savtsjenko (S Reynolds/Anne Smith (VSt) 6-jl SYDNEY (AFP) - Helf van de Nederlandse ploeg bij de wereld schappen in Sydney lil dag voortgezet door dt| rige Amsterdammer I Leeuwin. De leerling van Ottlll versloeg in de finale categorie tot 75 kilogg Braziliaan De Oliveira l De belangrijkste uitslagen vani dag zijn: Kumite heren, 701 Leeuwin (Ned), 2. De Oliveinl Napier (Aus) en Lilovac (Aus)l 1. Tapol (Fra), 2. McKay (GBr)| zaromi (Ita) en Egea (Spa). Boi 1. Charles (GBr), 2. Thompsoil Bura (Den) en Rauch (WD1). onze hockevmedevxrker ipide-dames bleven in burg tegen Middelburg op een gelijk spel. mes van Goes verloren il van Vlissingen. Ook heren bleek Vlissingen voor Goes. klas heren: OLYMPIA DE 2-2 - Een fair en goed iet veel middenveldspel, opende goed en nam na uten de leiding door Bouman. Naarmate de d vorderde werd het jk opgaand duel. Vlak :t bracht Maarten de de partijen op gelijke Ruststand 1-1. Na de gaven beide teams weinig toe, maar Ra- tm toch weer de leiding ib Kistenmaker. Hal- ;e kwam Olympia door de Heus verdiend Op deze stand bleef :en, want beide teams AMSTERDAM (ANP) - Op 17 oktober 's middags om dient voor de arrondissementsrechtbank te Amsterdam geding van de Maastrichtse wielrenner Fred Rompelböjjp gangmaker Joop Stakenburg. Inzet van het geding is de weigering van de Amsi gangmaker voor de Limburgse stayer op te treden in eai| het werelduurrecord te verbeteren. Stakenburg heeft tei gegeven dit liever met Matthieu Hermans uit Heerewa; doen. Joop Stakenburg was vele jaren gangmaker voor Fi pelberg, speciaal bij recordpogingen. De Amsterda; wat in de stayerij genoemd wordt, de beste abri, ofwel ting, waardoor hogere snelheden ontwikkeld kunnen wol In 1982 vestigde iRompelberg aan de rol van Stakenbi tor op de Olympische baan van Montreal twee wereld] 78,953 km in een uur en 100 kilometer in 1 uur, 15 min.f conden. Kort hierna sloot Rompelberg met Stakenbi schriftelijke overeenkomst dat de gangmaker in de pen sen 1983 en 1988 alleen met Rompelberg stayer-recorc aanvallen, op straffe van 10.000 gulden per overtreding. Intussen bleek de wielerbaan Krilatskoje in Moskou ste wielerbaan ter wereld te zijn. Rompelberg en Sti gingen er al eens heen voor een verkenning. De aanvall eigen records zou dit jaar eind oktober moeten plaatshetf Rompelberg dreigde zonder gangmaker te komen zittr kenburg heeft hem laten weten dat hij met Matthieu H het werelduurrecord achter grote motoren gaat aanval] een brief van Rompelbergs advocaat Theo Hiddema i de gangmaker niet, waarna tot een kort geding op 171 werd besloten. De raadsman wil naast de verplichting af kenburg met Rompelberg te rijden de boetesom voorj grante wanprestatie' verhoogd zien tot 100.000 gulden. te komen. Een terechte klas dames: OLYM- ÏERGEN 0-2 - In ste helft was Olympia tik de sterkste ploeg, het ontbreekt de Ter formatie aan een r. De rust werd dan ook met een 0-0-stand. In de helft werd Zeven- gevaarlijker, maar er twee blunders in de a-defensie nodig om ergen twee keer te la- i en daarmee een 0- te laten grijpen. De ()d zelf was rommelig erd veel gepraat, zowel angs het veld. Spel key derf heren Rapii neuzer 1URG-RAPIDE 1-1 £rste punt voor Middel- lapide had volop kan- finnen, maar vergat de [af te werken. Middel- egon uitstekend en al in de eerste minuut pide nam het initiatief aar kwam niet verder treffer van Lesley de j vlak voor rust. Na de Tig heeft Rapide er al- gedaan, maar het vi and niet op scherp, or de Hulsterse dames ""eken op een punten- LENINGRAD (AFP) - We reldkampioen Gari Kasparov heeft de eerste poging van Anatoli Karpov om de schaak titel te heroveren weerstaan. Na de 32ste zet van de 23ste en voorlaatste partij van de re vanche-tweekamp bood Kar pov maandag in Leningrad met een kort handgebaar re mise aan. Daarmee had de met zwart spelende Kasparov het halve punt binnen, dat hem nog scheidde van titelprolongatie. De uitslag van de derde twee kamp om de titel tussen beide Sovjet grootmeesters werd daarmee 12-11 in het voordeel van Kasparov. De drie tweekampen verg den in totaal 95 partijen. Kas parov won er dertien, Karpov twaalf, terwijl de rest in re mise eindigde. Bij de eerste tweekamp werd na 48 partijen door FIDE-voorzitter Floren- cio Campomanes ingegrepen. Hij vond dat beide spelers door de onbepaalde duur van de match, het ging erom wie als eerste zes winstpartijen zou laten aantekenen, uitgeput waren. De herhaling ging over 24 partijen. Kasparov won vo rig jaar november in Moskou met 13-11 en maakte daarmee een einde aan de tien jaar du rende heerschappij van Kar pov. Met 22 jaar was hij de jongste wereldkampioen uit de schaakgeschiedenis. Het begin van de beslissende partij pioen Kasparov en uitdager Karpov. tussen uiereldkam- - FOTOANP In de revanche tweekamp, waarvan de eerste helft in Londen werd gespeeld en de tweede in Leningrad, leek Kasparov zich vrij gemakke lijk te handhaven. Karpov bracht echter de spanning te rug door achtereenvolgens de achttiende, negentiende en twintigste partij te winnen, waardoor hij de stand gelijk trok: 10-10. De uitdager nam daarna zijn laatste vrije dag op met de bedoeling zijn tegenstander psychologisch onder druk te zetten. Dat uitstel hielp Kas parov echter diens zelfver trouwen terug te vinden. In drie partijen verzamelde hij de twee punten, die hij nog no dig had. Met zwart hield hij het tweemaal op remise, ter wijl hij met wit bij het afbre ken van de 22ste partij de enige zet vond, die geforceerd tot winst leidde. Met de rug tegen de muur deed Karpov maandag een laatste poging Kasparov te verrassen. Zijn paardzet, waarmee hij opende, was in geen van de voorgaande 94 partijen ter tafel gekomen. Kasparov was hoegenaamd niet geïmponeerd. Hij koos voor het Engels, dat bepaald niet als een wilde ope ning te boek staat. Karpov hield er slechts een minimaal stellingsvoordeel aan over, dat geen enkel uitzicht bood op meer. Op de 27ste zet werden de dames geruild. Vijf zetten later bood Karpov remise aan. Kasparov accepteerde, waarna de twee grootmeesters onmiddellijk overgingen tot het tekenen van de formulie ren. Vanuit de zaal werd 'Bravo Gari' geroepen. In de perszaal constateerde Mark Taimanov: „Kasparov heeft zich erg goeid verdedigd. Er was geen moment, waarop Karpov voor de winst had kunnen spelen". Het resultaat heeft bijzon dere betekenis voor Kasparov. Ook bij een eindstand van 12- 12 zou hij in het bezit van de titel zijn gebleven. Hij zou dan echter wel de eerste plaats op de ELO-ranglijst aan zijn ri vaal hebben moeten afstaan. Het zit er overigens dik in, dat Kasparov en Karpov elk aar weer tegenkomen. Hoewel ze elkaar duidelijk niet mogen, lijken ze tot elkaar veroor deeld. Karpov behoeft slechts één speler te verslaan om zich te kwalificeren voor een vierde confrontatie. Die tweekamp gaat tegen Sokolov en begint bruari in de Spaai 'GEN-GOES 2-1 len was in de Linares. Tot dusverrejjk beste ploeg en kwam T* °P 1-0. Voor rust peze voorsprong nog utgebouwd. Pas na de yam Goes in de wed- de spanning keerde or een treffer van An- [feqning. Goes drong n, maar het zag geen er om de defensie van en nog eens te ver set bleef dan ook, al met moeite van Vlis- Hde, 2-1. heren: VLISSIN- 3-1 - Het werd maar nog voor het aal scoorde Bob Eef- gelijkmaker. Na de ag bleek Vlissingen er inhoud te beschik- regelmatige o - t werd halver- en m de slotfase van aeve duel werd de 3-1- "1 bereikt regel, dat een onttroi houder na een mislul che-poging terugviell halve finales van het| gende kandidatentc persoonlijk initiatief DE-president werd Karpov echt] waardeerd. Sokolov zegevier»] zondag in Riga ge nale van het kandii nooi met 7V4-6& ovel Joesoepov, nadat hij j tijen voor het einde n 6 achterstond. JoesoeJ leeftijdsgenoot van 1 (beiden zijn 23 jaar),"1 gens Russsische insioj niet zo volgroeid, één van de weinige s Karpov buiten de Sot| een nederlaag hebb( bracht. Hat vafloop van da partij: «ftl pov zwart: Gari Kasparov; En; Van| SAS rencon ten Vlaand enbergl punten| vidueie er nai, enige kj digde 1 6-5 in Pierre 1 Kouv gelijke zege op Oveil van del linck zj len vo stand, belspell kwam. f berg/\ het duj en de Erpeli winnaa duo Haelstl Uitsla] berg-Disi Van der nis-CPC Geuze-V| Elopak-j houtje-L 0, Rikon 1. Pgl-f3 2. c2-c4 3. g2-g3 4. Lfl-g2 5. 0-0 6. d2-d4 7. Ddlxd4 8. Pbl-c3 9. Tfl-dl 10. b2-b3 11. Lcl-b2 12. Dd4-e3 13. Tal-cl 14. Lb2-al 15. &2-a4 16. p£3-el Pg8-f6 18. Cfl b7-b5 19. f C7-C5 20. La' l Lc8-b7 21. Lti] g7-g6 22 Tri] c5xd4 23. Lf8-g7 24. d7-d6 25. c4Xl Pb8-d7 26. Ta8-c8 27. 0-0 28. a4*J Tf8-e8 29. a7-a6 30. Tc8-c5 31. b3-l Dd8-a8 32. Lbd Tc5-f5 Remi^J 0-0. 17. Lg2xb7 da8xb7 vanK lieren: „Blympi„-^ - Voorne- Vlerde Uaa heren: 1 r Barendrecht- sn Oi,H^ ?°"Porcial 1-2 Midrtfu, 2-°' Darde èvmwlburS:RaPide i-i. Goirle-Pe2l'il^aïo-no" teams loren Terneu opeenvt neuzen over met 5-fj sloeg Beide gens worde Schejl deelden Een veij het eer; Verend

de Stem | 1986 | | pagina 6