n dag Ier krant rook Ier vuur. Jubileumviering ouderen Graauw lestoffen Ome Willem in Sas van Gent jTMACHINES 'rovinciale bondsdag gemeenteambtenaren «LOG? li-!» /akmanschap v dubbeibreed! Tmuws Koperkwartet )E STEM Afscheid broeder Leander Schietingen Opnieuw vredesactivisten aangehouden bij maandelijkse blokkade bij vliegbasis Blokkades besmette bedrijven CITROÉN^ VAN ZEELAND INRICHTING^GEEN ENKELE BELANGSTELLENDE KURKVL0EBBEDEKKIN6 ZONWERING milSTRATIE <an Spaandonck eneraal kampioen I HULST GASTGEMEENTE Ikleur zwart daar draait alles om bi I PRESTATIE. BBEll WOENSDRECHT W. DE BLOCK WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Hulst Clinge Terhole Graauw Walsoorden Heikant St.-Jansteen 122 PAGINA ZEELAND 2 Hulster telefooncirkel rend onze scherpe offerie scholen, kantoren, winkel. [r specialist t- telefoon 01140-14120. met (lag 8 oktober te TERLAND uwen-Duiveland. ang 13.00 uur. uderen gaat niet door Van onze correspondent GRAAUW - De Katholieke Bond voor Ouderen in Graauw vierde onder grote belangstelling van de mede-dorpsbewoners en de ouderenafdelingen uit de omgeving het 30-jarig bestaan, 's Avonds was er een druk bezochte receptie, waarbij de fanfare Nooit Gedacht een serenade bracht. Het ouderenorkest The Old Timers speelde tussendoor muziek. Het begon 's middags met een feestvergadering in het ran onze duivensportmedewerker T.-JANSTEEN - Het gene- jal kampioenschap over de rie Zeeuwse marathons is dit ar gewonnen door Johan in Spaandonck uit St.-Jan- een. Hij behaalde in totaal ertien prijzen met de daar- oor in aanmerking komende aiven. Tweede met twaalf prijzen jerd J. van Peenen uit Vlis- ngen. Op de derde en vierde laats klasseerden zich Ch. ,erts uit Kruiningen en L. de laal en zoon uit Klooster- ,nde met elk elf prijzen. Uitslag marathon 3, wed- iuchten voor jonge duiven ouden uit Orleans (2x), ateauroux en Bourges: 1. R. inckaert, St.-Jansteen coëf- iënt 7.736; 2. D. van de Ber in, Clinge 11.723; 3. A. Dusar- n, IJzendijke 16.157; 4. J. issens, Hulst 22.038; 5. E. de id, St.-Jansteen 25.064; 6. ibinatie Peters-Jansen, 1st 26.644; 7. H. van Damme, [uis 27.159; 8. J. van Goethem, Ige 29.500; 9. Th. de Block, ikant 30.722; 10. J. Ver- inke en zoon, Terneuzen 961. Van een onzer verslaggevers HULST - Het Hulster Gekoördineerd Bejaar- denwerk ziet voorlopig af van het in het leven roepen van een telefooncirkel. Vorig jaar is tevergeefs geprobeerd één of meer van die cirkels van de grond te krijgen. Alle voorbereidingen wer den getroffen en ofschoon zich wel iemand aanmeldde voor het op zich nemen van de lei ding, bleek er bij de ouderen helemaal geen belangstelling. Er kon geen enkele aanmel ding genoteerd worden. Een en ander blijkt uit het pas verschenen jaarverslag van het Gekoördineerd Be- jaardenwerk Hulst, dat overi gens andere activiteiten wel met succes beloond zag. Zo kon de stichting 94.000 gulden sub sidie op zak steken uit het potje voor flankerend beleid. Het geld werd besteed voor de aanschaf van duurzaam mate riaal voor het transporteren van maaltijden. Ook bleek er nog wat over voor de aankoop van noodzakelijke aanpassin gen in de keuken. Vorig jaar kon na Hulst en Sint-Jansteen ook worden overgegaan op het verstrek ken van warme maaltijden aan de ouderen van Clinge. Bovendien kon gestart worden 4.951 12.9 13.901 19.9 12.951 14.95| 13.8 16.9 3-9514: van onze correspondent LST - De afdeling Zeeland de Nederlandse Bond van leenteambtenaren hield r provinciale bondsdag dit Ir in de gemeente Hulst. In it stadhuis werd het gezel- lap welkom geheten door thouder P. Weemaes en ir de heer Scheele, voorzit- van de afdeling, itische kanttekeningen aanzien van het ambtena- ibeleid en de door minister |Van Dijk gedane uitlatingen werder gehoord van de heer Everaars van het hoofdbe stuur. Hij riep de afdeling Zeeland op zich hiertegen te blijven verzetten. In Hulst werd het streekmuseum be zocht en er werd een stads wandeling gemaakt. Een bus tocht door de gemeente voerde langs St.-Jansteen, Zandberg, Graauw, Paal, Emmadorp, Nieuw-Namen en Clinge. Een bezoek aan De Sterre te Clinge vormde de afsluiting van deze provinciale bondsdag. 10.00-17.30. Do. koopavond KLOOSTERZANDE - Ne- derlands hervormde kerk. Koffieconcert door Zeeuws Koperkwartet met Huug Ste- ketee (trompet/cornet), Ab Brouwer (trompet), Henk Kramer (trombone) en René Passenier (trombone/tuba). Gehoord zondag 5 oktober. PORT Celwagens heten Fiat Scho norm voor betrouwbaar at Ducato's. jvermogen van 1.000, 1.400 Inderhoudskosten en vele Door Jeanette Vergouwen !n koffieconcert is. een tegenheid om in een ir intieme sfeer in contact te komen met ik kwalitatief goed ge- chte muziek. In de erlands hervormde kerk in Kloosterzande, r deze gelegenheid geschikt kader, musi- irden zondag vier uwen op hoog niveau. de vervoerende onderneflSfy Zeeuws Koperkwar- Donerende bestelwagen-ddgj^^ 3e meesters en ver- Igde het programma twt eigentijdse composi- ringskosten. Prijswijzigingen voorbehoud IEBBELSTRAAT 35, 135. ETTEN-LEUR: AUTOBEDRIJF MADE: AUTOBEDRIJF 1L: AUTOBEDRIJF BROERMANN AUTOBEDRIJVEN J.P.HAMERSB.V, ICE: weg us- en al en flB." staal, veilig, evaar- VERGROOT BLAD Dit is iets nieuws! Dit handige B zame vergrootblad vergroot W keer een hele bladzijde van uw J of tijdschrift. Nu hoeft u niet si opnieuw uw loupe in te steil® J houdt dit blad (17,5 x 25 cm 9 op de gewenste afstand van ne pier en u kunt in een oogops hele bladzijde overzien. Ide8* telefoonboek, telpatroon of lanö* .OCR ZL CWEST NEDERLAND Storen reuzen, Hulst en Goes, pssen en telefoon- fmersop pagina 2. 'peningstijden: ^"12.30/13.30-17.00 uur. factie Peuzen: Rein van der F> (editie-chef), Jan pen (piv. chef), Emile Tt Co Meertens, Joep jneien, Ronald Ikaten, Cor de Boer P). Jon Koomen (sport). "rank Deij, Eugène waeten. Mlddelburq: ^Postma. ^rtentie-exploitatie ^cteur Zeeland: Menu, privé tel. 01150- ties. Tussendoor gaf Ab Brouwer een sympa thieke uitleg. Nu valt het bij barokmu ziek, gebracht door moderne instrumenten, natuurlijk on middellijk op als de inzetten niet volledig blank zijn en weet elke muziekliefhebber dat het een hele opgaaf is voor koperblazers om een fugatisch werk van Frescobaldi en een oorspronkelijk voorclavecim- bel geschreven sonate van Bach te spelen. Toch overtuig den de uitvoerders volledig met een grote muzikaliteit die ondersteund werd door gede gen vakmanschap. De vertolking van de com positie van Ramsoe, speciaal voor koperblazers (cornet, trompet, trombone en tuba) geschreven, vertoonde nogal wat schoonheidsfoutjes, wel licht liet de concentratie hier te wensen over. Na de pauze waren het vooral de Ragtime Dance van Joplin met het zeer specifieke ritme, het Jazz Quartet van Norton en de ra zend moeilijke Tarantelle van Fitsgerald met vele sprongen en intervallen die bewonde ring afdwongen. Kortom een koffieconcert van kwaliteit dat uitblonk door vakman schap. Een negatief punt was dat de HAFA-wereld van het Land van Hulst (Klooster zande was wel vertegenwoor digd) uitblonk doar afwezig heid. Men vraagt zich in alle eerlijkheid af of deze mensen inderdaad, zoals ze wel eens beweren, genoeg hebben aan het feit dat zijzelf af en toe een nummerde wegblazen. Toch verwacht elke harmonie en fanfare dat, als ze zelf optre den, er vele tientallen (zelfs honderden) naar huh presta ties komen luisteren. Toch wel een enigszins vreemde opstel ling. Het doet denken aan de op merking van een toondichter die verklaarde: „Ik luister nooit naar composities van anderen. Ik heb genoeg aan mijn eigen muziek," en het koorlid dat na afwezigheid bij de topuitvoering te kennen gaf: „Waarom zou ik daar naar toe gaan, ik zing toch al twee keer per week." met een open tafel in Clinge, in het restaurant aan de Sterre- dreef bij het zwakzinnigenin ternaat De Sterre. Dagelijks kunnen ouderen, die zich van tevoren hebben aangemeld bij de stichting, daar een warme maaltijd komen verorberen. Het afgelopen jaar werden in de drie dorpen bijna 7.000 maaltijden verstrekt. Dat wa ren er bijna 2.500 meer dan in 1984. 750 Ouderen Bij de activiteiten onder de vlag van het Gekoördineerd Ouderenwerk, zo blijkt uit het jaarverslag, zijn verspreid over de vijf gemeenschapshui zen gemiddeld 1500 deelne mers per week betrokken. Als aangenomen wordt dat de helft van de bezoekers gemid deld aan twee verschillende activiteiten meedoet en de an dere helft twee keer per week dezelfde activiteit bezoekt, dan komen er per week ge middeld 750 verschillende ouderen op de been. Daarbij zijn meer dan honderd vrij willigers ingeschakeld. Naast de vaste onderdelen zijn er in samenwerking met de plaatselijk bonden per kern jaarlijks nog een stuk of zes incidentele activiteiten, waar voor de stichting een deel van de lasten voor haar rekening neemt. Daarbij worden nog eens zo'n 2500 deelnemende ouderen betrokken. „Toch", zo concludeert het jaarverslag, „blijft het activiteitenpakket voor een aantal ouderen nog geen aanleiding hieraan mee te doen". De stichting denkt dat meer ruchtbaarheid geven en aanpassen aan de behoefte van het activiteitenaanbod een stuk zou kunnen helpen. Broeder Leander. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze correspondent CLINGE - Vice-voorzitter van het Clingse kerkbestuur Ar nold Verbist nam zaterdag avond na de eucharistievie ring in de parochierkerk af scheid van broeder Leander. Namens het kerkbestuur en de parochie bood hij broeder Leander een attentie onder couvert aan. Sedert 1970 kwam broeder Leander om de veertien dagen op de zaterdagavonden het or gel bespelen en de liturgische gezangen meezingen. Indertijd werd mede door hem in de pa rochie een kinderkoor opge richt. Broeder Leander sprak een kort dankwoord. Met zijn medebroeders vertrekt hij binnenkort naar het klooster in Huybergen. Ome Willem en Teuntje. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Ome Willem (Edwin Rut ten), bekend van het gelijknamige kinder programma op de televisie, komt dinsdag 14 oktober naar De Vlaanderen in Sas van Gent. Samen met Jennifer Willems brengt Ome Willem dan voor de kleinsten het pro gramma: Ome Willem en Teuntje. De organisatie van de voorstelling is in handen van het SKW in Sas van Gent in sa- - FOTO ARCHIEF DE STEM menwerking met Paladijn Produkties uit Haarlem. Samen met de vaders en de moe ders geeft Ome Willem knuffelles. Alle kin deren wordt gevraagd hun knuffel mee te nemen. Ome Willem zingt tijdens het pro gramma onder meer de Joepiedepoepieblues en natuurlijk 'Deze vuist op deze vuist'. De voorstelling begint om 14.00 uur en duurt an derhalf uur. Voor verdere informatie kan men terecht bij Guido de Maeyer van het SKW. KOEWACHT Bej aardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 40 schut ters: hoge vogel: R. Smet, Koe wacht; eerste zij vogel: P. Stevens, St.-Jansteen; tweede zijvogel: G. van Damme, Koewacht; grootste aantal (4): J. van Dorsselaer, St.- Jansteen. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 26 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt; eerste zij vogel: L. de Groene, beiden Kloosterzande; tweede zijvogel: J. de Beul, Hulst; grootste aantal (7): J. Sponselee, Kloosterzande. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 26 schut ters: hoge vogel: E. janssens, Moer- beke; beide zij vogels: R. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (6): A. de Coninck, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Kastanje, 38 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: P. Stevens, St-Jansteen; tweede zij vogel: R. de Rijk, Hulst; grootste aantal (6) F. Reunis, St.-Jansteen. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 57 schutters: eerste hoge vogel: J. Piessens; tweede hoge en eerste zij vogel: Ch. Lammens, beiden Kemzeke; tweede zijvogel: W. de Gucht; derde zij vogel: W. van Puyvelde; vierde zij vogel: W. Hof- kens, allen De Klinge; grootste aantal (6): G. Colleman, St.-Pau- wels. KOEWACHT - Zaal oude Molen, 31 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: M. Janssens, Moerbeke; tweede zij vogel: A. de Block; grootste aan tal (5): F. de Block, beiden Koe wacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 29 schutters: eerste hoge vogel: a. Verhoeven; tweede hoge vogel: P. Maas, beiden Kloosterzande; eerste zij vogel: A. de Waal, Wal soorden; tweede zij vogel en groot ste aantal (4): J. van Meelen, Kloosterzande. HULST - Zaal De Kroon, 54 schut ters: Wip 1: hoge en eerste zijvogel: J. Verstiggel, Hulst; tweede zij vo gel: P. van Gassen, Prosperpolder; grootste aantal (6): P. Crombeen, Hulst. Wip 2: hoge en eerste zijvo gel: R. de Sterke, Zelzate; tweede zijvogel: A. van de Branden, St.- Jansteen; grootste aantal (7): L. de Burger, Hulst. ZUIDDORPE - Zaal De herberg, 23 schutters: hoge vogel: R. Simon, Zuiddorpe; eerste zij vogel: C. Bil, Terneuzen; tweede zij vogel: C. de Boey, Zuiddorpe; grootste aantal (7): J. Bracke, Axel. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 30 schutters: hoge vogel: J. Bolle- man, Axel; eerste zij vogel: O. Sa- man; tweede zijvogel: F. Martens; grootste aantal (3): E. Boone, allen Koewacht HULST - Staande wip, De Bata vieren, 44 schutters: eerste hoge vogel: Th. Freyser; tweede hoge vogel: F. van Swaal; eerste zij vo gel: F. Herwegh, allen Hulst; tweede zij vogel: C. Boenne, Graauw; derde zij vogel: S. Pau wels; vierde zij vogel: J. Staal, bei den Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 41 schutters: hoge vogel: A. Nauts, Moerbeke; eerste zij vogel: O. Sa- man, Koewacht; tweede zij vogel: J. Bolleman, Axel; grootste aantal (4): A. van Overloop, Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 23 schutters: hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; beide zij vogels: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (5): A. Hendriks, Lamswaarde. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 33 schutters: hoge vogel: A. de Waal, Kloosterzande; eerste zij vo gel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; grootste aantal (5): L. Groene, St- Jansteen. HULST - Zaal W. Blommaert, 50 schutters: Wip 1: hoge vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; beide zij vogels: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (6): Natasja Blom maert, Hulst. Wip 2: hoge vogel: P. de Koster; eerste zijvogel: E. de Bakker, beiden St.-Jansteen; tweede zij vogel: W. Blommaert, Hulst; grootste aantal (6): R. Bak ker, St.-Jansteen. KOEWACHT - Staande wippen, St.-Sebastiaan, 100 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. van Quae- them, Koewacht; tweede hoge vo gel: R. van Hoecke, Stekene; eerste zij vogel: M. de Grote, Koewacht; tweede zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; derde zij vogel: L. de Blok, Stekene; vierde zij vogel: O. de Schepper, Oost-Eeklo. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namenm; tweede hoge vo gel: R, de Pauw, Eiken vliet; eerste zij vogel: M. Mathijs, Koewacht; tweede zij vogel: E. de Pauw, Eiken vliet; derde zij vogel: L. Her mans, Burcht; vierde zijvogel: A. Suy, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vogel: R. Rollier, Koewacht; tweede hoge vogel: C. Uytendaele, Zelzate; eerste zij vogel: V. van Kant, Schelle; tweede zij vogel: J. Verberkmoes, Terneuzen; derde zij vogel: A. D'Hondt, Elversele; vierde zij vogel: J. van de Ende, Burcht. gemeenschapshuis, die werd voorgezeten door de pas en kele maanden geleden gekozen voorziter P. de Caluwé. Secre taris P. Weemaes gaf een uit eenzeting over de geschiedens van de afdeling in de voorbije jaren. Een bestuurslid van de diocesane bond, W. Remeyn, sprak over het werk van de KBO. Ook werd nog het woord gevoerd door voorzitter C. Ha- geman van het Gecoördineerd Ouderenwerk, die waarde rende woorden had voor de feestvierende afdeling, maar wees op de diensten van het GOW, die ook ter beschikking staan van de afdeling Graauw. Vervolgens was er een op treden van de Belgische goo chelaar Nic de Vlieghere uit Stekene, die er bij de paar honderd aanwezigen een goede sfeer inbracht. Om 17.00 uur was er in de parochiekerk een eucharistieviering. Pas toor Ruyloft was de voorgan ger en wees er in zijn toe spraak op dat er bij bestuur en leden een goede samenwer king en een grote eensgezind heid moet zijn voor het prima functioneren van de bond. Het ouderenzangkoor verzorgde de liturgische gezangen. Na de eucharistieviering was er in het gemeenschapshuis een druk bezochte receptie. Van een onzer verslaggevers HOOGERHEIDE - Om de plaatsing van kruisraketten op de vliegbasis Woensdrecht effectief te vertragen, denkt de actiegroep Bonk (Burgerlijke Ongehoorzaamheid Non Koöoperatie) aan het opstar ten van estafette-blokkades van bedrijven, die betrokken zijn bij werkzaamheden op de vliegbasis Woensdrecht. Dat meldde Bonk-woord- voerder Hans Krikke gister middag. „In deze fase geloven we niet zozeer dat we de plaat sing nog tegen kunnen hou den. Wel vinden we dat we de boel moeten vertragen. Alleen moeten we dat wel effectiever doen. Dat klinkt misschien wel wat negatief naar de vredes beweging toe, maar toch, na de demonstratie van 19 septem ber hebben wij ook gesigna leerd dat we zelf fouten heb ben gemaakt". Krikke noemt in dit ver band onder meer de noodzaak van een betere organisatie en efficiency in het actievoeren. Als voorbeeld geeft hij de blokkadeacties, die Engelse mijnwerkers tijdens de grote mijnstaking 1984/1985 hielden. Om het gewenste doel te be reiken, gaan de diverse actie groepen in de toekomst een roulatiesysteem hanteren. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van een onzer verslaggevers WOENSDRECHT - De rijks politie heeft gisteren in totaal 24 vredesactivisten aangehou den omdat zij de hoofdpoort van de vliegbasis Woensdrecht blokkeerden. Blokkades wor den niet meer toegestaan. Ook de vroegere blokkade op de eerste maandag van de maand niet meer. Toch probeerde gisteren op de eerste maandag van okto ber een groep van ongeveer tachtig vredesactivisten de toegang bij de hoofdpoort van de vliegbasis te versperren. Toen ze driemaal het bevel van de politie om de weg vrij te maken negeerden, werden ruim twintig activisten aange houden. Van hen bleven er twee gis teren in de cel zitten. Ze wor den vandaag aan de officier van justitie voorgeleid: Het tweetal was in het verleden als eens door de politie opge pakt bij het verwijderen van een blokkade. Het beleid van politie en justitie is nu dat de 'recidivisten' in verzekering worden gesteld en niet meer een paar uur na de aanhou ding weer op straat staan. Van de groep van tachtig activisten vertrokken gister middag ongeveer dertig naar de noordkant van de vliegba sis met de bedoeling om daar het kappen van bomen te be lemmeren. Hierbij werd één vredesactivist aangehouden. Volgens de politie bedreigde hij een tractorchauffeur met een boomstam. Het verkeer van en naar de vliegbasis had overigens wei nig hinder van de blokkades. Het bouwverkeer werd omge leid. Voor personenauto's maakte de politie voortdurend een pad vrij tussen de groep vredesactivisten. Af en toe moesten daarvoor wat mensen worden weggesleept. De gang van zaken tijdens de blokkade werd vanaf een wal aan de kant van de weg nauwlettend gadegeslagen door enkele Engelse mijnwer kers. Zij waren betrokken bij mijnstakingen in hun land en deden daarbij veel ervaring op in het opwerpen van blokka des. Later gaven zij op dat ge bied in 't Trefpunt te Hooger- heide de vredesactivisten een lesje. Kaartingen - Harten Aas hield in café Cecilia een clubkaar- ting. Er namen 29 mensen deel Uitslag: 1. G. Gijsel, 2. me vrouw Peeters, 3. mevrouw Buijze, 4. F. Piessens, 5. me vrouw Van de Ha. Aan een prijskaarting in hetzelfde eta blissement namen 33 mensen deel. Uitslag: 1. J. Peske. 2. C. van de Ha, 3. C. Boor, 4. me vrouw Van de Ha, 5. mevrouw Peeters. Bingo - In zaal De Smickel werd een bingo gehouden waaraan 62 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw De Kort, Hengstdijk; 2. mevrouw Cremers, St.-Jansteen; 3. me vrouw Hemelaar, Hulst; 4. mevrouw Van Acker, Kiel- drecht; 5. F. Claerhout, Hulst. Staatssecretaris - Staatssecre taris van Volksgezondheid drs. D. Dees brengt 10 oktober een informeel bezoek aan De Ster re. Dit bezoek vindt plaats voorafgaand aan het slaan van de eerste paal voor het nieuwe ziekenhuis in Terneu zen. Bedoeling is dat de staats secretaris zich op de hoogte stelt van de gewone gang van zaken in het instituut. Wandeltocht - De peuters van peuterspeelzaal Het Bijennest houden vrijdagmorgen 11 ok tober een herfstwandeltocht met de ouders. In de ontmoe tingsruimte van de kinder boerderij Cantecleer van het zwakzinnigeninternaat De Sterre krijgen de peuters een rustpauze. Daar wordt de film over de peuterspeelzaal Het Bijennest gedraaid. Kaarting - In gemeenschaps centrum Malpertuus werd door de ouderen een j oker wedstrijd gehouden, waaraan 17 personen deelnamen. Uit slag: 1. P. van Broeck, 2. me vrouw De Block, 3. R. de Vos, 4. U. Willaert, 5. Ch. Speleman. Deze kaarting telde mee voor het kampioeschap. De stand is nu: 1. Ch. Speleman, 2. me vrouw De Block, 3. L. van Ite- gem-d'Haen. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 31 personen deelna men. Uitslag: 1. mevrouw Van Geertruy, Terhole; 2. R. Lin thout, Axel; 3. mevrouw Hau- lez, 4. L. van Pegem, 5. me vrouw Reyers, allen Hulst. Kaarting - Door de Bond van Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. van de Hende, Hulst; 2. A. Regen mortel, Graauw; 3. J. Remor- tel, Clinge; 4. mevrouw Jonr kers, Kloosterzande; 5. H. van Dorsselaer, Absdale. De vol gende kaarting is een competi- tiekaarting donderdag 9 okto ber, aanvang 13.30 uur. Gaaibolling - In zaal Rue du Nord werd een gaaibolling ge houden waaraan 29 personen deelnamen. Uitslag: hoge vó- gel: Ph. Dierikx, Walsoorden; linker zijvogel: P. van de Vel- pen, Ossenisse; rechter zijvó- gel: E. Pica vet; grootste aantal (8): E. Picavet, beiden Kloos terzande. Dansavond - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt zaterdag 11 oktober een dansavond voor ouderen in gemeenschapscentrum 't Heike. Iedereen boven de 50 jaar is welkom. Tijdens de pauze wordt een verloting ge houden met aantrekkelijke prijzen. De avond begint om acht uur, maar de zaal is al om half acht open. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie afdeling Hei kant houdt donderdag 9 okto ber een breimodeshow in ge- meenschapscentrurm 't Heike, aanvang 19.30 uur. Medewer king verlenen Pinquin uit Axel en Marlou uit St.-Jan- steen. De gebreide kleding wordt geshowd door zes da mes. De avond is ook toegan kelijk voor niet-leden. Opgave uiterlijk dinsdag 7 oktober bij het bestuur. KVO - De KVO kan haar le den een gevarieerd pro gramma aanbieden dit win terseizoen. Begonnen wordt met de jaarvergadering don derdag 16 oktober in De War rande, aanvang 20.00 uur. Eveneens in De Warande wordt 27 oktober, aanvang 19.30 uur, een breimodeshow gehouden met medewerking van Wolhuis Marlou. Een avond over tuinbloemen en planten is 18 november ge pland onder leiding van Margo Bulck. De kerstviering is 22 december, 21 januari een avond over spelregels voor goede voeding. Deze informa tie - en demonstratie-avond wordt gepresenteerd door de BVM. Tenslotte worden 3, 10, 17 en 24 februari broodbakcur sussen gegeven in De Waran de.

de Stem | 1986 | | pagina 11