Metgod terug in selectie Oranje Einde seizoen voor Zoetemelk 'Elk idee is in mijn ogen bruikbaar IETGOD: ALS HET VOOR ÉÉN KEER IS, DAN BEDANK Succes in dubbelspel 'ZICHT DDDL BUITENLAI Remise in Leningrad las Daniloff COIFFURE HOUSE BREDA lapt aan aanslag [dertekening elijk spel in zaak-Happart van [er stroom raziliaanse mijn )en Bosch schuld af OPEN NK TENNIS IN LOOSDRECHT Atleten Iran verdwijnen in Zuid-Korea NA VAL IN RONDE VAN IERLAND Debutanten in halve eindstrijd Davis-beker EUROPACUP 2 EUROPACUP 3 o Schoenaker naar Vitesse STAATSSECRETARIS DEES OVER BESTRIJDING VOETBALVANDALISME: CIJFERSPEL 'Clubs moeten betalen voor extra politie' Wij werken alleen met alle bekende merken zoals Wella - Indola - Schwarzkopf L'oreal Kadus etc. etc. Bisschopshoeve 12 Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 1 DE RTEM-S u. Reagan en zijn First lurnalist Nicholas Danilof Keerde woensdag terug u tmeende spionage had va; nier Rajiv Gandhi is aanl ZEIST (ANP) - Technisch directeur Rinus Michels heelt John Metgod terugge haald bij de selectie voor het Nederlands voetbalelftal. De 2g-jarige verdediger van Nottingham Forest maakt deel uit van de groep van zestien spelers, die volgende week in het nationaal sport centrum in Papendal een stage afwerkt. Ter voorbereiding op het kwalificatieduel uit de Europese titelstrijd op 15 ok tober in Boedapest tegen Hongarije, speelt Oranje in Papendal op woensdag en donderdag oefenwedstrij den; de eerste tegen Jong Oranje, de tweede tegen het voorlopig Olympisch elftal. Ook voor die twee groepen van het vertegenwoordigend voetbal heeft Michels don derdag zijn selecties bekend gemaakt. De terugkeer van John Metgod is de opvallendste keuze van Michels. De lange verdediger speelde tot 16 fe bruari 1983 21 interlands, ne gentien in dienst van AZ, twee als werknemer van Real Madrid. Na het debacle tegen Spanje in Sevilla, waar Rijvers voor veel te veel verdedigers koos en Metgod met Van de Korput en Hovenkamp op het mid denveld belandde, was het voorbij met de interland carrière van 'Big Johnny', ooit door ontdekker Barry Hughes naar Haarlem ge haald. Hij verhuisde na een teleurstellende periode naar Engeland, waar hij onder coaching van Brian Clough bij Nottingham Forest een goede vorm te pakken heeft gekregen. De ploeg bezet momenteel de koppositie in de Engelse league. Michels heeft naast Met god voor nog drie buitenlan ders gekozen; Erwin Koe man, Van Tiggelen en Kieft. Bij die keuze heeft hij overi gens laten aantekenen, dat hij in geval van problemen rond het A-elftal altijd nog kan putten uit de voorlopige Olympische selectie. Doel man Menzo, schutter Bos man en verdediger Blind, alle drie van Ajax, en de uit vorm zijnde PSV'er Vanen burg maken onder anderen deel uit van die groep. De laatste drie maakten begin september ook deel uit van de selectie voor het, verloren (0-1), oefenduel tegen Tsje- cho-Slowakije in Praag. In vergelijking met die trip zijn Spelbos, Valke en Metgod 'nieuw' in de selectie. De keuze van Erwin Koeman, woensdag voor zes weken geschorst in België, was voor Michels geen probleem. A-selectie: Marco van Basten, Jan Wouters, Sonny Silooy, Ronald Spel- >s, John van 't Schip en Frank Rijk aard (allen Ajax), Joop Hiele (Feyen- oord), Hans van Breukelen, Michel Valke, Ruud Gullit en Ronald Koeman (allen PSV), Wilbert Suvrijn (Roda JC), Adri van Tiggelen Anderlecht), Erwin Koeman (KV Mechelen), John Metgod (Nottingham Forrest) en Wim Kieft (Torino). Voorlopige Olympische selectie: Stan ley Menzo, Danny Blind en John Bos man (allen Ajax), Jos van Herpen, Sjaak Troost en René Hofman (allen Feyenoord), Ronald Lengkeek, Piet Wijnberg en Robin Schmidt (allen Sparta), Willy Boessen (Fortuna Sit- tard), Gerald Vanenburg (PSV), Jan van Dijk en Mark Verkuyl (beiden FC Groningen), Danny Hoekman (Roda JC), Hans Gillhaus (FC Den Bosch) en Michel Boerebach (Go Ahead Eagles). Jong Oranje-selectie: Theo Snelders, Ron Willems en Fred Rutten (allen FC Twente), Kees Lok en Tom Kromme- dijk (beiden Wageningen), Rob Rij- nink, Rob Witschge en Aron Winter (allen Ajax), John de Jong (Roda JC), Frank Berghuis en Bert Verhagen (beiden VVV), Ed de Goey (Sparta), Hans Witte veen (Go Ahead Eagles), Joop Lankhaar (FC Den Haag) en Re né van Eek (FC Den Bosch). I New Delhi een gebedsbijl ook president Singh en ei Igetuigen werden twee mej In die werden afgevuurd c 1 dat de schoten werden gl ter 40 meter afstand verboj pvermeesterd door de lij fv. en met groen doek afgei waar de politie eten, hetgeen erop wijst daj fltalleerd. De gebedsbij eenkl Itaj Ghat dat is opgericht tel Tjanuari 1948 werd vermoord! ptische president van Frank erdag geweigerd het contro i het Franse kiestelsel te on atrof 1 NOTTINGHAM (ANP) - De gebrekkige com- is'"opges'teid*door de centa letitievorm van de Nederlandse voetballers leeft bondscoach Michels en zijn hulp Advo- :aat gedwongen over de landsgrenzen te kij- ïacques Chirac, zal nu aan Het Franse staatshoofd v, einse traditie die wil dat de t op welke wijze de afgevaarB^en. ■lij k; aan de raad van minis |ter bestudering naar het p; pe tweede keer sinds Mitteri president weigert een voo en decreet, te tekenen. Bin Johnny' wil echte kans I^n verWaring'van^eul Die horizonverbreding leverde John Metgod, bij de remier bekendgemaakt da Ingelse ranglijstaanvoerder Nottingham Forest in twerp over een nieuwe indt rote doen, na drieëneenhalf jaar een hernieuwde ;ennismaking met het Nederlands elftal op. paamse regeringspartij, de cl steren aangekondigd niet te burgemeester van Voeren, st doet als waarnemend bu [van i ester zijn, ook niet waarnei lent'. Twee oppositiepartij ei pksunie, willen dat premier slaat, omdat deze door de I rechtsregels met voeten heel erncentrale van Tsjernobyl lei ïitsnet. Naar de Sovjet-regeril hrijft is woensdag om 16.451 weer aangesloten op het strof ierde reactor eind april is del :hrijft dat het gebied rond del straling. Het personeel heeft| ifgelegd. Men werkt in plo ~een in bedrijf is gevolgd doorl betreft verschilt de eerste reaf :re reactoren, aldus het regeriij zedigheid zou ook de tweede i worden genomen. Deskundi reactor werken. t) - Zeker 50 personen zijn oa ;n gewond toen donderdagmoi| n muur instortte bij een goud Een woordvoerder van de aanse staat Para zei dat het orj oedige regenval van de af geld ongeluk gebeurde, 'Serra Peil ekken ter wereld waar aan del dt. Er werken ettelijke duizeif JEVERKUSEN (SID) - Bas- Den *,1 uuci ais waai ncuieiiu uu etbal-landskampioen nnenlandse zaken Nothomb^osch heeft zichPeen gunstige itgangspositie geschapen oor het bereiken van de weede ronde van het Euro- ese toernooi der iandskam- ioen. In Leverkusen hield de van Happart door de Raad van Cassatie, het arrest va t uitvoert, zal de CVP een geestverwante, maar Waalse j voorzitter van de CVP, Swaï nb 'een lichtzinnige daad, die l de Raad van State is dt ff e p We7s'd",tse Telhouder TSV 04 op 70-70. Bij rust keek de Neder- indse vereniging nog tegen :n aanzienlijke achterstand in: 39-30. Ook in de periode lak na de pauze waren de stheren oppermachtig. Na minuten spelen keek Den sch nog tegen een achter- ind van veertien punten in: 58-44. In de resterende d herstelde de Nederlandse mpioen zich echter opval- id. Met de minuut werd het irschil kleiner. Onder leiding n de nieuwe spelverdeler iel Hagens, die met acht ten punten ook de beste utter van zijn team was, am de Nederlandse ploeg irug tot de perspectief bie- inde eindstand; 70-70. De Nederlandse vertegen- 'oordiger in het Europese isketbaltoernooi der lands- mpioenen bij de dames, terdam, heeft donderdag eerste wedstrijd in de eerste inde simpel gewonnen. In mpere werd de Finse titel- irdedlger van die naam ver gen met 70-55. Bij rust had ploeg van coach Balm al n voorsprong van vijf pun- in; 35-30. Metgod zelf bleek weinig er varen te hebben van de be langstelling van Michels, die dé laatste tijd al de 'Belgen' Van Tiggelen en Erwin Koe man en de 'Italiaan' Kieft be keek. „Ik heb de man de laat ste weken gezien noch gespro ken. Ik heb bij Nottingham überhaupt geen bondscoach mogen aanschouwen. Ze heb ben me verteld dat Dick Advo caat op zaterdag 20 september is wezen kijken naar de wed strijd tegen Chelsea. Ik wist van niets. Deze uitnodiging voor het Nederlands elftal hoor ik van het ANP. Uit Zeist heb ik niets gehoord. In de eerste week van augustus ben ik daar op trainingskamp ge weest met Nottingham Forest. Toen heb ik een babbeltje ge maakt met Michels en Advo caat, heel algemeen, het duurde misschien vijf of tien minuten". Metgod, sinds februari 1983 op 21 interlandwedstrijden ge noteerd, heeft geen idee wat Michels met hem van plan is. „Ik neem aan dat hij in die stage de ploeg laat spelen, die ook tegen Hongarije gaat aan treden. Je gaat toch volgens een bepaald idee te werk. Ik wil overigens in een gesprek met Michels wel weten hoe hij mijn uitverkiezing ziet. Als dat voor één keer is, dan be dank ik. Ik wil dolgraag, maar ik vind dat ik wel een rede lijke kans verdien. Ik wil niet op één wedstrijd worden be oordeeld. Zoiets hoort zeker over een iets langere periode te gaan. Ik moet tenslotte toch aan al die jongens wennen. Al leen Spelbos en Van Breuke len ken ik nog". Voor de eerste dag van de stage is John Metgod niet be schikbaar. Hij speelt op John Metgod (links) als Oranje-speler in actie tegen België in november 1980. - Peru overweegt in de nabije stalen aan rente en aflossing o, and nu doet, zo heeft de Peruai de jaarvergadering van het In (IMF) en de Wereldbank gei niet meer dan tien procent van erplichtingen op de buitenlai Ik wil u waarschuwen dat ons «komst nog kleiner zal zijn da se schuld van Peru bedraagt v erstand bij aflossing en rente o ten bedraagt 530 miljoen dollar, stus het recht op nieuwe leni' at was een achterstand in aflos iljoen dollar weg te werken. Ca hebben voor de moeilijke sitt open vrijdag heeft Peru gespro n het krijt staat. Daarbij bleek praten over een schuldenreg' enlijke rentebetaling heeft ged narissen hebben laten weten onder; 1813. Maan op: 06.02. Maan oi» 06.45. Zon onder: 18.10. Maan op- 07.25 Hansweerl: 02.29-14 41 Terneuze" 13.47 Wemeldinge 03.05-1522. MOf rsweert: 03.02-15.15. Terneuzen: 02.2' vemeldinge: 03.43-15.58. KEIZERSGRACHT 1 Hamburg nr Finland iheveningen. MlDSLAND 2 te Rotterdam LOOSDRECHT (ANP) - Het spreekwoord 'met zijn tweëen ben je meer waard dan alleen' geldt in het bijzon der voor het Nederlandse damestennis. In het enkelspel stijgt de nieuwe lichting weliswaar gestaag, maar lang zaam. Het hangt nog van de welwillendheid van een or ganisator af of men een kans krijgt in de 'echte' toernooi en. Bij de dubbelspelen is dat anders. Het service-volley- spel sluit veel beter aan op de in Nederland gebezigde trainingsmethodieken en de resultaten zijn ernaar. Woensdag plaatste in Loosdrecht het gelegenheidsduo Nicole Jagerman/Karin Bakkum zich bij de laatste acht en donderdag sleepte Manon Bollegraf zichzelf en haar falende Australische partner Louise Field langs het in ternationaal voor vol aangeziene Tsjechische duo Marsi- kova/Holikova: 6-2 4-6 7-6 (7-3). Als het aan de Ermelose had gelegen, zou de partij in twee korte sets zijn beslist. Halverwege de tweede set echter ontdekten de Tsjechi sche meisjes, dat Field met grote hardnekkigheid vrijwel elke smash buiten de lijnen sloeg. Het werd zo'n eenrich tingsverkeer, dat Holikova kreten van ongenoegen slaakte als de bal in de buurt van Bollegraf kwam. Door het kordate ingrijpen van de Ermelose was de slagenwis- seling meteen voorbij. In de beslissende tiebreak her stelde Field zich. Het Nederlands/Australische tweetal kwam met 6-0 voor en pakte de winst op het vierde wed- strijdpunt. In het enkelspel verloor titelhoudster Katerina Ma- leeva met 2-6 2-6 van de Francaise Nathalie Herreman. Veel verbazing wekte die uitschakeling niet. Het zeven tienjarige Bulgaarse meisje is na de zege bij de eerste edi tie van het Loosdrechtse gebeuren niet het supertalent gebleken, dat men in haar zag. verw. te Solverborg, BROERE AQUA!# A 4 verw Ie Hamburg, FOSSARUS 6 vei» PRE 2 te Djakarta, NEDLLOYD HOUTMAN org, NEDLLOYD LINGE 2 te Montevideo ipore, NEDLLOYD NILE 2 te PhilipsburS PiiArtr» Rnlivar 7 *wiy nunauay r voij o-z o~s. ut i S h, ,T stM'1: «rste ronde: Iva Budarova/Katerina Malc-eva (Tsj/Bul) HI !_450[n Azoren nr Stettin, CORF»J jjJ^B^eorJWie S^mon (Eng) 6-3 3-6 6-4, Manon Bollegraf/Loulse UITSLAGEN (nLi. acNtste finales: Nathalie Herreman (Fra) - Katerina Maleeva o", 1 6"2 6-2, Catherine Tanvier (Fra) - Andrea Holikova (T:rj) 5-7 6-4 6-4, uk Nanika (WD1) - Tine Scheuer-Larsen (Den) 6-2 4-6 6-3, Helena Su- Kidsj) - Terry Holladay (VSt) 6-2 6-3. - Be- Field Andrea Holikova/Renate Marsikova (Ta)) 6-24-67-6(7-3). woensdag met zijn ploeg het bekerduel tegen Brighton. „Donderdagochtend kan ik er op zijn vroegst bij zijn. Zater dag volgt dan bovendien nog het competitieduel tegen Lei- cester City. En maandag is het vertrek naar Hongarije ge pland. Dat wordt dus wel druk, maar als voetballer in Engeland ben je gewend aan veel spelen". Metgod heeft sinds zijn ver trek in 1982 bij het door miljo nair Klaas Molenaar naar bo ven gestuwde AZ'67 een com plete gedaanteverwisseling ondergaan. Harde leerjaren bij Real Madrid hebben van de soms wat zeurende en ver wend overkomende speler een hardwerkende professional gemaakt. „Als ik achteraf te rugkijk op die twee jaren bij Real, dan is daar de basis ge legd voor het succes dat ik nu heb. Vooral op mentaal gebied heb ik veel geleerd. Spanje was een schitterend land om te wonen, maar de mentaliteit onderling bij de voetballers was keihard. De één zijn dood, de ander zijn brood. Ik ben een mens met een positief karak ter, maar dat ben ik daar niet tegengekomen. Iedereen ge bruikte de elleboog, wat zeg ik, twee ellebogen. In het tweede jaar kwam Di Stefano als trai ner en die zette me er, na toch een heel goed eerste seizoen, pardoes naast. Ik had een con tract voor vier jaar, maar ik wilde voetballen. Nottingham had me al eerder willen heb ben, daarom ben ik daar be land. Maar in Madrid is mijn karakter gevormd. Daar heb ik de andere kant van de me daille getroffen. Dan moet je wel terugknokken. Dat heeft op mij een heel positieve uit werking gehad". Metgod is dit seizoen aan zijn laatste contractjaar bezig bij Nottingham Forest. Daar zullen wat de snel kalende broodvoetballer betreft nog wel wat seizoenen bij komen. „Ik heb het hier zo goed naar mijn zin, dat als er zich nu een Nederlandse club meldt, we echt niet verder hoeven pra ten. Engeland is het voor mij op voetbalgebied. Als ik het li chamelijk kan opbrengen, dan speel ik hier de rest van mijn loopbaan". John Metgod is bij Notting ham Forest in een rol geko men, die hij tot voor enkele ja ren geleden niet voor mogelijk had gehouden. De libero van AZ, die immer de stevige stof zuiger Spelbos voor en achter zich wist, en de laatste verde diger van Real Madrid, tien tallen meters achter de defen sie hangend, is nu de meest de fensieve stopper in het elftal van coach Brian Clough. „Ik heb het eerste seizoen nog op het middenveld gespeeld, maar begin 1985 ben ik in de defensie beland. We spelen in Engeland achterin met vier man op één lijn. Twee stoppers in het centrum. De één is de kopper, de ander rugdekker. Ik vervul die eerste rol, die enigszins te vergelijken is met die van voorstopper in Neder land. Ik vind de functie in En geland echter veel actiever". Of Metgod en Spelbos, bij het AZ van Georg Kessler een gouden koppel, weer worden herenigd, is vooralsnog de vraag. Rijkaard en Koeman vormden in het laatste oefen duel tegen Tsjecho-Slowakije het hart van de defensie, ter wijl Anderlechter Van Tigge len ook in het centrum te ge bruiken valt. SEOEL (AFP) - Het opvallendste nieuws op de dertiende dag van de Aziatische Spelen in Seoel kwam donderdag van buiten de sportvelden. Vier Iraanse gewichtheffers liepen nog wel met de rest van de ploeg naar de douane-controle op het vliegveld, maar verdwenen daarna. Een woordvoerder van de politie liet weten, dat niet bekend is of het viertal asiel zal vragen. Het zou gaan om Ardeshir Gah- manyar, Siamak Bajand, Samad Montazeri en Mehdi Rezvani, die als enige een medaille (brons) wist te veroveren. Ook van buurland Irak kwam het belangrijkste nieuws van het niet-sportieve front. Abdoel-Razzaq al-Bakr, vice-voorzit- ter van het organisatie-comité van de Aziatische Spelen, is tij dens zijn bezoek aan Seoel ontheven van zijn taak als voorzitter van het Iraakse Olympische comité. Een krant in Bagdad gaf als reden 'eerlijkheid' op. Op de velden en banen bleef alles bij het oude. De meeste me dailles waren weer voor China en Zuid-Korea. De Chinese dele gatie breidde het aantal eerste plaatsten uit tot tachtig en werd daarmee, met nog drie dagen te gaan, het meest succesvolle land uit de tienjarige historie van de Spelen. De dagprijs voor de meeste gouden plakken ging naar het organiserende land, dat er zes aan het totaal van 57 toevoegde. Van onze sportredactie LIMERICK - Voor Joop Zoetemelk is gistermiddag het seizoen 1986 op pijnlijke wijze geëindigd. Zoete melk raakte betrokken bij een massale valpartij in de tweede etappe van de Ronde van Ierland. Hij werd met een ambulance naar het ziekenhuis van Limerick overgebracht. Zoetemelk kreeg meerdere hechtingen in zijn rechterzijde, heeft verschillende ribben ge kneusd en één van zijn ellebogen ligt open. De massale valpartij vond na 70 kilometer wedstrijd plaats in een afdaling. Een motorrijder van de Ierse tele visie probeerde in de afdaling het peloton te passeren. Het wegdek was ter plaatse door modder spekglad. De motor rijder begon te slippen en nam in zijn val vijftien renners mee. Er waren vijf Nederlanders onder de slachtoffers. Behalve Zoetemelk lagen Steven Rooks, Jean-Paul van Poppel, Gerard Veldscholten en ama teur Frank Kersten op de grond. Ook Rooks en Kersten werden overgebracht naar het ziekenhuis. Kersten heeft en kele ribben gebroken en zijn arm moest gehecht worden. Steven Rooks heeft ernstige schaafwonden opgelopen. De tweede etappe eindigde gisteren in een zege voor de Canadees Steve Bauer, die met Jac Hanegraaf en de Brit LENINGRAD (AFP) - De kans dat Gary Kasparov zijn we reldtitel schaken prolongeert, wordt steeds groter. De woensdag afgebroken 21ste partij uit de tweekamp tegen Anatoli Karpov eindigde don derdag in Leningrad in remi se. Dat resultaat werd woens dag na het afbreken al ver wacht. De twee spelers kwamen donderdag nog voor vijf zetten aan het bord. Op voorstel van Karpov werd het remise. De stand in de tweekamp werd daardoor 10%-10&. In de drie resterende partijen speelt we reldkampioen Kasparov twee maal met zwart. Afgebroken stelling: wit: Kd3, Lc2, Pf2, pionnen a2, e4, f4, g3 en h4; zwart: Kd6, Pb6, Lc6, pionnen: a7, c5, f6. g7 en h6. Partijverloop: 41Lc6-b5+ (de onder couvert afgegeven zet), 42. Kd3-c3 Pb6- a4+, 43. Kc3-d2 c5-c4, 44. e4-e5+ f6xe5, 45. Pf2-e4+ Kd6-e6,remise op voorstel van wit RIGA (AFP) - De Rus André Sokolov heeft donderdag in Riga de twaalfde partij uit de finale van het kandidaten toernooi tegen zijn landgenoot Artoer Joesoepov gewonnen. Sokolov, die met zwart speel de, kwam door de winst op ge lijke hoogte met zijn tegen stander; 6-6. Steve Jones in de slotkilome- ters uit het peloton ontsnapte. Bauer nam ook de leiding in het klassement over van de Belg Eric Vanderaerden. Uitslag tweede etappe: 1. Bauer (Can) 160 km. in 4.09.21, 2. Hanegraaf (Ned) z.t., 3. Jones (GBr) z.t, 4. Vanderaerden (Bel) op 7 seconden, 5. Kelly (Ier) z.t., 6. Elliott (GBr) z.t., 7. McCann (Ier) z.t., 8. Thomas (GBr) z.t., 9. Paul Sherwen (GBr) z.t., 10. Van der Poel (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Bauer 9.24.43, 2. Vanderaerden op 3 seconden, 3. Kelly op 0.08,4. Joho (Zwi) op 0.09, 5. Elliott op 0.10, 6. Van der Poel op 0.12, 7. Thomas op 0.17, 8. McCann z.t., 9. Lieckens (Bel) z.t., 10. Sherwen (GBr) z.t. PRAAG/BRISBANE (AFP) - Voor de halve finales van het toernooi om de Davis-beker, vandaag tot en met zondag, maken twee tennissers hun debuut op dat hoge interland- niveau. Tom Gorman, de Ameri kaanse coach, heeft voor het duel tegen Australië in Bris bane Paul Annacone aange wezen voor het dubbelspel. Hij vervangt Robert Seguso, die wegens een knieblessure niet met zijn vaste partner Ken Flach kan spelen. Annacone is 23 jaar en de nummer 21 van de wereldranglijst. De Zweede coach Hans Ols- son selecteerde donderdag de 20-jarige Kent Carlsson voor de halve finale in Praag tegen Tsjecho-Slowakije. Carlsson is de nummer 14 van de wereld ranglijst en kwam in beeld door de rustpauze van Wilan- der en de blessures van Nys- tröm en Jarryd. KATOWICE (POL) - FRAM REYKJA VIK (IJS) 1-0 (0-0). 82. Koniarek 1-0. Scheidsrechter: Namoglu (Tur). Toe schouwers 25.000. Katowice een ronde verder. AEK ATHENE (GRI) - INTER MILAAN (ITA) 0-1 (0-1). 8. Passarei la 0-1. Scheids rechter: Eriksson (Zwe). Toeschouwers: 60.000. Inter een ronde verder. Van onze sportredactie ARNHEM - Vitesse heeft Dick Schoenaker (33) overgenomen van FC Twente. De ex-inter national, die tot eind volgend seizoen is vastgelegd, maakt vrijwel zeker morgenavond in de thuiswedstrijd tegen DS'79 zijn debuut voor de Arnhemse club. Het salaris van Schoenaker zal tot het einde van het sei zoen '87-'88 worden betaald door Vitesse, FC Twente en een makelaarskantoor in Gendt, waar Schoenaker een baan aangeboden heeft gekre gen. SCHIPHOL (ANP) - Bij de vijfde conferentie van Euro pese sportmlnisters, deze week in Dublin, was het voetbal vandalisme geen officieel on derwerp van gesprek. Wel kwam het, aldus de Neder landse staatssecretaris van sport Dick Dees, ter sprake bij de evaluatie van het beleid van de laatste jaren. De conventie van Straats burg in 1985, kort na het 39 le vens kostende drama in het Heizel-stadion, bleek intussen door zes van de 21 landen on dertekend. Nederland is één van de negen landen, die vol gens Dees op het punt staan de overeenkomst ter bestrijding van de rellen rond de voetbal sport te ondertekenen. „Europa weet dat onze hou ding positief is. De ratificatie ondervindt hier vertraging, omdat de Tweede Kamer er nog niet over heeft beslist. De voorzitter van het parlement moet het onderwerp nog op de agenda plaatsen. Wanneer dat is, weet ik niet", aldus Dees, die in Dublin debuteerde als verantwoordelijke bewinds man voor sport. Dees is als opvolger van de actieve sport-voorvechter Joop van der Reijden ook een fervent voorstander van het bestrijden van de uitwassen op de voetbaltribunes. „Elk idee is in mijn ogen bruikbaar. De clubs de verantwoordelijk heid geven met een boete-sys teem, zoals Lankhorst voor stelt, is te bespreken. Voor mij heeft de aanpak van het voet balvandalisme een hoge prio riteit. Rond de jaarwisseling kom ik met de definitieve nota op het gebied van de alcohol matiging. Ik overweeg voor te stellen alcohol in de stadions te verbieden. Daarover vindt echter nog overleg plaats in het LOV (Landelijk Overleg Voetbalvandalisme, red.) en verder hebben de burgemees ters, als eerst-verantwoorde- lijken voor de openbare orde, nog een duidelijke stem. In Dublin heb ik gesproken met mijn Britse collega. Die vond dat het droogleggen van de stadions in Engeland en Schotland een duidelijke bij drage aan het verminderen van snelle escalaties met zich mee had gebracht". Dees (41) was onder de in druk van het politieke plat form, dat sinds 1978 voor de vijfde keer vergaderde. De Nederlandse resoluties over de preventie van sportblessures en het opstarten van overleg tussen de betrokken partijen bij grote sportevenementen werden met unanieme stem men aangenomen. Wat het laatste betreft, de Canadese minister Jelinek, gast in Du blin, bood aan om met het Ne derlandse idee aan het werk te gaan en in 1988, na de Olympi sche Winterspelen van Calga ry, een grote conferentie te houden. Daarbij dienen de vertegenwoordigers van de sportorganisaties, het be drijfsleven, de media en de overheid hun ervaringen uit te wisselen. Andere resoluties, die de sportministers unaniem steunden, hadden betrekking op anti-dopingwetgeving en milieu. Over de boycot van Zuid-Afrika bestond geen eensgezindheid. West-Duits- land, Zwitserland en Liech tenstein huldigden een afwij kend standpunt. De volgende officiële confe rentie is in 1989 op IJsland. In formeel wordt volgend jaar in Griekenland weer van ge dachten gewisseld. Ie prijs: 1 winnaar, die bruto f. 8.779,40 ontvangt; 2e prijs: 8 winnaars, die elk f. 731,60 ontvangen; 3e prijs: 82 winnaars, die elk f. 178,40 ontvangen. Het winnend nummer was: 54 97 55. 6 cijfers goed: 2 winnaars; 5 cijfers goed: 4 winnaars; 4 cijfers goed: 19 winnaars; 3 cijfers goed: 260 winnaars; 2 cijfers goed: 2.367 winnaars. Van onze sportredactie HENGELO - De voorzit ter van het LOV, de Eindhovense burgemees ter dr. Borrie, vindt dat voetbalclubs geld moeten gaan betalen als vergoe ding voor politie-inzet bij bepaalde wedstrijden. De KNVB moet daarom snel gaan praten met de Ne derlandse burgemeesters, zo heeft hij gisteren laten weten in Hengelo. „De KNVB moet goed beseffen dat het niet de gewoonste zaak van de wereld meer is, dat ge meentebesturen tientalen agenten voor een voet balwedstrijd vrijmaken. Binnenkort moet er maar eens gesproken worden of de clubs geld moeten gaan betalen voor die bij - stand. Het is geen juiste houding van de KNVB om nu bij voortduring te roepen, dat ze geen com mentaar op de gebeurte nissen hebben. De ge meentebesturen worden zo alleen voor een pro bleem geplaatst. Het is zeker ook de volle ver antwoordelijkheid van de KNVB".

de Stem | 1986 | | pagina 5