Watje nütoch allemaal beleeft op de Femina^. 3 t/m 12 oktober Gastlessen Mondiale Vorming in Breskens agsei hun heen COLLEGE AARDENBURG SPAARDE IN EEDE DE KOOL EN DE erzoeke Plaatselijk nieuws Raad Aardenburg tegen stimuleringsgebieden Verloting tippaspoort Oostburg INA ZEELANl ERLEVENl rijs VRIJDAG 3 OKTOBER 1986 VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 Voormalige kleuterschool Zuidzande verkocht Geschaad Voorzichtig Terneuzen Dé familiebeurs. Groter dan ooit! (Aagu l/errassei voormensen die branden van nieuwsgierigheid. OP HOOGSTE KLASSEN BASISSCHOLEN Eede Aardenburg Sluis Modelbouw- vereniging Oostburg wint van Knokke Bestuursschool krijgt interim-manager Schietingen markten nt ventiger jaren had 1 strijden op de rollet 1 plaatselijke favorii de nodige spanning t in Belgisch Vlaandi vam. Met name in o rollencoureurs aan eren nam er zijn deel g, Oostburg en Biervl wordt geschoten. Ei pittoreske café 't thuys. „De animo ij weet Erwin Groosi zitter van het orgai e comité rollenzesda vliet, te melden. *e hebben inderdaad ilijke periode achter Ook wij hebben on, te jaren wel eens gd of we met de rollen gse door moesten hebben zelfs nog më kt dat we op de dag di rt moest worden nog .atures waren in het sbestand. Dit jaar hel zelfs meer aanbod dan van start kunnen n. We moeten jongen: stellen. Weer de an t van de medaille. Voor sein dat de crisis tot leden behoort." "et Biervlietse comité dit jaar bovendien k sterker met de rollen] Jan van Tiel, waarb schouwer het gehele sp nersfiguurtjes gemont een schijf direct de s zaken kan bijhouden, ingenieus raderwerk immers de prestaties renners op de figuur ergebracht zodat ook ner zelf voor zich kan het met de concurret steld. „Wij willen met llenpiste de zaak weer I rleven," aldus Groosmai „De prijs is aanzienlijk neden. We doen het et uit winstbejag, zodat ~r veel comité's weer ekkelijk wordt. Voor ons het hebben van een ste tevens een brok ze id. Het gebeurde immei t verleden nogal eens da ak vlak voor ons evenen k was of dat de betrok rsoon op vakantie was t op zo'n moment als org tie behoorlijk in de piep -zien de contacten die il fgelopen maanden heb ad, denk ik dat de rollen aagsen weer terugkon ostburg, Aardenburg en endijke hebben al inter etoond." Het Biervlietse comité h ees Huisman kunnen rekken als begeleider/n ur. Iemand die deze zaak is toevertrouwd. Aardig ekende rollenspecialisten 'e streek komen maanda ktober aan de start in 't C aedthuys. In de favorie ollen onder meer Willy Ti he/Johan de Paauwe, E Buzeyn/Luc Lamp, Fi Tas/Peter Renierse, larms/Marco Uytdewilli en natuurlijk het ijzersti Belgische duo Luc Naeyer/Marc van Overbee De ploegenvoorstelling die maandagavond om ze uur, waarna men om half officieel van start gaat. volgens is het om iedere ai om half acht aantreden zaterdagavond 18 oktobet finaleavond. De woensda er tijdens de pauze een m verkiezing. Het geheel W aan elkaar gepraat door Vers tra te. Betredens verbod lijkt voorbij ministeries op de hoogte den gebracht. De EBES, de maatscha die Doel exploiteert, denk termijn in Mol voldoende gelijkheden te hebben offl hoog- radio-actief afval kerncentrales op te sl Daar worden thans pre genomen voor een on gronds laboratorium. De1 gische Staat wil een con' sluiten voor een periode 30.000 jaar, als blijkt dat kernafval in Mol onder grond kan, liet voorlichter1 trick de Vos van de EBES1 ten. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De kans is zeer groot dat de secretaresse van het kerkbestuur van Eede over enkele dagen het multi-functioneel cen trum in haar woonplaats weer mag betreden. Dit vertelde gisteren burgemeester E. Jong- mans tijdens de Aardenburgse raadsvergade ring. Met zijn mededeling voorkwam hij dat de raad zich moest uitspreken over het betredingsverbod dat de secretaresse opgelegd is door de beheerscommissie van het centrum. De fracties van CDA en Ge meentebelangen hadden na melijk een voorstel ingediend om de beheerscommissie de bevoegdheid te ontnemen om zelfstandig een betredingsver bod uit te vaardigen. Toen dat voorstel aan de orde kwam zei Jongmans dat de beheerscom missie bereid is om het verbod over enkele dagen in herover weging te nemen en dat naar alle waarschijnlijkheid ver volgens het verbod wordt in getrokken. Hij hoopte dat daarna het kerkbestuur en de beheerscommissie weer rond Van onze correspondent ZUIDZANDE - De voormalige kleuterschool 't Plekje is voor een bedrag van 99.000 gulden openbaar verkocht aan de famlie P. Lohman. Vorig jaar kwam het gebouw leeg te staan toen met de integratie van het kleuter- in het basis onderwijs de kleuters hun in trek namen in de gebouwen van de Europaschool. Van gemeentewege werd nog bekeken of het gebouw niet kon functioneren als dorpshuis, maar een enquête onder de plaatselijke bevol king wees uit dat er geen be hoefte was aan een dergelijk instituut. Overigens moet de Oostburgse gemeenteraad nog zijn goedkeuring hechten aan de verkoop, maar dit zal wel onder de 'hamerstukken' be landen. de tafel gaan zitten om het conflict rond de 'gestolen' schilderijen op te lossen. De burgemeester betreurde het dat de 'strijdende' partijen via de kranten elkaar verwij ten hebben gemaakt. „Daar door is het moeilijker gewor den om een oplossing te berei ken", zei hij. Na de woorden van Jong mans liet R. van de Wijnckel (CDA) weten dat zijn fractie bereid was om het voorstel in te trekken. „Ik heb echter wel de indruk dat het college van B en W in dit geval geprobeerd heeft de kool en de geit te spa ren door niet eerder met een oplossing te komen. Hierdoor is de secretaresse in haar eer geschaad. Het college is voor bij gegaan aan de belangen van haar. Was het niet beter geweest dat B en W het betre dingsverbod tijdelijk hadden opgeschort. Dan was het con flict niet zo geëscaleerd", aldus Van de Wijnckel. W. van Hel den (Gemeentebelangen) sloot zich bij die woorden aan. De burgemeester liet weten dat het college absoluut niet geprobeerd had om de kool en de geit te sparen maar dat men naar een oplossing heeft gestreefd. "Om zoiets te berei ken moet je voorzichtig te werk gaan, anders bereik je niets", zei Jongmans. Van de Wijnckel had er alle lof voor dat de beheerscom missie bereid is om het besluit in heroverweging te nemen. „Zoiets getuigt van moed, daar heb ik bewondering voor". Hij bleef er echter bij dat het col lege onvoldoende rekening heeft gehouden met de gevol gen van het verbod voor de se cretaresse. (ADVERTENTIE) Plaatselijk nieuws Optreden - De R&B-f 'Rizla-Connection' uit K rijk treedt morgenavond terdag 4 oktober, op in Terneuzense café Manhat Het optreden begint om uur en de entree is gratis. Hairstyhng demons"0"", betaalbare P»^, al7» /raM tnsnim-- f Boner«"'-'Ne met 'P^Se^redeScho01'- •_„Mvoofgeen& ere\dbef°' nstraties^a ge schoot bnmer-veï* w 47e „oor 3kamers t ü'lt. emina AHOY- ROTTERDAM-ZUIDPLEIN. 10-17 EN 19-22.30 UUR ZONDAGS 10-17 UUR. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - In het kader van de tweede Wereld kinderdag, dit jaar op 25 oktober, werden gisteren in de hoogste klassen van de drie Breskense basi- scholen gastlessen mondiale vorming gegeven. Een Belgische groep 'wereldreizigers', leden van de wereldwinkel Turnhout, liet aan de hand van een voudige speelmaterialen en gebruiksvoorwerpen zien hoe kinderen in derde wereldlanden spelen en werken. De groep bracht de voorwerpen zelf mee na be- zoeken aan diverse derde wereldlanden als Indo- Samenwerking nesië, Nicaragua en enkele Afrikaanse landen. Zo lieten ze bijvoorbeeld zien dat met behulp van een kalebas boter wordt gemaakt, of dat je muziekin strumenten kunt maken van kalebassen. Er werd bovendien een en ander verteld over verschillende aspecten van het leven in ontwikkelingslanden. „De kinderen waren zeer gemotiveerd en belang stellend, tot zelfs jaloers toe als ze zagen met welk een vindingrijkheid leeftijdsgenoten in ontwikke lingslanden zelf allerlei soorten speelgoed maken. En dat dan meestal nog van afvalmaterialen.", al dus P. Loonen, directeur van de openbare lagere school. Hij was van mening dat de gastlessen 'zeer concreet en aanschouwelijk' werden verzorgd. De gastlessen mondiale vorming zijn tot stand gekomen op initiatief van wereldwinkel Fonte Boa in Breskens, in samenwerking met de christelijke, De les in volle gang. Op de voorgrond allerlei voorwerpen uit de derde wereldlanden. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER de katholieke en de openbare lagere school. Ook vorig jaar werkten de drie scholen op wereldkin derdag samen. „Erg fijn dat je een dergelijke acti viteit met z'n drieën kunt houden", aldus Loonen. Eveneens in het kader van wereldkinderdag wordt vandaag, vrijdag, een schoolconcert gege ven voor de drie basisscholen. Het concert wordt verzorgd door het Muzieklabyrinth, een groep Bel gische muzikanten, in samenwerking met het Ni kos (Nederlands Instituut voor Kunst, Onderwijs en Samenleving) te Amsterdam. De muziek die ten gehore wordt gebracht, wordt gespeeld met in strumenten uit derde wereldlanden. Kermisbollingen - Tijdens de kermis werd volop gebold. De uitslagen waren: Grensrak- kers: 1. J. Blondeel-P. Mar tens- A. Pijfferoen, 2. J. de Vreeze-K. Hubrechtse-J. Foc- ke, 3. W. Pauwels-J. Evers-P. Laridaen. Grensbolders: 1. O. Rots-J. Blondeel-P. Cauwels, 2. C. van Rie-H. Marclé-W. Coppejans, 3. P. van Maele-E. Standaert-A. Minnaert. Cam- brinusbolders: 1. J. Blondeel- G. D'Hoore-W. van Hecke, 2. W. Pauwels-C. de Croock-H. Herwegh, 3. H. Timmerman- R. Dhont-A. Blaauw. Clubbolling - Bij mevrouw De Geeter aan de grens Malde- gem/Eede wordt zondag 5 ok tober om 18.00 uur vergaderd. Om 19.00 uur wordt dan de eerste clubbolling van het sei zoen gehouden. Daarna is er iedere eerste zondag van de maand een clubbolling. Nieuwe leden zijn welkom. Kaarting - In zaal Cambrinus werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. A. Standaert-C. de Vreeze, 2. G. Standaert-me- vrouw Laridaen, 3. E. Cocquit- R. Goethals. Clubbolling - De Cambrinus- bolders hield de achtste bol ling voor het clubkampioen schap. Uitslag: 1. H. Marclé-R. van Rie-W. Pauwels, 2. P. Staelens-O. Herwegh-E. van Rie, 3. F. Standaert-W. Gij sels-W. de Taeije. Collecte - De collecte voor de Nierstichting Nederland heeft 2255,- opgebracht. Museumcommissie - De be heerscommissie archeologisch museum vergadert maandag 6 oktober om 19.30 uur in het museum aan de Marktstraat. De vergadering is openbaar. De commissie bespreekt de mogelijke verplaatsing van het museum naar de Markt, waarbij gedacht wordt aan het voormalig bureau van de rijkspolitie. Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Aar denburg houdt dinsdag 7 okto ber een bijenekomst in het dorpshuis aan de Westmolen straat, aanvang 20.00 uur. V. de Rooy-van de Broecke geeft een inleiding over huidverzor ging. De afdeling gaat 22 okto ber naar de Zwarte Polder, waar H. van Iwaarden iets vertelt over de vogeltrek, de duindoorn, de vegetatie, de ge tijden en de invloed van zout en zoet water op de omgeving. ANBO - De Algemene Neder landse Bond van Ouderen af deling Aardenburg houdt de najaarsvergadering donder dag 16 oktober, aanvang 14.00 uur, in het dorpshuis. Kaartingen - Het evenemen tencomité van de Aarden burgse Voetbal Club houdt een wintercompetitie kaarten in de kantine op het sportpark aan de Herendreef. Er wordt elke tweede vrijdag van de maand gekaart, namelijk 10 oktober, 14 november, 12 de cember, 9 januari, 13 februari, 13 maart en 10 april. Iedere kaarting ƒ50,- gratis plus de inleg. Er zijn drie trofeeën be schikbaar. De kaartingen be ginnen telkens om 20.00 uur. Commissie - De Aardenburgse adviescommissie Welzijnsza ken komt in vergadering bij een donderdag 9 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis. Na de opening is er eerst een hoorzitting over het sociaal- cultureel werk voor het vol gende jaar. Vervolgens komen drie subsidieverzoeken aan de orde. De eerste is van de stich ting De Pijler die ouders on dersteunt die kinderen hebben die leer- gedrags- en ontwik kelingsstoornissen hebben. Verder willen de Toneellief hebbers uit Eede financiële steun en de steun aan de sportverenigingen moet op nieuw bekeken worden. Onderwijszondag - Bij gele genheid van onderwijszondag, zondag 5 oktober, wordt tij dens de eucharistieviering van 10.00 uur in de parochiekerk het onderwijs centraal gesteld. Aan de dienst wordt mede werking verleend door het jongerenkoor Aardenburg on der leiding van Freddy Moens. Op het orgel speelt Rob de Vrieze. Gesprekskring - De oecume nische gesprekskring Aarden- burg-Eeklo komt woensdag 8 oktber om 19.45 uur bijeen in de ontmoetingsruimte aan de Sassenstraat. Inleider is J. Pieters, godsdienstleraar te Maldegem. Hij spreekt over het onderwerp: Bij namen ge roepen. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Vlaamse kermis - In het ge bouw van de J.H. van Dale- school wordt zaterdag 11 okto ber een Vlaamse Kermis ge houden. Er kan aan verschil lende spelletjes worden deel genomen, zoals kegelen, bus sen gooien en dergelijke. Het 'schandpaalwerpen', waarbij de leerlingen de leerkrachten met sponzen mogen bekogelen, belooft bij voorbaat een hoog tepunt te worden. Tijdens de kermis draait een rad van avontuur. Als klap op de vuurpijl wordt een extra ronde gedraaid, met als hoofd prijs een ééndaagse reis voor twee personen naar Parijs. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De ge meente Aardenburg kent, te gen de zin van het college van B en W, geen stimuleringsge bieden. Gebieden waar huisei genaars een kleine extra sub sidie krijgen om hun woning te renoveren. De Aarden burgse raad keerde zich giste ren in deze kwestie tegen een voorstel van het dagelijks be stuur. Het college ging hier mee, licht tegenstribbelend, akkoord. Wethouder J. de Ridder vond het wel merkwaardig dat de raad tegen het vaststel len van zulke gebieden is. „In de partij-programma's heb ik toch duidelijk gelezen dat alle fracties ervoor zijn om de kleine kernen leefbaar te ma ken. Door zulke kernen aan te wijzen als stimuleringsgebied bevorder je dat", zei hij. De raadsleden willen echter dat alle eigenaars gelijk kunnen profiteren. „We moeten het gelijkheidsbeginsel hanteren", zei J. Dees (WD). De raad ging wel akkoord met het voorstel tot vaststellen van een maximum subsidie van 20.000 gulden die huiseige naars kunnen krijgen wan neer ze hun woning laten ver beteren. De WD zag dat be drag liever gehalveerd maar legde zich neer bij de mening van de rest van de raad die 10.000 gulden toch wat aan de krappe kant vond. H. van Rie (D'66) verzette zich tegen de aankoop van een woning door de gemeente in St. Kruis. Het college wil daar een nieuwe woning laten bou wen maar de democraat vreest dat zoiets onmogelijk is omdat het veel te dicht bij een hin- derwetplichtig bedrijf staat. „De provincie zal daar nooit mee akkoord gaan", zei hij. Burgemeester E. Jongmans, evenals de rest van de raad, betwijfelde dat. Volgens hem kan daar rustig gebouwd wor den omdat er geen nieuw be stemmingsplan aldaar moet komen, zodat de provincie de bouw niet kan tegenhouden. Van Rie keerde zich als enige ook tegen het voorstel om de Terneuzense stichting De Blokken geen subsidie te ge ven. Naar zijn mening is deze stichting erg laag-drempelig en doet goed werk. Van onze correspondent OOSTBURG - De model- bouwvereniging Oost burg is na winst op de model jachting club Knokke-Heist opnieuw houder van de wisselbo kaal geworden. De Oost burgers haalden een ge middelde van 101 tegen 88,44 punten voor de Bel gen. Er werd gevaren in drie klassen, te weten F2A 0-70 cm, F2B 70 tot 100 cm en F2C vanaf 100 centimeter. De individuele uitsla gen gaven het volgende beeld: F2A: 1. P. van Delft, Oostburg 116,8 punten; 2. E. Deetens, Knokke 114-3; 3. J. van Lare-Terneuzen 105. F2B: 1. J. van Sluys, Oostburg 114,8; 2. P. van Delft, Oostburg 114,5; 3. A. Drabbe, Terneuzen 105. F2C: 1. E. Deetens, Knokke 99,65; 2. J. van der meulen, Oostburg 98,3; 3. A. van der Meulen, Oostburg 90,3 punten. GOES - De door vertrek van directeur mr. C. Verhoeven ontstane vacature bij de Zeeuwse Bestuursacademie wordt voorlopig nog niet inge vuld. Omdat het bestuur zich wil beraden over de positie van de academie is besloten in de periode tot 1 juli 1987 een interim-manager aan te stel len voor twee dagen per week. Drs. D. Scheele, werkzaam bij het Centraal Instituut Vor ming en Opleiding Bestuurs dienst (COVIB), zal de functie waarnemen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Dat Oostburg lid is van de keten van tipge- meenten blijven de bestuur ders onder de aandacht bren gen. Dinsdag 7 oktober vindt om 17.00 uur in het gemeente huis de eerste van de drie ge plande verlotingen plaats. Wiens paspoortnummer dins dag als eerste getrokken wordt, kan een walkman krij gen. Verder is er ook nog een winkelbon en een jaarabonne ment voor de zwembaden te Dat onder de aandacht blij ven brengen doet de gemeente niet voor niets. De bewoners mogen namelijk niet vergeten dat ze een tip kunnen geven wanneer ze een bedrijf weten dat zich mogelijk wil vestigen op het Breskense industrieter rein Deltahoek. Een goede tip levert de aanbrenger vijf pro cent van de verkoopsom van de industiegrond op. Tot nu toe hebben de bewo ners echter nog geen bruik bare tips gemeld. Alleen be drijven hebben zichzelf getipt. Het is te hopen dat diegene wiens nummer aanstaande dinsdag wordt getrokken zijn of haar paspoort nog heeft. Een tijdje terug merkte het raadslid L. Cuelenaere-Faes (CDA) namelijk op dat ze ver schillende paspoorten in de vuilnisbakken had zien liggen. 'S-HEERENHOEK - Vrije Schut ters, staande wippen, 50 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Voet, Soranus; tweede hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; eerste zij vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; tweede zij vogel: M. Verdonk, Con cordia; derde zij vogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zij- vogel: W. Voet, Soranus; grootste aantal (6): mewvrouw Verdonk, Concordia. Wip 2: eerste hoge vo gel: M. Wisse, Terneuzen; tweede hoge vogel: C. Raas, Vooruitgang; eerste zij vogel: H. Moison, VIOS; tweede zij vogel: K. Schipper, St.- Andires; derde zij vogelen grootste aantal (6): L. de Jonge, ADLM.. 'S-HEERENHOEK - Zaal De Ko renbeurs, liggende wip, bejaarden- schieting, 27 schutters: beide hoge vogels: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; eerste zij vogel: C. van de Dries, Soranus; tweede zij vogel: H. de Jonge; derde zij vogel: A. Engel- bert, beiden Soranus; vierde zij vo gel: P. Pantus, Zeelandia. De vol gende schieting is 7 oktober. OVEZANDE - Willem Teil, staande wippen, 76 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge en tweede zij- vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zij vogel en grootste aantal (7): J. Doene, Willem Teil; derde zijvogel; H. Koens, Spes Nostra; vierde zij vogel: D. van Hermon, Aardenburg. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Belaert, Diana; tweede hoge vogel: L. Verdonk, Concordia; eerste zij vogel: R. de Wispelaere; tweede zij vogel: D. van Hermon, beiden Aardenburg; derde zij vo gel: mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra; vierde zij vogel: L. Rent meester, Willem Teil; grootste aantal (7): R. Verdonk, Concordia. GOES, 2 okt. - Alkmene kl. 2 70/80 0.40-0.42. Cox Orange Pippin kl. 1 55/60 0.25-0.28, 60/65 0.27-0.52, 65/70 0.48-0.72, 70/75 0.68-1.05, 75/85 0.94- 1.08, 80/85 0.93, 85/90 0.78, kl. 2 60/65 0.28-0.32, 65/70 0.46-0.55, 70/75 0.66- 0.82, 75/80 0.74-0.88, 80/85 0.64-0.79. Odin kl. 1 60/70 0.22-0.37, 70/80 0.43- 0.60. Elstar kl. 1 60/65 0.25, 65/70 0.72-0.92, 70/75 1.00-1.36, 75/80 1.17- 1.45, 80/85 1.06-1.32, 85/90 0.97-1.09, kl. 2 65/70 0.66, 70/75 1.08, 75/80 1.18, 80/85 1.07. Golden Delicious k. 1 70/80 0.68-0.88, 80/90 1.00. Goudrei- nette kl. 1 65/70 0.27, 70/75 0.33-0.36, 75/85 0.40, 85/95 0.72, 96 0.56, kl. 2 70/75 0.33, 75/85 0.33-0.35, 85/95 0.51. Rode Boskoop kl. 1 65/70 0,25-0.26, 70/75 0.33-0.47, 75/85 0.52-0.80, 85/95 0.73-0.83, 96 0.68, kl. 2 70/75 0.33, 75/85 0.39, 85/95 0.50. Lombartsville kl. 1 70/80 0.33, kl. 2 70/80 0.33. Kar mijn de Sonnaville kl. 1 80/90 0.37- 0.54, kl. 2 80/90 0.54. Jonagold kl. 2 60/65 0.25, 65/70 0.53, 70/80 0.96, 80/85 1.10. Conference kl. 1 55/65 0.52-1.18, 65/75 0.64-1.35, kl. 2 45/55 0.75, 55/65 0.26-0.48, 65/75 0.33-0.65, 75/85 0.54. Legipont kl. 1 55/60 0.51, 60/70 0.87, 70/80 0.71, kl. 2 60/70 0.34, 70/80 0.33. Bonne Louise kl. 1 55/60 0.55, 60/70 0.86, kl. 2 55/60 0.40, 60/70 0.70-0.96. Gieser Wildeman k. 2 45/50 0.21, 50/55 0.53, 55/60 1.02-1.03, 60/70 1.23. Saint Remy kl. 1 60/70 0.80-0.81, 70/80 0.74-0.81, kl. 2 50/60 0.52, 70/80 0.77, 80/90 0.70. Doyenne du Cornice kl. 1 65/70 0.73-1.12, 70/75 1.05-1.45, 75/80 0.88-1.45, 80/85 1.17-1.22, 85/95 0.96, kl. 2 60/65 0.44- 0.64, 65/70 0.54-1.01, 70/75 0.67-1.26, 75/80 0.67-1.21, 80/85 0.69-1.03. Beurre Alexander Lucas kl. 165/70 0.81, 70/80 0.86, kl. 2 60/65 0.28, 65/70 0.28-0.29, 70/80 0.33-0.35, 80/90 0.32. Beurre Hardy kl. 1 55/60 0.40, 60/65 0.33-0.78, 65/70 0.80-0.92, 70/80 0.95- 1.09, 80/90 0.95, kl. 2 55/60 0.26-0.30, 60/65 0.51, 65/70 0.33-0.69, 70/80 0.33- 0.94, kl. 1 1.20, kl. 2 0.95. Druiven blauwe kg kl. 1 5.20, B 3.70. Bramen 4 kg industrie kl. 1 +2 3.16. Bramen doornloos ds. x 200 gr kl. 1 0.89-1.11. Frambozen doos x 200 gr kl. 1 2.00- 2.20, kl. 2 1.60. Noten st. kl. 2 0.07- 0.08. Totaal aantal colli 26.551. Ver pakt fruit: Cox Orange Pippin kl. 1 70/75 0.95-1.02, 75/80 1.16-1.25, 80/85 1.15-1.21. Odin kl. 1 70/75 0.53, 75/80 0.58. Totaal aantal colli 1221. Indus trieperen zijn deze week niet ver kocht. Tot nader order niet aan voeren. AMSTERDAM, 2 okt. - Aardappel- termijnmarkt. In bintje 50mm werden 8 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 26,00 per 100 kg. De stem ming was kalm. In bintje 50mm april kwamen 379 contracten tot stand tegen 36,80 tot 36,00, de stem ming was hier prijshoudend.

de Stem | 1986 | | pagina 11