LINKS PERSPECTIEF TERNEUZEN: Uitvoering van Messe Solennelle in Terneuzen uitgesteld 'Verdwijnen BB maakt werk brandweer zwaar ZOLLEGE: i TT T lH-OI In hoger beroep zwaardere straf geëii Ebro komt vandaag boven water Wachtlijs teken- en schilder cursussen DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 T16 PAGINA ZEELANI ONDERDAG 2 OKTOB VAN ZEELAND EERSTE ACTIVITEIT 90-JARIGE HARMONIE Groot marsconcours in Sasse Vlaanderen TERNEUZEN - „Omdat u een huurkontrakt hebt afgesloten, mag achterstallig onderhoud u geen cent kosten." Dit stelt Links Perspectief Terneuzen in een gisteren in de Bloemenbuurt verspreide brief. UIT HET ZAKENLEVEN Kraken kluis levert fiets op Drie douane posten opgeheven REGIONAAL COMMANDANT A. VESSEUR: Kaartverkoop Siesa- toneelstuk van start College Sas nam afscheid van L. Kimpe ZOEK JE W00NIDEEËN? WELKOM BIJ LUNDIA! NA RUIM 28 JAAR markten ^VoVZrngK^ARDENBURG - De Sas van Gent Cortingen litsmeren >ver 4 jaar Westdprpe politierapport Kanaaleiland-affaire Van onze correspondent SAS VAN GENT - Harmonie De Vereenlgde Vrienden uit Sas Van Gent houdt zaterdag 4 oktober In samenwerking met de afdeling Zeeland van de Koninklijek Federatie van Muziekverenigingen voor de tweede keer een groots mars concours. Dit muzikale evene ment staat te gebeuren in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Maar liefst 21 korpsen, af komstig uit geheel Nederland, nemen aan de wedstrijden deel. Dit betekent dat zo'n 500 deelnemers zaterdag naar Sas van Gent komen om hun beste beentje voor te zetten op show- en muzikaal gebied. De deelnemende korpsen komen uit in de ere-, eerste, tweede, derde en jeugddivisie en moe ten zaterdag tonen dat zij hun plaats in een bepaalde divisie waard zijn, dan wel in aan merking komen voor promotie naar een hogere divisie. Uit Zeeland komen de korp sen uit Zonnemaire, Yerseke, Zaamslag, Goes, Biervliet, IJ- zendijke, Middelbrug en Axel. De Showband Axel komt uit in de eredivisie in de sectie show en komt zaterdag met 70 deel nemers naar De Vlaanderen. Het concours kent behalve show- ook drum-, mars- en maj orettenwedstrij den. De jury bestaat uit W. Brand uit Utrecht, J. Con- jaerts uit Eys Limburg, R. Böhmer uti Arnhem en me vrouw Blok uit Scheveningen, allen deskundig op muzikaal en showgebied. C. Schout uit Wilhelmindadorp, voorziter van de afdeling Zeeland van de KNF, treedt zaterdag op als concourscommissaris. Juist de Vlaanderenhal in Sas van Gent is gechikt voor een dergelijk evenement, om dat deze groot is en over een prima akoestiek beschikt. De entreeprijs voor het publiek is vijf gulden, inclusief pro grammaboekje. Het concours begint om 10.30 uur en duurt tot 17.30 uur. Het concours is voor De Vereenigde Vrienden tevens de eerst activiteit in het kader van het 90-jarig jubi leum van de harmonie in maart 1987. Huurders vrijuit bij gebrekkig onderhoud Van een onzer verslaggevers Links Perspectief is deze mening toegedaan op basis van het Burgerlijk Wetboek. Door de woningbouw vereniging te verrichten reparaties zouden niet door middel van een huurverhoging mogen worden door berekend, 'mits u niet kiest voor verbetering aan uw woning (renovatie).' Tegelijkertijd vraagt Links Perspectief daarom in een schrijven aan de Woning bouwvereniging om de huur ders een 'keuzemogelijkheid' voor te leggen. Enerzijds zou er dan een pakket moeten worden aangeboden waarbij alleen sprake is van het weg werken van achterstallig on derhoud. Anderzijds kan een pakket inclusief woningverbe tering worden aangeboden, al stelt men in de brief aan de bewoners dat 'men niet ver plicht is aan woningverbete ring mee te werken.' In de brief aan de woning bouwvereniging wordt gesteld dat de bewoners van de 112 woningen in de Bloemenbuurt al genoeg overlast en schade hebben gehad van het achter stallige onderhoud en verzoekt men de vereniging zo spoedig mogelijk met een reëel aanbod naar de huurders toe te gaan. Zoals bekend weigert het Temeuzens college mee te werken aan de plannen voor groot onderhoud aan de wo ningen in de Bloemenbuurt. Het college vindt de plannen onverantwoord, omdat ze ten koste zouden gaan van de on- derhoudsreserve, die daarvoor niet is bedoeld, en er in totaal toch al sprake is van een nega tieve reserve. Indien er gere noveerd wordt, leidt dit tot huurverhoging. Links Perspectief zegt hier van met verbazing te hebben kennis genomen. Om meer duidelijkheid te krijgen zal de fractie daarom nog deze maand nog vragen stellen aan de verantwoordelijke wethou der. Als de nieuwe plannen van de woningbouwvereni ging bekend zijn, belegt Links Perspectief een informatie avond in de Bloemenbuurt. Ook zegt men eventuele acties van de buurt te zullen onder steunen, al wordt gehoopt dat de weg van konflikt niet be hoeft te worden bewandeld. SAS VAN GENT - Gertrude Bauwens uit Sint Laureins (B) wist tijdens de Expo SAS 86 de safe van Van Waterschoot Verzekeringen te kraken en de door haar uit de kluis ge haalde enveloppe bleek goed voor de hoofdprijs: een sport- fiets. De prijs werd haar giste ren tijdens een feestelijke bij eenkomst op het kantoor van Van Waterschoot overhan- digd.Aan de hand van een vragenformulier kon men de code van de te kraken kluis achterhalen. Negen mensen slaagden daarin tijdens de drie dagen durende expo. Van onze correspondent PHILIPPINE/KIEL - DRECHT/KOEWACHT - Met ingang 1 oktober zijn de doua nekantoren bij de grensover gangen Boekhoute/Philippine, Kieldrecht en Koewacht defi nitief gesloten. In Boekhoute is de Belgische douane gisteren vertrokken. En de Nederlandse douane, die één uur per dag in hetzelfde kantoor - op Nederlands ge bied - aanwezig was, gaat deze ruimte binnenkort verlaten. Maandag 6 oktober wordt het aanwezige meubilair ver huisd. De bedrijven die nog regel matig goederen langs Boek houte/Philippine in- en uit voerden, moeten zich nu mel den in Zelzate of Watervliet, de twee dichtstbijzijnde grensposten. Mo» werden de Belgische doua i anders niet aan deze grenspost. Er waren een paar vaste klanten zoals de vishan delaar uit Boekhoute. „Soms controleerden we een perso nenauto en voor de rest was er nog wat administratief werk", zegt de Belgische douanebe ambte Van Alme, die gisteren definitief de deur achter zich dichttrok en, figuurlijk ge sproken, 'het licht uitdeed'. Rustig „Wie veel dienstjaren heeft, deed graag wel eens een dagje dienst in Boekhoute, als je be grijpt wat ik bedoel. Het is hier rustig, een prachtige streek, gezonde natuur. Het was een leuke afwisseling in de werkweek", zegt Van Alme, die net als zijn collega's deel uitmaakt van de brigade Wa tervliet. Ook in Kieldrecht en Koe wacht ging gisteren de deur op slot. De kantoren worden vol ledig afgeschaft en de hulp ontvangers worden aan het werk gezet bij de grensover gang bij Kapellebrug. Het (kantoor van De Klinge, waar -twee douanebeambten wer ken, wordt ook gesloten voor alle douanezaken. Wel blijft het kantoor nog open voor ac- je-- - -i.'z.- Van onze correspondent TERNEUZEN - Om financieel niet in de problemen te komen heeft het comité, belast met de organisatie van dit 16.000 gul den kostende oratorium beslo ten het concert niet door te la ten gaan op 15 november aan staande. Dan vindt namelijk ook de uitvoering plaats in Hulst van de Messiah van Ge rard Frederick Handel, door het Residentiekoor uit Den Haag en het Dordts Kamer koor onder leiding van Jo Ivens. Gekozen is nu voor za terdag 14 februari 1987. „Twee uitvoeringen op het gebied van oratorium op een en dezelfde avond is teveel van het goede voor Zeeuwsch- Vlaanderen", zegt secretaris van het organiserende comité Hans de Jonge. „Sinds vorig jaar april zijn wij al bezig om de grote Messe Solenelle of Ce- ciliamis van Gounod voor de tweede keer in Terneuzen in de grote kerk ten gehore te Van onze correspondent SAS VAN GENT - Toneelver eniging Siesa uit Sas van Gent is gestart met de voorverkoop van de kaarten voor het tweede toneelstuk: Een zoen van miss Urk van toneel schrijver Max Andrea. Dit blijspel brengt Siesa 17, 18, 24 en 25 oktober op de planken in cultureel centrum De Speye. Een zoen van miss Urk gaat over de verwikkelingen rond de verdeling van de erfenis van de schatrijke tante Aleida. Siesa is al in april met de voorbereidingen van dit stuk begonnen. De regie is in han den van Piet Verwer uit Hulst Elke voorstelling begint om 20.00 uur. Siesa bestaat uit de vol gende spelers: Annie van Hoecke, Jesca Coone, Monique Polfliet, Claudine Mijnsbergh, Karin Boon, Ronald Möring, Wies Rademakers, Fred Aal- dijk, Otto Tromp en Robby Colpaert. De kaarten zijn ver krijgbaar voor ƒ7,50 (aan de zaal 10,-) bij Claudine Mijns- bergen, Westkade I06A te Sas Burgemeester Ockeloen knijpt manhaftig een iijzeren pijp door om tijdens de officiële ingebruikname van flink wat materieel een symbolische sleutel te kunnen overhandigen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de brandweerkazerne in Terneu zen kon het Terneuzense korps een nieuwe brandblusbestrij- dings wagen in ontvangst ne men. Daarnaast werd nieuw materieel in gebruik genomen. Regionaal brandweercom mandant A. Vesseur maakte van de gelegenheid gebruik zijn onrust uit te spreken over de nieuwe taken van de vrij willige brandweer. Vesseur: „Met het overnemen van de BB-taken door de vrijwillige bandweer legt Den Haag een zware druk op de schouders van de brandweermannen. Natuurlijk staat de brand weerman voor zijn werk. Dat dit werk in de toekomst veel- omvattender wordt, zal ook zijn neerslag moeten hebben in de opleiding van de brand weer". Daarnaast pleitte de brandweercommandant voor het sneller vernieuwen van verouderd materieel en de aanleg van een stil alarm in de kernen. De gisteravond in gebruik genomen wagen is een Merce des 608 D met een opbouw van Harry Mostard. Het voertuig heeft een tankinhoud van 800 liter met een gecombineerde pomp voor zowel hoge als lage druk. Het compacte voertuig is uitstekend geschikt voor blus werkzaamheden in de binnen stad en woonwerven. Onlangs heeft het zijn nut al bewezen bij een uitslaande bnrand in de binnenstad. Het had echter niet veel ge scheeld of de Terneuzense brandweer had lange tijd moeten wachten op het nieuwe voertuig. Burgemeester C. Oc keloen: „De firma waar de op bouw geplaatst zou worden, ging tussentijds failliet. Een zware Terneuzense delegatie heeft de nog niet voltooide wa gen uit het faillissement kun nen redden". Alle sprekers waren vervolgens eensluidend in hun mening dat de aanschaf (twee ton) maatschappelijk een groot rendement heeft. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Verder kon de Terneuzense brandweer een hydraulische reddingsset in gebruik nemen, dat de manschappen zelf inge bouwd hebben in de Bedford die nu dienst kan doen zowel als hulpverleningswagen als lagedrukeenheid. Tevens werd persluchtapparatuur gede monstreerd, die geschonken is door de NSM uit Sluiskil. Een rookafzuiger voor het afzui gen van brandbare gassen, maakte het verlanglijstje van de Terneuzense brandweer compleet. Tot slot van de avond kregen de aanwezigen, waaronder het college van B en W, raadsleden en afvaardi gingen uit de kernen een de monstratie op het buitenter rein. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Geen crisissituatie, zoals haar eerst was voorgespiegeld, maar een allerhartelijkst afscheid door het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, viel me vrouw L. Kim pc dezer da gen ten deel. De oproep was gesimuleerd om haar te verrassen en dat lukte dan ook volledig. L. Kimpe is voor veel in woners van Sas, Westdor- pe, Zandstraat en Philip pine een bekende verschij ning. Gedurende dertien jaar was zij in deze kernen werkzaam als maatschap pelijk werkster. In die pe riode werkte zij vrucht baar samen met onder meer huisartsen, wijkver pleging en de afdeling wel zijnszaken van de gemeen te. Reden voor het college om haar afscheid niet on gemerkt voorbij te laten gaan. Zij werd ontvangen door gemeentesecretaris W. Zwartelé. Vervolgens werd ze toegesproken door de wethouder welzijnszaken, de heer L. Marquime. Waarnemend burgemees ter J. Platschorre overhan digde mevrouw Kimpe een attentie, waarop ze het col lege voor de voor de lo vende woorden en de ver rassing bedankte. L. Kimpe blijft in dienst van de Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening, maar gaat nu werken in Hoek en Ter neuzen. (ADVERTENTIE) Je bent welkom .in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeèn voor slapen, studeren, spelen en wonen Waar wij je graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken. Want alles kan met Lundia's simpele ruimtesysteem. Levering uit voorraad ■■nJla" Welkom, de koffie staat klaar. LUIMIMJ Parkeren bij de winkel. als je ruimte je hef is LUNDIA BREDA Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731 brengen. Toen ons ter ore kwam dat Hulst ook een grote uitvoering voorbereidde en nog wel op dezelfde avond, hebben wij besloten in het be lang van de onderlinge sa- menwerrking ons concert op te schuiven". Het organiserend comité, bestaande uit André Jonkers (voorzitter), Hans de Jonge (Secretaris), Corrie de Ruiter (penningmeester) en de leden Rinus van Zweden en Nelly Spierenburg heeft de hoofdmoot van het benodigde bedrag binnen. Een gedeelte daarvan wordt opgebracht door subsidies. „Over de medewerking van de gemeente en de provincie kun nen we tevreden zijn. Een groot probleem is echter om subsidie aan te vragen namens het Belgisch-Nederlands cul tureel verdrag. Den Haag .ver wijst naar Brussel, omdat er gewerkt wordt met het Ant werps Kamerorkest. In Brus sel raakt men al snel de weg kwijt in de ambtelijke molen", aldus Hans de Jonge. Een op roep aan het bedrijfsleven om naast sport ook eens culturele evenementen te ondersteunen om zo'n 650 mensen in de gele genheid te stellen kennis te maken met de Ceciliamis heeft succes gehad. Een klein deel van de kosten komt uit de re cette maar om de begroting rond te krijgen is een volle kerk in Terneuzen een must. Om goed voor de dag te ko men hebben de deelnemende koren, de hervormde Cantho- rij uit Terneuzen en het her vormd kerkkoord uit Cadzand wekelijks een gezamenlijke oefenavond. Voor de begelei ding is weer het versterkt Antwerps Kamerkoor ge vraagd. De solisten zijn nog niet bekend. Ditmaal zal het programma op 14 februari iets langer zijn. Naast de mis van Gounod zal ook de cantate over psalm 42 van Mendels sohn worden uitgevoerd. Ver der worden enkele kleinere werken ten gehore gebracht. De artistieke leiding berust bij Arie Karreman. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het wrak van de stoomsleepboot Ebro, dat op 11 januari 1958 gezonken is op de zandbank Banjaard in de monding van de Oosterschel- de, wordt vandaag (donder dag) gelicht. Het bergingsbedrijf Smit-. Tak is erin geslaagd vijf stroppen onder de 35 meter lange sleepboot te trekken, en zal het wrak donderdagmor gen met behulp van de bok Tak-lift 4 boven water hijsen. Woensdag heeft het bergings vaartuig Dolfijn zo veel moge lijk zand uit het wrak gezogen, waardoor het gewicht van de sleepboot aanzienlijk vermin derde. Wanneer het wrak boven water is, wordt het geïnspec teerd door de scheepvaartau toriteiten van het directoraat- generaal Scheepvaart en Ma ritieme Zaken, en Rijkswater staat. Daarna zal het transport koers zetten naar de Sloeha- ven, waar de sleepboot bij de scheepswerf Scheldepoort op de wal wordt gezet. Dan zullen de deskundigen het schip en de stoommachine bekijken, waarna beslist wordt of res tauratie van deze oude stoom- zeesleper tot de mogelijkheden behoort, zodat het schip dan in zijn oude Hollandse glorie weer in de vaart kan worden gebracht. AMSTERDAM, 1 oktober - Aard appel termij nmarkt. In Binkje 50 mm werden 437 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 37,50 tot 35,80 per 100 kg. De stemming was nauwelijks prijshoudend. Frac Van een onzer verslaggever TERNEUZEN - De ken- en schlldercursui sen van het Zeeuws Ir, Terneuzen zijn overbew f3Ctl6S Vein LL)A 6n G Momenteel wordt e^n dat de raad zich va dat de secretaresse v herfstvakantie een cui ;UUF de Hof van Eede sus worden opgezet va middelbare scholiere volwassenen en uitki De beide fracties willen ringsgerechtigden. igedaan wordt gemaakt e Via het projekt mensi jtief-voorstel ingediend. zonder baan start op oktober een cursus te: Wanneer de raad vandaag tiele werkvormen. Hie jen besluit neemt zal het aan kunnen evenwel a jrkbestuur een kort-geding niet-uitkeringsgerechti| mspannen om op die manier den deelnemen. Op «proberenhetbetredingsver cursussen keramiek, öj>d te laten opheffen. Het op woensdagmiddagTrkbestuur is niet ingegaan wordt gegeven zijn nc£ het verzoek van het college enkele plaatsen vrij. integratiecursus Algi er de hele affaire te hebben. mene kultuurgeschiedi nis die vorig jaar is g ngsverbod moet worden in- start,heeft dit jaar vervolg gekregen. Er vervolgcursus gestart. B en W om een gesprek en vindt dat eerst het betre- itrokken. Het college van B en W van zowel een basis- als e irdenburg is van mening dat Plaatselijk nieuws buurtcentrum St.-Albert de Van Milstraat. Deze f fair duurt beide dagen i4.oo tot 18.00 uur. Er zij OA-Aardenburg jaar nieuwe attracties. Zi 0 dag 4 oktober, aanvang uur, is er een bingo-a voor iedereen met prac prijzen. De opbrengst v: fancy fair komt ten goeè de jeugdafdeling van Boys. it betredingsverbod niet dus- nig bijzonder is dat het orstel van de beide fracties ndaag al in behandeling jet worden genomen. Het gelijks bestuur van de ge- jente vindt dat de kwestie rst maar eens besproken >et worden in de raadscom- ssie Algemeen Bestuurlijke ken. De beide fracties vinden dat beheerscommissie veel te r is gegaan door de secreta- Fancy fair - Sport- spanningsvereniging Boys houdt zaterdag 4 en ua,L5+°ki?^?Leec!! faAlLLfJse de&toegang tot de Itof n Eede te ontzeggen. Ze Vogelbeurs - Vogelveren, De Sasse Vogelvrienden zondag 12 oktober de e Aarden- vogelbeurs van het ni seizoen in cultureel een De Speye van 10.00 tot uur. lederen kan vogels k verkopen of ruilen. Ook drie keurmeesters aam Van een oneer verslaggevers rgse CDA-fractie dringt in brief aan de Tweede Ka- r-fractie van het CDA aan de bezuiningsplannen van uister Brinkman ongedaan maken. De Aardenburgers bij wie men gratis vogel Jen dat de bezuinigingsope- laten keuren. Zij zijn g 'e uitgesmeerd wordt over cialiseerd in kleur-, voni r jaar en niet al per 1 ja- postuurkanaries, parki ir' van het volgende jaar soorten en tropische voge aaL beurs is gratis toegankeli bedoeld voor iedereen, gende vogelbeurzen zijn.! vember, 11 januari en bruari. Op 5,6 en 7 decern! de jaarlijkse vogel ten' ling geplapd. Volgens de raadsfractie )ben de meeste sociaal-cul- sle instellingen hun pro- |mma voor het volgende al rond. Door de kortin- worden ze echter voor het ok gezet. Daarbij komt nog «ls dat de gemeenten nu elal uit eigen middelen de rtingen moeten opvangen jfewel daar de financiële Touwtrekken - Onder fcdelen voor ontbreken. lijke belangstelling wa Graafjansdijk het toneelj spannende touwtrekwei den van touwtrekverenj De Gravin. Uitslag we groep: 1. Lucasse, Zuidt® 2. 't Laantje, Kloosterzar.r Walhout/De Visser, Hei Recreatieteams: 1. Pond Kieldrecht; 2. De No| Kloosterzande; 3. De Zuiddorpe. Dames/jeug| Den Herbergh, ZuiddorL Laantje, Kloosterzande;! Tukker, Westdorpe. HIJ vindt dat eigenlijk is, hoe En HIJ vindt da BIERVLIET - Op de weg ontstond een aai waarbij betrokken wai van de V. uit IJzendijke de V. uit Biervliet. Di beurde doordat Van de voldoende oplette en te| auto van De V. uit Bi< opreed. CADZAND - Nabij Ca Bad is uit een gepar' staande auto van L. R. Belgische Koekelberg g een autoradiocassette nemen. Vermoedelijk is der gestoord en is zond radiocassette verdwene| zijramen van de auto wel vernield. Van onze correspondent DEN HAAG - De 51-jarige Terneuzenaar C.S. zou wel eens van een koude kermis kunnen terugkomen door in beroep te gaan tegen de ge vangenisstraf van tweeëneen half jaar die de rechtbank in Middelburg hem had opgelegd voor zijn aandeel in de ge ruchtmakende Kanaaleiland- affaire. Hij hoorde procureur- generaal P. Bos bij het Haagse gerechtshof vier jaar cel tegen hem eisen. De affaire omvatte onder meer georganiseerde diefstal van voertuigen en werktuigen. .Tevens werd C.S. ten laste ge legd dat hij twee medewerkers tot diefstal had aangezet. In totaal werden een kleine 25 voertuigen, trucks en contai ners gestolen in België en ver volgens verhandeld. Dit alles voor een waarde van enkele miljoenen. S. vond dat zijn aandeel in de zaak was overdreven, reden om in hoger beroep te gaan. Zijn raadsman, de Oosttj advocaat J. Burlet onder meer de opvatj van het openbaar min dat S. de diefstallen hadj lokt en voorts ook pers zou hebben aangezet tot I heid in geschrifte. Het gerechtshof doet tober uitspraak. GERUITE BR PANTALON,! broek. De stof i ventoon voert, derbroker: wor plooi is dubbel En voor HIJ tijdelijk gee

de Stem | 1986 | | pagina 18