li' Sampon: 'verenigingen m oeten actiever worden' aterpolo in erneuzen is springlevend 'Doelstelling is handhaven' Digny Sinke een topper TRAINER PETER NICOLAI WIL WEER IN DISTRICT SPELEN Ganze wil meer dan vorig jaar Meubel show N GRATIS GELEGD ONDERDAG 2 OKTOBER 1986 va28.50 jerm' 1650.- JEUGD LAAT HET NOG STEEDS AFWETEN rsus Hatha-Yoga Nederlands Kantelberg Bloemschikkei Knip-/naailess< Meubel Inn 8M Stormvogel tikt op promotie 'itelstrijd ibre in liddelburg BRESKENS/SAS VAN GENT/TERNEU- ZEN - Het herenteam van het Breskense Scheldestroom gaat als favoriet van start in de kringcompetitie bij de heren. Vorig sei zoen werd Scheldestroom van de titel afge houden door Schelde, maar dat heeft, on danks dat het nog met een team in de Kring speelt, de overstap naar het district ge maakt. Piano's-vleugA I Sing in Israël werken. Marjolein van de Neste van Schelde: GOEDE PRESTATIES IN OVALRACING ectie van Nederland, ook g complaangelegd tie aangebracht door eigen personeel - zat 10.00-17.00 uur. Ma. gesloten n Den Bosch, Rotterdam, Den Haag, en Hilversum. T47 Van onze uMterpolomedeuxrker I0ST-SOUBURG - Het eeuwse waterpolo heeft on- etwijfeld, althans wat de se toren betreft, een stap voor waarts gezet. Men kreeg er nmers twee nieuwe verte- enwoordigers bij In de dis- 'ictcompetlties. De Schelde- eren. afgelopen jaar kring- gmpioen, keren na drie jaar fwezigheid terug in de sveede klas van het district, erwijl ook de dameskampioen ïanze de stap naar de dis- rictscompetitie tweede klas sft gezet. Daarnaast is het eerste da mesteam van Schelde gepro moveerd naar de eerste klas van het district en handhaafde ook Stormvogel-heren zich op dit niveau. Het tweede heren team van de Vlissingers kwam na een aantal reorganisaties terecht in de reserve tweede klas van de bond. Of zij op dit niveau veel potten zullen bre ken valt te betwijfelen. De Schelde blijft ook actief in de districts-jeugdcompetitie, on danks dat een aantal jongens de overstap naar de senioren maakte. In de kring blijft vrijwel al les bij het oude. Een tweede team van de Schelde-dames kan als welkome nieuwkomer begroet worden en daardoor zijn er weer drie teams (Stormvogel, Luctor en Schel de) van de partij in de kring competitie. Zij werken een 'ar moedige' dubbele competitie af. Bij de heren blijft alles zo als het was. Scheldestroom, Schelde, Bruinvis, Ganze 2, Onderdak en Stormvogel 3 ko men opnieuw in actie. Aan het seniorenfront dus geen verar ming. Die is wel te bespeuren bij de jeugd. Er is dit jaar im mers geen aspirantencompeti tie meer, omdat alleen Schelde nog kan bogen op een aanwas in deze leeftijdscategorie. Een gegeven dat de nieuwe compe titieleider en ex-voorzitter van de Zeeuwse Zwembond Adrie Sampon toch enige vrees inboezemt. „Een nare ontwikkeling. Er is zoals het er nu naar uitziet over een aantal jaren geen op volging. Al moet ik er direct aan toevoegen dat het Zeeuwse polo niet specifiek gebaseerd is op jeugd. Wie hier in hoofdzaak polo bedrij ven zijn zwemmers, die na hun actieve carrière het wa terpolo gaan beoefenen. Toch vind ik dat met name het Ter- neuzense Schelde erg goed be zig is. Daar wordt de jeugd blijkbaar wel tot polo aange trokken. Ons Zeeuws pro bleem is overigens niet alleen deze tendens waar te nemen. Men probeert door een aantal kunstgrepen - meisjes en jon gens bij elkaar en soepeler spelregels - de jeugd warm te krijgen, maar het lukt nog niet. Het blijft een opvangbak van de zwemsport. Toch ben ik van mening dat er met een ac tiever verenigingsbeleid in de richting van het waterpolo meer tot stand moet kunnen komen. Zij hebben de sleutel in handen. De accomodaties, Vlissingen en Terneuzen, zijn er. Dat was in het vrij recente verleden wel eens anders, toen thuiswedstrijden moesten worden afgewerkt in Roosen daal en Moerbeke. Waarom zou het echter in Terneuzen wel lukken en in Vlissingen niet. Echt, ik denk dat we als verenigingen de hand in eigen boezem moeten steken," aldus Sampon, die overigens zelf voorzitter is van Stormvogel en als competitieleider polo dit seizoen de naar Rotterdam vertrokken Dik de Klerk op volgt. staand, want ook landelijk is Istelijke rust- levenskracht middl Tigs ontspanningsoefeningen o| I voor beginners en gevorderd# avondcursussen in Breda, Etif bh. Voor inl. Dhr. J.P. Wijnham LS Breda, tel. ma - woe.- vrijdJ Cursus correct overdag en 's avonds- Inl. 076-136009. Autorijschool 1e 10 rijlessen 198, Vervolglessen 35,- Ook voor vrachtwagen| automaat. Bel 01612-3! Cursus op dinsd.- woensd.-morgen. 8 les 60,-. Laurentius-MA'I Groene Woud, Brs Aanv. 7 en 8 okt. Mevi| de Werd, tel. 076-6528( Inl. Mevr. Klomp Distel# 42 Bavel, 01613-3232 meubelen MAHONIE houten 2- e» zits bankstel met ba stoffen bekleding, i.z.d Prieelberk 31 Zundertj 01696-4323. Tramsingel 88 Breda tel. 076-227414 Van onze waterpolomedewerker LISSINGEN - De Stormvo- jel-heren, die vorig jaar op én haar na de promotie naar bond aan hun neus zagen orbijgaan, hopen dit jaar yel voor promotie in aanmer- ing te komen. Doelman Ko Mechielsen: speelden vorig jaar te isselvallig. Sterke partijen ierden afgewisseld met be- roevend slechte. We hebben van geleerd en komend sei- en moet het dan maar ge- euren. Tijdens de voorberei- (ng hebben we een aantal Ie toernooien gespeeld, Jet als hoogtepunt winst in eigen sterk bezette toer- 3i. Theoretisch is de eerste ,as van het district door een ;euwe indeling wat minder erk geworden. Dat kan in de raktijk wel wat tegenvallen, aar we gaan met optimisme m de slag. Het enige nega- eve punt is nog steeds het ge- lis van een coach aan de kant. oor dat feit hebben we vorig izoen een aantal wedstrijden irloren." De Vlissingers zullen het oeten doen zonder Peter de ange en Walter Huis in 't eld, die op eigen verzoek lar de lagere teams verhuisd Daar tegenover staat de rugkomst van Rob van Pee- in en Flip van der Draai. Het reede van Stormvogel werd de reserve tweede klas van MAH secretaire, oi tafel met 6 stoelen, oi i bond ingedeeld. „Een zwaar salontafel, tel. 04258-21 izoen," stelt Paul Mechiel- ~T~, n, „maar we moeten mee Kinnen draaien. De routine is nwezig en we zien het als WIT ledlkantje 01682-4113. TESSI fauteuil, niet nie ioep echt wel zitten." wel heel, zit fantast» 30,- 076-22947. EIKEN tv-tafel 40 30,-. 076-223879. KAMEELZADEL voetbi je. zwart met koper, 01620-28293. POEF, 10,-. 28293. DDELBURG - De biljart- 'eniging Dampoort uit Mid- burg houdt in de weekein- BRUINE eethoekstoe i van 4, 5, 11 en 12 oktober groen bekleed, 4 voor 30,-. 076-144660 t kampioenschap vijfde klas van het district Walche- i/De Bevelanden. Deze ien"Tfa st" dstrijd van de Koninklijke ten, i.g.st., ƒ25,-. ilerlandse Biljart Bond rdt gehouden in het gelijk- n| l.mTiTïïirmTMKe café Dampoort. finalisten met het door hen be- ll UJ^ULU^HU. Jjjn. L 4-PITS gaskookpl 30.-. 076-136253. ETNA electr. gaskomlil wit, 380V 25,-. 223879. MOULINEX grillbaki i.pr.st 30,-. 076-2238| ETNA gaskomfoor, 30,-. 076-223879. 2. J Rijk. SNA Wolphaartsdijk, 1.19;' ISchuilwerve, Dampoort Middelburg, I); 4. H. Kisters, BVM Middelburg, B; 5, H. van Dalen, ALM Goes, 1.152; 6. Hnol, OBK 's-Heerenhoek 1.12; 7. J. reurs, DOS Ovezande 1.11; 8. A Cas- t Raedthuys Middelburg, 1.09. Reser- szijn: K. Adriaanse van Scheldezicht lWemeldinge met 1.02, J. Schroevers iVEG/ABV uit Souburg met 1.10 en Me van Scheldezicht uit Wemeldinge I lm Scheldestroom i s titelkandidaat Door Fred. Rabout v Scheldstroom-trainer Pe ter Nicolai: „Ik denk dat het Terneuzense kring-team aanmerkelijk aan kracht heeft ingeboet waardoor onze kansen stijgen. Het lijkt wat opschepperig, maar naar mijn mening pakken we zonder al te grote proble men de titel. Persoonlijk zou ik die willen aangrijpen om de overstap naar het district te maken. We draaien weer een aantal jaren in het kleine kringetje van de kring rond, wel gezellig, maar je kent elkaar van ha ver tot gort. Steeds dezelfde gezichten, je raakt er op uit gekeken. Voor mij was de periode dat we in het district speelden, ondanks dat we vaak met grote cijfers verlo ren, een onvergetelijke er varing. Binnen onze vereni ging delen we echter niet al lemaal deze mening. De verre verplaatsingen ziet niet iedereen zitten." Bij de Breskense formatie is er weinig veranderd. Wim Fokke, Freddy Simpelaar en Jos van de Heuvel zorgen voor de jeugdige inbreng in de routine-rijke ploeg. Bruinvis Ook bij de andere Zeeuwse vertegenwoordi ger, Bruinvis uit Sas van Gent, is weinig veranderd. Al is het team ten opzichte van vorig jaar toch wat ver zwakt. Dirk de Braai - die overigens de Sassenaars blijft trainen - en Eddy Lauret wilden op een hoger niveau spelen en vertrokken naar buurman de Schelde. Daar tegenover staat de komst van de jeugdige Johnny van de Berghe. „We hebben een kern van elf man, dus het loopt niet over," aldus Arno Al, die het polo-secretariaat beheert. „We gaan er van maken wat er van te maken valt. Een leuke competitie draaien en zoveel mogelijk tegenstand bieden aan Scheldestroom en Schelde. Er zitten bij ons heus wel een aantal poten tiële polospelers, maar hun prestaties als zwemmer zijn nog te goed. Ik denk met name aan de gebroeders Pe ter en Luc Claes. Dit duo ho pen we er in de nabije toe komst bij te krijgen. Voorlo pig blijft het roeien met de riemen die we hebben en lijkt voor ons een tweede plaats het hoogst haalbare." Schelde Het Schelde-team bestaat hoofzakeiijk uit de oudere garde zoals Kees Rijnhout, Jan van der Maale, Piet Ac- ke, Guus van de Neste en Leen van Doorn. Jongens die heus wel weten wat water polo is, maar qua conditie waarschijnlijk wat tekort zullen komen tegen een team als Scheldestroom. „We zullen onze huid ech ter zo duur mogelijk verko pen," aldus Leen van Doorn. „Ze moeten in Breskens en Sas van Gent niet op ge schenken rekenen." Samen met deze drie Zeeuws- Vlaamse verenigingen ma ken Onderdak uit Zierikzee, De Ganze-reserves en Stormvogel 3 de kringcom petitie bij de heren compleet. Bij de dames spelen Storm vogel, Schelde 2 en Luctor een dubbele competitie, waarbij de beide Walcherse teams in de favorietenrol van start gaan tegen een zeer jeugdig Terneuzens team. Peter Nicolai, trainer van het Breskense Schel destroom, wil dit polosei zoen met zijn team een gooi doen naar de titel. - foto de stem /corj de boer. SET meisjeskleding, 128, jas-rokje-spencer# 30,-076-812286. CARNAVAL jacquet cost. zw. mt. 652 z.gl 100.-tel. 01608-1327g SCOUTING8LOUSE groen, mt. 146 met rP das 17.50, 076-14466C DOZEN dames- herenkleding, i.g.st. 076-654976. ENG. voetbaltenue As) Villa, broek, shirt, kou# 12,50. 01620-22697.^ WIT wollen vest, maal 20,-. 076-656655. an ome loaterpolomedewerker »NEUZEN - Het Terneu- is waterpolo is springie- DEUX-PIECES, I. molM. Met vijf teams gaat men competitie in. De dames Kees Rijnhout promo- rden naar de eerste klas mt. 40, als nieuw 076-656655. WEVENIT blazer, mt. iz.er' 1m, i het district, de heren pak- 44, als nieuw 30.-. I de krin PI1 656655. DAMES winterjas mt. 30,- 076-146597. ELECTR. orgel Omegan, 950,-. Tel. 130700. ERVAREN drurjt vraagt, Organist en Gil zanger, of biedt zich voor Amusementsr Tel. 076-133884. de kringtitel en promo- rden eveneens naar het Met, het heren-kringteam :f behouden, zij het met i andere spelers en het- de geldt voor de jeugd, ter- er een tweede damesteam ie kring debuteert. De da- nog steeds het vlagge- 'P van Scheldevormend, ien zeker niet versterkt stille periode. Lianne aaien, de routinerijke edigster, is gestopt - had overigens al van tevoren igekondigd - en Anja Har- de juiste boventoon v alle topmerken v. urk o.a. Steinway&Sons v.| huur met kooprecht v.] voordelig en 1000,- v. i> 10 jaar garantie v. urk gratis transport v. urk J. van Urk sinds 1898' tersingel 42, R.dam "383500. ijnhout: „Het betekent on- 'ijfeld een verzwakking, daar tergenover staat de jeugd weer een jaartje Ier is geworden. Met Mar- )n van de Neste, Ria van Hooft, Pascal Tanis, An- van Eenennaam, Nicole Overdulve en Colinda Keesom hebben we toch een stel meis jes die al een aantal jaren sa men speelt. De jeugd met Ra chel en Esmarelda Matthijsse, Mireille Acke en Judith van Doorn moet probleemloos in gepast kunnen worden. Ik heb al het vertrouwen in mijn pu pillen," zegt de altijd enthou siaste trainer van de dames. Ook Leen van Doorn heeft vertrouwen in het Terneu zense polo. Hij houdt zich meer met de heren bezig. „Ons eerste moet meer dan een fi gurantenrol kunnen vervullen in het district. Een aantal jon gens is in de jeugd de afgelo pen jaren klaargestoomd. Willy de Blaey en Patrick Cooymans, als de dienst het toelaat, kunnen het karwei aan en van Bruinvis kwamen Dirk de Braai en Eddy Lauret over. Een jaar van aanpassen, dat wel, maar we moeten ons met deze kwaliteit probleem loos kunnen handhaven. Het tweede met de oude rotten gaat het in de kring Scheldes troom en Bruinvis lastig ma ken. Ook de jeugd blijft in het district spelen. Dit na uitvoe rig beraad binnen de vereni- Schelde-coach Leen van Doorn heeft er alle vertrouwen in dat zijn herenteam zich moeite loos kan handhaven in het district. - foto de stem cor j de boer ging. Er vielen nogal wat jon gens wegens leeftijd weg, dus we moesten drastisch verjon gen. Die jeugdcompetitie blijft echter een uitstekende leer school en aangezien er in Zee land geen aspirantencompeti tie meer is, denk ik dat dit onze enige mogelijkheid was. Natuurlijk mogen we van hen geen grootse prestaties ver wachten, maar de groep is groot genoeg om er verant woord mee aan de slag te gaan." Ook de meisjes-jeugd krijgt dit seizoen bij Schelde de kans zich te ontplooien. Men schreef in bij de dames in de kring competitie. Ook hier gaat men uit van een leerperiode. Pres taties zijn nog van onderge schikt belang. Van onze waterpolomedewerker GOES - De Ganze-heren, die vorig seizoen, toen de eindafreke ning werd gemaakt in de middenmoot eindigden, gokken dit jaar op meer. Marius Keiler, die dit seizoen de trainingen leidt, ziet de Goesenaren zelfs aan de top meedraaien. „Met de komst van Bram van der Leede van ex-hoofdklasser BZPC hebben we ons aardig versterkt. Onze trainingsfacilitei ten zijn uitgebreid en dat moet in resultaat omgezet kunnen worden. We hebben met zijn allen de zaak goed doorgesproken en gaan de zaken serieuzer aanpakken. Ook vorig seizoen speel den we, die keren dat we compleet waren, een aardige partij. We moeten alleen nog leren wat rustiger te worden in het water. Onze voorbereiding gaf reden tot al dit optimisme. We wonnen in Sassenheim, werden tweede in de toernooien van Rheden en Waalwijk en derde in Venray. Echt, ik heb er alle vertrouwen in." De ploeg onderging, met uitzondering van de versterking van Van der Leede, weinig wijzigingen. Veertiger Ron Strackx kop pelt er nog een jaartje aan vast, terwijl men in Willy Menheere een uitstekende doelman achter de hand heeft. Tijdens de voor bereiding bewees hij een geduchte concurrent te worden van vaste waarde Peter Kik en een beetje concurentie kan geen kwaad, zo redeneert men bij Ganze. Ook de Ganze-dames wor den komend seizoen getraind door Marius Keiler. Zij maakten de sprong naar het district. „Een verantwoorde zaak," stelt Keiler. „Ze hebben het zelf ge wild, wat inhoudt dat er wat serieuzer gewerkt wordt dan de af gelopen jaren. We gaan het strakker aanpakken en volgens mij moeten ze mee kunnen draaien. Dat baseer ik op de voorberei dende toernooien, die we hebben gespeeld. Met een betere trai- ningsaanpak en wat meer begeleiding, moet het kunnen." Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - Na het wegvallen van Lianne Ver- paaien is Marjolein van de Neste de oudste in de Schelde-damesformatie, die debuteert in de eerste klasse van het district. De 26-jarige lerares lichame lijke opvoeding ziet handhaving als belangrijkste doelstelling. „Gezien het feit dat er maar één team degradeert moet dat tot de mogelijkheden behoren. Natuurlijk is door het vertrek van Lianne Verpaalen en Anja Hartog onze ploeg verzwakt, maar ik denk toch dat de jeugd, die we bij Schelde heb ben ingepast, dat redelijk op kan vangen. We hebben een goede teamgeest in de ploeg, dat is al gebleken tijdens de gespeelde toernooien en ik denk dat dit komend seizoen ons sterke punt is. Daarnaast hebben we in Kees Rijnhout een voortreffelijke trainer. Hij benadert de zaak altijd posi tief en dat heeft vooral de jeugd nodig." „De voorbereiding verliep goed. In Oosterhout hebben we een tweedaags toernooi ge wonnen. Tijdens het toernooi in Eindhoven ging het welis waar wat minder, maar daar kwamen we dan ook tegen topteams uit de eerste klas van het district te staan. Con ditioneel staan we er. Het enige wat mogelijk nog ont breekt is de tactische kant. Het snel overschakelen van verde diging naar aanval en omge keerd, zit er bij ons nog niet ingebakken. In Eindhoven kwam dat vooral aan het licht. De andere teams waren beter op elkaar ingespeeld, maar wat wil je met een leeftijds verschil van twaalf jaar in onze groep. Onze verwachtin gen zijn echter hoog gespan nen en als het draait zoals de afgelopen competitie hoeven er geen degradatiezorgen te zijn," aldus de ex-Zeeuwse zwemkampioene, die zelf het aantal behaalde titels is ver geten. „Er staat ergens nog een oude schoenendoos met me dailles, maar dat is allemaal verleden tijd," besluit ze. Van onze sportmedewerker KLOETINGE - De Zeeuwse autocoureur Digny Sinke uit Kloetinge, ai geruime tijd actief in de ovalracing, heeft in deze tak van sport al meerdere keren bewezen met de besten mee te kun nen. Dit jaar behoorde Sinke onder andere tot de vaste deelnemers op het Mandes- circuit in het Belgische In- gelmunster, waar in een se rie van zeven races wordt gestreden om het open kam pioenschap van België. Digny Sinke, die met zijn Ford Escort uitkomt in de superklas, schreef in Ingel- munster diverse manches op zijn naam. Met nog één wed strijd te gaan bezet hij mo menteel de vierde plaats in het overkoepelend klasse ment achter de Nederlander Hans Hoogenboom, de En gelsman John Cross en de Belg Walter Veroughstrate. Het laatste duel wordt zon dag 28 september uitgevoch ten op het Mandescircut en Sinke gaat daar uiteraard zijn huid zo duur mogelijk verkopen. Er is dan een sterke internationale bezet ting met rijders uit België, Nederland, Engeland en Duitsland, maar Sinke is niet bevreesd voor de con currentie. „Met een beetje fortuin kan ik wellicht mijn vierde stek vasthouden en misschien zit er nog wel iets meer in," ventileert hij. Al zo'n vijftien jaar is Digny Sinke bedrijvig in de autosport. In 1973 begon hij deel te nemen aan rallycros sen in Goes en Axel en ver scheen later ook in andere Zeeuwse plaatsen aan de start. In 1977 deed zich voor Sinke de mogelijkheid voor om deel te nemen aan het racegebeuren op het ver maarde circuit van Zand- voort en die kans greep hij met beide handen aan. Vier jaar lang kon de Kloetinge- naar zich in zijn Volkswa gen Golf GTI met de besten meten op het Zandvoortse circuit. Snelheidssport Maar toen in 1980 ovalra cing werd geïntroduceerd in ons land, schakelde Digny Sinke over op deze snel heidssport, die inmiddels ook in Nederland flinke be kendheid heeft gekregen. De ovalrace is eigenlijk geboren uit een samenvoeging van rallycross en autospeedway en werd onder andere beoe fend op het Vaartcircuit in Dongen, dat inmiddels is ge sloopt. De races worden ge houden op een ovaalvormige asfaltbaan van 400 tot 1000 meter. Er wordt gestreden in vier of soms wel vijf klas sen. In de standaardklas ko men auto's tot 1600 cc uit. In de toerklas eveneens wagens tot 1600 cc, maar dan wel met enige opvoermogelijk- heden. Volledig opgevoerde wagens tot 1800 cc acteren in de sportklas en in de su perklas zijn alle wagens toe gestaan, mits met gesloten carrosserie. Een vijfde klas wordt tegenwoordig de spe- cialklas genoemd. Dat zijn meestal open formule auto's. Digny Sinke begon destijds in de sportklas, maar strijdt nu al weer een jaar of vijf in de superklas, waarin hij zowel in 1982 als in 1983 kampioen werd van België-Nederland. Het Vaartcircuit in Don gen moest in 1984 verdwij nen in verband met zand winning op die plaats, waar door de ovalraces alleen nog maar konden worden ge houden in Ter Apel, Lely stad en Ingelmunster in Bel gië. Omdat Sinke in 1984 geen sponsor vond, bleef hij in dat jaar op non-actief, maar dankzij een Goese sponsor is de Zeeuwse oval- racer sinds vorig jaar weer in de running. „Ik voel me weer happy," laat hij weten, „want autosport en dan vooral ovalracing, die veel spanning en sensatie met zich meebrengt, is nu een maal mijn lust en mijn le ven."

de Stem | 1986 | | pagina 13