Rob Brugel Schultz komt nog iets tekort Gullit zit laatste schorsingsduel uit 29; 49.- JARIGE FRANK ARNESEN NIET IN BASIS PSV 39; m Werelduurrecord voor Jeannie Longo IS Rode kaart Kraay Jr. wordt niet mondeling behandeld Moser valt eigen record opnieuw aan Tien Tsjechen schakelen Paris SG uit Oud-profs in de ban HORECASERVICE^ WOENSDAG 1 OKTOBER 1986 MÜNCHEN - PSV heeft vanavond in het tweede Europacupduel met Bayern München Frank Arnesen op de reservebank zitten. Wïlander trouwt in I Zuid Afrika Rooks raakt spullen kwijt in Brussel Beveren en Tirol in tweede ronde Förster en Littbarski uit de gratie Oranje tegen Jong Oranje en Olympisch team A54 Splnveld 32a Breda Tel. 076-227189 DE RTEMJS Von onze verslaggever MÜNCHEN - Vandaag is het op een dag na precies een jaar geleden, dat Ruud Gullit na een onschuldig duel om de bal met de Lu xemburger Malget de rode kaart kreeg voorgehouden door de Noordierse scheids rechter Snoddy. Daarmee kreeg het Europacup-duel tegen Avenir Heggen een enorme en onverwachte 'impact'. Gullit kreeg vier Europa- cupwedstrijden schorsing aan zijn broek en was er zo doende verantwoordelijk voor, dat PSV in de vol gende ronde kansloos uit het toernooi gekegeld werd door Dnjepr Dnjepropetrovsk en in het huidige bekertoernooi alvast een thuisnederlaag van 0-2 voor de kiezen kreeg. Het is niet anders; Gullit IS gewoon PSV, hoe zeer hij dat zelf ook be treurt. Vanavond staan de Eind- hovenaren voor de haast on mogelijke opgave Bayern München in Beieren met minimaal twee doelpunten verschil te verslaan. Gullit is er weer niet bij, voor de laatste keer. „Gelukkig is het hierna voorbij", verzuchtte de ster voetballer gisterochtend. „Het is wat, vier wedstrij den. Ik probeer er maar nuchter onder te blijven. Ik weet het immers al zolang". Dat het pijn doet, wilde technisch manager Hans Kraay nog wel even onder strepen: „Door een vreemde beslissing van een scheids rechter dreigen er voor PSV twee Europacupseizoenen kapot gemaakt te worden. Niets minder, gewoon ka potgemaakt. Ja, we zouden Bayern nog kunnen pakken. Ik houd hoop, maar blijf vooralsnog reëel". Ook Gullit wenst met beide benen op de grond te blijven staan, maar hij dicht zijn collega's kansen toe. „Ja, waarom niet? Er staat een achterstand van 2-0 en ik ben er niet bij. So what? Als je geen geloof meer hebt in een goed resultaat kun je beter thuisblijven". De libero heeft zo zijn eigen jargon waarmee hij aantoont waar de mogelijk heden voor PSV liggen. „In het begin moet je zo'n wed strijd 'lezen'. Bekijken hoe de tactiek uitpakt. Staat iedereen op de goede plaats? Die vraag dien je je als ploeg te stellen. Nou, hoe gaat zoiets. Heintze zal wel goed staan. Gerets zal geen problemen kennen en op het middenveld zou het weieens iets minder goed in elkaar kunnen steken. Je moet dan, ik filosofeer nu maar een beetje hoor, Nielsen naar het middenveld op laten schuiven en vervolgens de hele boel vastzetten. Zo heb ben we het in het toernooi van Barcelona ook gedaan. Doodeenvoudig de wedstrijd in handen nemen en niet meer loslaten. En dan na tuurlijk scoren. Sta je dan binnen twintig minuten niet voor, dan moet er daarna een-op-een gespeeld wor den. Dat kan niet anders, er is dan niks meer te verlie zen. Hoewel we natuurlijk ook niet mogen afgaan". Op eigen verzoek maakt Gullit momenteel de expe ditie naar Zuid-Duitsland mee. Maar zijn voornemen werd in Eindhoven bijna met gejuich begroet. Gullit er bij, al is het alleen maar tijdens de training en op de tribune, dat scheelt allicht een paar kilo zelfvertrou wen bij de rest. Toch be nauwt dat de libero steeds meer. „Er wordt door mijn me despelers te veel van mij verwacht. Ik zou van ach teruit op moeten komen, een pass moeten geven, die zelf aannemen en vervolgens in het doel moeten schieten. Zo werkt het natuurlijk niet. Nu ik libero ben, moet ik al leen maar de verdediging potdicht houden en een goed middenveld neerzetten. De rest moeten de jongens zelf opknappen. Zo ook tegen Bayern. Het mag toch niet zo zwaar wegen dat ik er niet bij ben". 3louse in glansstreep in zwarten geel. 100°/o polyester Mt. 36t/m 50 Polyester rok in zwart en marine Mt. 38t/m 48 Bayern mist drie basisspelers WMWÊÊI bllen tweed mantel Ie en zwart. Mt. 36 t/m 44 Pantalon in geruwde twill, met zijsluiting, fewart en grijs. 100% katoen. Mt. 36 t/m 48 RAP z.g.a.n. Dlateau f 10,- jnrek voor 6 5,-. 01650- HONDEMAND 01622-2420. 20. naat 120 en nt. 150, 20,-, 744. tK, cm, nieuw, 30,-. HONDEREK voor auto v stelb., 25,-, tel. 016 4008. HOUTEN stelten Tel. 01673-2581. Door Chris van Nijnatten De Deen, die gisteren zijn dertigste verjaardag vier- de, wordt door technisch manager Hans Kraay we gens vormgebrek aan de kant gehouden. Op de plaats van Arnesen staat Valke. denvelder Andreas Brehme (net uit het gips) ontbreken vanavond op de Olympische grasmat van het Münchener stadion. Vooral de ziekte van Mathy, de man die twee weken gele den PSV met twee doelpunten de das omdeed, houdt de ge moederen in München bezig. Mathy viel flauw, zaterdag in Bremen na het duel met Wer- der. Gevreesd werd dat de 24- jarige speler een hersenvlies ontsteking had. Zondag werd hij desalniettemin fit bevon den, maar begin deze week achtten drie clubartsen van Bayern het toch raadzamer Mathy voorlopig aan de kant te houden. Hij zou lijden aan een nog onbekende virusziek te. De immer loslippige Pfaff heeft gisteren weer eens ken nis gemaakt met het strenge regime bij zijn club. De Belgi sche doelman had zich laten ontvallen wel het een en ander te verwachten van de duels tussen Kögl en Gerets. Dit om dat Kögl goed in vorm schijnt te zijn. Lattek had zijn opstel ling echter nog niet prijs gege ven en tracteerde Pfaff daarom op een officiële beris ping. Onrust genoeg dus in het Beierse kamp, maar: „Toch geloof ik niet dat ons nog iets kan gebeuren", liet trainer Udo Lattek weten. „Daarvoor betekent de 0-2 in Eindhoven een te goede uitgangspositie. Ik verwacht echter wel een mooie wedstrijd. PSV zal zich immers geen defensieve hou ding kunnen permitteren". De woorden van de door gaans wat humeurige Lattek leken overigens vooral inge fluisterd door manager Uli Hoeness, die naast de techni sche aspecten zeker ook de commerciële kanten van het Bayern-bedrijf in het oog houdt. De belangstelling voor het duel met PSV is in het door de Oktoberfeesten propvolle München namelijk niet zo groot. Veel meer dan 20.000 toeschouwers worden er niet verwacht. Dat betekent vooral een tegenvaller voor de spelers van Bayern. Die verdienen 8000 DM als ze de volgende ronde halen, maar krijgen 1000 DM voor iedere tienduizend bezoekers meer dan de ver wachte 20.000 kijkers. Het vaste idee onder de af wachtende Bayernfans, dat de Westduitse landskampioen de tweede ronde haalt, wordt trouwens niet alleen gevoed door de in Eindhoven behaalde overwinning. Ook de statistie ken rechtvaardigen enig opti misme. In de 29 thuiswedstrij den, die Bayern München in de loop der jaren in het Euro pacup 1-toernooi speelde, wer den er maar liefst 27 winnend afgesloten. Twee keer was er sprake van een gelijk spel. De Zuidduitsers maakten daarbij 95 doelpunten en kregen er slechts 19 tegen. In zijn totale Europacup-geschiedenis ver loor Bayern maar twee keer. In 1963 voor de Jaarbeursste- dencup met 1-4 van Dynamo Zagreb en in 1978 voor de Uefa-beker met 1-2 van Ein- tracht Frankfurt. „We kunnen gerust stellen, dat Frank kampt met de na weeën van Mexico", stelde Kraay gisteravond in het hotel waar PSV logeert. De techni- iche baas bij de Eindhovena- en wilde ten aanzien van de 'edstrijd van geen pessi- ime horen. „Het enige wat we moeten oen, is snel een doelpunt ma len. Dan is de strijd weer Om zijn goede ver achtingen extra te bena- en, beweerde Kraay, dat zelfs vliegtickets heeft om anwezig te zijn bij de vol lende loting voor de Europa- up 1, die nog deze week in Zti- Ich verricht wordt. Kraay kan in ieder geval re- ;enen op een dubbel gemoti- eerde doelman Hans van ireukelen. Hij werd maan- lagavond voor de tweede keer ader (van een zoon; Kjeld) en 'at betekende voor de natio- lale doelman een opluchting, 'an Breukelen: „Ik heb in de fgelopen weken behoorlijke lanningen gekend. Het kind as wat te laat. Nu heb ik echt eer het vertrouwen, dat we ie wedstrijd met 0-4 kunnen nnen. Dat meen ik serieus". Een opsteker voor de Vers kan zijn, dat de ierse voetbalgigant drie be- ngrijke spelers moet missen, 'e aanvallers Heinhold Mathy rusziekte), Dieter Hoeness ;ebroken jukbeen) en mid- PSV loopt los in het Olympia-stadion in München. Van links naar rechts Heintze, Vanen burg, Gerets, Van der Gijp, Koolhof, Van Aerle en Valke. - fotoanp f 1 KINDERWAGEN want wagen, kinderkled vvc*ytiii, i vv. uiuuu van 0 tot 2 jr. i.z.g.st. 1 len nemen. 01666-3971 STOCKHOLM (Rtr) - De Zweedse tennisser Mats Wilander heeft zich dins dag de woede van anti- apartheidsgroeperingen op de hals gehaald. De miljo nair kondigde aan te zullen trouwen met het Zuidafri- kaanse blanke fotomodel Sonya Muiholland. De hu welijksplechtigheid zal plaatsvinden in het ouder lijk huis van de bruid bij Durban. Anti-apartheidsgroepe ringen vrezen dat de rege ring het huwelijk zal mis bruiken voor propaganda doeleinden. Een woord voerder van de verzetsbe weging ANC liet weten dat de keuze van het bruids paar voor Zuid-Afrika als plaats van de huwelijks voltrekking gezien zou kunnen worden als een aanvaarding en erkenning van het apartheidsregime. „Van Wilander, een per soon die bekend is over de hele wereld, zou je mogen verwachten dat hij beter nadenkt over de gevolgen van zijn keuze. 85 Procent van de Zuidafrikaanse be volking betreurt deze be slissing". De 22-jarige Wilander heeft in verband met de in ternationale sport-boycot nooit deelgenomen aan proftoernooien in Zuid- Afrika. Enkele weken ge leden, nadat hij bij de open Zweedse titelstrijd verlo ren had van Emilio San chez, maakte hij bekend twee maanden rust te zul- Hei elftal van PSV xlet er als volgt uit: doel: Van Breukelen, achter: Gerets, Nielsen, Van Aerle en Heintze, midden: Vanenburg, Koeman, Van de Kerkhof en Valke, vow: Van der Gijp en Koolhof. Van onze sportredactie HELMOND - De rode kaart, die Hans Kraay Jr. afgelo pen zaterdag ontving in het duel tussen NAC en Hel mond Sport, zal morgen avond via de normale proce dure door de strafcommissie van de KNVB worden be handeld. Kraay heeft er over ge dacht om een mondelinge behandeling van de zaak aan te vragen, maar dat werd hem afgeraden door voorzitter Van Lier van Hel mond Sport. Die was dat op zijn beurt vanuit Zeist weer aangeraden door Leo van der Kroft. Volgens Van der Kroft zou een mondelinge behandeling de kansen van Kraay op een clemente be handeling zeker niet doen stijgen. „Ik weet ook niet hoe ik dat advies van Van der Kroft moet inschatten", al dus Kraay gisteravond, „maar het kwam er op neer dat het nou wel iedereen duidelijk was dat Marcel Brands en ik dikke vrienden zijn, zodat de commissie aan zijn getuigenis weinig waarde zou hechten. Daarom heb ik na rugge spraak met Van Lier beslo ten om een keurig verweer schrift op papier te zetten en dat op te sturen. Dat hebben we vanmorgen maar ge daan". Hans Kraay Jr. is er nog steeds van overtuigd dat hem onrecht is aangedaan met de rode kaart in Breda. „Ik hop dat waarnemer Cees de Bruin goed heeft kunnen zien wat er alemaal gebeurd is en dat hij een eerlijk rap port gemaakt heeft. Zo ja, dan ben ik er eigenlijk min of meer van overtuigd dat het deze keer wel mee zal vallen. Als ik meer dan drie wedstrijden krijg, dan ga ik in ieder geval in hoger be roep, dat geef ik je nu al zwart op wit". MILAAN (Reuter) - Fran cesco Moser zal aan het einde van deze week weer een poging doen het wereld uurrecord op laaglandbanen te verbeteren. De Italiaan werd op 26 september houder van het record door op de Vigorelli- baan in Milaan 48 kilometer en 543 meter in het uur af te leggen op een futuristische fiets. Met die afstand is Mo ser echter niet tevreden. Op een persconferentie gaf hij dinsdag aan, dat de 49 kilometer haalbaar moet zijn. Lichte pijn in het rech terbeen tijdens zijn eerste, geslaagde poging voorkwam volgens Moser doorbreking van die barrière. Dinsdag onderwierp hij zich op de Vigorelli-baan aan enkele tests om te zien of een record-aanval zinvol zou zijn. Na de positieve uit slag verklaarde Moser vrij dag of zaterdag aan de slag te zullen gaan. De dag hangt af van het akkoord met de Italiaanse televisie, die de aanval rechtstreeks op het scherm wil brengen. Voor Moser is het finan ciële gewin niet de voor naamste prikkel andermaal een recordpoging te doen. „Ik kan nu de motivatie en de concentratie opbrengen nogmaals een aanval te doen. In de toekomst denk ik dat niet te kunnen opbren gen". OSTRAVA (AFP/Rtr) - Tien spelers van het internationaal onervaren Vitkovice hebben dinsdagavond voor een stunt gezorgd in de eerste ronde van het Europacup 1-toernooi. De Tsjechoslowaakse landskampioen ver sperde Paris Saint-Germain de weg naar de tweede ronde. Aanvoerder Sourek maakte in de 68e minuut vanaf de penaltystip de enige treffer. Twee weken geleden eindigde de eerste wedstrijd in 2-2. De Britse scheidsrechter Martin liet te veel toe. Vitkovice speelde hard en regelmatig zelfs gemeen. Pas na een kwartier in de tweede helft trok de leidsman de rode kaart. Verdedi ger Skarecky werd na een grove overtreding op Rocheteau uit het veld gestuurd, nadat hij eerder de gele kaart had ontvangen. Maar zelfs met tien man hield de thuisploeg het veel gere- nommeerder Paris Saint-Germain onder druk. Nadat de club uit Ostrava aan de leiding geko men was, bleven de Tsjechoslowaken de ge vaarlijkste ploeg. De Parijzenaars, met internationals als doelman Bats, Ayache en Rocheteau, waren niet in staat het spel te maken. De onzekere doelman Prusa, die gewoonlijk op de reserve bank zit bij Vitkovice, werd nauwelijks getest. De Tsjechoslowaken ontsnapten in de eerste helft aan een achterstand, toen middenvelder Xuerex op de paal schoot. Pierre Vermeulen maakte geen indruk op de linkervleugel en werd vervangen door Rocheteau. Uitslag eerste ronde Europacup 1: Vitkovice (Tsj)-Paria Saint- Germain 1-0 (0-0). 68. Sourek 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Martin (GBr); toeschouwers: 18.000. Eerste wedstrijd: 2-2, Vit kovice naar tweede ronde. WOERDEN (ANP) - Binnen de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie worden op het ogenblik maatregelen overwo gen tegen de club van oud-be- roepswielrenners, die onder organisatie van Gerben Kar stens de afgelopen maanden wedstrijden hield in het voor programma van profcrite riums. De kans is groot dat deze oud-profs een startverbod krijgen bij wedstrijden onder auspiciën van de KNWU. Er hebben zich bij verschillende gelegenheden incidenten voor gedaan, zoals het schenden van afspraken over de finish- volgorde en financiële afwik kelingen. De beslissing valt volgende week in een verga dering van de Sectie Beroeps- rennen. BRUSSEL (ANP) - Vlak voor zijn vertrek naar de Ronde van Ierland is de Nederlands professional Steven Rooks in Brussel zijn complete wieier- uitrusting kwijtgeraakt. De auto van Rooks, dit sei zoen winnaar van de Gold Ra ce, werd in de Belgische hoofdstad opengebroken, waarna de dieven ervandoor gingen met de autoradio, alle truien, broeken, petjes, maar ook met de speciale koers- schoenen van de coureur. Rooks, die zich in Ierland voorbereidt op de najaarsklas- siekers, moet in dat land alle spullen bij elkaar lenen, maar kan niet aan andere schoenen komen. De leiding van de ploeg-Schuiten deed dinsdag alle moeite in dat gemis te voorzien. SOFIA (SID) - Oostenrijk heeft ten minste één vertegen woordiger in de tweede ronde van het UEFA-cuptoernooi. FC Tirol hield zich dinsdag staande in Sofia tegen subtop per Sredets. De ploeg uit Inns bruck werd verslagen met 2-0, maar de Bulgaren verloren de eerste wedstrijd met 3-0. De karakteristieken van de wedstrijden van dinsdag in de eerste ronde van het UEFA-cuptoernooi zijn: Sredets Sofia (Bul)-FC Tirol (Oos) 2-0 (1-0). 35. Tanev 1-0 (strafschop), 80. Kostadinov 2-0. Toe schouwers: 20.000. De eerste wedstrijd eindigde in 3-0 voor Tirol. Tirol geplaatst voor tweede ronde. Vaelerengen (Noo)-Beveren (Bel) 0-0. De eerste wedstrijd eindigde in 1-0 voor Be- veren. Beveren geplaatst voor tweede ronde. BORDEAUX (AFP) - Bor deaux heeft dinsdagavond op eenvoudige wijze de tweede ronde van het Europacup toernooi voor bekerwinnaars bereikt. De ploeg uit de wijnstad versloeg Waterford (Ierland) met 4-0. De doelpunten vielen alle in het laatste kwartier. De eerste wedstrijd won Bor deaux met 2-1. Bordeaux (Fra)-Waterford (Ier) 4-0. 77. Zoran Vujovic 1-0,84. Zlatko Vujovic 2-0, 85. Reinders 3-0, Vercruysse 4-0. De eer ste wedstrijd won Bordeaux met 2-1. Bordeaux geplaatst voor de tweede ron de. MILAAN (AFP) - Jeannie Longo heeft de naam van Keetie van Oosten-Hage uit de recordboeken ver wijderd. De Francaise maakte de Zeeuwse binnen een week twee werelduur records afhandig. Zeven dagen geleden reed ze in Colorado Springs op de hooggelegen baan 44 kilometer en 770 meter in het uur, dinsdag verbeterde ze op de Vigo relli-baan in Milaan het uurrecord op laaglandba nen. De kilometerteller bleef na zestig minuten stilstaan op 43 kilometer en 587 meter. Dat was 505 meter dan Keetie van Oosten-Hage op 16 september 1978 op de Olympische wielerpiste van München. Met deze ge slaagde recordpoging be sloot Longo een fantastisch wielerseizoen. De Fran caise werd tweede in de Ronde van Frankrijk, ach ter de Italiaanse klimgeit Maria Canins, won de Coors Classic en werd tweevoudig wereldkam pioene, op de individuele achtervolging en op de weg. Bovendien werd ze tweevoudig werelduurre cordhoudster. In tegenstelling tot Mo ser afgelopen vrijdag ver trok Longo op de Vigorelli- baan in hoog tempo. De eerste ronden legde ze af met de gemiddelde snel heid van 48,5 kilometer per uur. Na de 20 kilometer passage (27.41,89) had ze een voorsprong van 400 Jeannie Longo op weg naar het nieuwe wereld uurrecord voor dames. - FOTOANP meter opgebouwd op Kee tie van Oosten-Hage. De eerste vijf kilometers gingen in 6.53,20, de tien in 13.47,72. Na dertig minuten had de Francaise exact 21 kilometer en 653 meter af gelegd. In de tweede dertig minuten kende ze een korte inzinking, waarin de uursnelheid daalde tot 43,320 kilometer. Na 30 ki lometer (41.28,75) hervond ze haar ritme. In de karakteristieke stijl van een achtervolger passeerde ze de 40 kilome ter in 55 minuten en 11,26 seconden. In de laatste mi nuten beschikte Longo over voldoende reserves voor een krachtig eind- schot. In de slotfase draaide ze constant rond jes van boven de 45 kilo meter. HAMBURG (DPA) - De West duitse bondscoach Franz Bec- kenbauer zal dit jaar geen be roep meer doen op Karl-Heinz Förster en Pierre Littbarski. Het tweetal in Franse dienst speelde ook niet mee in het elftal dat vorige week Dene marken versloeg met 2-0. „Hoewel Förster en Litt barski vrij kunnen krijgen van Marseille en Racing Paris, geef ik er de voorkeur aan om voorlopig door te gaan met spelers, die in de Bundesliga uitkomen", zei Beckenbauer. Het Westduitse elftal speelt dit jaar nog twee interland wedstrijden: op 15 oktober te gen Spanje en twee weken la ter tegen Oostenrijk. ZEIST (ANP) - Het Neder lands voetbalelftal bereidt zich volgende week via twee oefenwedstrijden voor op de interland van 15 oktober in en tegen Hongarije, het eerste kwalificatieduel uit de strijd om het Europees kampioen schap. Op woensdag 8 oktober ont moet Oranje op sportcentrum Papendal bij Arnhem het door Dick Advocaat gecoachte Jong Oranje. Een dag later laat bondscoach Rinus Michels zijn A-elftal aantreden tegen de voorlopige Olympische selec tie, die ook onder de hoede van de bondsmanager staat. Het trainingskamp in Pa pendal wordt op vrijdag 10 ok tober afgesloten. Op maandag 13 oktober vertrekt het Neder lands elftal naar Boedapest. LOOSDRECHT (ANP) - De jarenlange promotie-activiteiten van Betty Stöve en Marcella Mesker ten spijt, blijft het organi seren van een internationaal damestennis-toernooi in Neder land nog altijd een hachelijke onderneming. Zelfs een uitverkoop-prijs van een tientje voor twaalf uur tennis vermag niet een file richting Panda-hallen op gang te brengen. De organisatoren Frank van de Wall Bake en Piet van Eysden zouden elke toeschouwer de hand kunnen schudden en in het welvoor ziene promo-dorp rondleiden zonder het idee te krijgen zich aan overwerk te bezondigen. En dat, terwijl ze toch wel iets te bieden hebben. Het naar 75.000 dollar opgewaardeerde toernooi heeft een aantrekke lijke bezetting en kent verras singen. De nummers twee en drie Kathy Jordan en Catarina Lindqvist vlogen er al op de eerste dag uit. Het kwam dus goed uit, dat lijstaanvoerster Helena Sukova, dinsdag de eerste kennismaking met de snelle baan en de verrassende lichtinval goed doorstond. Ze klopte de Italiaanse Laura Golarsa, afkomstig uit de kwalificatie, met 6-2 en 6-0. De langbenige Tsjechische, die aan het begin van de maand nog doordrong tot de finale van de Open Ameri kaanse kampioenschappen, moet de komende dagen de toeschouwersaantallen opvij zelen. De organisatie moet als gevolg van de gestegen kosten zo'n 7500 mensen binnen zien te krijgen om quitte te draai en, Dat is drieduizend man meer dan er vorig jaar op het evenement afkwamen. Sukova is ook een voorbeeld voor de Nederlandse tennis- jeugd. Met name voor de 15- jarige Brenda Schultz. Groei- remmers zorgen ervoor dat het Heemsteedse meisje op haar huidige lengte van 1.81 meter zal blijven staan. „Als ik zie hoe gemakkelijk Sukova zich beweegt, denk ik dat de vijf centimeter, die ik nog had te gaan, er wel bij hadden gekund". Brenda Schultz is de Nederlandse ont dekking van het toernooi. Lang, stevig, in het bezit van een goede service en vooral een vechtjas van nature. Bij haar eerste confrontatie met het volwassen vrouwen tennis kwam ze de drie rond jes van de kwalificatie door. In het hoofdtoernooi was ze dins dag-avond maar juist iets minder dan Annabel Croft. De Britse nummer 46 van de we reldranglijst won met 6-4 en 7- 5, nadat ze in de tweede set een achterstand van 2-5 had moe ten goedmaken. Benda Schultz sloeg een kleine tien aces en merkte min of meer tot haar verbazing op, dat de echte damesprofs min der goed zijn dan ze altijd had gedacht. „Met wat meer par tijen van dit niveau zou ik er dichtbij kunnen komen. Dan zou ik ook mijn backhand met topspin durven slaan, zoals ik nu alleen nog in oefenpar tijtjes doe". Uitslagen; enkelspel, eerste ronde: Terry Hollladay (Vst)-Marianna Perez Rol dan (Arg) 6-1, 6-7 (3-7), 6-4 Nathalie Herre- man (Fra)-Petra Huber (Oos) 6-3, 6-2 Annabel Croft (Eng)-Brenda Schultz (Ned) 6-4, 7-5 Andrea Holikova (TsJ)-Ni- cole Provis (Aus) 7-6 (7-3), 6-4 Sylvia Ha- nika (WDl)-Corlne Vanier (Fra) 7-5, 4-6, 6-1, Helena Sukova (Tgj)-Laura Golarsa (Ita) 6-2, 6-0 Katarlna Maleeva (Bull- Anne Hobbs (GBr) 6-2,6-2.

de Stem | 1986 | | pagina 7