Tj oba-formatie herstelt zich Johnny Rottier sterkste in SBC-toernooi Kield Tweede plaats vóór De Bruijn Staf Zeeuwse kampioenen fietscross bekend SCHELDESPORT NIET OPGEWASSEN TEGEN VOLHARDING Open strijd in titelduel tweede klas driebanden TE' 'GEEN Hoondert ongeslagen kampioen -DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 T47 Eddy Pardon pakt titel TERNEUZEN - Het eerste basketbalweek- einde van het nieuwe seizoen leverde al met een spektakel op. PAGINA ZEELAI GOEDE KANS OP DEELNAME NK TERNEUZEN - woningen van de neuzen in de Bic en W van Ternev aan de plannen, ners zal de bou\ novatieplan moet Hogere huur KLEIN SOOl ^yan onze sportmedetoerker SCHOONDIJKE - Onder ideale omstandigheden is op het terrein van De Maone- trappers in Schoondijke de laatste fietscrosswedstrijd voor het Zeeuwse kampioen schap verreden. Een duel waarvoor 135 ren- nertjes de startheuvel beklom men. Dit aantal geeft tevens aan dat er, ondanks pessimis tische berichten, toch nog vol doende animo is voor deze sporttak. In zijn terugblik stelde ZK- competitieleider Bram van Houte uit Breskens: „Al met al is het een goed seizoen ge weest. We hebben geen enkele keer een wedstrijd wegens re gen af moeten gelasten en er is op sportieve wijze gestreden." In zijn vooruitblik is hij even eens niet somber. „Komen we 'overeen om volgend jaar op dezelfde voet verder te wer- ken, dan zal het Zeeuwse kampioenschap een vervolg krijgen," aldus Van Houte, die hierover binnenkort met de besturen van de diverse clubs rond de tafel gaat zitten. Zoals gemeld werd in Schoondijke de laatste wed strijd voor het Zeeuws kam pioenschap verreden. Een ge vecht waarvoor de meeste rennertjes zich in de strijd wierpen voor de dagprijs. In de meeste gevallen was de titel (de beste zeven klasseringen van de tien crossen telden daarvoor mee) al veroverd. Spanning was er nog slechts in de groep jongens 12 jaar. In deze categorie moest Derk- Jan Franse uit Westdorpe nog een aanval afslaan. Door te winnen besliste deze sympa thieke fietscrosser het duel in zijn voordeel. Bij de A- en C- meisjes kon er eveneens nog een plaatswisseling gebeuren, maar ook hier bleven de favo rieten overeind.. Was het niet door een zege, dan toch door een dagklassering die vol doende was om eerste te blij ven in het algemeen klasse ment. In de gevechten om de open Zeeuwse titels bleven de regionale crossers over het al gemeen prima overeind. Zeker de jongens pareerden opvallend sterk de Belgische concurrentie. Negen van de 12 kampioenschappen beslisten zij in hun voordeel. De meisjes verdeelden de buit. Van de zes groepen werden er hier drie door regionale vedetten ge wonnen. De succesvolle Zeeuwse crossers die bij de jongens kampioen werden zijn: Jurgen de Maat, Kloosterzande; Do minique Rijsdijk, Sluis; Mark- Peter van Doorn, Terneuzen; Loek de Rijk, Schoondijke; Frank Matthijs, Terneuzen; Derk-Jan Franse, Westdorpe; Rini Datthijn, Oostburg; Larry Crombach, Sluiskil en Eric Fijnaut, Oostburg. De succesrijke meisjes waren Ju dith de Mey, Westdorpe; Ma- riska Verplanke, Schoondijke en haar plaatsgenote Barbara de Ruyter. Deze kampioenen fietscross worden samen met de Belgi sche renners 31 oktober in sporthal De Vlaanderen tij dens een feestelijke bijeen komst gehuldigd. Een ontmoe ting waarbij tevens afscheid wordt genomen van Ben Zaan, mede-organisator van het Zeeuws kampioenschap en vaste speaker tijdens de wed strijden. UITSLAGEN Fietscross meisjes A: 1. Melanie Willem - sen, 2. Ann de Koek, 3. Sandy de Pannen- maeker. B: 1. Judith de Mey, 2. Isa belle Rausch, 3. Inge Heyvaert C: 1. Danielle de Clerck, 2. Mariska Verplanke, 3. Kim van Loo. D: 1. Cindy Dierickx, 2. Ilse Heyvaert, 3. Melinda van den Daele. E: 1. Barbara de Ruyter, 2. Tania Westijn, 3. Nancy Schijvens. F: 1. Monique Schou ten, 2. Pascalien van Cleemputte, 3. Grace Sack. Jongens 5 jaar: 1. Jurgen de Maat, 2. Steven van Houwaart, 3. Mario de Ritter. 6 jaar: 1. Kees Verhoef, 2. Marco Datthijn, 3. Joost van Meerhage. 7 jaar: 1. Rutger van Anrooy, 2. Ludovic Slagmulder, 3. Wim Vanhijfte. 8 jaar: 1. Heiki de Smet, 2. Philip Westijn, 3. Tom de Vrieze. 9 jaar: 1. Timothy Thaets, 2. Bart Vanhijfte, 3. Daniel van Houte. 10 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Danny Schout, 3. Eddy Coussens. 11 jaar: 1. Frank Mat thijs, 2. Jimmy Vermeire, 3. Dimitri Duytschaevers. 12 jaar: 1. Derk-Jan Franse, 2. Geoffry Vandamme, 3. Mario Cocqué. 13 Jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Er- win Sarfaty, 3. Harmen Zwier. 14 jaar: 1. Tom Steels, 2. Piet Bogaert, 3. Kurt Dik. 15 jaar: 1. Larry Crombach, 2. Erwin Schijvens. 16 jaar: 1. Eric Fijnaut, 2. Luc Vervoort, 3. Chris Vercauteren. Open klas 5-7 jaar: 1. Rutger van Anrooy. 8-10 jaar: 1. Loek de Rijk 11-13 jaar: 1. Rini Datthijn. 14 jaar en ouder: 1. Tom Steels. Eindstand Zeeuws kampioenschap: jon gens 5 jaar: 1. Jurgen de Maat 140 pun ten, 2. Donnie Birger 128,3. Mario de Rit ter 104. 6 jaar: 1. Dominique Rijsdijk 132, 2. Marco Datthijn 122,3. Joost van Meer hage 116. 7 jaar: 1. Mark-Peter van Doorn, 140, 2. Rutger van Anrooy 120, 3. Wim Vanhijfte 120. 8 Jaar: 1. Heiki de Smet 140, 2. Philip Westijn 124, 3. Chris- toffel Hamerlink 108. 9 jaar: 1. Timothy Thaets 140, 2. Bart Vanhijfte 126, 3. Da niel van Houte 122. 10 jaar: 1. Loek de Rijk 140,2. Danny Schout 124,3. Cornells Wesdorp 106. 11 jaar: 1. Frank Matthijs 132, 2. Serge Zijlstra 116, 3. Jimmy Ver meire 116. 12 jaar: 1. Derk-Jan Franse 136,2. Geoffry Vandamme 132,3. Torsten de Maat 106.13 jaar: 1. Rini Datthijn 138, 2. Erwin Sarfaty 124, 3. Harmen Zwier 104.14 jaar: 1. Tom Steels 140,2. Piet Bo gaert 128, 3. Kurt Dik 100. 15 jaar: 1. Larry Crombach 140.16 jaar: 1. Eric Fij naut 140,2. Chris Vercauteren 114,3. Luc Vervoort 106. Meisjes A: 1. Ann de Koek 136, 2. Melanie Willemsen 136, 3. Sandy de Pannenmaeker 118. B: 1. Judith de Mey 136, 2. Isabelle Rausch 130, 3. Inge Heyvaert 110. C: 1. Mariska Verplanke 134,2. Kim van Loo 126,3. Saskia Smole- naars 114. D: 1. Cindy Dierckx 140,2. Ilse Heyvaert 128,3. Marijke Tresonie 108. E: 1. Barbara de Ruyter 138, 2. Linda de Bruyckere 134„3. Tania Westijn 120. F: 1. Pascalien van Cleemput 136, 2. Grace Sack 124,3. Anja Legrand 118 punten. Stone Punkers versleet BC Sas Van onze biljartmedevxrker GOES - Ongeslagen en dus te recht werd Rinus Hoondert van de biljartvereniging DOS uit Ovezande kampioen in de tweede klas driebanden van het district Walcheren/De Be- velanden. Daarmee voldeed hij ruim aan de verwachtingen, nadat gesteld was dat hij als favoriet de slotronden inging. Al voor dat de finalepartij van start ging in café Flora te Goes was Hoondert verzekerd van de titel. De beslissende partij om de titel werd gespeeld in de zesde ronde. Door die ontmoeting te gen De Waard te winnen eiste Hoondert de titel voor zich op. Door de slotparitj eveneens in winst om te zetten gaf Hoon dert nog meer glans aan de titel. Het kon niet mooier. Als eerste was hij de eindstrijd binnengekomen en ongeslagen werd hij kampioen. Omdat zijn moyenne iets zakte mag hij ook naar de gewestelijke eindstrijd die van 31 oktober tot 2 november in het district Schouwen-Duiveland wordt gehouden. De hoogste serie met 7 en de kortste partij met 25 caramboles in 25 beurten kwamen op naam van Lou scheffers, die ook een sterke indruk achterliet in dit door Avontuur gehouden kam pioenschap. De eindstand was (respec tievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Rinus Hoon dert 14-0.593-5; 2. Lou Schef fers 10-0.592-7; 3. Rokus Over heid 10-0.455-5; 4. Job de Smidt 6-0.461-4; 5. Ruud Bercken- kamp 6-0.441-4; 6. Hans van de Berg. 5-0.417-6; 7. Bram de Waard 4-0.429-4; 8. Jan Rent meester 1-0.348-3. Van onze biljartmedevxrker HULST - Eddy Pardon van de jeugdbiljartvereniging JBT uit Terneuzen is kampioen van de zesde klas libre voor de jeugd van het district Zeeuwsch-Vlaanderen gewor den. In 't Houtenkwartier te Hulst was hij veruit de sterk ste. De titel kon hem nog nau welijks ontgaan voordat de fi- naleparitj van dit door JBH gehouden kampioenschap van start ging. Hij had twee matchpunten meer dan mede-finalist Jean- Pierre Vermeulen en be schikte over een aanzienlijk beter algemeen gemiddelde. Pardon won de slotpartij in 30 beurten. Ook schreef hij de kortste partij op zijn naam met 30 caramboles in 18 beur ten en bereikte hij promotie. Voor dat laatste kwam ook Jean-Pierre Vermeulen in aanmerking. Naar de geweste lijke titelstrijd mag nummer twee, Imke Mortier van JBH uit Hulst De eindstand was (respec tievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Eddy Pardon 12-0.92-10; 2. Imke Mortier 10- 0.66-7; 3. Jean-Pierre Vermeu len 8-0.79-9; 4. Renate de Smet 8-0.64-12; 5. Samuel Frijhoff 6- 0.68-6; 6. Patricia Bos 6-0.54-5; 7. Henk Snoeys 4-0.60-6; 8. Wendy Smits 2-0.44-5. Van onze basketbalmedewerker In de eerste klas heren ging Stone Dunkers bij BC Sas op bezoek en ontving Scheldesport het eerste team van Volharding. Voot Stone Dunkers werd het een knappe overwinning, maar Scheldesport kreeg een nederlaag te incasseren. BC SAS-STONE DUNKERS 59-87 - De Sasse ploeg kende in de eerste wedstrijd tegen nieuwkomer Stone Dunkers uit Hulst flinke problemen. De opzet om dit seizoen in de breedte te gaan werken, bleef voorlopig nog een moeilijke zaak. De grote groep spelers had moeite met de 1-3-1-ver- dediging van Stone Dunkers in de eerste helft. BC Sas kon amper scoren en mede door gebrek aan lengte kon men niet voorkomen dat Stone Dunkers uitliep naar een 14- 42-ruststand. Het grootste aandeel in deze voorsprong had Ruud de Bruin, die uitein delijk topscorer werd met 33 punten. In de tweede helft van deze goed gefloten wedstrijd pakte BC Sas het anders aan. Door een strakke 'man-to- man-verdediging' verloren de Hulstenaren hun concentratie en organisatie. Deze helft ging gelijk op en maakten beide ploegen 45 punten. Aan Sasse kant was Rudie Seels goed op schot met 25 punten. Aan Hul- sterse kant verdedigde Ton de Booij op uitstekende wijze. SCHELDESPORT 1-VOL- HARDING 1 65-80 - De com petitiestart van de Terneu- zense heren kende de nodige problemen. Scheldesport moest de geschorste Jan den Hamer missen. Daarnaast zijn er twee nieuwe spelers die nog geen vaste plaats hebben. Ook moest er gespeeld worden zon der coaching van de zijkant Dit alles leidde tot een over spelen van Scheldesport in de eerste helft Waar het begin nog redelijk verliep, ging het vervolg slecht Door conditie gebrek kon men het snelle tempo van Volharding niet volgen. De ruststand was 28- 46. In de tweede helft ging het samenspel beter, maar liet de passing het afweten. Ronald van Heeze scoorde goed, maar kon niet voorkomen dat Vol harding met een 65-80-over- winning naar huis ging. Derde klas heren: VOOR- WAARTS-BV Souburg 3 29-60 - Wegens het ontbreken van Jurgen van Avermate en Le- vien Scheele had Axel geen lengte in de ploeg en werd het door Souburg onder de voet gelopen. In de eerste helft ging het nog redelijk, maar Voor waarts vergaloppeerde zich aan de snelheid van de tegen stander. Het gevolg was dat Voorwaarts met vier spelers eindigde. Werner Andriessen was met 16 punten de beste schutter aan Axelse zijde. Tweede klas dames: BC SAS- MEVO'80 12-35 - De Sasse da mes startten de competitie met een nieuwe trainer. Met slechts vijf dames speelde men een 3-2-verdediging. Mevo'80 kwam hier moeilijk doorheen, maar kon wel van afstand sco ren en de wedstrijd in zijn voordeel beslissen. Aan Sasse zijde nam Chantal de Cock de helft van de punten voor haar rekening. VOORWAARTS 2-MARA- THON 5 36-16 - Voorwaarts kreeg een ervaren Marathon- ploeg op bezoek. Met vier ka- detten in de gelederen kon mén in de beginfase van beide helften snel uitlopen. In de laatste fase benutten de Axelse dames veel vrije wor pen. Wil Melser met 14 punten en Marijke Fackeldey met 9 punten hadden een belangrijk aandeel in de 36-16-overwin- ning. Spelmoment uit de wedstrijd BC Sas-Stone Dunkers (zwart shirt). Een oppermachtig Stone Dunkers, dat hier scoort, loopt in de eerste helft uit naar een grote voorsprong. - foto wim kooyman Van onze biljartmedewerker ST.-JANSTEEN - De orga niserende vereniging De Steense Carambole had zich geen mooierslotweekeinde kunnen wensen. Nog maar liefst vijf kanshebbers geeft de klassering aan na vier ronden en puur theoretisch is ook nummer zes nog niet kansloos. Daarom beloven het span nende partijen te worden als zaterdag 4 en zondag 5 okto ber de wedstrijden om 12.00 uur verder gaan. De klassering wordt aan gevoerd door Benny Ram- meloo van SBC uit Sluiskil. Die laat, samen met Benny Durinck, het meest con stante spel zien. Dat leverde hem echter niet de kortste partij op tot nu toe, want die wordt gedeeld door Durinck en Joke Breur. Beiden had den slechts 32 beurten nodig om de 25 caramboles vol te maken. Rammeloo op kop en Du rinck als goede tweede. Jammer dat het tweetal elk aar al in de eerste ronde te genkwam. Toen leverde dat een zege op voor Durinck en voor Rammeloo dus zijn enige verliespartij. Ook kon Durinck niet lang bogen op een maximaal aantal matchpunten, want in de De deelnemers aan het kampioenschap tweede klas driebanden van het district Zeeuwsch-VXaanderen, met van links naar rechts: Adrie Buyze, Maan de Feijter, Joke Breur, Raf Vonck, Rob Claerhoudt, Benny Durinck en George Joos. - foto wim kooyman. tweede ronde ging hij on deruit tegen George Joos. Laatstgenoemde is de man die op de derde plaats staat, met één verliespartij tegen Joke Breur en een remise in de openingsronde tegen Maan de Feyter. In theorie dus nog zes kanshebbers, maar de beste papieren zijn "voor Ramme loo en Durinck, die met een aanzienlijk beter gemid delde staan dan de rest van het deelnemersveld, dat niet bepaald sterk acteert naar maatstaven van deze klas. Zondag zal er meer bekend zijn als omstreeks 17.00 uur de finalepartij begint. De stand na vier ronden, opgemaakt door de wed strijdleiders Jo Leeraert en Jos Ivens is (respectievelijk aantal matchpunten, alge meen gemiddelde en hoogste serie): 1. Benny Rammeloo 6-0.573-7; 2. Benny Durinck 6-0.533-5; 3. George Joos 5- 0.444-4; 4. Raf Vonck 4-0.467- 5; 5. Rob Claerhoudt 4-0.366- 4; 6. Maan de Feyter 3-0.433- 4; 7. Joke Breur 2-0.435-3; 8. Adrie Buyze 2-0.433-5. Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De misstap van vorige week heeft Tjoba duidelijk rechtgezet NIO werd daarvan met 14-8 het slachtoffer en er is in de stand een duidelijke afscheiding waarneembaar. Tjoba met ODO, dat Sagitta met 11-8 versloeg, bovenaan en vlak daarachter Merwede, dat At las met 9-12 klopte. Meervo- gels, een getipte titelkandi daat, staat puntloos onderaan dpor 9-10-verlies tegen Vrien denschaar. In de derde klas B haalde TOGO leider Valto met 3-4 onderuit en dat nog wel in een uitwedstrijd. De hele zaak ligt daarmee weer open, omdat Ons Eiland tegen Sportief tot 6-4-winst kwam, Ventura Sport met 4-7 van Weidevo gels won en Nieuwerkerk de eer met 4-6 aan Tempo moest laten. TJOBA-NIO 14-8 - In een goed gespeelde wedstrijd, waarin het feitelijk als een trein liep en de afstandsscho ten zuiver waren, is Tjoba over NIO heen gelopen. Omdat NIO wel voor een zo goed mo gelijk resultaat bleef werken met sportieve middelen, werd het een snelle en leuke partij. Tot 2-2 bleef NIO bij, maar toen sloeg Tjoba een flink gat dat bij rust al tot 9-3 was ge groeid. Nog éven sputterde NIO in de tweede helft tegen. Het kwam terug tot 4 punten achterstand, maar daarna trok Tjoba opnieuw op. Doel punten: Johan 'Harinck (2x), Hans de Schipper (4x), Wilco Fokke (4x), Karin Klein (2x), Kees Proost en Janet Mijns- bergen. VALTO-TOGO 3-4 - Twee ploegen die aan elkaar ge waagd waren. De score ging dan ook volledig gelijk op, maar kwam niet tot cijfers die je bij dergelijke goede weers omstandigheden mag ver wachten. De beide verdedigin gen zaten goed dicht en daar mee is de lage score verklaard. Ook werden, vooral in de eer ste helft, kansen gemist aan beide zijden. In de eerste helft kwam eerst Valto op voor sprong, maar TOGO wist tot twee keer de leidende positie over te nemen. Bij rust was het weer gelijk met 3-3. Na de hervatting viel er slechts één doelpunt, dat de winst bij TOGO bracht. Zeven minuten voor het einde hield TOGO de winst op balbezit vast. Doel punten: Francis Joziasse, Gerda Kloet en Jacco van Beugen. UITSLAGEN Promotieklas C: SMS-Swift 5-6. Tweede klas A: ONDO-Ten Donck 9-4. Tweede klas C: TOP-GKV 7-7. Derde klas A: Seolto-Quick 6-12. Derde klas C: Avanti- Stormvogels 9-7. Derde klas D: Crescen do-Zuidwesters 9-5. Reserve eerste lüas B: Tjoba 2-PKC 4 6-6. Reserve derde klas A: Nieuwerkerk 2-Swift 2 5-8. Reserve derde klas C: Animo 2-Sperwers 3 10-3. A-junioren: Animo-De Algemene 5-6. B- junioren: KOAG-Swift 7-4. Stand tweede klas D: ODO 4-7, Tjoba 4-7, Merwede 4-6, Sagitta 4-4, NIO 4-3, Vriendenschaar 4-3, Atlas 4-2, Meervo gels 4-0. Derde klas B: Valto 4-6, Nieu werkerk 4-5, Ventura Sport 4-5, TOGO 3-4, Weidevogels 3-2, Ons Eiland 4-2, Sportief 4-2. En wat van meer belang kan zijn, is het hoogste moyenne dat hij daar scoorde. Dat moyenne van 6.01 moet volstaan om te worden uitge nodigd voor het Nederlands kampioenschap ereklas, dat van 23 tot en met 26 oktober in het Zeeuws-Vlaamse Eede wordt gehouden. Zo eindigde de nationale ti telstrijd eerste klas naar te vredenheid voor De Bruijn. Vooral de kortste partij - te gen Rinie Kooy maakte hij de 125 caramboles in zes beurten vol - gaf hem veel voldoening. „Daar ben ik gelukkig mee. Dat was toch een bewijs dat ik het kan. Alleen was hier qua moyenne weinig eer te beha len. Zelden heb ik een titel strijd meegemaakt waar zo voor de punten geknokt werd. Het moyenne was bij de meeste deelnemers van onder geschikt belang, winst alleen telde. Met een meer positieve instelling van de overige deel nemers had er een veel hoger gemiddelde ingezeten. Maar ja, het is niet anders. Mogelijk kan ik in Eede in actie komen en daar het bewijs leveren dat ik het beter kan," aldus De Bruijn. Het kampioenschap begon redelijk voor hem. In de ope ningsronde klopte hij de latere kampioen en routinier Henk de Kleine. Het was voor De Kleine de enige verliespartij. De tweede partij tegen Johnny van der Stappen werd verlo ren, maar nog steeds hield hij een moyenne van 6.50 vast. Zelfs de 23 beurten die de winstparilj tegen Jac van Peer vergden, veroorzaakten wei nig verval in gemiddelde. Dat gebeurde wel in de vierde ronde tegen André Hoekstra. „Die verloor ik in 32 beurten en kwam op een totaal van 115 caramboles. Dat had ik nog niet eerder meegemaakt. De ballen rolden bijna van het biljart af, zover lagen ze uit elkaar." Herstel volgde in de vijfde ronde tegen Jan Kesse- laar, winst in 21 beurten, maar in de zesde ronde verloor hij van Hans Braaken in 17 beur ten en maakte hij 86 carambo les. De explosie volgde in de slotpartij. Die uitzonderlijk korte partij en doordat Braa ken een zwakke slotpartij speelde, brachten hem in de klassering nog naar een tweede plaats. De eindstand was (respec tievelijk aantal matchpunten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. H. de Kleine, Helmond 12-5.48-36; 2. Jean Paul de Bruijn, Sluiskil 8-6.01- 50; 3. H. Braaken, St.-Oeden- rode 8-5.72-34; 4. J. Kesselaar, Alkmaar 8-5.40-52; 5. R. Kooy, Westerland 8-5.37-49; 6. A. Hoekstra, Franeker 6-4.86-35; 7. J. van Peer, St.-Willebrord 4-4.33-35; 8. J. van der Stap pen, Waalwijk 2-4.68-37. SLUISKIL - Johnny Rottier en niemand anders verdiende de zege in het toernooi dat de Sluiskilse biljartvereniging SBC in het kader van het 20-jarige bestaan hield. Steeds had hij de meeste re gelmaat getoond en daarnaast ijzersterk gespeeld. Ook wipte hij twee favorieten in de per sonen van Louis Dallinga en Frits Bakker. Gegevens dus, die onderstrepen dat die titel dik verdiend bij Johnny Rot tier terecht kwam. Geen enkele maal kwam de speler van GBC uit Groenen dijk in de problemen. Steeds zegevierde hij met afgete kende cijfers, scoorde de kort ste partij (3 beurten tegen Dal linga) en de hoogste serie van 193. Eten bewijs dat de vorm optimaal is. Dat onderstreepte hij in de halve finale tegen Frits Bakker door de 250 ca ramboles in 6 beurten vol te maken - Bakker op 74 achter latend - en ook in de finale partij tegen Tonnie van Eten- ennaam. In die partij had Rot tier eveneens slechts 6 beurten nodig en met een slotserie van 137 leverde hij de beslissende slag. Tot dan toen was er sprake van een gelijk op gaande strijd, want Van Een- ennaam, die 100 caramboles moest maken, stond in die zesde beurt op een totaal van 63. Dat hij het beter kon dan in die partij liet hij even daar voor tegen Jac de Maat blij ken. Tijdens die halve finale partij maakte Van Eenen- naam de partij in 6 beurten uit De driebandenzege ging naar Bram de Kraker van De Molenbhoek uit Hoek. Ook daar was sprake van over macht, tenminste afgaande op het handicap-systeem dat ge hanteerd werd. De Kraker kwam ook nauwelijks in moeilijkheden. Hij won de halve finalepartij tegen Cor de Jonge in 44 beurten (18-11) en had in de finale weinig proble men met Benny Rammeloo: 18-14 in 34 beurten. De toer nooizege in het libre was voor SBC-speler Guljam Pladdet. In slechts 20 beurten klopte Pladdet tegenstander Walter Koemans met de klinkende cijfers 70-27. In de halve finale had Pladdet tegen Jan de Jonge 29 beurten nodig om de partij winnend af te kunnen sluiten jOe beste gereedschi J hobbyist, vakman en Splnvetd 31, Breda, Vervolg van pagirl „ZE ZIJN niet bij os peuterspeelzaal gewees lat durfden ze waarscl niet","zegt de leidster vf Zonnestraaltje' in Nietl men. „Maar ze zijn bij Iers thuis zelf op bez weest om te vragen Idnd een paar dagen men. Op een gegeven i bad ik nog maar drie 1 WESTERLAND - Jean Paul de Bruijn is op een eervolle tweede plaats geëindigd in het kampioenschap van Nederland eerste klas bandstoten groot biljart. Ge va Het college vindt houdsreserve enkele hoeve van het groot ciging wilde dat -na| om een huurverhog een forse overheidssl van de huren leiden. „Die kant zal het moeten," zegt wethoude^ A. Doorduyn van Terne „De totale reserve van del eniging is negatief, en je| de onderhoudsreserve nie bruiken voor dergelijk onderhoud," zo verklaar de weigering van B en mee te werken. Hij weet) in die houding gesteund het ministerie van volksh| vesting. Met de huurders is het| istuur van de woningbouv eniging 'zeer teleurgestelcj de weigering van de geme die zich overigens al aftekc tijdens het overleg van v jaar. Hoewel de verenii daarop de plannen aanp werd de gemeente niet të 1 Het nieuwe schip van SU

de Stem | 1986 | | pagina 8