Remise in schaaktweekamp Jacky 1 KRAPPi Feyenoord onder druk Interesse voor Bayern - PSV zeer gering McEnroe en Lendl naar Antwerpen GTI haalt fors uit Aanhangwagen nodig? AJAX-COACH JOHAN CRUIJFF: Van Basten trekt boetekleed aan Buitenlandse versterking voor Ajax Miihren weer fit Tuchtcommissie houdt zich bezig met uitspraken van Kraay sr. Balestieri verongelukt Zuid-Korea wint in hockeyfïnale van Pakistan UITSLAGEN Ook Gullit mee naar München LOTTO SPORT IN 'T KORT DlfisïïAG 30 SEP EERSTE ZEEUW Dan eerst naar de specialist [evens verhuur LENINGRAD (Rtr/AFP) - Gestoken in een nieuw, licht grijs kostuum heeft Gari Kas parov een einde gemaakt aan de reeks nederlagen in de tweekamp om de wereldtitel tegen Anatoli Karpov. De twintigste partij eindigde bij de 22ste zet, op voorstel van de titelhouder, in remise. Hier door werd de stand met hoog uit nog vier partijen te spelen 10-10. Morgen volgt de 21ste partij. Bij het betreden van de speelzaal kreeg de 23-jarige Kasparov een beleefd ap plausje. Met zijn nieuwe pak hield hij een gewoonte van de schakers in stand: andere kle ren aan na een nederlaag. De 35-jarige Karpov, die zijn stu dententijd in Leningrad door bracht, werd luider aange moedigd. In de twintigste partij koos Kasparov voor een verras sende opening met g3 bij de derde zet. Het was een uitno diging aan Karpov de Cata laanse opening te spelen. Vol gens experts is dat voor zowel wit als zwart een subtiel en moeilijk spel. Kasparov had alleen in het begin licht voor deel. Het was niet genoeg om naar de overwinning door te drukken. Bij de 21ste zet, na drie uur en tien minuten, bood hij remise aan, hetgeen door Karpov werd geaccepteerd. Het zettenverloop van de twintigste par tij was als volgt: wit: Kasparov zwart: Karpov 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6,3. g2-g3 d7- d5, 4. Lfl-g2 Lf8-e7, 5. Pgl-f3 0-0, 6. 0-0 d5xc4, 7. Ddl-c2 a7-aö, 8. Dc2xc4 b7-b5, 9. Dc4-c2 Lc8-b7, 10. Lcl-g5 Pb8-d7, 11. Lg5x£6 Pd7xf6, 12. Pbl-d2 Ta8-c8, 13. Pd2-b3 c7-c5,14. d4xc5 Lb7-d5,15. Tfl-dl Ld5xb3, 16. Dc2xb3 Dd8-c7, 17. a2-a4 Dc7xc5,18. a4xb5 a6xb5,19. Pf3-d4 b5-b4, 20. e2-e3 Tf8-d8,21. Tdl-d2 Dc5-b6; remi se. De tweekamp wordt morgen voortgezet met de 21ste partij. De twaalfde partij van de schaaktweekamp tussen An drei Sokolov en Arthur Joe- soepov is gisteren uitgesteld. Het verzoek werd ingediend door Joesoepov, die hiermee zijn tweede en laatste time out opnam. In de finale van het kandidatentoernooi, die over veertien partijen gaat, leidt Joesoepov met 6 tegen 5. 'Van Basten niet seharn genoeg' Door Ted van Leeuwen MSTERDAM - Ajax is gistermiddag in Schevingen in afzondering gegaan. De frisse zeewind, drie trainingen en een aan tal gesprekken moeten de spelers van de bekerwinnaar in de juiste stemming bren gen voor de Europacup-wedstrijd tegen het Turkse Bursaspor. Ofschoon Ajax al met 2-0 voorstaat, wil Cruijff niets aan het toeval overlaten. Bovendien wil de technisch directeur Van Basten en in mindere mate Van 't Schip weer in het gareel brengen. Sterspeler Van Basten uitte aan het begin van dit seizoen kritiek op de werk wijze en het aankoopbeleid van Cruijff, flirtte publieke lijk met Italiaanse clubs, maar kan thans niet op aan sprekende optredens in de lopende competitie wijzen. In de afgelopen week faalde een lui spelende Van Basten nadrukkelijk tegen Roda JC en Veendam en werd, net als Van 't Schip, in de laatste wedstrijd zelfs vervangen. Immuun Cruijff, die gisteren brak met zijn traditie 'nooit over spelers te praten', vreest dat Van Basten immuun gewor den is voor zijn goed be doelde woorden. Cruijff „Ik geloof niet in bewuste sabo tage. Marco gaat niet het veld in met de gedachte er met de pet naar te gooien. Hij is gewoon niet alert ge noeg. Er is veel gebeurd rond die jongen. Europese topscorer geworden, buiten landse interesse. Hoe echter ga je daarmee om. Het pro bleem is dat Marco dénkt dat hij het goed doet. Hij meent écht dat hij hard werkt. Dat komt omdat hij vier jaar bij Ajax speelt en Van onze sportredactie AMSTERDAM - Marco van Basten, zondag na het duel tegen Veendam zich nog van geen kwaad bewust, trok gis teren het boetekleed aan naar aanleiding van zijn meest recente optreden. „Het is gemakzucht geweest. Als coach had ik net als Cruijff ook een wissel toegepast. Ik heb niet hard genoeg ge werkt. Dat kan niet in Italië, zeg je. In Nederland ook niet, blijkt nu. Ik kan me zo'n houding als aanvoerder ook niet permitteren. De inzet was inderdaad minder. Ik ga mijn leven beteren. Alleen merk ik wel op, dat in Ne derland na een goede presta tie, zoals tegen PSV, er nau welijks aandacht voor je is, terwijl nu de tv-ploegen op het trainingsveld staan om te filmen of ik wel hard genoeg werk", aldus Van Basten, die als laatste de bus inging voor het driedaagse trainings kamp in Scheveningen. in die tijd alleen maar schouderklopjes gehad heeft". „Zijn probleem is dat zijn shirt niet nat wordt. Ik zeg tegen hem: je werkt niet. Hij zegt: ik werk wél - niets kwaadaardigs, hij is daar van overtuigd - en dan heb je een pat-stelling. Ik zal als voorbeeld een paar details geven, want op dit niveau praat je alleen nog maar over details. Kijk eens hoe vaak hij uitglijdt bij onver wachte situaties. Hoe zelden hij reageert als een keeper een bal loslaat. Het gaat me niet eens om een gemiste kans, maar om het feit dat hij op bepaalde momenten überhaupt niet reageert. Dat betekent dat hij niet goed geconcentreerd is. Hij staat ook te veel rechtop in het veld, is dus niet scherp ge noeg. Ik wil niet dat hij als een bezetene over het veld gaat rennen, maar dat hij op het juiste moment attent is. Het gaat namelijk om die momenten". Dom Sommige medespelers verdenken Van Basten er van dat hij zich spaart voor het komend seizoen, wan neer hij in Italië aan de slag kan. Cruijff: „Als dat zo is, zou dat zeer dom zijn. Ik kan uit ervaring spreken. Het is zo dat in het buitenland al tijd gereageerd wordt op de laatste berichten. Zijn die slecht, dan gaat de transfer niet door, voor-contract of niet. Daar wordt dan wel wat op gevonden. Bovendien is de kans dat je geblesseerd raakt erg groot wanneer je niet geconcentreerd bent. Ik geloof dan ook niet in kwade wil. Het is een logische fase voor een speler van 21 jaar. Hij moet daar doorheen, ik wil hem daarbij helpen". „Hij denkt alles te weten, maar dat is niet zo. Ik pro beer hem al vanaf de eerste training op 9 juli op te jut ten, zoals ik dat met Vanen burg ook geprobeerd heb. Helaas lijkt Gerald het bij PSV ook niet te redden. Het gaat me er niet om dat ik ge lijk krijg, want ik hoop echt dat Vanenburg het redt. Hij heeft veel capaciteiten, maar wil zijn fouten niet zien. Als 'Vaantje' het niet Johan Cruyff: 'Persoonlijk ben ik een tegenstander nan het systeem met twee cen trumspitsen'. -FOTO ANP redt, ligt het aan hemzelf. Want ook bij hem gaat het slechts om details". „Ik heb het met Van Bas ten wel zien aankomen. Al- Van onze sportredactie AMSTERDAM - Ajax hoopt over twee weken de Austra lische international Mark Petersen en de Finse interna tional Petri Tianen te con tracteren. Petersen, die een Neder lands paspoort heeft, is een aanvaller, Tianen een mid denvelder, die bij Kuusysi Lahti speelt. Volgens vice- voorzitter Van Eijden 'klop pen de nationaliteiten, maar niet de namen'. tijd waren er excuses en die gingen altijd over anderen. Daaraan kun je ook zien dat het een kwestie van leeftijd is. Alleen, ze pikken het wel langzaam op. Toch zie ik de toekomst redelijk optimis tisch in. Van Basten is een goede speler. Een grote? Nee, kan ook niet op deze leeftijd, maar hij kan het wel wor den". Weerstand „Hij moet leren voelen dat je op dit niveau niet kunt verslappen, nooit. Toen ik 12 was, speelde ik tegen jon gens van 15, toen ik 15 was tegen jongens van 19. De weerstand was groot. Deze gasten vallen op het veld in slaap, ze kunnen het lopend af. Het sociale klimaat in Nederland is geen prestatie klimaat. Ik probeer daarin verandering te brengen. Op twee na, (Boeve en Ophof - red.) van wie de contracten doorliepen, is het inkomen van de spelers bij ons niet van salarissen, maar van de premies afhankelijk. Dat is ook de reden dat Ronald Koeman bij ons is wegge gaan. Zijn vertrek is mijn schuld. Als de club op zijn salariseisen was ingegaan, was het contract al heel Van onze sportredactie AMSTERDAM - Arnold Mühren, de laatste weken de grote afwezige op het mid denveld van Ajax, is weer fit voor het Europa-Cupduel van woensdag in Amsterdam tegen Bursaspor. De 35-ja- rige linkermiddenvelder trainde maandagmorgen voor het eerst weer met de A- selectie. vroeg rondgekomen. Maar ik wilde niet. Nergens raak je een speler beter dan in zijn portemonnee. Ze moe ten eerst een klap gehad hebben, willen ze iets voe len". De prestaties van Aaron Winter lijken Cruijff onge lijk te geven. In zijn tweede jaar bij Ajax is hij al op weg naar een basisplaats. Cruijff: „Winter komt uit de regionale jeugd van Lely stad, met louter slechte spe lers om zich heen. Hij moest dus veel doen. Zondag kwa men we laat terug uit Veen dam, Winter (die geen auto heeft - red.) kon nog net de lijnbus naar huis halen. Vanmorgen zat hij alweer om half acht in die bus om hier op tijd voor de training te zijn. Het is geen toeval dat hij snel doorkomt". Karakter Van Basten heeft laten weten niet samen met Bos man in het centrum te wil len spelen. Na een wedstrijd van het Nederlands elftal in Praag verklaarde hij zelfs niet met Kieft in één cen trum te kunnen spelen. Van Basten, zo zeggen zijn colle ga's, 'vermoordt' zijn con current/ medespeler. Cruijff: „Dat Van Basten Bosman zou vermoorden om zijn positie veilig te stellen, is een uitermate gunstige karaktertrek voor een voet baller. Alleen al daarom denk ik dat hij ver kan ko men. Bosman staat bij mij op het middenveld, maar louter op papier. Hij komt op die positie vaak genoeg voor het doel. Persoonlijk ben ik een tegenstander van het systeem met twee centrum spitsen. Je geeft dan te veel ruimte weg. De spitsen staan te ver weg, bij balver lies moeten ze te veel meters afleggen. Anderen (o.a. bondscaoch Michels - red.) denken daar anders over ja, dat moeten zij weten". „Of ik met iemand goed kan opschieten speelt geen rol. Ik heb bij Ajax een taak uit te voeren. Dan ga je niet iemand opstellen, omdat hij je vriend is of eruit gooien, omdat je een hekel aan hem hebt. Zodra Van Basten of Van 't Schip, met wie ik meer clementie heb, omdat hij twee jaar niet gespeeld heeft, niet meer presteren, gaan ze eruit. Onvervang baar? Niemand is dat. Als Van Basten gaat, komt er een ander. Misschien een iets mindere, maar daaraan kun je je elftal aanpassen. En dat hij vervelend is? Ach, als ik de verhalen van vroe ger hoor, moet ik constate ren dat ik op die leeftijd ook een heel vervelend mannetje was". MÜNCHEN (ANP) - De penningmeester van Bayern Munchen zal van de ontmoeting met PSV niet rijk worden. De be langstelling voor de tweede wedstrijd tussen beide teams voor het toer nooi om de Europacup voor landskampioenen is ge ring. Verwacht wordt dat het Olympisch Stadion, dat een capaciteit van 78.000 plaatsen heeft, uiterst spaarzaam zal zijn bezet. Vooralsnog zijn de 'Mün- chener Oktoberfeste', die deze week hun hoogtepunt bereiken, een grote con current voor de tweestrijd, waarin, zo meent heel Beieren, in feite de beslis sing al gevallen is. Even heeft het er naar uitgezien dat Bayern woensdagavond de steun van Reinhold Mathy, de maker van de twee doel punten in Eindhoven, zou moeten missen. De Beierse spits werd zaterdag onwel en kwam in het ziekenhuis terecht. Gevreesd werd dat hij voor enige tijd zou zijn uitgeschakeld. Een me disch onderzoek wees uit dat er sprake was van een virusinfectie, die invloed had op de spijsvertering. Hij wordt behandeld met vitamine-preparaten. Zon dag, zo verklaarde de club leiding, was hij echter weer fit, zodat trainer Udo Lattek voor komende woensdag een beroep op hem kan doen. Toch is ook Udo Lattek niet zonder zorgen. Hij kan niet beschikken over Die ter Höness, die tien dagen geleden een jukbeenbreuk opliep in de wedstrijd te gen Borussia Mön- chengladbach. Voorts kon Klaus Augenthaler zater dag tegen Werder Bremen zijn heupblessure alleen maar vergeten na pijnstil lende injecties. Augentha ler heeft een aanbieding van Roma. Zijn clubliefde is echter groter dan zijn geldzucht, zodat hij waar schijnlijk zal blijven. Van onze sportredactie EINDHOVEN - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft Hans Kraay sr. ter verant woording geroepen voor de ti rade, die de technisch mana ger van PSV aan de vooravond van het eerste Europacup- treffen met Bayern München heeft gehouden. Kraay nam toen zijn selectiegroep stevig op de korrel. Hij betichtte Ne derlandse voetballers in het algemeen en een groot deel van de PSV'ers in het bijzon der van grote laksheid en een onprofessionele houding. Kraay zei ondermeer het vreemd te vinden, dat zijn centrale verdedigers nog steeds onbeschadigd door het leven gaan. „Ze hebben al hun voortanden nog, hun wenk brauwen zijn heel en hun neu zen staan geheel recht", sprak de technisch manager enigs zins spottend. Met name die passage uit zijn betoog, dat vooral bedoeld leek om de PSV'ers op te pep pen voor het duel tegen Bayern, schoot bij de leden van de tuchtcommissie in het verkeerde keelgat. „Ik kreeg een brief met de vraag of ik mijn woorden van toen wilde toelichten", aldus Kraay gis termiddag op het trainings complex De Herdgang in Eindhoven. „Ik heb maar te rug geschreven, dat ze hun eigen brief eens in een helder der daglicht moeten plaatsen. Ik begrijp er niks van. Heb ik dan iets miszegd? Ik had het toch over mijn eigen spelers. Ik kan de tuchtcommissie niet volgen. Wat valt er uit te leg gen? Ik leg niks uit". De voetbaltak van de fami lie Kraay onderhoudt 'innige' contacten met de tuchtcom missie van de KNVB, want ook Kraay junior staat in de belangstelling van dat orgaan. De Helmond Sport-speler, die zaterdagavond in Breda tegen NAC van scheidsrechter Eg- bertzen een rode kaart kreeg, heeft vaart laten zetten achter zijn strafzaak. „De zaak wordt waarschijnlijk deze week al, op donderdagavond, behan deld. Dat gebeurt mondeling. Niet onhandig, want er valt wel het een en ander uit te leg gen", meldde Kraay. Door Gerard Hachmang ROTTERDAM - Rinus Israel en zijn manschappen staan onder zware druk. Het bestuur van Feyenoord heeft min of meer geëist dat het elftal mor genavond in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-cup het Hongaarse Pees dient uit te schakelen. Voorzitter Gerard Kerkum ziet een dergelijk succes als een ideale basis om te gaan onderhandelen met sponsors, die zijn club van de nodige fi nanciën moeten voorzien. „Het is nu eenmaal een ge geven dat je beter vanuit een sterke dan een zwakke positie aan de tafel kunt gaan zitten", aldus de praeses van de Rot terdamse vereniging. „Boven dien is het bereiken van de tweede ronde essentieel om aan de goede kant van de be groting te komen". Rinus Israel is bepaald niet gelukkig met de uitspraken van zijn voorzitter. Hoewel hij zich goed bewust is van het feit dat bij een club als Feyen oord andere maatstaven gel den dan bij zijn vorige werk gever FC Den Bosch, ziet hij de uitlatingen van Kerkum toch als een extra belasting op de spelersgroep. „De extra prikkel om te presteren moet van de trainer komen", is zijn mening. „Die is daar verantwoordelijk voor. Ik heb daar inmiddels bij Feyenoord mee leren leven. Gelukkig heb ik nog steeds geen last van slapeloze nach ten. Maar het is wel zo dat je als trainer wordt beoordeeld op allerlei kleine dingen, die je niet in de hand hebt. Het gaat er primair om dat je over de nodige kwaliteit in je elftal beschikt. En die is bij Feyen oord aanwezig". De meeste spelers hebben de afgelopen week van de daken geschreeuwd dat ze in de re turn tegen Pees, waarin een 1- 0-achterstand moet worden omgebogen in een overwin ning met tenminste twee doel punten verschil, bereid zijn om tot het uiterste te gaan. Maar Feyenoord hinkt op twee gedachten. De tegenstan der mag dan bepaald geen meester genoemd worden in het maken van doelpunten, de kunst om treffers te voorko- RIO DE JANEIRO (Reuter) - De Braziliaanse coureur Nel son Balestieri is zondag ver ongelukt tijdens een officieuze training voor een motorrace in Rio de Janeiro. SEOEL (Rtr) - Zuid-Korea heeft tijdens de Aziatische Spelen het hockey-toernooi gewonnen. Het gastland won in de finale verrassend van Pakistan met 2-1. WK volleybal voor heren In Toulouse en Nantes Uitslagen eerste dag halve finales Groep 1: Bulgarije - Italië 3-0 (15-4, 15- 10, 15-12), Brazilië - China 3-1 (12-15, 15- 6, 15-7, 15-4), Frankrijk - Tsjechoslowa- kije 3-0 (15-10,15-13,15-6). Stand: 1. Frankrijk 3-6, 2. Brazilië 3-6, 3. Bulgarije 3-5,4 Italië 3-4, 5. China 3-3, 6. Tsjechoslowakije 3-3. Groep 2: Verenigde Staten - Polen 3-0 (15-12,15-13,15-11), Sovjetunie - Japan 3- 0 (16-14,15-5,15-10), Cuba - Argentinië 3- 2(15-17,15-4,15-12,7-15,15-13). Stand: 1. Sovjet-Unie en Verenigde Sta ten 3-6, 3. Cuba 3-5, 4. Argentinië 3-4, 5. Japan en Polen 3-3. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Ondanks zijn schorsing reist Ruud Gullit vandaag met PSV mee naar München. De wedstrijd van morgen is de laatste van de vier wedstrijden schorsing, die hij kreeg voor zijn slechts door scheidsrechter Snoddy waar genomen vuistslag in het Europacup-duel met Avenir Beggen. „We hebben Ruud er graag bij. Hij traint ook gewoon mee in München. Zijn aanwezig heid heeft misschien wel een positief effect op de groep. We mobiliseren alle krachten om toch een goed resultaat weg te zetten tegen Bayern", aldus technisch manager Hans Kraay. Alleen Thoresen en Gullit zijn morgenavond niet be schikbaar. De overige PSV'ers zijn gisteren geheel fit bevon den. Ook reserve-doelman Pim Doesburg, die een week lang last had van rugklachten, kan ineezet worden. men blijken de Hongaren meer dan voortreffelijk onder de knie te hebben. „Ja, en dat is natuurlijk een probleem", zegt Rinus Israel, „Willen we verder komen, dan zullen we moeten scoren. We zijn dan ook verplicht de no dige risico's te nemen, maat daar staat tegenover dat we defensief op onze hoede moe ten zijn. We kunnen het ons niet veroorloven om vanaf de eerste minuut als gekken te, keer te gaan. Eén doelpunt te gen kan fatale gevolgen heb ben". Feyenoord zal morgenavond in dezelfde opstelling van start gaan als waarmee PSV met 0- 0 werd bedwongen. Dat bete kent dat Henk Duut (ziek en liesblesssure) op het appèl ont breekt. André Hoekstra, die zondag een ribblessure opliep, kan wel in actie komen. De vermoedelijke opstellingen: FEYENOORD: Hiele; Hoekstra, Troost, Van Herpen en Wijnstekers; Molenaar, Been en Heus; Hofman, Elstrup en Ta- hamata. PECS: Bodnar; Konya, Marton, Roth Brezniczky; Turi, Megyeri, Berczi en Do. banyLovasz en Meszaros. Scheidsrechter: Hill (Engeland). BRUSSEL (Rtr) - Ivan Lendl en John McEnroe zijn de meest opvallende deelnemers aan het exclusieve tennistoer nooi van Antwerpen, dat op 3 november van start gaat. De Tsjechoslowaak won dit toernooi vorig jaar voor de derde achtereenvolgende keer, waardoor de nummer één van de wereldranglijst de hoofd prijs, het met diamanten be zette tennisracket met een waarde van ruim één miljoen gulden, definitief tot zijn be zittingen kon rekenen. John McEnroe heeft zijn tweede toernooizege geboekt na de pauze van zeven maan den, die hij in het internatio nale tenniscircuit had geno men. De 27-jarige Amerikaan versloeg zijn zeven jaar oudere landgenoot Jimmy Connors in de finale van he Grand Prix-toernooi van San Francisco. Dat deed McEnroe in een partijdie voornamelijk van de baseline werd ge speeld: 7-6 (8-6), 6-3. Met zijn partner Peter Fle ming won McEnroe ook hel dubbelspel. Het duo versloeg de ook uit de Verenigde Staten komende DePalmer en Don nelly met 6-4, 7-6 (7-2). Pam Shriver staat bekeni als dubbelspelpartner van Martina Navratilova. Dat zij in het individuele wereldklas sement niet voor niets vijfde staat, bewees zij zondag in het tennistoernooi van San Diego, In drie sets versloeg de Ameri kaanse in de finale haar land genote Bonnie Gadusek: 6-4, 4-6,6-2. Nog voordat één partij was gespeeld bij de open Neder landse tenniskampioenschap pen voor dames in Nieuw- Loosdrecht, was het Neder landse speelsterscontingent gereduceerd van drie tot twee. Hellas ter Riet moest wegens een infectie afzeggen. Katarina Lundqvist werd gisteren uitgeschakeld in de eerste ronde. De als derde plaatste Zweedse verloor in drie sets (3-6, 6-2, 6-7 (5-7) van Anne de Vries uit België, die de kwalificatierondenhad overleefd. Uitslagen: Anne de Vries (Bel) - Kata rina Lundqvist 6-3, 2-6, 7-6 (7-5), Ral- faela Reggi (Ita) - Pascale Paradis (Fra)j 7-5, 6-1, Regina Marscova (Tsj) - Molly van Nostrand (VSt) 6-4, 6-2, Christiane Jolissaint (Fra) - Eva Bartos-Cserep) (Zwi) 6-4, 6-7 (13-15), 6-1, Carina Suire (Fra) - Eva Krappel (Zwi) 6-7 (2-7), 7-5 6-1. LOTTO 39: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 3 winnaars ontvangen elk bruto f. 100.000,00; derde prijs: 101 deelnemers f 2.505,00; vierde prijs: 5.144 deelne mers f. 49,10; vijfde prijs: 78.247 deelnemers f. 5,00; TOTO 39: eerste prijs: 6 winnaars ontvangen f. 14.348,50; tweede prijs: 93 deelnemers f. 204,10; derde prijs: 904 deelnemers f. 52,50. TOTO-GELIJK 39: eerste prijs geen winnaar; tweede prijs: 2 win naars ontvangen f. 212,90; derde prijs: 10 spelers 112,00; vierde prijs1 494 spelers f6,80. Zeilen EEN GEDWONGEN rust pauze van vijf maanden is niet fnuikend geweest voor de prestaties van Henneke Stave- nuiter en Tonnie Vermeulen Nederlands beste duo in de 470-klasse, dat wegens een zie kenhuis-opname van Ver meulen dit seizoen nauwelijks in actie kwam, sloot maandag de wereldtitelstrijd in Salou af met de derde plaats. Van onze motorspartmedewe TERNEU-ZEN - Voor verrassing in de BLB- torcross te Strijpen zor Jean Pierre de Bleyser Heikant. Het achteriigge seizoen fungerend als subtopper, vond De Ble. het deze keer de hoogste om ook eens op het voo plan te treden. Na een indrukwekke inhaalrace in de eerste m che van de 250 ce-klas ji ren finishte hij op de z - plaats. In de tweede man overtrof hij zichzelf. G uit de startblokken geko domineerde hij het kop beuren en trok de eer Rapi Van onze hd TERNEUZEN - De d( Rapide en Olympia ij zege vaor Rapide geëil De heren van Rapide I behaalden een punt bijl Olympia verloren verdiea De Goes-teams waren sul cesvol. De heren wonnen va Barendrecht en de dames blé ken in de derby tegen MiddejJ burg te sterk voor de hoofdsti lingen. Derde klas dames: RAPIDE OLYMPIA 2-1 - Rapid startte sterk en nam na minuten de leiding door ee| doelpunt van Sylvia de Bak ker. Rapide kreeg nog twd grote kansen, maar die blevej Van onze sportmedewerker HULST - In de Hulsterse zaal voetbalcompetitie haalde he| team van GTI fors uit teg opponent De Snor. Met 8-0 won GTI dat duel] De overige wedstrijden in dezJ eerste klasse van de HuZaVq moesten met minder trefferq genoegen nemen. The Movies kwam uit op vier treffers, terwijl tegen-1 stander Storm op twee rakel knallen bleef steken. Vervaet[ won eveneens. Met 3-2 bleef het baas over Zilveren Kruis. Neekermann en Pierrot deel den de buit via een 1-1 gelijk spel. Door het wegvallen van een speelavond Weef het aan tal duels in Hulst beperkt. PATRICK TOLHOEK uit Yerseke werd winnaar van een wedstrijd voor amateurs in Viersen (West-Duitsland). WILLEM JAN VAN LOEN- HOUT reed enige ronden met KA-REL VAN GOETHEM uit Kloosterzande voorop, maar laatsgenoemdë moest door een lekke band afhaken. VAN LOENHOUT uit Nieuw-Vos- semeer werd vierde. KEES VLEUGEL uit Wemeldinge kwam als negende over de streep. TONNIE MOONEN uit 's- Hserenhoek werd in Viersen zevende bij de junioren. WIL FRED GEUS eindigde er als aehitste. MARCEL R'EMIJN uit Wil- hetminadorp reikte naar een tweede plaats bij de junioren in Sleidinge en klasseerde zich als achtste in Mialdegem. Van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Een schot in de roos. De eerste Zeeuwse strandcross op het boulevard- strand in V-Hssingen, die van de KNMV een regionaal ka rakter moest dragen, overtrof qua belangstelling alle ver wachtingen. Schattingen die uiteen lie pen van de tien tot twintigdui zend bezoekers, waren niet zo maar uit de lucht gegrepen. De boulevard was een gigantische tribune, waar de mensen tot vijf rijen dik de strijd op het strand probeerden te volgen. Het bestuur van MSV De Uitlaat had gerekend op vier vijfduizend bezoekers en had de strandcross eigenlijk als een eenmalig evenement inge schat. „Maar met dit resultaat Öjn we bijna verplicht, zowel pan de toeschouwers als aan dé crossejs zelf, om dit op nieuw te organiseren," aldus -ft

de Stem | 1986 | | pagina 6