Peuterspeelzalen vragen meer geld SCHIETINGEN VREES VOOR UITTOCHT NAAR BELGIË Lustrumavond over Rolling Stones in De Watergeus Reddingsbrigades hielden zwemwedstrijden CITROËN^ DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND Weinig vogels bij vogelkeuring De Maayer wint eerste superstar wedstrijd Optreden van Dan H in Hervormde kerk Hulst Koffieconcert in Clinge een succes Yr edesactie in Oostburg Plaatselijk nieuws Hulst /leikant Sint-Jansteen Zandstraat Diekentoer motorclub Zeeuwsch- Ylaanderen Nieuwe ZYU- cursussen Internationale beurs van poststukken W. DE BLOCK WISSE B.V. Plaatselijk nieuws Axel Ossenisse Graauw Hulst Hengstdijk Clinge T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HULST - Het voornemen van B en W van Hulst om de peuterspeelzalen buiten de bezui nigingswoede te houden is niet voldoende. De gemeente moet de subsidie voor kinderop vangvoorzieningen verhogen. Het bestuur van de peuterspeelzaal het Bijennest uit Clinge schrijft dat in een brief aan B en W en de gemeenteraad. Door de maatregel van mi nister Deetman om 4-jarigen niet tussentijds tot het basis onderwijs toe te laten, aldus het bestuur, dreigt de peuter zaal als buffer te moeten die nen voor de opvang van deze kleuters. En dat, terwijl het benodigde en gekwalificeerde personeel ontbreekt en accom modatie en materiaal ontoe reikend zijn. Het bestuur wijst erop dat door deze situatie meer ouders zullen besluiten hun kind in het Belgische Klinge op school te doen. Voor de plaatselijke basisschool kan dat betekenen dat de kinderen in België blij ven 'hangen' en dat daarmee de werkgelegenheid op de ba sisschool wordt bedreigd. Door de uittocht naar België, zo meent het bestuur nog, wor den de eigen culturele waar den binnen de dorpsgemeen schap 'nu zeer snel aangevre ten'. Bovendien bestaat de vrees dat de 'toch al hopeloze financiële situatie van onze peuterspeelzaal nog meer zal verslechteren'. Het Bijennest wil dan ook zo snel mogelijk een overleg over het beleid voor de kinderop vang in de komende jaren. Een gelijksoortige brief is op het stadhuis ook binnengevallen van de Hulster peuterzaal De Robbedoes. Verwacht wordt dat ook de rest zal volgen. Tij dens de laatste raadsvergade ring vroeg het raadlid J. van Dorsselaer (lijst Clinge voor Algemeen Belang) al aandacht voor de situatie van de Clingse peuterzaal. „We hebben de laatste jaren een goede naam opgebouwd", zegt een van de leidsters, „waardoor we flink wat kin deren uit het dorp kregen. Nu dreigen ze weer naar België te vertrekken". Toen de plannen van Deetman bekend werden stapten al meteen twee peu- Van onze correspondent CLINGE - De drie samenwer kende vogelverenigingen uit Hulst, Kloosterzande en Clinge hielden in zaal De Troubadour te Clinge een vo gelkeuring, waarvoor weinig belangstelling bestond. In to taal waren er maar 44 vogels, 26 kanaries en 18 tropische vo gels. De vogels werden gekeurd door erkende keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers A. Kools uit Zuidzande voor kanaries en Rik Kint uit Koewacht voor tropische vogels. Er waren zes inzenders van de verenigingen uit Clinge en Hulst. De beste kanarie was van Th. de Cock en de beste tropische vogel van W. Goossens. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Met een ver schil van negentien punten bleef De Maayer tijdens de Superstar 1986 afgelopen za terdag de Tovak ploeg voor. Na een tweede, een vierde en een eerste plaats in de ver schillende proeven had de ploeg 243 punten verzameld, Tovak werd tweede met 262, Dartclub derde met 310. In het individueel klasse ment bij de heren eindigde G. de Maayer met 8 punten op de eerste plaats. Bij de dames won B. Poppe met 67 punten. Superstar 1986, georganiseerd door de Wielersportvereniging Koewacht, in samenwerking rmet Carnavalsvereniging De Kloddezakken, wordt op vier wedstrijddagen afgewerkt. De tweede wedstrijd vindt op za terdag 11 oktober plaats. ters op naar België. „We heb ben al eens voorzichtig bij verschillende moeders gepolst, maar er zijn er heel wat die erover denken hun kind naar De Klinge te brengen. Veel ouders hebben er toch op gere kend dat hun kind naar de ba sisschool zou gaan als het vier wordt. Bovendien, de peuter zaal kost 4 gulden per ochtend en dat kan toch flink oplopen. De ouders vinden dat het hier wel beter is, maar een paar meter over de grens is het gra tis en ze zijn de kinderen een hele dag kwijt, Daar kunnen wij niet tegen concurreren". Uittocht De vrees voor de 'uittocht' is ook sterk aanwezig in Nieuw- Namen. Daar bezoeken nu 9 peuters 'Het Zonnestraaltje'. „Maar het konden er best een stuk of 14 zijn", zegt de leid ster. „Maar er trekken er veel naar Kieldrecht". Ze denkt niet dat de peuterzaal als buf fer gaat dienen voor kleuters die nog niet op de basisschool kunnen. „Wie wil er nu z'n kind van 4% jaar op een peu terspeelzaal. We verwachten dat ze eerder naar België zul len gaan. Als dat gebeurt is dat voor ons funest. Ik denk dat we de zaak wel kunnen sluiten als er straks nog een stuk of vier overblijven. Daar kan een peuterzaal niet op draaien". Geronseld De peuterspeelzaal De Wie- Vnelhoek in Sint-Jansteen ligt wat verder van de grens, maar kampt ook met 'buitenlandse' concurrentie. „Er zijn zeker al een stuk of acht peuters naar België getrokken", weet secre taris H. van Dorsselaer. De wachtlijst van ongeveer tien kinderen is dan ook al flink geslonken. Omdat straks ook een stel 4-jarigen nog een poos blijven, wordt verwacht dat de lijst tot zo'n 20 kinderen zal oplopen. „Of ze gaan naar Bel gië. Ik heb horen zeggen dat er op Sint-Jansteen ook al geron seld wordt". Uitbreiding van het aantal uren om de wacht lijst weg te werken, kan niet, vanwege het gebrek aan fi nanciën. „We kunnen op een ochtend maar maximaal 20 kinderen hebben, tenminste als het brave zijn. Anders is ook dat teveel". Weinig last met de grenspe- rikelen heeft de peuterspeel zaal De Robbedoes in Hulst. Wel kampt men daar met een wachtlijst van ongeveer 30 kinderen. „We willen wel uit breiden met middaggroepen voor de oudere kinderen", zegt secretaresse mevrouw C. van Ommen. „Want een kind van 4 jaar kun je niet zo goed laten spelen met een ukje van 2". Door de maatregel van Deet man verwacht ze dat zo'n 30 kleuters die naar de basis school zouden gaan nu blijven. „Tel daarbij de 30 op de wachtlijst plus dat we het ko mend half jaar nog eens 20 nieuwe aanmeldingen ver wachten, dan staan we toch voor grote problemen". Daarbij komt nog dat de peuterspeelzalen niet zijn in gesteld op 4-jarigen. Er is bij voorbeeld geen spelmateriaal voor deze kinderen aanwezig. Verschillende peuterspeelza len zijn al in overleg getreden met de basisscholen, of wel licht daar wat spulletjes ge leend kunnen worden. HULST - In de Hervormde Kerk aan de Houtmarkt in Hulst vindt woensdag 1 okto ber een bijzonder optreden plaats. De organisatie is in handen van de Hervormde jeugdgroe pen Hontenisse en Hulst. Zij verzekerden zich van de me dewerking van Dan H uit de Verenigde Staten. Hij brengt muziek met een eigen sound en een religieuze achtergrond. Het optreden begint om 19.30 uur. Van onse correspondent CLINGE - De fanfare Wel doen door Vermaak heeft in gemeenschapscentrum Mal- pertuus een koffieconcert gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. De fanfare Eendracht Maakt Macht uit Koewacht trad hierbij op als gast Alle te spelen nummers werden aangekondigd door lady speaker R. de Burger-van Dorsselaer. Het concert werd geopend met de mars Die Burgwa- che, waarna vier nummers gespeeld werden: Babyface, Evergreen grüsse, Apache en Dance with the Saragossa Band. Met de mars Long Street Dixy werd het eerste gedeelte afgesloten. Na de pauze opende Wel doen door Vermaak met de mars Young Recruit. Ver volgens werden de con- courswerken Canadian Im pressions en To a Princess gespeeld van respectievelijk de Belgische componisten Jan Seghers en Guy Duyck. Deze beide nummers wor den door de fanfare Wel doen Door Vermaak ook ge speeld op het muziekcon cours te Heyst-op-den-Berg in België op 12 oktober. Tot slot speelde Weldoen Door Vermaak nog de mars Pun chinello. OOSTBRURG- In het kader van de actie 'Miljoenen minu ten voor vrede' komt op 3 ok tober een dubbeldekker-actie bus naar Oostburg, die gepar keerd wordt voor het multi functioneel centrum 'Den Hoekzak'. In de bus is een ten toonstelling over vrede en op de bovenverdieping een diare portage en een meditatieruim te. In 'Den Hoekzak' wordt door een van de busleden een lezing gehouden over positieve gedachten en gebed. Verder spreekt Armando Acosta over meditatie en vrede, niet alleen als tegenstelling van oorlog, maar in een meer essentiële betekenis van het woord. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de vijfde wedstrijd van de wintercompetitie. Uit slag: groep A: 1. mevr. Bruyns-hr. van Wijnsbergen, 2. heren de Nijs-van Leeuwen, 3. mevr. Holla-hr. Nieland, groep B: 1. heren de Maat-van Laere, 2. echtp. Borm, 3. en 4. dames Hillege-van de Velde en mevr. de Booy-hr. Bod- daert, groep C: 1. echtp. Veld horst, 2 en 3. heren Dourlijn- Voermans en heren Simpe laar, groep D: 1. heren Tiele- man-Kint, 2. echtp. van Op stal, 3 mevr. Cosijn-hr. Holla. Bejaardenschieting - 't Helle ken staat weer open voor schutters op woensdag 1 okto ber. De bejaardenschieting be gint dan om 13.30 uur. Bingo/kaartmiddag - Voor de bejaarden wordt een kaart-en bingomiddag gehouden in het gemeenschapscentrum 't Heike op donderdag 2 oktober. De r.-k. Bond voor Ouderen start deze middag om 13.30 uur. Bejaardenschieting - Ge meenschapscentrum De Wa rande, 37 schutters: hoge vo gel: F. Reunis, eerste en tweede zijvogel: J. van Kerk hoven, beiden St.-Jansteen; grootste aantal (5): M. de Kindt, Stekene. Kaarting - De Straete hield de eerste kaarting van het nieuwe seizoen. Er waren 76 deelnemers. Uislag: 1. J. Pi- rard, 2. M. Roelands, 3. A. van Driel, 4. mevrouw D. Rijers, 5. F. Vink. Voor de competitie, met nog één wedstrijd te gaan, is de klassering: 1. A. van Driel, 2. mevrouw E. de Cous- maker, 3. E. Otjes, 4. mevrouw Swartelee, 5. A. de Vlieger. Er zijn nog 30 kaarters die in aanmerking komen voor de beker van de wijkvereniging De Straete. Zondag 19 oktober valt de belsissing. De beker wordt dan uitgereikt door voorzitter J. de Riik. Het kop-oksel-kop-oksel vervoeren door twaalfjari gen. - FOTO WIM K00YMAN Van een oneer verslaggevers HULST - In het overdekt zwembad De Driehoek in Hulst hebben dit weekend zes reddingsbrigades uit Zeeland te gen elkaar gestreden. Het zwembad in Hulst, waar de reddingsbrigade uit Kloosterzande als gastheer optrad, was gekozen om meer bekendheid te geven aan het red dingswerk van de brigades. Bij voldoende belangstelling wil de brigade Klooster zande daar wekelijks mensen opleiden. In totaal kwamen 200 leden, van de brigades uit KLoosterzande, Oostburg, Terneuzen, Zierikzee, Vlissingen en Middelburg tegen elkaar uit. De uitslag in de verschillende klassen: meisjes tot en met 8 jaar 1 Middelburg, 2 Vlissingen, 3 Oostburg; jongens tot en met 8 jaar: 1 Vlissingen, 2 Oostburg, 3 Mid delburg. Meisjes 9 en 10 jaar: 1 Terneuzen, 2 Vlissingen, 3 Mid delburg. Jongens 9 en 10 jaar: 1 Terneuzen, 2 Vlissingen, 3 Middelburg. Meisjes II en 12 jaar: 1 Kloosterzande, 2 Oostburg, 3 Vlissingen. Jongens 11 en 12 jaar: 1 Oostburg, 2 Middelburg. Meisjes 13 en 14 jaar: 1 Kloosterzande, 2 Vlissingen, 3 Oostburg. Jongens 13 en 14 jaar: 1 Zierikzee, 2 Oostburg, 3 Vlissingen. 15 jaar en ouder: 1 Vlissingen, 2 Middelburg, 3 Terneuzen. Heren: 1 Middelburg, 2 Oost burg 3 Vlissingen. SAS VAN GENT - Café De Watergeus in Sas van Gent is zaterdag 4 oktober het decor voor de jaarlijkse Rolling Stones-avond. De organisatie is in handen van De Trip BV, gevormd door een aantal fervente Stones- fans, dat na een bezoek aan het Rolling Stones-concert in 1983 in het Duitse Keulen, ook Sas van Gent eens met de le gendarische groep wilde laten kennis maken. Dit jaar vieren de Stones- aanhangers een lustrum. „We hebben daarom een verrassing in petto," aldus Trip-lid Ro nald Möring. „Na middernacht treedt een groep op waarvan we de naam nog even in het Van onze correspondent ZANDSTRAAT - De vierde Diekentoer voor motorrijders van motorclub Zeeuwsch- Vlaanderen is zaterdag verre den. Er namen 85 rijders uit Nederland en België deel aan de toerrit door het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaande ren. De beker voor de verstko- mende deelnemer was voor Frans Zonneveld uit Drach ten, Friesland. Voor de duo passagiers was een apart klas sement opgemaakt. Uitslag: 1. Mark Vermeirssen, Philip pine; 2. Carla Huisman, Zandstraat; 3. Annie de Smidt, Terneuzen. Uitslag mo torrijders A-klas: 1. Harry Vermeirssen, Terneuzen; 2. Erwin Dieleman, Terneu zen; 3. Peter Vermeirssen, Philippine. Harry Vermeirssen kreeg hiermee de MZV-wisselbeker (vorig jaar beschik baar gesteld door wijkvereniging De Zandstraat) over van Maarten van Doe selaar. B-klas (niet-leden MZV): 1. Mare Bracke, Zelzate; 2. Eric Beghijn, Zelzate; 3. Carlo Buckacki, Axel. De beker voor de grootste club werd gewonnen door MTC De Schelderijders uit Breskens. midden willen laten." De rest van de Stones-avond is overi gens weer volgens het recept van voorgaande jaren. Volop Stones-muziek uiteraard en de Stones-knock out-quiz, een quiz met vele interessante (Stones)prijzen en waarbij op originele wijze de kennis van de Stones getoetst wordt. De prijzen bestaan onder meer uit Stones-wijn, t-shirts en dito haar- en polsbandjes. Hoogtepunt van de avond is ongetwijfeld de verkiezing van de Stones-fan 1986. Rond middernacht reikt Herbert Jonkman uit Westdorpe (Sto nes-fan 1985) de bekende tong trui uit aan zijn opvolger/ster, iemand die in hoge mate blijk heeft gegeven van fanatisme voor de groep. Van een onzer verslaggevers HULST/TERNEUZEN - De Stichting Zeeuwse Volksuni versiteit, afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen, start vandaag(dinsdag) met enkele nieuwe curssusen. In Axel wordt gestart met een cursus Natuurgeneeskunde, In Ter neuzen met Leren luisteren naar klassieke muziek. Bovendien kan men in Ter neuzen terecht voor cursussen Nieuw Grieks voor beginners en Boekbinden. Eveneens in Terneuzen starten op 2 okto ber Eenvoudig Koken en Ver gader- en Gesprekstechniek. In Hulst wordt vanaf 2 ok tober de cursus Klusjes in en om huis gegeven. Voor Schoonheidsverzorging kan men vanaf 7 oktober in Kloos terzande terecht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 62 schut ters: Wip 1: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zijvo gel: A. Roels, Graauw; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): P. de Waal, Lamswaarde. Wip 2: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede zij vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; grootste aantal (4): E. van Waterschoot, Lamswaar de. ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 89 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. van Eertvel- de, Sas van Gent; tweede hoge vo gel: P. de Maat, Axel; eerste zij vo gel: E. van Eertvelde, Westdorpe; tweede zij vogel: A. Verbist, Zuid- dorpe; derde zij vogel: A. de Geest, Destelberge; vierde zij vogel: P. van Esbroek, Axel. Wip 2: eerste hoge vogel: V. de Bruyne, Wachte- beke; tweede hoge vogel: J. Staal; eerste zij vogel: J. Hoop, beiden Kloosterzande; tweede zij vogel: C. Boënne, Graauw; derde zij vogel: J. van Ertvelde, Westdorpe; vierde zij vogel: G. van Plating, Beervelde. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 46 schutters: hoge vogel: R. Verschuren, Hulst; beide zij vogels: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aantal (4): L. Steyaert, Graauw. KOEWACHT - Bejaardendschie- ting, zaal Oude Molen, 28 schut ters: hoge vogel: E. Jansen, Moer- beke; eerste zij vogel en grootste aantal (4): G. Deyaert, St.-Gillis; tweede zij vogel: R. van Grember- gen, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 30 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zij vogel: P. van Meelen; tweede zij vogel: mevrouw Van Meelen, beiden Klooster zande; grootste aantal (4): J. Suy, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal Molenhof, 29 schut ters: hoge vogel: Th. Vonk, St.- Jansteen; eerste zijvogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. van Dijk, Vogel waarde; grootste aantal (6): B. Beulaert, Hulst. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 55 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: E. Uytendaele, Zelzate; tweede hoge vogel: W. Kok, Axel; eerste en vierde zij vogel: G. Du- cheine, Tilburg; tweede zij vogel: A. Hermans, Axel; derde zij vogel: W. de Vrieze, Westdorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, Koe wacht; tweede hoge vogel: L. Bare- man, Zuiddorpe; eerste zij vogel: G. Arens, Overslag; tweede zij vogel: E. Savoye, St.-Jansteen; derde zij- vogel: P. Samijn, Zuiddorpe; vierde zij vogel: S. Smet, Sleydinge. Wip 3: eerste hoge vogel: E. Sa voye, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: E. Uytendaele, Zelzate; eer ste en derde zij vogel: D. Andree, Beervelde; tweede zij vogel: L. Ver meulen, Nieuw-Namen; vierde zij- vogel: A. Suy, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 34 schut ters: eerste hoge en tweede zij vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; tweede hoge en eerste zij vo gel: A. de Looff, Boschkapelle; grootste aantal (4): A. de Kerf, St.- KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 34 schutters: hoge en eerste zijvo gel: J. Bolleman, Axel; tweede zij- vogel: E. Fierens, Lokeren; groot ste aantal (4): Rita van Steene, Koewacht. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 25 schutters: eerste hoge en eerste zij- vogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: P. van Lande- gem, Stekene; tweede zij vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; grootste aan tal (5): E. Baart, Koewacht. TERHOLE - Dorpshuis, 26 schut ters: hoge vogel: F. van Swaal, Hulst; beide zij vogels: F. Schille- mans, Breda; grootste aantal (6): A. de Theye, Terhole. OSSENISSE - Zaal De Zeemeeuw, 16 schutters: hoge vogel: W. Rodri guez, Nieuwkerken; eerste zij vo gel: H. van Waterschoot, Hengst dijk; tweede zij vogel: P. van Ge- nechten, Antwerpen; grootste aan tal (5): E. Colman, St.-Niklaas. OSSENISSE - Zaal 't Mussennest, 39 schutters: hoge vogel: W. Mare- voet; eerste zijvogel: M. van Hooy- wegen, beiden Ossenisse; tweede zij vogel: A. de Waal, Kloosterzan de; grootste aantal (6): Lea Cro quet, Ossenisse. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge en eerste zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: L. van Kerkhoven, Hei kant; grootste aantal (4): A. van Hooye, Koewacht. HULST - OZO, 34 schutters: hoge vogel: A. Lourensen; eerste zij vo gel: R. Wilking, beiden Hulst; tweede zij vogel: S. van Sikkelerus, Vogelwaarde; grootste aantal (5): J. Picavet en A. de Bliek, beiden Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 26 schutters: hoge vogel: W. Rom- bout; eerste zij vogel: J. Bolleman, beiden Koewacht; tweede zij vogel: E. Marijn, Moerbeke; grootste aan tal (3): A. van Overloop, Koewacht. NOORDSTRAAT - Zaal Rue du Nord, 22 schutters: hoge vogel: A de Waal, Walsoorden; eerste zijvo gel: A. Roelands, Ossenisse; tweede en vierde zij vogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; derde zij vogel: E. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (7): mevrouw De Waal, Walsoor den. TERHOLE - Dorpshuis, 33 schut ters: Wip 1: beide hoge vogels: R. Herwegh; eerste zij vogel: G. Her- wegh, beiden Heikant; tweede zij- vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; grootste aantal (4): J. Schil- lemans, Breda. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; tweede hoge vogel: P. Boën ne, Hulst; eerste zij vogel: R. Her wegh, Heikant; tweede zij vogel en grootste aantal (8): P. Vertenten, De Klinge. WESTDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 62 schutters: wip 1: eerste hoge vogel: A. de Wulf, Puienbrug; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zijvo gel: R. Koepens, Lokeren; tweede zij vogel: P. Koster, Gilze; derde zij vogel: P. van der Hooft, Sas van Gent; vierde zijvogel: H. de Waal, Koewacht. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. Bruggeman; tweede hoge vogel: A. de Beleir, beiden West dorpe; eerste zij vogel: R. de la Ri- vière, Sleydinge; tweede zij vogel: F. van der Heyden, Zelzate; derde zij vogel: A. d'Hondt, Elversele; vierde zij vogel: G. van Waes, Westdorpe. Van onze correspondent SINT NIKLAAS - De Konink lijke Postzegelvereniging 'Het Land van Waes' houdt zondag 5 oktober een internationale poststukkenbeurs. Dat ge beurt in de Stadsfeestzalen, van 9 tot 17 uur. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Hengelen - Het kampioen schap zoetwaterhengelen bij hengelaarsvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) is dit jaar gewonnen door W. van Bambost. 2. W. Peelman, 3. G. Peelman, 4. L. Ost, 5. W. Mar tens. Van Bambost veroverde de titel met een ruime voorsprng op de concurrentie. Hij won ook de zaterdag ge houden vierde en tevens laat ste wedstrijd die werd gehou den op de kleine kreek, met een totala van 2.580 punten. 2. G. Peelman 1930, 3. W. Peel man 1890,4. W. Martens 1450,5. A. Zegers met 1310 punten. Kaarting - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. mevrouw Bogaert-Rottier, Ossenisse; 2. mevrouw War rens, Huist; 3. P. van de Vel- pen, Ossenisse; 4. mevrouw Lucasse, Kloosterzande; 5. Th. de Rijk, Kuitaart. Jokeren: 1. mevrouw Van Heese-Reyns, 2. mevrouw De Waal-Valkx, 3. mevrouw Van Poorten-Reyns, allen Ossenisse. Gaaibolling - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibolling gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: verloot; rechter zijvo gels: P. de Waal en R. Remijn, Ossenisse; linker zij vogel: R. van Heese-Rottier, Klooster zande; grootste aantal (6): B. Buyle, Ossenisse. Bond van Ouderen - De Ka tholieke Bond van Ouderen bestaat vrijdag 3 oktober 30 jaar. Dit wordt gevierd met festiviteiten en die zien er als volgt uit: 13.30 uur opening door de voorzitter, 14.00 uur sprekers districtsadviseur P. Weemaes en namens de uni RBO Breda W. Remijn, 14.30 uur optreden Belgische humo rist en goochelaar Nic de Vlieghere, 15.15 uur pauze met koffie, 15.45 uur optreden Nic de Vlieghere, 17.00 uur eucha ristieviering voor de overleden leden in de parochiekerk, 18.00 uur koffietafel, 19.00 uur re ceptie voor genodigden en 20.00 uur sluiting. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Bond voor Ouderen een kaarting ge houden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: 1. R. Lin thout, Axel; 2. R. van de Velde, Kloosterzande; 3. E. Dankaert, Hulst; 4. E. Asselman, 5. E. Kouyzer, beiden Graauw. Kaarting - Door de Bond voor Ouderen werd in het gemeen schapshuis een kaarting ge houden waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Van Immerseel-Buys, 2. A. van Regenmortel, beiden Graauw; 3. P. van de Klooster, Hulst; 4. B. van de Bos, Axel; 5. E. van de Branden, Hulst. De volgende kaarting is donder dag 2 oktober, aanvang 13.30 uur. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 52 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Schau- waert, Hulst; 2. F. Segers, Clinge; 3. C. van der Ha, Nieuw-Namen; 4. J. van Osse- laer, Hulst; 5. mevrouw Roe lands, Hulst. Carnavaisjaar 1987 - Tijdens de sluitingsdag van het carna val 1986 is het thema voor het volgend jaar bekend gemaakt. Onder het motto 'Toeternietoe' vinden binnenkort de eerste activiteiten plaats. Om te be ginnen wordt door AHC De Vossen, in samenwerking met het seniorenconvent De Ere- vossen op 25 oktober het jaar lijkse bal voor de Club van 111 gehouden. Prins Carnaval en zijn ge volg presenteren zich op 15 no vember aan den volke. Op dinsdag 25 november wordt in de kern Hulst een Oliebollen actie gehouden. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café Cecilia deden 45 kaarters mee. Uitslag: 1. L. Blommaert, 2. L. van Goe- them, 3. mevr. Van Kruyssen, 4.1. de Winkel, 5. F. van Eek. Kaarting - In zaal 't Jagers huis werd een kaarting gehou den waaraan 58 pesrsnen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Zwartelee, Terneuzen; 2. C. Witte, Zuiddorpe; 3. P. Du- rinck, Walsoorden; 4. J. Tim merman, Terneuzen; 5. R. van de Velde, Kloosterzande. Jokeren - In het gemeen schapscentrum Malpertuus wordt vrijdag 3 oktober een joker-prijskaarting voor ouderen gehouden. Deze spel vorm komt de laatste tijd steeds meer in trek bij de kaartliefhebbers. Vanaf 13 uur kunnen deelnemers zich laten inschrijven. Een half uurtje later worden de kaarten ge schud.

de Stem | 1986 | | pagina 11