I BETERE INSERVICE. Rentree Hans Kraay in Breda met rode kaart Philippine vloert HW'24 -av. BUREAUX. MAG ZUN. SEKS® FEYENOORD SLAAGT IN OPZET: 0-0 IN EINDHOVEN 72 Aanhoudingen NA ONSCHULDIGE OVERTREDING OP BRANDS SPANNING VAN EERSTE TOT LAATSTE MINUUT TXJDC no pc medewerker (m/v) de betere baan. oed bij een vacature )orbeeld te noemen, ver weg. >251. >rt in uw omgeving. ifgenomen onder toezicht van het nische Zaken ig van studiegidsen ook 's avonds en in het weeki lel 01717-7840* of stuur de bon even op jeheel vrijblijvend de studiegids in huis egel sturen aan EURODIOAKT, Antwoord Voorschoten 01717-7840* jók in meervoudige montage, personenwagens, caravans, rachtwagens, enz. iCHOKDEMPERS vlle soorten en typen laden van accu s. Afrikaweg 4 HULST Tel. 01140-12461 Ook voor transportbanden is Luctor graag uw leidsman! Van onze sportredactie BREDA - Op 17 oktober 1983 moest Hans Kraay, toen nog de kleuren van NAC verde digend, noodgedwongen af scheid nemen van het Bre dase publiek. Tijdens het duel NAC-Wageningen liep hij in een dood ogenblik te gen scheidsrechter De Vrieze op, die een rood waas voor de ogen kreeg en hem vervol gens een kaart van dezelfde kleur voortoverde. De Vrieze zou voor de tuchtcommissie verklaren dat Kraay hem een mep ver kocht had, waarna zowel vi deo-beelden als getuigen verklaringen die Kraay en NAC's visie zouden moeten ondersteunen Kraay niet zouden helpen. Kraay Jr. werd de bezitter van een bedenkelijk natio naal record, want hij kreeg 24 wedstrijden aan zijn broek, die later weliswaar in 15 duels werden omgezet, maar die toch een tijdelijke onderbreking van zijn car rière in Nederland zouden betekenen. Via de Engelse club Brigh ton en het Waalwijkse RKC kwam Kraay dit seizoen bij Helmond Sport terecht. Om daar, onder de leiding van de door hem geadoreerde trai ner Jo Jansen, weer met een schone lei te beginnen. Za terdagavond, bijna drie jaar na die fatale datum, was Kraay voor het eerst weer terug als speler in Breda. Om tot zijn totale verbijs tering weer met een rode kaart geconfronteerd te wor den, nadat hij zijn beste maatje Marcel Brands on deruit gehaald had. In zijn haast om de bal te pakken te krijgen voor een vrije trap nadat Brands die bal na het fluitsignaal had wegge schopt. Scheidsrechter Eg- bertzen keek ergens anders naar, had niets gezien maar de grensrechter met de rode vlag wel. Tot dan dreigde een en ander al uit de klauwen te lopen door het totale gebrek aan consequentie dat de man met de fluit demonstreerde en door het idiote gewapper met de vlag door de betref fende grensrechter, ene Nis- selroy. Die man moet van daag, als hij de kans krijgt, nog maar eens nakijken hoe dat nou precies zit met de buitenspelregels. Van klikken wist hij wel wanten, want even voor het incident was trainer Leen Looyen al verwijderd na souffleren van Nisselroy. „Ik schold tegen een van mijn eigen spelers", aldus Looyen, „en daar heeft hij toch geen moer mee te maken. Hij be weerde dat ik het tegen hem had en daarom zei hij tegen de scheidsrechter dat ik weggestuurd moest worden. Dat is toch een belachelijke zaak". Ook voor Looyen kan de affaire nog een staartje krij gen, want hij heeft nog een voorwaardelijke straf lopen voor een dergelijk akkefietje in zijn Waalwijkse tijd. Zo dat hij de kans loopt om niet alleen een forse boete te krij gen, maar ook nog een aantal wedstrijden schorsing. Hij bleef in ieder geval een stuk stoïcijnser onder de commotie dan Kraay, die door vier van zijn ploeggeno ten van wraakactie's moest worden afgehouden en die na afloop in de catacomben tranen met tuiten stond te huilen. „Echt, er was helemaal niets aan de hand", aldus Kraay, die met een gebroken middenhandsbeenlje in de linkerhand speelde. „Ik ben hier echt helemaal kapot van. Ik ben onder Jo Jansen, met wie ik het liefste werk, voor wie ik door het vuur wil gaan, met een schone lei be gonnen, en nu dit weer. Net alsof ik Marcel zou willen beschadigen, hij is notabene mijn beste vriend, we zijn samen op vakantie geweest". Scheids- en grensrechter hanteerden, zoals dat meestal gaat in dit soort ge vallen, eensgezinde verkla ringen. Egbertzen bekende na afloop louter en alleen op de visie van Nisselroy afge gaan te zijn en die bleef bij wat hij Egbertzen tijdens de wedstrijd al in het oor ge fluisterd had. NAC-trainer Leen Looyen kan het veld verla ten en plaats nemen op de tribune. - foto hans chabot PSV mist echte 'topschutter' Door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - Het duel met Feyenoord heeft gistermiddag voor de derde maal in korte tijd aangetoond, dat PSV in een topwedstrijd mo menteel niet tot scoren kan komen. Tegen Ajax in Amsterdam werd het 3-0, Bayern München zegevierde in Eindhoven met 0-2 en Feyen oord kwam met 0-0 goed weg bij de landskampioen. Zelfs een subtopper als Feyenoord geeft maar weinig echte kansen weg in een be langrijk treffen, zo bleek. Ge confronteerd met een derge lijke tegenstand hapert de Brabantse aanvalsmachine. Met Gullit in de achterste li nie, weifelaars als Vanenburg en Van der Gijp op de flanken en een nog zonder wedstrijd ritme opererende Koolhof in het centrum van de aanval krijgt PSV clubs als VW en FC Utrecht moeiteloos plat, maar daar houdt het ook mee op. De komst van een 'kanjer' van een spits zou daarom geen overbodige luxe betekenen in Eindhoven. Voorlopig laat zo'n aankoop echter nog op zich wachten. Het technisch mana gement weet immers geen Ne derlandse schutter beschik baar. Aan een buitenlander bestaat geen behoefte met Ar- nesen, Gerets en Samuel bin nen de gelederen. Daarnaast liet Hans Kraay eerder al we ten beducht te zijn voor de kritiek, als PSV met alweer een aankoop komt aanzetten. Spijt over het vertrek van McDonald heeft men niet. Guus Hiddink daarover: „Die had ze er tegen Feyenoord ook niet ingeschoten. Rob heeft vorig seizoen laten zien een iets te statische aanvaller te zijn". Feyenoord bleek gisteren met maar één gedachte naar de lichtstad te zijn afgereisd; 'de nul vasthouden'. En omdat bij PSV Gullit de opdracht kreeg zoveel mogelijk in de achterste lijn te blijven, ont wikkelde zich een weliswaar spannende partij, maar zonder hoogstaand voetbal; De titelhouders kregen zoals gezegd de meeste kansen. Dat begon al in de eerste minuut, toen Gullit een haarzuivere pass naar Vanenburg zond. De kleine aanvaller was in het strafschopgebied van de Rot terdammers een fractie van een seconde te laat om een vroege voorsprong te forceren. Een kopbal van Nielsen op de voeten van Hiele, een kans voor Gerets en een misser van Van der Gijp kreeg het PSV- publiek voorgeschoteld, voor dat de beste kans op een Bra bants doelpunt zich aandien de. Arnesen, die overigens een onopvallende rol vervulde, bracht in het Rotterdamse strafschopgebied Hoekstra uit zijn evenwicht. De motorisch enigszins gestoord ogende blonde middenvelder zwaaide daarop onhandig met zijn ar men en raakte de bal met de hand. Arbiter Mulder besloot voor dit abuis van Hoekstra een strafschop te geven. Feyenoord reageerde furieus, maar Koeman mocht het kar wei gaan klaren. Langzaam liep hij naar de bal, koos de rechterhoek en zag Hiele de penalty tot hoekschop verwer ken. Daar hielp zelfs het op treden van de als een wilde In diaan rondspingende Gerets geen moedertje lief aan. Tweede keer „Het is de tweede keer bin nen een jaar, dat Hiele me te grazen heeft", bromde Koe man na afloop. „Vorig seizoen in Amsterdam pakte hij ook een strafschop van mij. Hiele speelde het goed. Hij weet kennelijk, dat ik altijd lang wacht met het kiezen van de hoek. Hij wachtte net zo lang als ik en dat was zijn geluk. De meeste keepers liggen al als ik nog moet schieten". De tweede helft begon met Valke als nieuwe verschijning in het elftal van PSV. De in breng van de licht kalende voetballer zou geen verslech tering brengen, omdat Arne sen zich in de eerste drie kwartier niet eenmaal positief wist te onderscheiden. Feyen oord schrok niet van de komst van Valke. Het probeerde zelfs heel even enige serieuze aan vallen op te zetten. Meer dan een hoekschop via Been le verde die 'dadendrang' niet op. Het was weer PSV dat de wedstrijd dicteerde. Maar we derom ontbrak het de PSV'ers aan scherpte; Gullit kopte net voorlangs, Koeman zag een knal gestuit en enkele schoten over gaan, Van der Gijp ver knoeide wat kansjes en Valke kapte net zo lang tot dat alle Feyenoord-verdedigers netjes voor hem kwamen staan en zodoende een doelpunt verhin derden. Bijna werd PSV in de laat ste minuut nog de das omge daan met zijn eigen wapen; de Drie Feyenoorders (Tahamata, Been en Molenaar) in actie om PSVer Ruud Gullit af te stoppen. counter. Razendsnel drongen Hofman en Tahamata diep het domein van PSV binnen. Hof man plaatste voor, waar de mee opgekomen Been de bal enkele centimeters naast het doel gleed. Een doelpunt voor de 'catenaccio' spelende Kuip- bewoners zou te veel van het goede zijn geweest. Dat be aamde ook Rinus Israel: „PSV had qua spel en doelkansen deze wedstrijd moeten win nen. Wij moeten dan ook zeer tevreden zijn met die 0-0. Feyenoord wilde met kei- en keihard werken de "Boel ach terin dicht houden, daarin zijn we geslaagd. Het is terecht dat PSV niet door die strafschop op voorsprong kwam, want dat de scheidsrechter daar voor floot, was gewoon een schandaal". Guus Hiddink en Hans Kraay waren, begrijpelijk, eensgezind in hun commenta ren. Hiddink, namens de Eind- hovense technische staf: „We maken de zaak in belangrijke duels niet af als daar moge lijkheden voor zijn. Dat is geen incident, maar een struc tureel gegeven". PSV-Feyenoord 0-0 (0-0). Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers: 26.500 (uit verkocht). PSV: Van Breukelen; Gerets, Nielsen, Gullit en Heintze; Arnesen (Valke), Koe man en Van de Kerkhof; Vanenburg; Koolhof en Van der Gijp. Feyenoord: Hiele, Hoekstra (Barendse), Troost, Van Herpen en Wijnstekers; Hofman, Molenaar, Been en Heus; El- strup (Blinker) en Tahamata. Van onze sportredactie EINDHOVEN - De Eindhovense binnenstad was gistermiddag voor, tijdens en na de voetbalwedstrijd PSV-Feyenoord weer eens blauw geschilderd. Na de ongeregeldheden in de voor gaande avond en nacht had de de politie het raadzaam geacht om overal in de stad kleine groepjes in het blauw gestoken ME- ers te posteren. De balans na afloop van de wedstrijd kwam uit op 72 aanhou dingen, drie gewonde aanhangers van Feyenoord die zich in een ziekenhuis moesten laten behandelen, een groot aantal vernie lingen en een uitgebreide hoeveelheid in beslag genomen vuur werk, twee bommen, een aantal scherpe patronen, messen, knuppels en stiletto's. Een woordvoerder van de Eindhovense politie heeft dit gisteravond meegedeeld. Twee verdachten blijven in hechtenis. Het gaat om aanhan gers van Feyenoord. Ze worden er van verdacht bij de NS te hebben ingebroken en daarbij een aantal zogeheten rangeerpa tronen te hebben buitgemaakt. Dat zijn busjes met explosieven, die worden gebruikt bij het rangeren om machinisten te waar schuwen als ze te ver doorrijden. Alle weggenomen patronen zijn teruggevonden. Van de overige aangehouden verdachten, in leeftijd variërend van 14 tot 26 jaar en overwegend aanhangers van Feyenoord, zullen er zich binnenkort 25 moeten verant woorden voor de politierechter. De rest is zonder proces-verbaal naar huis gestuurd. De eerste aanhoudingen werden al zaterdagavond verricht. Een groep van ongeveer 100 man was in de loop van de avond in de Lichtstad neergestreken, waar op dat moment allerlei festi viteiten plaatsvonden. Daarom was het extra druk in de Eind hovense binnenstad. De Mobiele Eenheid moest diverse charges uitvoeren. Om 03.00 uur had de politie ruim 50 man opgepakt wegens vernielingen en vechtpartijen. Daarvan werden er 20 na korte tijd weer vrijgelaten. De overige 30 werden gistermiddag een half uur na aanvang van de wedstrijd op de trein terug naar Rotterdam gezet. Gistermiddag werd op het hoofdbureau van politie de groep ME-ers die in het PSV-stadion zou worden belast met het fouil leren van de Feyenoord-aanhangers, op het hart gedrukt vooral uit de kijken naar explosieven. „Er zijn meldingen dat ze zelfge maakte bommen meebrengen". Later zou de politie een glazen polje vinden, gevuld met vuurwerk en voorzien van een lont. De maker had het kennelijk raadzaam geacht het 'te verliezen'. Verder vond de politie buiten het stadion nog een ander niet na der geïdentificeerd explosief en twee waterbidons gevuld met een wit poeder, waarvan de samenstelling nog moet worden on derzocht. Ondanks het uitgebreid visiteren waarbij de schoenen uit moesten en zelfs de shagbuiltjes werden nageplozen van alle duizend Feyenoord-aanhangers die met de speciale trein naar Eindhoven waren gekomen, bleken er naderhand in het stadion toch nog sommigen in het bezit te zijn van vuurwerk. Verschil lende malen klonken in het Z-vak doffe knallen op en toen in de 36ste minuut van de wedstrijd aan PSV een strafschop werd toegekend, vlogen appels gevuld met rotjes het veld op. Later werden op de grasmat nog meer projectielen teruggevonden, zo als aanstekers, een ijshockeystick, een lege spuitbus en een paar zakjes brood. Na afloop van de wedstrijd had de politie meer moeite met de PSV-aanhang dan met de Rotterdammers. Op weg naar het station werd rond de gasten een waar politie-kordon gelegd om een confrontatie te voorkomen. Op het Stationsplein werden beide groepen ver uit elkaar gehouden. Drie kwartier na de wedstrijd was alles voorbij. De 130 ME-ers en andere speciaal in dienst geroepen politiefunctionarissen konden inrukken. Door Herman Muller PHILIPPINE - Een schitterend duel. De streekderby Philippine- HVV'24 was niet alleen spannend van de eerste tot de laatste minuut, maar bevatte zo'n ver rassende ontwikkeling dat zelfs de meest kriti sche toeschouwer hier toch wel met een tevre den gevoel het mossel dorp mocht verlaten. Na afloop mocht terecht ge steld worden dat beide teams hier het beste uit de kast hadden gehaald. Een puntendeling was op zijn plaats geweest, maar de mannen van Rini Dey konden het net iets ge makkelijker vinden en kwamen van een 0-1- achterstand terug naar 3- 1 en het slotoffensief van HW'24 leverde slechts één doelpunt op: 3-2. Teleurstelling alom dus in het HW'24-kamp, want in die laatste minuten had de stormloop er niet om gelo gen. En het was juist die ploeg die het spelbeeld over wegend bepaald had. Na rust kregen de Hulstenaren een Peter de Bock juicht. Hij heeft de gelijkmakende treffer (1-1) gescoord voor Philippine. De HW24- verdediging is geklopt. - foto w1m k00yman flinke inzinking en in die fase zette Philippine de kan sen om in goals. „Dat is ge woon ons sterke punt," ver klaarde Philippine-trainer Rini Dey na afloop. „Ook in de voorgaande duels is al ge bleken dat de ploeg niet veel kansen nodig heeft. Ook nu weer: vier kansen en drie keer raak. We hebben er een paar sterke jongens bijzitten die het spelbeeld kunnen be palen en ik geloof dat de ploeg in deze samenstelling genoeg mogelijkheden biedt." Rinus zegers had met het verlies geen problemen. „We hebben er alles aan gedaan, maar we waren wat pechvol in de afwerking. En tijdens de inzinking die we in de tweede helft kenden, werden er achterin een paar foutjes gemaakt die ons gelijk fataal werden. Jammer, maar na zo'n wedstrijd blijft er toch wel een gevoel van tevre denheid hangen." De wedstrijd begon aan de harde kant. Enkele keiharde overtredingen aan Philippi- ne-zijde en een notitie vpor Peter de Bock, maar toen de eerste schermutselingen ge sust waren hadden de spe lers alle lucht nodig om het tempo te kunnen blijven vol gen. De Hulstenaren trokken al snel het initiatief naar zich toe, kregen zelfvertrou wen en konden elkaar uit stekend vinden. Arno Zwe- gers vervulde achterin bij HW'24 de rol van spelbepa ler en pakte alles wat er in zijn buurt kwam met een koelbloedigheid die we nog niet eerder van hem gewend waren. Nelis de Visser zorgde in de vijfentwintigste minuut voor de inleiding tot de eer ste treffer. Visser gaf scherp voor en de inkomende Carlo Blommaert schoot eerst te gen de lat en kopte de terug kaatsende bal onmiddellijk binnen. HW'24 leek meteen een doorbraak te willen for ceren, maar de spitsen wa ren niet al te nauwkeurig in hun afwerking. Philippine nam geen genoegen met een verdedigende rol en vooral door toedoen van Jan Hame link werden er gevaarlijke openingen gemaakt die Danny Elve enkele keren in scoringspositie brachten. De tweede helft was nog geen minuut oud of het werd duidelijk dat de thuisploeg steeds beter in de wedstrijd kwam. Opnieuw liet de lange Danny Elve de HW'24-vesting trillen op haar grondvesten toen hij uit een corner de bal hard inkopte en toen keeper Carlo de Deckere de bal liet glip pen, knalde Harry Vermeire de bal loeihard maar onbe suisd over. De thuisploeg had zijn kans geroken. Vier minuten later was het wel raak. Opnieuw vormde Elve de inleiding met een gevaar lijke kopbal en de terugge speelde bal belandde bij Pe ter de Bock, die vernietigend uithaalde. De Deckere was kansloos, de stand gelijk. Het zelfvertrouwen bij HW'24 verminderde met de minuut. Ondanks enkele uit stekende acties van Theo Gijsels en Angelo Verbrae- ken bleef het middenveld van de bezoekers schitteren door missers. In de tweede Philippine-treffer had Carlo de Deckere een negatief aan deel toen hij een bal liet glip pen die ingeschoten werd door Werner Corijn: 2-1. En de groen-rode trein kwam helemaal op gang. Opnieuw een misser op het middenveld en Danny Elve kon alleen op de keeper af gaan. Hij plaatste de bal be heerst in het net. Pas met de 3-1-stand op het bord kon HW'24 het evenwicht weer vinden en zette een indru- kwekend slotoffensief in. Carlo Blommaert was in de 79e minuut opnieuw de doel puntenmaker met een fraaie kopbal die hij achter Cees Pladdet plaatste. En daar mee braken voor Philippine benauwde momenten aan. Theo Gijsels kopte nog een keer tegen de lat, schoot voorlangs en ook Angelo Verbraeken was er een paar keer heel dicht bij. Tever geefs, Philippine hield de punten in eigen huis.

de Stem | 1986 | | pagina 9