(Herstel school in Zuidzande blijft nog uit' JE ZETJE GELD HAASTGR0EEN School Vogelwaarde ril te dure spullen Bejaardenkoor Zaamslag vierde eerste lustrum W elzij nscommissie over bezuinigingen Oud-leerlingen van Jansenius Hulst gaven informatie Grote drukte op Bamisfeesten Kloosterzande DOE HET NI Gezellige middag eenzame ouderen Bondsdag gemeenteambtenaren i ANDREAS REIJNS Emelda Sloot bezing over md orakel in Hulst IARD REIJNS *ARD REIJNS uw bijdrage op giro 50500 of ro 70.70.70.929 ndse Stichting voor strijding/Amsterdam Tel. 020-93 891\ DE NIEUWE SPAARCERTIFICATEN rejiigdespaarban k Weer Belgen vermist E. y. Hommeien 25 jaar aan Oostburgse LTS jAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND tiles wat hij voor ons heeft wij met droefheid kennis, ,n ons is heengegaan op de aar, gesterkt door de H.H. r Zieken, mijn lieve man, aoonvader htgenoot van uw: A.Ii. Reijns-Sloot uw: L. van Ham-Reijns C. van Ham Familie Reijns Familie Sloot 26 september 1986 :vaartdienst zal plaatsvin- 11 oktober a.s. om 10.30 uur >rk van de H. Maria Hemel- v, waarna de begrafenis op tar. or de uitvaartdienst aan de Van onze correspondente amber om 19.00 uur gebeds- ;enoemde parochiekerk. ÉILST - In de levens- igt opgebaard in de rouw- (sportlaan) in Hulst St. Liduinaziekenhms te* dinsdag 30 september ag uur en van 19.30-20.30 uur. voorzijde van het zieken- eft Elgario woensdag 1 lober een lezing over het d Europees Orakel (Geo- uitie). condoleren in het gemeen- raauw. rgetelheid geen »en, gelieven dit bericht als louwen. ieid namen wij kennis van an onze oud-medewerker De stichting Prisma entrum voor paranor- ale diagnostiek en holis- rouwbriefj die geneeswijze) uit list haalde Elgario naar Reynaertstad. De geïn- krijgen van uitleg over het sys- van Geomantie dat eds in de Middeleeuwen hanteerd werd en nauwe rwantschap kent met «rspelsystemen uit *)r-Azië, China en West [rika. erbij dankbaar terug aan legialiteit en wensen zijn e familie veel sterkte toe. Directie en personeel Bouwbedrijf Gebr. Herrwegh B.V. Lamswaarde/Hulst leid vernamen wij het piot- in van één van onze trouw- belangstelling voor onze t iging zal altijd bij ons blij- Bestuur en leden Schuttersvereniging „Veronica-Paal" Het geheel is gebaseerd astrologie en de wijze raadplegen kan ge uren via een spel kaar- of met potlood en pa ir. Er wordt gewerkt met tetragrammen die over stemmen met sterren- elden en planeten. Het ikel kan door iedereen raadpleegd worden en eft antwoord op elke aag, probleem of situa- Elgario ontwierp een indplan om deze materie te begrijpen en het akel te kunnen raadple- Aanvang 20.00 uur. In- tmatie via 01140-11377. Van onze correspondent ZUIDZANDE - Ondanks het verstrekken van een krediet door de raad begin dit jaar, is er nog steeds niets gebeurd aan het achterstallig onderhoud van de openbare basisschool te Zuidzande. Dit schrijft de fractie van de PvdA aan het Oostburgse college. „Wat is hiervan de reden en kunt u wellicht zeg gen wanneer men eindelijk aan deze zaak gaat begin nen", aldus de PvdA-fractie in de brief. Reeds vorig jaar november werd het Oostburgse college al geattendeerd op het achter stallig onderhoud aan deze school. In het begin van dit jaar bracht de onderwijscom missie een bezoek aan de school, waarbij men werd ge wezen op tal van zaken die om onderhoud en herstel vroegen. Omdat de meeste onder de snel te verhelpen karweitjes vielen, was de commissie una niem in zijn advies aan B en Wzo snel mogelij k uitvoeren. Eveneens werd in het voor jaar al door de raad een kre diet verstrekt, gebaseerd op een onderhoudsschema dat voor meerdere openbare scho len was opgemaakt. „Hierbij was ook de school in Zuidzan de", vervolgt de fractie in de brief. „Nu kon men aan de school per september 1986 nog steeds hetzelfde zien als in no vember vorig jaar". De PvdA- fractie blijft dus aandringen op een spoedig herstel van de school. Eveneens gaven ze het college van B en W nog een tip, herfstvakantie van 13 tot en met 17 oktober, dus wie weet. Verder heeft de fractie vra gen gesteld over de controle van reiniging van afschei dingsinstallaties. Het college heeft volgens de fractie een brief ontvangen van GS waarin zij verzoeken nadere aandacht te schenken aan de controle van reiniging van deze installaties, die worden gebruikt door autoherstelin- richtingen en aanverwante bedrijven. „De verplichting tot gebruik en reiniging van deze installaties dient opgenomen te zijn in de lozingsvergun ning, logischerwijs dient dit dan ook regelmatig gecontro leerd te worden", aldus de PvdA-fractie in een brief aan het college. De fractie informeert dan ook bij het college of deze ver plichting daadwerkelijk is op genomen in de door de ge meente verstrekte lozingsver gunningen. Mocht dit het ge val zijn, hoe vaak deze con trole dan plaatsvindt en wat de resultaten zijn. Indien deze verplichting niet is opgeno men, vraagt de PvdA-fractie zich af, of de brief van GS heeft geleid tot het nemen van maatregelen dien aangaande. Van een onzer verslaggevers DGELWAARDE - De basis- hooi De Schakel in Vogel- larde zal moeten omzien ar een goedkoper adres voor aanschaf van meubilair. Voor de aankoop van zes euwe bureaus met stoelen or de leerkrachten en een iioolbord denkt het school- stuur ruim 6.000 gulden no- 8 te hebben. Maar volgens de rmen die door het Rijk zijn steld, kunnen er al prima jlletjes op de kop worden Hikt voor 3.800 gulden. (ADVERTENTIE) B en W willen dan ook niet meer dan dat bedrag uittrek ken. Helemaal houden ze de knip op de beurs voor het ver zoek om geld voor de aanpas sing van het wendwerk van twee bestaande zonnescher men en de reparatie van het doek. Voor dit soort normaal onderhoud krijgt het school bestuur immers een jaarlijks bedrag. Wel willen B en W meewerken aan het aanbren gen van buitenzonwering aan de oostkant van de gemeen schapsruimte en aan twee ra men van de kleuterlokalen. Al zal er nog wel even moeten worden gesproken over de vorm en de omvang van de zonweringen. Met de nieuwe Spaa ree rtif icaten van de Verenigde Spaarbank kiest.U voor een veilige spaarvorm met ieder Par 'n hogere rente. In het 5e en laatste jaar zelfs 9%. Spaarcertificaten zijn oersolide waardepapieren in 3veVschillendë aankoopbedragen; van f 1.000,-, f 5.000,-, en 110.000,-. Verkrijgbaar op naam of aan toonder (met 'registratieplicht). En altijd inwisselbaar zonder kosten, (aan toonder na 2 jaar) Van ome correspondent KLOOSTERZANDE - De organiserende carnavals stichting De Kloorianen hebben niet te klagen over publieke belangstelling bij de Bamisfeesten. Vrijdag avond hakte burgemeester A Kessen in de feesttent met een bijl een touw door, waarbij de saloonklap deurtjes zichtbaar werden, waardoor twee jeugdige cowboys al schietend de tent binnen stormden. Deze cowboytjes onthul den de namen van de mid denstanders die in de tweede tent hun stands hadden ingericht. Dat alles in de country and westernstijl gehouden was, verhoogde vrijdag avond zeker de sfeer tij dens de zeskamp. Alle deelnemers, medewerkers en supporters waren in westernkleding. Tien buurt- en caféploegen pro beerden het hoogste aantal punten te scoren bij spel letjes als bier drinken, bier schuiven, hoefijzer gooien, boom zagen, boogschieten en water dragen over een gladde balk. Bovendien playbackte elke groep een westernsong. De groep van de familie Vervaert kwam hier met 63 punten als winnaar uit de strijd, ge volgd door de Polderjon gens met 54 en de KPJ met 46 punten. Na de zeskamp ver zorgde de Stringband ge paste dansmuziek, geheel in stijl. Zaterdagochtend was de jeugd van de basis school naar de tent geko men om te kijken naar de pret- en verzetshow van de Mario's. Zij wisten met hun vrij langdradige pro gramma de jeugd maar nauwelijks te boeien. Dit lukte wel de leden van de vrijwillige brandweer uit Kloosterzande, door het verzorgen van rondritten voor de jeugd met de Handelen op de rommelmarkt brandweerauto. Ook maakten vele kinderen van de gelegenheid ge bruik om eens een ritje op een echte pony te maken. Enkele 'handelaren' hadden een plaatsje inge nomen op het Marijkeplein om wat spulletjes te verko pen of te ruilen. Voor de groteren waren er deze middag doorlopend gaai- bolwedstrijden. T. Neve gooide de eerste hoge vo gel, H. van Rijt de tweede. T. Neve en J. der Weduwe gooiden respectievelijk de eerste en de tweede zij vo gel eraf. Vanaf vier uur werden er porties mosselen verkocht, die gretig aftrek vonden en dan ook snel uitverkocht waren. Zater dagavond waren zo'n vier honderd mensen naar de tent gekomen om de show avond bij te wonen met het orkest Bluesette en na tuurlijk om Danny Chris tian en Bonny St. Clair te zien optreden. Na de mis zondagoch tend in de tent met mede werking van het jongeren koor uit Clinge gaf Alte Kameraden een koffiecon cert. 's Middags waren de twee grote tenten haast te klein om alle belangstel lenden te kunnen bergen. Op de openbare verkoop werden vele artikelen ver- - FOTO WiM K00YMAN kocht en vooral op de spe ciale aanbiedingen werd gretig geboden. Een Poolse dansgroep verzorgde twee maal een optreden en bui ten op het Marijkeplein was er een autoshow inge richt door de garages Voet, Cappendijk en Van Fraas- sen. Zondagavond waren zoals gewoonlijk alle stoe len in de tent bezet voor de traditionele grote bingo avond. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Het bejaarden koor uit Zaamslag vierde za terdag het vijfjarig bestaan met een koormiddag in de Ned. Hervormde kerk in Zaamslag. Hieraan namen vier koren uit de regio deel. De koormiddag was georga niseerd in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Ouderen. De feestmiddag werd geopend door de heer J. W. Cusee. De koren uit Bres- kens (Zanglust), Terneuzen (Vestekoor), Axel (Trefpunt) en natuurlijk het jubilerende koor, brachten alledrie liede ren ten gehore. De tweehon derd koorleden gn de honderd aanwezigen zongen samen de liederen 20 en 379 uit het lied boek van de hervormde kerk. Aan het slot van de uitvoering overhandigde mevrouw Meeuwissen namens de Stich ting Welzijn voor Ouderen aan alle dirigenten een bloe metje. Na afloop konden de koorleden in De Poort en De Rank nog even napraten en het jubilerende koor, onder leiding van mevrouw A. M. K. van de Graaff hun gelukwen sen overbrengen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De rijkspolitie te water en een reddingsboot hebben in de nacht van zater dag op zondag op de Noordzee voor de kust van Schouwen- Duiveiand enkele uren tever geefs gezocht naar twee als vermist opgegeven inwoners van het Belgische Kalmthout. Zondagmorgen meldde de kustwacht te Haamstede dat de mannen, die zaterdagmid dag met hun jacht waren uit gevaren om te vissen, gevon den waren. Het was voor de tweede keer in een week tijd dat de rijkspolitie te water in Zee land op zoek moest gaan naar vermiste Belgen. Het koor zingt voor de aanwezigen - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent CLINGE - Voor een 40-tal eenzame ouderen werd vrij dag in het gemeenschapscen trum Malpertuus een gezellige middag gehouden door de groep open bejaardenwerk onder leiding van Frans Plas schaert. Onder hen bevonden zich twaalf ouderen van het bejaardenoord De Blaauwe Hoeve. De ouderen, die niet aan de normale activiteiten kunnen deelnemen vanwege hun li chaamsgesteldheid, werden met auto's opgehaald en aan Malpertuus door een groep da mes ontvangen. Hun revers werden versierd met een bloe- mencorsage. Nadat Frans Plasschaert de ouderen ver welkomd had en de koffie ge schonken was, gaf de voorzit ter van het gecoördineerd ouderenwerk, C. Hageman, een uiteenzetting over het ouderenwerk in de gemeente Hulst. Pastoor Jo van der Heyden benadrukte het spon- tante weerzien van de ouderen en het gezellig samenzijn, ter wijl wethouder P. Weemaes wees op de goede verstand houding van het gecoördi neerd ouderenwerk met de ge meente Hulst. Tussendoor speelden de ouderen een partijtje bingo, waaraan prijzen verbonden waren. Ook het orkest The Old Timers liet mooie wijsjes ho ren. Met begeleiding van mondharmonica's werden verschillende oude liederen door de ouderen meegezongen. Nadat Plasschaert afscheid genomen had, kregen alle ouderen nog een extra ca deautje om mee naar huis te nemen. KLOOSTERZANDE - De Hontenisser Welzijnscommis- sie krijgt donderdag de gele genheid de bezuinigingen op het sociaal-cultureel werk te bespreken, waarmee de ge meente volgend jaar gecon fronteerd wordt Zoals bekend betekent de door de minister aangekon digde korting van 45 procent voor Hontenisse een verlies van bijna 20.000 gulden. Van onze correspondente HULST - Honderddertig oud leerlingen van de Jansenius Scholengemeenschap in Hulst kwamen vrijdagavond weer naar hun 'oude' school om de leerlingen van 4 en 5 HAVO en 5 en 6 VWO te vertellen wat hen te wachten staat als ze straks het einddiploma op zak hebben en verder gaan stude ren. De oud-Jansenisten (recente middelbare school verlaters tot bijna afgestudeerden) kre gen eerst een broodmaaltijd. Daarna gaven zij een toelich ting over de vervolgopleidin gen aan de talrijk opgekomen leerlingen en enkele ouders. De stemming tijdens deze in formele bijeenkomst was zeer geanimeerd. Er werden vele vragen gesteld en die gingen niet alleen over de opleidingen zelf. De moeilijkheden om trent het bemachtigen van een kamer, de stages en de di- rekte- en indirekte kosten verbonden aan de studie kwa men ruimschoots aan bod. De heer A. de Coene, de de- kaan van de school, die alles georganiseerd had, was na af loop van de geslaagde avond dan ook een tevreden man. Het doel: een hernieuwd kon- takt met de school voor de oud-leerlingen en informatie uit de eerste hand voor de eindexamenkandidaten was volledig bereikt. Na het informatieve ge deelte konden de ruim 300 aanwezigen gezellig napraten bij een lekker achtergrondmu ziekje. Burgemeester en wethou ders weten nog niet of dit ge volgen zal hebben voor de ge subsidieerde instellingen. Vooralsnog wordt bekeken of de aangekondigde korting uit eigen middelen kan worden opgevangen. Ook al omdat de meeste verenigingen nu toch al een zuinig beleid voeren. De commissie, die om 19.30 uur in het gemeentehuis bij een komt, buigt zich ook nog over een heel rijtje subsidie verzoeken van turnclub Olympus uit Vogelwaarde, Stichting De Blokken uit Ter- neuzen, de WD-jongeren, de vereniging De Pijler en de Zeeuwse Volksuniversiteit. Van onze correspondent OOSTBURG - Ed van Hom- melen, leraar mechanische techniek aan de scholenge meenschap Oostdijke, stond vrijdag in het middelpunt van de belangstelling. Dit wegens het feit dat hij 25 jaar verbon den was aan de Oostburgse LTS, die sinds dit jaar opge gaan is in de scholengemeen schap Oostdijke. In 1961 werd de geboren en getogen Bra bander (Udenhout) overge plant naar West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Het jubileum werd met per soneel en bestuur van de scho lengemeenschap herdacht in de aula van de Oostburgse LTS. L. Rozenkrans, voorzitter van het bestuur van de nieuwe scholengemeenschap, zwaaide de jubilerende leraar alle lof toe. Hij bood hem namens het bestuur een boekwerk aan. Directeur P. de Houck, die de jubilaris al 25 jaar in zijn di recte omgeving heeft meege maakt, haalde een aantal anecdotes uit zijn loopbaan aan en gaf hem als aandenken een horloge mee. Bloemen wa ren er voor de vrouw van de jubilaris, terwijl leerling Johnny du Burck in dicht vorm zijn loopbaan schetste en hem een boekwerk namens de leerlingen overhandigde. HULST De Nederlandse Bond van gemeenteambtenaren dis trict Zeeland, houdt de provinciale bondsdag dit jaar in de ge meente Hulst. Zaterdag 4 oktober om 10.15 uur wordt het gezel schap verwelkomd in het stadhuis van Hulst. Op het programma staan o.m. een bezoek aan het streekmu seum De Vier Ambachten of een stadswandeling, koffietafel, rondrit door de gemeente en een bezoek wordt gebracht aan de zwakzinnigeninrichting De Sterre te Clinge. Tenslotte vertrekt het gezelschap na een afscheidsborrel. T6 PAGINA ZEELAND 2 Rust nu maar uitl Je hebt je strijd gestreden j rijpen wat je hebt geledenj WDA-FRACTIE AAN B EN W: oelen wat je hebt doorstaan'

de Stem | 1986 | | pagina 7