Kelly wint Grote Landenprijs BIJ DRIELANDEN HOCKEYTOERNOOI Brenda Schultz door kwalificatie MULLER EN VAN HEEK EINDIGEN OP TWEEDE PLAATS Walche Jong A nog ong SAVOK Vlug en Lenig gedeklasseerd door Sankt Otmar Mathy uit ziekenhuis ontslagen Yan Yliet winnaar in Aalsmeer Yan Uitert zesde in Engeland MAANDAG 29 SEPTEMBER 1986 PAGINA SPORT Yan Heumen erelid KNHB BREDA. Het toestel dat een muziekje kan I spelen voor degene aan de ande re kant van de lijn. Handig als u even ongestoord wilt overleggen met anderen bij u in de kamer. Met 20 ge heugens en nummerherhaling, in wit, grijs of beige. Prijs f 234,-. ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT Onze telefoonwinkels zijn te vinden op de volgende adressen: Breda - Oude Vest 2, Bergen op Zoom - Van Konij- nenburgweg 23, Goes - Schuttershof 24, Middel burg - Lange Noordstraat 42, Roosendaal - Schotsbossenstraat 19, Terneuzen - Mr. FJ. Haar- manweg 38. Bel voor meer informatie 004 (gratis). MAANDAG 29 SEPTE Ronde van Romagna voor Schonenberger Peiper wint in Sint Niklaas Voetbaljeugd eindigt derde in België EERSTE t12 CANNES (AFP) - Zelfs de re gen aan de Riviera kon Sean Kelly er zondag niet van weerhouden zijn positie in het Superprestige-klassement te verbeteren. De krachtige Ier won in Cannes de 51e editie van de Grote Landenprijs, een indivi duele tijdrit over 89 kilometer met finish op de boulevard van de Zuidfranse badplaats. De zege was zo imponerend, omdat Kelly op vijftien kilo meter van de finish nog een achterstand had van 39 secon den op het schema van Lau rent Fignon, de snelste tot dat moment. De trage start van Kelly zorgde er feitelijk voor, dat de Grote Landenprijs, zonder al te veel buitenlandse vedetten, een spannend slot kreeg. Hal verwege het parkoers had Kelly de negende tijd. Pas in de laatste vijf kilometer boog hij het tijdsverschil in zijn voordeel om. Hij deed dat met in het ach terhoofd de gedachte, dat Fig non bij de tweede beklimming op de spekgladde Cote de Val- lauris ten val was gekomen. In twee uur, vier minuten en 21 seconden kwam Kelly uit op een gemiddelde snelheid van bijna 43 kilometer. Hij bleef Fignon vijf seconden voor. Diens landgenoot Jean-Fran- cois Bernard liet weer eens zien in tijdritten goed mee te kunnen. Als enige volgde hij Kelly en Fignon binnen de mi nuut. Dank zij een sterke fi nale bleef hij achttien secon den achter de winnaar. Charly Mottet, vorig jaar eerste, maakte geen moment de indruk zijn prestatie van 1985 te kunnen herhalen. Hij werd vierde op een minuut en dertien seconden van Kelly. De Ier in Franse dienst, die wegens een blessure de Tour de France miste en woensdag in Parijs-Brussel tweede werd achter Bontempi, maakte de sterkste indruk. Voor hem is het najaar de periode om zijn derde achter eenvolgende zege in het Su perprestige-klassement, het officieuze wereldkampioen schap, veilig te stellen. Die missie was in Cannes al ge slaagd. Voor de Super Prestige resteren nog de Grote Herfst- prijs en de Ronde van Lom- bardije. Alleen Tourwinnaar Greg Lemond kan Kelly in theorie nog van de overwinning in de Super Prestige afhouden. De uitslag van de 51e Grote Landenprijs Is: 1. Sean Kelly (Ier) de 89 kilometer in Cannes in 2 uur 4 minuten en 21 secon den (42,943 km/uur), 2. Laurent Fignon (Fra) op 5 seconden, 3. Jean-Francois Bernard (Fra) op 0.18, 4. Charly Mottet (Fra) op 1 minuut 13 seconden, 5. Toni Hominger (Zwi) op 1.35, 6. Gilbert Du- clos-Lassalle (Fra) op 1,37, 7. Martial Gayant (Fra) op 1.37, 8. Patrice Esnault (Fra) op 1.41, 9. Jesper Worre (Den) op 2.29, 10. Claude Criquielion (Bel) op 2.48, 11. Bernard Richard (Fra) op 3.23, 12. Kari Myyrylainen (Fin) op 4.11, 13. Thierry Marie (Fra) op 4.12, 14. Miguel Indurain (Spa) op 4.27,15. Julian Gorospe (Spa) op 4.38, 16. Stephen Hodge (Aus- »m) op 6.23, 17. Urs Zimmermann (Zwi) op 7.20, 18. Denis Jusseau (Fra-am) op 7.25, 19. Michel Ansermet (Zwi-am) op 9.43. Opgegeven na val: Daniël Gisiger (Zwi) en Bruno Co millet (Fra). De stand in het Superprestige-klasse ment is: 1. Kelly 780 punten, 2. Greg Le Mond (VSt) 660,3. Criquielion 500,4. Adri van der Poel (Ned) 440, 5. Zimmermann 405. Oppepper voor Oraejehockeyers LAREN (ANP) - Het drielandentoernooi in Laren heeft de Nederlandse herenhockeyers de broodnodige oppepper gebracht voor de zesde editie van de strijd om de wereldtitel, die zaterdag in Londen begint. Niet alleen werden beide tegenstanders (en Enge landvaarders) Argentinië en Spanje met ruim ver schil verslagen, respectievelijk 4-0 en 5-2, ook het spelniveau was duidelijk hoger dan de afgelopen maanden het geval was. Een van de positieve punten was de wederopstanding van Tom van 't Hek. De Amster damse Kampong-speler was niet alleen actief als in zijn beste periode, hij zorgde ook voor het grootste deel van de produktie. Vrijdagavond maakte hij tegen de Argentijnen de eerste twee treffers, zondagmiddag scoorde hij tegen Spanje weer tweemaal en stond bovendien aan de basis van nog twee doelpunten. Daarbij waren enkele zeer fraaie soli met, voor van 't Hek karakteristiek, één hand. Voor een groot deel is de op bloei van Van 't Hek het werk van Hans Jorritsma, sinds kort de praktizerend coach van Oranje in plaats van Frans Spits en als oud-trainer van Kampong precies op de hoogte van de niet geringe kwaliteiten van 'Tommie'. „Ik heb een beroerde pe riode gehad van de zomer", al dus Van 't Hek (28). „Eerst een elleboogblessure, waardoor ik een maand lang half ziek was. Vervolgens echt heel drukke co-schappen voor mijn artsen studie. Het hockey kwam daardoor in de knel. Misschien had ik toen eigenlijk helemaal niet moeten spelen. De laatste weken heb ik echter met Jor- AMSTERDAM (ANP) - Wim van Heumen is benoemd tot erelid van de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond (KNHB). De oud-bondscoach van het nationale herenteam, hij be kleedde die functie tot april elf jaar achtereen, kreeg de on derscheiding zaterdag tijdens de bijna vier uur durende al gemene ledenvergadering van de KNHB in Amsterdam. Voorts werden drie leden van verdienste benoemd: Do- rette Ypenburg-Woltring, Bob Davidzon en Rob van de Brink. Tevens werd de natio nale damesploeg, die in augus tus in Amstelveen wereld kampioen bleef, gehuldigd. Over de opvolging van de niet herkiesbare bestuursleden Paulien Jonckheer en de heer H. A. D. van den Boogaard wordt in een later stadium be slist. ritsma extra getraind. Dat werpt nu zijn vruchten af". Ten opzichte van de wed strijd tegen Argentinië was de basis op twee plaatsen gewij zigd. Leistra was Bos in het doel komen vervangen en Drost stond in de voorste lijn in plaats van Schlatmann. De Bloemendaler kwam echter na rust terug op de positie van rechtsbuiten in plaats van de net van een griep herstelde, volkomen apatische Van Grimbergen. Fred Bierens, tot voor kort vaste voorstopper, bleek niet zozeer aan de kant gelaten we gens een gebroken vinger als wel gepasseerd door de heftige concurrentie in de defensie. Zeer aantrekkelijk was de beginfase met een inzet tegen de onderkant van de lat door de Spanjaard Peon en drie doelpunten tussen de zevende en negende minuut. Drost schoot in na een, volgens de Spanjaarden te, snel genomen vrije slag van Van 't Hek, Roca maakte de gelijkmaker uit de tegenaanval en Van 't Hek had het antwoord onmiddellijk klaar (2-1). Spanje, met coach Carlos Cortez als opvolger van de Ne derlander Bprt Bunnik, steunde op drie sterke indivi dualisten (Javier Escude, Car los Roca en Miguel de Paz), maar kwam in de combinatie duidelijk te kort. Nog voort rust zorgde de elk duel wat be ter spelende Hidde Kruize, hij was onlangs drie weken ge blesseerd, voor 3-1 na goed voorbereidend werk van spits Drost. Na het tweede Spaanse doelpunt in de 57e minuut, toen Roca de bal oppikte in de aarzelende Nederlandse de fensie, leek het nog even mis te gaan. Maar weer was het Van 't Hek, die het goede spoor vond. Hij stelde Heijn in staat al in de volgende minuut de marge van twee treffers te herstellen. In de laatste twaalf minuten stond Van 't Hek zelfs in de spits nadat Bierens de wat vermoeide Drost was ko men vervangen. Toen kwam ook de enige Nederlandse straf corner tot stand, die Van 't Hek zelf afrondde na een wat fortuinlijke één-twee met Hidde Kruize (5-2). Eindstand toernooi Ï.Nederland 220049-2 2. Spanje 21012 4-6 3. Argentinië 2002 01-6 1 Tom van 't Hek scoort het eerste doelpunt in de wedstrijd tegen Spanje. Doelman Jaime Perez is kansloos. - FOTO ANP MÜNCHEN (SID) - Reinhold Mathy is zondagmorgen weer uit het ziekenhuis ontslagen. De speler van de Westduitse landskampioen Bayern Miin- chen was daarin opgenomen, nadat hij in de kleedkamer van het Weser-stadion na de wedstrijd tegen Werder Bre men (1-1) in elkaar was ge zakt. Team-arts Müller-Wolfarth verklaarde zondag dat niets was gebleken van de circula tiestoornis waarvoor werd ge vreesd. „Mathy lijdt aan een virusinfectie. Daardoor werd hij niet lekker. Er is verder niets aan de hand met zijn bloedsomloop". De Bayern-dokter voorspel de, dat Mathy met vitamine preparaten op tijd fit kan worden gekregen voor de Europacup-wedstrijd van woensdagavond tegen PSV. Bridge JET PASMAN en Anneke Si mons zijn juist buiten de me dailles gevallen op het wereld kampioenschap bridge in Mia mi. Het duo eindigde bij de da mes op de vierde plaats. De titel ging naar de New Yorkse combinatie Amelia Kearse en Jacqui Mitchell. ADVERTENTIE Wigiging in uitvoering en specificaties voorbehouden LOOSDRECHT (ANP) - Naast nationaal kampioene Nicole Ja german en de in de competitie ongeslagen gebleven Hellas Ter Riet, die beiden een wild card kregen, zal ook Brenda Schultz deelnemen aan open Nederlandse indoortenniskampioenschap- pen, die maandag in Nieuw-Loosdrecht beginnen. De 15-jarige Heemsteedse Pasderova (Tsj) 6-3, 6-2, Seemann (Nzl)- speelster, die wordt getraind door Cees Houweling, won achtereenvolgens van de Tsje chische Pasderova (6-3,6-2), de Nieuwzeelandse Ruth Seeman (6-7, 6-3, 6-2) en de Belgische Sandra Wasserman (6-1,6-4). In totaal namen negen Ne derlandse speelsters deel aan het kwalificatietoernooi. Pas- cale Druyts, Inge Dolman, Na nette Schutte, Judith War- ringa en Karin Bakkum wer den in de eerste ronde uitge schakeld. Simone Schilder, Manon Bollegraf en Marianne van de Torre volgden in de tweede ronde. Direct na afloop van het kwalificatie-toernooi werd de loting verricht voor het hoofd toernooi, dat een prijzengeld heeft van 75.000 dollar. Het lot koppelde daarbij Brenda Schultz aan de Britse Annabel Croft en Nicole Jagerman aan de Tsjechische Iva Buderova. Zij staan in het programma van maandagavond. Hellas ter Riet komt dinsdag uit tegen de Tsjechische Andrea Holikova. In het hoofdtoernooi is de fi- naliste van de open Ameri kaanse kampioenschappen Tsjechoslowaakse Helena Su- kova eerste geplaatst. Kathy Jordan, één van de weinigen, die de daar winnende Martina Navratilova dit seizoen heeft verslagen, wordt geacht haar in de finale te ontmoeten. Eerste ronde: Wasserman (Bel)-Field (Oos) 6-3, 6-0, Eckblom (Zwe)- Schure man (Bel) 6-1,7-5, Brenda Schultz (Ned)- Reeves (Gbr) 6-2, 1-6, 7-6, Simone Schil der (Ned)-Votavova (Tsj) 3-6, 7-5, 8-4, Golarsa (Ita)-Scott (Oos) 6-3,2-6,6-1. Be- linde Borneo (GBr)-Pascale Druyts (Ned) 6-2, 6-1. Manon Bollegraf (Ned)- Inge Dolman (Ned) 6-1, 6-1. Ludith Polzl (Oos)-Nanette Schutte (Ned) 6-2, 6-3. Iwona Kuzcynskla (Pol)-Else de Ruijs- scher (Bel) 6-1, 6-2. Anne de Vries (Bel)- Nathalie Phan Hanh (Fra) 6-4, 7-5 Julie Salmon (GBr)-Judith Warringa (Ned) 6- 4,6-7, 6-2. Marianne van de Torre (Ned)- Virginie Pagnet (Fra) 6-3, 7-6 (7-3). Co- rine Vanier (Fra)-Emanuelle Derly (Fra) 6-2,6-2. Lisa O'Neill (Oos)-Audrey Vapat (Wdl) 4-6, 6-2, 6-2. Nicole Provis (Aus)- Karin Bakkum (Ned) 6-1,6-1. Tweede ronde: Sandra Wasserman (Rel)-Elizabeth Ekblom (Zwe) 6-4, 7-5, Brenda Schultz (Ned)-Ruth Seeman (NZ1) 6-7 (5-7), 6-3, 6-2, Laura Golarsa (Ita)-Simone Schilder (Ned) 6-7 (4-7), 6-4, 6-2, Belinda Borneo (GBr)-Manon Bolle graf (Ned) 6-2, 6-7, 6-0, Anne de Vries (Bel)-Julie Salmon (GBr) 6-2, 6-1, Dona Kuzcynska (Pol)-Judith Polzl (Oos) 6-1, 7-6 (7-2), Nicole Provis (Aus)-Lisa O'N eill (Oos) 6-4, 1-6, 6-3, Corine Vanier (Fra)-Marianne van de Torre (Ned) 7-6 (7-2), 3-6,6-4. Derde ronde: Brenda Schultz (Ned)- Sandra Wasserman (Bel) 6-1, 6-4, Laura Golarsa (Ita)-Belinda Borneo (Eng) 6-2, 6-3 Anne de Vries (Bel)-Iwona Kuz- cunska (Pol) 6-3, 6-1 Corinne Vanier (Fra)-Nicole Provis (Oos) 6-3,7-6 (7-4). De loting voor de eerste ronde leverde het volgende resultaat op: Helena Su- kova (Tsj)-Laura Golarsa (Ita) Marian Perez-Roldan (Arg)-Terry Holladay (Vst) Nathalie Herreman (Fra)-Petra Huber (Oos) Katarina Maleeva (Bul)- Ann Hobbs (Eng) Raffaella Reggi (Ita)- Pascale Paradis (Fra) Regina Marsikova (Tsj)-Molly van Nostrand (Vst) Nicole Jagerman (Ned)-Iva Buderova (Tsj) Brenda Schultz (Ned)-Annabel Croft (Eng) Catherine Tanvier (Fra)-Isabella Demongeot (Fra) Hellas ter Riet (Ned)- Andrea Holikova (Tsj) Christiane Jolli- saint (Zwi)-Csilla Bartos-Cserepy (Zwi) Anne de Vries (Bel)-Katerina Lindquist (Zwe) Tine Scheuer-Larsen (Den)-Lil- lian Dreschler (Zwi) Corine Vanier (Fra)-Sylvia Hani ka (Wdl) Catherine Suire (Fra)-Eva Krapl (Zwi) Nathalie Tauziat (Fra)-Kathy Jordan (Vst). Het programma van maandag Is: Suire- Krapl, Jollisaint-Bartos, Marsikova-No- strand, Reggi-Paradis, De Vries-Lind- quist, Schultz-Croft, Jagerman-Budero- va, Tauziat-Jordan. GELEEN (ANP) - De heren van Vlug en Lenig zijn vrijwel zet uitgeschakeld in het Europacup 1-toernooi zaalhandbal. De landskampioen verloor zaterdagavond in Geleen de eerste wedstrijd van het toer nooi tegen Sankt Otmar met 15-23. De Limburgers waren kansloos tegen de geraffineerd spelende Zwitsers. Sittardia, uitkomend in het Europacup 3-toernooi, over klaste Schiff Lange uit Lu xemburg. Voor eigen publiek wonnen de Limburgers met 25-12. De bezoekers konden slechts in het eerste kwartier van de wedstrijd gelijke tred houden met de favoriet. Met het vorderen van de tijd werd de kloof tussen de par tijen wat betreft conditie en techniek duidelijk. De eerste helft werd afgesloten met de bescheiden voorsprong van 10- 6. Na de pauze voerden de Sit- tardse handballers de score op. Lambert Schuurs was topsco rer met zeven treffers. Wiel Schmeetz en Jos Smeets scoor den beiden vier keer. De Lu xemburger Frank Ritz liet vijf punten noteren. Blauw Wit heeft de verre reis naar de Far Oer-eilanden tot een goed einde gebracht. In de eerste ronde van het toer nooi om de Europacup 2 won Blauw Wit tweemaal van Uf Kyndal Torshaven: zaterdag met 18-15 en zondag met 20-19. Dames-landskampioen OSC bleek de gemakkelijkste te genstander te hebben geloot. De Amsterdamse ploeg ver- AALSMEER (ANP) - Teun van Vliet heeft zaterdagavond in Aalsmeer het voorlaatste criterium van het Nederlandse wielerseizoen gewonnen. Na 100 kilometer op een parkoers door hallen van de bloemenveiling versloeg hij Gerrie Knetemann en Adri van der Poel in de sprint. Voor de start werd Steven Rooks onderscheiden met een prijs voor de regelmatigst preste rende Nederlandse renner in 1986. De uitslag van de Ronde van Aalsmeer voor profs Is: 1. Teun van Vliet (Baarle- Hertog) 100 km in 2.20.18, 2. Gerrie Kne temann (Huybergen) z.t, 3. Adri van der Poel (Hoogerheide) z.t, 4. Theo Smit (Zwanenburg) op 10 sec., 5. Peter Pieters (Zwanenburg) z.t, 6. Jan van Wijk (Spaarndam) z.t, 7. Jacques Hanegraaf (Schijf) z.t, 8. Henk Lubberding (Voorst) z.t, 9. Frank Verleijen (Bel) op 30 sec., 10. Jean-Paul van Poppel (Bosch en Duin). CADWELL PARK (ANP) - Gerald van Uitert is zondag op het circuit van Cadwell Park zesde geworden in een formule Ford 1600 race. Winnaar werd de Brit Jason Elliot, die de tien ronden aflegde in 16 minuten en 6 seconden. Zijn landgenoot John Village werd in 16.17,7 tweede. Van Uitert had met zijn Van Diemen 16.22.2 nodig. Op het circuit van de Belgi sche plaats Zolder werd Al- lard Kalff derde in de voor de euroseries meetellende for mule Ford 2000 race. Hij moest de Belg Bertrand Gachot (eer ste) en de Zweed Henrik Lar- sen (tweede) voor laten gaan. In de eindstand werd Kalff vijfde. De Brit Mark Blundell zegevierde met een totaal van 125 punten voor Gachot (119). In de laatste ronde van de strijd om het Benelux-kam- pioenschap FF 1600 was Henny Klarenbeek als vijfde de beste Nederlander. Piet Bouwmeister werd achtste. De Westduitser Mare Hessel greep de eerste prijs. Gerrit van Kouwen mocht niet deelnemen aan de for mule 3 - race op Zolder. Als reden werd aangevoerd, dat hij niet aan zijn financiële verplichtingen voldaan zou hebben. Van Kouwen is hal verwege het seizoen van Pega sus Racing naar Swallow Ra cing overgegaan. sloeg Wakefield Metros met 40-15. De score kon een astro- nomische hoogte bereiken, doordat de Britse dames uiterst onzorgvuldig verdedig, den. De produktiefste speel, ster van OSC was Jacquelir Toorenman. Zij scoorde ad keer. De dames van Vlug en Le- nig sloten de uitwedstrijd te gen Initia Hasselt eveneens winnend af: 21-14. Bij rust stond de ploeg uit Geleen voor met 9-7. De Nederlandse ver tegenwoordiger in het Euro. pacup 2-toernooi had enigi met de sterke verdediging van de Belgen. Pas na de rust drukte V en L het veldover- wicht uit in de score. Mirjam Collart was topscoorster met vijf treffers. De uitslagen: Heren, eerste ronde Euro. pacup 1: V en L (Ned)-Sankt Otmar (Ned) 15-23 Heren, eerste ronde Europa Cup 2: Blauw Wit-Uf Kyndal Torshavei) 18-15. Heren, eerste ronde Europacup Sittardia (Ned)-Schiff Lange (Lux) 25-12 Dames, eerste ronde Europacup 1: OSC (Ned)-Wakefield Metros (GBr) 40-15 Da- mes, eerste ronde Europacup 2: Initia Hasselt (Bel)-V en L (Ned) 14-21 #V Vjgó'nze schaakmtöewerker SOES - ln de eerste ronde van Jfe strijd om het persoonlijk Reeuws schaakkampioen schap zijn Vrijwel geen ver rassingen voorgekomen. De ,nige partij die een kleine ver rassing bracht was die tussen ;imon Sanders en Rudi de $mit. De Smit moest genoegen jemen met een remise tegen je nog altijd degelijk spelende Sanders van Middelburg. Terneuzen-speler Erik Jan sen bleek niet opgewassen te gen favoriet Johan de Wolf uit Middelburg. Cor Jansen ipeelde een briljante partij te gen Michael Wise en won dan Ipök verdiend. De Zeeuws-Vla- jfung Adrie den Hamer kwam iets slechter uit de opening, LUGO (AFP) - De Zwitserse beroepsrenner Leo Schonen berger heeft zaterdag de Ronde van Romagna, een Ita liaanse semi-klassieker weg' wedstrijd over 236 kilometer, gewonnen. In de sprint van een kop groep van zes renners verloor Schonenberger van de Pool Lech Piasecki. De oud-we reldkampioen amateurs werd echter door de aankomstrech- ter gedeklasseerd, omdat hij zich tijdens de eindsprint had afgeduwd aan een andere ren ner. Piasecki werd teruggezet naar de laatste plaats in kopgroep. De uitslag van de Ronde van Romsgm is: 1. Leo Schonenberger (Zwi) 236 km ln 5.52.00 (gem. 39.886 km/u), 2. Walter Mag- nano (Ita) z.t, 3. Rolf Gölz (Wdl) z.t, t Palmiro Masciarelli (Ita) z.t, 5. Hubert Selz (Zwi) z.t, 6. Lech Piasecki (Pol) z.t, 7. Marco Giovanetti (Ita) op 3 sec., Massimo Ghirotto (Ita) op 25 sec., 9. Giu seppe Calcaterra (Ita) z.t, 10. Bruno Cenghialta (Ita) z.t SINT NIKLAAS (ANP) - Alan Peiper heeft zaterdag in Sint Niklaas de Grote Prijs Ray mond Impanis gewonnen. De Australische wielrenner uit de ploeg van Peter Post reed de 216 kilometer in vier uur en 39 minuten. Hij liet in de finale de Bel gen Willem Wijnant en Yves Godim en de Nederlander Maarten Ducrot achter zich. De uitslag van de Grote Prijs Raymond Impanis is: 1. Alan Peiper (Aus) de 216 kilometer om Sint Niklaas in 4 uur en 33 minuten, 2. Willem Wijnant (Bel) op 15 seconden, 3. Yves Godimus (Bel) zelfde tijd, 4. Maarten Ducrot (Ned) z.t, 5. Theo de Rooy (Ned) op 0.30, 8. Werner Devtó (Bel) z.t, 7. Mare Dierickx (Bel) op 0.55, B. William Tackaert (Bei) z.t, 9. Eddy Van Haerens (Bel) z.t, 10. Dirk Clarysse (Bell z.t OOSTENDE (ANP) - Het Ne derlands voetbalelftal voor spelers tot 18 jaar is derde ge worden in een jeugd-vierlan- dentoernooi in het Belgische Oostende. In de derde en laatste wed strijd werd met 1-0 van Schot land gewonnen. Het winnende doelpunt werd in de 71e mi nuut gemaakt door Van Anke ren. Italië werd toernooiwin- naar door een overwinning met 1-0 op België. In de finale was Lentini matchwinner. De eindstand is: 1. Italië 3-6,2. België 3-3, 3. Nederland 3-2,4. Schotland 3-1. De opstelling van Oranje tn de laatste wedstrijd was: De Jong; Roembiak (Kos ter), Doesburg, Vonk en Markus; Meyer, de Gunst en Van Ankeren; Roos, De Jong (Baltus) en Doest. WC Van onze volleybal IJZÉnDIJKE - De Zeeu tie is zaterdag van start tieklas dames kwam er opliet programma. Sav Marathon met 3-0. - 1 Bij de heren won YVC, toppers getipt, met 3-0 van buteerde goed tegen het v CVC verloor met 3-0 in Mid promotieklas dames: MARATHON- SAVOK 0-3 - (2-15, 13-15,16-18) - In theorie was de eerste wedstrijd van Savok al een topper. Marathon, be hoorlijk verzwakt door het vertrek van een aantal speelsters, trof een gehandicapt Savok tegenover zich. Marjolein Steyaert is geblesseerd. De eerste set was gemakkelijk voor de gisten, cLe in de volgende set meteen tegen een forse achterstand aanhik- ten. Toch konden de dames van trai ner Theo Tazelaar de stand ombui gen. Ook in de laatste set gingen de Sasse dames even in de fout Via een I4_9_voorsprong kon de zege hen echter niet meer ontgaan, alleen het matchpunt bleef uit. „Een verdiende overwinning voor ons, stelde sa- vok-veorzitter Herman van Dorst vast EWC-EVEN KIJKEN 3-0 (15-9,15-7, 15-2) - Tot zeven punten per set kon debutant Even Kijken de zaak nog bijbenen. De Zuidzandse stop was matig verzorgd, waardoor EWC, ze ker niet de eerste de beste, kon door stonden naar de volle winst. De op bouw bij Even Kijken stokte vaak, waardoor de thuisploeg de overwin ning niet meer kon ontgaan. Promotieklas heren: DYNAMO-CVC 3-0 (15-5, 15-3, 15-7) - Een overtui gende zege van Dynamo, dat eigen- ijk nog niet helemaal klaar was voor de openingswedstrijd. Twee aanval lers werden gemist, maar CVC kon zelf geen vuist maken. De set ups door het midden leverden de thuis- poeg al voldoende rendement op. „De kwalitéit die er bij ons net iets meer was, leverde de winst op," al- flus Dynamo-aanvoerder Joost Wes- terweele na afloop. YVC-MYTILUS 2 3-0 (15-13, 15-10, 15-13) - Hoewel het IJzendijkse spel BBA (ANP) - De Zwitserse wereldkampioenen Hans! Bachtold en Fritz Fuss hebben zondag ook de laatste VVK- motocross in de zijspanklasse beheerst. Op het steile en bochtige ci- ruit in de Noorditaliaanse plaats Bra wonnen zij beide manches. In de tweede man che leverde het duo een heftige strijd met de Nederlanders Muller en Van Heek, die uit eindelijk toch genoegen moes ten nemen met de tweede plaats. Net als vorig jaar werden zij ook tweede in de eindrang schikking om de wereldtitel. Van Heugten en Van Deute- kom prolongeerden hun derde positie. Door de goede eind klasseringen mogen de Neder landers nu volgend seizoen drie deelnemers meer tot een totaal van negen naar de wed strijden om de wereldtitel af vaardigen. De Nederlander Eric Verha gen, bakkenist van nationaal kampioen Timmermans, brak bij een valpartij een voet. De resultaten zijn: Eerste manche: 1. Bachtold/Fuss (Zwi) EML Jumbo, 2. Van Heugten/Van Deutekom (Ned) EML Fo- lan, 3. Netterscheid/Hoormann (Wdl) VML Maico, 4. Millard/Millard (Gbr) EML Jumbo, 5. Muller/Van Heek (Ned) VML Honda, 6. Huwyler/Huwyler (Zwi) EML Maico, 7. Janssen/Geurts van Kes- sel (Ned) EML Maico, 9. Descheemae- ker/Godschalk (Ned/Bel) EML Honda, 10. Van Gastel/Van der Bijl (Ned) EML KTM, 13. Smit/Scheperman (Ned) VML Honda. Tweede manche: 1. Bachtold/Fuss, 2. Muller/Van Heek, 3. Van Heugten/Van Deutekom, 4. Bouvet/Bouvet (Fra) EML Kawasaki, 5. Nielsen/Bitsch (Den) EML Maico, 6. Franz/Schërer (Zwi) EML Mai co, 9. Janssen/Geurts van Kessel, 10. Van Gastel/Van der Bijl. Eindstand wereldtitel: 1. Bachtold/Fuss 389 punten, 2. Muller/Van Heek 282, 3. Van Heugten/Van Deutekom 246,4. Net terscheid/Hoormann 241, 5. Huwyler/ Huwyler 231,6. Janssen/Geurts van Kes sel 220,10. Van Gastel/Van der Bijl 113. John van den Berk uit Oss heeft zondag zijn leidende po sitie in de strijd om het Neder lands kampioenschap in de 125cc-klasse verstevigd. De crosser uit Oss, dit sei zoen tweede in strijd om de wereldtitel achter zijn plaats genoot Dave Strijbosch, won in Heesch tijdens de voorlaat ste kampioenscross drie man ches. Met nog een wedstrijd op de agenda heeft hij een voor sprong van 58 punten op de nummer twee in het klasse ment, Pedro Tragter. De uitslag van Heesch is: Eerste manche: 1. John van den Berk (Oss, Yamaha), 2. Teus Visser (Papendrecht, Honda), 3. Pe dro Tragter (Epse, Honda) 4. Frank Xho- fleer (Oss, Yamaha), 5. Eric Stuurman (Sliedrecht, Kawasaki), 6. Jacob Barth (Doetichem, Honda). Tweede manche: 1. Van den Berk, 2. Tragter, 3. Visser, 4. Stuurman, 5. Xho- fleer, 6. Jan van Oorschot (Liempde, Honda). Derde manche: 1. Van den Berk, 2. Vis ser, 3. Stuurman, 4. Al win van Asten (Valkenswaard, Kawasaki), 5. Tragter, 6. Marcel van Drunen (Eindhoven, Kawa saki). Dagklassement: 1. Van den Berk 90 pun ten, 2. Visser 79,3. Tragter 73. Stand Nederlands kampioenschap (na zeven van de acht wedstrijden): 1. Van den Berk 525,2. Tragter 467, 3. Stuurman 408, 4. Xhofleer 358, 5. Jopie Rijkers (Eindhoven, Kawasaki) 344,6. Van Asten 319,10. Dave Strijbosch 230. Kees van der Ven heeft zon dag ook in de laatste kam pioenscross in de 500cc aange toond Nederlands beste cros ser in de halve-literklasse te zijn. Op de crossbaan van het TT-circuit van Assen won de coureur uit Bakel, die de Ne derlandse titel al op zak had, twee van de drie resterende manches. Van der Ven, die nog hinder ondervond van zijn val in de stadioncross in Nijme gen, moest alleen in de tweede rit Gerard Rond en Dinand Zijlstra voor laten gaan. De uitslag van Assen is: Eerste manche: 1. Kees van der Ven (Bakel, KTM), 2- Carlo Hulsen (Son, Honda), 3. Gert Ab (Klasienaveen, Honda), 4, Peter Herlings (Gemert, Honda), 5. Dinand Zijlstra (Egede, KTM), 6. Johnny Slomp (Riüner- wold, Honda). Tweede manche: 1. Gerard Rond (Ingen, KTM), 2. Zijlstra, 3. Van der Ven, 4. Hul sen, 5. Herlings, 6. Henk Bloemert (Stap horst, Honda). Derde manche: 1. Van der Ven, 2. Rond, 3. Herlings, 4. Hulsen, 5. Zijlstra, 6. Ab. Dagklassement: 1. Van der Ven 85, Hulsen 73,3. Herlings 69. Eindstand Nederlands kampioenschap (acht wedstrijden): 1. Kees van der Ven 688 punten, 2. Peter Herlings 576,3. Carlo Hulsen 531,4. Gerard Rond 470,5. Dinand Zijlstra 455, 6. Johnnie Ponjee (Nieuw Bergen, Kawasaki) 336. Van onze sp TERNEUZEN - Alleen Walcher der puntenverlies in de eerste kl bal. Walcheren won het uitduel geslagen Schoondijke met 1-3 en 2) in en tegen Oostburg. Corn Sport, Aardenburg klopte Te stuurde RIA met lege handen Domburg deelden de punten: 1-1 SCHOONDIJKE-WALCHE REN 1-3 - Een verdiende zege voor een veel beter Walcheren. De ruststand mocht dan wel 1- 0-cijfers aangeven, toch waren de bezoekers ook in die pe riode veel sterker, maar een uitval van Schoondijke werd door Frank Steyaert afgerond. Ook na de pauze wist Walche ren het duel naar zijn hand te zetten, maar drukte dat toen wel uit in goals. Egbert Kat tenbroek, Noes Leikatompessy en Peter Waasdorp scoorden. OOSTBURG-JONG AMBON 1-2 - Een beter Jong Ambon ging, door $en doelpunt van Noes Tsjniiwel, met een ver diende voorsprong de rust in. Na de pauze waren de rollen omgedraaid -en was Oostburg de betere ploeg. Toch kon men niet voorkomen dat de bezoe kers uitliepen naar 0-2 door Frank Tuankotta. Het zag er slecht uit voor Oostburg, maar toen Ronald Hinneman 1-2 scoorde was er weer van alles mogelijk. Een fel slotoffensief leverde wel wat kansen op, en de bal moest enkele malen van de doellijn worden gehaald, maar de fel begeerde gelijk maker bleef uit. CORN«* BOYS-ZEELAND SPORT 2-1 - De eerste helft was voor Zeeland Sport. Dat werd in de hand gewerkt door een vroege treffer van Corn Boys via Frank Hemelsoet. Zeeland Sport werd daardoor gedwongen aan te vbjlen^ een (jged dat'ook. Het resulteerde

de Stem | 1986 | | pagina 12