Johan de Wolf favoriet IE W intertennis gaat beginnen Alles mogelijk in vierde klas H AZVV staat voor sleutelduel DE/ STEM ro (m/v) UBILEUMTOERNOOI SLAAT ZEER GOED AAN ERIC VEREECKEN AAN DE LEIDING Strandrace Vlissingen ZILVEREN SCHOEN inds neenten ZATERDAG 27 SEPTEMBER 1986 Indeling persoonlijk schaakkampioenschap ïrimkoers IJzendijke ^ïatthijs in finale NK fietscross VOGELWAARDE EN STEEN KNOKKEN VOOR AANSLUITING Invallers Surfwedstrijd in Nieuwvliet Zwemstrijd in Hulst en Kapelle Zaalhandbal- toernooi in Oostburg Handbalinstuif voor de jeugd Fietscross in Schoondijke A63 5m dan contact infocentrum in 77 of stuur de bover de i/oningen in zegel sturen naar dnummer 10034, T14 PAGINA SPORT 3 Van onze schaak-medewerker yOED - De eerste ronde van je strijd om het persoonlijk Reeuws schaakkampioen- ichap wordt zaterdag 27 sep- lember in Goes afgewerkt In je hoofdklas zullen zestien ipelers gaan strijden voor jeze titel. Belangrijkste titel kandidaat is Johan de Wolf uit jliddelburg, die het kam pioenschap vorig jaar ook al behaalde. Als zijn naaste con- (iirrenten moeten Rudi de Smit van Vlissingen en Cor Jansen van het Sasse HWP aorden gezien. Adrie den Hamer en Henk je Ridder zijn twee Zeeuws- Vlamingen die toch in staat moeten worden geacht een 5nt van suiker, zowel Dmzet ca. 1 miljard n de campagne nprodukten zijn: pulp sn schuimaarde n zestal over orte termijn een leiding aan alle I nieuwbouw) aan erspreid over het gehele in een leidinggevende i relatie tot en die gebaseerd zijn op r a.s. te worden gericht A, t.a.v. de heer C.L. van 50 AA Sas van Gent. en van de selectie- sndaal, iBC Sluiskil bestaat 20 jaar S hoge positie te bereiken. Erik Jansen van Terneuzen krijgt het in de eerste ronde niet ge makkelijk, omdat hij direct moet aantreden tegen Johan de Wolf. Henk de Ridder speelt zijn eerste partij tegen Terneuzen-speler Dees. Nieuwkomer Harry Lankrijer ontmoet Vlissingen-speler Van Rooijen. Adrie den Ha mer moet in staat worden geacht De Smit (eveneens een nieuwkomer) te verslaan. Dit zelfde geldt voor Nick Dubbel dam van HWP, die Jos de Ja ger van Middelburg terug moet kunnen wij zen. In de promotieklas spelen Adrie Dubbeldam en Mas- jenka Dubbeldam weer mee. Zij komen uit tegen respectie velijk Van Waterschoot van HWP en De Korte van Brui- nisse. Arjo Arendse van Lan dau Axel is eveneens een spe ler, die in staat moet worden geacht een kans te maken op de titel in de promotieklas. Hij komt uit tegen zijn clubgenoot Van Kesteren. De Putter van Landau moet het opnemen te gen Koudekerke-speler De Bock en Cor Provoost krijgt af te rekenen met de Vlissinger Meinderts. In de eerste klas zijn er slechts twee Zeeuws-Vlamin gen vertegenwoordigd. Rudie Schoot van Landau en Isaac Luteyn van HWP. Beide spe lers treffen elkaar in de eerste ronde. In de tweede klas ten slotte zullen drie Zeeuws-Vla mingen een poging doen pro motie te bereiken, te weten Kindt van HWP, Michael Dubbeldam van Terneuzen en Dhondt van de schaakclub Hulst. Indeling hoofdklas: Dees-De Rid der, Lankreijer-Van Rooijen, De Wolf-E. Jan.se, Sanders-R. de Smit, Wise-C. Jansen, Dieperink-Eekhout, M. de Smit-Den Hamer, De Jager-M. Dubbeldam. Promotieklas: Burger- hoff-Riemens, De Bock-De Putter, Van Waterschoot-A. Dubbeldam, Provoost-Meinderts, Koeman-Van Oorschot, Masjenka Dubbeldam-De Korte, Arendse-Van Kesteren. Eerste klas: Westdorp-Van Dijke, Van Stel- De Jong, Vermue-Jonkheer, De Regt-Van Boven, Koster Van Groos- Van Driel, Schoot-Luteyn. Tweede Idas: Kesterloo-Van Berkel, Kindt- Kooiman, Guerand-Prins, Gijssel- Mulder, Bommelje-Boone, Van der Jagt-Dhondt, Poort-Verberkmoes, Vermeulen-M- Dubbeldam en Lip- pens-Hameeteman. Van onze biljartmedewerker SLUISKIL - „Al die neder laagtoernooien, iet begon een beetje 'gezaagd te worden. Dit leek ons wel wat en de eerste indruk is at het bij zowel de eelnemers als ons or ganisatoren, goed aanslaat," zegt SBC- voorzitter Louis Dal- inga over het biljart- toernooi dat die ver eniging in het kader van het 20-jarig be- taan houdt. Zo'n zestig spelers kwamen individueel verband in ac- in tegenstelling tot de tra ditionele nederlaagtoernooien waarin men als verenigings team uitkomt, in de spelsoor- ten kader 38/2, driebanden en libre. Zaterdag worden vanaf 11.00 uur de slotpartijen ge speeld tussen de twaalf over gebleven deelnemers. „Er kleeft ook wel een nadeel aan. Het is een knock-out-systeem dat betekent dat je wat ge luk nodig hebt om de eind ronde te halen, maar ondanks iat bevalt het beter dan de tot ïu toe gehouden nederlaag- toernooien. Het idee voor deze ipzet is afkomstig van ons be stuurslid Jan Rietbergen," ervolgt Dallinga. Zaterdag wordt het toernooi om half zes afgesloten met de finalepartijen, waarna een maaltijd volgt voor spelers en genodigden. Daarna wordt in feestelijke stemming, via een feestavond, herdacht dat SBC twintig jaar geleden in sep tember opgericht werd. Vanaf 11.00 uur is iedere biljartlief- hebber uit het Zeeuws naamse welkom. Albert van Esbroek, Jan Corvelijn, Willy Goethals en Henk Venrooy waren de man nen die de aanzet gaven tot realisering van SBC (Sluis- kilse Biljart Club). „Er was ge durende verschillende jaren geen biljartclub in Sluiskil ge weest," zegt secretaris Guljam Pladdet, die samen met Louis Dallinga, Anton van Puyvelde en Eugène Hemelsoet tot de mannen van het eerste uur be hoort. „We konden toen twaalf actieve leden begroeten, toch een aantal dat aangaf dat er behoefte was aan een biljart vereniging hier in het dorp." Daarna groeide de SBC ge- itaag naar een ledental van tlrca dertig. „Eigenlijk was dat teveel om als vereniging loed te kunnen functioneren," regt Pladdet. „Nu hebben we Sleden, dat is voldoende." „In feite ben je beter af met 12 loede dan 30 *halve' leden, waarvan tweederde zich ont trekt van alle verplichtingen er iets op touw moet wor den gezet," voegt Dallinga er tón toe. Na twee jaar onderling ge speeld te hebben sloot SBC Van onze sportmedewerker UZENDIJKE - De sluitings wedstrijd voor de trimmers wordt zondag 28 september terreden in IJzendijke, waar 'e A- en C-categorie het ge combineerd opnemen in een ■oers over 60 kilometer. Dit op *en parkoers door de kern met lengte van ongeveer een ïeter. Van onze spoartmedewerker JENRAY - Sjacco Matthijs >»n de Terneuzense fietscross- Jub Flying Dutchman is door dongen tot de finale van de *Ud om het nationale kam- Moenschap. Het bestuur van de jubilerende biljartvereniging SBC met van links naar rechts: penningmeester Piet Smulders, secretaris Guljam Pladdet, voorzitter Louis Dallinga en bestuurslid Jan Rietbergen. - foto de stem/cor j. de boer. zich aan bij de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Een aansluiting die leidde tot te vreden gezichten bij het dis tricts bestuur, want SBC was er niet vies van om zaken op organistorisch gebied resoluut en groots aan te pakken. Het was de eerste vereniging in Zeeuwsch-Vlaanderen die een nationale eindstrijd hield. Het betrof dan wel geen kam pioenschap ereklas, maar als je vijf keer een nationaal kampioenschap kader 38/2 derde klas houdt, zoals het be stuur te kennen geeft, dan heb je niet stil gezeten. Daarnaast nam men ookt verschillende districts- en ge westelijke kampioenschappen voor zijn rekening en hield men een Zeeuwse titelstrijd. Ook prestatief gezien liet men van zich horen. Men leverde enkele districtskampioenen en Louis Dallinga wist tijdens de nationale kampioenschappen in eigen huis een tweede en derde plaats te bemachtigen en drong door tot verschil lende Nederlandse kampioen schappen in andere spelsoor- ten. Men was zelfs een keer dicht bij een Nederlandse titel. „We waren er vrijwel zeker van dat we kampioen waren," zegt Dallinga. „Dat was tij dens de nationale eindronden van de teamwedstrijden in Maastricht. Alle ontmoetingen met de drie andere finale teams hadden we gewonnen. En als je alles wint ben je toch kampioen? Dat bleek in ons geval niet waar te zijn. Het percentage van het aantal ge maakte caramboles telde. Dat resulteerde in een tweede plaats. Een belachelijke maat regel, waarover we nog een gepeperde brief naar de bond hebben gestuurd. Daarna, men zag dat ook wel in, is dat bela chelijke systeem veranderd." Guljam Pladdet brengt nog even het aspect mentaliteit aan de orde. „Die is veel ver anderd. Alles moet nu piekfijn in orde zijn, anders gaat men direct op zijn achterste benen staan. Dat was vijftien jaar geleden toch anders. We heb ben het nog meegemaakt dat de stroomvoorziening volledig uitviel. Men maakte daar geen probleem van en met kaarsen op het biljart speelde men ver der. Dat zou nu een ondenk bare situatie zijn." Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Nadat de meeste clubs na het spelen van de clubkampioenschappen het tenisseizoen voor gezien houden, gaan de poorten van de vier Zeeuws-Vlaamse tennishallen open. Dat betekent een heel win- terprogramma met voorname lijk bedrijfstennis, maar daar naast hebben de hallen hun traditionele open toernooien, terwijl elke hal momenteel wel voorzien is van een tennis- school met één of meer gedi plomeerde tennisleraren. Voor wat betreft de be drijfscompeti tie spant Den Dullaert de kroon. Evenals de voorgaande jaren bestaat deze uit vier poules met ieder 12 teams. Ook het niveau is in Hulst van dien aard, dat er on- getwijfeld van goed tennis valt te genieten. De titelverde diger in de hoogste poule is Jeunesse, dat ook dit jaar met spelers komt als Coen Dobbe- leir. Het team van Dow ver schijnt onveranderd aan de start, dus met Fred Elliott, ter wij 1 Le Bouquet versterking kreeg van Ronald van Remor- tel. In november houdt men in Hulst, na een afwezigheid van een jaar, weer het C- en D- toernooi. Een totaal van 14 teams schreven in in de Adorhal in De Braakman, waar de be drijf scompetitie op de zondag avonden worden gespeeld. Evenals in Hulst kent men een promotie- en degradatierege ling. Nieuw is dit seizoen de regionale indoorcompetitie in samenwerking met De Vlaan- derenhal in Sas van Gent, waarmee eveneens in combi natie de Zeeuws-Vlaamse kampioenschappen voor ju nioren en senioren worden ge houden. Op 28 en 29 maart is in de Adorhal de afsluiting van het zogenaamde Hallentoernooi, terwijl er 7 maart een Hol- land-België-festijn wordt ge houden. De bedrijf scompeti tie in De Vlaanderenhal in Sas van Gent kent eenzelfde opzet als het voorgaande jaar. Sterke teams spelen er in de herencomeptitie B/C, waarin diverse spelers van B-niveau deelnemen. Het Racketcen trum Terneuzen gaat in de be drijf scompeti tie van start met 14 teams, evenals de voor gaande jaren op de zaterdag avond. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Met nog slechts één wedstrijd voor de boeg - de sluitingskoers in Hulst op dinsdag 7 oktober - voert Eric Vereec- ken het Rabo-Vlaanderen-wielerklassement aan. De amateur uit St.-Jansteen sloeg afgelopen weekeinde in Eede en Nieuw- Namen toe, mede omdat de leider van dat moment, Twan den Braber, een bijzonder ongelukkig weekeinde kende. Zowel in Eede als in Nieuw-Namen reed de man uit Fijnaart lek. Kees Vleugel, bezig aan een uitstekend seizoen zonder uit schieters, sloop naar de tweede plaats en Den Braber staat nu derde. Het gaat dus tussen deze drie coureurs, want nummer vier Karei van Goethem is uitgeschakeld. Het kan in Hulst dus nog een aardig spektakel worden. De prijsuitreiking van dit najaarsklassement - overigens ook van het voorjaarsklassement - vindt plaats zaterdag 18 oktober, na afloop van de gentlemankoers in caf Atlanta in Sluiskil. De stand na de koers in Nieuw-Namen ziet er als volgt uit: 1. Eric Vereec- ken, St.-Jansteen 182 punten; 2. Kees Vleugel, Wemeldinge 178; 3. Twan den Braber, Fijnaart 175; 4. Karei van Goethem, Kloosterzande 158; 5. Francois Franse, Kwadendamme 145; 6. Peter Mol, 's-Gravenpolder 130; 7. Janus de Visser, Goes 128; 8. Guus Barhorst, Biervliet 122; 9. Peter Hofland, Roosendaal 113; 10. Werner Wieme, Moerbrugge 106 punten. Van onze motorsportmedewerker VLISSINGEN - Na jaren ach tereen met een jaloerse blik naar de Strandrace in Scheve- ningen te hebben gekeken is het bestuur van de MSV De Uitlaat uit Vlissingen er uit eindelijk toch in geslaagd om het fenomeen Strandrace ook in Zeeland mogelijk te maken. Op het badstrand aan de bou levard in Vlissingen valt zon dag 28 september het starthek voor de eerste Zeeuwse Strandcross. Op het strand zal een spek- taculair circuit uitgezet wor den met enkele springheuvels en een vijfhonderd meter lang recht stuk langs de waterlijn. De massastart zoals in Sche- veningen kon in Vlissingen echter niet door de beugel, om dat de wedstrijd van de KNMV een regionaal karakter moet hebben. Daardoor mogen slechts vijftig piloten per klasse achter het starthek plaatsnemen. De rijders moe ten wel aangesloten zijn bij één van de vier Zeeuwse mo torcrossclubs. te weten RES Axel, MC Rilland, MC De Sproeier en MSV De Uitlaat. De wedstrijd wordt in drie klassen verreden. De 125 cc- klasse, waarin naast talrijke KNMV-startbewij shouders ook enkele BLB-piloten aan de start komen, zoals Jan de Feyter en Dominique de Rech ter en de 250/500 cc-klasse, waarin de RES-kampioenen Bennie Poppe en Kees Zuidhof het gaan opnemen tegen zand- specialisten als Frans en Jacky Lensen, Marcus van Kempen, Martin Erasmus en Marc van der Plas. De laatste klasse die het zilte zand in zal duiken is de 'Off the Road-klasse', een ca tegorie die uitsluitend open staat voor rijders met een en- duromachine die voorzien is van een geldig kenteken. Iemand die hierin zeker als fa voriet getipt mag worden is de oud-BLB-international Bram van de Velde uit Breskens, die met zijn Honda XR 600 al enige ervaring heeft opgedaan in de Franse strandrace te Le Tourquet. De wedstrijden in Vlissingen beginnen om 12.00 uur. Van onze sportmedewerker AXEL - Vogelwaarde en STEEN, allebei thuis spe lend, staan voor een duel waarbij de aansluiting met de top in de derde klas D centraal staat. Breskens slaagde hierin afgelopen week door van Roosendaal te winnen, terwijl Clinge nog steeds krampachtig knokt om de rode lantaarn over te doen. Sluiskil zit in de tweede klas B in het zelfde schuitje. In de vierde klas H is echter nog alles mogelijk. Temeer, omdat de koplopers Lewedorpse Boys en Axel afgelopen week in de fout gingen. De afschei ding bleef daardoor achter wege. Zoals al opgemerkt, ver keert Sluiskil in een moei lijke situatie. Het staat on derin met twee punten en dat is niet florissant te noe men. Op bezoek bij ODC kan echter veel veranderen. Ze ker nu Paul van der Hooft, afgelopen week goed voor drie treffers, zijn vizier weer op scherp heeft staan. Wint Sluiskil, dan kan het zich voorlopig middenmoter noe men. Verlies betekent echter achterblijven. Het devies is dan ook niet verliezen. Voor Clinge geldt hetzelf de. De mannen van coach George de Block hebben het echter een stuk moeilijker. Clinge gaat op bezoek bij Moerse Boys. En dat is toe vallig de leider in de derde klas. Een punlje pakken mag gezien worden als winst. Voor Breskens, dat leuk meedoet in de top, geldt hetzelfde op bezoek bij In ternos. Beide teams kennen elkaar uit de tweede klas en zijn dus oude bekenden. Een puntendeling ligt hier voor de hand. Vogelwaarde-trainer Walter van Duyse: „Het verve lende is dat we thuis nog geen punten gepakt hebben." - foto de stem/cor j. de boer. Minder zeker is dit het ge val in Vogelwaarde. Coach Walter van Duyse is gast heer van Cluzona, samen op kop met Moerse Boys. „Het vervelende is dat we thuis nog geen punten gepakt hebben. Momenteel trainen we drie keer per week om toch maar gauw de periode van 'ombouwen' achter de rug te hebben. Het wachten is op het keerpunt. Want dat de ommekeer komt, daar ben ik van overtuigd. Het enthousuasme staat daar borg voor," aldus Van Duy se, die in het wegvallen van Bun en De Jonge met de spitsen Pieters en Maas ver-, der moest. STEEN krijgt SC Gastel op bezoek. Op papier is dit een opponent die, simpel ge zegd, geen beletsel mag vor men. „Dat we punten pak ken is meegenomen. Toch ben ik nog niet tevreden over het vertoonde spelpeil. Een niveau dat mogelijk een gevolg is van het vaak aan moeten treden met veel in vallers. Zondag zijn Bous- sen, Nachtegaal, FTanckaert en Merckx de afwezigen. Zelfs tegen SC Gastel, waar van we moeten winnen om een kloof met de onderste ploegen te slaan, is het dan moeilijk," weet STEEN- coach Peter van den Boog- ert. In de vierde klas H is nog alles mogelijk. De afschei ding tussen de koplopers en de volgers die op komst leek, bleef achterwege. Tot en met RCS, nummer acht op de ranglijst, is hier iedereen nog in voor een hoofdrol. Terneuzen, dat naar de me ning van trainer De Windt nog niet best speelt, kan voor een bres tussen mid denmoot en degradanten gaan slaan. Het krijgt Hon- tenisse op bezoek en dat is een tegenstander die zijn draai nog niet gevonden heeft. Philippine deed dit eveneens nog niet en dat is tegenvallend. Immers, voor de competitie had het er alle schijn van dat het een regel rechte titelkandidaat ging worden. Tegen HW'24, met of zonder doelman Van de Kinderen, kan deze rol als nog opgeëist worden. Philip pine moet dan, spelend in eigen huis, wel winnen. Slaagt het hier niet in, dan kan HW'24 wel eens de la chende partij worden en zich op kop nestelen. Axel, dat deze stek nog in handen heeft, gaat naar IJ zendijke. De blauw-witten staan bepaald niet bekend als vrijgevige gastheren. Een stevige partij is hier ze ker te verwachten. Koe wacht, zich de laatste jaren opwerpend als kampioenen- doder, krijgt de klus Lewe dorpse Boys uit voor de kie zen. Dat het betere voetbal het hier, evenals tegen Axel weer gaat winnen van de sjouwers, zou niemand ver bazen. Ondanks de leiders rol die de gastheren tot nu toe vervulden, is de favorie- tenrol voor Koewacht. Hoofdplaat eist deze rol eveneens op door gastheer te spelen van RCS. Programma tweede klaa B: DI- VO-Middelburg, ODC-Sluiskil, Wilhelmina Boys-Taxandria, Ba- ronie-NOAD, Zierikzee-SCO, WSC-Boeimeer. Derde klas D: Goes-BSC, STEEN-SC Gastel. Vo- gelwaarde-Cluzona, MOCT7- Roosendaal. Internos-Breskens, Moerse Boys-Clinge. Vierde klas H: Terneuzen-Hontenisse, Noor mannen-Biervliet, Philippine- HW'24, IJzendijke-Axel, Lewe dorpse Boys-Koewacht, Hoofd- plaat-RCS. Van onze sportmedewerker KNVB-ZATERDAGTEAMS DOEN GOED MEE AXEL De regionale verte genwoordigers in het KNVB- zaterdagvoetbal hebben tot nu toe een goede indruk achter gelaten. Hoek bleef, evenals Zaamslag, nog zonder verlies. Terneuzense Boys moest een keer de zege uit handen geven en AZVV moest dit twee keer doen. De Axelaars staan in eigen huis tegen SSC'55 dan ook voor een sleutelduel. Afgelopen week verloor AZW, in een duel waarin het beter was, van Rozenburg. „We hebben daar onze beste wedstrijd tot nu toe gespeeld. Met bijzonder veel pech zijn we toch nog het schip in ge gaan," aldus AZW-coach Hans Radt. Ondanks dat is hij voor de confrontatie met SSC'55 optimistich gestemd. „Blijven we gedisciplineerd spelen, dan kan resultaat niet uitblijven. Temeer, omdat onze dragende krachten, Bouwman en Hanny, steeds beter gaan spelen," weet hij. Dat AZW moet winnen om uit de bedreigde hoek te ko men, en daarvaor is minimaal een punt per duel nodig, is be kend. Eveneens weet men dat SSC'55 uit vier duels zes pun ten pakte en dat bleek goed voor een gedeelde tweede stek. De Axelaars kunnen bij winst nagenoeg op gelijke hoogte komen met 5 punten, maar hebben dan nog altijd een wedstrijd minder gespeeld. Hoek, dat op bezoek gaat bij SSS, vergaarde inmiddels vijf punten. De gastheer een puntje meer. De inzet is hier dus een toppositie. Dat Hoek niet als afgelopen week tegen SC Everstein in 'slaap' moet sukkelen, daar is het inmid dels achter. Met die weten schap is Hoek in ieder geval bepaald niet kansloos. Doen de tweedeklassers het niet onaardig, de derdeklas sers Terneuzense Boys en Zaamslag zitten volop in de slag om de toppositie. Terneu zense Boys is gastheer van WHS. Een tegenstander waar van gemakkelijk gewonnen kan worden. „Gemakkelijke wedstrijden bestaan niet. Dwingen we het geluk door inzet af, dan is winst niet uit gesloten en draaien we prima mee," aldus Terneuzense Boyc-coach Arie Dekker. Zaamslag, dat drie keer op rij gelijk speelde, reist af naar Yerseke. Evenals de groen- witten vergaarde Yerseke drie punten. Een duel waarin aan sluiting naar boven of blijven hangen de inzet is. Een vierde puntendeling ligt hier voor de hand. Programma tweede klas A: AZW-SSC'55, Tricht-Amemuiden, SSS-Hoek, SC Everstein-Dinteloord, Bruse Boys-Zwart Wit'28, Good Luck-Serooskerke. Derde Idas A: Terneuzense Boys-WHS, Yerseke- Zaamslag, NOAD'67-Veere, Nieuw- dorp-PTT Breda, Zwaluwe-Wemel- dinge, Kloetinge-Kapelle. Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET-BAD - De winds ur fvereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt zondag 28 september surfwed- strijden voor de kust nabij Nieuwvliet-Bad. Verwacht wordt dat heel wat surfers deze gelegenheid aangrijpen als voorbereiding op de een week later te houden open Zeeuwse surfkampioenschap- pen. Inschrijven voor deelname is mogelijk vanaf 10.30 uur aan de inschrijftafel nabij surf centrum Matour. De eerste start is gepland omstreeks 11.00 uur. De wedstrijden zijn voornamelijk gericht op de funboards, waarvoor twee ba nen zijn uitgezet, maar bij vol doende belangstelling kan er ook gevaren worden in de di visies 1 en 2. Van onze zwemmedewerker HULST - De jeugdploeg van de zwemclub Koewacht ont vangt zondagmiddag 28 sep tember in het zwembad te Hulst de teams van De Schel de, Scheldestroom en De Zuid wester. De Braakman en De Bruinvis trekken naar Ka pelle om daar strijd te leveren tegen De Ganze en De Beve landers. Van onze handbalmedewerker OOSTBURG - In de Oost- burgse sporthal De Veerhoek wordt zaterdag 27 september voor het vierde achtereenvol gende jaar een zaalhandbal- toernooi gehouden voor de ba sisscholen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan dit toernooi wordt deel genomen door de Oostburgse Sint Bavoschool en de open bare basisschool. De eerste wedstrijd begint 's morgens om negen uur en het laatste duel staat voor 13.45 uur op het programma. In totaal doen vijf teams van deze twee scho len mee. Om 14.00 uur zal voorzitter IJben de prijzen uitreiken. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging HVSV uit Terneu zen houdt zaterdag 27 septem ber een handbalinstuif voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. De jeugdcommissie heeft dan een spellencircuit uitgezet, zo dat de jongens en meisjes die belangstelling hebben op speelse wijze kennis kunnen maken met de handbalsport. De toegang is gratis. De in stuif begint om 10.00 uur en is om 12.00 uur afgelopen. Alle jongens en meisjes die mee willen doen, moeten dus om 10.00 uur in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje aanwezig zijn. Van onze sportmedewerker SCHOONDIJKE - Op het ter rein van de Moanebiussers te Schoondijke wordt het einduel fietscross meetellend voor het Zeeuws kampioenschap ver reden. Dit treffen is vastge steld voor zaterdag 27 septem ber en begint om 13.00 uur met het startschot voor de eerste heat. In deze finale kunnen de rennerijes de laatste punten bijeen sprokkelen voor een po sitieverbetering of verstevi ging van de reeds in handen zijnde klasseringen. topscorerscompet itie amateurvoetbal 1. F. Verstraeten, Axel 5 doelpunten; 2. ex aequo J. Livramento, Breskens; H. de Waard, Kapelle; D. Elve, Phi lippine; P. van der Hooft, Sluiskil; E. Nagelkerke, STEEN 4 doelpunten; 7. ex aequo B. van Craenenbroeck, Clinge; R. Krijger, Goes; G. Buysrog- ge, Hontenisse; T. Warrens, HW'24; M. Azagari, SSV'65; J. Scheele, Ter neuzense Boys; R. Scheele, Terneu zense Boys 3 doelpunten; 14. ex aequo H. Michels, Axel; H. Ottens, Bres kens; W. Braaf hart, Hoek; P. van Eekelen, HW'24; W. Corijn, Philip pine; W. Paardekoper, SSV'65; R. Wilting, Terneuzense Boys; J. Huis man, Terneuzen en G. Lokhorst, Zaamslag 2 doelpunten. Clubscore: 1. Terneuzense Boys 11 doelpunten, 2. ex aequo Axel en SSV'65 9 doelpunten; 4. ex aequo HW'24 en Breskens 8 doelpunten.

de Stem | 1986 | | pagina 13