HEILIGHEID VOORWAARDE VOOR GP MEXICO Jos van de Kinderen principieel Hoondert gaat aan de leiding itaiië stelt PARIJS BRUSSEL LIJKT OP KERMISKOERS fs zit met de basis >ostburg Yerpoorte op dreef DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 grenzen voor oetballers weer open ft Fanorde bij WK bridge WK schaatsen in 1988 in Alma Ata SINT-GENESIUS RODE - De imposante ere lijst van de Italiaanse beroeps wielrenner Guido Bontempi werd woensdag aangevuld met een draak. Kelly naar eerste plaats Superprestige Poolse renners te laat met visumaanvraag HVV'24 EET DE SOEP MINDER HEET DAN OPGEDIEND Van Hulle en Heyboer succesvol Fraai debuut Corretje in regiovoetbal Sponsorloop Scheldesport Bestuur SBC Pierre Besters zegeviert in Rilland-Bath T48 5 - ieler, die ook nog hét se- mnie Aerts bij het Hul- - foto de stem coh j de boer it Hulsterse basketbal ie. Uit het niets ver- competitie plotseling in zijn doelstelling: ■rlopig houden we het op lhaving van een plaats in Tste klas. Het zal een ilijk seizoen worden, dat vast." Stone Dunkers be- :t dit jaar voor het eerst een dames-seniorenteam. ïeisjes-junioren van wel- □jn inmiddels een jaartje r geworden en komen nu n de tweede klas. Met ze- speelsters beschikt Stone kers echter over een bij- er smalle basis. Ie hoop is dan ook geves- op de toetreding van we leden, waarbij vooral BVH-speelsters hoog op verlanglijstje staan. Zeer tief is ongetwijfeld de winst van een nieuwe ïster: An-Christine de n, zelf ooit nog uitkomend BV Hulst. Toch zal zij een ■e competitie tegemoet i met haar pupillen, die in weede klas onder meer rwaarts 2 en BC Sas zullen oeten. Vooralsnog geen al ge verwachtingen derhal- Eerst het seizoen tot een einde brengen is het mot- p bestuurlijk gebied ten- toch wat positief ws. Stone Dunkers kan dit namelijk beschikken over eigen clublokaal: zwem- 'De Driehoek' te Hulst, nals vorig jaar blijft Luc icks voorzitter van de terse basketbalvereni- Marjan van Rattingen is euw penningmeesteresse, rijl Mare Luyten het secre- lat van Ronnie Aerts heeft genomen. Het wedstrijd- etariaat is verdeeld over bestuursleden. Annie van iselaar verzorgt de dames trijden en William van staat in voor de heren. De idsrechterlijke admini- tie wordt verzorgd door ander tweetal: Ruud de en Hennie Kotvis. En beschikt Stone Dun- dan toch in ieder geval het best bezette bestuur Zeeuwsch-Vlaanderen. er twee nieuwe talenten te ren: Eric en Patrick Mar- terwijl er nog een oud- ratie'71-lid is terugge- rd: Rob Traas. Daarnaast nen ook Eddy Eversdijk en rc de Jager hun oude stek ie basis in. Sen belangrijk voordeel jr de beide Oostburgse for ties vormt de nieuwe thuis- iren. Moerman: „Ja, vanaf seizoen spelen we dus in >rthal Cadzand. Dat is voor een geweldige vooruit- ig. Het is een zaal met offi- le afmetingen en ruime uit- pmogelijkheden. Daardoor rdt het mogelijk om het ■1 ver open te trekken, ardoor het lengte-over- cht van de lange Oostburg- ;lers in de rebound uitge- it kan worden. Het enige deel is wellicht de ligging 3 hopen dan ook dat onze pporters bereid zijn om de ringe afstand te overbrug' n om ons te ondersteunen." Een laatste, niet onbelang' k detail, is de aanwinst van n goede sponsor. Moerman: len nieuwe vereniging bete nt ook een nieuwe uitruS' ig. En daarvoor heeft onze onsor gezorgd. Dit beteken' teraard een aanzienlijke rlichting voor het budget jrtom: de start is uitersj elbelovend. Het enige nadeel rmt de damesselectie echts vijf speelsters, te wei' g om competitie te spelen- ïlukkig beschikken we we er acht jongens-aspiranten- s die blijven komen dan njj" T14 PAGINA SPORT 2 MEXICO STAD (Rtr) - Trimmers en fietsers flenkea tussen bulldozers en hijskranen door 0 het race-circuit van Mexico Stad. Drie we ten voordat het formule 1-circus er neerstrijkt coor de Grote Prijs van Mexico, die Nigel jlansell de wereldtitel kan bezorgen, ziet de jebroeders Rodriguez'-accommodatie er nog uit als een kruising tussen een stadspark en een bouwlocatie. Toch wordt er op 12 oktober je laatste formule 1-wedstrijd van het seizoen jehouden. Voor het eerst in zestien jaar heeft het cir cuit, dat eerder in 1963 en in 1970 het strijdto neel vormde voor de toprijders en construc teurs, weer een Grand Prix gekregen. De vo rige maal was het geen succes. Toen werd be sloten er niet terug te keren wegens de onvei ligheid, vooral veroorzaakt door toeschouwers, die met een buik vol tequila levensgevaarlijke toeren uithaalden. De internationale autosportfederatie gaf uiteindelijk haar fiat het dit seizoen weer eens te proberen, mits er belangrijke verbeteringen zouden komen in de publieksvoorzieningen. De racebaan werd eveneens onder handen geno men. Aan het einde van het rechte stuk werd de erg lange bocht naar rechts eruit gehaald, omdat de coureurs daar op een paar meter langs woningen en een hoofdstraat reden. Het meeste geld voor de reconstructiewerk zaamheden, die waren begroot op twaalf mil joen gulden, werd echter besteed aan de veilig heid van de toeschouwers. „In 1970 kwamen er 300.000 mensen kijken", herinnert Rodolfo Sanchez Noya, de woordvoerder van de hui dige organisatie, zich. „Veel racefans kwamen al een paar dagen voor de wedstrijd naar het circuit. Ze parkeerden hun auto's pal naast de baan en sloegen daar hun tenten op. Het liep uit op een dol kampeer-feest met veel drank, gezang en een hoop lol. De organisatie kon het onmogelijk in de hand houden". Het racefestijn ontaardde dan ook prompt in levensgevaarlijke toestanden. Toeschouwers stonden bijna op het wegdek en een aantal stak zelfs doodgemoedereerd de baan over voor de aanstormende bolides. Dat zal dit jaar onmogelijk zijn door de bouw van twee hoge hekwerken met een sloot en een flink stuk nie mandsland ertussen. „Bovendien is het nu ver boden auto's dichtbij het circuit neer te zetten en worden er maximaal 85.000 toeschouwers toegelaten. Die kunnen allemaal zitten", aldus Sanchez Noya. Het circuit is inmiddels klaar, maar er wordt nog driftig gewerkt aan de nieuwe tri bunes, pits, controletoren en perscentrum. Het complex is vernoemd naar Pedro en Ricardo Rodriguez, lokale helden, die Mexico een plaats bezorgden op de autosportkaart en er het leven bij in schoten. Ricardo kwam in 1961 om op het circuit, dat nu zijn naam draagt. Zijn broer verongelukte tien jaar later in West-Duitsland. HOME (Rtr) - De Italiaanse loetbalbond heeft gisteren be tend gemaakt, dat de grenzen loor buitenlandse spelers met ngang van het seizoen '87/'88 «eer worden opengesteld. Het Is de rijke elubs dan weer toe gestaan internationale vedet ten met behulp van miljoenen guldens - Nederlands top- ichutter Marco van Basten bijvoorbeeld - het land in te lekken. Wel blijft de regel gel- jen, dat per team niet meer jtn twee buitenlanders mogen «orden opgesteld. Vreemdelingen, die al onder «infract staan bij een Ita liaanse vereniging, mogen ook lu al vrijelijk worden ge transfereerd. Het 'import-ver- bod' werd vorig jaar van kracht, omdat de bond de oorbereiding van Italië op bet wereldkampioenschap in Mexico niet wilde bemoeilij ken door nog meer vreemde invloeden. Juventus vond er overigens snel een antwoord op. De Turijnse topclub con tracteerde, in afwachting van je heropening van de voetbal- grenzen, Ian Rush alvast. n ze ook de competitie in. En it is dan weer een verzeke' ig voor de toekomst" MIAMI (ANP) - De organisa torische wanorde bij het we reldkampioenschap bridge is dinsdag te groot gebeleken om na de eerste twee speelronden In de halve finale een klop pende ranglijst op te kunnen stellen. De Amerikaanse organisa toren maken in Miami gebruik van Franse computerexperts, die de talloze wijzigingen in het speelschema niet snel ge noeg konden verwerken. Tal loze protesten waren het ge volg. Sommige spelers kwa men honderden punten tekort, anderen hadden te veel gekre gen. Zeker is dat van de Neder landse vertegenwoordigers al leen Max Rebattu en André Mulder het goed doen. De ver wachting is dat dit paar na de correctie - het mist ongeveer tweehonderd punten - in ieder geval bij de eerste twintig staat. Van de 168 paren, die over zijn gegaan naar de halve eindstrijd, kunnen 48 zich kwalificeren voor de finale. De dames doen het aanzien lijk beter. Voor zover het mo menteel valt te overzien, heeft sowel Jet Pasman met Anneke Simons als Elly Schippers met Marijke van der Pas goede uitzichten op de finale, waar voor zich 28 paren plaatsen. feVOS (DPA) - In het Olym pische jaar 1988 zal de hoogge- fegen (1691 meter) wonder- taan van Medeo bij Alma Ata voor het eerst het strijdtoneel van een wereldkampioen- 'chap schaatsen. De internationale schaats '■mie (ISU) wees in Davos de titelstrijd van de allrounders ja '88 officieel toe aan Medeo '1 de Sovjet-republiek Kazak stan. Het titeltoernooi is voor tot weekeinde van 5 en 6 maart op de agenda gezet, een '"eek na de Olympische Spe ten van Calgary (13-29 februa ri. Draak op erelijst Bontempi Een klassieker kon de 66ste Parijs - Brussel kwalijk genoemd worden. Vijf kwartier na het ruim opgezette tijdschema meldden de coureurs zich als peloton aan de eindstreep. Bontempi maakte zelfs van de massa sprint een lacher door met drie fietslengten te winnen. „Ik verwachtte een bambi no, geen overwinning", zei de hooglijk verbaasde Italiaan, wiens vrouw zwanger is. „Mijn vorm was lang niet meer zo geweldig als in de Giro en de Tour". De 26-jarige 'buffel' was in het voorjaar al meester in Gent - Wevelgem, vervolgens won hij vijf etappes in de Ronde van Italië en drie in de Ronde van Frankrijk. In Sint- Genesius Rode, het voorstadje van Brussel, bracht Bontempi zijn aantal overwinningen op vijftien. Hij hoefde er slechts 300 meter voor uit te sloven. Zijn epiloog was niettemin van eminente kwaliteit. Zelfs Kelly, bepaald geen kleintje als het op sprinten aankomt, moest lengten toege ven. Met Bontempi kreeg de langste klassieker toch een ve dette als winnaar. De wed strijd tussen de twee hoofdste den verdiende dat eigenlijk niet. De 170 renners zaten bijna negen uur in het zadel, maar slechts een half uur op het puntje. De koers begon pas tij dens de twee lokale ronden met de beklimming van de Al semberg. Wat voordien ge beurde, mocht geen naam heb ben. De Fransman Jean-Fran- cois Rault stopte energie in een solo van 204 kilometer, even uitzichtsloos als dapper. Bij de start in Senlis, iets bo ven Parijs, blies een matige wind in de gezichten. Na af loop gaven de coureurs de wind de schuld van de vertra ging. Op en rond de Alsemberg ontspon zich een duel tussen het collectief van Peter Post en de sterke solist Sean Kelly. Adri van der Poel, de winnaar van vorig jaar, zat erbij en keek ernaar. Teun van Wiet noemde zichzelf na afloop de sterkste renner van het hele pak. Naar hetgeen hij had la ten zien was dit geen opschep perij. Van Vliet was zelfs zo goed, dat hij onmogelijk kon win nen. Zijn vorm was al bekend geworden met een overwin ning in de Franse semi-klas- sieker Grote Prijs Isbergues afgelopen zondag. „Iedereen zat op mijn wiel, vooral Kelly. Hij heeft me in Isbergues zien winnen". De overmacht van de ploeg- Post in de finale was zo groot, dat de overwinning haast niet kon ontsnappen. Dat Bon tempi er uiteindelijk toch mee over de Apenijnen trok, was hoofdzakelijk te wijten aan een kapitale blunder van Eric Vanderaerden. Verwonderlijk was dit niet. De Belgische kop man heeft dit seizoen geen en kele grote wedstrijd tot een einde, passend bij zijn klasse, gebracht. Nadat eerst een solo van Gert-Jan Theunisse mislukte, kon Teun van Vliet niet door de verdediging van Kelly bre ken. De Ier antwoordde op elke demarrage. De laatste was twee kilometer voor het einde. Met Kelly aan het wiel drong Van Vliet niet langer aan. Vanderaerden dook als eerste van een groepje op het duo neer. Het was een schitterend mo ment om te springen. Kelly hapte naar lucht, Van Vliet en de Australiër Anderson waren present om de vlucht te dek ken. Vanderaerden miste de spier- en geestkracht plus zijn vroegere brutaliteit om de gok te wagen. Hij wachtte liever op de massasprint. Die laatste overweging was zo kansrijk als de zes kruisjes in de lotto op de juiste plaats. Hij werd dan ook slechts vierde. In zijn commentaar had hij wel nog de argeloosheid An derson de verloren sprint te verwijten. „Phil reageerde niet op de demarrage van Bontempi", zei hij, „Daardoor was alles in een klap verlo ren". Verloren was het na 300 ki lometer ook al voor Adri van der Poel. Nederlands beste klassieker-renner had zich uitgesloofd in een achtervol ging op landgenoot Theunisse. Hij had verder in de kopgroep met Van Vliet een afwach tende houding aangenomen. „Dat was Van Vliets eigen schuld", legde Van der Poel la ter uit. „Theunisse en hij be gonnen direct ai om beurten te demarreren in plaats van eerst een goed gat te slaan". Van der Poel gokte op zware schermutselingen tijdens de laatste Alsemberg-beklim ming. Daar gebeurde echter niets, want veel renners zaten er daar nog fris bij, omdat er voordien geen inspanningen geleverd waren. Van der Poel: „Met mijn hoofd zat ik meer bij de Grote Herstprijs dan in deze koers". Uitslag: 1. Guido Bontempi (Ita) de 310 kilometer in acht uur en 37 minuten (35,976 km/uur), 2. Sean Kelly (Ier), 3. Jo- han Capiot (Bel), 4. Eric Vanderaerden (Bel), 5. Pierono Gavazzi (Ita), 6. Gianni Bugno (Ita), 7. Steven Rooks (Ned), 8. Kim Eriksen (Den), 9. Jean-Marie Wam- pers (Bel), 10. Willem Wijnants (Bel), 11. Frank Hoste (Bel), 12. Adri van der Poel (Ned), 13. Jan Bogaert (Bel), 14. Frederic Gamier (Fra), 15. Frank Verleyen (Bel), 16. Flup van den Brande (Bel), 17. Ad Wijnands (Ned), 18. Luc Dedeckaer (Bel), 19. Phil Anderson (Aus), 20. Frank van de Vijver (Bel) allen in dezelfde tijd als Guido Bontempi, 29. Teun van Vliet (Ned), 30. Nikki Rüttimann (Zwi), 31. Gert Jakobs (Ned), 34. Nico Emonds (Bel), 37. Eric van Lancker (Bel), 38. Jean Ha bets (Ned), 39. Gerrie Knetemann (Ned), 44. Joop Zoetemelk (Ned), 47. Ro bert Millar (GBr), 48. Jac van der Poel (Ned), 52. Claude Criquielion (Bel), 54. Maarten Ducrot (Ned). Bontempi gaat zegevierend over de streep na een ontspannen rit die bijna negen uur in be slag nam. fotoanp SINT-GENESIUS RODE (ANP) - Sean Kelly is door het be halen van de tweede plaats in de najaarsklassieker Parijs - Brussel gestegen van de tweede naar de eerste plaats in het Superprestige-klassement, het officieuze wereldkampioen schap voor beroepswielrenners. Kelly, die woensdag 35 punten verdiende, nam de hoogste klassering over van de Amerikaan Greg Le Mond, winnaar van de Tour de France. Adri van der Poel is op de vierde plaats de beste Nederlander. Winnaar Guido Bontempi speelt in het Superprestige-klassement een ondergeschikte rol. Parijs - Brussel telde overigens niet mee voor het klasse ment om de wereldbeker voor merken. De stand in het Superprestige-klassement is: 1. Sean Kelly (Ier) 690 punten, 2. Greg Lemond (VSt) 660,3. Claude Criquielion (Bel) 465,4. Adri van der Poel (Ned) 440,5. Urs Zimmermann (Zwi) 405,6. Steven Rooks (Ned) 310,37. Guido Bontempi (Ita) 120. SINT-GENESIUS RODE (ANP) - De Poolse wielrenners Lech Piasecki en Czeslaw Lang ontbreken zaterdag hoogstwaarschijnlijk in de strijd om de Grote Landen- prijs. Voor deze in Frankrijk te houden wedstrijd had het duo te laat een visum aange vraagd. De nieuwe visumrege ling in Frankrijk geldt voor landen van buiten de Europese Gemeenschap (EG). BULST - „Jos van de Kinde- fen staat niet meer bij HVV'24 'nder de lat" en „Jos van de kaderen is gestopt met kee- waren de geruchten die ''Belopen week de ronde de- ®(n. Tam-tam-berichten met gedeeltelijke waarheid, immers, Jos van de Kinderen 'lood afgelopen zondag totl [aders verbazing niet in het «VV'24-doel. „Gestopt ben ik J leder geval niet," aldus de "idstenaar. Waarom hij dan niet keepte, liant dat is in ieder geval op merkelijk te noemen, komt 'mdat hij, zoals hij laat weten, "eeft besloten voorlopig alle 'eken eens op een rijtje te zet- e". „Stoppen met voetballen 18fear, zeker gezien mijn leef- tijd, nog niet bij," stelt hij na- druukkelijk. Dit houdt tevens in dat hij rekening houdt met een terugkeer onder de HW'24-lat. Een stek waar hij gezien zijn kunnen aanspraak op mag en kan maken. Toch wil hij dat vooralsnog even niet. Maar wat is even, alleen deze week nog en dan zondag keepen? Jos van de Kinderen: „Onder de huidige omstandigheden sta ik niet onder de lat. Er zijn voor mijn gevoel enkele fatsoensnormen overschreden. Door wie, laat ik in het midden. Ieder mens heeft tenslotte zijn principes. Jos van de Kinderen ook. Meer wil ik er voorlopig niet over zeggen. Over enkele weken misschien wel, maar nu nog niet." Ondanks zijn terughou dendheid wil hij echter wel kwijt dat de kritiek die over hem kwam na de nederlaag in Axel, waar coach Zegers de beschuldigende vinger zijn richting uitstak, niet de oor zaak is van zijn wegblijven. HW'24-trainer Rinus Ze gers wil eveneens niet veel kwijt over de 'affaire Van de Kinderen'. „Daar wil ik niet over praten," stelt hij in eerste instantie resqluut, maar na enige aandrang verduidelijkt hij„Ik kan er niets over zeg gen. Ik heb Jos nog niet ge sproken." Hoe dat mogelijk is, wordt duidelijk als men weet dat Van de Kinderen na Axel niets meer van zich heeft laten horen, dus ook niet op de trai ning is verschenen. Zegers: „Wie niet komt trainen, staat er naast. Zo is het ook met Jos gebeurd. Voor zover ik weet, hebben wij geen vuile was buiten te hangen. Om de een voudige reden dat die er niet is. persoonlijk vind ik Jos een prima kerel, die als hij een sportman is, terugkomt. Want wees grust, hij mist het." Afgaande op de 'uitstraling' van zowel Van de Kinderen als van Zegers, kan alleen maar opgemaakt worden dat de Hulstenaren de soep niet zo heet eten als deze wordt opge diend. Veel meer dan een goed gesprek lijkt er dan ook niet nodig om alles weer op een rij te krijgen. Ook bij HW'24 moet deze praatpaal met de helende hand te vinden zijn. De orkaan die leek te onstaan, smoort daarmee ais de be kende storm in een glas water. „Laten we het maar bij het voetballen houden, dat is al moeilijk genoeg," aldus Ze gers, die eigenlijk ook niets liever wil dan op normale voet verder gaan. IJZENDIJKE - Voordat de laatste trimkoers van het seizoen zondag in IJzendijke, wordt verreden zijn de eindwinnaars al bekend. Patrick van Hulle en René Heyboer kunnen in de A- er C-categorie niet meer bedreigd worden door de concurrentie. Van Hulle heeft een straatlengte voorsprong op Willy de Fe- ber uit Hoek. Henk Dees kan nog bedreigd worden voor zijn derde stek. In de C-categorie is Heyboer winnaar geworden. De strijd om de tweede plaats is nog volledig open. Cloetens en Lammens komen hiervoor in aanmerking, terwijl ook Bert de Ruysscher nog een kans heeft. Stand A-categorle: 1. P. van Hulle, Sas van Gent 320 punten; 2. W. de Feber, Hoek 273; 3. H. Dees, Terneuzen 203; 4. J. Dubbeldam, Sas van Gent 193; 5. C. Verplanke, Biervliet 183; 6. C. Boerman, IJzendijke 170; 7. P. van Straten, Terneuzen 164; 8. H. Peters, Biervliet 157; 9. F. Verstraeten, Sluis 152; 10. J. Brandt, België 150. C-categorie: 1. R. Heyboer, Terneuzen 344; 4. R. Cloetens, België 261; 3. R. Lammens, Oostburg 260; 4. B. de Ruysscher, Biervliet 250; 5. J. de Ritter, Hoek 236; 6. A. Manhave, Oostburg 233; 7. J. Bosma, Philippine 216; 8. E. de Schrijver, Vogelwaarde 207; 9. M. Boelens, Oostburg 198; 10. B. de Smit, Sluiskil 188 punten. Van onze biljartmedewerker GOES - De naar maatstaven van de tweede klas drie banden technisch sterke Rinus Hoondert voert na vijl ronden ongeslagen het klassement aan van deze klas tijdens de titelstrijd van het district Walcheren/Dt Bevelanden. Terecht, want de biljarter van DOS uit Ovezande heeft in café Flora te Goes al het beste spel laten zien. Samen met Lou Scheffers van BVW uit Wemeldinge, maar die is vrijwel kansloos voor de titel. Met twee verlies- partijen achter zijn naam kan hij het kampioenschap wel vergeten, omdat Hoondert in de laatste twee ronden niet twee keer onderuit zal gaan. Nog wel in kansrjjke positie staat Rokus Overheid van LBV uit Lewedorp. Hij heeft één partij verloren, maar weet dat Hoondert een beter gemid delde heeft en dus als favoriet de slotronden ingaat, als zon dag om 13.00 uur begonnen wordt. De kortste partij staat op naam van Lou Scheffers. Hij maakte in de zesde ronde (er werden twee partijen van die ronde gespeeld, die echter nog niet meegenomen zijn in de rangschikking) de 25 caram boles in precies evenveel beur ten vol. Daarmee overtrof hij Van onze sportmedewerker AXEL - In de hoofdklas van het regionale zaalvoetbal toonde Verpoorte in te zijn voor de titel. Tegen Bonte Hert pakte het verrassend uit door met 3-0 te winnen. De zege kwam tot stand in een partij op redelijk niveau. Voor de doelwisseling viel de ope ningstreffer door een rake in zet van Benny Cortvriendt. De van een knie-operatie herstellende Bonte Hert-doel man Anton Pollet mocht kort hierna het veld verlaten we gens het verdraaien van zijn gehandicapte gewricht. Zijn stek werd ingenomen door Dave Zwartepoorte, die dit uitstekend deed. Aan de beide Verpoorte-treffers in de tweede helft - Cortvriendt en Arnold Seghers waren de prijsschutters - had hij zeker geen schuld. Dat zijn formatie niet scoorde had andere oorza ken. Overige uitslagen: Van Westen- Schippershuis 2-1, ABN-Hoekert 2-4, Goalgetters-Kravo 2-2, NMB/ Vermeire-De Post 4-4, Fabricom- De Pooter 4-2. Van onze sportmedeinerker AXEL - Het zaalvoetbalteam van Corretje heeft een goed debuut gemaakt in de eerste klas van het regionale zaal voetbal. In de Axelse sporthal 't Sportuus klopte het Deto met 3-2. In eerste instnatie zag het er niet naar uit dat de score tot de eindcijfers 3-2 uit zou lopen. De teams speelden wanordelijk zonder overleg. Toch zag Karei Gans in de zestiende minuut kans doel man Risseeuw het nakijken te geven. Lang plezier beleefde hij echter niet aan dit doelpunt. Een minuut later trok Rudy Wiemes de score gelijk via een stevige knal. Met nog zes mi nuten voor de boeg leek Karei Gans het pleit te beslechten. Het pakte anders uit. In plaats van met 2-1 te winnen, kreeg Deto binnen een minuut twee treffers van Frank Lambert om de oren. Dat Daan Herre- bout in de slotminuut kans zag een bijna niet te missen kans om zeep te helpen, verhoogde alleen de spanning in de fasci nerende slotminuten. Overige uitslagen: Disco Love (ZVA'81 6J-NLC 0-4, Broodje Ben? Marine Service-Wapen van Axel/ Kesbeke 2-1, Bonte Hert-Rijnvaart 8-1, Roctus-'t Polderken 4-1, IZV- Klaus/Theo Biesbroeck 2-4. koploper Hoondert, die eerdei 34 beurten nodig had om dai aantal caramboles te halen. De stand na vijt ronden in di kampioenschap waarvan de orga niserende vereniging Avontuu: zondag omstreeks 16.00 uur de fi nale houdt, is (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid delde en hoogste serie): 1. Rinu: Hoondert 10-0.612-5; 2. Roku' Overheid 8-0.456-5; 3. Lou Schef fers 6-0.562-7; 4. Ruud Bereken- kamp 6-0.434-4; 5. Job de Smidt 4- 0.464-4; 6. Bram de Waard 4-0.453- 4; 7. Dick van de Berg 2-0.409-3 8 Jan Rentmeester 0-0.358-3. Van onze atletiekmedeiverker TERNEUZEN - De Terneu- zense atletiekvereniging Scheldesport houdt donderdag 25 september een 'loopathon' een sponsorloop. De bedoeling is dat iemand, men hoeft geer lid van Scheldesport te zijn zijn opdracht voor een dooi hem of haar gekozen sponsoi uitvoert. Alles is toegestaan, als he' maar met lopen te maker heeft. De aanvang van dit ge beuren is 18.30 uur op het Zui dersportpark. Er is een offi cieel aangestelde jury presen om te controleren of de op drachten goed ui tge voert worden. De opbrengst is be stemd voor het 25-jarig be staan van Scheldesport ko mend voorjaar. Van onze biljartmedewerker SLUISKIL - Het bestuur van de jubilerende bil jartvereniging SBC is als volgt samengesteld: Voorzitter Louis Dal- linga, secretaris Guljam Pladdet, penningmeester Piet Smulders, wed strijdleider Jan Klaassen en bestuurslid Jan Riet bergen. Van onze motorsportmedeiverker RILLAND-BATH - De voor laatste wedstrijd in de striji om het clubkampioenschai rallycross van de ARCZB ii Rilland-Bath, leverde in di formule 2-klas een verras sende winnaar op in de per soon vim Pierre Besters. D< beide kampioenskandidatei Eons Picavet en Ad Luyfcj kwamen in Rilland-Bath nie aan de start. Fons Picavet wegens he ontbreken van materiaal, na dat hij enkele weken gelede: in Valkenswaard zijn wagei total loss gereden had. A< Luykx leek hierdoor een ge makkeljke slag te kunnei slaan, maar draaide zijn mo tor tijdens de trainingen kapo en werd daarmee voor de res van de dag tot toeschouwe gedegradeerd. De bezetting ii de standaardklassen leverdi eveneens een interessanti strijd op. Tineke de Poorter ui Terneuzen leverde daarin eei uitstekende prestatie door be slag te leggen op de zesdi plaats in de finale. Uitslagen standaardklas 0-136 cc: 1. SSjakko Bliek, 2. Joop vai Holstein, 3. Jan Boden, 4. Bran Dekker, 5. Jurgen Matthia. 1300 1600 cc: 1. Piet 't Gilde, 2. Jan Veer hoek, 3. Tonnie Hanewijk, 4. Roi van Meteren, 5. Dick Maijers, 6. Ti neke de Poorter. 1600-2000 cc: 1 Karei Keim, 2. Isaak Joosse, 3. Ja: Soetens, 4. Koos Passenier, 5. Pie Wijkhuis. Formule 2 tot 1600 cc: 1 Pierre Besters, 2. Patrick Prop, i Henk Wey, 4. Dick Krijger, 5. Kee Hagenaars. Formule 1 boven 160 oc: 1. Philip Flipse, 2. Bert vai Rooyen. Specials: 1. Ko Kassc.

de Stem | 1986 | | pagina 9