UIT BEGROTING VOOR 1987 BLIJKT: Vogeltrek beleven Pompst Danny Christian en Bonnie St.-Clair bij De Kloorianen George z Sponselee z Omstre DE STHM Mis Hulst op radio Diamanten echtpaar Axel DIT JAAI WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND T22 PAGINA ZEELAND 2 BAMISFEESTEN KLOOSTERZANDE HULST - Het woonwagenschap Zeeuwsch- Vlaanderen gaat de gemeenten steeds meer geld kosten. De bijdrage van de gemeenten in het exploitatietekort wordt voor het komende jaar op 87.000 gulden geraamd. Vorig jaar was het tekort 'slechts' 70.000 gulden. UIT HET ZAKENLEVEN Expositie antieke sieraden Elektromotoren Bracke in het nieuw Zuiddorpe op bedevaart Schietingen Legioenen Stuwing BIk Vogelkijkdag Winterkleding te koop in Houtenkwartier Axel Clinge Heikant Hulst Kieldrecht Ossenisse Spui WOENSDAG 24 SEP' XEMEENTE .Sb KALK UIT D Woonwagenschap kost gemeenten meer geld KLOOSTERZANDE - Voor de dertiende achtereenvolgende keer worden in Kloosterzande door de carnavalsstichting De Kloorianen de Bamisfeesten gehouden, van vrijdag 26 tot en met dinsdag 30 september. Op het Marijkeplein staan twee grote tenten, die een flink Van een onzer verslaggevers Een en ander blijkt uit de begroting voor 1987 die vandaag, woensdag, in een vergadering van het sehap wordt behandeld. De bijdrage van de gemeenten wordt naar rato van het aantal inwoners berekend. Het nieuwe bestuur, dat in de vorige vergadering de Axelse wethouder J. van Schaik als nieuwe voorzitter verkoos boven de zittende G. van Schaick uit de gemeente Oostburg, krijgt ook te maken met de problematiek rond de illegale schrootopslag op het woonwagencentrum in Sluis kil. Een van de bewoners slaat ,daar schroot op in de buurt "van zijn wagen om overzicht te houden op zijn handel. Daartoe zijn op het centrum weliswaar aparte opslagvak ken voor aangewezen maar de controle daarop is onvoldoen de. Er worden dan ook regel matig goederen gestolen. Het bestuur van het woon wagenschap heeft er begrip voor dat de woonwagenbewo ner zijn handel wil bescher men. i „Aan de andere kant kan het niet worden toegestaan dat de handel verspreid over het hele terrein komt te liggen", HULST - Juwelier Van Deijk houdt vanaf vandaag (woens dag) tot en met zondag een ex positie van antieke sieraden in de zaak aan de Van Waes- berghestraat in Hulst. De col lectie bevat voornamelijk sie raden uit de Jugendstil-Art- Deco periode, een tijd waarin veel mooie creaties totstand kwamen. De openingstijden zijn dagelijks van 9 tot 12 uur en van 13 tot 18 uur. Op vrij dag tot 21 uur en op zondag van 14 tot 18 uur. CLINGE - Elektromotoren Bracke in de Gravenstraat te Clinge neemt na een jaar ver timmeren de vernieuwde werkplaats, informatie- en kantoorruimte officieel in ge bruik. Het bedrijf omvat nu 1700 vierkante meter ruimte. Naast de verkoop aan particu lieren richten wer werkzaam heden zich hoofdzakelijk op de industriële en agrarische sec tor en het scheepvaartgebeu- ren. Door vele Zeeuws- Vlaamse bedrijven wordt ge bruik gemaakt van de dien sten van elektromotoren Brac ke, dat als enige wikkelbedrijf in Zeeuwsch-Vlaanderen ge vestigd is. Vrijdag 26 septem ber kunnen de zakenrelaties een kijkje komen nemen. Za terdag 27 september houdt het bedrijf van 13 tot 17 uur open dag voor alle belangstellen den. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Caion, Co Meertens, Joep Trommelen, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. aldus voorzitter J. van Schaik. Het bestuur speelt dan ook met de gedachte een omhei ning rond de opslagvakken te plaatsen. Voorts komt een verzoek van de gemeente Hulst op tafel om de reinigingsrechten de komende jaren zodanig te ver hogen dat de vergoeding na een aantal jaren kostendek kend is. Voorzitter Van Schaik, die de woonwagenbe woners als 'gewone' burgers beschouwt voelt daar in prin cipe weinig voor. Hij vindt dat woonwagenbewoners net zo veel reiniginsrechten moeten betalen als de andere burgers. „En die zijn heus ook niet kos tendekkend". De vergadering van het schap, in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst, begint om 16.00 uur. HULST - De wekelijkse zon dagmis op de KRO-radio komt zondag uit de basiliek in Hulst. Om 10 uur gaat de eucharistie viering via Radio 4 recht streeks de lucht in. Voorgan ger is pastoor L. Verver en predikant pastoraal werker Cees van Geloof. Het basiliek koor onder leiding van Jo Ivens verzorgt de gezangen. Na de mis blijven de mensen van de KRO nog tot 's mid dags. Dan worden opnamen gemaakt van de Koorstichting Cantorij der Basiliek in Hulst. Onder leiding van dirigent Anton de Kort zingt het koor drie nieuwe liturgische gezan gen van de Nederlandse com ponisten Maurice Pirenne, Lourens Stuifbergen en Ton van der Valk. De opnamen worden ge maakt in het kader van het wekelijkse radioprogramma Taal en Teken dat vrijdag avond via Radio 5 in de ether wordt gebracht. VIERING 100 JAAR KERK Van een oneer verslaggevers ZUIDDORPE - Gaat het 750 jarig bestaan van Zuiddorpe gepaard met talloos werelds vertier, het feit het kerkge bouw honderd jaar in het dorp staat wordt gevierd in wat ernstiger sfeer. Vanwege het honderdjarig bestaan van de kerk en met een ook het 125-jarig jubileum van de parochie Axel, worden de gelovigen uit beide paro chies uitgenodigd om op bede vaart te gaan naar Oostakker. Dat gebeurt op woensdag middag 8 oktober, 's Middags om 15 uur draagt pastoor W. Vervaet daar de mis op in de basiliek, die dan helemaal ter beschikking staat van de beide parochies. Parochianen kun nen met eigen vervoer op weg gaan, maar ook met de bus, te gen betaling van 8 gulden. De intentie van de bedevaart: dank voor de afgelopen jaren e"> bidden dat in beider paro chies de gezamenlijk gedragen verantwoordelijkheid nog zal toenemen. NIEU W-N AMEN - Zaal Pica- vet, 58 schutters; hoge en eer ste zijvogel: A. Roels; tweede zij vogel: B. Roels, beiden Graauw; grootste aantal: A. Cap, Kieldrecht en W. Sorber, Graauw. NIEUW-NAMEN - Zaal Pica- vet, bejaardenschieting, 20 schutters: hoge vogel: A. Roels, Graauw; eerste zijvo gel: A. de Waal, Nieuw-Na- men; tweede zijvogel: Beu- laert, Hulst; grootste aantal (5): G. de Maeyer, Kieldrecht DEZE en de komende maan den verplaatsen zich over het noordelijk halfrond vele miljoenen vogels. Het trek- seizoen barst in zijn volle hevigheid los. Al eerder heb ben we in deze rubriek bij dat verschijnsel stilgestaan. Vandaag doen we dat op nieuw, nu evenwel bekeken vanuit een andere invals hoek: wat kan ik van die trek waarnemen? Direct daaraan gekoppeld: kan ook ik van dat spectaculaire ge beuren genieten, voldoening beleven? Beide vragen kunnen be vestigend beantwoord wor den. Al in de directe woon omgeving is het trekgebeu- ren waar te nemen. We schreven al eens eerder: de trektijd, zowel de voorjaars als de najaarstrek, is een pe riode vol verrassingen. In eens sta je op een volkomen onverwachte plek tegenover een al even onverwachte vo gel. Heel duidelijk kreeg Hul stenaar Dirk Uijtenhouwen dat voorbije week gedemon streerd. Nabij Hulst kreeg hij een vogel tussen de kop lampen. Het dier - dat de aanvaring jammer genoeg niet overleefde - bleek een nachtzwaluw te zijn. Een soort die in onze streken uiterst zeldzaam is, tenmin ste als zomergast. Wat er in de trek allemaal passeert, daar hebben we eigenlijk geen notie van. Zeker niet als het over soorten gaat als de genoemde, een nachttrek ker. Omtrent de dagtrekkers ligt het wat duidelijker. Overigens, trek en alles wat er rond hangt is in zijn tota liteit vele malen ingewik kelder dan we in het kader van een rubriek als deze kunnen behandelen. We doen dus slechts een greep uit het vele. De koperwiek, een nachtelijke trekker het zuiden en volgden de kust tot bij Elburg/Harder wijk. Daar namen ze dan de oude koers weer op. Op bij gaand kaartje hebben we dat halvelings aangeduid, want het is niet meer zo. Toen de polders langza merhand ontstonden ver legde de trek zich. De vogels gingen de dijken op de grens van het land en water vol gen. De Knardijk is een be kend voorbeeld daarvan. Dichter bij huis is Westka- pelle ook een mooi punt. Is het helder weer dan vliegen de vogels recht door over zee naar Zeebrugge en omge ving, bij minder goed zicht volgen ze de kust tot Vlissin- gen en steken dan over naar Breskens. Landvogels dan wel te verstaan, zeevogels blijven wat verder uit de kust. Genoemde plekken zijn ook ideale waarne mingsposten. De pier van IJmuiden en zo ook die van Zeebrugge is gekend bij de trekwaarnemers. De Oos- terscheldebrug wordt ook graag gevolgd. Het zou mis schien interessant zijn straks een trekpost in te richten op Neeltje Jans, want daar zullen ongetwij feld veel vogels passeren. Kaartje van de stuwing aan onze kusten Wil je de trek waarnemen dan kun je in principe thuis gaan zitten wachten. Allicht komt er vroeg of laat eens een groep ganzen over of hoor je in een mooie heldere nacht de koperwieken trek ken. Je kunt er ook naar zoeken natuurlijk. Daarbij speelt een bepaald ver schijnsel in de vogeltrek ons aardig in de kaart: het ver schijnsel stuwing. Vogels houden er niet van om over grote aaneengesloten eenhe den te vliegen. Zeeën, meren grote boscomplexen, zand vlakten mijden ze bij voor keur. Aan onze kust zien we dan ook dat vogels die vanuit het noorden of oosten komen zo lang mogelijk de kustlijn blijven volgen. De watervo gels aan de zeekant van de duinen en dijken, landvogels aan de binnenkant. Ook bij bossen krijg je stuwing en aan de rand is er dus druk ker verkeer dan midden bo ven zo'n bos. Tegen de dij ken van de Schelde doet zich hetzelfde verschijnsel voor. Moet er toch op zeker mo ment overgestoken worden, dan doen vogels dat liefst op zichtbare bakens. Vroeger kreeg je sterke stuwing aan de oostkant van de Zuider zee. De vogels bogen af naar We zagen al dat vogels die moeten oversteken zolang mogeljk de kust volgen om uiteindelijk bij het smalste punt de oversteek te wagen. Dieren die naar Engeland willen, kiezen daarvoor Kaap Gris-Nez in Noord- Frankrijk. Fanatieke voge laars spoeden zich in deze tijd van het j aar - of nog en kele weken later - naar dat punt om duizenden vogels te zien passeren. De hele echte gaan naar de zuidpunt van Zweden of naar de Bosporus in Turkije om daar de le gioenen langs te zien vliegen die ook weer op het smalste punt de oversteek willen wagen. Die twee zojuist genoemde gebieden zijn vooral interes sant in verband met de trek van roofvogels en bijvor- beeld ooievaars. Het zijn ook goede telpunten om vast te stellen wat er in Europa al lemaal zoal (nog) verblijft. Maar.... het is allerminst no dig om ver weg te gaan. Ook dicht bij huis zijn de moge lijkheden voor het oprapen en de kansen om van het fe nomeen te genieten rijkelijk aanwezig. Met alle kans op verrassingen. Vogels kijken wordt in ons land - en daar niet al leen - een steeds belangrij kere vrijetijdspassering. Hier niet alleen, want in Vo gels lazen we dat er in de Verenigde Staten ca 21 mil joen vogelaars zijn. Na tui nieren is het daar de tweede buitensport en handel en in- Langs de kusten tot bij Zuid-Afrika: het visdiefje. dustrie daar rond zijn 'big business' geworden. Maken en verhandelen van kijkers, boeken, camera's, films, aangepaste kleding enzo voorts zijn goed voor een milj ardenomzet. Zo ver zijn we in ons land gelukkig (nog) niet, maar er wordt wel hard aan gewerkt om steeds meer mensen te betrekken bij het vogelen. Het is een mooie, vreedzame en veel voldoening schen kende hobby. Bijkomend is dat het ook leidt tot een be tere bescherming van onze vogelstand. Op 18 oktober is het natio nale vogelkijkdag. Over een kleine maand dus en we ko men er tegen die tijd nog op terug. Men wil die dag een nationale vogel-top-tien - foto's archief de stem vaststellen. Niet speciaal trekkers, maar alle gewoon voorkomende vogels. Wie op die dag een uurtje over heeft kan er aan meedoen. Hij/zij dient zich dan voor 1 oktober aan te melden om tijdig de speciale waaarnemings- kaart in huis te hebben. Wilt u meedoen, stuur dan voor genoemde datum een briefkaart met 2,50 aan ex tra postzegels naar Vogelbe scherming, Driebergseweg 16C, 3708 JB Zeist. Vermel den: nationale vogelkijkdag. Het extra geld is deels om de administratiekosten te be strijden, deels om 'overle vingsplannen' te maken voor sterk bedreigde soorten als ijsvogel, lepelaar, ker kuil en oeverzwaluw. Zo wordt - merkt Vogelbe scherming op - vogels kijken vanzelf vogels beschermen. Het echtpaar Riemens bekijkt een jubileumboekje van de gemeente Axel - foto de stem cor j de boer Van onze correspondent AXEL - Gisteren was het zestig jaar geleden dat Levien Riemens en Jacomina Dieleman elkaar het jawoord gaven. Beiden zijn geboren in Axel, maar het huwelijk werd wel voltrokken in Aardenburg, waarheen de ouders van Jaco mina waren verhuisd. Toch maar weer terug naar Axel. Daar runde de heer Riemens een petroleumhandel. Toen de olie in de loop van de jaren in de Tweede We reldoorlog schaars werd, was het voor Levien dan ook ge daan met deze handel. Hij ging werken als stoker bij de toenmalige Zeeuws-Vlaamse Tramweg Maatschappij (ZVTM). Ook dat beroep verwaterde en hij ging in dienst bij de nu eveneens verdwenen Terneuzense Scheepswerf Maatschappij (TSM). Uit het huwelijk van de nu 82-jarige Riemens en zijn één jaar jongere echtgenote, zijn twee kin deren geboren. Er zijn drie klein- en vier achterkleinkin deren. De gezondheid van beiden is nog goed en ze kunnen het gezamenlijk nog rooien in hun woning aan de Maurits- straat te Axel, waar ze in 1934 hun intrek namen. Namens het gemeentebestuur kwam burgemeester Hack zijn ge lukwensen aanbieden. Maar verder bleef het vrij rustig omdat het feest pas vrijdag wordt gevierd en wie wil is dan op een receptie welkom. stuk groter zijn dan voor gaande jaren. In de ene tent verzorgen 21 middenstanders een beurs en ook buiten deze tenten nemen enkele stand houders een plaats in. De tweede tent wordt in country- en westernstijl inge richt en hierin wordt een ge varieerd programma afge werkt gedurende de vijf dagen durende Bamisfeesten, die voornamelijk in de country- en westernstijl worden gehou den. Vrijdag verricht burge meester A. Kessen van Honte- nisse om 19.00 uur de officiële opening. Om 20.00 uur volgt een grote zeskamp met volop actie in de tent. Aan deze wed- stirjden nemen elf ploegen deel, te weten Disco Love, Walsoorden, familie Vervaet, Sandeschool, Molenhof, Pol derjongens, Klaroen, Reizende Man, KPJ, Nozems en Nieuw- Centrum. Na afloop van de zeskamp zorgt de Stringband voor een muzikale afsluiting van deze openingsavond. Zaterdagmorgen begint om half elf een kinderprogram ma: de pret- en verzetshow van de Mario's. Vanaf 12.30 uur verzorgt de vrijwillige brandweer uit Kloosterzande rondritten voor de jeugd. Vanaf 13.00 uur zijn er buiten de Bamistent ook verschil lende activiteiten zoals paard rijden voor kinderen, bolwed- strijden, een snuffelmarkt en een ruilbeurs. In de feesttent is er om 14.00 uur een schieting op twee wippen. Vanaf 16.00 uur zijn er porties mosselen te krijgen in de tent. De klapper van de Bamis feesten wordt ongetwijfeld de zaterdagavond. Om 20.00 uur start een showavond onder leiding van het orkest Blue- sette met optredens van be kende artiesten, zoals Danny Christian en Bonnie St.-Clair. Zondagmorgen is er om half elf een mis met medewerking van het Jongerenkoor uit Clinge. In het kader van de vredesweek is het thema van deze dienst: Vrede. Om 11.30 uur is er een koffieconcert, verzorgd door Alte Kamera den. Tijdens dit concert wordt koffie met cake verkocht voor één gulden. Zondagmiddag is er om 14.00 uur een verkoopmiddag, waarbij behalve serieuze ook ludieke en originele dingen per opbod verkocht worden. Deze middag worden ook twee optredens verzorgd door een Poolse dansgroep en is er bui ten de tent gelegenheid voor paardrijden voor kinderen. Bovendien wordt op het Ma rijkeplein een autoshow ge houden. Zondagavond is er weer de bingo-avond. Maan dagmiddag is op verzoek van vele vrouwen uit de verre om trek de modeshow terugge keerd. Met medewerking van zes middenstanders uit Kloos terzande wordt een werve lende show gebracht, die om 14.00 uur begint. Om 19.00 uur beginnen de touwtrekwedstrijden om de Bamistrofee. Hier meten buurt- en caféploegen hun krachten. Deze avond verzorgt Windkracht 9 de muziek. Ook wordt een demonstatie body building gegeven. Dinsdag is er vanaf 14.00 uur een markt- middag, die verzorgd wordt door de standhouders. Om 20.00 uur worden de Bamis feesten afgesloten met een country- en westernavond, waarbij een zeven man sterke countryband de muziek ver zorgt. Deze avond worden wed strijden gehouden op een me chanische rodeo-stier. HULST - De werkgroep die twee maal per jaar een kle- dingbeurs organiseert in het Houtenkwartier in Hulst, houdt zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur weer een verkoop van winterkinderkleding. Diegenen die kleding willen aanbieden kunnen vrijdag te recht van 9.00 tot 11.00 uur in de podiumzaal van het Hou tenkwartier. Alleen kleding in goede staat en passend in het gangbare modebeeld wordt aanvaard. Bovendien mag het alleen winterkleding zijn. Ba byspullen worden niet meer los aangenomen. Deze moeten in pakketvorm aangeboden worden. De prijs wordt door de organiserende werkgroep bepaald in overleg. Drie vierde van de opbrengst is voor de aanbrenger en het resterende kwart gaat naar een goed doel. Deze keer gaat dit bedrag, na aftrek van de onkosten, naar de Scouting Hulst. In het verleden hebben de Peuterspeelzaal, de Handy- club, de Speel-o-theek en an dere instanties al kunnen pro fiteren van de opbrengsten van 4g isl£d}Dgbeu{si__, Hengelen - Hengelsportvep. niging GOA (Geduld 0vet. wint Alles) houdt zaterdag september voor haar leden e hengel wedstrijd, die als laat! ste in dit seizoen meetelt v» het clubkamioenschap 20e watervissen. Gevist wordt de kleine kreek van 14.00 16.30 uur. Inschrijven deelname en prijsuitreikin zij n in café Zonnehoek. Piek wedstrijd - Zondag wej in de Bredabar te Axel de eer ste piekwedstrijd van het sej. zoen gehouden. Aan deze be strijd werd door 24 perse deelgenomen. Gedurende gehele seizoen 1986/1987 zal in competitieverband gestie den worden. De uitslag vant eerste piekwedstrijd was a volgt: 1. Freddy Verpoorte, 2,j| han Dogge, 3. Willy O'Shea, 4. Gj lius, 5. Eddy de Jonge. Jeugdhengelen - De Clingy Hengelaars hield een w« strijd voor de jeugd op het vis water de Zestigvoet. Uitsla jeugd van 6 tot 12 jaar: 1, Hoefijzers 122 cm vis, 2. Alain Mas schelein 83 cm, 3. Martijn de R zer 48 cm. Jeugd 12-16 jaar: Sandra de Geent 147 cm, 2. Mart] Hoefijzers 121 cm, 3. Erik Mees schaert 84 cm. Zondag 5 oktobj worden de hengels opnies uitgeworpen. Daarna kan te eindklassement worden opge. maakt. Oud papier - Leden van voetbalvereniging Clinge hi len zaterdag 27 septemta vanaf negen uur weer oud pa pier op. Bingo - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderet hield in gemeenschapscer, trum Malpertuus een middag voor ouderen, aan 52 personen deelname Uitslag dames: 1. De Lon Nieuw-Namen; 2. Rombaut, Tock. Heren: 1. Wijnacker, 2. Tot( 3. DeThuye. Tennis - Tennisverenigiii| Game'78 hield op haar tennis banen de finales voor de club- kampioenschappen. De voor ronden waren al eerder speeld. Winnaars: HE: Leo Hoye; DE: Paula Dankaert; Pascal Delforge/Leo van Hok DD: Paula Dankaert/Tanje Del- forge; GD: Gaby Bauwens/Eobeit Vermeulen; 35+: Robert Vermen len. Schieting - De schuttersvere niging Klinge-Grens ho donderdag 27 september zaal Benelux een schietin voor ouderen en gehandicap ten, aanvang 14.30 uur. Kaarting - In gemeenschaps centrum Malpertuus werd kaarting voor ouderen ge duen, waaraan door 44 kaar ters werd deelgenomen. Di kaarting telde mee voor het kampioenschap. Uitslag: 1. van de Hende, 2. P. D'Haens, 3.0 Rombout, 4 L de Vos, 5. mevroi» Reyens. Stand kampioenschap k ren: 1. J. van de Hende, 2. L. deV« 3. U. Willaert. Dames: 1. M. Go vaert, 2. M. de Block KVO - De KVO afdeling He kant houdt 2 oktober har jaarvergadering in genree schapscentrumn 't Heike, aai vang 19.30 uur. Na behande ling van de jaarverslag wordt een bestuursverki® gehouden. Periodiek al dend zijn L. van der Aa- Vlierberghe en E. de Reijl* Seghers. Tijdens deze ave' wordt ene koffiemaaltijd geboden. Tot slot is er nog» gratis bingo. Reanimatie - In het verte over de te starten cursus reanimatie in Hulst zijn de» men weggevallen van de m® sen waar belangstellend" zich kunnen opgeven. Voa deze cursus, die op 8 oktoK om 19.30 uur begint in 1 Blaauwe Hoeve, kan men ai opgeven bij de dames M. Vi gersdijk in Hulst (15529) en» van elderen (15105). Receptie - De Kieldrectó Verzamelvrienden houdt terdag 27 september een S ceptie ter gelegenheid vanj laureaten van de foton® strijd. Deze receptie begint 20.00 uur in de raadszaal V het oude gemeentehuis. Gaaibolling - Aan de gaaitj ling van gaaibolclub Dwarsliggers deden 37 p nen mee. Uitslag: rechter vogel: P. de Waal, Osser en R. Remijn, Ossenisse; ker zijvogel: R. van He® Rottier, Kloosterzande, ste aantal (6): B. Buijle, nisse. De volgende gaaibol® is 19 oktober om 14.30 uur het verenigingsgebouw. Cursus - Donderdag 25 tember start in het buurtte De Drie Gehughten te Spuij cursus schilderen, pentekeb en kalligrafie. De cursus® bedraagt tien lessen en lesgeld is in totaal 60 gul'1 De lessen worden telkens donderdagavond van 19.30' 21.30 uur gegeven. Voor' gave en informatie kan ij* bellen: José Kalisvaart 1" 01155,36601. jAS VAN GENT - De omstri tershond van R. Heijnsdijk ran Gent hoeft van het colle u ,n W niet langer gemuilkorfi len. Het college heeft Heijnsdij dijk laten weten dat er geen je hond als gevaarlijk te best /olgens een woordvoerder v: ■neente is de zaak met deze t yoor Sas van Gent voorgoed a Op aanraden van de ri; werd de hond in mei zeer teg Ind Peter Meinitger en Eric strandplevir Je kunt en hoop dingen ken, dounen, de auto w: van make bijvoorbeeld. De loos, sormigen drinken t het pakki toepassingsmoe breid. Rcycling van het c pompstdon Schijf, dat w< een prof in de startblokke relatief oedkoop systeem ter wort gefilterd te gaai voor ve<voer. Dioude slibvijver die bijna Door Cees Maas 'GEBRUIK van kalk als Iprodukt van drinkwater is op zich niets nieuws. Drink waterbedrijven halen de kalk het leidingwater omdat het huishoudelijk gebruik een 'J vervelend goedje is, dat vendien schade veroor- akt. Koffiezetapparaten ra il verstopt, wasmachines 'an stuk en de binnenkant koperen waterleidingen ton er<ioor opgevreten, ia a maakt water hard en rd water is consument-on- vvjendelijk. Steeds meer j ^waterbedrijven gaan er harde °Ver ^et water ont" oi?'* betekent wel dat de wa- erieidingbedrij ven zelf blij- zitten met het spul. Soms

de Stem | 1986 | | pagina 14