1.95 Plaatselijk nieuws IDE STEM 'Vrienden Hartstichting' weer actief DE HET NU! B EN W NA DISCUSSIE IN COMMISSIE: Transfiguratie brengt cafétheater in Hulst Raad Axel in het geheim naar uithoek, n drukke baan een rustig lat, eveneens, eenzaam Dat 't Maar wat doe beseft, dat "die selfde situatie enzaam gevoeL ikt, komt u wel- m, volleybal, een samen gezellig amen koken schoolkantine? ie eenzaamheid De een pakt een vriendin. )uurt en als u et nummer van P de achterzijde In, trale nummer veg wijst naar de formatie over de I aats. wereld a^ri'pr 15o- CITROËN^ GOA wint tweekamp Schietingen bijdrage op 50500 of 70.70.70.929 Stichting voor ding/Amsterdam LLE ypname- euws sikmesse. APPARATUUR - DINSDAG 23 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND Gouden bruiloft in St. Jansteen SINT-JANSTEEN - Bij het herstel in 1972 van het platte dak van de voormalige kleuter school in Sint-Jansteen zijn geen fouten ge maakt. Zeeuws-Vlaamse parkieten naar titelstrijd Axel Hulst I Üaarting - In zaal W. Blom- I toert werd een kaarting ge- I "ouden waaraan veertig per- I »nen deelnamen. Uitslag: 1. E. Nieuw-Namen Zeeuws-Vlaamse successen in Gerardsbergen W. DE BLOCK WISSE B.V. Drieschouwen i§r- PAPIER VOOR UW PEN EERSTE ACTIVITEIT IS REANIMATIECURSUS Expo verkeer en veiligheid in bieb Axel A12 l. 020-938973. ar bij nzaken, kels uizen. ks te bestellen king >P 31.03.562 TIJDSCHRIFTEN g y elding pgids 1906. PRUS T22 PAGINA ZEELAND 2 Geen constructiefout in dak Steense school Van een onzer verslaggevers AXEL - De Axelse gemeente raad komt vanavond weer eens in het geheim bijeen. Deze informele beraadslaging is nodig om de plooitjes in de gemeentepolitiek glad te strij ken. De laatste tijd vielen er nogal wat botsingen te noteren tussen de verschillende poli tieke kampen. Met name is de kwestie rond de aanleg van een parkeerplaats bij het huis van de burgemeester, op kos ten van de gemeente, nogal hoog opgelopen. Wethouder H. de Mul zag daar geen probleem in, maar door interventie van zijn col lega's J. van Schaik en P. Apers werd de uitvoering van het karwei stilgelegd. Van avond wordt alvast gepro beerd de verslechterde onder linge verhoudingen weer wat recht te trekken. Als dat lukt zullen er volgende week tij dens de openbare raadsverga dering naar verwachting wei nig woorden meer aan de kwestie worden vuilgemaakt. Van een onzer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Gisteren vierden Piet Polspoel en Elsa Taeymans hun 50-jarig huwe lijksfeest. Piet is geboren en getogen in Sint-Jansteen, zijn echtgenote komt oorspronkelijk uit Koe wacht. Tot zijn 75e is Piet lid geweest van een groot aantal verenigingen. Ondermeer was hij vijftig jaar bestuurslid van de toneelclub, waarvan twin tigjaar hoofdman (voorzitter). Eveneens twintig jaar han teerde Piet Polspoel de voor zittershamer van de midden standsvereniging en evenals bij de toneelclub werd hij be noemd tot ere-voorzitter. Zo'n dertig jaar was hij be stuurslid en secretaris-pen ningmeester van de parochiële Caritas, tien jaar voorzitter van het gemeenschapscen trum De Warande en vele ja ren bestuurslid van het Ge- koördineerd bejaardenwerk Groot-Hulst. Nu is hij nog voorzitter van de plaatselijke Werkgroep Gekoördineerd Bejaardenwerk en van het ouderenkoor. In het dagelijks leven zag hij nog kans een goed florerend electrotech- nisch installatiebedrijf op te bouwen. Met hun zes kinderen, aan getrouwde kinderen en twaalf kleinkinderen werd gisteren het huwelijkjubileum gevierd. Dat begon met een eucharis tieviering waarbij het man nenkoor onder leiding van Martin Polspoel, zoon van het gouden bruidspaar, de grego riaanse gezangen verzorgde. Tijdens de receptie die daarop volgde kwamen naast familie leden, vrienden en kennissen vele vertegenwoordigers van verenigingen hun gelukwen sen aanbieden. Van een onzer verslaggevers Burgemeester en wethouders van Hulst schrijven dat naar aanleiding van de discussie over deze kwes tie in de financiële commissie. Zoals bekend vertoont het dak opnieuw gebreken, maar willen B en W voor de repara tie ervan geen cent uittrekken. Ze zijn van mening dat het schoolbestuur jarenlang heeft verzuimd voldoende onder houd te plegen. Daarvoor, zo menen B en W, hebben ze niet voor niets geld gekregen van het ministerie. In de vergadering van de fi nanciële commissie zei W. de Brouwer van het schoolbe stuur te hebben vernomen dat er in 1972 fouten zijn gemaakt. In plaats van de in het bestek omschreven twee deklagen, zou er slechts één laag zijn aangebracht. H. Neefs had zelfs de moeite genomen zich persoonlijk van de situatie te Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen onder nemen donderdag 122 parkie ten de reis naar Veenendaal,. om mee te dingen naar het Ne derlands kampioenschap. Voor de regio betekent dit aantal een uitzonderlijk grote inschrijving. In totaal zullen in Veenen daal meer dan 2000 parkieten uit heel Nederland te zien zijn. Bijeenkomst - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van het genootschap Nederland- I Israël houdt vanavond (dins- J in de Ichtuskerk haar I eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen, aanvang ÏO.uur. Spreker deze avond is de heer E. Cohen uit Venlo die een lezing zal houden getiteld: Rembrandt en het Jodendom. Daarbij worden dia's vertoond door de spreker eventueel stelde vragen beantwoord. I Belangstellenden zijn welkom. Vergadering - De afdeling Zeeland van de r.-k. Westbra- tse en Zeeuwse Muziek- I tereniging houdt de jaarlijkse algemene vergadering vrijdag "6 september in Den Dullaert. De vergadering begint om 19.30 uur en is toegankelijk ■oor alle aangesloten vereni gingen uit Zeeland. Voorzitter de Deckere is aftredend en 1 herkiesbaar. Ook worden de a voor 1987 vastgesteld en I he plaatsen waar allerlei acti- I 'jfeiten worden gehouden, zo- 's concertwedstrijd, solisten-, I ensemble- en drumwedstrij- hen, jeugdmuziekdag, tam- hour- en majoretteninstruc- lag. Verschillende vereni- I tingen hebben zich kandidaat BSLAD voor ZUIDWEST NEDERLAND Storen neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon nummers op pagina 2. Nngstljden: '■«M 2.30/13.30-17.00 uur. I.srneuzen: Rein van der I ^(editie-chef). Jan l'insen (p|v. chef), Emile l|. Co Meertens, Joep rommelen, Ronald latraten, Cor de Boer P®), Ton Koomen (sport), jyt: Frank Deij, Eugène Iprstraeten. Middelburg: jtok Postma. Intentie-exploitatie II d l?fecteur Zeeland: de Stichting Ideële Reclame., P*® van de Branden, Hulst; 2. R. Linthout, Axel; 3. M. van I mmerseel, 4. J. Haulez, beiden Hulst; 5. D. Scheele, Axel. Kaarting - In zaal Du Com merce werd een kaarting ge houden. Uitslag winnaars: 1. C. Verhulst/I. de Winckel, 2. E. Weyenburg/C. de Winckel. Afvallers: 1. L. van Roeyen/E. de Kindt, 2. M. Thilleman/W. Apers. Bal - In gemeenschapshuis De Kauter wordt zaterdag 1 okto ber een bal gehouden met dis cobar Equinox. Het bal is voor iedereen toegankelijk en be gint om 20.00 uur. Kaarting - In zaal R. Thille- man werd een kaarting ge houden. Uitslag winnaars: 1. L. van Ecken/F. Blommaert, 2. W. Schelfhout/P. Praet, 3. R. Thilleman/A. Thieleman. Af vallers: 1. E. Weemaes/J. de Deckere, 2. Th. Praet/R. Vle gels, 3. I. de Winckel/J. Ver- meersen. Vlottend Scheepje - Ten be hoeve van gehandicapten van Nieuw-Namen en Kieldrecht trekt zaterdag een aantal vrij willigers van het Vlottend Scheepje er op uit om garnalen te vangen. Men vertrekt om kwart voor zes aan de r.-k. kerk van Kieldrecht om in Paal de Westerschelde op te varen voor de vangst. Na de vangst worden de krekels en garnalen aan de man ge bracht. Jongerenkoor - Het jongeren koor uit Szczecin Polen treedt woensdag 5 november op in de St.-Jozefkerk. De organisatie is in handen van het koor, dat voor de nachten van woensag 5 en donderdag 6 november gastgezinnen zoekt in Nieuw- Namen om deze jongeren en hun begeleiders onderdak te bezorgen. Inlichtingen kan men krijgen bij G. Weemaes, Kauterstraat 40 na 19.00 uur. Bingo - In zaal Tilleman werd een bingo gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Van Regen mortel, 2. H. Boussen, 3. me vrouw Van Regemortel, 4. J. van Overloop, allen Nieuw- Namen. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan zestig personen deel namen. Uitslag: 1. P. Jonkers, Kloosterzande; 2. P. Vermeu len, Clinge; 3. J. Domines, Hulst; 4. R. van Eerdenburg, Graauw; 5. P. Tieleman, Kiel drecht. vergewissen en had eveneens maar één laag kunnen ontdek ken. Mensen van de gemeente hebben echter een monster uit het dak gesneden en daaruit blijkt volgens B en W dat er wel degelijk twee lagen zijn aangebracht. Daarbij komt dat aan de dakbedekking op zich niets mankeert, maar dat de gebreken zich voordoen aan de dakranden. Tijdens de commissieverga dering vroeg B. Martens zich nog af waaraan de jaarlijkse onderhoudsvergoeding ge spendeerd is. De Brouwer kon nog aanvullen dat het school bestuur wel degelijk onder houd heeft gepleegd en, zo had hij begrepen, wel meer dan 3.000 gulden per jaar. Ondanks herhaald aandringen van de gemeente om rekeningen te overleggen waaruit het onder houd blijkt, is tot gisteren nog niets ontvangen. „Dan trek ik de conclusie", zegt wethouder W. Kayser, „dat er helemaal geen reke ningen zijn. Er is dus niet ge noeg onderhoud gepleegd. Als het schoolbestuur beweert dat dat wel zo is, dan zeg ik: laat dat dan maar eens zien". De kwestie komt donderdag aan de orde tijdens de raadsverga dering. Van een oneer verslaggevers AXEL - Zeven leerlingen van de Axelse muziekleraar Cor Reminsen hebben met succes meegedaan aan het derde kampioenschap der Dender streek in het Belgische Ge rardsbergen. In de afdeling accordeon tot tien jaar legde Inge van Etten uit Hulst beslag op de derde prijs. In de leeftijdsklasse tot twaalf jaar was er een eerste prijs voor Anneke Kayser uit Zaamslag en eveneens voor Inge Leeraert uit Graauw in de categorie tot veertien jaar. Pedro Wolfelaer kwam in het klassieke genre uit in de afde ling uitmuntendheid en be haalde een tweede prijs. Ook op het orgel waren er successen. Een eerste prijs voor Katja Noes uit Axel bij de beginnelingen, een eerste prijs voor Jessica Goossens uit Kloosterzande bij de half-ge- vorderden en een eerste prijs voor Huub de Ridder uit Axel bij de gevorderden. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. FJ. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Beeld van een repetie van 'Zee, Zand en Sangria'. Van onze correspondente HULST - De Camere van Rhetorica de Transfiguratie timmert de laatste tijd aar dig aan de weg. Tijdens de Braderie gaf de toneelclub een pracht staaltje straatto neel ten beste, en volgende week wordt een oude tradi tie in ere hersteld. Als in Hulst de najaarskermis draait, voert de Transfigu ratie een eigen gemaakt stuk cafétheater op in het zalencentrum Tiffany. „Het is al weer jaren gele den dat we in het groot pa tronaat elke kermistijd een toneelstuk opvoerden. Met het verdwijnen van de zaal ging ook deze traditie verlo ren, maar nu is deze niet al leen hersteld, we zijn ook van plan dit vol te houden", legt Wies de Maat-Kas uit. Zij regisseert zaterdag 4 ok tober 'Zee, Zand en Sangria'. Het stuk is door haar en Ar nold Coenen geschreven binnen enkele maanden. Het is een pretentieloos, maar amusant toneelstuk gewor den over twee echtparen die aan de Spaanse kust hun va kantie doorbrengen. Over de inhoud willen de spelers, die bezig zijn met de laatste repetities in het Hou tenkwartier, niets kwijt. De spelers met de regisseuse hebben er enkele verrassin gen in verwerkt. „Maar het publiek moet het zelf maar - FOTO W1M KOOYMAN komen bekijken. Het is de eerste keer dat we met een eigen creatie komen en dat is al spannend genoeg." Dat men koos voor een kleinere ruimte en de zaal in Tiffany komt vooral door het speciale karakter van het cafétheater en de bij komstigheid dat er na het spelen eens nagekaart kan worden. Zee, Zand en Sangria be gint zaterdag 4 oktober om 20.30 uur. Het duurt onge veer vijf kwartier. Daarna is er nog gelegenheid tot dan sen. Het toegangskaartje kost 5,00. Gaarne willen wij reageren op een artikel verschenen in uw dagblad van 19-9-1986 betreffende het eventueel opkopen van café Drie- schouwen. Waardering heb ben wij voor de snelle wijze van handelen door wethou der P. Apers om - na zijn toezegging tijdens de hoor zitting - binnen het college te onderzoeken of de moge lijkheid bestaat een vorm te vinden om het pand café "Drieschouwen zijn bestem ming te ontnemen. Zowaar een lichtpuntje in deze voor de bewoners van de Kinder dijk zoetjesaan duistere zaak. Dit lichtpuntje wordt ech ter onmiddellijk gedoofd door mevrouw Den Doelder, fractiegenote van de heer Apers en medebewoonster van de Kinderdijk. De be handeling van haar opvat tingen laten wij gaarne over aan de fractie van de WD. Iets anders wordt het als zij - hoewel de procedures qua hoorzittingen zijn afgerond - alsnog haar opvattingen in uw blad meent te moeten ventileren. Wij kunnen tot geen andere conclusie ko men dan een verregaande minachtig van de procedure en de meerderheid van de bewoners van de Kinder- dijk. Deze hebben op een waardige en zakelijke wijze hun bezwaren binnen de procedure kenbaar ge maakt. Normaliter zouden wij niet op haar uitlatingen rea geren, ware het niet dat zij een volkomen verkeerd beeld geeft van bepaalde za ken die binnen de procedure toch helder gesteld zijn. Blijkbaar zijn wij er nog niet in geslaagd mevrouw Den Doelder duidelijk te maken het verschil tussen een hoop kabaal en erger lijke vernielzucht en verder a-sociaal gedrag. Verder wijdt zij enthou siast uit over de enorme voordelen van en verbete ringen door de komst van het nieuwe hotel. Dit conclu deert zij uit het gegeven dat dit hotel van een heel ander niveau is. Hoewel een na dere uiteenzetting van dit begrip ontbreekt, zal zij waarschijnlijk bedoelen be ter of hoger of welke andere positieve benadering ook. Het lijkt ons leuk voor de bestaande hotelhouders in Axel dit te vernemen. Blijft toch de klemmende vraag: Wat betekent een an der niveau? Toch lichtte de heer Vervaet (Immobouw) tijdens de hoorzitting een tip van deze sluier op. Daar verklaarde hij geen enkel marktonderzoek te hebben verricht, zodat het voor hem een open vraag is wie zijn toekomstige clientèle wordt. Daar het niveau van een ho tel of zaak in hoofdzaak be paald wordt door zijn bezoe kers, blijft de invulling van dit andere niveau voor hem zowel als voor ons nog een open vraag. Hopelijk voor hem en voor ons weten de voormalige be zoekers van café Drieschou wen de weg naar de nieuwe accommodatie niet te vin den. De bewering dat alleen 'nette' mensen het nieuwe café gaan bezoeken, komt hiermee op losse schroeven te staan. Tenslotte zouden wij mevrouw Den Doelder willen adviseren haar bena dering van dit onderwerp op een ander - lees hoger ni veau - te brengen. Axel Namens de bewoners: C. Verschuren Van een onzer verslaggevers HULST/SINT-JANSTEEN - De afde ling Hulst/Sint-Jansteen van de 'Vrien den van de Nederlandse Hartstichting' is nieuw leven ingeblazen. Nadat L. Vreeswijk uit Sint-Jansteen vier jaar lang op eigen houtje voor de Hartstichting in de regio heeft gepio nierd, is nu een dertien mensen sterke groep tot stand gekomen. De eerste activiteit staat al voor de deur. Op woensdag 8 oktober begint een cursus hartreanimatie. „Wij zijn blij dat we dit nu toch zo snel van de grond heb ben gekregen", zegt bestuurslid G. En gels. „We verwachten een behoorlijk aantal belangstellenden. Het is voor het eerst dat er ook in Hulst gelegenheid komt om een cursus hart-reanimatie te volgen. En het enorme belang daarvan, dat is dacht ik bij iedereen wel bekend". Ooit is er in de streek wel eens een af deling actief geweest, maar voordat Vreeswijk zich vier jaar geleden voor de zaak ging inzetten heeft het werk een jaar of zeven stilgelegen. „Ik ben hier vier jaar geleden komen wonen", zegt Vreeswijk, meteen ook de voorzitter van de nieuw leven ingeblazen afdeling, „en ik heb me altijd in een eenmanssituatie bevonden. Moeilijk om mensen er warm voor te krijgen om mee te doen". Een en ander betekende dat hij ook in zijn eentje de jaarlijkse collecte moest orga niseren en de braderiën en beurzen af gaan met een promotiestand. „Daar ben ik de laatste tijd mee opgehouden. Het werd met echt teveel. Vandaar dat ik nu ook zo blij ben dat we nu een enthou siaste groep mensen bij elkaar hebben". Dat betekent dat de organisatie van de collecte en de promotie-activiteiten een stuk beter kunnen worden aangepakt en dat de taken verdeeld kunnen worden. Men hoopt in de nabije toekomst ook heel wat nieuwe leden kunnen worden ingeschreven. De bedoeling is dat wel licht nog dit jaar een speciale promotie- avond op touw wordt gezet, waarbij de Hartstichting zich naar buiten toe pre senteert. „Maar we nemen niet teveel hooi tege- lijk op onze vork. Het belangrijkste is nu dat er een reanimatie-cursus komt in eigen streek". De cursus wordt gehouden in het verzorgingshuis de Blaauwe Hoeve en omvat vier lessen. De theorie wordt verzorgd door de Hulster arts dokter Niesten en de heer Aronson. Voor het praktijkgedeelte zijn twee mensen van de intensive-care afdeling van het Hulster ziekenhuis bereid gevonden in structie te geven. AXEL - Leden van de henge laarsvereniging GOA (Geduld Overwint Alles) te Axel visten zaterdag de tweede wedstrijd in de tweekamp tegen Clingse Hengelaars uit Clinge. Gevist werd op de kleine kreek en de vangsten voor de 32 deelne mers waren matig. Over de twee gehouden wedstrijden gerekend kwam GOA op 524 gram per deelnemer, Clingse Hengelaars op 298. De indivuduele uitslag was als volgt; 1. G. Peelman 1160 punten, 2. W. van Bambost 1130 beiden van GOA. 3. K. van Boxtelaar 1000, Clinge. 4. R. de Wolf 920,5. R. Mar tens 770, beiden GOA 6. E. Jaspers 700, Clinge, 7. W. Mariens 620, GOA, 8. K. Verheggen 600, Clinge, 9. F. Lippens 600 GOA, 10. G. Cornu 520 punten, Clinge.Na afloop wer den de prijzen aan de winnaars uitgereikt door GOA-voorzitter Eddy de Braak. Van een onzer verslaggevers AXEL - In de openbare biblio theek te Axel wordt tot en met 30 september een tentoonstel ling gehouden over verkeer en verkeersveiligheid. Dit in het kader van het feit dat 1986 door de EEG is uitge roepen tot jaar van de ver keersveiligheid. De grote toename van het verkeer, overvolle wegen en talloze mogelijkheden van vervoer maken het noodzake lijk dat er aandacht wordt be steed aan de verkeersveilig heid. De tentoonstelling in Axel geeft een overzicht van het ontstaan van de verkeers middelen en over de historie van de verkeersveiligheid. Veel materiaal is daarbij af komstig van Veilig Verkeer Nederland. In de etalage van de biblio theek is nog een kleinere stand ingericht over ouderen in het verkeer. Bij de tentoonstelling hoort tevens een verkeersquiz die op een televisietoestel te zien is en waarbij iedereen zijn kennis van verkeer en verkeerssituaties kan testen. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 77 schutters: Wip 1: hoge vogel: M. Suy, Zuiddorpe; eerste zijvogel: L. van Kerkhoven, Heikant; tweede zijvogel: F. Sterkx, Zelzate; groot ste aantal (6): J. Jakus, Sas van Gent en P. Samijn, Zuiddorpe. Wip 2: hoge vogel: B. Kogelman, Zuiddorpe; eerste zij vogel: L. van Kerkhoven, Heikant; tweede zij vogel: E. Hulsthout, Hoefkensdijk; grootste aantal (6): J. Jakus, Sas van Gent en P. Samijn, Zuiddorpe. BOSCHKAFELLE - Zaal J. van Schaick, 62 schutters: eerste hoge vogel: mevrouw Dobbelaar; tweede hoge en tweede zij vogel: P. Boeter; eerste en derde zijvogel: A. Dobbelaar; grootste aantal (7): Th. van Vliebergen, allen Vogelwaar de. Wip 2: eerste hoge en eerste zij vogel: A. Dobbelaar; tweede hoge en tweede zij vogel: P. Boeter; derde zijvogel: P. de Bakker; grootste aantal (6): E. Lambert, al len Vogelwaarde. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 29 schutters: hoge en eerste zij- vogel: E. Fierens, Lokeren; tweede zijvogel: E. Saegers, St.-Niklaas; grootste aantal (5): V. de Roek, Moerbeke. HULST - Zaal W. Blomamert, 25 schuters: hoge en eerste zij vogel: J. Leeraert; tweede zijvogel: J. van Kerkhoven, beiden St.-Jan- steen; grootste aantal (10): J. de Waal, Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal P. de Vlieger, 40 schut ters: hoge vogel: R. de Smet, Koe wacht; eerste zijvogel: J. van Dor- selaar, St.-Jansteen; tweede zijvo- gel: L. Ferket, Koewacht; grootste aantal (4): L. de Blok, Stekene. STOPPELDIJK - Bejaardenschie- ting, zaal 't Karrewiel, 12 schut ters: hoge vogel: L. van Leuven, Vogelwaarde; eerste zij vogel: F. Reunis, St-Jansteen; tweede zij vogel: A. van Dijk, Vogelwaarde: grootste aantal (6): P. D'Hondt, Kloosterzande. ZUIDDORPE - Bejaardensdche- ting, zaal De Herberg, 40 schut ters: eerste hoge en beide zijvo gels: E. Janssens; tweede hoge vo gel: J. van Damme, beiden Moer beke; grootste aantal (5): M. de Mey, Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 15 schutters: hoge vogel: A. van Dijk, Vogelwaarde; eerste zijvogel: E. de Waal, Ossenisse; tweede zijvo gel: F. Reunis, Hulst; grootste aantal (5): J. van Dijk, Vogelwaar de; vliegende vogel: A. Roelands, Kloosterzande. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Picavet, 20 schut ters: hoge vogel: A. Roels, Graauw; eerste zijvogel: A. de Waal, Nieuw-Namen; tweede zij vogel: B. Beulaert, Hulst; grootste aantal (5): G. de Maayer, Kiel drecht. TERNEUZEN - Staande Wip, Westerschelde, 39 schutters: eerste hoge vogel: A. Steyaert, Eeklo; tweede hoge vogel: J. Bruggeman, Westdorpe; eerste zijvogel: B. Burggrave, Zelzate; tweede zijvo gel: G. Savoy, St.-Jansteen; derde zijvogel: J. Goedegeburen, Eeklo; vierde zij vogel: B. Verberkmoes, Terneuzen. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 30 schutters: hoge en eerste zijvo gel: A. de Nijs, Stekene; tweede zijvogel: R Smet; grootste aantal (4): E. Boone, beiden Koewacht. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 56 schutters: Wip 1: hoge vogel: A. Geerts, Moerbeke; eerste zijvogel: R Herwegh, Hei kant; tweede zij vogel: A. Dobbe laar, Boschkapelle; grootste aantal (7): W. Blommaert, Hulst. Wip 2: hoge vogel: G. Herwegh, Hulst; eerste zij vogel: A. Geerts, Moerbe ke; tweede zijvogel: R. Wilking, Hulst; grootste aantal (5): Th. Boone, Lamswaarde en P. van Kerkhoven, Hulst HULST - Zaal De Kroon, 21 schut ters: beide hoge vogels: R. de Ster ke, Zelzate; eerste zij vogel: J. van Kerkhoven, Hulst; tweede zij vo gel: mevrouw Dobbelaar, Bosch kapelle; grootste aantal (5): P. Crombeen, Hulst KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 37 schutters: eerste hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede hoge vogel: P. Maas; eerste zij vogel: A. Verhoeven, beiden Kloosterzande; tweede zijvogel: mevrouw Puiteling, Sas van Gent; grootste aantal (6): R Crombeen, Kloosterzande en A. van Hoeye, Stekene. OSSENISSE - Zaal De Zeemeeuw, 18 schutters: hoge en eerste zij vo gel: R. D'Hondt, Burcht; tweede zijvogel: J. de Kort, Ossenisse; grootste aantal (5): L van Eeck- hout, Londerzeel. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 77 schutters: eerste hoge vogel: L. Cammaert, Kapellebrug; tweede hoge vogel: P. Coppens; eerste en tweede zijvogel: J. van Dorsselaer, beiden Kemzeke; derde zijvogel: W. Herdewel, De Klinge; vierde zijvogel: Tiny Piessens, Kemzeke; grootste aantal (3): A. Saegers, Heikant. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 56 schutters: hoge vogel: M. Wijnsbergen; eerste zijvogel: A. Eekhout; tweede zijvogel: M. Ley- man, allen Bouchaute; grootste aantal (4): G. Lamot, St.-Laurens. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 34 schutters: eerste hoge vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge en beide zijvogels: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (7): P. van Meelen, Graauw en Th. Cambeen, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. van Stee- ne, 48 schutters: hoge vogel: R. Marijn, Wachtebeke; eerste zijvo gel: R. Smet; tweede zij vogel: Rita van Steene; grootste aantal (7): A. van Overloop, allen Koewacht. HULST - OZO, 20 schutters: hoge en beide zijvogels: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (8): J. de Bin, De Klinge en mevrouw Ver- stiggel, Hulst. ZUIDDORPE - Staande wip St.- Sebastiaan, 75 schutters: wip 1: eerste hoge vogel: D. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: W. D'Hondt, Elversele; eerste zijvo gel: J. Vereecken, Kloosterzande; tweede zij vogel: J. Verstraeten, Axel; derde zijvogel: T. Apers, Zuiddorpe; vierde zijvogel: C. de Cooker, Elversele. Wip 2: eerste hoge vogel: L. Bareman; tweede hoge vogel: M. D'Hondt, beiden Zudidorpe; eerste zij vogel: D. de Vrieze; tweede zijvogel: W. de Vrieze, beiden Westdorpe; derde zijvogel: E. Ingels, Koewacht; vierde zijvogel: Ch. de Meurichy, Sinaai. LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 45 schutters: wip 1: hoge vogel: M. Heyens, St-Jan steen; eerste zijvogel: J. Verscho ten, Kloosterzande: tweede zijvo gel: P. Boogaert, Wychen; grootste aantal (6): R Heyens, Lamswaar de. Wip 2: hoge en eerste zijvogel: J. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zij vogel: P. Boogaert, Wy chen; grootste aantal (4): G. van PuyYÊlfeginge.

de Stem | 1986 | | pagina 13