MATHIEU WEG BIJ BREVOK Clinge in slotfase gelijl RUMOER TUSSEN KRAAY EN HIDDINK OVER OPSTELLEN KOOLHOF Voetbalvedetten van Italië voor rechtbank Italië smult van schandaal rond Maradona Blessure van Valke wer Alpher e 10.- ziging bij de Spaarbank Coby Borst verongelukt ij Nederland I.P.A. nbingo AUTO LEASEN Of AUTO HUREN? I A9CA Autoleasing LCddC Autoverhuu euw Bingo!!! uze uit duizendei aan prijzen vergelijk Bingo UTRECHT - Het elftal van PSV heeft de penetrante nasmaak van het Europa Cup echec tegen Bayern München weggespoeld met een ondubbelzinnige overwinning van 1-4 op FC Utrecht. Matthaus toch naar Denemarken Parijs trekt zich mogelijk terug uit race om Spelen 1992 j GOES-FORMA TIE BLIJFT HARDLEERS Aarzelend I eelnemersbewijs 64 68. 3032 CM Rotterdam mentsgeld te doen afschrijven, maximaal 6 x per jaar Handtekening NETTE weduwe zone kinderen, zkt. nette hs zonder kind. ±45 jr., vo eerlijke, vaste rel., protestant. Br.mtof o.n.r 934791. Uw relatieconsulent i sulteert per jaar 20001 nerzoekenden. U niet? Schijf of bel Postb. 577, Valkenswaa tel. 04116-84843. Erke d.d. Raad v. Toezicht. oer. Boekje 13 rondes j 7 s. 1x gratis. Volle kaart 100 is bus Breda, 076-812465 GINNEKENWEG 21 BREDA 076-222488 Van onze sportredactie BREDA - Pierre Mathieu zal Bet komend volleybalseizoen „iet bij TDK/Brevok als hoofdtrainer fungeren. De oefenmeester uit Bavel werd gisteravond door het bestuur van de Bredase vereniging ontheven van zijn contrac tuele verplichtingen. Tom Klerks neemt, in ieder geval voor de duur van één seizoen, de taken van Mathieu over. Daarnaast besloten de spe lers Rob Lantsheer en Rob van Prooyen het afgelopen week einde geen hoger beroep aan te zullen tekenen tegen de uit spraak in het kort geding, die hen verplicht het komende seizoen voor Brevok uit te ko men. Het vertrek van Mathieu bij TDK/Brevok was de uitkomst van een langdurig gesprek met voorzitter-manager Frans Derks. „Mathieu bood aan weer aan de slag te gaan, maar liet niet onvermeld dat hij er weinig voor voelde. Daarop is in overleg met het bestuur de conclusie getrok ken, dat het geen zin heeft met Mathieu door te gaan. Daar mee zouden we de problemen alleen maar voor ons uit schuiven", aldus Derks, „ter wijl de club vlak voor de com petitie slechts gebaat is met een rustige werkomgeving. Het boek Mathieu is nu defini tief gesloten. Je mag normaal gesproken nooit 'nooit' zeggen, maar in dit geval kan ik wel zeggen dat we nooit meer met Mathieu in zee zullen gaan". Pierre Mathieu was niet be reikbaar om zijn visie te geven over zijn vertrek bij de Bre dase club. PSV 'herpakt' zich in Utrecht ur. 5 pers. in auto gratis kiem reda, inl. 01615-1624. Gral 92/28646, route bekend iedere zaterdag en maar dag zaal De linden, Mar 82, Etten-Leur, aanv. 20,( uur, boek 12,50, geldpri zen 3 rijtjes 75,- 1x11 1X200,1x300, Vlugge^ Jackpot, 5 pers. in aul gratis kien. Bus Mien 07i 139916, 01608-35102. Een KLEINTJE nu TREFZEKERDER dan voor heen kelingen op de geld eri kapitaalmarkt 'ank besloten een aantal rentetarieven zn Met ingang van 22 september tarieven aagbare spaarrekeningen (ongw.) Basis rente IPir] 3 X 3 3 3 3/4% Premie rente IPir] 1 3/4% 1 >/2% I 3/4 Totaal rente [P-jr] 3 4 V4 4 3/4% 5 Va 2'A (was 3%) 31/2 (was3'A%) 4 'A (was 5%) 3>/z (was33/4%) 43/4 (was5'/4%) 53/4 (was 6%) spaarrekeningen 5 (was5'/4%) 5 (was 53/4%) 5 (was 5'/4%) ing 43/4 (was 5%) (premie)' 4'/? (was4!/i mie)' 4>/2 (was4f/4%) ingen voor werknemers 43/4 (ongw.) kening 4 3/4 (ongw.) .5 (ongw.) mening 5Va (ongw) Termijn-rekening 4'A (was5%) 5 (was 5i/?%) 5'A (was 5 3/4%) 5l/2 (was 6%) 5% (was 6%) 6 (was 61/4%) indrente-rekening 53/4 (was 53/2%) eft 5.38% 51/? (was 53/4%) eff 5.64% 1 Termijn-rekening* 33/2 (was 33/4%) 33/2 (was 33/4%) 33/4 (was 4%) 41/4 (was 43/2%) 43/4 (was 5%) 5 (was 5'/4%) ..S'A (was 53/2%) paarcertificaten ax. looptijd 5 jaar) 3,500 (ongw.) 4,875 (ongw.) 6,250 (ongw.) 7,625 (ongw.) 9,000 (ongw.) overige spaarvormen ti/n ongewpgd gebleven. thans niet meer geopend, bijstorten blijft wel NIEUWE SPAARVORMEN: MING EN SPAARCERTIFICATEN ZIGD! spaarbank Door Chris van Nijnatten Of er binnen de technische staf van de Eindho- vense voetbalgigant eveneens alweer fris en opge lucht wordt adem gehaald, lijkt twijfelachtig na het optreden van PSV gistermiddag in Nieuw Gal genwaard. Jurrie Koolhof mag de aanleiding heten voor enig rumoer tussen trainer/coach Guus Hiddink en diens chef, technisch manager Hans Kraay. Naar buiten toe tracht het duo het werk van PSV's trainersstaf als een produkt van rimpelloze sa menwerking te 'verkopen'. Intern bestond er zeker in de laatste weken ten aanzien van Koolhof een diepgaand verschil van mening. Kraay is steeds zeer voorzichtig omgesprongen met Koolhof. Hiddink daarentegen acht hem al geruime tijd honderd procent speelrijp. De aanvaller was ruim twee jaar afwezig vanwege enige blessures, keerde tij dens de seizoenopening op Spangen tegen Sparta terug in het eerste van PSV, maar moest tot zondag 21 septem ber wachten op een plaats in de basis. Volgens de spits is dat minstens vier dagen te laat, want tegen Bayern Mün chen had Koolhof zichzelf al een vaste plaats in de aanval toegedacht. „Natuurlijk hoopte ik daar op", sprak Koolhof gisteren na afloop van het duel, waarin hij na een kwartier spelen het eer ste doelpunt voor zijn reke ning nam. „Dat ik niet mee deed, betekende een grote teleurstelling. Wat moest ik er van zeggen. Binnen de technische staf waren lange debatten gevoerd. Daar had den ze anderhalve week de tijd voor. Maar met de spe lers wordt niet gediscus sieerd. Ja, met Ruud (Gullit) wel, over de plaats waar hij het liefst speeltstelde de blonde schutter vast, niet gespeend van enig cynisme. Met een prachtig doelpunt vierde Koolhof zijn rentree. Hij had zich al min of meer ontdaan van Utrechter Ver- rips, toen hij een pass aan nam van Vanenburg en de bal onmiddellijk over zijn tegenstander Plomp wipte. Vervolgens rende hij op doelman Van Noortwijk af en passeerde die beheerst. Koolhof: „Het kon niet an ders, vanmiddag moest ik laten zien dat ik woensdag ook al had kunnen spelen. Andere mogelijkheden res ten een voetballer niet. Al leen op het veld kun je je be wijzen". Guus Hiddink heeft zich voorgenomen om in de pu bliciteit van het getreuzel met Koolhof geen drama te maken. Binnenskamers heeft hij zich echter ont stemd getoond. Hiddink, die net als zijn voorganger Jan Reker over zijn werk ver antwoording dient af te leg gen aan Kraay, is bovendien op zijn hoede. Hij heeft laten weten dat hij een dagboek bijhoudt, waarin hij zijn er varingen bij PSV gedetail leerd beschrijft. Bespeurt hij parallellen met de gang van zaken in de afgelopen an derhalf jaar rond Reker, die langzaam maar zeker van Jurrie Koolhof, om wie bij de technische leiding van PSV heel wat te doen is, scoort de openingstreffer tegen FC Utrecht. - fotoanp Van onze sportredactie UTRECHT - Michel Valke maakte geen deel uit van de se lectie van PSV voor de wedstrijd tegen FC Utrecht. De Eind- hovense middenvelder heeft last van een kniepeesblessure. Hoogstwaarschijnlijk zal hij woensdag de inhaalwed strijd tegen VVV in Eindhoven ook moeten missen. Een na der medisch onderzoek moet daarover vandaag definitief uitsluitsel geven. zijn positie verdrongen werd, dan trekt Hiddink, voor wie FC Twente vorig seizoen al erg veel interesse toonde, zijn conclusies. PSV reisde zondag naar de Dom-stad af met de in tentie van die trip een soort straf-expeditie te maken. De tegenstand in het ooit on heilspellende Galgenwaard was echter van een onstel- lend laag niveau. De Utrechters, bij wie het ver trek van Jan Wouters (Ajax) toch gecompenseerd werd met de komst van Pattina- ma, Van der Horst (beiden van FC Den Bosch) en Fra- ser (Sparta), vertonen geen enkel kenmerk meer van de opportunistische subtopper, waarvoor iedere opponent angst had. Zelfs de aanwe zigheid van technisch advi seur Wim van Hanegem in de dug-out gaf de ploeg van Nol de Ruiter niet de inspi ratie tot een fel verzet tegen de landskampioen. Binnen een kwartier al stond het 0-1 door Koolhof. Daarna mocht FC Utrecht even aanmodderen, doordat PSV weliswaar oogstrelende aanvallen opzette, maar de meeste daarvan niet afrond de. De onmacht van de Utrechters werd nog het duidelijkst, maar tevens op zijn ordinairst gedemon streerd door Ton Pattinama. De ex-Den Bosch-speler kwam kwaliteiten en snel heid tekort om Van der Gijp af te stoppen. Dicht tegen de zijlijn schopte Pattinama de PSV'er grof onderuit en ont ving daarvoor terecht een gele kaart van arbiter Blan- kenstein. Op slag van rust ver- groottten de Brabanders hun voorsprong. De bij al zijn acties door het Utrechtse publiek op min achtend gelach getrakteerde Vanenburg gaf een mooie hakbal op de sprintende Ge- rets. De Belgische verdedi ger stormde naar de achter lijn, plaatste voor en daar knalde de opgerukte libero Gullit, temidden van drie andere vrijstaande Eindho- venaren, 0-2 binnen. In de tweede helft zakte Utrecht alleen maar verder weg. Tot overmaat van ramp moest invaller Van der Meer geblesseerd het veld af, terwijl De Ruiter al twee keer gewisseld had. Toen stond het al 0-4, want naast het missen van moge lijkheden oefende PSV zich ook in het benutten van kansen. Van der Gijp (0-3) strafte een fout van Leeker af en Arnesen verzilverde een 'assist' van Koolhof. Omdat PSV de teugels wat liet vieren, slaagde Fraser er in de eer voor de Utrechters te redden. Hij kopte een voorzet van Adelaar achter Van Breukelen. FC UTRECHT - PSV 1-4 (0-2). 14. Koolhof 0-1, 45. Gullit 0-2, 64. Van der Gijp 0-3, 66. Arnesen 0-4, 76. Fraser 1- 4. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 10.500. Gele kaart: Patti nama (FC Utrecht). FC UTRECHT: Van Noortwijk; Lee ker, Plomp, Verrips en Pattinama (Van der Meer); Van de Akker, Ade laar en Van der Hooft; Van der Waart (Willaarts), Fraser en Van Loen. PSV: Van Breukelen; Gerets, Gullit, Nielsen en Heintze; Koeman, Van de Kerkhof (Van Aerle) en Arnesen (Van Rooy); Vanenburg, Koolhof en Van der Gijp. MILAAN (ANP) - De 22 spe lers van de Italiaanse voetbal selectie, die in 1982 wereld kampioen werd, hebben op last van de Milanese officier van justitie Poppa hun pas poorten moeten afgeven. Zij wogen het land niet verlaten. De spelers zijn in staat van be schuldiging gesteld vanwege belastingontduiking. Zij moe ien zich in december verant- woorden voor de rechtbank in Milaan. Nadat Italië in Spanje de wereldbeker had gewonnen, kregen de vedetten van een sponsor ieder een bedrag van 14.000 dollar. Geen van de voetballers gaf dit extraatje op aan de belasting. Boven dien ontdoken de spelers de deviezen-wetgeving door de dollars niet in te wisselen voor lires. Het Italiaanse tijdschrift 'Epoca' maakte.in juli melding van de onregelmatigheden. De spelers hebben de beschuldi gen steeds van de hand gewe zen. De betrokken voetballers zijn: Altobelli, Antognoni, Ba- resi, Bergomi, Bordon, Cabri- ni, Causio, Collovati, Conti, Dossena, Galli, Gentile, Gra- ziani, Marini, Massaro, Oriali, Rossi, Scirea, Selvaggi, Tar- delli, Vierchowod en Zoff. De internationals hebben wel toestemming gekregen om met hun clubs buiten Italië deel te nemen aan return wedstrijden in de eerste ronde van de Europese toernooien. Italië wordt in deze toernooien vertegenwoordigd door Ju- ventus, AS Roma, Torino, Fio- rentina, Inter Milan en Napoli. NAPELS (AFP) - De Italiaanse televisiekijker en krantele zer smult van een schandaal, waarin Diego Maradona de hoofdrol speelt. Zaterdagavond verscheen op de televisie een vrouw, die aan de kijkers een in de ochtenduren gebo ren baby voorstelde als Diego Armando junior, de eerstge boren zoon van de wereldberoemde voetballer. De moeder, de 22-jarige blonde secretaresse Cristiana Sinagra, vertelde vanuit het kraambed in een Napolitaans ziekenhuis, dat zij Maradona in 1985 had leren kennen. „Ik was bevriend met de verloofde van Diego's broer Hugo. Op die manier heb ik Diego zelf leren kennen. Tot april van dit jaar zijn we bevriend geweest". Tijdens het interview was ze omringd door 'getuigen', de gynaecoloog, die vanaf het begin van de zwangerschap op de hoogte was van de identiteit van de vader, en haar advocaat. Alle Italiaanse zondagsbladen hadden het verhaal van Sinagra in geuren en kleuren op de voorpagina. De speler reageerde volgens de Gazzetta dello Sport heel beduusd. „Ik begrijp hier niets van. Het is een krankzinnig verhaal. Ik ben er compleet van door in de war en weet niet wat ik moet zeggen". De verwarring van Maradona was begrijpelijk. De kans is niet denkbeeldig, dat hij binnen zes maanden twee keer vader wordt. Een dag eerder namelijk had zijn huidige verloofde, Claudia Villafanes, de voetballer verteld, dat ze drie maanden zwanger van hem is. DUSSELDORP (SID) - Hoewel hij zaterdagavond werd geoper reerd aan de linkerduim, is Lothar Matthaus toch beschikbaar voor de vriendschappelijke interlandwedstrijd van West-Duits) land tegen Denemarken, die woensdag in Kopenhagen word) gespeeld. De spelbepaler van Bayern München besloot na overleg me) de doktoren zich te melden bij coach Beckenbauer. Andreas Brehme en Matthias Herget zijn beiden geblesseerc) en gaan niet mee naar Kopenhagen. In de Westduitse selectie debuteren Jürgen Kohier (SV Waldhof Mannheim), Dieter Eck stein (1. FC Nürnberg) en Wolfram Wuttke (1. FC Kaiserslau- tern). Van onze sportredactie VALKENBURGLUIK - De 27-jarige Nederlands mara thon-kampioene op de schaats, Coby Borst uit het Noordhol landse Krommeniedijk, is za terdagmiddag tijdens een trai- ningstocht op de fiets in de buurt van het Belgische Luik dodelijk verongelukt. Tijdens een afdaling raakte Coby Borst de macht over het stuur van haar racefiets kwijt en kwam frontaal in botsing met een tegemoet komende perso nenwagen. De Noordhollandse was - zo bleek later - op slag dood. Coby Borst nam deel aan een trainingskamp van het schaatsgewest Noord-Hollan- dUtrecht onder leiding van Egbert van 't Oever vanuit het Zuidlimburgse Valkenburg. In een ziekenhuis in de wijk Her stal van Luik werd nog ge poogd via hartmassage de le vensgeesten weer op te wek ken, maar die hulp mocht niet baten. Coby Borst was afgelopen winter voor de tweede maal in haar schaatscarrière natio naal kampioene op de mara thon geworden. Tot zeven jaar geleden maakte zij deel uit van Jong Oranje van het lange baan-schaatsen. Daarna keerde zij terug naar de selec tie van het gewest Noord-Hol- landUtrecht. SEOEL (SID) - De vroe- j gere Franse ski-ster Jean-Ciaude Killy heeft in Seoel voedsel gegeven aan het gerucht dat Pa rijs zich terugtrekt uit de concurrentiestrijd voor het organiseren van de Olympische Spelen 1992. Zoals de zaken nu staan, zal het Internatio naal Olympisch Comité op 17 oktober voor de toe wijzing van de zomerspe len van 1992 kiezen uit de aanbiedingen van zes steden: Amsterdam, Bar celona, Parijs, Brisbane, Birmingham en Belgra do. New-Delhi is al in een eerder stadium afgeval len. Het gerucht gaat ai ge ruime tijd, dat Parijs van plan is zich terug te trek ken ten gunste van de kandidatuur van het eveneens Franse Albert- ville voor de Winterspe len van 1992. Killy, die re clame maakt voor Al- bertvïlle, verklaarde in Seoel: „Het zijn geen ge ruchten. In Franse sport kringen rekent men erop dat Parijs zich terug trekt. Door Herman Muller CLINGE - Goes blijft hard leers. Wat een revanche op de verspeelde titel had moeten worden, eindigde opnieuw in een toch wel teleurstellend seljk spel tegen een ontketend Clinge. Goes was kwalitatief veruit de betere ploeg en ™am al in de eerste minuut ep een 0-1 voorsprong, maar een 'kwartiertje opportunis tisch voetbal', zoals Clinge- trainer George de Block het wtdruke, rolde de ploeg volle- O'g op en uit een ware vloed van doelkansen maakte goal- Setter Boudewijn van Crae- oenbroeck de beslissende ge- ijkmaker. Maarten Koek kon de te leurstelling maar moeilijk wegslikken. Hij voerde als ex cuus aan dat zijn ploeg condi tioneel nog tekort komt om het spel, zoals dat in de eerste "elft gespeeld werd, voor de volle negentig minuten vol te houden, maar het leek er eer der op dat de motivatie niet Weer zo groot was, toen de Goese ploeg die gemakkelijke voorsprong zonder problemen kon vasthouden. Daaruit groeiden de mogelijkheden voor Clinge en tien minuten voor tijd maakte Boudewijn van Craenenbroeck verdiend gelijk. De wedstrijd was nauwe lijks een minuut oud, toen Clinge-doelman Siegfried van de Berg de bal uit het net moest vissen. Een snelle uit val, Paul Llndenberg, die een hard schot op Van de Berg loste en in in tweede instantie Edwin Breen, die het leer in het net knalde. Overbluft door die snelle opening, maar ook duidelijk in het veld de minde re, moest Clinge in die eerste helft alle zeilen bijzetten om die 0-1 score te handhaven. Het spelletje dat de Goesena- ren speelden, klonk als een klok. Voortdurend openingen scheppend op het middenveld, goed combinerend, maar toch ook weer zwak in de afwer king, werd het spelbeeld volle dig door Goes bepaald. Meer dan een paar afstandsschoten op het doel van Dimmy van Zanten zat er voor Clinge een voudig niet in en dat was pre cies hezelfde beeld als in het vorige treffen, toen Goes in Clinge de titel kwam halen. Dat feest ging toen echter niet door en ook nu gingen de bezoekers de mist in. Na een aarzelend begin in de tweede helft, Danny van Puyvelde werd genoteerd wegens een overtreding en moest even la ter langdurig behandeld wor den vanwege een verdwaalde knie in de maagstreek, terwijl scheidsrechter Van Praat even op non-actief stond door en bal in het gezicht, bleek al snel dat Clinge in een andere ge daante op het veld gekomen was. Na een eerste waarschu wingsschot van Van Craenen broeck langs de opgestelde muur, kon Van Zanten maar moeilijk redden. En het tempo was meteen terug in de thuis ploeg. Fred van Cauteren gaf vijf minuten later en knappe pass op Mare Triest, die vanaf de zestienmeterlijn uithaalde, maar de bal via de lat over zag gaan. „We winnen geen enkel duel meer," zuchtte Koek al vertwijfeld vanaf de bank, alsof hij de bui al voelde aan komen, George de Block zag het daarentegen wel zitten. Haalde de uitstekend spelende Jacky Everaerd naar de kant om Frans Rokven als aanval lende middenvelder aan de voorste linies toe te voegen. Een gouden wissel, want 'de witte motor' gaf in de tachtig ste minuut een gave voorzet. Keeper Dimmy van Zanten kreeg de bal niet onder con trole en Boudewijn van Crae nenbroeck was ter plaatse om de bal in het net te koppen: 1- 1. Clinge was weer ais vanouds aan het voetballen, maar mocht zich enkele minuten voor tijd nog heel hard in de handen wrijven, toen Sieg fried van de Berg met een schitterende actie een inge kopte bal van Alex Warnier van de lijn haalde. De 1-1 score bleef echter gehand haafd en Clinge sleepte ver diend een punt in de wacht. Spelmoment uit de topper in de derde klas D tussen Clinge en Goes. Clinge-spits Boudewijn van Craenenbroeck breekt do or de Goese defensie. De onthutst kijkende Goes-doelman Dimmy van Zanten weet de bal echter te stoppen. - foto wim kooyman

de Stem | 1986 | | pagina 9