Chaotische start EC tafeltennis Indurain wint Ronde van de Toekomst BORIS BECKER OOK IN DUBBELSPEL UITGESCHAKELD Rentree Van Uitert met total-loss Zege Mottet in GP Eddy Merckx Bachtold en Fuss voor derde keer wereldkampioen ZAAMSL Groote is prodi DE RTTCM ^ocyit Geminiani stapt op Zimmerman wint Ronde van Lazio Marleen Hoi MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 PAGINA SPORT/i Supporters steken patatkraam in de fik Nederland zevende in groepswedstrijd HAMBURG (ANP/SID) - 'Kampioen zonder titel' zo luidt de bijnaam van Henri Leconte. De 23-jarige Fransman is een van de meest ge talenteerde tennissers ter wereld, zorgt ook al- tij d voor spektakel, maar slaagt er zelden in een toernooi van betekenis te winnen. Dertigduizend kandidaat leden voor lidmaatschap Elf Steden MAANDAG 22 SE PI Hudders wint toernooi Sas van Gent Bliksemstart T12 BRIANCON (AFP) - Hoewel hij geen etappe won, kwam Miguel Indurain als klasse mentsleider uit het weekeinde in de 'open' wielerronde van de Toekomst van de Europese Gemeenschap. De Spanjaard, die zaterdag in het bezit kwam van de lei derstrui, doordat de Ameri kaan Roy Knickman opgaf, verdeelde en heerste in de elfde en twaalfde rit. De Ame rikaan had vanaf de start last van de maag. In het bergach tige terrein moest hij al snel vele minuten prijsgeven. Na 114 kilometer afzien gaf hij tenslotte op. Zaterdag behoorde hij tot de groep, die na de 186 kilometer van Carpentras naar Gap op ruim vijf minuten van de Franse winnaar Denis Roux binnen kwam. Zondag zat In durain in de kopgroep van vijf, die de achtervolgers op ruime afstand had gezet en Alexi Grewal als winnaar had. Met nog twee etappes voor de boeg heeft Indurain een voorsprong van 54 seconden op Grewal, de Olympisch kam pioen uit Amerika. In de ber gen tussen Gap en Briancon was Grewal, vorig seizoen door een leverkwaal mislukt in de ploeg-Post, de actiefste renner. Hij was feitelijk uit op de eerste plaats in het klasse ment, maar moest het zware werk alleen doen. Indurain deed logischerwijs geen kopwerk. „Ik kon niet eens harder", vertelde de Spanjaard later. „Ik zat op die cols in een bepaald ritme, waarin ik me goed voelde. Daarom heb ik niet met mijn krachten gesmeten". Dat deed hij na ruim honderd kilometer ook niet in de finale, toen Gre wal een voorsprong van bijna een halve minuut had. Uitslag elfde etappe: 1. Denis Roux (Fra) de 186 kilometer in vier uur, 33 minuten en 2 seconden, 2. Karin Myyrailen (Fin) op 2 minuten en 52 seconden, 3. Daniele Pizzol (Ita) op 3.35, 4. Frederic Gamier (Fra) z.t., 5. Philippe Chaumontet (Fra) z.t., 6. Cayn Theakston (Ier) op 3.36, 7. Massimo Ghirardi (Ita) op 4.50, 8. Cassi- miro Moreda (Por) z.t., 9. Alexadre Rua (Por) z.t., 10. Carlos Santos (Por) z.t., 20. Frans Maassen (Ned) z.t.. Uitslag twaalfde rit: 1. Alexi Grewal' (VSt) de 109 kilometer in 2.53,25, 2. Mar tial Gayant (Fra) op 0.15, 3. Patrice Es- nault (Fra) op 0.19,4. Jérome Simon (Fra) op 0.25, 5. Miguel Indurain (Spa) op 0.26, 6. Bernard Richard (Fra) op 1.01, 7. Abe- lardo Rondon (Col) op 2.20, 8. Jacques Decrion (Fra) op 2.23, 9. Federico Munoz (Col) op 2.25, 10. Joakim Mugika (Spa) zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Indurain 40.17,23, 2. Grewal op 0.54, 3. Esnault op 1.03,4. Simon op 3.05,5. Richard op 3.47,6. Gayant op 5.13, 7. Decrion op 7.13, 8. Guido Winterberg (Zwi) op 8.42, 9. Ca- millo Passera (Ita) op 9.46,10. Laudelino Cubino (Spa) op 9.59. Henri Leconte wint in Hamburg BRADFORD (RTR) - De Engelse voetbalcub Bradford (tweede divisie) is zaterdag opnieuw op geschrikt door brand. Vo rig jaar mei vatte op het complex een tribune vlam. Het vuur ver spreidde zich razendsnel. Ruim vijftig toeschou wers kwamen bij de ramp om het leven. Ditmaal had de brand geen ernstige gevolgen. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd Bradford - Leeds (2-0) staken bezoekende voet balvandalen een patat- kraam aan. De brand weer had het vuur bin nen enkele minuten on der controle. Scheids rechter Ashley moest de wedstrijd twintig minu ten onderbreken, omdat honderden toeschouwers als reactie op de rookont wikkeling het veld op vluchtten. Eerder had de arbiter het spel ook al even gestaakt wegens vechtpartijen tussen sup- portersgroepen langs de zijlijn. De voetbalderby Schalke'04 - Borussia Dortmund (2-1) voor de Bundesliga werd zater dag begeleid door vecht partijen tussen op rel letjes beluste supporters. De politie arresteerde in het Parkstadion van Gel- senkirchen veertien op roerkraaiers. Na afloop van het duel werden er bovendien nog vernielin gen aangericht. FLORENCE (ANP/SID) - Ne derland is zondag in Florence als zevende geëindigd in de fi nale van de groepswedstrijd om de Europese kampioen schappen. Nederland kwam tot een totaal van 38,825 pun ten. Het goud was volgens de verwachting voor Bulgarije, dat met 39,913 punten het hoogst scoorde. Het logische zilver was voor de Sovjetunie met 39,700 punten. Op afstand werd Spanje derde met 39,438 punten. de voornaamste resultaten zijn: groeps wedstrijd: 1. Bulgarije 39,913 punten, 2. Sovjetunie 39,700 3. Spanje 39.438 7. Ne derland 38,825. onderdelen: knots: 1. Bianka Panova (Bul) en Lilia Ignatova (Bul) 20,000 3. Galina Belaglazova (Sov) 19,975 bal: 1. Adriana Doenavska (Bul), Belaglazova en Tatjana Droesjinana (Sov) 19,975 touw: 1. Ignatova en Panova 20,000 3. Marina Lobath (Sov) 19,950 lint: 1. Be- loglazova 20,000 2. Panova en Ignatova 19,975. GAP (AFP) - Raphael Gemi niani heeft zaterdag aange kondigd dat hij aan het einde van dit seizoen de Colom biaanse wielerploeg Café de Colombia verlaat. Ondanks de vertwijfelde pogingen van president Mi guel Angel Bermudez van Co lombia Geminiani te behou den, is de Fransman van plan een nieuwe wielerploeg te vor men. Hoe die nieuwe ploeg er uit gaat zien, weet de oud-we reldkampioen nog niet. „Ik denk aan twee mogelijkheden. Het kan een geheel Franse ploeg worden, maar ook een Franse ploeg, aangevuld met enkele buitenlanders", ver klaarde Geminiani, die mo menteel in de Ronde van de Sinds zondag is Leconte een kampioen met titel. Het nukkige Franse idool won het toernooi van Hamburg. In de finale dreef hij Miloslav Mecir, winnaar van de open Westduitse titelstrijd in 1985, in het nauw. De 'Big Cat' uit Tsjechoslowakije was niet in staat tot het maken van rare sprongen: 6-2,5-7,6-4,6-2. De 11.000 toeschouwers op het Rothenbaum-tennispark treurden nog steeds om de uit schakeling van Boris Becker. Het leed werd vergroot door het feit dat de finale nauwe lijks spektakel bood. Mecir bleek een van zijn mindere dagen te beieven. Het wonderbaarlijke sla gen-repertoire, waarmee de nummer negen van de wereld ranglijst in de halve finale de Zweed Kent Carlsson uitscha kelde, was niet nog eens te be wonderen. Mecir, twee weken, geleden op Flushing Meadow eveneens verliezend finalist, sloeg de ballen over de as van het veld en bood de racket-ar tiest aan de overzijde alle kans om beter te retourneren. De linkshandige Leconte lokte de houterig spelende Mecir meer malen in de val met listige backhand-volleys. Leconte maakte de eerste set uit in 35 minuten. Mecir herstelde zich in de tweede set en won die door een uiterste krachtinspanning met 7-5. Toen Leconte in de derde set bij 2-2 door de opslag van Me cir brak, verdween de weer stand bij de Tsjechoslowaak. Hij legde zich voortijdig neer bij het overwicht van de num mer zeven van de wereldrang lijst. De overwinning van Le conte betekende een nieuw Frans succes in Hamburg sinds drie jaar. Yannick Noah won het toernooi in 1983. Sergio Casal en Emilio San chez versloegen in de dubbel spelfinale Boris Becker en Eric Jelen. De Spaanse tandem had geen moeite met het duo dat West-Duitsland vertegen woordigt in de strijd om de Davisbeker: 6-4,6-1. UITSLAGEN Herenenkelspel: halve finales: Miloslav Mecir (Tsj)-Kent Carlsson (Zwe) 6-3,6-2, Henri Leconte (Fra)-Emilio Sanchez (Spa) 6-4, 6-2, finale: Leconte-Mecir 6-2, 5-7,6-4,6-2. Herendubbelspel: halve finale: Boris Becker/Eric Jelen (WDl)-Michiel Scha pers/Ronnie Bathman (Ned/Zwe) 6-2, 6- Sergio Casal/Emilio Sanchez (Spa)-Mi- loslav Mecir/Tomas Smis (Tsj) 6-3, 6-4, finale: Casal/Sanchez-Becker/Jelen (WD1) 6-4,6-1. In de finale van het tennis toernooi van Largo (Florida) tussen twee oude bekenden was Lori McNeil zondag de sterkste. De 22-jarige tennis speelster uit Houston versloeg haar leeftijd-, stad- en trai- ningsgenote Zina Garrison in drie sets. De ongeplaatse McNeil won in 2-6, 7-5 en 6-2 van de als tweede geplaatste Garrison. Het toernooi had een prij zen- pot van 125.000 dollar (275.000 gulden). Uitslagen kwartfinales: Lori McNeil (VSt)-Mary Joe Fernandez (VSt) 6-0,3-6. 7-6 (7-5), Michelle Torres (VSt)-Ma- rianne Werdel (VSt) 6-3,6-2, Zina Garri son (VSt)-Kate Gompert (VSt) 6-2, 7-5, Kathy Phelps (VSt)-Elise Burgin (VSt) 6-4, 6-1; halve finales: Zina Garrison (VSt)-Michelle Torres (VSt) 6-4,6-2, Lori McNeill (VSt)-Terry Phelps (VSt) 6-2, 6- 3, finale: McNeil-Garrison 2-6,7-5,6-2. Herentennistoernooi Los Angeles; uit slagen kwartfinales: Peter Lundgren (Zwe)-Jaime Yzaga (Per) 6-0, 4-6, 6-2. Stefan Ed berg (Zwe)-Derrick Rostagnc (VSt) 6-0, 7-5, Brad Gilbert (VSt)-Pat Cash (Aus) 6-2,6-2, John McEnroe (VSt)- David Pate (VSt) 6-3, 7-6 (7-2); herenen kelspel: halve finales: John McEnroe (VSt)-Brad Gilbert (VSt) 6-1, 3-6, 6-3, Stefan Ed berg (Zwe)-Peter Lundgren (Zwe) 6-4,6-3. herendubbelspel: halve finales: Stefan Ed berg/Anders Jarryd (Zwe)-Christo van Steyn/Danie Visser (ZAf) 7-6 (7-3), 7-6 (7-2); Peter Fleming/ John McEnroe (VSt)-Paul Annacone/Christo van Rens- burg (VSt/ZAf) 7-6 (7-3), 7-6 (8-6). Manege heeft zondag in Am sterdam voor de eerste maal in haar 22-jarig bestaan de na tionale clubtitel veroverd. In de finale tegen het hoofdstede lijke Popeye namen de Apel- doornse tennissers verrassend een voorsprong van 4-1. Toen beide clubs in het he ren-dubbelspel ieder een set wonnen, was dat vanweg^en strijd om de derde plaats klopte Son Jaagpad uit Am sterdam met 4-2. Ook in deze wedstrijd gaf een beter set-ge middelde de doorslag. Eric Wilborts was in het fi nale-weekeinde van de natio nale club-competitie een van de opvallendste spelers. De 22- jarige speler gold zes jaar ge leden als een supertalent. Hij zou na het afscheid van Tom Okker zorgdragen voor Ne derlands succes in het interna tionale circuit. Het talent kwam nooit tot ontwikkeling. Wilborts maakte een diepe val en werkte langzaam aan een te rugkeer op nationaal niveau. Zaterdag won hij zeer gemak kelijk van René Moos (6-2, 6- 0). Zondag verraste Wilborts iedereen door zijn vlotte zege op de door steenpuisten ge kwelde Tom Nijssen (6-1, 6-3), die de dag daarvoor overtui gend had gewonnen van Menno Oosting (6-1, 6-1). De Brabander leed daarmee zijn eerste nederlaag in deze com petitie. Debutant Manege (be staande uit Hellas ter Riet, Manon Bollegraf, Chris Ver- meeren en Eric Wilborts) bleek als team een hechte een heid. De club haalde de eerste nationale clubtitel in het eer ste kampioensweekeinde waaraan Manege meedeed. De achttienjarige Hellas ter Riet was goud waard voor Manege. Ook in dit loodzware eekeinde bleef zij in het enkelspel onge slagen. Zaterdag won ze voor de tweede maal in deze com petitie van de nationale kam pioene Nicole Jagerman (6-4, 6-1) en zondag was ze in twee sets (6-3, 6-4) te sterk voor Si- mone Schilder. Maar ook in het damesdubbelspel bleef Ter Riet (samen met Manon Bolle graf) de gehele competitie on geslagen. UITSLAGEN Manege-Jaagpad 6-2; Hellas Ter Riet- Ni co le Jagerman 6-4 6-1, Manon Bolle- graf-Karin Moos 6-1 6-1, Eric "Wilborts- René Moos 6-2 6-0, Chris Vermeeren-Ton Sie 7-5 6-2, Ter Riet/Bollegraf-Jager man/Karin Moos 4-6 6-1 7-5, Wilborts/ Vermeer en- René Moos/Sie 3-6 4-6, Bol- legraf/Wilborts-Jagerman/René Moos 0-6 1-6, Ter Riet/Vermeeren-Karin Moos/Sie 4-6 6-2 6-3. Popeye Goldstar-Son 8-0; Simone Schil der-Judith Warringa 3-6 6-1 6-4, Karin Bakkum-Yvonne Derkinderen 6-3 6-3, Tom Nijssen-Menno Oosting 6-1 6-1, Vincent van Gelderen-Jan-Willem Lod der 6-3 6-3, Schilder/Bakkum-Warrin ga/Der kinderen 7-5 6-0, Nijssen/Van Gelderen-Oosting/Lodder 6-4 6-2, Schil der/Nijssen-Warringa/Lodder 6-1 6-1, Bakkum/Van Gelderen-Derkinderen/ Oosting 7-67-5. Leconte geniet van zijn overwinning in Hamburg. Door Ad Pertijs ZANDVOORT - Ondanks een zware crash in de vierde ronde van de Europese Ford Formule 1600-race, was er in Zandvoort sprake van een kleine hoera-stemming in het Milldent-team van Ge rald van Uitert. De vernielde Van Die- men-wagen woog niet op te gen de terugkeer van de 'oude' Van Uitert. De Don- genaar had aan drie ronden voldoende om de te bewijzen dat de Ziekte van Pfeiffer geen invloed meer heeft op zijn rijden. In de vertrouwde agressieve rijstijl pakte hij vanaf de vijfde startpositie binnen twee ronden de kop positie. De topsnelheid die hij op het rechte eind te kort kwam ten opzichte van de Duitser Hessels en de Fin Jarvilehto compenseerde de Dongenaar met gedurfd bochtenwerk. Bij het ingaan van de vierde ronde werd Van Uitert gepasseerd door het duo. Binnendoor trachtte de Van Diemen-rijder in de Tarzan-bocht de rangorde te herstellen. De Fin deed ech ter de deur op slot en raakte daarbij de voorkant van de Van Diemen. Van Uitert: „De be- schermkap vloog weg, maar dat wil in de regel niets zeg gen. Toen ik wilde opscha- kelen bleek de koppelings kabel gebroken. Nog geen punt dan maar schakelen zonder ontkoppelen. Voor de Gerlach-bocht liet ik het gaspedaal los, maar er ge beurde niets, de gaskabel bleef hangen. Toen ook nog bleek dat de remmen niet meer werken, zat er niets anders op dan de kant in te rijden." Van Uitert ging op top snelheid de banden-railing in. De Dongenaar kon onge deerd uitstappen. Van Uitert had de pech dat zijn wagen niet is voorzien van een be- schermbeugel voorin. Om gewicht te besparen is die beschermer van de vitale delen als remcylinders en gaskabels weggehaald. Het Milldent-team zal deze week nog hard moeten werken om de wagen komende zondag in Engeland weer aan de start te krijgen. De Dongenaar ziet on danks de klapper de toe komst weer zonnig in. Hij wil volgend seizoen verder gaan in de Formule Ford 2000. „En dan niet in Neder land, maar weer in Enge land. Ik zie geen reden om terug te keren naar Neder land, daar win ik niets mee." Financieel hoeft Van Uitert zich weinig zorgen te maken. Marlboro heeft al laten doorschemeren door te willen gaan met de Donge naar en deze week kreeg Van Uitert een aanbod van een vervoersbedrijf. Het aanbod om Van Uitert voor de race van gisteren te spon soren sloeg hij aanvankelijk af. „Ik wist niet of ik vol doende hersteld zou zijn om die sponsoring waar te ma ken". Na aandringen ging Van Uitert alsnog overstag. Het vervoersbedrijf (Starin- tex) is opgekocht door het Britse bedrijf LEP. Die laat- sten doen in eigen land erg veel aan autosport-sponso- ring. DEN HAAG (ANP) - Het Europese be kertoernooi tafeltennis heeft een chaoti sche start achter de rug. Vrijwel alle Ne derlandse verenigingen kenden proble men met de organisatie. Avanti kwam zelfs helemaal niet in actie. Noch bij de heren, noch bij de dames. Bij de heren' zijn alle vijf ploegen nog in de race, bij de dames werd het aantal deelnemers gehalveerd tot twee. Bij de landskampioenen haalde het herenteam van Valkenswaard de tweede ronde door DT Remich uit Luxemburg met 5-3 te verslaan. Bij de Brabanders bleef de Chinees Huang ongeslagen. Hij kreeg geen steun van de debuterende John Cardinaals, die alles verloor. De resterende twee punten kwamen op naam van Edwin Angenent. In de tweede ronde speelt Valkenswaard uit tegen Gdansk, de ploeg van Kucharski. •De club probeert het duel om te zetten in een thuiswedstrijd. In het toernooi om de Nancy Evans- beker hadden Odion Gaanderen en L&T Eindhoven een bye in de eerste ronde. Avanti moest naar Vigo in Spanje, maar bleef thuis. De Hazerswoudse ploeg be riep zich op de reglementen. De Span jaarden hadden de speeldag en aan- riaiaaiHBriaiariaiiflMMiMH voor zijn Hongaren Kreisz en Podpinka. Avanti heeft de kwestie bij de organisa tie aangekaart en verlangt een papieren overwinning door diskwalificatie van Vigo. De Veluwe stelde de eigen aanhang in Apeldoorn zondag zeer tevreden door het Italiaanse ASC Latina met 5-3 uit te schakelen. Ook hier waren problemen over inreisvisa. Latina stuurde vrijdag een telex, waarin het meedeelde niet naar Apeldoorn te komen, omdat voor de Chinees Zhao Weiquo geen inreispapie- ren gereed waren. Door tussenkomst van het ministerie van Buitenlandse Zaken werd Zhao alsnog toegelaten, waarna het meespelen van Sylivo Pero ter dis cussie stond. Volgens De Veluwe was Pero geen lid van ASC Latina. De Ita liaanse club bewees het tegendeel. Zon der de geblesseerde Anne Vlieg (voet) bleek De Veluwe in staat ASC Latina in toom te houden. De Chinese verdediger Zhao was voor alle Apeldoorners te sterk, maar Pero en Ruf folo werden voor het trio Wells, Boute en Jaap van Spanje dankbare mikpunten. Bij de dames wil Avanti met het 'he rentrio' Vriesekoop, Kloppenburg en Bakker een serieuze gooi doen naar de beker voor landskampioenen. De houder Joegoslavische kampioen Mladost Za greb werd verschoven naar 11 oktober. Zagreb heeft sterk aan kracht ingeboet door het vertrek van Branka Batinic naar de Westduitse competitie. In het Europacup 2-toernooi haalde alleen Koningslust de tweede ronde. In het Italiaanse Coccaglio werd de ploeg van die naam zaterdag met 5-2 versla gen. Wilmie van Rijswijck was voor alle Italiaanse speelsters te sterk. Shot Wa- geningen had in Gerdie Keen in het duel tegen Spartacus Boedapest een ijzer- sterke troef. De in de herencompetitie spelende Keen bleef ongeslagen. Vooral haar zege op oud-Europees kampioene Judit Magos sprak tot de verbeelding. Het bleef bij de drie winstpartijen van Keen (3-5), Van Miert en Verhaegh wa ren te onervaren om kans op winst te maken. Torenstad had zich voor het Europese bekertoernooi versterkt met Patricia de Groot van Valkenswaard. De Brabanste slaagde er niet in de Zutphense club naar de tweede ronde te loodsen. Vojvo- dina Backo Gradiste, nummer twee in Joegoslavië, was te sterk (3-5). De Groot boekte twee overwinningen, maar ver loor het cruciale duel tegen Vetkovic. Het derde winstpunt kwam op naam van riNMÜHlMtiMilHla BRUSSEL (ANP) - Een lekke band heeft Charly Mottet gister middag in Brussel niet van de overwinning in de Grote Prjj, Eddy Merckx kunnen afhouden. De Franse vice-wereldkam pioen zegevierde in de tijdrit over 64 kilometer met vijf se conden voorsprong op de Belg Nico Emonds. Beste Nederlan der was Bert Oosterbosch op de, tegenvallende, zevende plaats. Met zijn overwinning in Brussel stelde Mottet zijn kan didatuur voor een nieuwe overwinning in de Grote Lan- den-prijs, die volgende week in Cannes wordt gehouden. De kleine Fransman demon streerde een grote vorm. Hal verwege had hij nog drie kwart minuut achterstand op de Pool Lech Piasecki. Bert Oosterbosch achtte zichzelf vooraf vrijwel zeker winnaar van de Grote Prijs Merckx. De race werd een te genvaller voor hem, zoals voor alle overige Nederlanders Jelle Nijdam eindigde als el(. de, Eric Breukink als veer. tiende. Tegenvallend was het optreden van Eric Vande" raerden. De Belgische crack uit de ploeg van Peter r vorig jaar winnaar, finishte als dertiende. Hij verdween zonder commentaar richtins huis. Uitslag: 1. Charly Mottet (Fra) 64 km» 1.18.57 (gem 48,029 km/u), 2. Nico Emoiè (Bel) op 5 sec., 3. Jesper Worre (Den) o 12 sec., 4. Rolf Gölz (WD1) z.t., 5. Clail Criquielion (Bel) op 17 sec., 6. Lech Pi, secki (Pol) op 18 sec., 7. Bert OosterbW (Ned) op 36 sec., 8. Carlo Bomans (Bell» 40 sec., 9. Czeslaw Lang (Pol) op 51 10. Laurent Fignon (Fra) op 1.17,11. jS Nijdam (Ned) op 1.27, 12. Jean-Mi» Wampers (Bel) op 1.39, 13. Eric Vanfc. raerden (Bel) op 1.41, 14. Eric Breuklij, (Ned) op 1.54,15. Mare Sergeant (Bel) 2.00, 16. Willem Wijnant (Bel) op 2.16 Ludo Peeters (Bel) op 2.17, 18. Jean-Li Vandenbroucke (Bel) op 3.33, 19. Jes» Skibby (Den) op 5.09, 20. Paul Haghefc ren (Bel) op 6.22. YUAQUERA DE HENNERAS (ANP) - Hansi Bachtold en Frlli Fuss zijn zondag voor de derde achtereenvolgende keer wereld' kampioen zijspancross geworden. Het Zwitserse duo won in Yuaguera de Henneras (Span je) de voorlaatste wedstrijd van het seizoen. De Nederlan ders speelden slechts een bij rol. Bachtold en Fuss eindigden in de eerste manche op de tweede plaats en wonnen het tweede deel. Muller en Van Heek waren de beste Oranje rijders. Zij werden in de eerste manche derde. Van Gastel en Van der Bijl lagen in de laat ste ronde op de vierde plaats, maar moesten door een lekke voorband opgeven. Janssen en Geurts eindigden in tweede manche als vijfde. De uitslagen: Eerste manche: 1. lard/Millard (GBr) EML Jumbo, 2. Bach told/Fuss (Zwi) EML Jumbo, 3. Muller Van Heek (Ned) VMC Honda, 4. Netter scheid/Hoornmann (WD1) VMC Maico,! Hywiler/ Hywiler (Zwi) EML Maico, Descheemaeker/Godschalk (Bel/Ned EML Honda, 8. Janssen/Geurts van Kes- sel (Ned) EML Maico, 10. Van Heugter, Van Deutekom (Ned) EML Maico, 12 De Vries/Verwey (Ned) EML Maico, H Smit/Scheeperman (Ned) VMC Hondi 15. Timmermans/Verhagen (Ned) Maico. Tweede manche: 1. Bachtold, 2. Netter- scheid, 3. Nielsen/Bitsch (Den) EML Maico, 4. Hywiler, 5. Janssen, 6, ft Scheemaeker, 9. Van Gastel/Van der Bill (Ned) EML KTM, 11. De Vries, 12 Ba kers/Michielsen (Ned) EML Jumbo, i: Timmermans, 15. Smit. Stand WK na 11 van de 12 wedstrijden: L en wereldkampioen Bëchtold 349,2. Mul ler 254,3. Hywiler 218,4. Netterscheid21" 5. Van Heugten 214,6. Janssen 204. UITSLAGEN AUTOSPORT Uitslagen races Zandvoort, de laatste tellend voor de Nederlandse en Benelux- kampioenschappen Produktie-toerwagens Tot SOOOce (met turbo), 12 ronden: 1. Hu- genholtz (Naarden) Mitsubishi 24.04,63 (127.151 km/u), 2. Koks (Heerhugowaard) Ford op 23,18 seconden. Snelste ronde: Hugenholtz 1.58,38 (129.306 km/u). Eindstand NK: 1. Hugenholtz 100 punten. Tot 2000cc (met turbo), 12 ronden: 1. Stam (Soest) Renault 24.13,00 (126.419 km/u), 2. Postma (Krommenie) Renault op 0,92 se conden. Snelste ronde: Stam 1.59,94 (127.624 km/u). Eindstand NK: 1. Stam 100; 2. Bodt (Lei derdorp) 64. Tot 3000cc, 12 ronden: 1. Ruitenbeek ('s Graveland) BMW 23.50,74 (128.386 km/u), 2. Van Silfhout (Den Haag) BMW op 2,21, 3. Hin (Overveen) Mercedes op 20,34. Snelste ronde: Ruitenbeek 1.58,07 (129.645 km/u). Eindstand NK: 1. Ruitenbeek 95, 2. Hin 90,3. Van Silfhout 39. Tot 2000cc, 12 ronden: 1. Amee Post (Koog aan de Zaan) Ford 25.41,70 (119.145 km/u). Snelste ronde: Post 2.06,08 (121.409 km/u). Eindstand NK: 1. Burger (Badhoeve dorp) 90, 2. Van Berkel (Loenen aan de Vecht) 85. Sports 2000, 12 ronden: 1. Kox (Eindho ven) Tiga 20.37,19 (148.471 km/u), 2. Zwolsman (Oostzaan) op 5,61, 3. Euser (Oss) Tiga op 6,13. Snelste ronde: Kox 1.41,25 (151.182 km/u). Eindstand NK: 1. Zwolsman 83; 2. Van Silfhout (Den Haag) 82. Eindstand EK: 1. Vollenberg (St-Antho- nis) 54, 2. Van de Heuvel (Eindhoven) 50, 3. Nielsen (Den) 48, Zwolsman gediskwa lificeerd. Renault Alpine V6, Europa Cup, 15 ron den: 1. Sigala (Ita) 36.01,05 (141.664 km/u), 2. Gouhier (Fra) op 1,17, 3. Bleekemolen (Ned) op 4,48, 4. Heger (WD1) op 10,83, 5. Gonin (Fra) op 15,81, 9. Van Kouwen (Ned) op 27,97. Snelste ronde: Sigala 1.46,78 (143.353 km/u). Formule Ford 2000, Euroserie, 15 ronden: 1. Ka Iff (Ned/Baambrugge) Reynard 24.57,70 (153.307 km/u), 2. Larsen (Den) Reynard op 1,77, 3. Kluit (Ned/Alkmaar) Swift op 12,74. Eindstand NK: 1. Ka Iff 120, 2. Hurkens (Nuland) 73,3. Bottelier (Amsterdam) 63. Stand Euroserie: 1. Blundell (Gbr) 115, 2. Larsen 104,3. Gachot (Bel) 99. Formule Ford 1600, Europa Cup, 15 ron den: 1. Jarvilehto (Fin) Reynard 26.27,50 (144.635 km/u), 2. Hessels (WD1) Van Die- men op 2,94, 3. Sarilo (Fin) Van Diemen op 3,30, 9. Schildkamp (Gronsveld) Rey nard op 45,73. Snelste ronde: Jarvilehto 1.44,10 (147.043 km/u). Eindstand NK: 1. Bokhoven (Gouda) 80, 2. Vörös (Zandvoort) 74,3. Schildkamp 61. Toyota Starlet-klasse, 12 ronden: 1. Post- maa (Krommenie) 24.58,81 (122.555 km/u), 2. Krab (Heerhugowaard) op 0,19, 3. Van der Ende (Maasdijk) op 0,37. Snelste ron de: Frankenhout (Oostzaan) 2.03,23 (124.217 km/u). Eindstand NK: 1. Krab 97,5, 2. Vos (Lim- men) 97,3. Bolderhey (Amstelveen) 75,5. Supertoe rwagens, 12 ronden Tot 1300cc: 1. Wakker (Haarlem) Talbot 23.08,54 (121.263 km/u). Snelste ronde: Wakker 2.03,60 (123.845 km/u). Eindstand NK: 1. Meyers (Strijen) 90; 2. Wakker 87. Tot 1600cc: 1. Van de Raadt (Zandvoort) Toyota 23.12,38 (131.923 km/u). Snelste ronde: Van de Raadt 1.54,43 (133.769 km/u). Eindstand NK: 1. Van de Raadt 90; 2. Van de Berg (Heenvllet) 90. Tot 2500cc: 1. Hin (Overveen) Mercedes 21.51,26 (140.084 km/u). Snelste ronde: Van Dedem (De Bilt) 1.47,66 (142.181 km/u). Eindstand NK: 1. Van Dedem 95, 2. Van de Beek (Den Haag) 75. Boven 2500cc: 1. Friedrich Peil (WD1) Volvo 22.14,19 (137.676 km/u).Snelste ron de: Friedrich Peil 1.49,42 (139.894 km/u). Eindstand NK: 1. R. Coronel (Deventer) 100. Atletiek STEVE OVETT heeft zaterdag de Mijl van Santander gewon nen. De Britse atleet versloeg in de laatste meters de Span jaard Jose Manuel Abascal en de Amerikaan Ross Donahue. De tijd van Ovett was 4 minu- LEEUWARDEN (ANP) - Naai schatting dertig duize: schaatsliefhebbers hebben zich aangemeld voor het lid maatschap van de Friese Steden, de organisator van i elfstedentocht. Dat zei voorzitter Sipkena zondagmiddag voor de radii Van dat aantal worden slechts twee duizend toegela ten. De toelating zal door M lot bepaald worden. De loting wordt gehouden onder toe zicht van een notaris. Alle inzenders hebben es gelijke kans van 1 op 15. Ink aankondiging was meldinj gemaakt dat iedereen slecht één kaart kon inzenden. zullen steekproeven genon® worden om te controlerend een ieder zich aan die voor waarde gehouden heeft. Ini komende week worden er nog een aantal bewerkingen uitge voerd, waarna in oktober t loting zal plaatsvinden. oktober zullen de 'gelukkigs bericht ontvangen. ROME (AFP) - Urs ZimnH' man heeft zaterdag de Rond' van Lazio, een koers voor N' roepswielrenners over 237 P lometer in de omgeving Rome, gewonnen. De Zwild had 57 seconden voorsprong een groepje van vier ren®' van wie de Italiaan Giv Bugno de sprint won. De ploeg van Jan Raas® met drie renners bij de eerst tien. Maarten Ducrot, die ds uitmaakte van de achter®1' gende groep, eindigde als vis de. Zijn ploeggenoot Adrie® der Poel finishte als zesde# anderhalve minuut ach#' stand op de winnaar. De W Nico Emonds passeerde tiende de streep. De Ronde Lazio telt mee voor het reldbekerklassement. Uitslag: 1. Ure Zimmerman (Zwi), kilometer in zes uur, 34 minuten 0)™) tien seconden, 2. Gianni Gugno (-'■* 0.57, 3. Davide Cassani (Ita) z.t„ 4. W ten Ducrot (Ned) z.t., 5. Maurizio 5- (Ita) z.t., 6. Adrie van der Poel (Nw 1.25, 7. Paimiro Masciarelli (fta) Gianbattista Baronchelli (Ita) *4 Bruno Cenghialta (Ita) z.t, 10. AXEL - In de eerste ronde va de ZSB-schaakcompetit: beeft Terneuzen zijn favorii tenrol in de hoofdklas metee met een grote 6(4-lti-ovei winning op Middelburg waargemaakt. Ook Goes HWP 3 kwamen goed uit c startblokken. Zij versloege respectievelijk Koudekerke e Zierikzee. Souburg ko nieuwkomer Vlissingen 2 nii op de knieën krijgen en hi werd daar dan ook een 4-4-g< lijk spel. In de promotieklas lit SVWZV duidelijk zien dat ht dit seizoen zeker tot de favc rieten behoort. Goes 2 wei met duidelijke 2-6-cijfers vei slagen. Eea andere favorit voor de titel, Landau uit Ax< kwam tegen de reserves va Terneuzen niet verder dan 4- DZD uit Kruiningen had b eveneens niet gemakkelijk kon een nipte 3%-414-over winning boeken op Koude kerke 2. De grootste overwir ning ging echter naar Soubui 2, dat Middelburg 3 volled overklaste. Punt SAS VAN GENT - Met grot overmacht heeft het zaalvoe: balteam van Hudders Brugge het toernooi van Royi te Sas van Gent gewonnei Geen enkele keer moest di ploeg tot de bodem gaan oi een afgetekende zege te behs len. Door met 5-2 van Amicec uit Bodegraven te winnen ko Hudders de zege nauwelijb nog ontgaan, want Amicec was de enige ploeg die moge lijk Hudders van de zege had kunnen houden. Er werd noodgedwongen twee ploegen hadden in laatst instantie afgezegd - een halv competitie gespeeld. Fabricoi en Binzel Gent ontbraken o het appèl. Dat kon niet voor komen dat er toch sprake wa van een geslaagd en sportie toernooi in sporthal De Vlaan deren te Sas van Gent. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Groote Sloc maakt veel indruk in de derd klas van de zaalvoetbalcompc titie in Terneuzen. Ook d vierde competitiewedstrij werd met groot gemak doe deze nieuwkomer gewonnei Kind van de rekening wer Instuif, dat maar liefst 14 kee de gang naar het net moei maken en de eigen aanvi slechts tot een produktie va twee goals zag komen. De doelcijfers van Groot Slock spreken boekdelen. In d vier wedstrijden scoorde me al 48 keer. De ploeg staat daai mee hoog boven de andei ploegen en lijkt mogelijk al leen in de andere nieuwkome Hoekse Rakkers, een tegen stander van betekenis te heb ben. Van onze sportmedewerker HULST - De Hulsterse zaal voetbalcompetitie is van star gegaan met een doelpuntrij duel. Vervaet, die deze stuii tegen Storm voor zijn reke ning nam, knalde maar liefs negen keer raak. De opponen redde slechts de eer door treffer te laten noteren. Meer spanning bracht in de zelfde eerste klas het due Pierrot-GTI. Een wedstrij Van onze sportmedewerker EINDHOVEN - Marleen Hou nit Zaamslag was tijdens d Power lift-ontmoeting ii Eindhoven goed op dreef. D Eaamslagse, die uitkwam voo naar club Odysseus uit Dor niecht, slaagde er namelljl tijdens deze wedstrijden in he Zeeuwse record kniebuigen o; 140 kilogram te brengen en he nankdrukken op 75 kilogram. In totaal reikte Marlee floug in Eindhoven tot 375 k: Jogrism. Een totaal dat mee bepalend was voor het clut

de Stem | 1986 | | pagina 12