Ft buro Expo Sas 86 goed bezet V. V. PvdA Sas van Gent met kandidaten Zeeuwse Staten RT ZEEUWS Sauna-exploitanten praten met Finse consul generaal De Vrede verkoopt duiven B. van de Berghe wint kringvlucht Chateauroux Marcel Roegiers kampioen Platzak BEI ZRO maakt opnamen bij EXPO SAS'86 COLLEGE TERNEUZEN ANTWOORDT OVER BEROEPSKWESTIE Welpen- en kabouter weekend in Westdorpe Actiemiddag Terneuzen over apartheid ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND examens Promotie-man Zeeuwse VVV Bedrijfsleven speelt in op verkiezingen Windhonden race Goes Cursus voor jonge bouwvakkers KvK's ageren tegen milieuheffing NOG TWEE DAGEN IN VLAANDERENHAL ?WMIJENBERG bvj Plaatselijk nieuws Sas van Gent Westdorpe Sluiskil AS abelbo- :he ap- ancieel- len van wordt: ositie in een dynamische ,ieve onderneming waarin ontplooiingsmogelijkheden zig zijn. ssend salaris, intrekkelijk pakket arbeids- larden. psychologisch onderzoek «I uitmaken van de selek- edure. t aaraan op lijke en tonden. :rk en het el ervaring iel voor rate iet zeer ingen. gewerkt in n een 3 zon-en ran die n wij u uit e ter zake Zoenen) tigingen in l ïen hun schriftelijke pasfoto zenden naar: ostbus 325, i.v. Mevr. P.E. Gigengack. lellen 023-23 41 02. T16 PAGINA ZEELAND 3 - Van ome correspondent SAS VAN GENT - De Zel- zaatse Radio Omroep (ZRO) maakt zondag 21 september een aantal radio-opnamen tij dens de EXPO SAS'86, die wordt gehouden in De Vlaan- derenhal. De ZRO richt een tijdelijke studio in op de beurs om de opnamen mogelijk te maken. Zondagmorgen elf uur start men de opnamen van het pro gramma 'Close-up'. Paul Goy- vaerts en Rudy de Vliegher, samenstellers van het pro gramma, plaatsen dan Sasse- naar G. Mattheeuws in het middelpunt van de belangstel ling. Rick Laureys, bij de ZRO belast met een deel van de in formatieve programma's, komt naar De Vlaanderen voor een aflevering van 'Fo rum'. Dit programma, dat iedere woensdagavond tussen 18.00 en 19.00 uur wordt uitge zonden, schenkt aandacht aan het reilen en zeilen van ver enigingen in de regio. Sasse- naar Hessel de Groff maakt ter plaatse het populaire jon gerenprogramma de 'Top-30'. Dit kan beluisterd worden op dinsdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Ook Sas van Gent-Centraal, op zondag te beluisteren tus sen 11.00 en 12.00 uur, wordt ter plaatse gemaakt. Behalve de opening van het nieuwe scoutinggebouw in Westdorpe, komen onderwerpen aan de orde als de acties van de vol leybalvereniging Philippine, de Rolling Stones-avond in de Watergeus, hypotheek-infor matie, de wekelijkse sportbij- drage en video-nieuws. Van zelfsprekend besteedt de ZRO in dat programma ruim aan dacht aan de opening van EX- PO'86. De radiomakers voeren onder meer gesprekken met organisatoren, standhouders en bezoekers. Het programma wordt samengesteld en gepre senteerd door Willy de Groff. De ZRO zoekt trouwens nog tal van verslaggevers en pre sentatoren voor verschillende programma's. Daarnaast zoekt men mensen die studio werk kunnen verrichten. Men kan zich aanmelden bij Willy de Groff. 'PvdA hoeft zich niet gegriefd te voelen' Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De PvdA-fractie in de raad Terneuzen heeft geen reden zich gegriefd te voelen door opmerkingen van burgemeester C. Ockeloen tijdens de raadsvergadering van 10 april. Dit schrijven B en W in antwoord op schriftelijke vragen van fractievoorzitster A. Stahl—Hemelsoet. De PvdA-fractie weigerde zich tijdens die vergadering neer te leggen bij een beslis sing van de raadscommissie voor bezwaar- en beroep schriften, die een subsidiever zoek van de Rooie Vrouwen in de PvdA niet-ontvankelijk had verklaard. Ockeloen vond dat de zaak in de commissie voldoende be handeld was en viel fel uit te gen de PvdA. In de brief van B en W staat dat zijn woorden zeker niet bedoeld waren om de integriteit van de PvdA in twijfel te trekken. Ockeloen wilde alleen wijzen op de goede procedure tijdens de vergaderingen van de raad. Volgens Ockeloen mocht de fractie alleen ingaan op de procedure die bij de afhande ling van het bezwaarschrift gevolgd was, omdat de com missie de zaak inhoudelijk al had bekeken. In de praktijk van de raad is de 'gedragslijn' gegroeid om de adviezen van de commissie zonder meer op te volgen, zo stelt de brief. Ockeloen noemde de behan deling van het bezwaarschrift 'een zaak waarin de PvdA zelf betrokken is', want het ging over de Rooie Vrouwen van die partij. „De opmerking is bedoeld als verwijzing naar een artikel in de gemeentewet waarin staat dat leden van de raad zich bij de behandeling van zaken hun eigen belangen betreffende, zich beperkingen dienen op te leggen", stelt het college in de brief. komst bij dit soort zaken ver der moet", zegt zij. Zij blijft het echter oneens met de uitleg die de burge meester geeft aan de te volgen regels bij de behandeling van bezwaarschriften. „Er kan best in de loop der jaren een gedragslijn zijn gegroeid, maar die staat nergens speci fiek omschreven. Wij hebben dat in ieder geval niet kunnen ontdekken, ook niet in de Arobwet", aldus Stahl-He- melsoet. Het antwoord van het col lege op de vragen van Stahl- - Hemelsoet komt aan de orde tijdens de raadvergadering van donderdag 25 september. Die vergadering wordt gehou den in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Greet de Vries-Hommes, momenteel reeds lid van Provinciale Sta ten, is door de PvdA afdeling Sas van Gent als eerste op de kandidatenlijst geplaatst voor de komende statenverkiezin gen. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. Tweede kandidaat voor de Sasse PvdA is Toine Huisman uit Graauw, die zich de laatste jaren onder meer bewoog in het woonwagenwerk. De ove rige kandidaten zijn achter eenvolgens: Charlotte van Hoorn-Visser uit Axel - even eens PS-lid - Hennie Klein- Hesselink uit Terneuzen en Jan Habraken uit Hulst. De Sasse PvdA-leden maakten er tijdens deze ver gadering gebruik van om hun solidariteit te betuigen met de >yf Regels Stahl-Hemelsoet is niet on tevreden over de brief van B en W. Zij proeft uit de tekst dat de burgemeester zijn op merkingen niet kwetsend be doeld heeft. „Het antwoord geeft in ieder geval een ope ning om in de commissie te praten over hoe het in de toe- Van onze correspondent WESTDORPE - In het kader yan de feestelijkheden rond de ingebruikname van het nieuwe Scouting-gebouw, wordt in Westdorpe vandaag (taterdag) en morgen (zondag) Mn welpen-en kabouterweek end gehouden. Daaraan wordt deelgenomen door groepen uit Axel, Hulst, Kloosterzande, Sas van Gent, Sluiskil, West dorpe en Terneuzen. Dit weekend, dat jaarlijks Wordt gehouden door de Zeeuws-Vlaamse scouting groepen, staat ditmaal in het «ken van De Fabeltjeskrant. Alle spelen, opdrachten en ac tiviteiten hebben op dit onder werp betrekking. De deelne mende groepen komen om 10.00 uur bijeen bij het scou- fmggebouw 't Hjem in de Mo lenstraat te Westdorpe en daar blijven ze tot zondagmid- a8- Zij krijgen een leuk pro gramma met veel verrassin gen. JJ^ASTRICHT - Rijksuniversiteit, ^oraal gezondheidswetenschap- wn. Marianne van de Vijver, Ter neuzen. O MIDDELBURG - De Zeeuwse VW/Bureau voor Recreatie en Toerisme heeft een nieuwe stafmedewerker voor promo tie aangetrokken. Het is ing. P. de Winter (29). Deze heeft er zijn baan als directie-assistent bij Snelle Vliet Tourincars B.V. voor opgegeven. De Win ter is de derde promotie-man in enkele jaren tijd, waarmee de VW het probeert. De eer ste promotie-man kreeg na 1 jaar in dienst te zijn geweest geen nieuw contract. Zijn op volger hield het na enkele maanden zelf voor gezien. MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel voor Midden- Zeeland heeft de politieke par tijen gevraagd om een be- drijfsvriendelijk programma op te stellen voor de verkiezin gen van Provinciale Staten in maart van het volgend jaar. De kamer waarschuwt voor de mogelijkheid dat het rijk zich uit het havenschap Vlissingen terugtrekt. Dat kan extra fi nanciële lasten met zich mee brengen voor de Zeeuwse ge meenschap. Een paar andere wensen op het lijstje van de kamer: een fusie van de PZEM met andere energiebedrijven moet leiden tot een verlaging van de energietarieven; in de Raad van Bestuur van zo'n nieuw energiebedrijf behoren ook de verbruikers, waaron der het bedrijfsleven, zitting te hebben; het milieubeleid mag de draagkracht van het be drijfsleven niet te boven gaan; blijvende inzet voor de tot standkoming van een vaste Westerschelde-oeververbin- ding. GOES - De Zeeuwse Wind honden Renvereniging houdt zaterdag (vandaag) de Natio nale Gouden Appel ren. Dat gebeurt in het recreatiegebied De Oude Zeedijk te Goes. Er lopen tachtig honden mee. Wethouder Van den Toorn- Loerakker geeft om 12 uur het startsein door de handel van het starthok over te halen. Na afloop, omstreeks 18.30 uur, vindt een mosselmaaltijd plaats. TERNEUZEN - De Jongeren organisatie WJ-CNV houdt zowel in Middelburg als Ter- neuzen een cursus van drie avonden voor jonge bouwvak kers (tot 28 jaar). Deelnemers komen van alles te weten over arbeidsovereenkomsten, loon- berekeningen en ontslag. De cursus in Terneuzen vindt plaats op 2, 9 en 16 oktober. Deelname kost 7,50 gulden, maar daar staat tegenover dat reiskosten worden vergoed. Meer informatie over deze mi ni-cursus kan men krijgen via telefoonnummer 01100-20310. De jongerenbeweging houdt dinsdag 23 september de jaar vergadering in de Prins van Oranje te Goes. De nieuwe al gemeen secretaris van het CNV, P. Cammaert, houdt dan een toespraak. Aanvang 19.30 uur. TERNEUZEN - De twee Ka mers van Koophandel in Zee land blijven minister Smit- Kroes en het provinciebestuur achter de broek zitten. Ander half jaar geleden kregen ze de minister zover om de provin cie een lijstje te sturen met be zuinigingsmogelijkheden bij de bouw van afvalwaterzuive ringsinstallaties. Er zou 25 tot 30 procent mee kunnen wor den bespaard. Maar toen een tijd later het Rijkswaterkwa liteitsplan verscheen vonden de kamers daarin niet veel te rug van de door de minister geschetste mogelijkheden. Een bezwaarschrift leverde geen resultaat op. Ook de provincie liet er de oren niet naar han gen. Reden waarom de kamers opnieuw een brief naar de mi nister gestuurd hebben, nu om met klem aan te dringen op zodanige formuleringen in vergunningen voor lozingen op de Westerschelde, dat er van de besparingsmogelijkhe den ook daadwerkelijk wat te recht komt. Een overzicht van de expositie. - fotoerikossewaarde Van en onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Voor meer dan honderd standhouders en genodigden, onder wie de Ter- neuzense Wethouder W. van Walraven en voorzitter J. Asselbergs van de Stichting Pro motie Zeeuwsch-Vlaanderen, werd gisteren de Expo Sas 86 geopend. Daartoe knipte Sas' waarnemend burgemeester J. Platschorre het door wethouder L. Marquinie vastgehouden lint door, maar niet nadat laatstgenoemde de belofte had uitgesproken zich 'hard te zullen maken' om een grotere kring van werkgevers naar SAS 70 toe te brengen. Hiermee ging Marquinie in op de door voor zitter W. Remery uitgesproken wens dat ook de grotere Sasse industrieën zich bij de Vereni ging voor Handel, Ambacht en Industrie SAS 70 zouden aansluiten, of in zijn woorden: „Mee denken is niet alleen het privilege van een be paalde bankinstelling." In zijn openingswoord schetste Remery de geschiedenis van de vereniging en van de eer der gehouden expo's. De laatste werd in 1974 gehouden. Sas 86 is de vierde expo die plaats vindt. Bij de opzet had SAS 70 een tweeledig doel voor ogen: presentatie en een keuze uit een zo groot mogelijk assortiment. In eerste instan tie zijn deelnemers uit groot Sas benaderd, la ter ook daarbuiten. Loco burgemeester Platschorre toonde zich „erg gelukkig met het feit dat vijftig procent van de standhouders Sassenaren zijn: een stukje promotie." Op de beurs zijn stands met uiteenlopende artikelen, van video- tot doe-het-zelf appara tuur, van auto's tot antiek. Tevens is er een kunsthoek ingericht, met onder meer werk van Jenneke Weylandt en Willy de Houck. De beurs is vandaag geopend van 13.00 tot 22.00 uur en morgen van 10.30 tot 18.00 uur. Van een onzer verslag getters BREDA - De Finse consul-ge neraal W. van der Vlugt heeft de Nederlandse Saunavereni ging uitgenodigd voor een ge sprek over de actie van de ver eniging tegen sexclubs die zich eveneens met het woord sauna tooien. Het gesprek vindt 7 oktober plaats in Den Haag. De ver eniging hoopt dat de bemoeie nis van de consul-generaal kan leiden tot een saunavesti- gingsbeleid in ons land. Daar naast hoopt de vereniging dat de man suggesties aan kan dragen om de begripsverwar ring tussen 'echte' sauna's en sexsauna's te verminderen. Het initiastief tot de actie is genomen door de Bredase sau na-eigenaar A. Kragtwijk. Hij is ook bestuurslid van de Ne derlandse Saunavereniging. Men wil via de Finse ambas sade bereiken dat er druk wordt uitgeoefend op de Ne derlandse regering om paal en perk te stellen aan het gebruik van de naam sauna. Volgens Kragtwijk wordt de sauna, een Fins cultureel erfgoed, in Nederland besmeurd. „Wij hebben er groot bezwaar tegen dat sex-exploitanten de naam sauna misbruiken als dek mantel voor heel andere za ken. Ik ben zelf bezig om nieuwbouw in Breda of een van de randgemeenten voor te bereiden. Zodra je het woord sauna laat vallen worden de wenkbrouwen gefronst. Men neemt het woord sex niet in de mond, maar je ziet ze denken, terwijl je met iets volkomen normaals aan de gang bent", aldus de heer Kragtwijk. Volgens hem hebben de echte sauna's ontstellend veel last van sexclubs die als suana door het leven gaan. Hij en zijn collega's voeren al jaren strijd om de mensen het bona fide karakter van de sauna duidelijk te maken en te doen beseffen dat het bij hen om de recreatie gaat en niet om de sex. Binnenkort heeft de ver eniging ook een gesprek met de KNOV over het realiseren van een vestigingsbeleid, zo dat alleen mensen met een vakopleiding een sauna mogen exploiteren. acties van ouders en leer krachten tegen de door onder wijsminister Deetman voorge stelde bezuinigingsmaatrege len. „Onaanvaardbaar," zo vond men de voorgestelde be zuinigingen. „We willen dan ook van harte elke vorm van actie ondersteunen." De Sasse PvdA maakte een eerste ge baar met het ondertekenen van de door de diverse bonden verspreide kaarten, waarop een duidelijk nee tegen de be zuinigingen wordt gesteld. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De werkgroep Zuid-Afrika houdt zondag middag 21 september een in formatie- en actiebijeen komst in het gebouw van de Centrale Stichting voor So ciaal Cultureel Werk in Ter- neuzen. Marijke Smits van het lan delijk Comitee Zuidelijk Afrika zal dan onder het motto 'vrouwen onder apart heid' spreken over de fruit boycotactie en de activiteiten va Shell in Zuid-Afrika. De werkgroep wil een verzoek richten aan fruithandelaren geen Zuidafrikaans fruit meer te verkopen. Pomphouders in de Kanaalzone worden door de werkgroep verzocht andere benzine te verkopen of bij de directie van Shell te proteste ren tegen de activiteiten van het bedrijf in Zuid-Afrika. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De duiven- maatschappij De Vrede uit Sas van Gent verkoopt op 21 en 28 september en 5 oktober jonge duiven in zaal Reseda te Sas van Gent. De opbrengst is bestemd voor de viering van het 100-jarig bestaan, dat over vier jaar gehouden wordt. Op de eerder vernoemde da gen worden duiven aangebo den van de bekende Sasse dui- venliefhebbers Theo van Zee- Ie, Benny van de Berghe, Gil bert Begijn en George Ele- geert. De verkopingen begin nen steeds om 11.00 uur.Ko- mende zondag worden duiven van Theo van Zeele verkocht. (ADVERTENTIE) buiten de bebouwde kom. Op volle tank 200 km! j| Max. snelheid 40 km/uur. j Vraag documentatie over j deze fantastische twee-zitter. (Uitsluitend voor gehandicapten.) Pncthiic 1 AD Ponhiiic R lODR AY Voonsnriaal A Postbus 142. Panhuis 6.3905 AX Veenendaal. 0 Tel 08385-11251 ook vestigingen in de Randstad KWF - De collecte van het Ko ningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft in Sas van Gent ƒ3297,35 opge bracht. Dat is meer dan het bedrag dat men vorig jaar bij elkaar collecteerde. Deze col lecte is mede een succes ge worden dank zij de vrijwillige inzet van tal van collectanten en wijkhoofden. Jaarvergadering - Woensdag 24 september houdt het ge mengd zangkoor de algemene jaarvergadering in de recrea tiezaal van het bejaardencen trum 't Verlaet. Naast de ge bruikelijke jaarverslagen ver meldt de agenda een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn mevrouw P. Keyzer-Besemer en de heer O. Hemelsoet. Bei den stellen zich herkiesbaar. Na de pauze volgen enkele mededelingen en de gebruike lijke rondvraag. Jaarvergadering - In de kan tine van het sportpark hield de voetbalvereniging RIA de jaarvergadering, die een'goede belangstelling genoot. Bij de bestuursverkiezing werden E.Verschelden en T. Reijns herkozen. Niet herkiesbaar waren F. Adam en C. Dellaert. Na meer dan twintig jaar een bestuursfunctie te hebben be kleed werd hen, als blijk van waardering voor het vele werk en de inzet voor de ver eniging, door voozitter R. Spuessens een geschenkbon aangeboden. Als nieuw be stuurslid werd de heer F. Bos gekozen, die tevens de vaste begeleider van het derde elftal wordt. Financieel gezien gaat het niet zo best met de vereni ging. De begroting van 1986/ 1987 laat een tekort zien van circa ƒ2.000,-. Om dit tekort weg te werken besloot de ver gadering de contributie te ver hogen, zowel voor de senioren, junioren als donateurs. Spelenmiddag - Een door de plaatselijke bejaardenbond gehouden spelenmiddag mag als zeer geslaagd beschouwd worden. De belangstelling was groot. Vooral de dames waren goed vertegenwoordigd. Alge meen winnares werd me vrouw I. Kamoen-Van Hecke, die een totale score van 193 punten behaalde. De verdere uitslag was: 2. M. Uytdewilli- gen-De Bruyne 174 punten, 3. J. Kolijn 171, 4. M. Begijn- Lammens 164, 5. M. Kindt-De Bruyne 157, 6. A. Uytdewilli- gen 152, 7. Ch. Beulens-Hemel- soet 140, 8. A. van Damme 130, 9. M. Dumez-Buysse 126,10. M. Vermandel-David 124 punten. Prijskaarting - In de recrea tiezaal van het bejaardenhuis 't Verlaet hield de bejaarden- bond een prijskaarting. Uit slag: 1. L. van Craenenbroeck, 2. M. van Dam-Martens, 3. K. Notschaele, 4. E. de la Ruelle- De Bruyne, 5. M. van de Bilt- Coone. Zangkoor - Het rooms-katho lieke zangkoor in Sluiskil be staat 25 jaar. Vandaag is er daarom een eucharistieviering in de rooms-katholieke kerk. De viering begint om 17.00 uur. Daarna is er een feestavond. WESTDORPE - Marcel Roe giers is kampioen geworden van de hengelsportvereniging Platzak uit Westdorpe. Het kampioenschap werd gehou den over drie wedstrijden en daarvan werden de twee beste resultaten meegenomen in de eindklassering. Daarin scoorde Roegiers het hoogst in gewicht. De eindstand van het club kampioenschap is: 1. M. Roe- geiers 4 punten (7230 gram), 2. E. Soethaert 4 punten (6470 gram), 3. F. Sijnesael 5 4. J. de Greve 8, 5. J. Mutsaarts 13, 6. A. van Vooren 16, 7. A. Aude- naerd 16, 8. R. Baete 16, 9. M. Ruitenbeek 16,10. M. de Vos 21 punten. Uitslag derde wed strijd: 1. A. van Vooren 4140 gram, 2. M. Roegiers 2550, 3. E. Soethaert 2010, 4. J. de Greve 1670,5. F. Sijnesael 1560 gram. Van onze duivensportmedexverker TERNEUZEN - De kring Cen- trum Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 403 jonge duiven een wed vlucht vanuit Chateauroux. Winnaar werd een duif van B. van de Berghe uit Sas van Gent met een snelheid van 1302,92 meter per minuut. 2. J. Verplanke en zoon, Terneuzen; 3. R. Herman, Axel; 4 en 7. R. van de Veeke, Terneuzen; 5. R. Galle, Zaamslag; 6. L. Belaert, Zuid- dorpe; 7. H. van Schilt, Sas van Gent; 9. P. Goossen, Westdorpe; 10. D. Dieleman, Axel. CC Hulst, 145 jonge duiven, 1369,54 mpm: 1 en 10. Joh. van Spaan- donck, 2 en 3. P. van Looij, beiden St.-Jansteen; 4. L. van Landeg- hem; 5 en 8. R. van Kerckhoven; 6. E. van de Walle, allen Hulst; 7. P. Verstraten, 9. Ch. van Dorsselaar, beiden St.-Jansteen. Herleving Kloosterzande, 133 jonge duiven, 1286,35 mpm: 1. A. Vercau- teren, 2. P. Verschuren, 3. D. van de Borgt, 4. W. Voet en zoon, 5. Ver- schuren-Andriessen, 6. De Baer- De Roeck, 7. P. van Goethem, 8. R. van Poorten, 9. Rudy van Goethem, 10. W. Dobbelaar. Nieuw Leven Koewacht, 124 jonge duiven, 1348,24 mpm: 1. W. Ele- geert, 2. E. de Kind, 3. J. Antheunis, 4. O. van Damme, 5. J. Gijsel, 6,8 en 10. Ch. Suij7 en 9. Th. de Block. Nog Sneller Breskens, 109 jonge duiven, 1271,63 mpm: 1 en 4. H. Mookhoek en zoon, 2 en 7.1. Pleijte, 3. B. Neve, 5. A. Merrelaar, 6. A. van Oeffelen, 8. Sj- van de Velde jr, 9. J. van Gijs, 10. W. Daansen. De Snelvliegers Oostburg, 103 jonge duiven, 1172,05 mpm: 1 en 9. M. Buysse, 2. A. Risseeuw sr, 3. J. de Smet, 4 en 8. W. van Hee, 5,6 en 7. J. Simpelaar, 10. R. van Hee. De Getrouwe Duif Cadzand, 116 jonge duiven, 1188,49 mpm: 1. M. Provo, 2,6 en 9. A. Duininck, 3 en 10. A. de Putter, 4 en 5. D. van Kerkho ven, 7. G. Schrier en co, 8. J. van de Plasse. De Zeeuw Goes, 198 jonge duiven, 1239,29 mpm: 1. Wagenaar-Toon der, 2,5,7 en 10. N. de Nooijer, 3 en 4.W. de Witte, 6 en 9. Steenhard- Princen, 8. L. Schmid. Beaumetz De Getrouwe Duif Cadzand, 121 duiven, 1345,14 mpm: 1. J. Kools, 2. A. Mabelis, 3,5,8 en 9. J. van de Plasse, 4 en 10. D. van Kerkhovëft, 6. A. vanHoute,7. Sj- Visser. De Snelvliegers Oostburg, 77 dui ven, 1289,59 mpm: 1. J. de Lijzer, 2 en 3. R. van Hee, 4. J. Simpelaar, 5 en 8. C. Bron, 6 en 10. J. de Smet, 7. W. Thange, 9. W. van Hee. Nog Sneller Breskens, 110 duiven, 1357,13 mpm: 1 en 8. C. van Opdurp en zoon, 2. Mulken-Mookhoek, 3. P. Gernaert, 4 en 10 J. Klaaysen, 5. Th. Smallegange, 6. J. Reynvoet, 7. J. van de Velde, 9. L. Ras. Strijd in Vrede Groede, 98 duiven, 1390.24 mpm: 1,2,8 en 10. J. Manha- ve, 3. L. van de Wege NS, 4 en 9. A. Wille en co, 5. A. Ekkebus, 6. G. Dusarduijn jr, 7. J. Dierkx. Vanuit Chateauroux met 55 jonge duiven, 1289,51 mpm: 1 en 5. L. van de Wege NS, 2. mevrouw Scheele, 3. J. Man- have, 4. A. Schaap. Eerste de Beste Schoondijke, 73 duiven, 1406,34 mpm: 1 en 6. J. Pijc- ke, 2 en 8. J. Dhont, 3. C. Boogaard, 4 en 7. A. Hamelinck, 5 E. de Wever, 9. J. Buijze, 10. J. Huigh. Vanuit Chateauroux met 34 jonge duiven: 1 en 2. C. Boogaard, 3. C. Pijcke.

de Stem | 1986 | | pagina 23