'Organisatie is belangrijkste' Clinge-Goes duel met historie DE^) Zeil weds trij d W esterschelde de/ Stem VAN KERKHOVEN: 'SFEER IS ENORM rER HUI UIZE Toernooi SC Morres in Hulst ZILVEREN SCHOEN Cantrijiv >ed bv ZATEIDAG 20 SEPTEMBER 1986 ed B.V. ede raadgever Ie dochter van de ....uw huis is in larkt en brengen u aken komt. Rabo Onroerend I ga eens langs bij RKOPEN TS f325.- 3TWINCL. NTIEKOSTEN WAANDEN HULST - Sporclub Morres, uitkomend in de promotieklas dames van het Hulsterse be- drijfsvolleybal, bestaat 20 jaar. ïrefcenterloop in Middelburg SLUISKIL MOET RODE LANTAARN KWIJT DAG DER KAMPIOENEN Frans Lensen favoriet in Wachtebeke Rallycross in Rilland-Bath Oude Vaartloop in Terneuzen Toertocht van De Verklikker T14 PAGINA SPORT 3 Van one sportmedewerker PAUL KLAEREN COMPETITIELEIDER REGIONAAL ZAALVOETBAL 1. 23 f6-223355 verkopen en u overweegt daarbi| 1 en. Maar ja, u heeft wel eens van] elfs toen de makelaar er niet in] pen, zij toch een verschrikkelijk] noesten betalen. In dat geval ra-f is nota te nemen van het onder- J >k wel courtage genoemd, bedra-ï 1.85% excl. BTW v.d. koopsom. talen van deze kosten, zo blijkt uil] g geen enkele verkoper bezwaar ff ledeelte van de verkopers wel be- 3 wij menen terecht is: Dop naast de bemiddelingskostenl rtentiekosten verschuldigd zijn,] mkelijk van het aantal geplaatste 1 ilopen: verkocht wordt, dan wel er om] et meer verkocht behoeft te wor- r ulerings- en administratiekosten] rag van 1500.- te boven gaan,] ering Daarom staan in onze ver-1 jrnavolgende glasheldere regels,] worden uitsluitend bemiddelings-jl Je 1,85% excl. BTW te bereke-] en bedragen de kosten af, waarom de door ons c iel aantrekkelijker en goedkoper 4 'met die van anderen. Dit is moge- il j ons in portefeuille zijnde panden j| ipen. hetgeen impliceert dal er J ing van de f 325 - regel gebruik I n. Desondanks is het toch prettig kbare gevallen gevrijwaard wordt H )en. Ie woningen is een annuitei- oaar: rente 6.2%; 5 jaar vast; TERNEUEEN - Het regionale zaalvoetbl gaat van start met een nieuve competitieleider. Rob Claehoudt uit Hulst, die deze funitie onder zijn hoede Reeft, ded deze over aan Paul Rjaeren uit Terneuzen. Een overnam' die Klaeren aan vaardde omdat hij, zoals hij stelt: „Ceen enkele binding met een earn heeft en organi seren ineressant vindt." Een competlte leiden is voor Klae ren oveigens niet nieuw. In het raydi Terneuzen doet hij dit al 14jaar en zodoende be hoort dele vijftiger tot de oude garde b het zaalvoetbalge- beuren. Nu dis het regionale zaal- voetbalin er bij. Twee klas sen meteik 12 teams, naast de 37 clubddie in Terneuzen aan de bak tomen. Twee competi ties dieipart en toch ook weer door ekaar lopen. Immers, Terneujen levert in het star tende rtgio-seizoen - de eerste duels vOrden maandag 22 sep- tembeijgespeeld - in totaal zes formaties en dat vergt heel wat planning. Voor Klaeren echter geen probleem. „Het or ganiseren doe ik graag. Trou wens, dat is dan ook mijn enige inbreng. Van het voet ballen zelf weet ik niets af. Ik zie dat, evenals het geen bin ding hebben met een team, als een voordeel. Mijn beslissin gen neem ik dus op basis van logica en niet op een emotio nele gronden. Een goede zaak dacht ik." Dat het regionale zaalvoet bal jaarlijks met problemen begint, terugtrekken van een of meer teams op het laatste moment, was voor Klaeren een bijkomstige vuurdoop in zijn indeling. Immers, De Ster, jarenlang koploper in het Zeeuws-Vlaamse en provin ciale zaalvoetbalgebeuren, haakte af op een moment dat hij net begon met de zaken op een rijtje te zetten. De vol gende ploeg die wegviel was Wagenwiel uit Axel. Deze for matie, die uit zou komen in de eerste klas en daarin is inge deeld, is gestopt en laat dus een gat achter. Een gat dat gestopt wordt met ZVA'81-6. Een team dat, zoals men van ZVA'81-be- stuurszijde laat weten: „Die formatie is, die vrij is in het Axelse zaalvetbal." Dus een equipe dat de ene week team A is en de volgende week team B kan zijn. Een opvulling die riekt naar competitieverval- sing. Klaeren: „Ik heb even eens verhalen in die richting gehoord, maar officieel weet ik op dit moment, zelfs van het terugtrekken van dat team, nog niets. Mocht het echer zo zijn zoals voorgesteld wordt, dan zullen we toch eens rond de tafel moeten gaan zitten." Reglementair zit de ZVA'81 overigens goed. Immers, Wa genwiel stond bij de KNVB te boek als een ZVA'81-team, omdat deze organisatie een 'koepelfunctie' vervult. Een truc die eerder al voor onvrede zorgde in het regionale zaal voetbal, ingegeven door het schuiven van spelers van team A naar team B. De regiobij eenkomsten gebeuren in het vervolg onder voorzitterschap van Gerry Agterhuis. Deze Koewachtenaar heeft name lijk die taak op zich genomen. Naast hem en Klaeren heb ben afgevaardigden uit de rayons zitting. Te weten: Jan nis van de Voorde van de ZA- VIO, Lex Willemsen van het rayon Terneuzen, John Du- carmon van de HuZaVo, Lu- cien Roelandt van ZVA'81, Dolf Tiggelman van Sas van Gent, George Leenknegt van de arbiters en Sam de Koeyer als KNVB-bestuurder. Naast deze 'vaste' afgevaardigden nemen regelmatig meerdere bestuurders uit de rayons deel aan de bijeenkomsten. Al met al dus een groep die de zaken goed kan overzien. In de hoofdklas komen de teams van Verpoorte, Bonte Hert (was De Smickel), Van Westen, Schippershuis (was De Rijke), ABN, Hoekert, Goalgetters, Kravo, Eabricom, De Pooter, NMB/Vermeire en De Post uit. In de eerste klas gaat de strijd tussen de forma ties van Corretje, Deto, ZVA'81 (was Wagenwiel), NLC, Broodje Ben/Marine Service, Wapen van Axel/Kesbeke, Bonte Hert 2, Rijnvaart, Roc- tus (was Goossens) 't Polder ken, IZV en Klaus/Biesbroeck. NLC uit Terneuzen was het enige team dat promoveerde zonder afgelopen seizoen de titel te pakken in het rayon. Klaeren: „Het was het enige team dat vrijwllig wilde pro moveren. De onstane lacunes moesten we opvullen en daar voor hebben we uit de rayons de nummers twee en drie ge vraagd. Zelfs de nummer vier had mee kunnen promoveren, maar aangezien we met het bijkomen van NLC 24 teams hadden, was het verder vra gen niet meer nodig." Door deze ingreep verdween Corn Boys terug naar het rayon. „Een degradatie die mogelijk onnodig was geweest als het opheffen van Wagenwiel be kend was geweest," aldus Klaeren. Ivr.pr.f 147.500,-kM Ifiing v.v. gas-cvgr garage, 2'< vr.pr. J 149.500,-k I erenhuis. Evt. geschikt djbb. be- isewegvr.pr. f 89.500,- kli ng v v gas-cv 2 sl.k.bijkeuken vr.pr. 99.500,- k.k- g v.v. gas-cv., 3si k., zolder,tuin f vr.pr. 109.500*-M by. herenhuis, gas-cv.. 5 si k. V.vr.pr. 89.500,-M eigen gas-cv., berging, evt. r'- vr.pr.f 89.500,-Ml kamerapp. v v gas-cv., berging I vr.pr. f 119.500,-ki l gesit. v.v. gas-cv., 2/3 sl.k., ge"' I -li slechts vr.pr. f 67.000,- k.k. gr. woonk., keuken, badk., 2 vr.pr f 109.500,-kil /.v. gas-cv, 4 sl.k., tuin zuid. I vr.pr. 139.500,- WT zéér roy. won., 4 sl.k., carport- I vr.pr. f 134.500,-k-k| ig v.v. 3 sl.k., garage, tuin zuid I slechts vr.pr. f 79.500,- k I gas-cv 3 sl.k berging, tuin. vr.pr f 97.500,-k.k- 190 m2, 3 sl.k berging, tuin. J Ixwegvr.pr. f289.500,-k-k| op 5.200 m2 met4 sl.k., garage i vr.pr. f 119.500,-k-k I ecte staat v.v. 4 sl.k., gas-c.v. I Ivr.pr. f 229.500,- k /.v. 4 sl.k., gas-cv, garage, tuin K AANBOD vr.pr. slechts f 229.500,- k.k- lande villa, gesitueerd op 560 is-cv Ind. o.a.: entree/hal, H* 5 m, dichte keuken, bijkeuken, iyale bergzolder, zolderkamer <ine greep uit ons huizend I )oden panden is uitvoerigs o l tr. SC Morres viert 20-jarig bestaan Door Willy van Leeuwen Dit wordt zaterdag 20 september op passende wijze gevierd. „De sfeer is voor ons belangrijk. We zijn allemaal vrienden en vriendinnen van elk aar," aldus voorzitter Robert van Kerkhoven. „Toch willen we sportief gezien ook ons partijtje meeblazen." Sportclub Morres zag in 1966 het levenslicht. De per soneelsvereniging van het gelijknamige bedrijf wilde de spieren toch wel enigs zins soepel houden en er werd een volleybalclub op gericht. Vooral dankzij Ger- rit Naessens werd dit initia tief later steeds nieuw leven ingeblazen. „We hadden toen twee herenteams en zijn in de BeVoBo gestart," herinnert Robert van Kerk hoven zich nog. Een jaar later kwamen er dames bij, waarvan Linda var Eek inmiddels de 'laat ste der Mohikanen' is. De Be/oBo heeft eigenlijk tot op heden SC Morres in de geederen gehad. Toch be- skten de dames in 1978 over te gaan naar de NeVoBo. „Ve waren vijf keer achter- eer kampioen in de bedrijfs- villeybalcompetitie gewor- d;n en wilden verder," aldus \an Kerkhoven. „We moch- tm helaas slechts starten in de tweede klas, terwijl we zelf dolgraag in de eerste hadden willen beginnen." Uitbreiding Hoewel aanvankelijk werf gedacht dat het niveau bij NeVoBo hoger zou zijq kwam dit anders uit .Ze weiden meteen kampioen en spelden zodoende toch in de ee-lte klas. Toch bleef het asittal dames zich uitbrei- dtij. Vrienden of familiele de werden ingeschakeld, oiat uiteindelijk wel met '/oh twintig volleybalsters hn worden voortgegaan. De ontwikkeling bij deze Hul sterse vereniging stond ech ter helemaal niet stil. Vanaf 1980 zijn de SC Morres-da- mes dan eigenlijk ook per manent in de promotiekias te vinden. Ondanks een pro- duktieve periode, zowel bin nen als buiten het veld. Het huidige bestuur, be staande uit Robert van Ker- hoven, Linda van Eek, Mieke van de Brande-De Booy, Brigitte Gossen-Der- weduwe en Wim van Mun ster, doet er dan ook alles aan om de verenging zo goed mogelijk te laten draaien. „Er moesten er tijdens onze laatste jaarvergadering drie volgens de statuten aftre den," aldus Robert van Kerkhoven. „Ze konden al lemaal aanblijven. De meeste speelsters zijn we kwijt geraakt door verhui zing of gezondheidsredenen. De saamhorigheid en de sfeer is tekenend voor onze vereniging." „Na de wedstrijd is het ook altijd gezellig," zegt Greet van Munster met een glimlach. De herinneringen komen los. Een chauffeur die plotseling wegmoest en acht dames min of meer achterliet met sleahts één auto. Het gaf eigenlijk geen problemen, alleen maar lol. „Als de ploeg op het veld staat is deze ook goed gemo tiveerd," vervolgt Van Kerkhoven, die van 1972 tot 1978 hun coach was. „Na de wedstrijden gaan ze nooit allemaal naar huis, ze moe ten natuurlijk even napra ten. Ze zien elkaar drie keer per week, maar dat is blijk- Het damesteam van SC Morres dat in Middelburg een sterk bezet toernooi won in 1974. Staande van links naar rechts: Lynda Pyckevet, Yvonne de Booy, Lilian Sonneveld en Roos Burm. Zittend: Mieke de Booy, Leijn Scheele, Greet Buijsse en Robert van Kerkhoven. baar nog niet genoeg." De overige drie dames, Linda van Eek, Greet van Munster en Leijn van der Heijden moeten even slikken. Carnaval Ook buiten hun sport ont moeten de leden elkaar. Zo als bijvoorbeeld tijdens car naval of de vrouwenraad. Oude foto's tonen aan dat de SC Morres-dames dan ook zeker hun mannetje staan. „Het zijn echte feestnum mers," verzucht Van Kerk hoven. Natuurlijk zijn er tij dens het 20-jarig bestaan hoogte- en dieptepunten ge weest. Van Kerkhoven: „De eerste prijs tijdens een sterk bezet toernooi in Middel burg zal me zeker bijblijven. Jac de Booij vergat toen de beker na het toernooi. Ver der wonnen we in 1974 tij dens een toernooi van Rom- bouts-koffie de sportivi- teitsprijs. Allemaal kregen we een pak koffie." Verder zijn De Stern-beker in de BeVoBo en de zege op Clitex zeker nog diep in de gedach ten gegrift. Vinden ze bij SC Morres de NeVoBo-scheidsrechters niet altijd rechtvaardig, ook de bond zelf komt er met al tijd positief uit. Twee pun ten in mindering tijdens bi zar slechte weersomstangig- heden in verband met niet opkomen, zit hen min of meer nog steeds dwars. „Toch is het ons in het alge meen goed voor de wind ge gaan", wordt vanuit de Hul sterse vertegenwoordiging meegedeeld. „Problemen worden dan ook zovele mo gelijk intern opgelost." Het nadeel van deze ver eniging is eigenlik dat de jeugd helaas ontbreekt. Deze jongeren gaan naar collega vereniging Morres. „De club is aan het verouderen. Er is geen aanvulling en door stroming," weet Greet van Munster. Toch staat het en thousiasme van de SC Mor- res-leden zeker garant voor nog vele uren volleybalple- zier. „Ik vind het nog steeds leuk en vaak weet ik me in het begin van de vakantie dan ook geen raad," brengt een van hen onder woorden. Op 20 september wordt het 20-jarig bestaan gevierd met een groots opgezet toernooi, gevolgd door een feestavond. „Een hele dag feest dus, we kunnen maar weg zijn," be sluit het viertal. Weekem inuw,v .jié G. Cant 076-65257'! Academiesingel 25 4811 AB Breda Telefoon 076-225700 Vqi onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - De Middeb- rtfssi atletiekvereniging Dy- iami'70 houdt zaterdag 20 sePUnber in samenwerking MetDet Trefcenter de vijfde van de Trefcenterloop, een vegwedstrijd over 25 kilo- ttietr. Dze loop staat open voor tnnmers en atleten en gaat •toorhtt hartje van de provin ciehoofdstad. Voori vele atleten is deze loop begeerde wedstrijd Mi op Je persoonlijke erelijst worlen bijgeschreven, zo- dat de Zeeuwse toppers zeker van de partij zijn. Vo01| (je eerstaankomenden 1 eikecategorie (senioren/ve- ManeS 1, 2 en 3 en dames) is ®r een fraaie beker beschik bar jesteld. Voor de trim mers e er een speciale herin- Mrinimedaille. Ur!n startschot wordt om 1.1X1 ihr gegeven op de impo sante markt te Middelbrug, han*" °°'t finishdoek i ^{secretariaat is gevestigd n dekantine van de voetbal- beiging Middelburg op' t£°r?ark *")e Nadorst, waar vejs kleed- en douchegele- senifeHjis. Van onze sportmedewerker AXEL - Naast de vierde klas met duels als Koewacht-Axel en HVV'24-IJzendijke, is de derde klas eveneens interes sant te noemen. Blikvangers zijn hier de duels Clinge-Goes en Breskens-Roosendaal. Sluiskil, dat een klas hoger ac teert, heeft het moeilijk en moet zich gaan bewijzen tegen Wilhelina Boys dat op bezoek komt. Hoe lang blijft Sluiskil van de Zeeuwse KNVB-zondag- teams nog de hoofdrol vervul len? Dat is een vraag die velen zich deze week stelden na de 5- 0-nederlaag van de Sluiskille- naren in Breda tegen Baronie. Na de misser in het openings duel in Sluiskil is deze vraag stelling niet ongewoon te noe men. De enige taak die Sluiskil heeft, is zoals Sluiskil-verde diger Paul van Bambost stelt: „Winnen." Deze speler, die al een duel op de bank zat omdat Sluiskil een roulatiesysteem hanteert in de laatste lijn, stelt vraagtekens bij deze opzet. „Moeten we dit handhaven?" vraagt hij zich af. Tot nu toe gaf dat weinig rust in de de fensie, al moet tevens gesteld worden dat de blauw-witten nogal tegenslag met de spelers hebben. Naast de 'vaste' twee afwezigen, De Bruyne en Zwart, kan Dellaert regelma tig niet spelen en is Van Leeu wen voor zondag eveneens een vraagtreken. Moeilijke tijden voor coach Van der Hooft dus. Moeilijk krijgt Clinge het eveneens. De grensbewoners krijgen bezoek van Goes. Een tegenstander die vorig seizoen de titel in en tegen Clinge ver speelde. „Een wedstrijd met een achtergrond dus," aldus Clinge-trainer George de Block. Deze coach is overigens toch optimistisch gestemd. „Als we de inzet als tegen STEEN op kunnen brengen, dan zijn we zeker niet kans loos," stelt hij. En dat houdt in dat Clinge weer bij de les is. 'wraak' Breskens is dat eveneens. De nipte nederlaag tegen Moerse Boys zit de Bressiaan- ders niet lekker en dat vraagt om 'wraak'. Breskens, dat niet onbekommerd tegen de Roo sendalers van start gaat, be gint toch met de beste winst kansen. Vogelwaarde, dat op bezoek gaat bij SC Gastel, kan daar goede zaken doen door te winnen. Verliezen houdt een ingaan van een sombere pe riode in. Dit geldt in mindere mate ook voor STEEN. De wit- zwarten reizen af naar BSC en dat is toevallig een hoog ge klasseerde formatie. Een moeilijk karwei dus. In de vierde klas is het we kelijks moeilijk voor de clubs. Geen enkel duel kan hier tot nu toe als een 'makkie' worden afgedaan. Deze klas is daarom uiterst interessant, al was het alleen maar om de wekelijks op de rol staande derby's. Deze keer is dat onder andere Koe wacht-Axel. Een wedstrijd waar Koewacht-aanvoerder Paul de Gronckel tegenop ziet. „Axel is een ploeg die ons to taal niet ligt. Nog nooit hebben wij er in een competitieduel van gewonnen. Een somer voorteken," stelt hij de rol van de zwakkere ploeg naar zich toetrekkend. Axel-middenvel der Fonny Verstraeten wil eveneens vanuit die positie vertrekken aan de Berlaere- straat. „Koewacht is evenals HVV'24 een prima voetbal lende ploeg. Beter dan ons, daar ben ik zeker van. Het wordt dus een zwaar karwei." In IJzendijke denkt men eveneens aan een zware opga ve. De elf van coach Cor van de Velde komen in Hulst uit tegen HW'24. Een gastheer die prima voetbal speelt, het veld uitstekend bezet, goed en snel combineert met techni sche hoogstandjes, maar moei lijk tot scoren komt. En met name dat laatste geeft de te genstander moed. „We zullen onze schoenen strikken," aldus IJzendijke-smaakmaker Frank van Poucke. Een instel ling ingegeven door de 4-0- zege op rivaal Biervliet en een basis voor werklust. Temeer, omdat zoals Van Poucke meldt: „We nog altijd een goed resultaat in Hulst hebben be haald." Als met al kan men dus in Hulst een boeiend ge vecht verwachten. Verder zijn in deze klas de duels Biervliet- Philippine en Hontenisse- Noormannen interessant voor de ranglijst te noemen. Programma tweede klas B: Taxan- iria-Baronie, Sluiskil-Wilhelmina Boys, Middelburg-ODC, Boeimeer-DIVO, Zie- rikzee-WSC, SCO-NOAD. Derde klas D: 21uzona-MOC'17, SC Gastel-Vogelwaar- 1e, BSC-STEEN, Clinge-Goes, Internos- Vïoerse Boys, Breskens-Roosendaal. Vierde klas H: HW'24-IJzendijke, Bier vliet-Philippine, Hontenisse-Noorman- len, RCS-Terneuzen, Lewedorpse Boys- Hoofdplaat, Koewacht-Axel. Amateurs: 1. T. van der Steen, Brui- nisse 605 punten; 2. H. Rovers, Roosendaal 547; 3. J. de Crom, Hoo- gerheide 502; 4. W. J. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer 490; 5. P. Hofland, Roosendaal 470; 6. N. van der Klun- dert, Hoogerheide 448; 7. K. van Goe- them, Kloosterzande 402; 8. T. den Braber, Fijnaart 396; 9. P. van der Klundert, Hoogerheide 368; 10. E. Vereecken, St.-Jansteen 361; 11. C. Vleugel, Wemeldinge 339; 12. P. Bar- ten, Zevenbergen 311; 13. R. Brou wers, Teteringen 306; 14. R. Zijlmans, Oud-Gastel 304; 15. L. van Mook, Oosterhout 296. Junioren: 1. J. van Ginneken, Etten- Leur 464; 2. J. Melsen, Roosendaal 439; 3. A. Tak, Oud-Gastel 394; 4. V. Timmermans, Hoogerheide 393; 5. R. Tak, Oudenbosch 333; 6. R. de Vrieze, Goes 332; 7. J. van de Ameele, Ter neuzen 330; 8. R. van Wesenbeek, Heerle 306, 9. J. van Steen, Fijnaart 289; 10. ex aequo C. Voogt, Breda en J. Schroevers, Arnemuiden 253; 12. M. Heeren, Breda 213; 13. J. van Meel, Etten-Leur 199; 14. C. Wouters, Ze venbergen 196; 15. A. Roks, Breda 184. Nieuwelingen: 1. A. de Ridder, Arne muiden 415; 2. R. Kroon, Oud-Gastel 406; 3. R. van Kappel, Made 396; 4. ex aequo P. Kroonen, Raamsdonksveer en R. Jeltema, Roosendaal 251; 6. P. Konings, Roosendaal 237; 7. H. Brans, Bosschenhoofd 211; 8. R. Tolhoek, Yerseke 193; 9. A. van Dijke, Tholen 162; 10. M. Casteleyns, Steenbergen 160; 11. H. Stok, Sprundel 152; 12. E. van Alphen, Bosschenhoofd 135; 13. R. Ammersdorffer, Raamsdonksveer 125; 14. L. Keyzers, Baarle-Nassau 120; IS', R Westerbeek, 116 punten. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Het comité Breskensweek houdt zaterdag 20 en zondag 21 september en verder in het laatste weekeinde van september zeilwedstrijden op en in de monding van de Wester- schelde. Medewerking hieraan wordt verleend door de Wa tersportvereniging Breskens (WVB), de Royal Yacht Club van België (RYCB), de konink lijke Antwerpse Watersport vereniging (SRNA) en de Bru- xelles Royal Yacht Club (BRYC). De wedstrijden staan elke dag open voor alle klassen: IOR, CRC, NKK en verder voor Loper, PION en J 24. Alle Van onze volleybalmedewerker HULST - De volleybalvereni ging SC Morres, die het 20-ja- rig jubileum viert, houdt za terdag 20 september een groots opgezet jubileumtoernooi. Bijna dertig teams uit de ge hele provincie zullen aan dit sportief evenement deelne men. Vanaf negen uur 's morgens zullen de wedstrijden in sport hal Den Dullaert in Hulst worden afgewerkt. Rond 18.00 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. De indeling van de verschillende klassen ziet er als volgt uit: Derde klas dames, poule A: SC Morres 3, Morres 4, Sgravo, Marathon 2. Poule B: Morres 5, Oud-leden SC Morres, Savok, Wiska 2. Derde klas heren: Morres 2, Ortho-Mok, Dynamo 2, Sa vok, W Heyndrickx. Tweede klas heren: SC Morres, Morres 1, Mara thon, Dynamo, YVC, Mytilus. Eerste klas dames, poule A: Morres 2, SC Morres 1, Lybeert Verstraeten, Va- voc. Poule B: Morres 3, SC Morres 2, W Heyndrickx, YVC, Dynamo. Pro motiekias dames: Morres, SC Morres, Marathon 1, Wiska 1, Ardito. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Na het beha len van de kampioenstitel in de RES-motorcrosscompetitie heeft Frans Lensen uit Axel zijn zinnen gezet op een tweede titel. Zondag 21 sep tember houdt de MC Samen Sterk uit Wachtebeke voor de tweede keer de 'Dag der Kam pioenen', een unieke wedstrijd waarin de kampioenen uit soms lang vervlogen jaren op nieuw de strijd met elkaar aanbinden. Die eerste editie van de Dag der Kampioenen werd min of meer als bij programma verre den van de Trofee 875. Door het geweldige succes van het veteranenkampioenschap zijn de rollen dit jaar echter omge keerd en wordt de Dag der Kampioenen het kopstuk met de Trofee 875 als bijprogram ma. Frans Lensen moest vorig jaar genoegen nemen met de tweede plaats achter ex-Euro- pees kampioen Guido Ver- burgh, maar de bouwonderne mer uit Axel is nu vastbeslo ten om de fel begeerde trofee de zijne te maken. Lensen be gon zijn motorcrosscarrière in de rangen van de NMB, stapte op 16-jarige leeftijd over naar de BLB, waarin hij met succes verschillende juniorencatego rieën doorliep. Vervolgens trok hij opnieuw over de grens om in de KNMV een gooi naar een internationaal startbewijs te doen, maar toen die opzet niet lukte, keerde hij terug naar de 500 cc-klas internatio nalen van de Belgische Lief hebbers Bond, waar hij inge lijfd werd in het keurkorps van de MC Samen Sterk en teamgenoot werd van onder andere Lieven de Vijlder en Johan Scheele. De Dag der Kampioenen, volgens initiatiefnemer Mar cel (Sam) Sarazijn ontstaan uit overdreven jeugdsentiment, wordt dit jaar een treffen met vele kopstukken. Titelverde diger Guido Verburgh moet het opnemen tegen ex-GP-fa- brieksrijder Jaap van Veldho ven, Parijs-Dakar-winnaar Jan de Rooy, die hoogstwaar schijnlijk met zijn truck een paar demonstratierondjes zal maken, Peter Willems, Arno Bosch de bekende organisator uit Heerlen, Johan de Cuyper, René van der Vorst en Mare van Gijseghem. Frans Lensen heeft dit sei zoen in de RES-competitie echter laten zien dat zijn vorm niets te wensen overlaat en door de insiders wordt hij ge tipt als de te kloppen man. Het programma in Wachtebeke begint om negen uur met de trainingen voor de overige klassen. De voorstelling van de oud-kampioenen begint om 14.00 uur. wedstrijden tellen mee voor de Nederlandse 'Verbondsbezem'. De wedstrijden van 21 en 27 september zijn selectief voor het Belgische kampioenschap. De eerste start is iedere dag om ongeveer tien uur 's mor gens even buiten de haven van Breskens. De wedstrijden worden ge houden onder het geldende in ternationale zeilwedstrij dreglement van de IYRU, de reglementen van de KNWV en het KBYU. Verder zijn van kracht de wedstrijdbepalingen in de aankondiging van het programma, terwijl de jachten dienen te voldoen aan de klas sevoorschriften. Op beide za terdagen wordt door het comi té Brekensweek aan alle deel nemers een cocktailparty aan geboden in het clubhuis. Het programma ziet er als volgt ui: 20 september: Scheldemondrace; 21 september: Challenge Hestia voor IOR 1 tot en met 4; Challenge Baron Kronacker voor IOR 5; Challenge Askoy voor IOR 5 tot en met 7; Chal lenge Rik Saeys voor CRC-klassen. 27 september: Schelderace voor IOR 1 tot met 4; wisselbeker SRNA voor CRC-klassen; Challenge Offermans. 28 september: Breskens week-wissel- prijs voor IOR 5 tot en met 7. Van onze sportmedewerker RILLAND-BATH - De AEWBR uit Rilland-Bath houdt zondag 21 september op het circuit te Rilland-Bath de zesde ronde van de strijd om het clubkampioenschap rally cross. Aan de start komen zoals gebruikelijk de Formule III- standaardklassen, de opge voerde 1600 cc Formule II- klasse en de boven 1600 cc me tende Formule I-klasse. Te vens wordt de finale om het 2CV-kampioenschap gereden, wat een spannende strijd be looft te worden, omdat er nog vier titelkandidaten zijn. De trainingen beginnen om 10.00 uur en het eerste startschot wordt gegeven om 12.00 uur. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Terneu- zense korfbalvereniging Luc- tor houdt maandag 22 septem ber in samenwerking met de atletiekvereniging Schelde- sport de Oude Vaartloop op het gelijknamige sportpark. De afstanden zijn 3400, 6800 en 10.200 meter. Het startschot wordt gegeven om 19.00 uur bij de kantine van de korfbalver eniging Luctor, waar men zich vanaf 18.30 uur kan laten in schrijven. «■taumralBi «uWM» W iuAIU topscorerscompetitie amateurvoetbal 1. F. Verstraeten, Axel 5 doelpunten; 2. H. de Waard, Kapelle 4 doelpunten; 3. ex aequo R. Krijger, Goes en E. Na- gelkerke, STEEN 3 doelpunten; 5. ex aequo H. Michels, Axel; J. Livramen- to, Breskens; G. Buysrogge, Honte- nisse; T. Warrens, HW'24; W. Co- rijn, Philippine; D. Elve, Philippine; J. Scheele, Terneuzense Boys; R. Wilting, Terneuzense Boys en G. Lokhorst, Zaamslag 2 doelpunten. Clubscore: 1. Axel 9 doelpunten; 2. Terneuzense Boys 8 doelpunten; 3. Philippine 7 doelpunten. Van onze sportmedewerker GROEDE - De windsurfvere- niging De Verklikker uit Groede houdt zondag 21 sep tember een toertocht naar Het Zwin. De deelnemende surfers gaan nabij het surfcentrum Matour te Nieuwvliet-Bad in zee. Langs de kust varend in zuidelijke richtng, is het keer punt gelegen nabij het strand paviljoen in Het Zwin. Daar wordt de lunch gebruikt en vervolgens gaat het weer te rug naar Nieuwvliet-Bad. De surfers worden tijdens de prestatietocht begeleid door drie boten van de West- Zeeuws-Vlaamse reddingsbri gade. Voor deze tocht ver wacht de organisatie ongeveer 50 deelnemers, omdat er zich bij de voorinschrijving al 35 hadden aangemeld. Inschrij ven is nog mogelijk zondag morgen vanaf tien uur in het surfcentrum Matour te Nieuwvliet-Bad.

de Stem | 1986 | | pagina 15