Indurain nadert leider Kniekman 11 Uitstekende winstkansen voor Karpov Miloslav Mecir in grote vorm REAL- TRAINER WIL TORNEN AAN 'ZELFBESTUUR'PLOEG GLAS ALUNCO {COMPUTERS EN SOFTWARE: ALLES ]N ÉÉN VISIE 1 lm GOED Pakistan in halve finale WK bridge Boete voor Ian Rush Schieting Schieting schieting Schieting Helderziende Dartwedstrijden Niet langer kaal ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1986 AMERIKAAN MOET VEEL PRIJSGEVEN IN TIJDRIT tiLAS TRAMEN Vestdijk 8, met erf, t te Heinkenszand, sele, kad. gem. nummer 182 (ged-i 'eer 13.80 are. Van Prooyen en Lantsheer overwegen hoger beroep WARMINGSKOSTEN^ »e Glashande Britten nemen voortouw in dopingstrijd Plaats GLASHANDEL BARCELONA - De spelers van Real Madrid hebben de afgelopen jaren via een soort van zelfbestuur rechtstreeks de tactiek en strategie op het veld bepaald. De resultaten van het unieke voetbalexperiment waren briljant: twee UEFA-cups en een landstitel, met tien punten voorsprong op FC Barcelona, de eeu wige rivaal uit Catalonië. SPORT IN 'T KORT \'t gaat om de inhoud Verlies voor basketbalsters HENRILECONTE MOEIZAAM VERDER nieuwe Drie Olympische wedstrijden UITSLAGEN •LOTTO A62 Zondag 21 en maandag 22 sept. St. Sebastiaan Zuig. dorpe op twee staande wippen Aanvang 14.30 uur. zat. 20 sept, bij Café da Kroon Hulst, aanvano 14.30 uur. a Zaterdag 20 en zondag 21 sept. Kastanje, aanvang in Café de Kloosterzande, 14.30 uur. zat. 20 sept. bij Café Kroon Hulst, aanvano 14.30 uur.a prof. Willem Violet. Heeft u duistere punten over uw toekomst, gezondheid enz. Schrijf met foto aan prof. Willem Violet, bekend door pers en radio. Prijs 70,-. Prof. Willem Violet, Hulsterweg 75a, 4587 LG Kloosterzande. Tel. 01148- 2370. In Café De Gravin, West- dorpe, op zo. 21 sept. met vleespr. Het spel: 501 open op. Int. 5,-. Aanv 14.30 u. Nieuw in Nederland. De modernste oplossing tegen kaalheid. Vraag vrij- blijvend informatie bij N.H.C., 030-312634. T26 PAGINA SPORT 2 CARPENTRAS (AFP) - Drie jagen voor het einde is de open wielerronde van de Europese Gemeenschap toch „og interessant geworden, beider Roy Knickman ver speelde vrijdag in de tiende etappe meer dan de helft van gijn voorsprong in het alge meen klassement. De Ameri kaan uit de ploeg van Bernard Hinault en Greg Lemond kwam in de individuele tijdrit in en rond Carpentras over 27,5 kilometer niet in zijn rit me. Vooral de venijnige klim na 11,5 kilometer brak hem le lijk op. Knickman verloor op de Spaanse ritwinnaar Miguel Indurain meer dan drie minu ten. Indurain reed in de heuvels rond Carpentras in het zuid oosten van Frankrijk buiten gewoon sterk. Hij voltooide de rit tegen de klok met een ge middelde snelheid van ruim 45 kilometer per uur. Door zijn tijdwinst op Knickman bracht hij zijn achterstand in het klassement terug tot 2 minu ten en 18 seconden. Met nog vier etappes in drie dagen een overbrugbaar verschil. Beste Nederlander werd gisteren Frans Maassen, die als 20ste eindigde op 1.47 van de ritwinnaar. Uitslag tiende etappe: 1. Indurain (Spa) 27,5 km in 36.36,2. Esnault (Fra) op 0.29,3. Poisson (Fra) op 0.35,4. Winterberg (Zwi) op 0.44, 5. Grewal (VSt) op 0.51, 6. Biondi (Fra) op 0.54, 7. Simon (Fra) op 0.56, 6. Koeoem (Noo) op 0.57, 9. Gayant (Fra) op 1.09, 10. Demidenko (Sov) op 1.15, 20. Maassen (Ned) op 1.47. Algemeen klassement: 1. Knickman (VSt) 32.43.22, 2. Indurain (Spa) op 2.18, 3. Esnault (Fra) op 3.28, 4. Grewal (VSt) op 3.38, 5. Koeoem (Noo) op 3.58, 6. Simon (Fra) op 5.24, 7 Richard (Fra) op 5.30, 8. Cubino (Spa) op 5.46, 9. Decrion (Fra) op 7.34,10. Winterberg (Zwi) op 7.39. Beenhakker in clinch met spelers 10 jaar garantie -Tel. 01150-13503/12829 HERSTELLEN? 1ELLEN! EINKENSZAND geméente Borsele ptember 1986 des namid- ;afé „De Toelast" van de in de Dorpsstraat 115 ite Borsele, ten verzoeke nme te Heinkenszand als heer I. van Damme pu- ssende voederbieten zijn epen. i aanvaard, vrij van huur in de koopsom, behoudens kan worden aanvaard na 1 oktober 1986 af. Bezich- en 22 september 1686, des 12-4 uur. rlijk 1 maand na toewij- gkosten binnen 1 week na de veiling desgewenst een nkrelatie te kunnen over- in financiële gegoedheid, ten kantore van voor- 106-1297). BREDA - Drie weken voor het eerste competitieduel kan TDK/Brevok zich eindelijk met een voltallige spelers groep voorbereiden op het nieuwe seizoen in de eredivisie volleybal bij de heren. Maan dag zullen Rob Lantsheer en Rob van Prooyen zich, op ge rechtelijk bevel, in ieder geval voor de eerste maal melden op de training van de Bredase club. Afgelopen week deed de president van de rechtbank in Breda, rar. Mendlik, uitspraak in het kort geding, dat door Brevok tegen beide spelers was aangespannen, omdat zij - I ondanks contractuele ver plichtingen - in zee waren ge gaan met het Belgische Sint- Janskring/Herenthals. De rechter bepaalde dat zij zich na betekening van het vonnis bij eerste gelegenheid moeten melden bij de Westbrabantse vereniging, op straffe van een .dwangsom van vijfhonderd gulden per dag, met een maxi mum van vijftigduizend gul den per speler. Hoewel Lantsheer en Van .Prooyen zich maandag bij de selectie van TDK/Brevok zul len vervoegen, is het niet uit gesloten dat beiden in hoger teroep zullen gaan tegen de ^uitspraak. „We overwegen dat zeker", aldus Rob Lantsheer gisteren. „Onze advocaat on derzoekt momenteel de moge lijkheden. Mocht echter blij ken dat het een langdurige kwestie zal worden, dan heeft het weinig zin om nog hoger beroep aan te tekenen. Mis schien dat ook het betalen van de maximale dwangsom uit komst biedt. Dat wordt even eens bekeken". „Hoe dan ook", vervolgt Lantsheer, „ik ga maandag met, laat ik zeggen, enige te genzin aan de slag in Breda. Ik ben benieuwd hoe men daarop zal reageren. Het is geen ideale situatie lijkt me". Voor zitter/manager Frans Derks: „Die jongens hoeven zich daarover geen zorgen te ma ken. Voor ons is de zaak over. Zij komen en wij zijn daar blij mee, want we hebben hen hard nodig". Maandag dient ook trainer Pierre Mathieu zich weer op traning te melden. „Van avond gaat er een brief uit naar Mathieu, waarin hem te verspan wordt gegeven dat hij maandag wordt verwacht", aldus Derks gisteren. —1 uik van {las :.J. Haarmanweg 34, 1538 AS TERNEUZEN. -0NDEN (Rtr) - De Britse at- etiekfederatie heeft het voor- i°uw genomen in de strijd te len het gebruik van verboden mmulerende middelen. Secre- •ns Mike Farrell kondigde mnderdag in Londen aan, dat w land geen interlandwed- 'hjden zal organiseren of men tegen landen, aarin de heren niet gecon- "ueerd worden op gebruik 'pe. Over het vrouwelijk in de atletiek repte hij vt geen woord. Voorts liet Farrell weten dat e Britse atleten die betrapt arden, geschorst zullen wor- v°or het leven. „Wij lopen l risico ons te isoleren van zest van de wereld", er- •evu "maar we z«n be- W dit risico te aanvaarden". vend inlichtingen betreffende oppe, postzegel is niet nodig- 1530 WB Terneuzen Door Paul van der Voort Leo Beenhakker, de nieuwe coach van de 'koninklij ke', is het met het zelfbestuur helemaal niet eens. Hij wil koste wat kost een einde maken aan het zelfstan dige optreden van de spelersgroep. Wellicht steekt de nu al bekritiseerde Nederlandse trainer zijn hoofd daarmee in een pijnlijk wespennest. Het 'zelfbestuur' van de spe lers van Real Madrid was af gelopen seizoen simpel, maar effectief. De spelers kwamen aan de vooravond van elke partij gezellig bij elkaar om te bespreken hoe de tegenstander het best kon worden aange pakt. Deze in de voetbalwereld ongebruikelijke gang van za ken is een erfenis uit het tijd perk dat inval-trainer Mo lowny het roer van de mis lukte trainer Amancio overge nomen had. Molowny was er van overtuigd dat hij aan een groep klassespelers geen voet ballessen meer hoefde te ge ven. Breinen De praktijk gaf hem gelijk; Madrid speelde het afgelopen jaar zowel in de competitie als in de Europacup-wedstrijden vaak zonder meer briljant. De grote breinen achter het Ma- drileense zelfbestuur zijn de Argentijnse sterspeler Jorge Valdano - hij in de eerste plaats - en de 'koninklijke' ve teranen Jose Antonio Cama- cho en Ricardo Gallego. Trai ner Molowny bleef ondertus sen wel onbetwist de leider van de ploeg. Zijn zeggen schap werd nooit ter discussie gesteld. De spelers van Madrid waren het afgelopen jaar zelfs gewilliger en volgzamer dan ooit tevoren. De zeer bewon derde 'inval-trainer' Molowny zag van zijn kant de briljante resultaten van het experiment en legde zich er honderd pro cent bij neer. Hij liet de groep zelf de tactiek bepalen en ver dedigde alle suggesties van de spelersgroep alsof hij ze zelf had uitgedacht. De homogeni teit in de groep was perfect. Zelfs de weerbarstige oude rotten Santillana en Juanito accepteerden zonder morren dat zij door him eigen collega's een groot deel van het seizoen op de reservebank werden ge zet. Het unieke zelfbestuur van Real Madrid zag het daglicht in de nacht dat de club in het Duitse Rheinstadion door Bo- russia Mönchen-Gladbach met 5-1 van het veld werd ge speeld. Na het voetbaldrama sloot de spelersgroep zich op en Jorge Valdano nam het woord. Hij was keihard in zijn kritiek op zijn medespelers, maar ook op zichzelf. De blun ders werden stuk voor stuk geanalyseerd en de hele spe lersgroep zwoer plechtig dat de returnwedstrijd in het Ber- nabeu-stadion een hel zou Leo Beenhakker, wiens opvattingen niet goed vallen bij de spelers, die zich beklaagd heb ben bij het bestuur. worden voor de Duitse ploeg. De 'samenzwering' was een begin van een lange reeks suc cessen. Volslagen tegen alle verwachtingen in schakelde Real de Duitsers uit en ging door op jacht naar een schitte rende eerste plaats in de race om het landskampioenschap. Voorbeeld De sleutelfiguur in het Ma- drilleense zelfbestuur is Val dano. Hij is het lichtend voor beeld voor alle leden van zijn ploeg. Binnen het veld blinkt hij uit door een onuitputtelijke vechtlust. En buiten het veld heeft hij met zijn sympathie en bewezen intelligentie het respect afgedwongen van iedereen die Real Madrid een goed hart toedraagt. Valdano is bovendien een vriend van Leo Beenhakker en de sleutel figuur voor het oplossen van het conflict, dat tussen de spe lersgroep en de nieuwe trainer gerezen is. Onrust Beenhakker lijkt vastbeslo ten om alle verantwoordelijk heid voor de resultaten van zijn nieuwe club op zijn eigen schouders te dragen. Hij heeft zijn veto uitgesproken over de bemoeienissen van de spelers met de strategie en de tactiek. De beslissing van de in Spanje autoritair overkomende nieuwe coach hebben onrust en onvrede veroorzaakt bij de spelersgroep. De spelers heb ben zelfs al bij clubpresident Mendoza geklaagd over de op vattingen van hun nieuwe coach. De spelers worden ge steund door de groeiende kri tieken in de Madrilleense voetbalpers, die keer op keer aangeven dat het team van de koninklijke een stuk minder geolied speelt dan vorig jaar. - FOTO ARCHIEF DE STEM Van de vier competitiewed strijden heeft Madrid er twee gewonnen en twee gelijk ge speeld. Met zes punten staat Madrid nu samen met Barce lona bovenaan de lijst. Op het eerste gezicht zijn de resulta ten van Beenhakkers nieuwe ploeg nog niet zo slecht. Maar wat de Madrileense fans ver ontrust, is dat de briljantheid van het vorig seizoen met de komst van Beenhakker plotse ling verdwenen is. Het is nog veel te vroeg om te spreken van een duidelijke mislukking van de nieuwe coach. Maar het is niet te vroeg om te verzeke ren dat Beenhakker zich door zijn veto tegen het Madri leense zelfbestuur wellicht on nodig de irritatie van de spe lers heeft opgewekt. In de Spaanse voetbalwereld wor den dat soort rekeningen vroeg of laat onherroepelijk gepresenteerd. Straffi en EEN ONDERLINGE ruzie op het voetbalveld is Bram Ront- berg van SC Cambuur en Bert Bartelings van DS '79 op een schorsing van drie wedstrij den een een boete van twee honderd gulden komen te staan. De tuchtcommissie van de KNVB sprak deze straffen uit na een mondelinge behan deling van deze zaak in Zeist. Beide kemphanen kregen in het weekeinde na een kwar tier spelen de rode kaart van scheidsrechter Verhoef. Peiper DE TUCHTCOMMISSIE van de Belgische wielerbond heeft de Australische wielrenner Alan Peiper uit de ploeg van Peter Post een voorwaarde lijke schorsing van een maand en een geldboete van 1400 gul den opgelegd. Peiper ver zuimde in augustus in Roche- fort na afloop van de derde etappe van de Ronde van Bel gië op te komen voor de do pingcontrole, waarvoor hij door het lot was aangewezen. Volgens de reglementen staat niet opkomen gelijk aan dope gebruik. Autosport DE ZWEED Stig Blomqvist heeft gisteren de rally Hong- kong-Peking gewonnen. De Audi-coureur bleef de Chinees June ook in de laatste etappe voor. De rally duurde zes da gen en ging over een traject van 3800 kilometer. (ADVERTENTIE) wl MIAMI (ANP)- Pakistan heeft zich bij het wereldkampioen schap bridge voor teams in Miami als laatste gevoegd bij de drie Amerikaanse teams, die zich reeds eerder voor de halve finales hadden ge plaatst. De Pakistani, met de kaart- virtuoos Zia Mahmood in de gelederen, wonnen de herkan sing, waarin acht teams uit kwamen. Daarbij waren op nieuw drie Amerikaanse teams, die evenwel direct in de eerste confrontatie werden uitgeschakeld. In een span nende strijd versloeg Pakistan vervolgens titelhouder Frank- rijk met een verschil van slechts drie punten, waarna de finale tegen Zweden niet meer dan een formaliteit was. Daarmee waren tevens alle Europese landen uit de strijd. Voor het eerst in de geschiede nis zal een niet-Europees team de titel opeisen. In de groep, waarin om de resterende ere-plaatsen wordt gespeeld, doen de Nederlan ders goed mee. Het damesteam (Jet Pasman, Anneke Simons, Bep Vriens, Truus van der Spek, Elly Schippers en Ma rijke van der Pas) behaalde acht achtereenvolgende over winningen en schoof op naar de veertiende plaats van de 164 teams, die nog in de strijd zijn. Landskampioen CPP is 27ste. Twee plaatsen beter staat het team van Piet Borst met zijn Amerikaanse partner Gerrit Bouman en de Eindhovenma- ren Holzscherer en Lucassen. De junioren zijn afgezakt naar de 113de plaats. LAHTI (ANP) - Het Neder lands damesbasketbalteam heeft de openingswedstrijd in het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd verlo ren. In het Finse Lahti was Hongarije gisteren sterker: 69-78. Bij de rust bedroeg het verschil vijftien punten: 30-45. Het damesteam strijdt in Lahti met Hongarije, Finland en Engeland om twee plaatsen voor het Europese kampioen schap, volgend jaar september in Spanje. k-' LENINGRAD (AFP) - Het ziet er naar uit dat Gari Kasparov zich andermaal een nieuw kostuum zal moeten aanschaffen. De wereldkampioen heeft de gewoonte na een nederlaag in de tweekamp om de wereldtitel tegen zijn aartsrivaal Karpov van pak te wisselen. Gisteren had hij na het verlies in de zeven tiende partij zijn smetteloos witte kostuum ingeruild voor een grijs. De wisseling van kleur bracht de titelverdediger geen ge luk. In de achttiende partij over speelde hij zijn hand. Met wit meende hij in de eerste Nimzo-Indiër in deze match op winst te kunnen spelen. Halverwege de partij liet hij eenvoudige remisekansen door herhaling van zetten be wust liggen, raakte vervolgens in tijdnood en beging twee on nauwkeurigheden, die het voordeel naar zwart deden omslaan. De partij werd na vijf uur en 40 zetten nog we] afgebroken, met gelijk mate rieel voor beide spelers, maar experts als de grootmeesters Taimanov en Lobron twijfel den niet met hun voorspelling dat de winst naar Karpov zal gaan. „Kasparov heeft geen serieuze remisekansen", gaf Mark Taimanov na afloop van de eerste stormachtige zitting van deze buitengewoon inge wikkelde partij. De vlotte overwinning in de zeventiende partij heeft het vertrouwen van de oud-we reldkampioen opgekrikt. Gis teren koos hij voor zijn ge liefde Nimzo-Indisch. Een verdediging, die er om bekend staat dat zwart eventueel op winst kan spelen, zonder zelf al te grote risico's te lopen. Al thans volgens de theorieboek jes. Bij Kasparov ligt dat na tuurlijk een graadje anders. Nadat beide spelers vrijwillig hadden afgezien van de rocha- de-mogelijkheden, offerde hij op de achttiende zet een pion voor een strategisch en ver vaarlijk ogende aanval. Karpov ging op het aanbod in, pakte de pion van het bord en verdedigde zich daarna even subliem als subtiel. Hij trok 90 minuten uit voor zijn veertiende tot en met zeven tiende zet en had daarna zijn defensie rond. Ook Kasparov nam ruim de tijd voor de on doorgrondelijke stelling, maar taxeerde zijn winstkansen vermoedelijk te hoog in. Op de 28ste zet had hij remise kun nen bereiken door zetherha- ling, maar hij wilde zich re vancheren voor zijn onnozele nederlaag van woensdag en ging op avontuur. Er ontstond een adembene mend gevecht, waarin beide grootmeesters in hevige tijd nood raakten. Vooral Kaspa rov, die voor zijn laatste elf zetten nog zes minuten had, tegen vijftien voor Karpov. Toch vlocht de wereldkam pioen nog een valstrik in de stelling met 37. Dd4. Als zwart op deze dameruil was inge gaan, zou hij onherroepelijk mat zijn gegaan. Karpov door zag de truc. Met zijn 38ste zet, Th7 schaak, verloor Kasparov volgens de Russische groot meester Taimanov een be langrijk tempo, die de kansen deden keren. In de afgebroken stelling is het materiaal in evenwicht. Zwart heeft een belangrijk overwicht op de koningsvleu- HAMBURG (RTR/SID) - Toen de organisatoren van het met acht ton gedoteerde ten nistoernooi van Hamburg de favoriete finale Becker-Nys- tröm al vroeg onmogelijk za gen worden, hebben zij de hoop onmiddellijk gevestigd op de ook erg interessante eindstrijd tussen de Fransman Henri Leconte en de Tsjecho- slowaakse titelverdediger Mi loslav Mecir, Het tweetal maakte gisteren in de kwart finales geen fout, al diende Le conte veel te investeren in de partij tegen open Nederlands kampioen Thomas Muster. Mecir trok nog geen drie kwartier uit voor het duel met Jakob Hlasek, ooit zijn land genoot. Leconte beleefde enkele be nauwde momenten tegen de hard slaande linkshander Muster. De achttienjarige Oostenrijker pakte de tweede set met liefst 6-0 en had in de beslissende set ook nog zicht op een extra ronde. Op dat moment liet Leconte echter zien waarom hij op de wereld ranglijst is opgeklommen naar de zevende plaats. Hij kop pelde zijn toch al gevarieerde slagenrepertoire aan precisie en vooral vechtlust. Muster kon de hoop op een tiebreak daarmee gelijk opgeven. Leconte verklaarde na af loop niet getwijfeld te hebben aan een goede afloop. „Ik con troleerde de eerste set, maar raakte vermoeid in de tweede. Vooral de kou op de baan speelde me parten. Toen Mus ter met 4-0 voorkwam, besloot ik de set te laten lopen om krachten te sparen. Ik heb geen moment aan verliezen gedacht. Het zelfvertrouwen was daarvoor te groot. Mo menteel kan ik enorm knok ken bij een achterstand, veel harder dan in het verleden". Dat zal hem zaterdag in de halve finale zeker van pas ko men, wanneer de Spaanse gra- vel-specialist Emilio Sanchez zijn pad kruist. De 21-jarige Madrileen verstoorde wreed de Amerikaanse droom van Mel Purcell, die in de tweede ronde de Westduitse toeschou wers en vooral hun idool Boris Becker tot wanhoop dreef. Sanchez won simpel met 6-2 en 6-1 in 43 minuten. Mecir had maar seconden langer werk met de Zwitser Jakob Hlasek. De titelverdediger, bijgenaamd 'the big cat', was in dezelfde grootse vorm, die hem ook een plaats opleverde in de finale van de open Ame rikaanse. Mecir legde zoveel afwisseling van vaart en rich ting in zijn slagen, dat de arme Hlasek er dol van werd. De Zwitser kreeg pas na negen verloren games op rij tijd even adem te halen, waarna hem goedmoedig een paar punten werd gegund. Mecir treft in de voorlaatste ronde de onver mijdelijke Zweed. Het werd uiteindelijk de jonge Kent Carlsson, die vanaf de baseline zijn landgenoot Henrik Sunds- tröm met succes bestookte. Het chauvinistische publiek heeft de belangstelling voor Becker, ondanks zijn falen in het enkelspel, niet verloren. Met spanning wordt de halve eindstrijd tegemoet gezien van het Westduitse dubbel Bec- ker/Jelen, dat zaterdag aan treedt tegen de Nederlands/ Zweedse combinatie Michiel Schapers/ Ronnie Bathman. Vooral van de lange Rotter dammer, die in Hamburg competitie speelt, wordt veel verwacht, te meer omdat hij vorig jaar Becker uit het open Australisch kampioenschap kegelde. Hoewel hij ook een dag eerder al als tegenstander aan de Westduitsers was ge koppeld, diende Schapers met Bathman gisteren in een ver geten duel eerst nog even af te rekenen met Iraans/Franse koppel Bahrami/Tulasne. Dat gebeurde in twee sets: 7-6,6-3. Uitslagen herenenkelspel: kwartfinales: Leconte (Fra) - Muster (Oos) 6-2,0-6,7-5, Mecir (Tsj) - Hlasek (Zwi) 6-0, 6-2, San chez (Spa) - Purcell (VSt) 6-2, 6-1, Carls son (Zwe) - Sundström (Zwe) 6-2, 6-7, 6- 2. Indeling halve finales: Leconte - San chez, Mecir - Carlsson. Uitslagen herendubbelspel: kwartfina les: Michiel Schapers/Ronnie Bathman (Ned/Zwe) - Mansour Bahrani/Thierry Tulasne (Iran/Fra) 7-6, 6-3, Sergio Cas- al/Emilio Sanchez (Spa) - Alejandro Ganzabal/Christian Minussi (Arg) 6-3, 6-2. Programma halve finales: Becker/Jelen (WD1) - Schapers/Bathman; Mecir/Smid (Tgj) - Casal/Sanchez. MCEnroe Vroeger was het nieuws als John McEnroe verloor, nu als hij wint. De vroegere nummer één bereikte donderdag de derde ronde van het Grand Prix-toernooi van Los Angeles door een overwinning met 7-5, 6-3 op de Zuidafrikaan Christo Steyn. De winst kwam niet gemak- kelijk tot stand. McEnroe moest in de zevende game van de eerste set een breakpoint wegwerken, alvorens hij op zijn eigen service 4-3 maakte. Bij 5-5 was hij opnieuw één slag van service-verlies ver wijderd. Pas nadat Steyn zelf de set uit handen had gegeven met twee dubbele fouten, ging het beter met de Amerikaan. „Het serveren liep aardig. Dat is het belangrijkste van mijn spel. Maar ik zou graag beter reageren en niet zoveel haal bare ballen missen". In de kwartfinales ontmoet de als zesde geplaatste McEn roe zijn landgenoot David Pa- te, die de eveneens niet-ge- plaatste Mike Leach met 6-3, 6-3 klopte. Stefan Edberg kwalifi ceerde zich met een overwin ning van 6-4, 6-1 op Broderick Dyke eveneens voor de kwart finales. Zijn tegenstander daarin is Derrick Rostagno, die met 6-1,6-3 won van de als achtste geplaatste Aaron Krickstein. Marianne Werdel, een acht tienjarige Amerikaanse, die een week geleden professional werd, heeft bij het damestoer- nooi van Largo (Florida) voor een verrassing gezorgd door de als vierde geplaatste Car- ling Bassett te kloppen: 3-6, 6- 3,7-6 (7-5). Titelhoudster Stephanie Rehe werd eveneens uitge schakeld: 6-4, ,,4-6, 0-6 tegen haar Amerikaanse landgenote Lori Mcneil. gel, wit dreigt op de damezij de. Maar die dreiging weegl volgens de kenners niet op te gen de zwarte stormloop. Bi] winst van Karpov is de span ning weer geheel terug in dt tweekamp. Weliswaar blijfl Kasparov dan nog op voor sprong, maar twee nederlager op rij zullen zijn gemoedsrusl danig aantasten. Het verloop van de achttiende partij w, wit: Kasparov zwart: Karpov I. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pgl-fC b7-b6, 4. Pbl-c3 Lf8-b4, 5. Lcl-g5 Lc8-b7 6. e2-e3 h7-h6, 7. Lg5-h4 Lb4xc3, 8. b2xc: d7-d6, 9. Pf3-d2 g7-g5,10. Lh4-g3 Dd8-e7 II. a2-a4 a7-a5, 12. h2-h4 Th8-g8, 13 h4xg5 h6xg5, 14. Ddl-b3 Pb8-a6, 15. Tal- bl Ke8-f8, 16. Db3-dl Lb7-c6, 17. Thl-hl Kf8-g7,18. c4-c5 b6xc5,19. Lfl-b5 Pa6-b8 20. d4xc5 d6-d5, 21. Lg3-e5 Kg7-f8, 22 Th2-h6 Pf6-e8, 23. Ddl-h5 f7-f6, 24. Th6- h7 Pe8-g7, 25. Dh5-f3 Kf8-f7, 26. Df3-h5+ Kf7-f8,27. Dh5-f3 Kf8-f7,28. Th7-h6 Pg7- e8, 29. e3-e4 g5-g4, 30. Df3-f4 Lc6xb5, 31 Tblxbö Pb8-d7, 32. Le5xc7 Pd7xc5, 33 Df3-e3 Pc5xe4, 34. Pd2xe4 d5xe4, 35 Lc7xa5 f6-f5, 36. La5-b4 De7-d7, 37. De3- d4 Ta8-a7, 38. Th6-h7+ Pe8-g7, 39. a4-aï Kg7-g6,40. Dd4xd7 Ta7xd7, afgebroken. Afgebroken stelling: wit: Kei, Tb5, Th7, Lb4, pionnen: a5, c3 f2, g2; zwart: Kg6, Td7, Tg8, Pg7, pionnen; e4 e6, f5, g4. De achtste partij in de schaaktweekamp tussen de Russische grootmeesters Joe- soepov en Sokolov is gisteren in Riga na 29 zetten in remise geëindigd. Door dit resultaat behoudt Joesoepov de leiding in de finale van het kandida tentoernooi. Hij heeft een vol punt voorsprong: 4,5-3,5. SEOEL (ANP) - Bij de Olympische Spelen van Seoel worden vier wed strijden aan het pro gramma toegevoegd, eén wordt er geschrapt. Het zijn de 50 meter vrije slag zwemmen voor dames en heren en lan den wedstrijden boog schieten voor dames en heren. Bij het judo wordt geen kampioenschap 'alle categorieën' meer gehou den. Hierover werden vrijdag het bestuur van het Internationaal Olym pisch Comité en de Olympische zomersport bonden het eens op de laatste dag van hun bij eenkomst in Seoel. Dit voorstel gaat naar de al gemene vergadering van het IOC in oktober in Lausanne. LONDEN (Rtr) - Ian Rush, de topscorer van Liverpool, is door de tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond bestraft met de geldboete van ruim 1750 gulden. De international van Wales moest gisteren in Londen voor de commissie verschijnen na zijn beledi gende opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Walmsley na het competitie duel tegen Manchester City. Met de disciplinaire straf kwam Rush, die eigendom is van Juventus, er vrij genadig af. De strafcommissie hield re kening met zijn vrijwel smet teloze strafblad. In de afgelo pen zes jaar werd de spits slechts twee keer geboekt. „Ik heb een schoon strafregister", zei Rush na de zitting. „Zeker gezien de positie waarin ik speel. Je krijgt heel wat trap pen en raakt behoorlijk ge frustreerd en geïrritteerd. Dan wil je nog wel eens wat zeg gen. Over het algemeen kan ik me vrij goed beheersen". AUTOSPORT Eerste training voor GP Portugal in Es- toril 1. Nigel Mansell (GBr) Williams 1.19.0147, 2. Nelson Piquet (Bra) Williams 1.19.410, 3. Alain Prost (Fra) McLaren 1.19.692, 4. Gerhard Berger (Oos) BMW 1.19.923, 5. Ayrton Senna (Bra) Lotus 1 19.943, 6. Keke Rosberg (Fin) McLaren 1.20.635, 7. Teo Fabi (Ita) BMW 1.20.957, 8. Michele Alboreto (Ita) Ferrari 1.21.123, 9. Ric- cardo Patrese (Ita) Brabham 1.21.257, 10. Stefan Johansson (Zwe) 1.21.621, 25. Huub Rothengatter (Ned) Zakspeed 1.25.928. DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de vrijdag getrokken midweeklotto 37 A is: 11 -21 -24 - 28 - 31 -37. Reservegetal: 39. Aantal deelnemers: 446.373, inleg f. 1.719.402,00, prijzengeld f. 816.715,95. vignet CI JFERSPEL De uitslag van het cijferspel is: 7 9 3 3 8 4. Aantal deelnemers: 208.601, inleg f. 312.903,00, prijzengeld f. 125.161,20.

de Stem | 1986 | | pagina 13