Hoek heeft overwinning nodig BADMINTONDISTRICT ZIT IN PROBLEMEN BC Terneuzen in vertrouwde opstelling Sluis heeft badmintonvereniging tt toitf Eis 4 wel voor dre met siera BOUW- EN Indeling badminton Dees en De Rooy winnen BC Groot Sas kan opnieuw beginnen Coureurs naar Dronten BC Den Ossaert pessimistic BV Sjuttu met drie formaties vrijdag 19 september 1986 VERWACHTINGEN ZAAMSLAG HOOG GESPANNEN TERNEUZEN - De badmintoncompetitie 1986- 1987 gaat dit weekeinde van start. De trainin gen zijn weer in volle gang om goede resulta ten te kunnen neerzetten in deze competitie. Penningmeester Herkenbaar BC SCHEPNET KLEINE MAAR ACTIEVE CLUB Wedstrijden in manege Magrette Voor tafels i familieve Trimloop in Philippine pagina zeeland 1 ROOSENDAAL - Onde nemers, die geen lid zijn organisatie, ontduiken Brabant op grote schaa vakantiegeld achter en b vallen geen loonbelastir verzekering voor hun pei T14 pagina sport 2 Van onze sportmedeiverker AXEL - Afgelopen weekeinde was voor de regionale KNVB- zaterdagclubs goed te noemen. Geen van de vier formaties verloor en dat mag uniek ge noemd worden. In het komende weekeinde is opnieuw zo'n resultaat mo gelijk. Zeker voor Hoek en Zaamslag, die thuis spelen. Voor de uitspelende teams AZW en Terneuzense Boys liggen de winstkansen iets moeilijker. Hoek, dat in de drie voor gaande wedstrijden nog niet tot winst of verlies kwam. krijgt SC Everstein op bezoek. Een equipe met twee snelle spitsen in de gebroeders De Jong. „Ons grootste pro bleem," weet Hoek-coach Jan Doorns. Deze trainer weet eveneens dat Hoek toe is aan een zege. Een overwinning die Hoek over het angstcomplex voor degradatie heen kan hel pen. Het ingediende protest te gen de KNVB-maatregel dat drie clubs moeten degraderen uit de tweede klas, min of meer ingegeven door het angstspook, zal dan minder hard worden dan het nu klinkt. „Iedereen denkt ten slotte eerst aan zichzelf," aldus Dooms, die ondanks dat hij raar opkeek tegen de degrada- tieregels, weet dat het protest mosterd na de maaltijd is. AZW, dat moeizaam uit de startblokken kwam, toonde tegen Good Luck in ieder ge val meer inzet. Een stukje uit de voetbalpuzzel dat tegen Ro zenburg niet mag ontbreken. Een punt mee terug naar Axel nemen, mag voor de elf van coach Hans Radt gerust gezien worden als winst. In de derde klas doet Zaam slag het, simpel gezegd, goed. In twee uitwedstrijden bij twee titelkandidaten een punt weghalen is prima. Op eigen veld krijgt het NOAD'87 op bezoek. Een tegenstander waarvan Theo Dees zegt: „Het is voor mij een onbekende ploeg. Toch zijn de verwach tingen hoog gespannen. We spelen als team goed en dat is alleen maar gunstig." Terneu zense Boys reist af naar Ka- pelle om aan te treden tegen de formatie met dezelfde naam. Kapelle is een regel rechte middenmoter en moet dus voor het hardwerkende Terneuzense Boys te pakken zijn. De oranje-zwarten star ten daarom, ondanks dat het een uitwedstrijd is, als getipte ploeg voor de zege. Programma tweede klas A: Dinteloord- Bruse Boys, Hoek-SC Everstein, Arne- muiden SSS, S$C'55-Tricht, Rozenburg - AZW, Serooskerke-Zwart Wit'28. Derde klas A: Veere-Nieuwdorp, Zaamslag- NOAD'87, WHS-Yerseke, Kapelle-Ter- neuzense Boys, Zwaluwe-Kloe tinge, We- meldinge-PTT Breda. Hof voorzitter zonder bestuur Van onze badmintonmedewerker Vele spelers en speelsters hebben reeds hun geluk beproefd tijdens toernooien. Om alles weer op rol letjes te laten draaien hebben het dagelijks bestuur en de diverse commissies hun vakantiereces al lang ver geten en zijn weer driftig bezig om het badminton in Zeeland goed te laten functioneren. Dat dit op dit moment ech ter niet meevalt, blijkt uit het feit, dat momenteel enkele va catures open staan van men sen, die een belangrijke spil vormen in het draaien van het badmintonwiel. Toen Jan Hof in 1984 het roer van zijn voorganger Le- vien Vercouteren overnam, heeft hij zich voorgenomen niet dezelfde fout te begaan, die Vercouteren beging, na melijk door onderbezetting van het bestuur steeds meer taken op zich te nemen, waar door een eenmans bestuur ging ontstaan. Hof: „Als het dan fout gaat, krijgt die man van alles de schuld. De geschiede nis lijkt zich te herhalen. Al ruim een jaar geleden heeft Peter Vuyk aangekondigd door drukte zijn functie als voorzitter van de trainings commissie van de districts- jeugd te moeten stoppen. Tot in alle hoeken is gezocht, maar er is nog steeds geen vervan ger voor hem gevonden. Peter Vuyk kan echter niet langer aanblijven, dus dat is één plaats die onbezet is." De tweede tegenslag was het vertrek van jeugdtrainer Frans Vuyk. Hof: „Hij is ver huisd naar buiten de provincie en moest dus noodgedwongen stoppen. Bijzonder jammer, omdat de training van de jeugd werken aan de opbouw van het district betekent. Frans Vuyk ging nu juist sa men met Koos den Hollander zichtbare resultaten met de jeugd boeken." Daarmee hield het nog niet op. Districtsvoorzitter Hof zegt: „Ook Ron Vermast heeft door studie zijn taak als voor zitter van de recreatiecommis- sie van het district moeten neerleggen. Dat betekent een dubbele klap, want hij nam ook de pro- pagandacommissie van het district voor zijn rekening. Een niet minder belangrijk onderdeel binnen ons district. Dan heeft de vierde man, Aad Melieste, penningmeester van het dagelijks bestuur van het district Zeeland zijn functie moeten neerleggen, omdat hij Jan Hof, voorzitter van het district Zeeland van de Neder lands Badminton Bond. - foto willem mieras naast een drukke dagtaak ook gemeenteraadslid is gewor den. Wij zagen als overblij vend bestuur de bui al enige tijd hangen en zo moeten we nu ook op zoek naar een nieuwe pennngmeester. Blijft dus over een zwaar onderbezet bestuur. Hof: „In de huidige samenstelling is enige discussie vrijwel niet mogelijk. We moeten nu be slissingen nemen, die eigenlijk in veel breder verband geno men zouden moeten worden. Dit jaar bestaat het district Zeeland 15 jaar als zelfstandig district. Ik heb op 26 april met gemengde gevoelens deelgeno men aan het feest. Dankbaar voor allen die zich zo lang voor het district hebben ingezet, maar aan de andere kant met het vooruitzicht van moeilijk te bezetten bestuursfuncties." Hof heeft het er duidelijk moeilijk mee. „Doordat wij als bestuur de taken van anderen moeten overnemen, hebben we alleen het direct noodzakelijke kunnen doen. Voor verdere ontwikkeling is geen tijd ge weest en ontbrak de man kracht. Qua propaganda heb ben we weinig kunnen doen. Er is te weinig voor de re creanten en de aspirant-re creanten gedaan. Ook komt de jeugd niet goed uit de verf, omdat een vaste jeugdbegelei der ontbreekt. Het adverten tie/sponsorplan is onvol doende uitgevoerd,stelt Hof. Als Hof kijkt naar provin cies ais Brabant en Limburg, waar men met hun scouts en begeleiders de jeugd aan toer nooien Iaat deelnemen, goed herkenbaar aan hun dis- trictskleding, dan vraagt hij zich af waar de Zeeuwen blij ven. Hof: „Het invoeren van spe- lerspassen en de daaraan ver bonden speelsterkteüjsten van de top tot de laagste klasse, had al lange tijd in gebruik moeten zijn. Maar de grote vraag is wie dat voor zijn re kening neemt." En er is nog veel meer te doen in het district. Daarom stelt Hof zich met een brok in de keel de vraag: „Zou het dan toch niet lukken ons district volwaardig te maken? Toen ik in 1984 deel uit ging maken van het districtsbestuur deed ik dat zeker niet uit eigen be lang. Ik speelde nog maar net een jaar badminton en wist er verder niets van. Ik heb het gedaan omdat anders onze za ken geregeld zouden gaan worden door de Nederlandse Badminton Bond, het district Zuid-Holland of Brabant. Dat kan natuurlijk niet, want dan ben je overgeleverd aan de goodwill van anderen, die toch ook al hun eigen zaken te doen hebben." Om beter met de gang van zaken in het badmintonwe- reldje op de hoogte te geraken, is Hof een aantal cursussen gaan volgen. Hij is verheugd over de plannen van de Neder landse Badminton Bond en de Nederlandse Sport Federatie om cursussen te gaan geven aan verenigingsbesturen, om zodoende de bestuurlijke ta ken te verlichten. Trots stelt hij vast dat de Nederlandse Badminton Bond de eerste bond is die deze cursussen gaat verzorgen. Hof: „Ik denk dat daardoor voor veel mensen de bestuur lijke taak lichter zal worden, waardoor zij ook iets voor het district durven gaan doen. Mogelijk zijn er mensen die drempelvrees hebben of niet op de voorgrond durven tre den, maar aan afwachters hebben we niets. De nood is echt aan de man. Een aantal enthousiaste bestuurders re kent op hulp. Het is als met een motor. Als bepaalde on derdelen niet meer goed func tioneren gaat de motor gebre ken vertonen en stopt tenslotte helemaal. Het zou jammer zijn als dat in het badmintondis- trict Zeeland zou gebeuren." Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - De indeling van de badmintoncompetitie ziet er als volgt uit: District: Ovcrgangaklas: Avanti 4, Marathon 2, Pluumpje 1, Rillandia 1, Sinar 1, Sjut- tul 1, Terneuzen 3, The Wings 3. Eerste klas afdeling A: Astroïden 2, Avanti 5, Back hand 1, Kolibrie 2, Marathon 4, Schepnet 1, Terneuzen 4, The Wings 4. Afdeling B: Astroïden 3, DOK 1, Jong Ambon 1, Marathon 3, Sjuttul 2, Terneuzen 5, Zeeland 1, Zie- rikzee 2. Tweede klas afdeling A: Avanti 6, Groot Sas 2, Marathon 5, Sinar 2, Sjuttul 3, Smash 1, Terneuzen 6, Zierikzee 4. Pluumpje 2, Smash 2, i Avanti 7, Backhand 3, B: Astroïden 5, Backhand 4, Pluumpje 5, Rillandia 3, Stenge 2, The Wings 5, Zierikzee 5, ZOC 2. Afdeling C: Backhand 5, DOK 3, Jong Ambon 3, Kats 1, Kolibrie 4, Netwerk 2, Pluumpje 3, Wissenkerke 1. Afdeling D: As tolden 7, Groot Sas 3, Jong Ambon 2, Ma rathon 6, Rillandia 2, Terneuzen 8, Zeeland 2. Vierde klas afdeling A: Astroïden 8, Backhand 6, Kolibrie 6, Schepnet 2, Stenge 3, Terneuzen 10, Sinar 3. Afdeling B: Jong Ambon 4, Marathon 7, Netwerk 4, Den Ossaert 1, Smash 4, Terneuzen 9, Zeeland 3. Af deling C: Astroïden 9, Jong Ambon 5, Kolibrie 5, Netwerk 3, Pluumpje 6, Rillandia 4, The Wings 6, Wissenkerke 2. De landelik spelende teams in het district Zeeland zijn: Eerste klas: Avanti 1 uit Middelburg. Tweede klas: Marathon 1 uit Vlissingen. Derde klas: Terneuzen 1, The Wings uit Koudekerke, Avanti 2, Zierikzee 1. Vierde klas: Avanti 3, Terheuzen 2, The Wings 2. Marathon 1 promoveerde vorig seizoen van de derde naar de tweede klas. Sjuttul 1 uit Oostburg en Kolibrie uit Goes degradeerden vorig seizoen van de landelijke vierde klas naar de overgangsklas van het district. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - BC Terneuzen, de grootste badmintonvereni ging van Zeeland, gaat de competitie in met twee landelijk spe lende teams, tien teams in het district en zes teams in de jeugd- compe title. Het eerste team bestaat uit Robert Peters, Marcel Wisse, Nanette van der Mark en weer Marijke van Driel, die sinds de oprichting van de club tot en met de dag van vandaag aan de top meedraait en het elk seizoen weer kan opbrengen zich daar te handhaven. Clau dia van Raalten, de clubkam pioene van BC Terneuzen, vo rig seizoen spelend in Brabant, is niet teruggekomen. Team 2, met de dames Al- bertina Pecoraro, Monique Houtzager en de heren Franco Pecoraro, Angelo Bolleman en Patrick van Straten, is vorig seizoen gepromoveerd uit de overgangsklas van het district De districtsteams bestaan gro tendeels uit 'oude rotten' en jonge jeugd. In de leeftijds groep van rond de 20 jaar is er niets meer. Jan Peters ver zorgt ook dit j aar weer de trai ning van de competitieteams. In tegenstelling tot andere verenigingen in de regio is er bij BC Terneuzen nog altijd een grote toeloop van jeugd, vooral in de leeftijd van 8 tot 10 jaar. Steeds echter ook ver dwijnen er goede spelers rond de 18 jaar, vaak vanwege stu dieredenen. Dat is de oorzaak dat de districtsteams of ver grijzen of bestaan uit jonge spelers van 15 en 16 jaar. Door de jaren heen is bij BC Ter neuzen de balans doorgesla gen naar het recreatieve ele ment, voor welke spelers en speelsters ook regelmatig toernooien en speeldagen wor den gehouden. Vorig seizoen is er een zoge naamd technisch platvorm op gericht van waaruit mensen de verschillende groepen trai nen en begeleiden, zodat ook de recreanten als ze dat willen training kunnen krijgen. BC Terneuzen heeft dit seizoen de organisatie van de district- kampioenscahppen senioren, die in oktober in Terneuzen worden gespeeld. Het eerste team van de badmintonvereniging Schepnet uit Sluis met van links naar rechts: Johan van de Velde, Fien Hoste, Peter Vercruysse, Ellen Ruesen, Chantal Ide en Marcel Ide. Van onze badmintonmedewerkeT SLUIS - De tennisvereniging LTVS uit Sluis had zeven jaar geleden een hand jevol tennissers die in de winter graag eens een partijtje badminton speelde. Dit groepje enthousiastelingen stond aan de basis van de huidige badmin tonvereniging in Sluis, BC Schepnet, een kleine maar actieve vereniging met ongeveer 40 leden. Toen Schepnet drie jaar geleden aan de competitie begon startte het in de vierde klas van het district. Twee jaar achter elkaar ongeslagen kampioen, vorig jaar eindigde het gelijk met The Wings, dat door meer gewonnen sets kampioen werd. Drie jaar achter elk aar promotie met als gevolg het ko mend seizoen voor de eerste keer in de top van het district, de eerste klas. Een opmerkelijke prestatie van een nog zo jonge vereniging. Team 1, bestaande uit Johan van de Velde, Fien Hoste, Peter Vercruysse, Ellen Ruesen, Chantal Ide en Marcel Ide, is de ploeg die het komend seizoen moet waarmaken. Marcel Ide, speler van het eerste team, beseft terdege dat het deze keer een zwaar seizoen wordt en dat er in de eerste klas moeilijke te genstanders zitten. „Wij spelen op be houd," zegt hij. „We moeten in staat zijn om ons te kunnen handhaven. Zaak is dan wel dat er in het team niets gebeurt waardoor er iemand wegvalt, want we hebben geen vervangers ach ter de hand." Het gat tussen het eerste en tweede team van Schepnet, dat in de vierde klas van het district speelt, is groot. Vanuit de jeugd is er vrijwel nie mand die op korte termijn een openge vallen plaats kan opvullen. Dit blijkt trouwens geen typisch Sluis-verschijn sel te zijn, want bijna alle verenigingen kampen met dit probleem. Omdat het middenstandsleven ook op zaterdag en zondag welig tiert, kiezen vele jeugdle den voor de mogelijkheid in het week einde een zakcentje bij te verdienen. Het bestuur voert echter een actief be leid en tracht op allerlei manieren de jeugd te stimuleren. Schepnet kan zich gelukkig wel ver heugen in een vrij grote groep rëcrea- tiespelers die, net als de competitiespe lers, op drie dagen in de week terecht kan in de plaatselijke sporthal. Vanuit de gemeente is nu toegezegd dat op korte termijn begonnen wordt met de bouw van een verblijfsruimte in de sporthal. Vooral 's winters is het be paald niet aangenaam als men de te genstander in een kille omgeving moet verwelkomen. Spelers die tussen twee partijen bij extreem lage temperaturen de winterjas aanhouden, zijn dan ook eerder regel dan uitzondering. Ook de verenigingsband heeft hieronder te lij den. Voor algemene ledenvergaderingen is men aangewezen op een van de kleedkamers. Mede waarschijnlijk hierdoor is vroeger al de volleybalve renging WIK ter ziele gegaan. Hopelijk hoeven de beadmintonliefhebbers in Sluis niet nog enkele jaren op deze ac commodatie te wachten. Over het alge meen is de sfeer uiterst ontspannen bij de badmintonclub Schepnet, die goede contacten heeft met verschilende bad mintonverenigingen in het Belgische, waarmee men regelmatige uitwisselin gen heeft. Al met al ziet Schepnet de nabije toekomst met vertrouwen tege moet. Als de kern behouden kan blij ven moet het ook dit jaar, onder leiding van trainer Jan Houtzager, zeker luk ken. Van onze sportmedewerker TEREUZEN - Henk Dees en Camiel de Rooy wonnen de wedstrijden voor leerlingen van de MTS/MEAO en geno digden die jaarlijks op het programma staan in Terneu zen. Dees ging op de solotoer en kreeg later het gezelschap van Camiel de Rooy, de orga nisator van dit evenement De wedstrijden vonden plaats op De Griete en er be stond een redelijke belangstel ling van rennerszijde. Er moesten zes ronden worden afgelegd. Henk Dees pro beerde diverse keren de wed strijd open te breken, maar al leen kon hij het niet bolwer ken. Drie ronden voor het einde ging Dees opnieuw aan de haal en even later sloot Ca miel de Rooy aan. De achter volgers, met onder anderen Harold d'Hondt en Marco Pij- pelink, gingen te laat in de te genaanval, zodat Dees gemak kelijk de zege voor zich opeiste bij de leerlingen van de Ter neuzense school. Van onze paardesportmedewerker AXEL - Een veertigtal dres suurruiters en amazones» le den van de Dow-ruitersport vereniging en de manege-ver eniging» hielden onderlinge dressuurwedstrijden in ma nege Magrette te Axel. Er werd in vier groepen gereden. Uitslag groep 4:1. Anja van Vuuren met Cindy; 2. Alex Freyzer met Oswalt; 3. Wil ma Dees met Ligolandra. Groep S: 1. Sonja Gijssen met Sdina; 2. Bernadette Smolenaers met Ligolandra; 3. Petra de Block met Mowgli. Groep 2 (pony's): 1. Debby van der Velde met Lord; 2. Evelyn Hallegraeff met Minouche; 3. Maris ka van Santé met Johnny. Groep 1 (pony's): 1. Sebastiaan Vermeire met Atlanta; 2. Saskia Meertens met April-Love; 3. Jo- landa Groffen met Atlanta. Van onze sportmedewerker HOEK - De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is za terdag 20 september present tijdens de nationale clubkam pioenschappen ploegentijdrit, die in Dronten worden afge werkt. Het zestal dat de kleuren van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen verde digt, bestaat uit Cor Verplan- ke, Karei van Goethem, Eric Vereecken, Guus Barhorst, Patrick van Passel en Chris Goeree. Henk Remij nsen be geleidt de ploeg naar Dronten. UITSLAGEN: Leerlingen MTS/MEAO: 1. Henk De*. Harold d'Hondt, 3. Marco Pijpelink i Jan Warnier, 5. Lucien Mannaert'j Francois de Putter. Genodigden: i. p. miel°~K-" van Brooymans, Mannaert Jacq^ Van onze badmintonmedewerker HULST - Moest BC Groot Sas vanwege vertrek van spelers team uit de competitie terugtrekken, bij Den Ossaert is heti niet anders. Geen optimistische geluiden wat betreft de verwachtingen! de komende competitie bij de Hulstenaren. Na het afgelopens zoen vond binnen de vereniging een leegloop plaats van vooi competitie spelende leden. Arman en Truus Kramer-Frens zijn overgestapt naar BC Terneuzen en Geert en Brigit Philif zijn ook weg. Het hele eerste team is dus opgestapt. Den Ossaert heeft nu nog slechts één team in de competitie! dat is ingeeeld in de vierde klas van het district. Het team wort gevormd door Elly Tieleman, Maija de Jager, Frank van W en Eddy Saman. De meeste leiden van Den Ossaert zijn fervert recreatiespelers die veel deelnemen aan toernooien binnen I» district Zeeland. Den Ossaert houdt dit seizoen zelf een groot creatietoernooi en een regio-jeugdcircuit in Den Dullaert Hulst Van onze badmintonmedewerker SAS VAN GENT - BC Groot Sas kan voor wat de teams betreft weer helemaal opnieuw beginnen. Het eerste team, dat vorig seizoen vanuit de over gangsklas district promo veerde naar de landelijke vierde klas, bestaat niet meer. Oorzaak van het moeten te rugtrekken van het team uit de komende competitie is het vertrek van Heieen Ribbink wegens verhuizing en Jürgen Willems die gestopt is. Aan vulling van onderaf was geen haalbare kaart, omdat de klasse niet voorhanden was. De overgebleven spelers van het eerste team gaan over naar het tweede team, dat in de tweede klas van het district speelt. Dit tweede team is nu in eens duidelijk favoriet en moet in staat zijn de promotie naar de eerste klas te halen. Het is wel jammer voor BC Groot Sas dat men ineens drie niveaus moet zakken. „We gaan een moeilijke tijd tege moet. Het aantal leden loopt terug en er is weinig animo onder de leden om comp«' te spelen," zegt voorzitter V Willems. Met 65 leden en maar twee teams in de con titie is wel weinig. Het team speelt in de derde van het district Er is weinig jeugd zc_- moeilijk is om opengeval plaatsen opnieuw te beze# Nieuwe leden zijn bij Groot Sas van harte wel»' Iedereen die belangstel heeft kan nu op zondag®1 gen van tien tot één uur, a® competitie gespeeld word' de Vlaanderenhal tegen' kleine vergoeding kennis" ken met badminton en spelen. Getraind wordt e' woensdag van 20.00 tot uur. Inlichtingen kan krijgen bij Anita Ingels e' voorzitter Wies Willems bestuur houdt de moed en hoopt het volgend se® met meer dan twee teafl^ de competitie te kunnen nemen. Specialiteitenrc toon Teteringen - 01 VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling eerste klas: Domburg-Oostburg, Zeelandia, Zeeland Sport-Kwadendi^, me, Walcheren-Corn Boys, Aardenbu». Schoondijke, Terhole-Jong Ambon. KORFBAL Distriet: Vriendenschaar-Tjoba (tv/e*d, klas D). TOGO-Weidevogels (derde B), aanvang 16.00 uur. Afdeling: Luctof. ONDO 2 (eerste klas), aanvang 16.00 uur Zaamslag-Blauw Wit, aanvang 15 m uur. Zuidwesters 2-BKC (derde kL aanvang 13.30 uur. HOCKEY Heren derde klas: Olympla-De Waele Sportpark Oude Vaart Terneuzen, aan. vang 14.30 uur. Dames derde klas: Olyrr,. pia-Goes. Sportpark Oude Vaart Ter- neuzen, aanvang 13.00 uur. Van onze atletiekmedewerker PHILIPPINE - De trimlope, zijn zaterdag 20 september li gast in Philippine, waar mtt uit maar liefst vier afstande: kan kiezen. Deze afstandti zijn 3,6,9 en 14 kilometer. Het startschot wordt oc 15.00 uur gegeven. Inschrijven vanaf 14.00 uur in de sportzaal De organisatie is in handen van Paul de Groene in samen werking met het Graauws SV Aloy. Van onze badmintonmedeuerte OOSTBURG - Sjuttul gaatbt komende seizoen met teams de districtscompetlli badminton in. Team 1, bestaande uit Jat queline van Esch, Ria dei Dunnen en de gebroeders en Martij n Pfaff, degradeerd uit de landelijke competities mag het dit seizoen in de over gangsklas proberen. De vei wachting dat dit team in middenmoot zal meedraaien is wel wat bescheiden. Gezlti de samenstelling zal er een positie bij de kop inzitten Team 2 en 3 spelen respet tievelijk in de eerste en tweed klas van het district. Een deelte van de trainingen, dit sizoen worden verzor; door Hans Brand, wordt afge werkt in de sporthal te dand. De badmintonverem ging Sjuttul heeft er daardo# inmiddels 18 leden uit Cad zand bij gekregen en zit nut ongeveer 50 leden. De compet tiewedstrijden worden nq steeds in de Oostburgse sport hal De Veerhoek gespeeld. CAO grote Van een onzer ver Dit heeft de Bouw- en Hou daal gisteren bekend gemaal Volgens de Bouw- en Hout bond FNV gaat het om zo'n 60 bedrijven in Midden- en West-Brabant. Daarbij zijn in dit gebied zo'n 1100 leden be trokken. In Zeeland gaat het om ongeveer 40 bedrijven en 500 betrokken leden. Totaal is er aan de werknemers zo'n 3,3 miljoen gulden te weinig aan vakantiegeld uitgekeerd. Dit betekent zo'n 2100 gulden ge middeld per werknemer. Nadat de FNV een half jaar geleden is gestart met de actie 'naleving CAO' hebben 41 werkgevers alsnog het vakan tiegeld betaald. Dit is afge dwongen door middel van 'keetgesprekken' en werkon derbrekingen. Ongeveer vijf tig werkgevers moeten hun verplichtingen nog nakomen. Voor acht van deze groep heeft de FNV inmiddels faillisse ment aangevraagd. Vijf van hen zijn inmiddels failliet ver klaard. De ontduiking van de CAO levert de aannemers een 'be sparing' op waardoor bonafide bedrijven de dupe worden, omdat deze worden gecon fronteerd met bedrijven die offertes leveren onder de reeële kostprijs. Volgens districtsbestuurder H. Lenting zijn de onderaan nemers de grote boosdoeners. „Zij voelen zich niet verant woordelijk voor het imago van de bouwnijverheid. Omdat ze dikwijls niet georganiseerd zijn, voelen ze zich ook niet f c v c r s r I v v a I g r o k v k ti o c s h MIDDELBURG - Omdat hij zijn betaald had kreeg de 57-jarige Vli zoek van een belasting-deurwaard dat er alsnog betaald diende te wo: zou moeten leggen op een aantal s tegen verdedigen', waarschuwde 1 zwaard dat hij op hetzelfde mome De ambtenaar voelde zich hierdooi ning uit, waarna hij terugkwam m toegang tot V.M.'s huls forceerden oog zijn werk kon doen. 'Belachelijk opgeblazen toe standen', zo typeerde V.M. de situatie donderdag voor de po litierechter in Middelburg, waar hij terecht stond op be dreiging van een ambtenaar in functie. Overigens waren de rondsnuffelende agenten ook nog op het spoor gekomen van een (verboden) gasstartpistool met munitie dat diezelfde middag nog in beslag werd ge nomen. Voor de politierechter be toogde de Vlissinger dat hij razend was geworden' omdat niet hij de belastingen, maar ne belastingdienst hem nog So'd schuldig was. Het teveel po taalde had hij willen verre- jtonen met de motorrijtuigen- oelasting zoals dat 'bij een vo- >ge gelegenheid' ook mogelijk as geweest. Het gezwaai met zwaard moest gezien wor- on als het symbolisch dreigen pu zwaard van de ge estigheid', zo besloot de n "fsinger. Het gaspistool oomde hij 'een speelgoed- S waarmee nog geen vlieg ri n Worden gekrenkt en van geëiste straf (acht weken liUu!rvan de helft voorwaarde- onrf Vle'de man dan ook bijna ondersteboven. raadsman mr. Sap od Üt m6 tenlastelegging aan dit. juridische gronden, overigens door politierech- tf- Vermeulen van tafel iden geveegd. Eer veroordeelde de Vlissin- overeenkomstig de eis, arop mr. Sap en zijn cliënt re re A be d< be k1 ee sc to bi oi te zi d< gi TI va iy ne W( toi ge die de scl stc

de Stem | 1986 | | pagina 8