Plan voor een praatgroep uitkeringsgerechtigden Jongerenkoor Hukt zit zonder dirigent OM OVERLAST AAN KINDERDIJK TE VOORKOMEN Gevarieerd programma van KVO-kring Hulst Dagelijks e kreeften Zuiddorpe beleeft laatste feest weekend Brooijmans kampioen VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND ststof keuken, naturel eiken, voor de uit- 1 iele wereld aart IN OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN #1 Duizenden vogels vergiftigd in Moerbeke \2osVoet OW OOK GEBREK AAN MANNELIJKE ZANGERS EN GITARISTEN Rode Kruis in d°°r het °Pheffen van de BB. Hulst werkt aan deskundigheid 'Honteruiters' houdt speldag Demonstraties van huisvlijt weekenddiensten Kloosterzande Walsoorden Koewacht Vogelwaarde Ossenisse St.-Jansteen Axel Lamswaarde \2osVoet ES<© Al: T22 PAGINA ZEELAND 2 t gespecialiseerd In URS igen aan c.v. installs- enigingen, waar kon- i. werk nevrouw van der 00 AB DORDRECHT ifort.) tuummtt 076 - 14.01.97 et uniek. Het overkomt u, eren in uw buurt of dorp te van de binnenstad heelt ■rttonigheid van de slaap- fronteerd. ad naar uithoek, kan erover baan plotseling vervangen in een stille driekamerflat s eenzaam. Dat 't niet altijd ir wat doe je er aan? Als u mevrouw- van-hiemaasi t, geeft dat al een minder rpzoekt, komt u wellicht an zwemmen, 'n vreemde ïkcursus doen of gewoon Kt? met z'n tweetjes helpen in >en doen voor bejaarden? :kt de eenzaamheid ten- De een pakt een boek. De a uurt en als u ideeën op will an de Telefonische HulP' het telefoonboek: itrale nummer 030-94 24^ ar de dichtstbijzijnde hulp' infoHBatie over de moge' nde Stichting Ideële Reclame SB**1 Van een oneer verslaggevers HULST - Het maatschappe lijk werk in Hulst wil van start gaan met een gespreks groep voor uitkeringsgerech tigden. Dat gebeurt op verzoek van de werkgroep uitkeringsge rechtigden van het FNV. In Terneuzen heeft een derge lijke praatgroep al gedraaid en dit tot tevredenheid van de deelnemers. In de gespreksgroep zullen niet zozeer materiële zaken aan de orde worden gesteld, maar immateriële persoon lijke problemen. De praat groep, waarmee men volgende maand al hoopt te kunnen starten, zal onder begeleiding staan van groepsmaatschap- pelijk werker Luk Brusse laers. „De moeilijkheid", zegt Brusselaers, „is bij dit soort dingen altijd hoe je de mensen die daarvoor in aanmerking komen, bereikt. Want namen en adressen krijg je niet los". Volgens Brusselaers kampen heel wat uitkeringsgerechtig den met specifieke moeilijkhe den. „Vaak ontstaan er bij voorbeeld huwelijksproble men als de man plotseling hele dagen thuis komt te zitten. Er zijn ook WAO'ers die 's mor gens met hun zakje boterham men de deur uitgaan en 's avonds weer thuiskomen. Op dat de buren niet zouden we ten dat ze niet meer werken". Brusselaers constateert dat er vanuit de buitenwereld veel onbegrip is voor mensen met een uitkering. „Eigenlijk zou iedereen eens werkloos moe ten worden of in de WAO te recht moeten komen om de problemen te snappen". Het is de bedoeling voorlo pig twaalf wekelijkse bijeen komsten van twee uur te hou den. Voor inlichtingen kan men terecht bij het maat schappelijk werk in Hulst, te lefoon 01140-14655. BenW willen café desnoods opkopen Van een onzer verslaggevers HULST - De Katholieke Vrouwen Organisatie Hulst heeft voor het nieuwe seizoen een gevarieerd activiteiten programma gepresenteerd. Het seizoen wordt dinsdag 23 september geopend met de jaarvergadering in Den Dul- laert, om 19.30 uur. Na het offi ciële gedeelte gaat regioleid ster mevr. A. Sanders in op de toekomst van de kerk in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Een stuk luchtiger is het uitstapje op 7 oktober naar Gent, waarbij en passant de Inex zuivelfabrieken te Bave- gem worden bezocht. Op 8 de cember worden de KVO-da- mes uitgenodigd voor een avondje 'uit'. Katrijn theater- produkties presenteert dan in Den Dullaert het stuk 'alle maal leugens', met onder meer Kitty Jansen, Cor van Rijn en André van den Heuvel. Na het kringbal op 9 januari is het in februari tijd voor bezinning op het onderwerp 'Ethiek van de voortplanting'. In drie bijeen komst wordt nader ingegaan op zaken als kunstmatige in seminatie, zaaddonorschap en draagmoeders. Het KVO zet komend sei zoen ook weer enkele cursus sen op touw. Zo start 22 okto ber een cursus batikken, 30 oktober een cursus informa tica en is er 25 november een najaarsscholing voor be stuursleden. Tenslotte begint 14 januari een vier 'lessen' du rende cursus paten en luiste ren. Docent J. van der Sande leert wat kneepjes om zaken duidelijk onder woorden te brengen en drempelvrees bij het praten in een groep te overwinnen. Maar ook leren luisteren naar anderen. Voor informatie over het KVO kan men terecht bij de voorzitster, mevrouw O. van Waes-de Smet (01158-1566) of de secretaresse, mevrouw R. Verschueren-van Daele (01147-1271). Van een onzer verslaggevers AXEL - B en W spelen met de gedachte het in middels gesloten café Drieschouwen aan de Kinderdijk in Axel op te kopen of het pand de café bestemming te ontnemen. Dit om te voorkomen dat de bewoners aan de Kin derdijk in de toekomst opnieuw geconfronteerd gaan worden met overlast door luidruchtige cafébezoekers. Eenzelfde gedachtengang gaat schuil achter het bod dat de gemeente gedaan heeft op café De Donkere Wolk aan de Bastionstraat. Een buurtbe woner, die zich daar overigens heeft gevestigd nadat het café er al was, heeft diverse malen bij het college geklaagd over geluidsoverlast. Met de sane ring van beide café's wordt (ADVERTENTIE) kunmt. '06L GQÜJ<S> r SiNDS 11M0 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 5 BLAUPUNKTBRISTOL STEREO- 5 MDIO/CASS. SPELER S van 405'- voor 1299.-1 u F HO vif *hoI ia 2a ZUIDDORPE - Aan alle fees ten komt een eind. Ook in Zuiddorpe. Dit weekend zal voor de laatste maal het 750- jarig bestaan worden her dacht. Zes weken lang is er dan in het dorp onder de lin den feest gevierd. De feestelijkheden zijn gis teren, donderdag, begonnen met een handboogschieting op de liggende wip voor de be jaarden in café In den Herberg met extra prijzen. Zaterdag worden alle feestelijkheden afgesloten met een bal in ge meenschapscentrum 't Kaaike. Dit sluitingsbal is speciaal voor de eigen inwoners, om nog eens op een gezellige ma nier terug te kunnen kijken op de afgelopen feestelijkheden. Aan het bal wordt medewer king verleend door een bekend dansorkest. Zondagmiddag is er als al lerlaatste activiteit een hand- noogschieting op de staande wip op het schuttersterrein aan de Hoofdweg-noord met extra prijzen. MOERBEKE Net zoals vorig Jaar vonden opnieuw duizen- en vogels de dood in de wa terbekkens van de suikerfa- rick in het Belgische Moer- ke, een klein plaatsje gele- sen aan de Zeeuwsvlaamse srens. De terreinen zien er eer de overtrekkende vogels •*el zeer aanlokkelijk uit, maar het water is er.giftig. Door de hoge graad van verontreiniging en de hoge '"?ter{emperaturen treedt er 1 luïr iaai"het gevreesde botu- ov?! ?p' Het volstaat dat overtrekkende vogels zich op „,,.e P'aats voederen om aan- Sst te worden door de vera en daar ter Plaatse of hierop te sterven. verwacht een bron van erger nis in Axel weg te nemen. Het saneren van café Drie- schouwen kwam deze week ter sprake tijdens de hoorzit ting van verontruste buurtbe woners van de Kinderdijk. Zij ageerden tegen de plannen van directeur Wilfried Ver- vaet van Immobouw die van het voormalige ZWN kantoor aan de Kinderdijk een hotel wil maken. De angst voor overlast die de buurt jaren lang van café Drieschouwen heeft gehad zit zo diep dat het merendeel van de bewoners bang is dat hen hetzelfde staat te wachten als het hotel wordt geopend. „We zullen proberen het ca fé blijvend gesloten te houden. Een dergelijk bedrijfje buiten de bebouwde kom met wissel vallige beheerders geeft aan leiding tot onaangename si tuaties. Een mogelijkheid is om het pand op te kopen of het de cafébestemming te ontne men. We moeten de gevoelens van de raad hier binnenkort maar eens over polsen", zo verwoordde wethouder P. Apers het standpunt van het college. Uit zijn eigen fractie kan hij in elk geval de steun van me vrouw L. den Doelder, die ook aan de Kinderdijk woont en als een van de weinige bewo ners daar het hotel wel ziet zitten, vergeten. „Het is natuurlijk geen be leid om café's op te kopen zo gauw een deel van de bevol king klachten heeft. Dat geldt trouwens ook voor bedrijven. Het zou kunnen betekenen bij - voorbeeld dat als een caféhou der zijn zaak beu is hij alleen maar een hoop kabaal moet maken om het gebouw aan de gemeente kwijt te raken. Waar blijf je dan. En dat in een periode dat de gemeente op allerlei manieren probeert te bezuinigen". Over het hotel heeft zij vrij wel als enige in de buurt een afwijkende mening. Zij juicht de plannen van Vervaet toe. „Het gebouw zakt nu bijna van ellende in elkaar. Er ligt een prachtig plan van Immo bouw. Dat is alleen maar een verbetering van de buurt. Het ligt daar prima bij een invals weg naar Axel en het recrea tiegebied. Het hotel brengt een kwaliteitsverbetering met zich mee van het voorzieningen pakket in Axel. Het doet ook de bestaande hotels geen con currentie aan omdat het van een heel ander niveau is". De gevaren voor geluids overlast zoals de meeste bewo ners die vrezen, ziet zij niet. „Ze hebben bovendien alle maal betrekking op café Drie schouwen. Het is wel vreemd dat er nu niet geklaagd wordt over de bussen van de ZWN die in alle vroegte en 's avonds laat daar vertrekken. Die ma ken toch meer herrie dan een auto. Overigens mag de buurt zich gelukkig prijzen met het idee van Vervaet. De ZWN had namelijk plannen het ge bouw neer te halen en daar de inrit voor de bussen te maken. Brengt dat geen lawaai met zich mee"? (ADVERTENTIE) Cr SINDS 1810 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEf EVEN ANDERS A CONCURRERENDE AUTOVERZEKERING NATUURLIJK BIJ ONS 'A»»»»»»»»»»-»-»»»»»»»»»' Het koor repeteert onder de tijdelijke leiding van Nicole Maenhout. - FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze correspondente HULST - Het jongerenkoor uit Hulst zit in moeilijkheden. Het koor kampt met een tekort aan mannelijke zangers en de komst van enkele gitaristen in het combo zou eveneens welkom zijn. Bo vendien haakte ook dirigent Adrie Bo- gaert wegens tijdgebrek af. Bogaert heeft driejaar de leiding over de groep gehad. Het koor heeft echter besloten toch door te gaan met het op bouwen van het Nederlandstalig reper toire en de diensten in de basiliek en de Blaauwe Hoeve te blijven verzorgen. Het bestuur plaatste advertenties en deed een dringende oproep op vrijwilli gers die de taak van dirigent op zich zouden nemen. Stad en land werd afge beld maar de response was niet erg groot. Tenslotte vond men een tijdelijke oplossing in de persoon van Nicole Maenhout die tot november deze taak op zich heeft genomen. De leden zien zich genoodzaakt om daarna weer zelf de re petities te leiden tot de man of vrouw gevonden is die met enthousiasme elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur in de levensschool de muzikale vorderin gen van de groep wil leiden. De leden van het koor vinden het ver schrikkelijk dat Bogaert na drie gewel dig goede jaren wegens tijdgebrek ver trok, Ze zijn gelukkig met de tijdelijke oplossing maar zien de zwarte wolken toch aankomen als er niet snel een blij vende oplossing gevonden wordt. „We zitten vol plannen maar op die manier wordt het wel moeilijk ze te ver wezenlijken", aldus Mare Heyens. „Te genwoordig is het niet eenvoudig om iemand te vinden die dit nog voor het overgrote deel voor niets wil doen. Wij kunnen alleen een kleine vergoeding ge ven". Bovendien is men gebonden aan de vrijdagavond als repetitietijd omdat het koor heel wat studerende jongelui als lid heeft. Het jongerenkoor hoopt dat de betere tijden snel aanbreken. Vrijwilligers die er iets voor voelen om de jongelui te hel pen kunnen bellen naar M. Heyens 01140-13909. Van een onzer verslaggevers HULST - De Rode Kruis Co lonne Hulst blijft aan de weg timmeren om steeds meer des kundigheid binnen de gelede ren te krijgen. Dit met het oog op de zwaardere taak die het Rode Kruis heeft gekregen Een nieuwe stap in die rich ting vindt maandag en dins dag plaats, als in het Hulster ziekenhuis het examen wordt afgenomen voor de aanteke ning Verzorging Gehandicap ten en Zieken. De 16 leden die aan dit exa men meedoen hebben een cur sus van twee jaar en stages in De Blaauwe Hoeve en De Sterre achter de rug. Begin oktober begint opnieuw een dergelijke opleiding. Ook is er een opleiding Gewondenzorg onder Rampomstandigheden. Van onze correspondent ST. JANSTEEN - Stan Brooij mans uit Kuitaart legde het afgelopen weekeinde beslag op het kampioenschap van de toerclub Hulst. Er moesten, bij zeer slecht weer, twee onderdelen worden afgewerkt. Allereerst was er een rit in lijn over circa 40 ki lometer. Al vrij snel viel de slag. Brooijmans demarreerde en kreeg even later gezelschap van Eddy de Schrijver. Dit duo werd niet meer bedreigd en trapte een voorsprong van om en nabij de 1 minuut bij elk aar. In de eindsprint toonde Eddy de Schrijver zich de sterkste. De tijdrit werd volgens ver wachting gewonnen door Stan Brooijmans. Hij noteerde een tijd van 8.28.5 over de ruim vijf kilometer. Jan van Dorsselaar werd verrassend tweede op zeven seconden. In het klasse ment leverde dat de bloemen op voor Stan Brooijmans. Eddy de Schrijver werd tweede en Jan van Dorsselaar derde. Fons van Dorsselaar klasseerde zich als vierde en Willy Poppe werd vijfde. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De rij- vereniging De Honteruiters houdt zondag haar jaarlijkse spelwedstrijddag met paarden en pony's voor leden en be langstellenden ter afsluiting van het zomerseizoen. Deze dag, geïnspireerd door de wes- ternfloklore, was enigszins in de vergetelheid geraakt. Dit jaar heeft het bestuur van De Honteruiters besloten deze happening weer in ere te her stellen, De wedstrijden met paarden en pony's testen de behendig heid en vaardigheid van de ruiter en bestaan onder an dere uit een hindernisbaan, een vlaggenrace en een aard appelrace. Ter afsluiting is er voor de meest geoefende rui ters een tally-ho. Omstreeks vijf uur is de prijsuitreiking vanaf de jury wagen door R. de Nijs en W. Bogaert. Hoe de wedstrijden er pre cies uitzien, wordt door de or ganisatie angstvallig geheim gehouden. Iedereen die zondag 21 september een kijkje wil nemen, is welkom op het ter rein aan de Groenendijk, ach ter de Ter Duinenschool te Kloosterzande. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Van onze correspondente HULSXSAS VAN GENT - In het weekend demonstreren Els Sponselee en Vera Sleibach uit Hulst hun huisvlijt tijdens de huishoud- hobby- en mode- beurs in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Els Sponselee is in het land van Hulst al bekend om haar grote vaardigheid met droog bloemcollages. Zij weet met weinig middelen prachtige bloemversieringen te maken op kaarten en kaarsen. Deze specialiteit demonstreert zij vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.30 tot 17.30 uur. Ook Vera Sleibach is deze keer van de partij. Zij wil de belangstel lenden tonen wat je zoal kunt maken met kunstklei. Na en kele jaren werken met brood deeg ging zij over op de tech niek van de kunstklei die dui delijk meer voordelen ople vert. Beide dames geven aan de geïnteresseerden vrijblijvend adviezen over hun hobby. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oost- burg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 9, tel. 01155-1666. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Maas, Beursstr. 6, IJ- zendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Hermanldes, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Fortrapastr. 3, 's-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter J.v.d. Werff, Wijngaardstr. 51, Goes, tel. 01100- 17451. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdljk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter V. Voorbrood, Gr. Ba- gij nstr. 16, Hulst, tel. 01140-13373. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Hansweert. Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dok ter A. de Wijs, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, RiUand- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Ris- seeuw, tel. 01130-1566. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag dokter W. Crucq, p/a Bellinkplein 3, tel. 26483. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreek uur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150- 94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kins- bergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vllssingen - Tot zat. 24 u. dokter v.d. Berg, tel. 65253. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter G. de Greef, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30- 13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamsiag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamsiag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts- dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts M. Karelse, 's- H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts Mosselman, Hogenakkerweg 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Hulst en Zaamsiag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamsiag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W. Kapsenberg, I No- vemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts C. Moons, Mr. Ris- seeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170- 5115. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts N. Verhelst, Lijster- besstr. 14, Hoek, tel. 01154-1914. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts P. Cappen- berg, Chopinlaan 71, Vlissingen, tel. 01184-65557. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts G. Koopmans, Statenhof 4, Goes, tel. 01100-11342. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar tel. 14255. Middelburg - Apotheek Stromen wij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200. Oud papier - Leden van dt voetbalvereniging Hontenisse halen zaterdag 20 septembei vanaf 09.00 uur weer oud pa pier op. EHBO - De EHBO afdeling Kloosterzande start begin ok tober met een uit 16 lessen be staande cursus, die wordt af gesloten met een examen. Te vens wordt bij voldoende be langstelling een cursus Jeugd- EHBO B gegeven voor jonge ren in de leeftijd van 13 tot lf jaar. Voor inlichtingen en op gave kan men terecht bij me vrouw Van de Bergen-Due- rinck. Hengelen - Watersportvereni ging De Sloeber hield voor dt laatste keer deze zomer eer viswedstirjd in het Gat var Hansweert met 11 boten. He' werd een groot succes, al wa: deze keer de vangst niet zc groot. Er waren 34 deelnemers Uitslag: 1. M. Pauwels, Kloos terzande 1486 punten; 2. Mau rice Verbraecken 778; 3. Mar cel Verbraecken 747, beider Lokeren; 4. F. Van Dommeler 702; 5. J. Jansen 690 punten beiden Kloosterzande. De win naar van deze competitie wordt bekend gemaakt op dt j aarvergadering/ feestavond zaterdag 29 november, waarn; de huldiging wordt gehouden. Hengelen - Zeehengelvereni ging De Vogel hield een club wedstrijd in de Westerscheldt aan Zeedorp. Er waren 49 vis sers. Uitslag: 1. H. Mannaert Ter hole 2676 punten; 2. H Jonkheijm, Kloosterzandt 2673 3. M. van Duyze, Clingt 2659; 4. H. van Vooren, Ter neuzen 2094 5. P. de Waal Kloosterzande 2094 punten pijp: J. van Hoye, Graauw 89' punten. Collecte - De opbrengst van di collecte voor de kankerbestrij ding bedroeg 2090,35. Dansen - De Bond voor Oude ren houdt zaterdag 20 septem ber een dansavond voor ieder een die ouder is dan 50 jaar. Dt muziek wordt verzorgd dooi De Williams. Tijdens de pauzt is er een loterij en de dans avond begint om acht uur. Gaaibollen - Het vierde oper kampioenschap gaaiboller lokte 80 deelnemers naar dt kermisfeesttent. Uitslag jeugd (13 deelnemers): 1 Menno Durinck, 2. Michae van Esbroek, 3. Ronnie Dobbe laar, dames (34 deelnemers): 1 Annie de Maayer, 2. Inekt Wauters, 3. Mieke van Dijk heren (33 deelnemers): 1. Mor van Bunderen, 2. Piet van dt Meyden, 3. Otto van Esbroek. Gevonden voorwerpen - Ne afloop van de festiviteiten ir de feesttent zijn twee para plu's blijven liggen. De regen schermen zijn af te halen bi, R. de Kort Beukenstraat 5. Gaaibolling - De gaaibolclut De Dwarsliggers houdt zondag 21 september een gaaibolling voor jong en oud in het vereni gingsgebouw. Aanvang 14.3C EHBO - De EHBO begint ris een rustperiode weer met haai activiteiten. Na de ledenver gadering van 26 septembei wordt gestart met vervolgles- sen voor senioren en junioren Op 25 oktober is er in gemeen schapscentrum De Warande de mevrouw Valke-jeugdwed- strijd, waar iedere belangstel lende welkom is. Bij voldoende deelname wordt weer met een nieuwe cursus EHBO gestart Opgave en inlichtingen tot 1 oktober bij J. van Goethem- d'Hooghe. Open dag - Dansschool Ben Dekker houdt zaterdag 20 sep tember, van 13.00 tot 17.00 uur open dag in het voormalige Gezellenhuis. Kermis - Tijdens de kermis die in het komend weekeinde wordt gehouden is er ook een aparte Vlaamse kermis. Deze wordt gehouden zaterdag 2C september van 14.00 tot 16.0C uur. De opbrengst is bestemd voor peuterspeelzaal De Lam metjes die op dit moment zo'n 17 kleintjes rijk is. Er staan heel wat zaken op het pro gramma: er worden wafels gebakken, het rad van avon tuur draait, men kan mooie prijzen winnen met sjoelen en aan diverse andere spelen meedoen. (ADVERTENTIE) gCC SIND5 19,0 VÉflTBQuWO VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS J l GEBRUIKTE WAGENS MET S GARANTIE, NU RUIME KEUS IN I ONZE SHOWROOM Hol Ie Zandoplem i .»»»»»»»»-»»»»»

de Stem | 1986 | | pagina 11