ecket urg mpino ubino EG umpinci Kringconcours hippique in Axel Zwinstedenloop 'De Wielingen' UITSTEKEND SEIZOEN BIER VLIETSE MOTORCROSSER Zaalvoetbalcompetitie Sas van Gent van start V oorwedstrij den kader 38/2 Axel Raoul de Roo superieur in NSM- loop duikt onder PAGINA SPORT; JUURLIIK LEKKB mJURUIK LEK0 PONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 Scheldesport en AV'56 succesvol Waterpolo- toernooi De Schelde Trimloop in Axel Stormvogel zegeviert in eigen toernooi Zwemwedstrijd Middelburg om 'Cor Wagenaar-memorial-cup' Atletiekduel van AWOC in Vlissingen Record voor Kees Bruins Royal houdt toernooi in Sas van Gent Trimloop afgelast Bijeenkomst Stichting T r imbelangen de van het open Westduit werd woensdag gekenmerit rwijl de onbetwiste favorii ers op het centre-court do< lemd werd gezet (5-7 6-2 6.; aonimiteit op een aanpalen/, r (6-4 6-4) op de wereldtoppf. n Wimbledon-kampioen j, ens eigen land is het besi rat iemand kan overkom^ - had hier niet van durvei omen. Ik zou wel willen zjn. n, als ik maar een beten m had". tslagen: enkelspel tweede ronde; m«i cell (VSt) - Boris Becker (WD1) 7.5- -6, Joakim Nystróm (Zwe) - Luiz Mal (Bra) 6-3 1-6 6-3, Henri Leconte rp^ Andreas Maurer (WD1) 6-1 6-3, Ken rlsson (Zwe) - Ricki Ostertun (w£l)( 6-1, Horacio de la Pena (Arg) - rget (Fra) 6-4 6-4, Sergio Casal (Snai llermo Vilas (Arg) 6-3 6-4, Milai -jber (Tsj) - Eduardo Bengoeche ~g) 6-4 7-5, Jakob Hlasek (Zwi) - t. Smid (Tsj) 6-2 6-3, Martin jaii g) - Labor Pimek (T^j) 6-2 6-3. Mi ~el Westphal (WD1) - Andres Gome ~u) 6-4 6-4, Emilio Sanchez (Spa) - j0 s Svensson (Zwe) 6-4 6-2, Guillem rez-Roldan (Arg) - Pavel Slozil (Ts 3 2-6 6-2, Franco Davin (Arg) \j -nlund (Zwe) 7-6 6-2, Miloslav Mee sj) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-1 6- omas Muster (Oos) - Thierry Tulasr a) 7-66-2. os Angeles Het 315.000 dollar-toernoo an Los Angeles raakt in hoo mpo zijn geplaatste speler wijt. Nadat op de eerste da nders Jarryd en titelhoude aul Annacone werden uitge hakeld, verloren gisteret im Mayotte en Jimmy Aria: aarvoor waren twee ander merikanen verantwoorde Jk: Mike Leach, die met 7- -7) 5-7 6-3 won van de als erde geplaatste Mayotte, odd Witsken, die met 7-6 (7 6-1 won van de nummer ze en Arias. NTIE) erome Simon (Fra) op 7.35, 10. Camilla assera (Ita) op 8.28. In de Ronde van Catalonii as woensdag een rustdag oorzien. Re tie Merelbeke Hans Daams uit ValkenS' waard is woensdag tweede ge worden in een wegwedstrijd oor profs in de Belgische plaats Retie. Winnaar werd de ~elg Frank Verleyen, sprinter 't de Nederlandse ploeg van 'et Bos, in een sprint van ne en renners. Adrie van der Poel (vijfde) as de beste Nederlander in n profkoers in Merelbeke. innaar werd daar de baan- enner Etienne de Wilde. itslagen: Retie: 1. Frank Verleyen (Bel) 132 km. in 3 uur en 2 minuten, 2. Hans aams (Ned), 3. Theo Appeldoorn (Ned), John Bogers (Ned), 5. Eric Gijsemans Bel) allen z.t, 10. Ron Mackay (Ned) .30,14. Leon Nevels (Ned) op 4.30,15. Pe; r Harings (Ned), 18. Fons van KatwjJ* Ned), 23. Gert Jakobs (Ned), 24. Adri van ouwelingen (Ned), 26. Johnny Broers Ned) allen z.t als Nevels; Merelbeke: 1 tienne de Wilde (Bel) 150 km. in 3 uj n 40 minuten, 2. Ronny Westelinek (Beft Rudy Rogiers (Bel), 4. Dirk de Won Bel), 5. Adrie van der Poel (Ned), 7. Hen* ubberding (Ned), 8. Bert Oosterboscn Ned) allen z.t. als De Wilde, 11. Gerr*4 Knetemann (Ned) op 0.35,21. Renê Pijnen (Ned) z.t wielrenner Guido van CalsK' bekend werd in een doping"' :ich binnenkort voor de corrf voor gebruik van amfetan"' an België op 22 juni in Mercb' sponsor was verlengd, Ve"' hij ontslagen. De Franse wielerbond de baanrenner Philippe Vei' net een schorsing opgeld van drie maanden. Bovend® wordt hij voor tenminste jaar niet opgesteld voor de reldkampioenschappen. 1,1 bond sprak deze straf, voorspraak van coach DaW» Moreion, uit, omdat Vern® onlangs in Colorado SpriW niet bepaald zijn best deed' het sprinttoernooi der arï>a' teurs. Moreion laakte Verne optreden bij terugkeer in rijs. De Franse bond ontslo» Yves Hezard, wegcoach bij amateurs, met onmiddeM* ingang wegens tegenvalle1" resultaten van het kwartet de 100 kilometer tijdrit. 'ENTIE) T14 PAGINA SPORT 3 Van onze paardesportmedewerker AXEL - De Ruitersportvere- niging Axel, het overkoepe lend orgaan van de lande lijke rijvereniging De Oran- jeruiters en de ponyclub De Kleppertjes, heeft de organi satie in handen van een kringconcours hippique voor paarden en pony's, dat za terdag 20 september op het bekende ruitersportterein in Axel wordt gehouden. Voor dit concours zijn alle clubs uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de gastverenigingen De Paardebloem uit Kloetinge en Noord-Beveland uit Kortgene uitgenodigd. Dit kringconcours in Axel betekent het derde evene ment dat de Ruitersportver eniging Axel dit groene sei zoen op het programma heeft staan. Eerst was er het kringconcours op Hemel vaartsdag, daarna op tweede pinksterdag het internatio nale concours hippique - dit jaar met een sterke Poolse equipe - en zaterdag dus op nieuw een kringconcours. Bijna tweehonderd combi naties staan op de startlij - sten vermeld. Bij de paarden zes combi naties in de Z-klasse dres suur. Marleen van Doeselaar met Pegasus van De Zwin- ruiters en Renata Mahu met Vumona van De Honterui- ters, moeten het opnemen te gen de dressuurcombinaties van De Oranjeruiters. Dat zijn dan Lieveke Goossens met Silven in de Z2-klasse en met haar paard Verona in de Zl-klasse, Bram Cambier met Natacha en Emmy de Koeyer met Topsy. Bij de pony's in de Z-dres- suurklasse een zevental combinaties. Belangrijkste troeven zijn hier Elianne de Feyter met Bres van Luctor et Emergo, Silvia Stoffels met Cora van De Zwinrui- ters en Nicole Schieman met Happy Story van De Klep pertjes. Luc Cornelissens met Va zal van Luctor et Emergo start als enige Zeeuws-Vla ming in de Z-klasse sprin gen paarden. Ad Bergs met Sandra van De Vossereyers en Harold Cornelissens met Amon van Hulst kunnen we gens drukke werkzaamhe den niet aan de start ver schijnen. Luc Cornelissens moet nu afrekenen met de heersende provinciale springkampioene Sandy den Exter uit Kortgene, die mét twee paarden aan de start komt, te weten Orkaan de Normandie en Uranka. Haar clubgenote van Noord-Beve land, Lenet Sandee met Thy- foon, is eveneens van de par tij. In de Z-springwedstrijd bij de pony's kunnen verras sende uitslagen worden ver wacht, want een belangrijk deel van de acht combinaties die op het springparkoers verschijnen - gebouwd door Hans Wijnbergen uit Hein- kenszand - mist het juiste wedstrijdritme. Opmerkelijk is het late aanvangsuur in Axel, name lijk tien uur 's morgens. De springwedstrijden beginnen om 10.15 uur met de B-klas se. Er is een zeer strak tijd schema opgesteld, waarin de parade en prijsuitreiking ge pland zijn om 15.00 uur. Doorbraak voor Ronald Doens PUPILLENCOMPETITIE Von onze atletiekmedewerker HULST - Scheldesport (kwali teit) en AV'56 (kwantiteit) zijn winnaar geworden van de Zeeuwse pupiliencompetitie, wat ze respectievelijk de ir. Knaap- en Zierikzee-wissel- bokalen opleverde. Ook dit seizoen was de pupiliencom petitie een succes. Afdelingsbestuurslid en be last met jeugdzaken Hulste- naar Hans Dhont: „We zaten dit seizoen zelfs boven het ge middelde van vorig seizoen. Daaruit mogen we toch de conclusie trekken dat de basis van de Zeeuwse atletieksport er gezond uitziet." Tijdens de afsluitende wedstrijden in Goes, waar AV'56 als gastheer optrad, kwamen niet minder dan 160 pupillen in actie. De eindstanden per categorie zien er als volgt uit: Meisjes-pupil len C: 1. Delta Sport, 2. AV'56, 3. Scheldesport Meisjes-pupillen B: 1. Marathon, 2. Scheldesport, 3. RKHAV Meisjes-pupillen A: 1. Scheldesport, 2. AV'56 1, 3. AV'56 2. Jongens pupillen C: 1. AV56,2. Dy namo, 3. Scheldesport. Jongens pupillen B: 1. RKHAV, 2. Dynamo, 3. Scheldesport. Jongens-pupillen A eerstejaars: 1. Scheldesport, 2. RKHAV, 3. Dynamo. Tweedejaars: 1 Dynamo, 2. Scheldesport, 3. Zee land Sport Van onze waterpolomedeioerker TERNEUZEN - De Temeu- zense zwem- en polovereni ging De Schelde houdt zater dag 20 en zondag 21 september de jaarlijkse waterpolotoer- nooien. Zaterdag komen de kringteams heren in actie met De Bruinvis, Meetjesland uit Eeklo, De Schelde en Scheldes- troom. Ook de aspiranten 2 werken zaterdag hun toernooi af. Hier is de bezetting: Hieronymus uit Roosendaal, De Schelde, Scheldestroom, Zuidwesthoek uit Hoogerheide, Meetjesland en Warande uit Oosterhout. Zondag is het de beurt aan de dames met Ganze, Meetjes land, Warande en De Schelde. Ook de heren van het dis- Wet komen zondag in actie. Dit met Ganze, Stormvogel 2, De Schelde en een gelegen- neidsteam. Dit laatste doordat °P het laatste moment Neptu- nus afschreef. De wedstrijden worden gehouden in zwembad De Honte en beginnen zater dag om 13.00 uur en zondag om 12.15 uur. De prijsuitreiking is gepland om respectievelijk 18.15 en 19.00 uur. Door Herman Muller BIERVLIET - Na enkele jaren een verdienste lijke figurantenrol in de motorcrosscompetitie van de Belgische Liefhebbers Bond te hebben vervuld, is Ronald Doens uit Biervliet de top vijf van de 250 cc-categorie junioren binnen gedrongen. Aan het succes om tot dit select groepje in de drukst bezette BLB-klas te behoren, ontbreekt echter nog één ding: een overwinning. Uitgerekend die plaats op het erepodium zat er voor Doens tot nu toe niet in. Sinds 1982 maakt de 21-ja- rige monteur er een vaste ge woonte van om iedere zondag met de crossmotor België in te trekken. Begon al op jeugdige leeftijd met brommers te cros sen en toen de eerste echte machine werd aangeschaft, duurde het niet lang of hij liet zich verleiden om het in de Belgische Liefhebbers Bond te proberen. Doens: „Na een paar keer in Axel gereden te hebben leek er wei vooruitgang in te zitten en daarom besloten we om het meteen maar in de BLB te Van onze atletiekmedewerker AXEL - De werkgroep Sportieve Recreatie van de gemeente Axel houdt vrijdag 19 september in samenwerking met SV Aloy uit Graauw de tweede trimloop uit een serie van vier, die dit na jaar op het programma staat. Deze trimloop, de Be vrijdingsloop, heeft als afstanden 2,5, 7 en 12 ki lometer. Het startschot wordt om 19.00 uur gege ven bij café De Pieper aan de Weststraat te Axel. Men kan zich daar laten inschrijven vanaf 18.00 uur. Van onze waterpolomede- werker VLISSINGEN - De Stormvogel-heren zijn winnaar geworden van hun eigen waterpolotoer- nooi, vóór DKD uit Lei derdorp. Bij de dames ging de zege naar DKD. Eindstand heren: 1. Stormvogel, 2. DKD Lei derdorp, 3. GZV Gent, 4. Neunkirchen, 5. PCG Gorkum, 6. Stolberg, 7. Stormvogel 2, 8. Kaisers- lautern. Dames: 1. DKD, 2. PCG, 3. Neunkirchen, 4. Stormvogel 1,5. Stormvo gel. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De zaalvoetbalcompetitie van het rayon Sas van Gent gaat maandag 22 september van start. Mede door pro motie naar het regiovoetbal van De Rijnvaert 1 en W 't Polder- ken is het totaal aantal ploegen in de Sasse competitie terugge- open. Dit seizoen komen in de eerste klas tien en in de tweede «echts acht ploegen in actie. v°lgend seizoen lijkt dat aantal zeker nog af te zullen nemen, °mdat dan een kanaalzone-competitie in het leven wordt geroe pen. Daarvoor moet het rayon Sas van Gent tien ploegen leve- en samen met de andere rayons, die als zogenaamd prestatief °otballend bij de KNVB genoteerd staan. In de eerste klas van het zaalvoetbal Sas van Gent komen de gtnde ploegen in actie: De Tukker, Fabricom 2, De Vlaande- en, Corn Boys 1/Peters, Corn Boys 2/Adeg, Com Boys 3/Adeg, jwcing White 2/De Leeuwkes, Racing White 3/Suiker Unie, mUppine 1 en De Rijnvaert 2. In de tweede klas zijn van de Ep1/;'.1 VV 't Polderken 2, Royal, De Crab, Philippine 2 en 3, CSM, ADEG/De Crab. Er wordt evenals voorgaande jaren P maandag- en dinsdagavond gespeeld. Naast de normale com- PPtitie wordt er ook dit seizoen weer een bekercompetitie en de '3d om de Schepentrekkers-trofee afgewerkt. Dat alles onder 'eidin. 'g van Dolf Tiggelhoven. proberen. Voor een nieuwko mer wordt er toch wel hard gereden in die bond en specta culaire uitslagen zaten er in dat seizoen dan ook niet in. De meeste klasseringen lagen tussen de twintigste en de tiende plek, vrij normaal dacht ik voor een beginner. Het daaropvolgende jaar bleef ik in de 125 cc-klas debutanten en schoof op naar regelmatige klasseringen binnen de eerste tien, waaronder zelfs enkele podiumplaatsen. Militair Toen ik daarna moest pro moveren bleek er echter geen 125 cc-klas meer voor ons be schikbaar, de bond had de 125 cc-klasse senioren opgedoekt om plaats te maken voor de 250 cc-klasse internationalen. En omdat ik qua postuur zeker niet geschikt was voor een kwartliter, en nu eigenlijk nog niet, overwoog ik om over te stappen naar de MCB, een an dere liefhebbersbond. Daar kwam uiteindelijk ook niets van, want ik werd opgeroepen voor militaire dienst en omdat het daardoor toch een jaar van niks zou worden, heb ik de motor dat hele jaar op stal ge houden. Toen dat achter de rug was bleek er nog steeds geen 125 cc-categorie in de BLB zodat ik me dan toch maar heb inge schreven voor de 250 cc-junio- rencategorie. Die klas kende een geweldig sterke bezetting en opnieuw moest ik genoegen nemen met klasseringen tus sen de twintigste en de tiende plek. Goed, dit seizoen moest ik dus normaal gesproken bin nen de eerste tien kunnen ein digen, maar met de nieuwe Suzuki die ik had gekocht lukte dat van geen kanten. De motor ging steeds kapot en stuurde ook voor geen meter. Mijn kansen in het kampioen schap waren dan ook in de eerste kampioensproeven al verkeken. Overtuigd dat het niet aan mezelf maar aan de machine lag, ruilde ik de Su zuki in voor een Honda. Ach teraf een gelukkigp beslissing, want vanaf dat moment draaide ik wel voorin mee. Mooi En ik moet zeggen, het is een geweldig mooi seizoen gewor den, want in de 250 cc-klas ju nioren liggen de krachtsver schillen zo dicht bij elkaar dat er iedere wedstrijd wel vijf potentiële winnaars zijn. Na twee reeksen is het iedere keer een beslissing met de chrono meter, soms met een verschil van enkele honderdsten van seconden. Maar ondanks twaalf podiumplaatsen en één reekszege heb ik het onderste Ronald Doens: crossen." ,Ik leef helemaal voor mijn sport. Ik heb er alles voor over om te kunnen - FOTO WIM KOOYMAN nog niet uit de kan kunnen ha len, ook al hoop ik dit seizoen toch nog een totaalzege te kunnen behalen." Door zijn tiende plaats in het kampioenschap zal Doens het volgende seizoen waar schijnlijk moeten promoveren naar de categorie nationalen. Als het aan Doens ligt komt er weer een nieuwe 125 cc-klas voor senioren, want het is de lichtste inhoudsklasse die toch zijn voorkeur geniet. „Ik voel mezelf toch te licht voor een kwartlitermachine, zelfs na twee seizoenen. Conditietrai ning is iets dat niet op mijn weekindeling voorkomt. Na een dag werken heb je daar niet veel zin meer in. Met de motor train ik wel iedere week, je moet met de machine zoveel mogelijk contact hou den. Ik durf gerust te stellen dat ik helemaal voor mijn sport leef. Ga nooit uit en werk om te kunnen crossen. Mijn vader gaat iedere week mee naar de wedstrijden, samen met mijn broer Johnny en André van Liere, de selectiespeier van Biervliet, die buiten het voet balseizoen geen wedstrijd overslaat en een fantastische monteur voor me is. Al met al blijft het BLB-seizoen toch een beetje een gezelligheidsge- beuren, vooral als er veel be kende jongens uit de streek in dezelfde klas rijden. Het kost veel geld, tijd en moeite, maar het is het absoluut allemaal waard. Ik zou gewoon niet we ten wat ik zondags anders zou moeten doen." Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN/MIDDEL BURG - De Zeeuwse zwemjeugd onder de 12 jaar komt zondag 21 sep tember - aanvang 14.30 uur - tegen elkaar uit in de eerste Speedo-jaargang- wedstrijd van het nieuwe seizoen. De zwemmers en zwem sters boven de 12 jaar zul len zaterdagmiddag 20 september in Middelburg aan de start komen in de wedstrijd om de 'Cor Wa-- genaar-memorial-cup'. Wagenaar, die gedurende een vijftigtal jaren zeer in tensief bezig is geweest met de promoting van de zwem- en waterpolosport in Zeeland, overleed op 64- jarige leeftijd aan het be gin van dit jaar. Het is de bedoeling dat jaarlijks in het laatste weekeinde van september om deze wissel cup wordt gezwommen. Vrijwel alle Zeeuwse clubs met licentoehouders zullen in Middelburg pre sent zijn. Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - De biljartvereniging Ed Horemans uit Axel heeft zich met de organisatie belast van de nationale voorwedstrijden kader 38/2 derde klas van de poule Zeeuwsch-Vlaanderen. Die wedstrijden worden zaterdag 20, dinsdag 23 en woensdag 24 september gehouden in het Racketcentrum (voorheen Jarinohal) te Terneuzen. Ed Hormans wijkt uit naar die accommodatie omdat men daar kan beschikken over twee tafels, hetgeen een vlotte afwerking van die voorwedstrijden mogelijk maakt. Zaterdag hoopt men omstreeks 13.00 uur te star ten en op de doordeweekse dagen begint men om 19.00 uur. Deelnemers aan deze voorwedstrijden zijn: Frans Huntink en Cor Verlinde van Ed Horemans uit Axel; Tonny van Eenennaam van SBC Sluiskil, Jo d'Hooghe van GBC Groenendijk, Piet Cornells van TMW Sluis en Jac de Maat van KOT Terneuzen. Van onze atletiekmedewerker SLUIS - Afgelopen winter toverde hotelier Giel van Westen uit Sluis de Zwinstedenmarathon op de schaats uit de koker. Het werd een daverend succes. De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekervereniging AV De Wielingen haakte daar keurig op in met een Zwin stedenloop, die zondag 21 september een plaatsje op de overvolle trimkalender kreeg. Deze West-Zeeuws- Vlaamse klassieker gaat langs het kanaal van Sluis naar Brugge en terug over een af stand van 34 kilometer. Mede gezien het feit dat het grootste gedeelte van het traject over Belgisch grondgebied gaat. afstanderi worden om 13.15 uur weggestuurd. De inschrij ving is open vanaf 11.00 uur in café Ter Kade aan de Meer- minnestraat. Voor was- en kleedgelegenheid kan men te recht in de sporthal te Sluis. Voor iedere deelnemer, die de Belgisch grondgebied gaat, Voor iedere deelnemer, die mag worden aangenomen dat door hem gekozen afstand onze zuiderburen massaal een goed einde weet te br onze zuiderburen massaal naar het Belfortstadje komen. Het kan dan ook een leuk duel België-Nederland worden. Naast de 34 kilometer bestaat ook de mogelijkheid om eqn 17 kilometer -(Sluis-Syphon- Sluis), een 8,5 kilometer (Sluis- Hoeke-Sluis) en een 2 kilome ter te doen. Het parkoers over goed geasfalteerde wegen leent zich ook uitstekend voor rolstoelat leten. De 34 kilometer wordt om 13.00 uur aan het Jaagpad weggeschoten en alle overige tot een goed einde weet te bren gen, ligt er een fraaie herinne ring te wachten. VLISSINGEN - Het Viissingse AWOC houdt zaterdag 20 sep tember recordwedstrijden voor senioren en ABCD-ju- nioren op de kunststofaccom modatie Baskensburg. Er staat een aantal interes sante nummers op de agenda met onder meer een 3000 meter heren, 800 meter voor alle ca tegorieën - behalve D-jongens' en CD-meisjes - en polsstok- hoogspringen. Op de 3000 me ter komen onder meer in actie Peter Hameeteman, Rian van de Broeke, Bert Hertog, Albert Karstanje en Rob Muller. Gert van der Weele is de belang rijkste kandidaat voor de overwinning op de 800 meter. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. WINSCHOTEN - AV'56-atleet Kees Bruins bracht tijdens de 100 kilometer van Winschoten het Zeeuws record op 8 uur, 18 minuten en 10 seconden. Het oude record stond op naam van Kees van der Bulck sinds 1978 met 8.28.0. Bruins liep een evenwich tige wedstrijd met een tussen tijd op de marathon van 3.15.0. Vorig jaar beëindigde hij deze monsterloop in 8.48.0. De zege was dit jaar voor de Pool Jan Szuniel met een tijd van 6.17.56. SAS VAN GENT - De zaal voetbalvereniging Royal uit Sas van Gent houdt zaterdag 20 september een sterk bezet zaalvoetbaltoernooi in sport hal De Vlaanderen. Acht ploe gen, waaronder twee Belgi sche, nemen deel, die verdeeld worden in twee poules. De wedstrijden beginnen om 09.00 uur en duren tot omstreeks 17.00 uur. Na afloop verricht Aart Hoogstad de prijsuitreiking in hotel-restaurant Royal te Sas van Gent. Daarna is er voor de deelnemers een warme maal tijd. De deelnemende ploegen zijn: Royal 1 en 2, W 't Polderken uit Westdorpe, Van Alten uit Axel, Fabricom uit Sluiskil, Hudders uit Brugge, Amiceco uit Bodegraven en Dinzel uit Gent. Scheidsrechters zijn Zegers en De Punder. RETRANCHEMENT - De trimloop in Retranchement, de Club'80-loop, die zaterdag 20 september zou worden gehou den, gaat niet door. Ton van Oosten, een van de organisatoren van Club'80,' meldde dat men de organisatie door allerlei omstandigheden niet rond kon krijgen op tijd, zodat de trimloop voorlopig van de kalender is geschrapt. Van onze sportmedeioerker KAPELLE - De stichting Trimbelangen Midden-Zee land en het Zeeuwse KNWU- district gaan' donderdag 18 september in De Caisson te Kapelle-Biezelinge rond de tafel zitten voor het samen stellen van de veldritkalender in het komende winterseizoen. Zeeuwse wielercomité's die geïnteresseerd zijn in het or ganiseren van een dergelijke veldrit, worden uiteraard ook uitgenodigd voor deze bijeen komst, die om half acht 's avonds begint. Zij kunnen dan hun wed strijddatum bekend maken. Omdat het veldrijden in onze provincie momenteel in de lift zit, rekent men op een flink aantal aanwezigen. Het ligt in de bedoeling om, evenals in de voorgaande jaren, een over koepelend klassement op te maken over alle te houden wedstrijden. UITSLAGEN Hoofdklas A-junioren: RCS Al- Zie rikzee Al 3-0, Serooskerke Al- Axel Al 0-2, Arnemuiden Al-Mid delburg Al 0-1, HW24 Al-Kloe- tinge Al 1-6, Zeeland Sport Al- Goes Al 1-12. Hoofdklas B-junio ren: Kloetinge BI-Middelburg BI 1-6, Axel Bl-HW'24 BI 1-3, Ter- nëuzense Boys Bl-RCS BI 1-2, Kruiningen BI-Vlissingen BI 4-2. Heinkenszand Bl-Zierikzee BI 1-4. Hoofdklas C-junioren: RCS Cl- Walcheren Cl 1-1, Zierikzee Cl- Terneuzense Boys Cl 7-0, HW'24 Cl-Axel Cl 2-2, Terneuzen Cl-Ar- nemuiden Cl 2-0, Middelburg Cl- Dauwendaele Cl 2-0, Vlissingen Cl-Kloetinge Cl 7-1. Groep A2: DFS Al-Mevo Al 1-1, WIK Al-Duiveland Al 2-2, SKNWK Al-Bruse Boys Al 7-2. Groep A3: Kloetinge A2-Goes A2 4-0, Kapelle A2-Zierikzee A2 2-4. Groep A4: Volharding Al-Patrij zen Al 1-6, Heinkenszand Al-Ro- bur Al 0-3, Wolphaartsdijk Al- Kwadendamme Al 6-1. Groep A5: Apollo Al-Wemeldinge Al 2-2, Yerseke Al-Kapelle Al 0-8, Krui ningen Al-SSV'65 Al 4-4. Groep A6: Middelburg A2-Zeelandia 3-4, Oostkapelle Al-Meeuwer 1-1. Groep A7: Lewedorpse Al-VCK Al 4-2, RCS A2-P daele Al 3-2, Walchere* Al 3-2. Groep A8: RCS gen A3 7-2, Middelbu 1-4. Groep A9: Ten A2-AZW A2 0-3, If STEEN A2 2-1, HTj neuzen A2 0-2. Grol Al-Vogelwaarde A'fl Al-Hontenisse Al 2(1 Aardenburg Al-Oosujj Breskens Al-IJzena Groep A12: Hoek A1-Z.S 2-0, RIA Al-Philippine I Groep B2: Mevo Bl-Di Ouwerkerk Bl-SKNWK Duiveland Bl-Bruse Boys E. Groep B3: Renesse Bi-Brouw^ haven BI 1-11, ZSC Bl-Cortgei BI 1-10. Groep B4: Serooskerke Bl- Noormannen BI 1-1, Oostkapelle BI-Bevelanders BI 12-0, Wissen- kerke Bl-Veere BI 1-0. Groep B5: VCK BI-Arnemuiden BI 1-0, Zee- landia BI-Meeuwen BI 3-4, Dau- wendaele Bl-RCS B2 6-1. Groep B6: Vlissingen B3-VCK B2 1-5, Dauwendaele B2-Middelburg B3 10-0, Meeuwen B2-RCS B4 6-4. Groep B7: Jong Ambon BI-Vlis singen B2 2-4, GPC Bl-Nieuwland BI 8-8. Groep B8: Kloetinge B3- SSV'65 B2 3-2, RCS B3-Kruiningen B2 4-1, Kapelle B2-Heinkenszand B2 1-4. Groep B9: Apollo Bi-Pa trijzen BI 11-1, Nieuwdorp Bl-'s- Heer Arendskerke BI 2-6, Borssele Bl-SVD BI 0-1. Groep B10: Yer seke Bl-Kapelle BI 2-6. Groep Bil: Lewedorpse Boys Bl-Goes BI 1-2. Groep B12: Hoek B2-Terneuzense Boys B2 0-11, AZW B2-HW24 B2 1-5, Axel B2-Hontenisse B2 3-8. Groep B13: Oostburg Bl-Aarden- burg BI 4-2, Breskens Bl-Biervliet BI Biervliet niet opgekomen. Groep B14: Zaamslag Bl-Hoek BI 2-3, STEEN Bl-AZW BI 0-3. Groep B15: Clinge Bl-SDO BI 19-0, Koewacht Bl-Graauw BI 11-1. Groep B16: Terneuzen B2-Com Boys BI 0-15, Philippine Bl-RIA BI 7-1. Van onze atletiekmedewerker SLUISKIL - Raoul de Roo uit het Belgische Kaprijke was tijdens de NSM-trimloop op de langste afstand, de 13,8 kilo meter, een klasse apart. Met precies 2ti minuut voorsprong bereikte hij het eindpunt. Daarachter sleepte Mare Wil- laert eveneens afgescheiden de tweede plaats in de wacht. Alex Vemaeve finishte als derde. Op de 9200 meter liep Fons Warrens in zijn Sluiskil naar een afgetekende zege. Hij be reikte de finish met een halve minuut voorsprong op Jo Da vid. Op de beide kortste af standen, de 4,6 en 2,5 kilome ter, kwamen respectievelijk Ronnie Babijn en Harold Her- reweg é.is winnaar over de streep. Voor deze door de trimclub NSM gehouden loop kwamen 125 deelnemers naar het kanaaldorp. Uitslag 25 km: 1. Harold Herre- wegh, Hulst 8.47; 2. Ronny van de Velde, Axel 8.56; 3. Matthieu War rens, Sluiskil 10.14; 4. Jo Schelf hout, Sluiskil 10.15; 5. Edwin Nach tegaal, Westdorpe 10.16. 4,6 km: 1. Ronnie Babijn, Terneuzen 15.12; 2. Christian van der Weege, Terneu zen 15.37; 3. Ab van Overbeeke, Terneuzen 15.38; 4. Pascal de Gra ve, Sas van Gent 15.50; 5. Mark de Jong, Kemzeke 16.06. 9,2 km: 1. Fons Warrens, Sluiskil 32.52; 2. Jo David, Koewacht 33.34 3. Willy Fermont, Hulst 34.03; 4. Jack Boek hout, Terneuzen 34.11; 5. Herwald Gelderland, Sluiskil 34.20. 13,8 km: 1. Raoul de Roo, Kaprijke 46.39; 2. Mare Willaert, Nieuw-Namen 49.09; 3. Alex Vemaeve, Westdorpe 49.43; 4. Oswald van Overloop. Hulst 50.07; 5. Hans Jasperse, Axe' 50.58.

de Stem | 1986 | | pagina 11