Karpov toont veerkracht Ajax neemt laat afstand Verlies Beckei in Hamburg cimpinc Ritzege Cubi ik in Ronde EG Ccimpïnfi UITSTEK Zaalvoetba Sas van Gc DOELMAN ROTTERDAMSE PLOEG STOPT STRAFSCHOP Van Calster duikt ondei DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 STRIJDL UST WORDT BELOOND MET O VER WINNING - Rinus Israel: 'Thuis redden wij het wel' DDR sterker dan Oranje-jeugd Wereldrecord van Stepanova BURSASPOR BLIJKT ZWAKKE TEGENSTANDER NATUURLIJKLEKKi LÊKfi PONDERDAG 18 SE Scheldesport en AV'56 succesvol Waterpolo- toernooi De Schelde T19 PAGINA SPORT LENINGRAD (AFP) - Ana toli Karpov beschikt over een opmerkelijk incasse ringsvermogen. Op de rand van een knock-out blijkt zijn veerkracht nog springlevend. In de zeven tiende partij van de twee kamp tegen Gari Kasparov blufte hij woensdag zijn te genstander voor de tweede keer af. Hij behaalde woens dag in Leningrad zijn tweede overwinning in de revanche-match om de we reldtitel. Na 31 zetten gaf de met zwart spelende Kaspa rov de strijd op. Zijn voor sprong werd met een punt verminderd tot twee: 914- 7(4. Het is nog te vroeg om te zeggen, dat Karpov de span ning in de match heeft te ruggebracht. Daarvoor is de marge van twee punten nog te groot, maar de manier waarop hij voor zijn laatste kans vecht, is prijzenswaar dig. Woensdag nam hij niet zijn derde verlofdag op, hoe wel daar met twee nederla gen in de laatste drie ont moetingen alle aanleiding toe was. In hopeloze positie, drie punten achterstand, prefereerde hij te spelen en opnieuw verraste hij daar mee zijn opponent. Net zoals in de vijfde partij in Londen. Karpov verloor de vierde, en dwong twee dagen later in de vijfde zijn slecht voorbe reide tegenstander tot over gave. Kasparov had woensdag een time-out verwacht. Kar pov was groggy, aangesla gen na de vernietigende ne derlaag in de zestiende par tij en zou krachten verzame len voor een slotoffensief. Voor de tweede keer misre kende hij zich. Karpov meed de strijd niet en volgde der tien zetten de vijftiende par tij, waarin Kasparov op zijn gemak remiseerde. Karpov was in die vijftiende con frontatie na de vroege da- meruil met licht voordeel uit de opening gekomen, maar Kasparov pareerde alle dreigingen op de damevleu gel met subtiele manoeu vres. Woensdag deed Kar pov het anders. Gevaarlij ker, waarbij hij de witte pionnenmeerderheid op de damevleugel volledig uit buitte. Kasparov ver trouwde geheel op zijn Grunfeld-Indiër, de ijzeren verdediging, waarin Karpov tot nu toe geen roestplekje had weten aan te brengen. Op de veertiende zet (h3) dwong Karpov zijn oppo nent tot een concessie, of ferde tijdelijk een pion, maar ontwikkelde op de da mevleugel vele dreigingen. In de perszaal waren de commentatoren het una niem eens, dat wit aanmer kelijk beter stond, al was de winstgevende wijze niet eenvoudig. Het einde kwam veel sneller dan menigeen verwachtte. Kasparov bleek zich andermaal niet opti maal voorbereid te hebben, trok voor de zetten 17 tot en met 19 een uur bedenktijd uit en vond geen afdoende oplossing. Integendeel, hij taxeerde de witte aanval te optimistisch en werd met enkele krachtzetten door Karpov op verlies gezet. Na 25 zetten had Karpov nog ruim 70 minuten voor zijn laatste 15 zetten, de hoofd schuddende en zichtbaar geïrriteerde Kasparov slechts 30. De witte c-pion was niet te stoppen en te genover dit geweld was Kasparov kansloos. Na de 31ste zet van zijn tegenstan der gaf hij op. De wereldkampioen heeft in de resterende zeven par tijen nog 2% punten nodig om zijn titel te prolongeren. Karpov wil evenwel niets weten van overgave. Hij zal tot de laatste snik strijden, waardoor de slotfase van de tweekamp nog wel eens enerverend kan worden. Het zettenverloop (Karpov wit): 1 d2- d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 d7- d5,4 Pgl-f3 Lf8-g7,5. Ddl-b3 d5xc4,6. Db3xc4 0-0, 7 e2-e4 Lc8-g4, 8. Lcl-e3 Pf6-d7, 9. Tal-dl Pb8-c6, 10. Lfl-e2 Pd7-b6, 11 Dc4-c5 Dd8-d6, 12. e4-e5 Dd6xc5, 13. d4xc5 Pb6-c8, 14. h2-h3 Lg4xf3, 15. Le2xf3 Lg7xe5, 16. Lf3xc6 b7xc6,17. Le3-d4 Le5-f4, 18. 0-0 a7-a5, 19. Tfl-el a5-a4, 20. Tel-e4 Lf4-h6, 21. Ld4-e5 a4-a3, 22. b2-b3 Pc8-a7, 23. Tdl-d7 Lh6-cl, 24. Td7xc7 Lcl-b2, 25. Pc3-a4 Pa7-b5, 26. Tc7xc6 Tf8-d8, 27. Tc6-b6 Td8-d5, 28. Le5-g3 Pb5-c3, 29. Pa4xc3 Lb2xc3, 30. c6-c7 Lc3-d4, 31. Tb6-b7 zwart geeft op. Van onze speciale verslaggever PECS - Rinus Israel, die in 1974 zijn actieve carrière bij Feyenoord afsloot na het veroveren van de UEFA-beker in de twee wedstrijden tegen Totten- ham Hotspur, ziet als trai ner zijn ploeg in de tweede ronde van het UEFA-be- kertoemooi 1986-1987 ko men. Een nederlaag van 0- 1 in een uitwedstrijd geldt in het Europese bekervoet bal nog steeds als een goed uitgangspunt voor de re turn. „Over veertien dagen komen wij in 'De Kuip' in de tweede ronde", stelde Israel na afloop van de wedstrijd tegen PMSC in Pees. „Met het resultaat ben ik tevreden, met het spel beslist niet. Het was veel te angstig en nerveus. Stopt Hiele die stafschop niet, dan ziet het er heel wat slechter uit. Die Hon garen vormen echter geen ploeg om bang voor te zijn". DRACHTEN (ANP) - Het Ne derlands elftal voor spelers onder de zeventien jaar heeft woensdagmiddag in Drachten de vriendschappelijke voetba linterland tegen Oost-Duits- land met 0-2 verloren. De jonge internationals wa ren alleen in de eerste helft gelijkwaardig aan hun Oost- duitse tegenstanders. Na rust waren de Oosteuropeanen conditioneel een stuk sterker. Via doelpunten van Jahnig en Wiedeman grepen ze de ver diende zege. Het Nederlands elftal voor spelers onder de achttien jaar verloor in Drachten eveneens de oefeninterland tegen Oost- Duitsland. De Oostduitsers wonnen met 2-1. Tot twaalf minuten voor het einde had de Nederlandse ploeg de wedstrijd onder con trole. De ploeg van bondscoach Bert van Lingen kwam vlak voor rust op voorsprong door Excelsior-speler Meyer. In de slotfase raakte de Nederlan ders het voordeel alsnog kwijt. Invaller Tretschok verzorgde de gelijkmaker, waarna Baum zijn ploeg in de voorlaatste minuut aan de winst hielp. NEDERLAND - OOST-DUITS LAND (onder 17 jaar) 0-2 (0-0). 57. Jahnig 0-1,77. Jens Wiedemann 0-2. Nederland: De Ron (PSV); De Graaf (Den Haag), De Boer (Ajax), Elzinga (Twente) en Witsche (Ajax); Van Ros malen (PSV, vervangen door Reinders van Groningen), Janssen (Roda JC, ver vangen door Simons van Feyenoord) en Alma (Cambuur), Lancohr (PSV), Engel (Haarlem, vervangen door Kaspers van Willem H) en Roys (Ajax). NEDERLAND - OOST-DUITSLAND (onder 18 Jaar) 1-2 (1-0). 41. Meyer 1-0, 82. Tretschok 1-1,89. Baum 1-2. Nederland: Visser (Cambuur); Keizer (Ajax), Doesburg (Haarlem), Vonk (AZ) en Markus (Haarlem); Meyer (Excelsior), De Gunst (PEC Zwolle, vervangen door Balt us van Vitesse) en Roos (Ajax); Kos ter (FC Groningen), Piris (NAQ, Roem- biak (Den Haag, vervangen door De Jong van Feyenoord). TASJKENT (SID) - De oudste winnares in de geschiedenis van de Europese atletiekkam- pioenscbappen beleeft dit jaar een nieuwe jeugd. Marina Ste panova, sinds mei 36 jaar oud, vestigde woensdag bij de Spartakiade in Tasjkent op de 400 meter horden met 52,94 se conden het 21ste wereldrecord van het seizoen op een Olym pisch nummer. Zij verbeterde haar eigen negentien dagen oude wereld record van Stuttgart met ach tendertig honderdste van een seconde en doorbrak daarmee als eerste de barrière van 53 seconden. Joop Hielo redt Foyeooord Van onze speciale verslaggever PECS - Anderhalve week geleden, na het ge lijke spel (2-2) tegen FC Den Haag, was Joop Hiele in de ogen van trainer Rinus Israel de zondebok. Woensdagmiddag in Pees behoedde Hiele Feyenoord tegen PMSC, in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, voor een vrijwel zekere uitschakeling. Hiele stopte zeven minuten voor het eindsignaal een strafschop van Turi, waardoor het verlies tot 0-1 beperkt bleef. Met die nederlaag kwam Feyenoord, dat vooral in de eerste helft onthutsend zwak speelde tegen PMSC, goed weg in het tropisch warme Pees. Angst is altijd een slechte raadgever. Feyenoord stond in het gezellige stadionnetje van Pees, waar 16.000 toeschou wers zich koesterden in de zon, stijf van de zenuwen en voet balde vooral in de eerste helft angstig. PMSC kon ongestoord aan zijn aanvallen bouwen en Feyenoord volledig terugdrin gen. De technisch vaardige Hongaren, die in de eigen competitie aan een ontstellend gebrek aan schotvaardigheid leiden, vier doelpunten in zes duels, troefden hun tegenstan ders door grotere snelheid en besluitvaardigheid wel voort durend af, maar echt gevaar leverde het zelden op. Het duel speelde zich in het eerste kwartier voor het Rot terdamse strafschopgebied af, waar Feyenoord met soms acht spelers op één lijn verde digde. Hofman was de enige, die zich naar voren waagde, soms gesteund door Elstrup. De Deen was in de zestiende minuut de eerste Feyenoorder, die voor het doel van Bodnar kwam op aangeven van Wijn stekers. De ex-international opereerde op rechts, omdat linksbener Heus aan de an dere kant als extra-verdediger was ingezet. De bal van El strup ging echter naast. Feyenoord miste zelfver trouwen en de mandekkers Duut en Troost begingen her haaldelijk onnodige overtre dingen, waardoor de onrust in de verdediging groter werd. Het was duidelijk dat een Hongaarse treffer slechts een kwestie van tijd zou zijn. In de 27ste minuut was het zo ver. Duut legde in een volstrekt ongevaarlijke situatie Mesza- ros neer. Uit die vrije trap ont stond indirect het enige doel punt. International Roth, de gezag en rust uitstralende voorstopper van PMSC, kreeg de bal. Hij speelde op rechts de opgekomen Megyeri aan. Diens voorzet verraste de Rot terdammers volledig en bij de tweede paal stonden ploteling drie Hongaren vrij. PMSC' tweede international Meszaros kopte de bal ongehinderd in: 1-0. Direct daarna moest Hiele ver uit zijn doel komen om een Hongaarse dieptepass onscha delijk te maken. Tien minuten voor rust, nadat het voortdu rend druk verkeer voor het doel van Hiele was geweest, moest de Rotterdamse doel man een schot van Turi val lend tot hoekschop stompen. Feyenoord bleef volharden in zijn angstige opstelling, hoe wel er uit de dug-out driftig werd gebaard naar voren te gaan. Rinus Israel hield zijn ploeg Met een magistrale duik stopt Joop Hiele de door Turi (8) slecht ingeschoten strafschop. - FOTO ANP in de rust voor, dat wanneer men doelpunten wil maken, dat op de helft van de tegen stander moet gebeuren. De man, die de grote triomfen met Feyenoord in het Europa Cup voetbal vierde, had Hofman aan de kant gehouden en de I7-jarige Regi Blinker ingezet. Tahamata, die in de eerste helft vrijwel onzichtbaar was, net als Been, verhuisde naar de rechterkant en ging wat meer zwerven op het midden veld. Direct gevaar leverde dat niet op, maar een feit was wel, dat Feyenoord zijn angstige houding liet varen, hoewel het aanvallend geen moment kon imponeren. Pas in de tiende minuut na de hervatting mocht Feyenoord de eerste hoekschop nemen. Het zou de enige blijven. Mario Been maakte zijn aanwezigheid in de 68ste mi nuut voor het eerst merkbaar, toen hij Breznickzy grof neer legde, waarop de Griekse scheidsrechter Vassaros, die de wedstrijd goed in de hand had, geen moment aarzelde met de gele kaart. Op dat mo ment was PMSC Roth wegens een enkelblessure al kwijt ge raakt. Het bleef een matig duel, waarin nauwelijks iets viel te genieten. Tahamata lanceerde tien minuten voor tijd Hoek stra, maar de blonde midden velder behandelde de bal zo onhandig, dat Bodnar geen moeite had. Drie minuten voor tijd kreeg Hoekstra een her kansing van Tahamata, maar ook ditmaal wist hij geen raad met de bal. Vier minuten daarvoor was Feyenoord aan een grotere achterstand ontsnapt. Van Herpen, die kort tevoren als tweede Rotterdammer het geel had gezien, werd op pure snel heid verslagen door Meszaros. De Brabander, die zijn eerste wedstrijd op internationaal niveau speelde, trok de Hon gaar echter aan zijn shirt, het geen Vassaros niet was ont gaan. De arbiter legde de bal op de stip. Van elf meter schoot Turi echter zo slecht in, dat Hiele de bal uit het doel kon stompen. Die actie hield voor Feyenoord de weg naar de tweede ronde open. PECS - FEYENOORD 1-0 (1-0). 27 Mes- zaros 1-0. Scheidsrechter: Vassaros (Gri). Toeschouwers: 16.000. Gele kaarten: Been en Van Herpen (beiden Feyenoord). PECS: Bodnar; Konya, Toma, Roth (63. Marton) en Breznickzy; Turi, Megyeri, Berczi en DobanyLovas en Meszaros. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Troost, Van Herpen, Duut en Heus; Hoekstra, Been en Tahamata; Hofman (46. Blinker) en Elstrup. Van onze speciale verslaggever BURSA - Ajax heeft woens dag in het snikhete Bursa een goede traditie gehand haafd. De Amsterdamse ploeg sloot zijn confrontaties in het verre Turkije altijd met winst af. In 1966 tegen Besiktas (1-2), twee jaar la ter ook tegen Fenerbahce (0- 2). Achttien jaar na die suc cessen klopte Ajax zonder enige moeite en met geflat teerde cijfers (slechts 0-2 door treffers van Bosman en Van Basten) de Turkse be kerwinnaar Bursaspor, waardoor de thuiswedstrijd over veertien dagen in 'De Meer* een formaliteit zal zijn. Ajax, gehandicapt door het ontbreken van de met een spierblessure kampende spelbepaler Mühren, kreeg in de eerste Europa Cup ronde te maken met een uiterst zwakke tegenstander, die bij voldoende scherpte een dik pak voor de broek had kunnen krijgen. Dat hardhandige lesje bewaarde de ploeg van coach Cruijff volgens zeggen tot de thuis- beurt. De vaak kritische Cruijff, die dit jaar streeft naar een betere sfeer in zijn ploeg, wenste de beperkte scoringsdrift van zijn elftal ook niet te hekelen. „Laten we nou niet gaan zeuren, nu we voor het eerst in vier jaar weer eens gescoord hebben in een uitwedstrijd. De laat ste keer tegen Celtic was ik er zelf nog bij", aldus de op geluchte coach, die zijn ploeg pas laat, achttien minuten voor tijd, door uitblinker Bosman door die nulbarrière in het buitenland zag breken. „Die nul, al vier jaar achter elkaar, heeft ze nerveus ge maakt. Vooral in de eerste helft, na rust was er initia tief en dat leidde tot doel punten. Dat doet de ploeg goed op termijn". Technisch-directeur Jo- han Cruijff had volgens Europese voetbalwetten en met het oog op de tropische hitte een vooral defensief sterke ploeg het veld inge stuurd. De aanvallende mid denvelder Bosman, de laatste weken indruk makend als tweede man naast Van Bas ten in de spits, bleef aan de kant. De kleine lastpost Aron Winter bezette het centrum van het speelveld, aan de lin kerkant gedekt door de stugge Wouters en ter rech ter zijde door de doorgescho ven verdediger Blind. Het behoorlijk door elkaar ge hutselde middenveld van Ajax (Wouters speelde in een heel andere zóne dan hij ge wend is) maakte, vooral door het ontbreken van schakel- punt Mühren, in de eerste helft vaak een rusteloze in druk, die slechts opgeheven werd als libero Rijkaard met machtige passen kwam in schuiven. Ajax kreeg al snel te ma ken met de hardheid in de Turkse verdediging. De trage Hongaarse ausputzer Kerekes raakte in de tiende minuut de dapptve en lastige Winter met gestrekt been op de schouder. Van 't Schip werd getorpedeerd bij een wraakactie door Salih, wat de Turk geel kostte. Van Basteh, cover-held in de Turkse kranten, had geen trek in dergelijke botsingen en ontliep de duels met de stevige benen van Salih. In de gehele eerste helft, waarin Ajax en Bursaspor veelal opvielen door balver lies en angst voor te veel transpiratie, kwamen de sterkere Amsterdammers te gen de beperkte Turkse af weer tot drie echte doelpo gingen. De opvallende Spel- bos zag zijn schot, na twaalf minuten, gestopt. Winter kwam twintig minuten later ook niet verder dan de han den van doelman Eser. In de 37ste minuut schoot Spelbos het best in, Eser raakte de bal kwijt en de nijvere Win ter tikte met het rechterbeen net naast. Bursasport kwam in die eerste 45 minuten niet verder dan een volley van Günsel, waarbij doelman Menzo uitgleed, maar het ge luk had. dat de bal naast ging- In de tweede helft bracht coach Cruijff Bosman toch in het veld om gebruik te ma ken van de grote ruimte in de Turkse linies. Die omzetting ging ten koste van de zwakke Boeve. Silooy belandde ver dedigend op de linkerflank, Blind bewaakte de hem meer vertrouwde rechterkant. De grotere dosis aanvallende lef betaalde onmiddellijk isfi een John Bosman brengt tussen de Bursaspor-verdedigers Kalicanin (achter) en Esat (rechts) de stand op 0-1. - FOTO ANP serie van zeker tien'kansen in 25 minuten, waarbij Spel bos de beste volley en Wou ters de grootste misser pro duceerde. Nadat Günsel had ver zuimd een domme terug speelbal van Van 't Schip af te straffen, was het de ac tieve Bosman zelf, die in de 72ste minuut zijn domine rende rol in het vijandelijke strafschopgebied onder streepte. De zoveelste voor zet van Van 't Schip werd door Van Basten doorgekopt. Bosman prikte de bal mee langs twee verdedigers en passeerde van vier meter af stand de uitstekende doel man Eser met de punt van de schoen: 0-1. De weerstand van het ge brekkig verdedigende Bur saspor - de bekerwinnaar bezet niet voor niets de voor laatste plaats in de nationale competitie - was meteen ge broken. De weinig alerte Van Basten kreeg in de slotfase drie keer gelegenheid vrij uit te halen. Pas bij de derde po ging, vier minuten voor het laatste signaal van de Russi sche scheidsrechter Koesnet- sov, maakte de 21-jarige top scorer van Europa zijn repu tatie waar. Een simpel tikje opzij van Bosman in het strafschopgebied werd door de Utrechter keihard langs Eser geschoten: 0-2. BURSASPOR - AJAX 0-2 (0-0). 72. Bosman 0-1, 86 Van Basten 0-2. Scheidsrechter: Koesnetsov (Sov). Toe schouwers: 8.000. Gele kaart: Salih (Bursaspor). BURSASPOR: Eser; Suphi (Talip), Kerekes, Esat en Salih; Kalicanin, Yal- cin en Beyhan; Taygun, Günsel en Bü- lent (Cavit). AJAX: Menzo; Silooy, Rijkaard, Spel bos en Boeve (Bosman); Blind, Winter /Scholten) en Wouters; Van 't Schip, Van Basten en Witschge. HAMBURG (SID) - De tweede ronde van het open WesML tenniskampioenschap in Hamburg werd woensdag gekenn:®] door een ongelooflijke paradox. Terwijl de onbetwiste favori, Boris Becker voor 11.000 toeschouwers op het centre-court do, de Amerikaan Mei Purcell in zijn hemd werd gezet (5-7 6-2 6-; behaalde Michael Westphal in de anonimiteit op een aanpak,, baan een sensationele overwinning (6-4 6-4) op de wereldtopn Andres Gomez. De Westduitse vreugde over de verrichting van Westphal woog lang niet op tegen het verdiet over de vroegtijdige uitschakeling van idool num mer één Becker. De tweevou dige Wimbledon-winnaar, als eerste geplaatst, had vrij in de eerste ronde en in de tweede tegen Purcell, die als 68ste voorkomt op de wereldrang lijst, leek het of zijn inmiddels ook beroemde dubbelganger het racket ter hand had geno men. De ontluistering kwam na 2 uur en 42- minuten. Pur cell benutte de vijfde match bal, na voortdurend succes te hebben gehad met korte en zachte slagen. Becker miste de concentratie er adekwaat op te reageren. Na afloop gaf de achttienja rige miljonair het publiek de schuld van zijn falen. „De mensen hier willen geen ten nis zien, maar spektakel. Sinds ik in Hamburg ben, heb ik geen minuut rust gehad. Mijn verblijf hier is daardoor voor tenminste negentig procent vergald". De met succes en geld verwende ster stond woensdag alleen in zijn kri tiek. Vier dagen eerder he melde hij de positieve instel ling van de toeschouwers nog op. Die was woensdag in Ham burg nauwelijks anders. Purcell, die lang op non-ac tief heeft gestaan door een auto-ongeluk, kon intussen zijn geluk niet op. „Een zege op een Wimbledon-kampioer, diens eigen land is het be. wat iemand kan overkou( Ik had hier niet van dun, dromen. Ik zou wel willen q gen, als ik maar een bet stem had". Uitslagen: enkelspel tweede ronde Purcell (VSt) - Boris Becker CWDl)i] 6 7-6, Joakim Nyström (Zwe) - Luiz^ ter (Bra) 6-3 1-6 6-3, Henri Leconteip! - Andreas Maurer (WD1) 6-1 6-3, ij, Carlsson (Zwe) - Ricki Ostertun (Vfi), 2 6-1, Horacio de la Pena (Arg) Forget (Fra) 6-4 6-4, Sergio Casal (SK Guillermo Vilas (Arg) 6-3 6-4, Srejber (Tsj) - Eduardo Bengoect (Arg) 6-4 7-5, Jakob Hlasek (Zwi).- mas Smid (Tsj6-2 6-3, Martin jj (Arg) - Libor Pimek (Tsj) 6-2 6-3,) chael Westphal (WD1) - Andres GÓri (Ecu) 6-4 6-4, Emilio Sanchez (Spa) -j nas Svensson (Zwe) 6-4 6-2, Guillt- Perez-Roldan (Arg) - Pavel Slozil (j 6-3 2-6 6-2, Franco Davin (Arg) - Stenlund (Zwe) 7-6 6-2, Miloslav (Tsj) - Jan Gunnarsson (Zwe) 6-1 f. Thomas Muster (Oos) - Thierry Tula (Fra) 7-66-2. Los Angeles Het 315.000 dollar-toern: van Los Angeles raakt in tempo zijn geplaatste spels kwijt. Nadat op de eerste® Anders Jarryd en titelhoud- Paul Annacone werden uitgi schakeld, verloren gisten Tim Mayotte en Jimmy Ari; Daarvoor waren twee ande: Amerikanen verantwoord lijk: Mike Leach, die met (9-7) 5-7 6-3 won van de derde geplaatste Mayotte, Todd Witsken, die met 7-6 2) 6-1 won van de nummer ven Arias. (ADVERTENTIE) LUZ ARDIDEN (AFP) - De achtste etappe van de Ronde van de Toekomst van de Euro pese Gemeenschap leverde woensdag een overwinning op voor de Spanjaard Laudelino Cubino. De Amerikaan Roy Knickman behield de leiding in het algemeen klassement. De achtste rit ging over 133,5 kilometer van Ppu door de Py reneeën naar Luz-Ardiden. Cubino viel aan tijdens de be klimming van de laatste berg, nadat de renners in mist en regen de Aubisque hadden be klommen. Eerder was de Fransman Esnault ontsnapt. Cubino achterhaalde hem en won met 42 seconden voor sprong. Uitslag achtste etappe: 1. Laudelino Cu bino (Spa) 133,5 km. in 4.06.03 (gem. 32,676 km/u), 2. Patrice Esnault (Fra) op 0.42, 3. Janoes Koeoem (Noo) op 2.29, 4. Miguel Indurain (Spa) op 3.04,5. Camillo Passera (Ita) op 3.13, 6. Jacques Decrion (Fra) op 3.15, 7. Alexi Grewal (VSt) z.t, 8. Fer nando Martinez (Spa) op 3.26, 9. Bernard Richard (Fra) op 3.34, 10. Jerome Simon (Fra) op 3.51, 13. Roy Knickman (VSt) op 4.49. Algemeen klassement: 1. Roy Knickman (VSt) 28.51.17,2. Miguel Indurain (Spa) op 5.25,3. Alexi Grewal (VSt) op 5.44,4. Lau delino Cubino (Spa) op 5.54, 5. Janoes Koeoem (Noo) op 5.58, 6. Patrice Esnault (Fra) op 6.06,7. Bernard Richard (Fra) op 6.43, 8. Jacques Decrion (Fra) op 7.10, 9. Jerome Simon (Fra) op 7.35, 10. Cam Passera (Ita) op 8.28. In de Ronde van Catalot was woensdag een rustdi voorzien. Retie/Merelbeke Hans Daams uit Valkert waard is woensdag tweeden- worden in een wegwedst: voor profs in de Belgist plaats Retie. Winnaar werd! Belg Frank Verleyen, sprint uit de Nederlandse ploeg Piet Bos, in een sprint van ik gen renners. Adrie van der Poel (vijf® was de beste Nederlander een profkoers in Merelbei Winnaar werd daar de renner Etienne de Wilde. Uitslagen: Retie: 1. Frank Verleyen(& 132 km. in 3 uur en 2 minuten, 2. ft Daams (Ned), 3. Theo Appeldoorn fa 4. John Bogers (Ned), 5. Eric Gijseft (Bel) allen z.t, 10. Ron Mackay (Ned. 0.30,14. Leon Nevels (Ned) op 4.30,15° ter Harings (Ned), 18. Fons van Kat* (Ned), 23. Gert Jakobs (Ned), 24 Adrin Houwelingen (Ned), 26. Johnny Br» (Ned) allen z.t als Nevels; Merelbek Etienne de Wilde (Bel) 150 km, in3^ en 40 minuten, 2. Ronny Westelinckl» 3. Rudy Rogiers (Bel), 4. Dirk de (Bel), 5. Adrie van der Poel (Ned),7 Lubberding (Ned), 8. Bert Oosterb» (Ned) allen z.t. als De Wilde, 11 Knetemann (Ned) op 0.35,21. Renè Pip (Ned) z.t. BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Guido van is ondergedoken, nadat zijn naam bekend werd in een dopto!' faire. De 30-jarige coureur moet zich binnenkort voor de co# tionele rechtbank verantwoorden voor gebruik van amfeV nes tijdens het kampioenschap van België op 22 juni in tem. Van Calster werd na afloop van die titelstrijd niet door de Belgische wielerbond, wel door de Bijzondere Opsporings Brigade (BOB) gesommeerd urine in te leveren. Hij maakte daar destijds al stampij over. De BOB ging dit jaar weer tot dopingcontroles over, nadat het vertrouwen in de sport bonden op dat punt werd op gezegd. Zo is er ook een be kende profvoetballer gepakt. Diens naam wordt binnenkort bekendgemaakt. Ook consta teerde de BOB overtredingen bij body building. Van Calster verdween in het weekeinde zonder opgave van redenen uit de Ronde van Catalonië. Kort nadat zijn contract door zijn Spaanse sponsor was verlengd, hij ontslagen. De Franse wielerbond de baanrenner Philippe net een schorsing opg van drie maanden. Boverf wordt hij voor tenminste K jaar niet opgesteld voor de* reldkampioenschappen. bond sprak deze straf, voorspraak van coach D: Moreion, uit, omdat Ve' onlangs in Colorado Spd' niet bepaald zijn best d het sprinttoernooi der teurs. Moreion laakte Ve# optreden bij terugkeer in rijs. De Franse bond ont» Yves Hezard, wegcoach bi amateurs, met onmidde® ingang wegens tegenvalt resultaten van het kwartd de 100 kilometer tijdrit. (ADVERTENTIE) Van onze paardesportmedewerker AXEL - De Ruitersportvi niging Axel, het overkoe lend orgaan van de lan lijke rijvereniging De Or jeruiters en de ponyclub Kleppertjes, heeft de orga satie in handen van kringconcours hippique v paarden en pony's, dat terdag 20 september op bekende ruitersportterein Axel wordt gehouden. V dit concours zijn alle cl uit Zeeuwsch-Vlaanderei de gastverenigingen Paardebloem uit Kloetii Door PUPILLENCOMPETITIE Van onze atletiekmedewerker HULST - Scheldesport (kwali teit) en AV'56 (kwantiteit) zijl winnaar geworden van d< Zeeuwse pupiliencompetitie wat ze respectievelijk de ir Knaap- en Zierikzee-wissel- bokalen opleverde. Ook di seizoen was de pupiliencom petitie een succes. Afdelingsbestuurslid en be last met jeugdzaken Hulste naar Hans Dhont: „We zater dit seizoen zelfs boven het ge middelde van vorig seizoen Daaruit mogen we toch de conclusie trekken dat de basis van de Zeeuwse atletiekspor er gezond uitziet." Tijdens de afsluitende wedstrijden Goes, waar AV'56 als gastheei optrad, kwamen niet minde: dan 160 pupillen in actie. De eindstanden per categorie zien er als volgt uit: Meisjes-pupil len C: 1. Delta Sport, 2. AV'56, 3 Scheldesport. Meisjes-pupillen B: 1. Marathon, 2. Scheldesport, 3 RKHAV Meisjes-pupillen A: 1 Scheldesport, 2. AV'56 1, 3. AV'56 2 Jongens pupillen C: 1. AV'56,2. Dy namo, 3. Scheldesport. Jongens pupillen B: 1. RKHAV, 2. Dynamo 3. Scheldesport. Jongens-pupillei A eerstejaars: 1. Scheldesport, 2 RKHAV, 3. Dynamo. Tweedejaars 1. Dynamo, 2. Scheldesport, 3. Zee land Sport. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - De Temeu zense zwem- en polovereni ging De Schelde houdt zater dag 20 en zondag 21 septembei de jaarlijkse waterpolotoer hooien. Zaterdag komen d< kringteams heren in actie me De Bruinvis, Meetjesland ui Eeklo, De Schelde en Scheldes troom. Ook de aspiranten 2 werken zaterdag hun toernooi af. Hier is de bezetting: Hieronymus uit Roosendaal, De Schelde, Scheldestroom, Zuidwesthoek uit Hoogerheide, Meetjesland en Warande uit Oosterhout. Zondag is het de beurt aan de dames met Ganze, Meetjes land, Warande en De Schelde. Ook de heren van het dis trict komen zondag in actie. Dit met Ganze, Stormvogel 2, De Schelde en een gelegen heidsteam. Dit laatste doordat °P het laatste moment Neptu- nus afschreef. De wedstrijden worden gehouden in zwembad De Honte en beginnen zater dag om 13.00 uur en zondag om 12.15 uur. De prijsuitreiking is gepland om respectievelijk 18.15 en 19.00 uur. Van onze sp. SAS VAN GENT - De zaalvoe van Gent gaat maandag 22 sep ®otie naar het regiovoetbal va xen is het totaal aantal pioege: 'Pen. Dit seizoen komen in di «echts acht ploegen in actie. Volgend seizoen lijkt dat aar omdat dan een kanaalzone-cor Pen. Daarvoor moet het rayon ren samen met de andere rayt voetballend bij de KNVB genof jn de eerste klas van het za; volgende ploegen in actie: De r £®n, Corn Boys I/Peters, Corn «acing White 2/De Leeuwke mlippine 1 en De Rijnvaert Partij: w 't Polderken 2, Ro ^c, CSM, ADEG/De Crab. Er PP maandag- en dinsdagavond Pf ..tie wordt er ook dit seizoer rild om de Schepentrekkers- leitüi ng van Dolf Tiggelhoven.

de Stem | 1986 | | pagina 10