Werklozenproject West gaat praktische cursussen geven Verlies van 200 banen Hollandse Constructie Groep Eis van drie maanden voor diefstal olie Dorpsraad Eede wil meer plaatselijke verkeersveiligheid 'Je hoeft ze alleen maar even zwart te n' Ruime belangstelling voor derde Grenstocht Fancy fair Hand- werkclub GEBOUW WERKLOZENPROJECT BRESKENS GEÏNSPECTEERD WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND >litierapport aatselijk nieuws dstraat stdorpe rneuzen Opening nieuw gemeen schapshuis Bundespost KEEN EXTRA VERKEERSOVERLAST [Groenlicht voor I recreatie-complex I in Cadzand-Bad Plaatselijk nieuws Eede Oostburg LEVENSECHTE RAMBO-WAPENS JAGEN JE DE STUIPEN OP HET LUF NA ZEELAND 3 ]D® T20 PAGINA Z^LAND 4 BURG - In de Brede- verleende een perso- bestuurd door rne- 'S. S. uit Groede, geen |ng aan J. van Z. uit Ro evrouw S. kwam uit de Schoondijke en wilde naar het tankstation, voertuigen liepen fop. |BURG - Op het Raad- pin is de personenauto M. uit Aardenburg jn Igevlogen. De brand ont- onder de motorkap en de delijke oorzaak is het hangen van een lp. De brandweer van prg moest ter plaatse om de auto af te voe- Van een onzer verslaggevers I OOSTBURG - Het Werklo- lenproject West-Zeeuwsch- Vlaanderen gaat het komende seizoen vooral praktische cur sussen geven aan de deelne mers waarbij men diploma's gan halen. I Men is afgestapt van het or ganiseren van 'vrijblijvende' I Lsen zoals zeefdrukken en I '-rafische technieken. Het pro- 1 fect gaat nu vooral de prakti- .jhe cursussen geven omdat jie een betere kans op een I taan geven. De haanlozen kunnen vanaf I begin volgende maand aan de volgende cursussen deelne men: typen, engels, leren solli- eiteren, kleding maken en computerkunde. Alle lessen beginnen de tweede week van I oktober en vinden op verschil- ing - Het kaartingsei- in 'De Straete' begint g 21 september. Van ot 14.30 uur kan men zich ijven, waarna er ge wordt: bieden zonder ing - Kaartclub DOS deze week vrijdag een ing met bieden zonder in café 'd'Ouwe Smisse' ers kunnen zich i ven tussen 19.00 en 19.30 I Het kaarten begint om Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het welfare werk van het Rode Kruis afdeling Hontenisse houdt zondag 21 september van 11 tot 18 uur de jaarlijkse fancy fair ten bate van de handwerkclub. De opening om 11 uur in het gemeenschapshuis te Groenendijk wordt verricht door burgemees ter mr. A. Kessen, die te vens voorzitter is van het Rode Kruis Hontenisse. De bezoekers kunnen er zoals gebruikelijk een grote hoeveelheid hand werken zien. Bovendien wordt er koffie met wa fels geserveerd. Voor elke 25e bezoeker is er een at tentie. Wie belangstelling heeft voor het werk ot voor de handwerkclub kan voor inlichtingen te recht bij Jenny de Kock- Ringoot in de Geranium straat 6 te Kloosterzande- De handwerkclub komt iedere dinsdagmiddag van 13.30 tot 16 uur bijeen in het gemeenschapshuis te Groenendijk. elen - Op het viswater de Molenkreek hield de ilsportvereniging Plat te tweede zoetwaterwed- van het seizoen. Uitslag: Soethaert 3850 gram, 2. M. iers 3210, 3. W. de Meijer 4. F. Sijnesael 1630, 5. J sael 710 gram. bijnschieting - In zaal Jude Raedhuys namen 38 ;ters deel aan een kara- chieting van De Molen- k. De Belgen bleven ver- e baas over de Nederlan- Uitslag Wip 1: hoge en hoge vogel W. de Ten- linker zijvogel: W. Arens; ter zij vogel: Ch. Pieters en rens; grootste aantal (5): sebette, allen VBS. Wip 2: vogel: Ph. van de Velde, ir zij vogel: D. van Kezel, en SK F ver gem; rechter gel: R. Gaernaart, Monto sto; grootste aantal (5): I. oei, Dingo. De volgende ting van De Molenkreek ndag 5 oktober in de zaal Het Oude Raedhuys. O - EHBO-vereniging taphaël start een nieuwe O-cursus. De cursus t ongeveer 19 wekelijkse n. De eerste les is donder- 9 oktober, aanvang 19.00 in verenigingsgebouw ordia. Belangstellenden nen zich opgeven bij be- rsleden van St.-Raphaël, ook informatie geven. De nelding sluit 4 oktober. ronden voorwerpen - Bij de ïeentepolitie kan men htingen krijgen over de] gende gevonden voorwer-' armband met inscriptie, sdoek, schildpad, zwart da shorloge, babyjasje, baby- ije, plastic zak met inhoud, zeil van auto, goudkleurige] g, kinderportemonnee, gou- oorknopjes, herensokken, k, kinderleesbril, trouw- g, witte portemonnee met ichrift, regenpak, diverse oenen en laarzen, honden ting, goud/double horloge, ndbeugel (boven), loop- uk. lende tijdstippen plaats, zodat de deelnemers meerdere cur sussen kunnen volgen. De les sen worden hoogst waar schijnlijk in t)et gebouw van de Streek Jeugd Centrale (SJC) te Oostburg gegeven. Wanneer echter veel deelne mers uit bijvoorbeeld Aarden burg komen, dan is het moge lijk om naar daar te verhui zen. De SJC blijft doorgaan met de ontmoetingsmiddagen, steeds van 14.00 tot 17.00 uur. In Aardenburg elke maandag in het dorpshuis, Sluis in 't Zoute Vestje, Breskens dins dag en woensdag in Het Baken en in Oostburg elke donderdag in het pand van de SJC. Volgens C. de Smit, de bege leider van het project, is het erg belangrijk om naast de cursussen ook de ontmoetings middagen te houden. „Het is erg moeilijk om langdurig werklozen te activeren. Door het houden van zulke midda gen komen ze in contact met anderen, zijn ze even uit de dagelijkse sleur en kunnen ze gemotiveerd worden om ook mee te doen aan activiteiten". Hij vertelt dat de ervaring heeft geleerd dat haanlozen die actief cursussen volgen, een veel grotere kans hebben op een baan dan werklozen die niet veel uitvoeren. „Door het volgen van cursussen toont men dat men de handen uit de mouwen wil steken, zoiets stelt een toekomstige werkge ver op prijs". Het project houdt zich het komende jaar ook met andere activiteiten bezig. Zo start er weer een groep 'landschaps verzorging'. Heggen snoeien, wilgen knotten en andere werkzaamheden die nodig zijn om de streek op peil te houden. Dinsdag 23 september om 13.00 uur is er een kennismakings bijeenkomst voor de deelne mers in het gebouw van de SJC te Oostburg. Ook wordt er weer een tuinhulp/klussen- dienst opgezet. Speciaal om oudere mensen te helpen bij het onderhoud van hun tuin of huis. Het ligt bovendien in de be doeling om elke vrijdagmid dag in de gymzaal te Breskens een sportmiddag te houden tussen 15.15 en 17.00 uur. Ook gaat men play-backshows voor de lagere scholen organi seren. Het project heeft het afgelo pen jaar een goed resultaat gehaald. Van de 700 West- Zeeuws-Vlaamse werklozen hebben 125 op de een of andere manier deelgenomen aan de activiteiten van het project. „Een goed resultaat", aldus De Smit. B en W Oostburg van huisvredebreuk beticht Van een onzer verslaggevers CADZAND-BAD - Het nieuwe gemeenschaps huis van de Duitse Bun despost te Cadzand-Bad wordt donderdag 25 sep tember geopend. De plechtigheid vindt om 17.00 uur plaats. De Duitse PTT heeft in die badplaats een recrea tie-centrum voor postbe ambten. Medewerkers van de PTT kunnen daar tegen een schappelijke prijs een appartement huren. Vorig jaar september is begonnen met de bouw van het gemeenschaps huis. Het bevat een speel ruimte voor kinderen, een tafeltenniszaal, bi bliotheek en televisie- ruimte. Ook worden die dag elf nieuwe apparte menten in gebruik geno men zodat het complex vanaf die dag 88 apparte menten telt. Van een onzer verslaggevers I OOSTBURG - De West-Zeeuws-Vlaamse Streek Jeugd Centrale (SJC) beticht het col lege van B en W van Oostburg van huisvrede- 1 breuk. Het dagelijks bestuur van de gemeente heeft zonder toestemming van de SJC een pand dat gehuurd wordt door de organisatie geïnspecteerd. „Dat steekt", aldus J. Koen van I de SJC. Het pand waar het om gaat is Het Baken te Bres- Ikens, het onderkomen van het werklozenproject al daar. Vorige week hoorde het college dat het gebouw verwaarloosd was en dat een deel van inventaris zou 1 zijn verdwenen. dat enkele deelnemers van het project een uurtje hard had den gewerkt, was de zaak weer aan kant. Voor de zomer vakantie hadden de mensen van de SJC aan de deelnemers van het project gevraagd het gebouw op te ruimen. Dat heeft men echter niet gedaan. Daarop is het college spoor- lag naar Breskens vertrok ken. „Zonder eerst contact met ons op te nemen", aldus Koen. „Wanneer men dat had ge- Jdaan, dan hadden we het een en ander kunnen verklaren". Hij geeft toe dat het gebouw met was opgeruimd, maar na- Van een onzer verslaggevers I OOSTBURG - De Cadzandse projectontwikkelaar P. de Lij- her kan, wat het college van B Jen W van Oostburg betreft, Ikginnen met de bouw van |bjn complex aan de Boule- Ivard de Wielingen te Cad- |and-Bad. De plannen van De Lijser komen morgen aan de orde tij- flens de raadsvergadering, over nu bekend, zal een «eerderheid ook akkoord (aan. Het complex komt naast ho lte! De Schelde en zal parkeer garages, drie winkeltjes en 22 [tudio's omvatten. De Lijser nl 15 november starten met bouw zodat het begin mei Wgend jaar, net voor de start fan het toeristenseizoen, in pruik kan worden genomen. Tijdens een commissiever gadering, twee weken terug, Kakten enkele raadsleden tend dat ze vrezen dat het «nplex voor de nodige ver keersproblemen zal zorgen, «tier andere een toename fan geparkeerde auto's en een grote verkeersdruk op het 'aatje achtèr De Schelde. onderzoek van de ge- tentelij ke verkeerscommis- Fheeft uitgewezen dat van te Itote overlast geen sprake zal 'in. Onder andere omdat het "nplex veel parkeergarages al bevatten. I Hie commissie heeft het da- s bestuur van Oostburg wel op gewezen dat, wan- 'er nog meer nieuwe com- "ten komen, er wel een ver- 'wrsprobleem kan ontstaan. ®Wgemeester C. Spijkerboer pelde gisteren echter mee, dat ['anneer er zulke complexen pnen, men nog altijd extra przieningen kan nemen. De kwestie komt aan tijdens f raadsvergadering die be at om 19.30 uur in het Oost- "r&se gemeentehuis. Afgedaan I^STERDAM, 16 september - In Tte35-50mm werden 10 contrac- rverhandeld voor levering april f24,10 tot 24,00 per 100 kg. L[temming was prijshoudend. In 50mm werden 24 contracten Randeld voor levering novem- een prijs van ƒ30,10 tot Per 100 kg, alsmede 622 con- ^pep levering april tegen 40,70 iJ, De stemming was ook P<jshoudend. „Wij huren het gebouw van de gemeente, als iemand het wil betreden, moet men toe stemming aan de huurder vragen", aldus J. Koen. Hij wil de zaak echter niet hoog spe len. „We hebben het een en an der kunnen verklaren en daarmee is voor ons de zaak afgedaan". Wel hoopt hij dat de ge meente op korte termijn het gebouw wat wil opknappen. „Een jaar geleden hebben we Oostburg op de hoogte ge bracht van een aantal gebre ken aan het pand. Zo is het plafond stuk, zijn er lekkages in de toiletten en de elektrici teitsvoorziening is niet in or de", zegt hij. Nadat de SJC die mankementen had doorgege ven aan de gemeente zijn en kele ambtenaren de schade komen opnemen maar daarna is er niets meer gebeurd. Inbraak Dat een deel van de inven taris niet aanwezig is in het gebouw, komt volgens de SJC, omdat het pand inbraakge- voelig is. Om die reden hebben deelnemers van het project de duurdere spullen mee naar huis genomen zodat de mate rialen minder snel gestolen kunnen worden. Koen vreest dat de actie van het college iets te maken heeft met de bezuinigingsplannen van minister Brinkman. „Er zal bezuinigd moeten worden en door te wijzen op de rotzooi in het gebouw van het werklo zenproject is zoiets misschien politiek iets makkelijker te verkopen". Kleding - Gebruikte kleding kan men nog tot maandag 22 september achter in de rk kerk brengen. Die dag word de kle ding opgehaald door pater Den Hollander. Caritas - Het kerkbestuur is uitgebreid met twee leden, te weten C. Cools-Grijp en N. Blondeel. Collecte - De collecte voor het Koiningin Wilhelmina Fonds heeft 725,25 opgebracht. Collecte - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft 3667,45 opgebracht. Apeldoomse politiemensen gisteren met een in beslag genomen partij door Marja Klein Obbink ZIERIKZEE BREDA-Het bovenstaande is een van de gevallen die de publiciteit hebben gehaald. Nog maar een week geleden kon De Stem eveneens melden dat een 18-jarige jongen uit Oud-Gastel een politieman in Ossendrecht de stuipen op het lijf had gejaagd met een namaak-mitrailleur. De jongen was er mee aan het 'spelen' toen de politie man toevallig langs kwam. De jongen bleek zich van geen kwaad bewust; hij had het wapentuig in Antwerpen gekocht. Maar in Nederland is het wapen verboden om dat het er zo levensecht uit ziet. Dergelijke aanhoudingen worden steeds talrijker. Maandag bleek op haar beurt de politie van Apel doorn levensechte speel goedwapens in beslag te hebben genomen. Evenals het geval in Renesse ging het ook hier weer om de roem ruchte Rambo-set: een Uzi, een mes en een haarband zo als de 'held' die in de films draagt. 2 Augustus j.l., half drie 's nachts. De politie houdt acht jonge mannen in Renesse aan. Een voorbijganger had het achttal met levensgevaarlijke vuurwapens op straat zien lopen. Het blijkt te gaan om een Uzi en een pistool van plastic uit het 'Rambo'- pakket. In dit geval heel echt lijkende vuurwapens, want de jongens hadden ze zwart geschilderd. Een van hen was een oud- Libanonganger, die precies wist hoe een mitrailleur er in werkelijkheid uitzag. Het 'onschuldige' legergroene kleurtje hoefde alteen maar even met zwart te worden overgespoten vertelde hij zijn maten. De wapens werden in beslag genomen en de jongens berecht. Reden: het waren zulke 'afdreigende' wapens, aldus de politie in Zierikzee, dat ze op de lijst van verboden vuurwapens staan. Ze zouden namelijk gebruikt kunnen worden om mensen mee te bedreigen. Bang De speelgoedwinkeliers worden bang. Dat bleek overduidelijk bij een be zoekje aan een van de speel goedzaken in Breda, een fi liaal van Bart Smit. Het was niet toevallig dat we juist bij dat filiaal gingen kijken, omdat de politie in Zierikzee ons had laten weten dat de Oud-Libanonganger en zijn kornuiten de wapens bij speelgoedzaak Bart Smit in Waalwijk hadden gekocht. Een Rambo-set was in het Bredase filiaal niet te vin den, wel onschuldige plastic wapens en ander tuig van het merk 'Dempsey and Ma kepeace', naar de gelijkna mige populaire tv-serie. Een gesprek met de filiaalhou der, voor zover je van een gesprek kunt spreken, le verde niet veel op. Zijn naam wilde hij niet noemen en hem was van hogerhand een zwijgplicht opgelegd. Wel wilde hij kwijt dat 'het hele spul' (aUe Rambo-sets, red.) op last van het hoofdkantoor in Volendam zo'n drie weken geleden uit de handel is ge nomen. In Alle Bart Smit-fi lialen. „En dat zijn er behalve in Waalwijk nog 67", zegt re chercheur W. de Vries van het groepsbureau in Zierik zee. Hij heeft in augustus, na de aanhouding van de jon gens in Renesse, zijn colle ga's in Waalwijk ingelicht. Toen is de bal gaan rollen. En dat moet volgens recher cheur De Vries de reden zijn geweest dat Bart Smit het zekere voor het onzekere heeft gekozen en de boel uit de handel heeft genomen. Overigens, de woordvoerder waarnaar de filiaalhouder in Breda ons heeft verwezen was gisteren niet voor com mentaar bereikbaar. 'Land uit' Rechercheur De Vries verder over de maatregel van Bart Smit: „Mevrouw, het lijkt me nogal logisch wat Bart Smit heeft gedaan. Hij heeft de bui zien hangen en hij probeert nog voordat ook de verkoop van leger groene speelgoedwapens strafbaar wordt, die handel 't land uit te werken en in het buitenland te verkopen. Want volgens mij zijn er miljoenen mee gemoeid". Nogmaals voor de duide lijkheid: Bart Smit heeft geen strafbare feiten ge pleegd. Maar hij zal wel de bui hebben zien hangen... Dit vraagt om een verkla ring. Het groepsbureau in Zie rikzee was namelijk niet het eerste dat de centrale re cherche informatiedienst (CRI) van haar vondst op de hoogte heeft gesteld. Volgens De Vries verscheen in juli al een publikatie in het infor matiebulletin van de CRI waarin aandacht werd be steed aan de Rambo-set. Mo menteel is een werkgroep onder voorzitterschap van een officier van justitie bezig met een onderzoek naar de vraag welke plastic (speel- goed)wapens wel of niet on der de vuurwapenwet zullen vallen. Volgens rechercheur De Vries zullen 'voor 99,9 pro cent zekerheid' ook de leger groene Rambo-wapens ver boden worden. Zwarte en grijskleurige wapens staan al lang op de lijst van verbo den vuurwapens. „Komen daar de legergroene speel goedwapens bijdan is de ac tie van Bart Smit heel goed te verklaren...", herhaalt De Vries. „Hij is nu nog niet strafbaar, maar voordat het zover is zijn de (speelgoed) wapens al het land uit". Tenslotte een woordvoer der van de gemeentepolitie in Waalwijk over deze zaak. Hij vermoedt dat wel meer speelgoedhandelaren de Rambo-wapens inkopen. Het tuig zou worden ge maakt in Taiwan. Volgens hem is het vrij logisch dat waarschijnlijk ook de leger groene speelgoedwapens verboden gaan worden. „Kijk, de kleur is niet zo be langrijk. Per slot van reke ning lijken groene wapens in het donker ook zwartHet belangrijkste criterium is dat criminelen .of semi-cri- minelen het niet voor hun doeleinden kunnen gebrui ken". GEEN GEVOLGEN ASSELBERGS TERNEUZEN Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN BREDA - Bij de Hollandse Construc tie Groep bv gaan door een reorganisatie 320 arbeids plaatsen verloren. Waarschijnlijk kan het aantal ge dwongen ontslagen beperkt blijven tot zo'n 200. Voor de Bredase dochteron derneming Asselbergs en Na- ehenius heeft de reorganisatie geen gevolgen, meldt het be drijf, evenmin als voor de Ter- neuzense vestiging. De aanleiding voor de voor genomen reorganisatie bij HCG, een werkmaatschappij van de Hollandsche Beton Groep, is de sterk gedaalde olieprijs. Daardoor lopen vol gens de HCG de activiteiten en investeringen vooral in de off shore-sector terug. De secto ren staalbouw en metaalbe scherming staan sterk onder druk, wat te wijten is aan af nemende investeringen in olieproducerende landen. Om te voorkomen dat aan zienlijke verliezen geleden worden, ziet HCG zich ge noodzaakt tot een strakke re organisatie. Daarbij worden de staalbouw- en de offshore activiteiten verminderd, en geconcentreerd in Schiedam. De betreffende afdelingen op de hoofdvestiging in Leiden worden gesloten. HCG gaat zich meer toeleg gen op de ketel- en apparaten bouw, alsmede pijpleidingen en montage. De reorganisatie wordt in fasen ingevoerd. De onderneming verwacht in '87, als de reorganisatie zal zijn doorgevoerd, weer winst te zullen maken. Dat zal dit jaar niet geval zijn, het bedrijf zit in de rode cijfers. Een woordvoerder van HCG verklaarde gisteren uitdruk kelijk dat de plannen 'geen en kel gevolg' zullen hebben voor Asselbergs Breda en HCG Terneuzen. Van onze correspondent SLUIS - De derde uitgave van de Grenstocht, een toertocht gehouden door de Sluise trimformatie De Wielertoerist, mocht zich over een ruime belangstelling verheugen. Voor deze vrije toertocht passeerden 180 deelnemers de inschrij vingstafel, waarvan er 106 de 100 kilometer reden en 74 de 60 kilometer. Start en aankomst waren in café De Tol op de grensover gang tussen Eede en Belgisch Middelburg. De rit liep over rustige polderwegen aan beide zijden van de grens. Alle be schikbare trofeeën gingen naar onze zuiderburen met on derstaand resultaat: verstkomende club: WTC Klein maar Dapper uit Handzame; jongste deelnemer: Ton Mouton 11 jaar; jongste deelneemster: Erika Montmorency 36 jaar; oudste deelnemer: Alois Verfaille 78 jaar; oudste deelneem ster: Margriet Decleire, 58 jaar. Van een onzer verslaggevers BREDA - De diefstal van dieselolie in Lechem en Kats (op Noord-Beveland) kan de Bergenaar A. M. op drie maanden ge vangenisstraf met aftrek (waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar) komen te staan. Dat is de straf die officier van justitie mr. J. Bijvoet gis teren eiste tegen M., die zelf niet op kwam dagen. De Bergenaar zou regelma tig met zijn broer, die momen teel vast zit in België, op het dievenpad zijn geweest. Ze hadden het speciaal gemunt op olietanks op bedrijfsterrei nen in den lande. A. werd steeds voor zijn hulp betaald door zijn broer. Concreet is op dit moment volgens Bijvoet bewezen dat dit tweetal in de nacht van 26 op 27 november 1984 1200 liter dieselolie heeft gestolen van C. Schippers in Kats. Begin de cember van dat jaar zou een zelfde hoeveeldheid dieselolie ontvreemd zijn bij een bedrijf in Lechem. En eveneens in de cember '84 zouden ze in Oos terhout een Mercedes-vracht- wagen gestolen hebben van de firma Direct Systemen bv. Officier Bijvoet werd door rechtbankvoorzitter mr. Van de Plas voorgesteld de zaak uit te stellen omdat nog negen soortgelijke feiten zijn toege geven door M. Temeer omdat 'we weinig van hem weten en hij een blanco strafblad heeft'. De officier gaf er echter de voorkeur aan om genoemde zaken af te handelen en later nog maar te bezien of hij op nieuw vervolgd moet worden. Hij achtte bewezen dat M. bij beide oliediefstallen 'onmis bare hand- en spandiensten had verricht' en vond een on voorwaardelijke gevangenis straf op zijn plaats. Uitspraak over veertien da- gen. Van onze correspondente EEDE - De Eedese dorpsraad zou graag zien dat bij de bocht aan de Schoolstraat en de Mgr. de Backerestraat een spiegel ge plaatst werd, omdat deze verkeerspunten onoverzichtelijk zijn. Vooral de verkeersveiligheid van de plaatselijke jeugd komt door het ontbreken van zulke spiegels in het gedrang. Ook het vermaarde kruispunt Rijksweg-Brieversstraat zou veiliger ge maakt kunnen worden, meent de dorpsraad. De dorpsraad gaat het Aardenbrugse college van B en W vra gen om snelheidsdbeperkende veranderingen aan te brengen aan de Brieversstraat. Hierbij denken de vertegenwoordigers van het grensdorpaan een oplossing zoals in de Ridderstraat te Sluis. Daar is beurtelings de ene weghelft in gebruik als par keerhaven en als rijweg, hetgeen een slingerend effect heeft dat tot traag rijden verplicht. Thans is in de Brieversstraat te Eede verplicht parkeren aan de linker zijde van de weg van toepasssing. Hierdoor wordt de andere weghelft zeer intensief bereden, hetgeen tot grote slij tage van het wegdek bijdraagt. De dorpsraad zal verder ook bij Provinciale Waterstaat van Zeeland aan de bel trekken om aan de Rijksweg (aan weerszijden van het kruispunt met de Bier- versstraat) snelheidsbeperkende wegverhardingen te laten aan brengen zoals deze nabij de dorpskom van Aardenburg.

de Stem | 1986 | | pagina 19