ekent [igingl Fietscrossers succesvol in België Bilj artdistrict viert jubileum [Van de Walle koploper driebanden New Yorl Johan Lepoeter rapste spurter Zwakke start van landelijke teams KRAPPE NEDERLAAG VOOR RAPIDE-HEREN Q Verlies Cadzand niNSPAG 16 SEPTEMBER 1986 T14 PAGINA SPORT 2 'AGINA SPORTT ZEVEN KAMPIOENSCHAPPEN Zilver voor Bob Rasenber] Nico Kalden aan leiding TERNEUZEN - Succes voor de dames en he ren van Goes in de hockeycompetitie. De Goese dames bonden Teteringen aan de zege kar en de heren bleken te sterk voor Forcial. fM Nederlaag voor Blue Diamonds TRIMKOERS KOEWACHT Morres en Set Up zegevieren T oernooiwinst De Polder en EVVC bggever (oners, is al weken uitgeke-| )e Rotterdamse club hi Europese bekervoetbal i in het 16.000 plaatsen tefl Ide, grotendeels vernieuwd iion afgewerkt, rainer van de in het rood-| |art spelende Hongaar eg is Jozsef Garami. De 41-1 Jige trainer/coach is volle-1 met de club vergroeid. Hi;| |rd op 9 augustus 1939 cs geboren. Tussen 1954 i speelde hij als aanvaller! or Pecsi Dosza. Een ernstige] fessure maakte op 26-jarig Eftij d een einde aan de voet-| (lcarrière van Garami, niddels zijn leraarsople;. ng had voltooid. Garar brd jeugdtrainer bij zijn Ide club en volgde inti fn opleiding aan de sportho feschool van Boedapest. J In het seizoen 1975-1976 wa larami voor het eerst verant-| loordelijk voor het eerst lam van de club. Het sei Jndigde echter met degrada-] en Garami keerde ter aar zijn oude baan als sport-l Iraar op de technische hoge jrhool van Pees. Bij het beg fan het seizoen 1985-1986 wer ozsef Garami weer traine Jij Pees. Eén zaak baart Garami, evreden is met de huic Prestaties van zijn team, zor| Jen. „In 540 minuten voetl hebben wij maar viermaal ge Icoord. Dat is veel te weinig 7ij hebben het geluk over Iterke defensie te beschikke vant in zes wedstrijde llechts één treffer tegen krijj ten, is natuurlijk ook ge plecht resultaat. In het mtet-| nationale voetbal zul je echt noeten scoren". Garami heeft Feyenoot elf aan het werk gezien, bchat de Rotterdammers hoog. „Het is een professior ■ploeg, die in het Euro; Ivoetbal veel ervaring heeft, i 1 reken op onze sterke defei [Wanneer wij hier Feyenoon op nul kunnen houden en or I aanval eindelijk eens tot do I punten komt, zijn wij in de I eerste ronde bepaald kansloos". van onze sportmedewerker sX.-PAUWELS - Zeven re gionale fietscrossers hebben het kampioenschap van de Belgische Fietscrossbond ge wonnen. De daarvoor beno digde laatste puntjes werden gepakt in het Belgische St.- Pauwels. Een plaats waar de laatste van de vijf meetel lende proeven werd verre den. Naast deze vijf ritten moesten de renners uitgeko men zijn in nog zeven Ne derlandse crossen en zes Belgische ontmoetingen. In deze reeks van wed strijden slaagde bij de 10-ja- rigen Loek de Rijk uit Schoondijke er in de eerste stek te pakken. In de slot- koers werd hij eerste en daardoor onbereikbaar voor de concurrentie. Bij de een jaar ouderen ging Jimmy Vermeire uit Hoek met de titel lopen. Hij werd in St.- Pauwels weliswaar tweede, maar door deze klassering bleef hij een punt voor op zijn naaste belagesr. Rini Datthijn uit Oostburg toonde zich de sterkste in de groep 13-jarigen. In de be slissende wedstrijd werd hij tweede en dat was ruim vol doende om zich kampioen te mogen noemen. Siuiskillenaar Larry Crombach eindigde even eens als tweede in de finale, maar ook hij had vooraf vol doende punten verzameld om winnaar te worden. Voor Eric Fijnaut uit Oostburg was de laatste cross een ver plicht nummer. Hij stond al ver voor en aangezien hij won, liep hij nog verder uit. Bij de meisjes was er een re gionale kampioene. Deze titel pakte Judith de Mey uit Westdorpe in de B-categorie. £>e Oostburger Marco Dat thijn-kan in het titelgevecht als meest pechvol aange merkt worden. Hij verloor de laatste heat van de drie die werden verreden en dat hield in dat hij samen met de Belg Van Meerhage op 109 punten uitkwam. Aangezien de zuiderbuur de slotheat won, ging de kampioenstrui naar hem. Voor het Zeeuwse kampioenschap worden nog twee wedstrijden verreden. Zaterdag 20 september in Terneuzen en volgende week in Schoondijke. Eindstand BLFCB-kampioen- schap: 5 Jaar: 1. Donni Birger 107 punten, 2. Jurgen de Maat 103, 3. Mario de Ritter 95.6 jaar: 1. Joost van Meerhage 109,2. Marco Dat thijn 109. 7 jaar: 1. Wim Van- hijfte 114, 2. Ludovic Slagmulder 104, 3. Philip Dupré 89. 8 jaar: 1. Heikki de Smet 116, 2. Philip Westijn 101, 3. David van Spey- broek 93.9 jaar: 1. Bart Vanhijfte 104,2. Daniël van Houte 96,3. Ti mothy Thaets 94.10 jaar: 1. Loek de Rijk 113,2. Eddy Coussens 105, 3. Bart Claeys 88. 11 jaar: 1. Jimmy Vermeire 100, 2. Timothy Duitschavers 99, 3. Dennis de Martelaere 76. 12 jaar: 1. Geof frey Vandamme 102, 2. Torsten de Maat 80,3. Chris de Rudder 78. 13 jaar: 1. Rini Datthijn 112, 2. Erwin Sarfaty 106,3. Jeffrey van den Dale 90. 14 jaar: 1. Tom Stpels 116, 2. Piet Bogaard 94, 3. Peter Vermeire 86. 15 jaar: 1. Larry Crombach 112, 2. Erwin Schijvens 108. Inters: 1. Eric Fij naut 116,2. Chris Vercauteren 84, 3. Luc Vervoort 74. Meisjes A: 1. Ann de Koek 116, 2. Sandy de Pannenmaker 104, 3. Kelly de Pannenmaker 92. B: 1. Judith de Mey 112, 2. Inge Heyvaert 96, 3. Isabelle Rausch 88. C: 1. Kim de Loo 116, 2. Mariska Verplanke 100, 3. Kelly de Koek 91. D: 1. Cindy Dierickx 113, 2. Ilse Hey vaert 107,3. Sandy Reiniers 82. E: 1. Linda de Bruycker 111,2. Bar bara de Ruyter 103, 3. Tania Westyn 92. F: 1. Pascalien van Cleemput 115, 2. Grace Sack 103, 3. Anja Legrand 94 punten. lockeyteams toes goed In vorm MOSKOU (ANP) - Bob senberg heeft maandagavi op de wielerbaan van Mi de zilveren medaille gewi nen in de puntenkoers van wereldkampioenschappen wielrennen voor studenten. Wereldkampioen werd Sovjet Lebedev. Ralf Mmi; man eindigde op de vijfi plaats. Van onze biljartmedewerker HOEK - Nico Kalden van de biljartvereniging DOS uit Hoek voert na vier ronden het klassement aan in het kam- pioenseahp derde klas drie banden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen in café Molenhoek te Hoek. Hij is nog niet zeker van de titel. Daar voor zijn er nog teveel kapers op de kust bij de organise rende vereniging De Molen hoek. Op papier zijn er nog zes kandidaten voor de titel, al geeft de stand aan dat veruit de beste papieren voor de eer der genoemde Kalden en Willy Hemelsoet van Concordia uit Terneuzen zijn. Zij staan respectievelijk met zeven en zes matchpunten achter hun naam en weten dat de concurrentie op drie en twee matchpunten volgt. Een uitgangspositie voor vrijdag als de wedstrijden om 19.00 uur verder gaan. de ver wachting dan en zaterdag als men om 13.00 uur begint en om 20.00 uur de finale speelt, is dat erschillende spelers promotie iwerkstelligen. Daarin daagde Hans van Oosten tij- lens de voorwedstrijden, laar naast hen staan momen- d nog vier spelers met een loyenne dat promotie aan- [eeft. Een duidelijk bewijs dat ir sterk gespeeld wordt. Dat nadrukte Benny Visser van 'BC uit Walsoorden, die de it nu toe kortste partij achter in naam heeft staan. In ilechts 31 beurten maakte hij de 20 caramboles vol. De stand is (respectievelijk aan tal matchpunten, algemeen gemid- lelde en hoogste serie): 1. Nico aiden 7-0.386-3; 2. Willy Hemel- let 6-0.477-6; 3. Benny Visser 4- 1.445-5; 4. Sjef van de Bunder 4- f.425-5; 5. Hans van Oosten 4-0.413- 6. Ronny Roets 4-0.375-3; 7. lonny Bleijenberg 2-0.430-4; 8. Adrie Picavet 1-0.315-3. Van onze hockeymedewerker De heren van Rapide waren minder succesvol en verloren nipt van Pelikaan. Rapide speelde gelijk te gen Voorne. De dames van Olympia kwamen aanval lend klasse tekort tegen Goirle en verloren. Derde klas heren: PELI- KAAN-RAPIDE 1-0 - Op een zwaar veld ging de strijd in de eerste helft nog gelijk op en de 0-0-ruststand was terecht. In de tweede helft kreeg Rapide wel enkele kansen, maar het vizier stond niet op scherp. Het leek op een gelijk spel af te gaan, maar vier minuten voor tijd sloeg Pelikaan toe en scoorden de Brabanders de be slissende treffer. Derde klas dames: RAPIDE- VOORNE 2-2 - Rapide leek op de zege af te gaan. Anniek Herman had na een knappe solo Rapide op voorsprong ge zet en dezelfde speelster bracht in de tweede helft 2-0 op het scorebord. Voorne knokte terug en vlot werd het 2-1 uit een rommelige situatie. Voorne ging in het offensief, rook zijn kans en vijf minuten later had het succes want het werd uit een strafcorner 2-2. Fietscross TIJDENS het Nederlands kampioenschap fietscross in Veldhoven is Dennis Ploeg- aart uit Terneuzen vierde ge worden in de groep 6-jarigen. Zijn clubgenoot Stefan Dobbe laar eindigde als zevende in de groep 7-jarigen. Michel Schellekens uit Sas van Gent kwam uit in de cate gorie 10-jarigen. Hij werd twaalfde. Het Nederlands kampioenschap in Veldhoven had overigens meer weg van een cross-country dan van een fietscross. De baan was door de zware regenval veranderd in een ware modderpoel. Een toch wel terechte uitslag vond men in het Rapide- kamp. GOES-TETERINGEN 2-0 - Een verdiende zege voor Goes. In de eerste helft had Teterin gen wel een overwicht, maar Goes verdedigde bekwaam. In de tweede helft had Goes dui delijk het initiatief en via twee keer Anneke Heijning werd het terecht 2-0 voor Goes. GOIRLE-OLYMPIA 3-0 - De eerste helft ging gelijk op en werd terecht met een 0-0- stand afgesloten. In de tweede helft gaven beide teams elkaar weer niet veel toe, maar Goirle bleek in dit gedeelte van de wedstrijd slagvaardiger en dat gaf de doorslag. Drie keer werd een defensiefout van Olympia koelbloedig afge straft, zodat Goirle dit leuke en sportieve duel winnend kon afsluiten. Vierde klas heren: GOES- FORCIAL 3-0 - Goes was over de gehele wedstrijd de sterk ste. Bij het rustsignaal leidden de Goese heren al met 2-0. Twee keer scoorde Peter Syt- stra. Beide keren uit een straf corner. In de tweede helft bleef Goes domineren en via Bart van der Feen werd een regelmatige 3-0-zege behaald. Uitslagen derde klas heren: Souburgh-Tempo'34 2-1, De Waele-Oude Maas 1-2, Voorne- Middelburg 1-0, Pelikaan-Rapide 1-0. Vierde klas heren: Goes-For- cial 3-0, HSD-HCGO 7-1, Zeven- bergen-Barendrecht 1-3, Ouden- bosch-Spijkenisse 1-2. Derde klas dames: Rapide-Voorne 2-2, Goes- Teteringen 2-0, Goirle-Olympia 3- 0, Vlissingen-Middelburg 3-0, Peli kaan-Zevenbergen 0-1. Spelmoment uit de hockeywedstrijd in de derde klas dames tussen Rapide en Voorne. An niek Herman (links) scoort het eerste doelpunt voor de Hulsterse Rapide-dames. - FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze biljartmedewerker KWADENDAMME - Ondanks de gezellige drukte en de goede stemming kon men toch enige wrevel proeven uit verschil lende reacties links en rechts tijdens de viering van het 40- jarig bestaan van het biljart district Walcheren/De Beve- landen. Niet verwonderlijk, want ondanks de vele aanwe zigen hadden diverse officiële instanties, en dan met name de gemeenten van Walcheren en De Bevelanden, het laten af- Eerste prijs: geen winnaar; twe« prijs: 1 winnaar ontvangt bruw| 300.000,00; derde prijs: 167 deelir mers ontvangen f. 1.497,30; viefl prijs: 5.492 deelnemers ontvangen! 45,50, vijfde prijs: 68.173 deelnr*'" ontvangen f5,00. "ÊDUUSDli 'óm; ItiARTijgg' J E UJ In de voetbaltoto kwam nietf aanmerking voor de eerste en t1 prijs. Vijftien deelnemers verdeeM»! de derde prijs, goed voor f. 3.22b,o"J Eerste prijs: 1 winnaar ontval 11.064,20; tweede prijs: 5 deeln« ontvangen f. 147,20; derde pnJs,j| deelnemers ontvangen 47,20; prijs: 350 deelnemers ontvar 8,90. Uitslag zesde etappe: 1. Fedeneo E (Spa) 135,7 km. in 3 uur, 26 minuten* seconden, 2. Dominique Arnaud 3. Vincente Belda (Spa) z.t, 4.J Hoste (Bel) op 0.34, 5. William lg (Bel), 6. Pello Ruiz-Cabestany (g Antonio Esparza (Spa), 8. Jesus Cueva (Spa), 9. Sean Kelly (Ier), JJg nie van Brabant (Bei), 19. Femo^SL (Spa), 25. Jan van Wijk (Ned), U-A van Orsouw (Ned) allen in dezeiij als Hoste, 52. Jan Siemons op 6.0/. ter Hoondert (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Fuerte (Spa) 26 uur, 29 minuten en conden, 2. Kelly op 0.06, 3. 0.10, 4. Alvaro Pino (Spa) op 0.17,w, cio Da Silva (Por) op 0.25,6. Chany 18.13, 65. Van Orsouw op 38.37, mons op 55.55, 88. en voorlaatste dert op 59.58. Toekomst Uitslag zesde etappe: 1. Juan-Ma^ patero (Spa) 134 km. in 3 uur, 12"^ en 58 seconden, 2. Bernard (Fra) op 0.03, 3. Joakim Mugika IJj Enrique Carrera (Spa), 5. Vladin" ravski (Sov), 6. Miroslav Sikora l Roy Knickman (VSt), 8. Alexi j (VSt) allen in dezelfde tijd als 9. Oleg Jarosjenko (Sov) op Bruno Wojtinek (Fra) op 0.18. Algemeen klassement: 1. Roy 4. Kar, Myyriiamen (Fin) op 7 tóJBtiilf6 positie- Dat drietal speelt tot nu toe boven de promo- ^Top'S7OPoïi8J6a^o^ te al bereikten Johnny Bakker en Henk Cremers al ««o o z-ztvoi oo motie in de voorwedstrijden. Maakte koploper Van de 7.28, 8. Martial Gayant (Fra) °?0'y Jonas Tegstroem (Zwe) op 7.33, V.A xjiondi (Fra) op 7.41,18. Jua» Zapatero (Spa) op 8.04. /ft 7 carios deelnemers aan het districtskampioenschap derde klas driebanden in Walsoorden. Van links naar rechts: Henk Cre eps) op ï.oo! 8. jose Recio (spa) °p rs> Piet Smulders, Jan de Jonge, Frank Reyns, Johnny Bakker, Miel Thijs, Toon van de Bosch en George van de Walle. Marino Lejarreta (Spa) op 121,1<L, F0T0 ER|K OSSEWAARDE Vargas,(Col) op 2.18, 34. Van W, Van onze biljartmedewerker «■USOORDEN - Mag in Hoek de strijd om de titel nog een ak van zes kandidaten zijn, in Walsoorden waar de andere jri~e van het districtskampioenschap derde klas drieban- In v'(:rspee'(I wordt, is de schifting al verder doorgevoerd. (jri( a| e D® Scheldegalm zijn vijf ronden gespeeld en zijn nog e kandidaten over voor de titel. De meeste indruk maakte nu toe George van de Walle van GBC uit Groenendijk, j- reSrimatig en naar maatstaven van deze klas, goed heeft 'S enige sPeler dic nog geen verliespunten riV-riera Ml uiMSas! ^em staan ook Johnny Bakker van De Molenhoek 4.36,3. viaR'Tür MrS-"vski (S°V,A rijw en Frans Reyns van De Smickel uit Hulst in kan- Walle indruk door zij regelmaat, Frank Reyns is meer een speler van pieken en dalen. Hij wisselt goede met aanzien lijk minder goede partijen af. Zo speelde hij tot nu toe twee keer de kortste partij met 20 caramboles in 34 beurten. Een eer die hij deelt met Henk Cremers. Zaterdag gaan de wedstrijden verder om 13.00 uur en de finale wordt die dag om 20.00 uur gespeeld. Het belooft nog spannend te worden, want in de zesde ronde komen Van de Walle en Reyns tegen elkaar in het strijdperk en in de slot- ronde Bakker tegen Van de Walle. De stand na vijf ronden is (respectievelijk aantal match punten, algemeen gemiddelde en hoogste serie); 1. George van de Walle 10-0.454-3; 2. Johnny Bakker 8-0.424-4; 3. Frank Reyns 8-0.423-5; 4. Henk Cremers 4-0.333-4; 5. Piet Smulders 3-0.366-4; 6. Miel Thijs 3-0.329-4; 7. Jan de Jonge 2-0.330-4; 8. Toon van de Bosch 2-0.255-3. weten. Drie daarvan hadden nog de moeite genomen een bericht van verhindering te sturen, maar de overigen lie ten niets van zich horen. Trouwens, dat deed ook het district Zeeuwsch-Vlaanderen niet. Geen correcte handels wijze, maar daar was nog enig begrip voor op te brengen, om dat secretaris Theo Tas, van wege familieproblemen, dit totaal vergeten was. Wel aan wezig waren afgevaardigden van het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond in de persoon van Van de Brande en van het ge westelijk bestuur in de per soon van Rokx. Ook de aan grenzende districten Schou- wen-Duiveland en Bergen op Zoom waren present in 's Lands Welvaren te Kwaden- damme. Daarnaast de vereni gingen van het jubilerende district, waarvan er slechts zes van de 29 ontbraken. Uiteraard waren tal van oud-bestuursleden present, al leen de mannen van het eerste uur - Floor Melse en Bertus Korft niet - bij wie, zo was de algemene indruk, de hoge leef tijd debet was aan hun ver hindering. Naast de vele felici taties mocht het jubilerende bestuur ook tal van gesloten couverts in ontvangst nemen en kreeg men van het hoofd bestuur een fraaie bokaal. Van het district Bergen op Zoom kreeg men een herinnerings bord. Na de receptie volgde nog een feestelijk en gezellig samenzijn. PIERRE RAAS uit 's-Heeren- hoek heeft zondag in het Bel gische Nieuwkerken-Waes een amateurkoers over 120 ki lometer gewonnen. MARCEL REMIJN uit Wil- helminadorp finishte als derde bij de junioren in Boekhoute. WILFRED GEIJS uit Kwa- dendamme reikte naar een dertiende plaats bij de junio ren in Maastricht. JOHN WISKERKE uit Kort- gene kwam bij de nieuwelin gen goed voor de dag tijdens de Ronde van de Rotterdamse Doenkade. Hij pakte een derde plaats. MARIETTA ZOETE WEI uit Kapelle klasseerde zich als achtste bij de dames die in Hoevelaken in actie kwamen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Evenals vo rige week ging het Terneu- zense rugbyte am van Blue Diamonds in de slotfase on deruit. Deze keer was het de formatie van The Ducks uit Boxtel dat over een betere conditie beschikte dan de Ter- neuzenaren. Na de hervatting, bij de doelwisseling stond het nog 0- 0, liep The Ducks via drie try's en twee conversies uit naar 16- 0, hetgeen tevens de eindstand werd. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Johan Lepoeter zorgde in de trim- koers van Koewacht voor een daverende verrassing. Niet dat hij de bloemen pakte, want de man uit Oost- Souburg steekt in puike vorm, maar wel het feit dat hij dit deed in de spurt tegen Willy de Feber. De cou reur uit Hoek immers is normaal gesproken een kilo meter of wat sneller als het op spurten aankomt. Le poeter wist dat en ging van ver aan om een half wiel voorsprong over te houden. Dit duo was samen met Rudi Lammens, die de laatste weken voortreffelijk peda- leert, in de slotfase op kop ge komen. Lepoeter was niet al leen winnaar, maar ook de eerste aanvaller samen met Bert de Ruysscher. Lang duurde dit uitstapje niet, maar Lepoeter was weer present toen Lammens en Boelens even later aan de haal gingen. Willy de Feber, Jos de Ritter en Bert de Ruysscher zouden na een lange achtervolging mee vooraan komen, zodat men met zes man de finale be gon. Zo'n acht kilometer voor het einde zorgden Lammens, Lepoeter en De Feber voor de uiteindelijke beslissing. Adri Manhave en Robert Cloetens zouden nog uit het peloton wippen en tot bij het overgebleven trio geraken. De spurt van het peloton met als inzet de negende plaats was voor René Heyboer. Uitslag: 1. Johan Lepoeter, Oost-Souburg; 2. Wiliy de Feber, Hoek; 3. Rudi Lammens, Oostburg; 4. Bert de Ruysscher, Aardenburg; 5. Mare Boelens, Oostburg; 6. Jos de Ritter, Hoek; 7. Robert Cloetens, Brugge; 8. Adri Manhave, Oost burg; 9. René Heyboer, Terneuzen; 10. Klaas Maayen, Goirle; 11. Ivan de Clerck, Brugge; 12. Eddy de Schrijver, Lamswaarde; 13. Sjaak Bosman, Philippine; 14. Roger Baele, Brugge; 15. Rico Trevisan, Sluiskil. INKTVIST0ERN00I Van onze volleybalmedewerker OOSTBURG - Het vijftiende Inktvis toernooi dat de volley balvereniging Even Kijken uit Zuidzande in sporthal De Veerhoek te Oostburg hield, is bij de dames gewonnen door het Hulsterse Morres en bij de heren door Set Up uit het Bra bantse Prinsenbeek. Het da mesteam van het Eindhovense PSV stelde de organisatie enigszins teleur door pas za terdagmorgen te laten weten zondag niet aan het toernooi te zullen deelnemen. Toch werd het jubileum- toernooi een groot succes. Za terdag stonden al veel teams op het strand om aan "war ming up-wedstrijden' voor het toernooi te beginnen. De regen was echter de grote spelbre ker. Zondag werd dan het echte toernooi afgewerkt. Bij de dames spitste de strijd om de ereplaatsen zich toe tussen Morres en Even Kijken. De Hulsterse dames konden ech ter bogen op een beter setge middelde. Bij de heren speelde de or- ganisarende vereniging gelijk tegen PSV en daar bleef het bij. Set Up werd zeer overtui gend winnaar met tien punten uit vijf wedstrijden. Eindstand dames: 1. Morres 4-6; 2. Even Kijken 4-6; 3. Xenon, Am sterdam 4-4; 4. Roeselaere 4-3; 5. Set Up, Prinsenbeek 4-1. Heren: 1. Set Up 5-10; 2. Brevok, Breda 5-6; 3. PSV, Eindhoven 5-5; 4. DVO, Oud-Beijerland 5-4; 5. Xenon 5-4; 6. Even Kijken 5-1. Van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De Polder bij de heren en Sgravo bij de da mes hebben het jaarlijkse vol leybaltoernooi van Ardito uit Oost-Souburg gewonnen. Voor De Polder betekende dit de tweede keer in successie. Alle teams probeerden enkele we ken voor het begin van de competitie nog eens de syste men en combinaties uit. „Een geslaagd toernooi met vaak goed volleybal," werd vanuit het Ardito-kamp meegedeeld. In de eerste en tweede klas heren was er een sterk deelne mersveld. De Polder, net ge promoveerd naar de promo tieklas, was op papier al de sterkste en moest ook de wis selbeker verdedigen. Zonder problemen namen de mannen van De Polder de bokaal op nieuw mee naar huis. Savok uit Sas van Gent stelde be- hoorljk teleur met een zevende plaats. Daarentegen was Ar dito de verrassing door vóór Marathon, Wiska en Sgravo de tweede plaats voor zijn reke ning te nemen. Bij de dames promotie- en eerste klas moest het organi serende Ardito gegenoegen nemen met een achtste en laatste plaats. EWC 1, ook in de competitie zeker weer een torenhoge favoriet, liet SC Morres, dat volgende week zijn 20-jarig jubileum viert, achter zich. Ook EWC 2, vorig jaar winnaar van de wisselbe ker, viel nog net in de prijzen met een derde plaats. Bij de tweede en derde klas dames ging de eindoverwinning naar Sgravo uit 's-Gravenpolder. Na afloop reikten Leo van der Kuyl en Henk Hough de prij zen uit. Eindstand heren: 1. De Polder, 2. Ardito 1, 3. Marathon, 4. Wiska, 5. Sgravo, 6. Ardtio 2, 7. Savok. Pro motie- en eerste klas dames: 1. EWC 1,2. SC Morres, 3. EWC 2,4. Phoenix, 5. Savok 1, 6. Wiska, 7. Marathon 1,8. Ardito 1. Tweede en derde klas dames: 1. Sgravo, 2. Ma rathon 2, 3. BOK, 4. Savok 2, 5. Ar dito 2, 6. Ardito 3, 7. Sgravo 2, 8. Wiska. Van onze sportmedewerker CADZAND - In de tweede klas van het afdelingsvoetbal op zaterdag leed Cadzand op nieuw een nederlaag. Hoede- kenskerke won met 2-0. In het veld was Cadzand zeker niet de mindere. Bij vlagen zelfs beter voetballend dan zijn te genstander, maar het vizier van de Cadzand-aanvallers stond deze middag niet op scherp. Al in de tweede minuut had Hoedekenskerke succes en opende Meulenberg de score. Na rust hielden de teams elk aar lang in evenwicht en ging de strijd gelijk op. Beide doe len kwamen daarbij nauwe lijks in gevaar. Een door Lo- kerse genomen hoekschop 'waaide' in het Cadzand-doel en dat betekende 0-2. Ondanks een hierna verwoed aanval lend Cadzand kwam er in deze stand geen verandering meer. Van onze tafeltennismedewerker KLOOSTERZANDE - De ope ningswedstrijden van de lan delijke competitie tafeltennis hebben voor de Zeeuws- Vlaamse vertegenwoordigers geen succes opgeleverd. In de tweede divisie dames startte St.-Aloysius in eigen huis te gen Huizen en dit team bleek met name in Barbara Fasotte een troef te hebben die de na druk legde op het uiteindelijke 4-6-verlies van de Graauwse dames. Fasotte klopte zowel Vivian Blanckaert als Anja van de Vijver, die met ieder twee winstpunten voor de vier te- genpunten zorgden. Overigens kreeg St.-Aloysius iets te wei nig, want een gelijk spel zou de krachtsverhoudingen beter hebben uitgedrukt. Vooral het 24-26-verlies in de derde game was hierbij van grote beteke nis. Sterra Blanckaert, die on getraind moest starten, kon nog geen potten breken. In Kloosterzande ontving SAR 1 bij het debuut in de derde divisie het sterke Rot terdamse FVT. Hier eindigde dit duel eveneens in 4-6 voor de bezoekers en ook hierbij gold een onnodig verlies. Met name Mare Maas moest drie keer zijn partijen in de derde game inleveren, waartegen over Pascal Neve al zijn par tijen in de beslissende game won. Met de dubbelzege ble ven de Zeeuws-Vlamingen op vier wedstrijdpunten steken, te weinig voor puntenwinst in de rangschikking. De derde seniorenvertegen woordiger, SAR 2, startte in Schiedam tegen Korenbeurs, dat met 8-2 aan het langste eind trok. Wim 't Hooft le verde hier de beste tegenpres tatie door voor de tegenpunten te zorgen. In de eredivisie kon MZ tegen de heren van Blaeuwe Werelt slechts drie keer scoren, waardoor de stand op 15-3 kwam. Peter Roeland was weer de beste man bij de Middelburgers. In de eerste divisie dames bleef MZ ook nu ongeslagen door met 6-3 af te rekenen met Hoonhorst 2. Ingrid van Osse- laer werd voor de eerste keer in de competitie geklopt. Stand eredivisie: Blaeuwe We relt 3-3 40, L T 3-3 40, Avanti 3-3 39, Valkencourt 3-1 27, Tempo Team 3-1 26, Scylla 3-1 21, MZ 3-0 13, Pelgrim 3-010. Uitslagen dames eerste divisie: Scylla-Noordkop 6-3, Avanti 2-Vi- tac 6-4, MZ 1-Hoonhorst 2 6-3, Do- cos-Hoonhorst 1 5-5. Tweede divi sie: Swift-Red Stars 8-2, Seine M.- Salamanders 3-7, Schimmert- Wijhe 4-6, St.-Aloysius-Huizen 4- 6. Derde divisie: Avanti 3-Sala- manders 2 7-3, Vriendenschaar- Zand 0-10, SVE 2-Victoria 2-8. He ren eredivisie: Avanti-Tempo Team 11-7, Valkencourt-Scylla 8- 10, L T-Pelgrim 17-1, Blaeuwe Werelt-MZ 15-3. Derde divisie: Scylla 2-Valkencourt 2 4-6, Docos- MZ 2 9-1, SAR 1-FVT 1 4-6. Vierde divisie: Hotak-Treffers 7-3, MZ 3- Zand 14-6, Ilac-SVE 8-2. Vijfde di visie: Wilno-Deso 7-3, MZ 4- Twenty One Up 2 7-3, Korenbeurs- SAR 2 8-2. Meisjes A-klas: Arne- muiden 1-Hercules 4-6, MZ-Scylla 7-3. B-klas: Arnemuiden 2-L T 0-10. C-klas: Nileta-St.-Aloysius 10-0. Jongens A-klas: Shot-MZ 4-6. B-klas: Zand-Vriendenschaar 3-7. C-klas: Belcrum-Arnemuiden 10- 0, Nileta-Wilno 8-2. Afdeling Zeeland jeugd eerste klas: MZ 2-Wilno 2 2-8, Zand 2-Ar nemuiden 2 4-6, Effect 1-Wester- zicht 1 2-8. Tweede klas A: MZ 4- SAR 1 5-5, Scaldina 1-Effect 2 2-8. Tweede klas B: Reynaert 1-MZ 3 4-6, Effect 3-Goese Polder 1 10-0. Derde klas B: MZ 6-Reynaert 2 8-2, Slagvast 1-Zand 4 5-5. Vierde klas A: Reynaert 3-MZ 8 2-8. Vijfde klas A: SAR 2-Reynaert 4 3-7, Ef fect 5-Effect 6 10-0. PW tweede klas: Arnemuiden 5-Zand 6 5-5, Aloy 1-Big Smash 3 2-8. PW derde klas: Reynaert 5-MZ 11 0-10, Big Smash 4-Arnemuiden 6 7-3.

de Stem | 1986 | | pagina 7