Overwinning van Kasparov Garami rekent op verdediging Mühren voor niets naar Turkije JAC. HERMANS VERSVOORDEEL Van de Anderson wint eerste Ronde van New Yor TECHNISCH MANAGER PSV ERGERT ZICH AAN EIGEN SELECTIE a KRAPPE N. Aanhangwagen nodig? FRANK FOKKEMA KARPOV VRIJWEL KANSLOOS DOOR BLUNDER Nielsen mag zelf beslissen Rentree van Houtman tegen Galway EINDHOVEN - Onverwacht en in ongemeen felle bewoordingen heeft Hans Kraay, tech nisch manager van PSV, gistermiddag een frontale aanval geopend op vrijwel zijn gehele selectie. DINSDAG 16 SEPTEME AJACIED KAN NIET SPELEN Nieuwe ploeg Piet Bos bijna rond DE NIEUWE JAC.HERMANS HEEFT ALLES IN HUIS. SCHOUDER- y AC KARBONADE* i»VD JacHermans Nico Kalden aan leiding Zilver voor Bob Rasenbei LOTTO Dan eerst naar de specialist Speelhuislaan 39 Breda-076-710418 LENINGRAD (ANP) - „Dit was een ware knock-out", luidde het commentaar van de Russische grootmeester David Bronstein na afloop van de zestiende partij in de schaak tweekamp om de wereldtitel. Nadat uitdager Anatoli Kar- pov een blunder had begaan bij de 35ste zet, deelde Gari Kasparov rake klappen uit. Zes zetten later wist de we reldkampioen zich zeker van de overwinning. De met wit spelende Kaspa rov vergrootte met de zege zijn voorsprong tot drie punten; 9 -6 Nog slechts 214 punten scheiden hem van de prolon gatie van de wereldtitel. Met Tg3xg6 De7-e5, 36. Tg6-g8+ Kf8-e7, 37. d5-d6+ Ke7-e6, 38. Tg8-e8+ Ke6- d5, 39. Te8xe5+ Pd7xe5, 40. d6-d7 Tb3-b8,41. Ph6xf7 zwart geeft op. Riga drie punten achterstand kan Karpov als vrijwel kansloos voor de wereldtitel worden geacht. Na dertig zetten van de zes tiende partij was de positie van Karpov nog rooskleurig. Hij had een licht voordeel, en duidelijke winstkansen. Bo vendien gaf zijn klok nog twintig minuten bedenktijd aan. Kasparov had slechts tien minuten over. Nadat Karpov twaalf minuten had nage dacht over de 32ste zet, kreeg hij te kampen met tijdgebrek. Bij de 35ste beurt maakte de uitdager een blunder, waar van Kasparov twee zetten la ter ten volle profiteerde. Hij sloeg de zwarte dame. Tot aan de 17de zet was de partij een herhaling van de veertiende, die gewonnen werd door Kasparov. Bij de achttiende beurt week Karpov af van het patroon door de dame naar f8 te schuiven. Hij offerde een pion om zich te verzekeren van het initiatief. „Karpov heeft risico's geno men om te winnen. Maar de partij wees eens te meer uit, dat hij in het vijfde uur van de partij een adempauze nodig heeft. Hij verloor zijn koel bloedigheid en kreeg een ge brek aan tijd", luidde de ana lyse van Bronstein. Zettenverloop (wit Kasparov): 1. e2- e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pg8-£6, 3. Lfl-b5 a7-a6, 4. Lb5-a4 Pb8-c6, 5. 0-0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2- c3 0-0, 9. h2-h3 Lc8-b7,10. d2-d4 Tf8- e8,11. Pbl-d2 Le7-£8,12. a2-a4 h7-h6, 13. Lb3-c2 e5xd4,14. c3xd4 Pc6-b4,15. Lc2-bl c7-c5, 16. d4-d5 P16-d7, 17. Tal-a3 c5-c4, 18. P£3-d4 Dd8-f6, 19. Pd2-f3 Pd7-c5, 20. a4xb5 a6xb5, 21. Pd4xb5 Ta8xa3, 22. Pb5xa3 Lb7-a6, 23. Tel-e3 Te8-b8, 24. e4-e5 d6xe5, 25. Pf3xe5 Pb4-d3, 26. Pe5-g4 D£6-b6, 27. Te3-g3 g7-g6, 28. Lclxh6 Qb6xb2, 29. Qdl-f3 Pc5-d7,30. Lh6x£8 Kg8x£8, 31. Kgl-h2 Tb8-b3, 32. Lblxd3 e4xd3, 33. D£3-f4 Db2xa3,34. Pg4-h6 Da3-e7,35. De zesde partij in de finale van het kandidatentoernooi tussen de Sovjet-schakers Ar- toer Joesoepov en Andre So- kolov werd maandag in Riga na 41 zetten afgebroken. Soko- lov, die met zwart speelde, gaf zijn 41e zet na vijf uur spelen onder couvert af. De partij wordt vandaag uitgespeeld. Joesoepov heeft in deze twee kamp over veertien partijen de leiding met 314 -114 punten. Kraay spuit felle kritiek Hans Kraay. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Ivan Nielsen, de centrale ver dediger van PSV, die al weken lang tobt met een liesblessure, mag van daag zelf beslissen of hij morgenavond tegen Bayern München kan spelen. Dat vertelde maandag middag Hans Kraay, die voorts meedeelde dat PSV, op de aan een me niscus geopereerde Hall var Thoresen na, geen geblesseerde spelers meer kent. „Arnesen, Nielsen, Valke en Gerets zijn fit bevonden", aldus Kraay. „Het is alleen af wachten hoe Nielsen zich houdt, want we hebben vanochtend erg lang ge traind". Willy van de Kerkhof, die morgen vermoedelijk in de basisopstelling van PSV staat, beleeft tegen de Westduitsers zijn 500ste officiële wedstrijd in dienst van PSV. Met Bayern arriveren vandaag en woensdag ongeveer duizend Beierse supporters in Eindhoven. Om die reden is de wed strijd tot wedstrijd met verhoogd risico ver klaard en zullen er in het stadion geen alcoholhou dende dranken verkocht mogen worden. In het volledig uitver kochte Philips-stadion zal een vak leeg gehou den worden om beide supporterskampen van elkaar te scheiden. Daar door kunnen 1200 kaartjes niet aan de man gebracht worden. Dat komt PSV op een verlies post van bijna ƒ25.000 te staan. GRONINGEN (ANP) - Peter Houtman maakt vanavond zijn rentree in de spits van FC Groningen voor de eerste wedstrijd in het toernooi om de UEFA-beker tegen het Ierse Galway United. De topscorer is hersteld van een liesblessure. Voor Hout man verdwijnt Johan de Koek naar de bank. Jan van Dijk wordt vandaag vervangen door Joop Gall vanwege een nog staande Europese schor sing. Na drie jaar loopt Gronin gen massaal uit voor het her nieuwde Europese optreden van de FC. Ondanks het feit dat de Ierse amateurs geen voetbalnaam hebben op te houden, werden in de voorver koop niet minder dan 12.000 kaarten verkocht. Door Chris van Nijnatten Het werd niet duidelijk of de geroutineerde oefen- meester dat deed vanuit een opwelling of dat hij het zorgvuldig had berekend tijdens een persconferentie aan de vooravond van het eerste treffen in de eerste ronde van het Europa Cup I-toernooi tegen Bayern München. Van onze speciale verslaggever PECS - In Pecs, met zijn 170.000 inwoners, is al weken uitgeb ken naar de komst van Feyenoord. De Rotterdamse club door zijn vroegere successen in het Europese bekervoetbal steeds een goede naam in Hongarije. Het treffen met Feyenoord wel in het 16.000 plaatsen Van onze sportmedewerker ST.-PAUWELS - Zeven re gionale fietscrossers hebben bet kampioenschap van de Belgische Fietscrossbond ge wonnen. De daarvoor beno digde laatste puntjes werden gepakt in het Belgische St.- Pauwels. Een plaats waar de laatste van de vijf meetel lende proeven werd verre den. Naast deze vijf ritten moesten de renners uitgeko men zijn in nog zeven Ne derlandse crossen en zes Belgische ontmoetingen. In deze reeks van wed strijden slaagde bij de 10-ja- rigen Loek de Rijk uit Schoondijke er in de eerste stek te pakken. In de slot- koers werd hij eerste en is voor Pecsi Munkés Sport Club, de arbeiders-sportclub van Pees, afgekort als PMSC, het eerste optreden in het Europa Cup-voetbal. PMSC, een zogenaamde om- nisport-vereniging, ontstond in 1973 uit een fusie van vijf clubs in de vierde stad van Hongarije, die ligt aan de zui delijke kant van het Mecsek- gebergte. De bergen zijn een geliefkoosd trainingsgebied van de voetballers van Pees. Ook voor het duel tegen Feyenoord is voor dat gebied gekozen. Na het gelijke spel (0- 0) tegen Dunaujvaros van za terdag trok Pees zich maan dagmorgen terug in de bergen. De echte training werd echter Dei vol „Ik ben hier bij PSV de laat ste maanden niet bepaald het zonnetje in huis geweest", leidde Kraay zijn tirade in. „Er zit mij een aantal zaken met betrekking tot onze spe lersgroep meer dan dwars. Er zijn teveel voetballers bij PSV, uitzonderingen als Gerets en Heinze daargelaten, die niet optimaal presteren. Zij ver dienen teveel als je kijkt naar hun prestaties. Het moet niet gek gevonden worden als ik nog tijdens dit seizoen het be stuur ga adviseren een paar spelers maar weg te doen op een of andere ethisch verant woorde manier". Kraay ontkende dat hij zijn spelers wilde prikkelen met zijn kritiek, teneinde een opti male 'scherpte' te creëren voor het duel met Bayern. Daar naast weigerde hij namen van eventuele 'boosdoeners' te noemen. Al liet hij wel door schemeren, dat de verdedigers Van Aerle en Koot en midden velder Van Rooy tot de groep, die volgens hem een niet-pro- fessionele instelling aan de dag legt, behoren. „Ik erger me mateloos", tierde Kraay voort. „Er zitten jongens op de reservebank, nou, die verdienen wat hoor als er vier keer gewonnen wordt. Maar komen ze in het veld, dan zie je ze te weinig. Ja, in trainingspartijtjes tegen het basiselftal. Dan zie ik in eens wereldkampioenen lopen. Maar laat ik het niet alleen over de 'kleintjes' hebben. Ook de vaste eerste elftal-spelers kunnen er op rekenen, dat ze harder aangepakt gaan wor den. Ik zie bij ons centrale ver dedigers, die helemaal onbe schadigd zijn. Hun wenkbrau wen zijn gaaf, ze hebben al hun voortanden nog, dat kan gewoon niet. PSV hoeft geen vechtploeg te worden, maar ik wil wel waar voor ons geld. Van de 22 contractspelers moet een hele groep danig op zijn hoede zijn. We hebben ze de wacht aangezegd en die jongens moeten daar maar hun conclusies uit trekken". Kraay zei te hebben vastge steld, dat de sfeer bij PSV te spelers-vriendelijk is, te zacht en te aardig. De technisch ma nager opperde, later onder steund door commercieel ma nager Kees Ploegsma, dat een deel der spelers te graag bij PSV blijft, omdat daar veel, zoniet alles, voor ze geregeld wordt, zonder dat daar grote tegenprestaties voor verlangd worden. Ook na enig aandringen wenste Kraay zich in nevelen te hullen waar het het noemen van namen betrof. „In de openbaarheid ga ik de spelers niet individueel afvallen. Dat regelen we intern", aldus de getergde oefenmeester. Het is echter in Eindhoven een pu bliek geheim dat het technisch management bij PSV behoor lijk teleurgesteld is in René van der Gijp. De rechterspits tekende pas zeer kort geleden voor een jaar bijnadat duide lijk was geworden dat hij niet naar Pisa getransfereerd kon worden. Kraay: „In Nederland is het zo knullig geregeld, dat je, als je een speler niet tijdig een contract aanbiedt van mini maal gelijk niveau als de aflo pende overeenkomst, het risico loopt dat zijn transferwaarde behoorlijk afneemt. Dat is het probleem, een voetballer die slecht presteert kun je geen salarisverlaging geven. Bij trainers ligt dat gemakkelij ker, die verdienen alleen maar hun loon, ze hebben geen transferwaarde voor hun club, dus worden die eerder buiten- gezet". „Ik wil overigens benadruk ken, dat ik het ook mezelf aan reken, dat een deel van onze spelers, die toch echt allemaal heel goede voetballers zijn, zo slecht met het vak bezig is. Op dat terrein ligt dus ook voor mij een taak. Mijn irritatie- grens is overschreden, ik ga de jongens stuk voor stuk aan pakken". Kraay wees er voorts op, dat niet alleen hij zich momenteel stoort aan matige prestaties en overmatig 'ziekteverzuim' door spierblessures en derge lijke. Ook uit de spelersgroep zou gevraagd zijn om maatre gelen. Gullit loste wat dat be treft een schot voor de boeg, toen hij na de nederlaag (3-0) tegen Ajax in Amsterdam zijn collega's genadeloos bekriti seerde. Hij verweet hen een veel te lakse houding. Pal voor een door PSV als kapitaal aangemerkte 'dub- belstrijd' tegen Bayern Mün chen lijken bij PSV de puntjes op de i gezet te worden. Toch heeft het er ook de schijn van, dat Kraay geleerd heeft van collega's. Van de Westduitse bondscoach Franz Becken- bauer bijvoorbeeld, die voor de start van het wereldkam pioenschap voetbal in Mexico de vloer aanveegde met zo on geveer het hele Westduitse voetbal, of van Johan Cruyff, die er een gewoonte van heeft gemaakt via conflicten zijn spelers optimaal gemotiveerd te houden. Dat zijn echter praktijken, die tot voor kort bij het nette en brave PSV nooit door de beugel hadden gekund. Nu er internationaal prestige op het spel staat, voelt men ook in Eindhoven de noodzaak om 'de bijl er in te zetten', om maar eens een gis teren door Kraay gebezigde term te hanteren. Voor de training van maandagmorgen bekijken de Ajacieden Witschge, Grim, Mühren, Van 't Schip en Menzo (vlnr) hoe een maïsverkoper in Bursa zijn waar aan de man brengt. - fotoanp Van onze speciale verslaggever BURSA - De haastige zondagavond vlucht naar Istanboel en de vijf uren van hotsen en botsen in een overjarige bus over de gevaarlijke Turkse kustwe gen naar Bursa had Arnold Mühren zich kunnen besparen. De 35-jarige lin kermiddenvelder van Ajax ontdekte maandag bij de eerste training in het knusse AtatUrk-stadion, dat zijn bles sure aan de kuitspier verre van genezen is. Fysiotherapeut Pim van Dord achtte maandagavond de kans, dat de ervaren Volendammer morgen in de eerste Europa Cup-ronde tegen Bursaspor kan spelen op nul. Mühren onderschreef dat na een lichte looptraining. „Ik kan in een voorzichtig tempootje rondlopen. Aanzetten is er niet bij en je moet voor zichtig zijn met dit soort blessures. Voor je het weet, ben je voor weken uitge schakeld", aldus de achtvoudige inter national, die zondag tegen FC Gronin gen al aan de kant bleef. De groep werd gisteren onder handen genomen door Tonny Bruins Slot, de as sistent van Cruijff, die zich vorige week zondag op de hoogte stelde van de kwa liteiten van Bursaspor. Hij was vooral onder de indruk van het publiek in Bur sa. „Er kunnen 20.000 kijkers in het sta dionnetje en die gaan verschrikkelijk tekeer. Het publiek is de grote kracht achter het ploegje, dat vooral harde verdedigers heeft. Toen ze op achter stand kwamen, begonnen ze als gekken te schoppen. Er werden gele kaarten ge geven, in Nederland waren er zeker drie rode kaarten getrokken voor dergelijke overtredingen". Voor technisch-directeur Cruijff zijn dergelijke ervaringen een deel van het rijpingsproces van zijn ploeg. „Voetbal lend zijn we in Nederland goed, beter dan de meeste landen. Het gaat er ech ter om dit soort wedstrijden in de Europa Cup, ver en lastig, te overleven. Met deze groep heb ik er vertrouwen in. We zullen weinig aan voetballen toeko men, maar ik ben er van overtuigd dat we beter gewapend zijn tegen dat soort situaties. Als je maar attent bent op die hardheid, dan raak je niet geblesseerd of uit de wedstrijd. Als ik reëel ben, dan moet ik zeggen, we moeten een ronde verder komen. We moeten ook eigenlijk de winterstop halen, drie ronden dus. Er is door de huidige lichting Nederlandse voetballers nog niks gepresteerd, maar je moet wel vertrouwen hebben. Dat heb ik in dit elftal zeker in deze samen stelling". De afmelding van Mühren, zijn meest ervaren speler, was maandag dan ook een tegenvaller voor Cruijff, die in de as van zijn elftal Rijkaard en Van Basten eindelijk volwassen Europees wil zien voetballen. De technisch-directeur is na de 0-0 tegen FC Groningen nog niet achter de juiste oplossing voor het weg vallen van zijn vaste linkermiddenvel der. „De opstelling geef ik niet voor woensdag. Aan die linkerkant hebben we een probleem. In Nederland zijn te weinig goede linksbenige voetballers. Een paar jaar wachten, dan komen ze wel weer". Van onze sportredactie BREDA - Piet Bos heeft zijn sterk gewijzigde prof-wieler ploeg voor het volgende sei zoen bijna rond. Het afgelopen weekeinde bereikte hij over eenstemming met Jan van Houwelingen en Peter Pieters. De ploegleider uit Halsteren heeft momenteel negen ren ners voor 1987 onder contract. Het ligt in de bedoeling de for matie uit te bouwen tot elf of twaalf renners. (ADVERTENTIE) KILO AANBIEDINGEN GEL0IG DINSDAG 16 EN WOENSDAG 17 SEPTEMBER AANBIEDINGEN ALLEEN IN FIALIAtEN MET VEflSAFOEUNG 38 lende, grotendeels vernieuw stadion afgewerkt. Trainer van de in het roo zwart spelende Hongaai ploeg is Jozsef Garami. jarige trainer/coach is dig met de club vergroeid werd op 9 augustus Pees geboren. Tussen 1965 speelde hij als aanval voor Pecsi Dosza. Een blessure maakte op 26-jarij leeftijd een einde aan de v« balcarrière van Garami, inmiddels zijn leraarsoplt ding had voltooid, werd jeugdtrainer bij oude club en volgde intussi een opleiding aan de sporth geschool van Boedapest. In het seizoen 1975-19761 Garami voor het eerst verai woordelijk voor het team van de club. Het seizo eindigde echter met degras tie en Garami keerde naar zijn oude baan als spu leraar op de technische hog school van Pees. Bij het bej van het seizoen 1985-1986 w Jozsef Garami weer trail bij Pees. Eén zaak baart Garami, tevreden is met de prestaties van zijn team, j gen. „In 540 minuten voetl hebben wij maar viermaal scoord. Dat is veel te weit Wij hebben het geluk overi sterke defensie te beschik!" want in zes wedstriji slechts één treffer tegen gen, is natuurlijk ook slecht resultaat. In het nationale voetbal zul je ech moeten scoren". Garai Van onze biljartmedewerker 4 een huidi irop ma Feyen# i en a i tot i Garami heeft Feyena zelf aan het werk gezien, schat de Rotterdammers hoog. „Het is een professioi ploeg, die in het Eur< voetbal veel ervaring heeft reken op onze sterke deft Wanneer wij hier op nul kunnen houden aanval eindelijk eens tot punten komt, zijn wij ind^WBC eerste ronde bepaald kansloos". MOSKOU (ANP) - Bob senberg heeft maandagai op de wielerbaan van Mi de zilveren medaille nen in de puntenkoers wereldkampioenschappen wielrennen voor studenten. Wereldkampioen werd Sovjet Lebedev. Ralf man eindigde op de vi; plaats. HOEK - Nico Kalden van de biljartvereniging DOS uit Hoek voert na vier ronden het klassement aan in het kam- pioenscahp derde klas drie banden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen in café Molenhoek te Hoek. Hij is nog niet zeker van de titel. Daar voor zijn er nog teveel kapers op de kust bij de organise rende vereniging De Molen hoek. Op papier zijn er nog zes kandidaten voor de titel, al geeft de stand aan dat veruit de beste papieren voor de eer der genoemde Kalden en Willy Hemelsoet van Concordia uit Terneuzen zijn. Zij staan respectievelijk met zeven en zes matchpunten achter hun naam en weten dat le concurrentie op drie en twee matchpunten volgt. Een goede uitgangspositie voor vrijdag als de wedstrijden om 19.00 uur verder gaan. de ver wachting dan en zaterdag als men om 13.00 uur begint en om 20.00 uur de finale speelt, is dat verschillende spelers promotie bewerkstelligen. Daarin slaagde Hans van Oosten tij- lens de voorwedstrijden, «ar naast hen staan momen teel nog vier spelers met een ïi®noyenne dat promotie aan- ;eeft. Een duidelijk bewijs dat t sterk gespeeld wordt. Dat benadrukte Benny Visser van uit Walsoorden, die de nu toe kortste partij achter zijn naam heeft staan. In slechts 31 beurten maakte hij de 20 caramboles vol. De stand is (respectievelijk aan- il matchpunten, algemeen gemid- lelde en hoogste serie): 1. Nico talden 7-0.386-3; 2. Willy Hemel zoet 6-0.477-6; 3. Benny Visser 4- 1.445-5; 4. SSjef van de Bunder 4- 1.425-5; 5. Hans van Oosten 4-0.413- 6. Ronny Roets 4-0.375-3; 7. lonny Bleijenberg 2-0.430-4; 8. Adrie Picavet 1-0.315-3. t int! gew Eerste prijs: geen winnaar; t prijs: 1 winnaar ontvangt brut 300.000,00; derde prijs: 167 dr' mers ontvangen f. 1.497,30; i prijs: 5.492 deelnemers ontvan, 45,50; vijfde prijs: 68.173 deelni ontvangen f5,00. In de voetbaltoto kwam niei aanmerking voor de eerste ent* prijs. Vijftien deelnemers verd" de derde prijs, goed voor f. 3.2f W)l Eerste prijs: 1 winnaar ontv 11.064,20; tweede prijs: 5 dee' ontvangen f. 147,20; derde l deelnemers ontvangen 47,20; prijs: 350 deelnemers ontvar 8,90. NEW YORK (RTR) - Ruim honderdduizend toeschouwers zijn getuige geweest van de gang naar de zege, die Phil Anderson maakte in de eerste Ronde van New York voor be roepswielrenners. In de stra ten van Manhattan zagen zij de Australiër in de finale een solo van 58 kilometer rijden, met ruime voorsprong op de Amerikaan Ron Kiefel en de Deen Ralph Sörensen. Anderson, die de ploeg van Peter Post volgend seizoen verruilt voor die van zijn vriend Greg Lemond, ver diende met zijn overwinning een premie van vijftiendui zend dollar (bijna 35.000 gul den). Daarvan raakte hij een derde deel snel kwijt, omdat hij een boete kreeg opgelegd. Volgens de organisatoren had hij zich bezondigd aan on reglementair rijden. Na de bijna 160 mijl (ruim 252 kilometer) liet Anderson zich uitgebreid, op typisch Amerikaanse wijze, huldigen. Voor de Australiër betekende het immers, dat hij zijn slo pende ziekte inderdaad had overwonnen. In het voorsei zoen kampte hij met een reu matische aandoening. Pas in de Ronde van Zwitserland, vlak voor de Tour de France, liet hij zich weer zien in het Europese wedstrijden-circuit. Post nam hem nog wel mee naar Frankrijk, maar deed hem geen aanbieding meer voor volgend seizoen. Posts houding kwam mede voort uit de individuele houding van Anderson, die - ook op me disch gebied - liever zijn eigen weg volgde. Maar Anderson bereikte spoedig overeenstem ming met Lemond, winnaar van de Tour de France en rij dend in de Franse formatie met als begeleider de Zwitser Köchli. Lemond ontbrak overigens in New York bij degenen uit het 71 man tellende deelne mersveld, die de koers voltooi den. Daartoe behoorden wel de Belgen Frank Verleyen (acht ste) en Roger de Cnijf (twaalf de) en de Nederlanders Theo Appeldoorn (elfde) en Jan Jonkers (dertiende) uit de ploeg van Piet Bos. Lemond stapte bij het binnenrijden van Manhattan af, toen er nog tien plaatselijke ronden waren te rijden. De favoriet voor de eindzege zou zijn verslapt door een knagende honger. Uitslag: 1. Phil Anderson (Aus) 252,6 km. in 6 uur, 32 minuten en 45 seconden, 2. Ron Kiefel (VSt) op 1.32, 3. Ralph Sören sen (Den) z.t, 4. Jörgen Marcussen (Den) z.t., 5. Philppe Leleu (Fra) op 2.51,6. Steve Bauer (Can) op 3.22, 7. Doug Shapiro (VSt) z.t., 8. Frank Verleyen (Bel) op 4.13, 9. Michael Marcussen (Den) z.t., 10. Jean- Francois Rault (Fra) z.t., 11. Theo Appel doorn (Ned) z.t, 12. Roger de Cnijf (Bel) z.t., 13. Jan Jonkers (Ned) op 4.28. Catalonië Federico Echave heeft maandag de zesde etappe van de Ronde van Catalonië ge wonnen. De Spaanse beroeps wielrenner was in de rit over 135,7 kilometer van Mansera naar Hospitaiet de snelste uit een kopgroep van drie ren ners. Het drietal had een voor sprong van 34 seconden op het peloton. De Spai-Jaard An- selmo Fuerte behield de lei ding in het algemeen k'-cse- ment. Uitslag zesde etappe: 1. Federico (Spa) 135,7 km. in 3 uur, 26 minui* seconden, 2, Dominique Arnaudf 3. Vincente Belda (Spa) z.t, i Hoste (Bel) op 0.34, 5. William (Bel), 6. Pello Ruiz-Cabestany Antonio Esparza (Spa), 8. Jesus Cueva (Spa), 9. Sean Kelly (Ier), nie van Brabant (Bel), 19. Pedro (Spa), 25. Jan van Wijk (Ned), van Orsouw (Ned) allen in dezeF als Hoste, 52. Jan Siemons op 6.02,! ter Hoondert (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Fuerte (Spa) 26 uur, 29 minuten conden, 2. Kelly op 0.06, 3. De. 0.10, 4. Alvaro Pino (Spa) op 0.17, cio Da Silva (Por) op 0.25,6. Chart tet (Fra) op 0.30, 7. Carlos Heir (Spa) op 1.00,8. Jose Recio (Spa) o| Marino Lejarreta (Spa) op 1.21, lö Vargas (Col) op 2.18, 34. Van 18.13, 65. Van Orsouw op 38.37,8 mons op 55.55, 88. en voorlaatste dert op 59.58. Toekomst Uitslag zesde etappe: 1. Juan-Matf patero (Spa) 134 km. in 3 uur, 12& en 58 seconden, 2. Bernard Cj* (Fra) op 0.03, 3. Joakim Mugika Enrique Carrera (Spa), 5. Vladi^ ravski (Sov), 6. Miroslav Sikora Roy Knickman (VSt), 8. Alew (VSt) allen in dezelfde tijd als CW 9. Oleg Jarosjenko (Sov) c~ Bruno Wojtinek (Fra) op 0.18. Algemeen klassement: 1. Roy Knj; (VSt) 19.35.04,2. Enrique Carrera l> 4.36, 3. VlaHi-rür M^-svski (Sov)< 4. Kari Myyrilamen (Fin) op 7.09.' Grewal 'VSt) op 7.18 (Spa) op 7.20, 7. Oleg 7.28, 8. Martial Gayant (Fra) op Jonas Tegstroem (Zwe) op 7.33, xjiondi (Fra) op 7.41,18. Juan Zapatero (Spa) op 8.04. f® deelnemers aan het dist' Piet Smulders, Jan de Jo Van onze bilja walsooroen - Mag m Hoe boni» an Zes kandidaten zijn, (jen van het districtskampi In café tot „Yri""UUMm ovel" voor de ti die George van de Wal speelt g»^atig en naar maa heeft ,S de enige speler Uitw^ï hem staan ook Jo Wk;l k en Frans Reyns VL_ n(Fin)op7K 'Jkse positie. Dat drietal snee 18,6. Miguel p wegren* oi u pee sg Jarosjenko^ promrvf' bereikten Johnny Promotie in de voorwedstrijd

de Stem | 1986 | | pagina 6